Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy cz.II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-09, 16:42   #211
monczis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cześć Dziewczyny, biorę Ovulastan, ale cały zeszły tydzień męczyłam się z anginą i dostałam antybiotyk Duomox, 3 razy dziennie po 1g przez 7 dni. Wystarczy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni po zakończeniu brania antybiotyku, czy dłużej?
monczis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 00:01   #212
Quills
Przyczajenie
 
Avatar Quills
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej, mam jedno pytanie dotyczące skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Dwa tygodnie brałam witaminę C 1000 mg w tym czasie nie współżyłam natomiast od wczoraj zażywam już normalnie Rutinacea Complete dawka witaminy C wynosi 60 mg. Dzisiaj współżyłam. Proszę powiedźcie czy w takim razie skuteczność jest zachowana? Wyczytałam wiele sprzecznych informacji i zastanawiam się czy być może nie powinnam zażyć jeszcze jednej tabletki zapasowej? Napisane było, że dawka estrogenów może być zaburzona i zmniejszona. Proszę niech się ktoś wypowie, bo muszę szybko zdecydować czy zażyć dodatkową tabletkę czy nie
Quills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 11:04   #213
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez monczis Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, biorę Ovulastan, ale cały zeszły tydzień męczyłam się z anginą i dostałam antybiotyk Duomox, 3 razy dziennie po 1g przez 7 dni. Wystarczy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni po zakończeniu brania antybiotyku, czy dłużej?
Tak, wystarczy przez okres przyjmowania antybiotyku + 7 dni po zakończeniu kuracji.

Cytat:
Napisane przez Quills Pokaż wiadomość
Hej, mam jedno pytanie dotyczące skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Dwa tygodnie brałam witaminę C 1000 mg w tym czasie nie współżyłam natomiast od wczoraj zażywam już normalnie Rutinacea Complete dawka witaminy C wynosi 60 mg. Dzisiaj współżyłam. Proszę powiedźcie czy w takim razie skuteczność jest zachowana? Wyczytałam wiele sprzecznych informacji i zastanawiam się czy być może nie powinnam zażyć jeszcze jednej tabletki zapasowej? Napisane było, że dawka estrogenów może być zaburzona i zmniejszona. Proszę niech się ktoś wypowie, bo muszę szybko zdecydować czy zażyć dodatkową tabletkę czy nie
Zachowana.
Poza tym dodatkowa tabletka wzięta kilka dni po ewentualnym zaburzeniu wchłaniania nie ma w ogóle żadnego uzasadnienia.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 11:43   #214
Quills
Przyczajenie
 
Avatar Quills
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

To wszystko wydarzyło się wczoraj, dlatego zastanawiałam się nad dodatkową tabletką, panikarą jestem. Całkowitym przypadkiem wyczytałam, że witamina C w dużej ilości wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych pomimo tego, że nigdy w żadnej ulotce nie było o tym wzmianki. Że niby podczas brania witaminy powyżej 1000 mg estrogeny wzrastają nawet do 50% A jak nagle je odstawisz to jest spadek i może być wpadka.. Nawet 'eksperci' i lekarze w taki sposób się wypowiadali, szkoda gadać. Pomyślałam, że w takim razie współżyłam w czasie zaprzestania brania witaminy i był gwałtowny spadek estrogenów. Oczywiście dzisiaj zaczęły boleć mnie jajniki jak na owulacje, upławy, ah ta siła podświadomości. Wielkie dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
Quills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 12:48   #215
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Quills Pokaż wiadomość
To wszystko wydarzyło się wczoraj, dlatego zastanawiałam się nad dodatkową tabletką, panikarą jestem. Całkowitym przypadkiem wyczytałam, że witamina C w dużej ilości wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych pomimo tego, że nigdy w żadnej ulotce nie było o tym wzmianki. Że niby podczas brania witaminy powyżej 1000 mg estrogeny wzrastają nawet do 50% A jak nagle je odstawisz to jest spadek i może być wpadka.. Nawet 'eksperci' i lekarze w taki sposób się wypowiadali, szkoda gadać. Pomyślałam, że w takim razie współżyłam w czasie zaprzestania brania witaminy i był gwałtowny spadek estrogenów. Oczywiście dzisiaj zaczęły boleć mnie jajniki jak na owulacje, upławy, ah ta siła podświadomości. Wielkie dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
Wiem, słyszałam o takich domysłach. Ile w nich prawdy... Nie wiem. Podejrzewam, że to nie ma wpływu. Jeśli nie brałaś tabletek anty i tej witaminy jednocześnie, to się nie przejmuj w ogóle.
Ogólnie przy takich "nie mówią tak, nie mówią nie" po prostu nie przyjmuje tabletek jednocześnie z tą podejrzaną substancją, tylko np. 3 godziny wcześniej/później. Tak samo z sokiem grejpfrutowym robię. Jest wiele wzmianek, że może zaburzać wchłanianie, ale nie odmawiam sobie całkowicie, po prostu nie pije w porze zażywania tabletki.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 18:44   #216
olil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Czy występuje interakcja między Fluconazole (syrop, Polfarmex) + Naraya?

