Drętwienie i silny ból nóg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-09, 08:47   #1
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11

Drętwienie i silny ból nóg


Cześć,piszę z problemem drętwienia nóg.
Nigdy nie miałam takiego problemu,miałam tylko problem ze stopami,siedziałam osatanio na torach (nieczynnych i jak siedziałam to cały czas drętwiały mi nogi i musiałam je przekładać cały czas,jak wstałam ledwo mogłam chodzić bo nogi jak z waty,na drugi dzien wyszły mi jakby "zakwasy" i boli niemiłosiernie ledwo chodzę,nie chodziłam dużo ani nic nie ćwiczyłam dlatego nie wiem co się dzieje. Do lekarza się wybieram jak rozpocznę swoją nową pracę.Boje się że mogę mieć przez to na początku problemy w pracy.
Dodam że kiedyś ginekolog przepisała mi antykoncepcyjne tabletki które brałam miesiąc i okazalo się że nie moge ich brać. Pomimo że jej mówiłam że mam problemy z tarczycą i tak nie zrobiła mi żadnych badan ani niczego,kazała brać i koniec. Obawiam się że tym zepsułam sobie nogi+stopy. Czy któraś z Was też miała podobne schorzenia? chciała bym się trochę uspokoić zanim pójdę do lekarza.Pozdrawiam
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 07:37   #2
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Drętwienie i silny ból nóg

Sprobuj suplementacji magnezem
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 14:18   #3
PaniJoker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 28
Dot.: Drętwienie i silny ból nóg

Zgadzam się możliwe, że wynika to z niedoboru magnezu. Ja mam problem z puchnięciem nóg. Jeśli dużo chodzę często kończy się to nabrzmiałymi stopami i łydkami. Niestety problem nasila się latem, czasem jest to bardzo problematyczne, bolą mnie stopy i miewam odparzenia na stopach. Ostatnio czytałam o tym artykuł: http://www.kobiety.pl/zdrowie/puchni...e-z-nim-radzic myślę, że ograniczenie kawy i picie soków wyjdzie mi na dobre nie tylko ze względu na opuchliznę ale i na ogólny stan zdrowia.
PaniJoker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 23:56   #4
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Drętwienie i silny ból nóg

niestety magnez nie pomógł ,obecnie nie pracuję ale pilnie szukam alby iść do jakiegokolwiek lekarza,stan się pogorszył,ostatnio normalnie siedziałam i nie mogłam tka mi nogi cierpły że musiałam nimi cały czas ruszać,potem nie mogłam wstać,nogi jak z waty przez 20 minut a na drugi dzień "zakwasy" ból mięśni jak i kości piszczelowych nikt o takich dziwnych objawach nie słyszał ani sama też nie znalazłam nigdzie odpowiedzi co to może być, ze akurat się trafiło że nie pracuję,boję się że w nowej pracy będzie jeszcze tylko gorzej,ale nic spróbuje i pójdę od razu do jakiegoś lekarza bo to naprawdę dziwne.
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 13:36   #5
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Drętwienie i silny ból nóg

Cytat:
Napisane przez musicwoman1990 Pokaż wiadomość
niestety magnez nie pomógł ,obecnie nie pracuję ale pilnie szukam alby iść do jakiegokolwiek lekarza,stan się