Nie posiadam ulotki papierowej, a wg Bazy Leków:
"Kobiety w wieku rozrodczym powinny bezwzględnie skonsultować się z lekarzem w sprawie stosowania skutecznej antykoncepcji, aby zapobiec ciąży w okresie leczenia."
"Flukonazol nie wpływa na skuteczność złożonych preparatów antykoncepcyjnych."

Z kolei strona z interakcjami wskazuje, że oddziaływanie jest bardzo istotne. Jak jest w rzeczywistości?
olil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 14:20   #217
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez olil Pokaż wiadomość
Czy występuje interakcja między Fluconazole (syrop, Polfarmex) + Naraya?

Nie posiadam ulotki papierowej, a wg Bazy Leków:
"Kobiety w wieku rozrodczym powinny bezwzględnie skonsultować się z lekarzem w sprawie stosowania skutecznej antykoncepcji, aby zapobiec ciąży w okresie leczenia."
"Flukonazol nie wpływa na skuteczność złożonych preparatów antykoncepcyjnych."

Z kolei strona z interakcjami wskazuje, że oddziaływanie jest bardzo istotne. Jak jest w rzeczywistości?
Fkukonazol podwyższa stężenie estrogenu we krwi, więc mogą pojawić się estrogenozależne skutki uboczne, np. ból głowy czy piersi. Na skuteczność antykoncepcji jednak nie wpływa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-24, 18:54   #218
TelAviv
Zadomowienie
 
Avatar TelAviv
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 207
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Czy azytromycyna wpływa na plastry antykoncepcyjne?
Jestem na plastrach Evra, w zeszłą sobotę w 13 dniu cyklu (dzień naklejenia drugiego plastra) zaczęłam brać antybiotyk Sumamed (azytromycyna) i brałam go 3 dni. Ulotki antybiotyku już nie mam, ale było o 7 dniach dodatkowego zabezpieczenia od zakończenia kuracji. Natomiast w ulotce plastra jest wymienione kilka leków, tego niby nie ma, ale jest informacja, że przy niektórych osłabione działanie to nawet 28 dni
Z kolei gdzieś w internecie wyczytałam, że w ogóle przy plastrach antybiotyki nie ingerują we wchłanianie. No i teraz zupełnie zgłupiałam.
Te 7 dni od zakończenia brania antybiotyku i tak odczekam. Ale co potem? Jestem już zabezpieczona normalnie czy dla pewności jeszcze lepiej stosować prezerwatywę?
__________________
Nobody said it was easy
No one ever said it would be this hard


w poszukiwaniu normalności od lipca 2015
TelAviv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 11:34   #219
Askaaa05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hey dziewczyny czy tabletka mogła się nie wchłonąć jeśli popiłam ja sokiem z czarnej porzeczki?
Askaaa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 11:52   #220
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Askaaa05 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny czy tabletka mogła się nie wchłonąć jeśli popiłam ja sokiem z czarnej porzeczki?
Nie. Spokojnie, wchonęła się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 22:51   #221
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Mam teraz serię wizyt u dentysty i wszystko jest pod znieczuleniem, bo jestem zbyt wrażliwa. Zapytałam się dentystki czy takie znieczulenie może wpływać na tabletki, ale widać było, że sama nie wiedziała co mi powiedzieć i stwierdziła "zapobiegawczo", że przy takich rzeczach ciężko o kompromis.
Jak wygląda sprawa interakcji tabletek z takim znieczuleniem miejscowym? Pogrzebałam trochę po internecie i zauważyłam, że raczej nie mam się o co martwić, osobiście gdzieś z tyłu głowy wątpię, żeby takie znieczulenie miało wpływ, ale z drugiej strony nie bagatelizuję zdania tej dentystki.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87

Edytowane przez _madame_m_
Czas edycji: 2018-04-07 o 23:35
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-10, 11:02   #222
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Mam teraz serię wizyt u dentysty i wszystko jest pod znieczuleniem, bo jestem zbyt wrażliwa. Zapytałam się dentystki czy takie znieczulenie może wpływać na tabletki, ale widać było, że sama nie wiedziała co mi powiedzieć i stwierdziła "zapobiegawczo", że przy takich rzeczach ciężko o kompromis.
Jak wygląda sprawa interakcji tabletek z takim znieczuleniem miejscowym? Pogrzebałam trochę po internecie i zauważyłam, że raczej nie mam się o co martwić, osobiście gdzieś z tyłu głowy wątpię, żeby takie znieczulenie miało wpływ, ale z drugiej strony nie bagatelizuję zdania tej dentystki.
Nie wpływa
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 11:41   #223
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dziewczyny zakupiłam suplement diety - włosy skóra i paznokcie firmy Solgar. Skład: MSM (metylosunfonylometan), krzem, witamina C, lizyna, prolina, cynk, miedź, substancja zageszczajaca- guma celulozowa, substancje wypełniające - celuloza mikrokrystaliczna, substancje glazurujace - hydroksypropylometylocelu loza, gliceryna roślinny z oleju ziarna palmowego i oleju kokosowego.

Chyba mogę brać bez obaw, że wypływa jakoś na tabletki?

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 19:33   #224
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Mam teraz serię wizyt u dentysty i wszystko jest pod znieczuleniem, bo jestem zbyt wrażliwa. Zapytałam się dentystki czy takie znieczulenie może wpływać na tabletki, ale widać było, że sama nie wiedziała co mi powiedzieć i stwierdziła "zapobiegawczo", że przy takich rzeczach ciężko o kompromis.
Jak wygląda sprawa interakcji tabletek z takim znieczuleniem miejscowym? Pogrzebałam trochę po internecie i zauważyłam, że raczej nie mam się o co martwić, osobiście gdzieś z tyłu głowy wątpię, żeby takie znieczulenie miało wpływ, ale z drugiej strony nie bagatelizuję zdania tej dentystki.
Leki miejscowo działające nie wpływają na skuteczność antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez mia00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zakupiłam suplement diety - włosy skóra i paznokcie firmy Solgar. Skład: MSM (metylosunfonylometan), krzem, witamina C, lizyna, prolina, cynk, miedź, substancja zageszczajaca- guma celulozowa, substancje wypełniające - celuloza mikrokrystaliczna, substancje glazurujace - hydroksypropylometylocelu loza, gliceryna roślinny z oleju ziarna palmowego i oleju kokosowego.

Chyba mogę brać bez obaw, że wypływa jakoś na tabletki?

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Możesz A jaka dawka witaminy C tam jest? Podejrzewam, że niewielka
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 11:22   #225
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
Leki miejscowo działające nie wpływają na skuteczność antykoncepcji




Możesz A jaka dawka witaminy C tam jest? Podejrzewam, że niewielka
60 mg witaminy C, a tutaj cały skład:
MSM (metylosulfonylometan) 500 mg
Krzem (krzemionka, proszek z czerwonych alg (L.cordlioides)) 75 mg
Witamina C (kwas l-askorbinowy) 60 mg
L-Lizyna (L-Lizyna HCl) 25 mg
L-Prolina 25 mg
Cynk (cytrynian cynku) 7,5 mg
Miedź (glicynian miedzi) 1 mg
Naturalne substancje pomocnicze

Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna
Substancje Przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, roślinny kwas stearynowy, roślinny stearynian magnezu
Substancja Poślizgowa: hydroksypropylometylocelu loza
Glicerol
Guma roślinna


__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4

Edytowane przez mia00
Czas edycji: 2018-04-16 o 09:04
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 17:13   #226
Piekielna_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4
Zenella Med (tablicy dopochwowe) a antykoncepcja

Witam. Czy tablitki dopochwowe Zenella Med obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych (Zoely) ? Proszę o odpowiedź😊
Piekielna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 09:23   #227
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Zenella Med (tablicy dopochwowe) a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Piekielna_k Pokaż wiadomość
Witam. Czy tablitki dopochwowe Zenella Med obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych (Zoely) ? Proszę o odpowiedź😊
Nie, to jest wyrób medyczny działający tylko miejscowo.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 12:44   #228
korncki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

hej
korncki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 08:52   #229
madeline789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 8
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Witajcie,
Czy picie wody z butelki filtrującej dafi, znajduje się w niej filtr z węglem aktywnym, może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji?
madeline789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-24, 10:08   #230
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

A niby w jaki sposób? Chyba, że zjadasz filtr.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 10:42   #231
madeline789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 8
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Bo w tej wodzie można zauważyć takie małe czarne drobinki, dlatego mnie to zastanowiło
madeline789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 12:19   #232
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cześć dziewczyny,

jak to jest z tą cyprofloksacyną? Na ulotce nie mam nic o tym, ze może wpływać na tabletki antykoncepcyjne, lekarka powiedziała to samo, że nie obniża skuteczności. Ale znajduję informacje tutaj na wizażu, ze jednak obniżają. Tak czy siak będę się dodatkowo zabezpieczać (przez ponad 12 godzinne spóźnienie z pierwszą tabletką z blistra), ale pytam z ciekawości i na przyszłość.

Pozdrawiam
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 20:46   #233
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

W ulotce tabletek antykoncepcyjnych (vibin mini) jest informacja o możliwej interakcji z cyprofloksacyną.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 11:33   #234
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Patrzę na ulotkę Vibin mini i jest tam tylko o cyklosporynie, a to co innego niż cyprofloksacyna

W ulotce moich tabletek (Ovulastan forte) też nic nie ma o tym, ale na stronie BIL wykazało mi istotną interakcję :/ Sama już nie wiem
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 12:11   #235
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Miuvanna Pokaż wiadomość
Patrzę na ulotkę Vibin mini i jest tam tylko o cyklosporynie, a to co innego niż cyprofloksacyna

W ulotce moich tabletek (Ovulastan forte) też nic nie ma o tym, ale na stronie BIL wykazało mi istotną interakcję :/ Sama już nie wiem
One same z siebie nie obniżają skuteczności. Robiono badania z tym antybiotykiem i nie zaobserwowano spadku hormonów we krwi. Ta opisana interakcja dotyczy tego, że przy dłuższym stosowaniu antybiotyku i nie zażywaniu preparatu na odbudowę flory bakteryjnej, może pojawić się mocna biegunka i rzekomo to rozregulowanie jelit upośledza wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych. Tak więc spokojnie, dopóki nie masz mega biegunki, nic złego nie ma prawa się dziać.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 18:04   #236
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dzięki piękne za wyjaśnienie
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 19:02   #237
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Miuvanna Pokaż wiadomość
Patrzę na ulotkę Vibin mini i jest tam tylko o cyklosporynie, a to co innego niż cyprofloksacyna

W ulotce moich tabletek (Ovulastan forte) też nic nie ma o tym, ale na stronie BIL wykazało mi istotną interakcję :/ Sama już nie wiem
O jeny, przepraszam Zamotałam się
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 20:03   #238
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Dziewczyny, czy johimbina może obniżać skuteczność tabletek anty?
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.


Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 21:58   #239
madeline789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 8
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej
Jak to jest w końcu z tym hibiskusem i ich wpływem na skuteczność tabletek? Bo przeszukując ostatnio internet trafiłam na informację, że wpływa on na obniżenie poziomu estrogenów we krwi, a tym samym na tabletki. Jednak na ulotce nic o tym nie pisze , tak samo w bazie leków nie wykryto interakcji. Teraz jestem w trakcie krwawienia, jednak 3-5 dnia przerwy, już sama nie pamiętam, zdażyło mi się wypić jedną szklankę herbatki która w swoim składzie miała 55% hibiskusa. W czasie przerwy doszło do stosunku. I stąd moje czy pytanie, czy zdaża wam się czasami wypic napar z hibiskusa? Myślicie, że taka ilość hibiskusa w jakikolwiek sposób mogła realnie wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? Na stronach anglojęzycznych jest napisane, że regularne picie naparu wpływa na poziom estrogenów i trzeba to skonsultować z lekarzem. Jednak ja jestem z natury panikarą i po prostu chyba potrzebuję potwierdzenia kogoś bardziej doświadczonego, że mogę spać spokojnie bez obaw o nieplanowaną ciążę.

Edytowane przez madeline789
Czas edycji: 2018-06-17 o 22:06
madeline789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 22:01   #240
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez madeline789 Pokaż wiadomość
Hej
Jak to jest w końcu z tym hibiskusem i ich wpływem na skuteczność tabletek? Bo przeszukując ostatnio internet trafiłam na informację, że wpływa on na obniżenie poziomu estrogenów we krwi, a tym samym na tabletki. Jednak na ulotce nic o tym nie pisze , tak samo w bazie leków nie wykryto interakcji. Teraz jestem w trakcie krwawienia, jednak na początku przerwy albo w ostatnim dniu przyjmowania tabletki, już sama nie pamiętam, zdażyło mi się wypić jedną szklankę herbatki która w swoim składzie miała 55% hibiskusa. W czasie przerwy doszło do stosunku. I stąd moje czy pytanie, czy zdaża wam się czasami wypic napar z hibiskusa? Myślicie, że taka ilość hibiskusa w jakikolwiek sposób mogła realnie wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? Na stronach anglojęzycznych jest napisane, że regularne picie naparu wpływa na poziom estrogenów i trzeba to skonsultować z lekarzem. Jednak ja jestem z natury panikarą i po prostu chyba potrzebuję potwierdzenia kogoś bardziej doświadczonego, że mogę spać spokojnie bez obaw o nieplanowaną ciążę.
Wątpię, że jedna szklanka cokolwiek zmieni. Jeśli hibiskus realnie wpływałby na antykoncepcję, to byłaby na ten temat informacja tak, jak w przypadku dziurawca.

Ja pije tylko herbaty na bazie hibiskusa i w czasie brania tabletek nie zaszłam w ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-30 11:23:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.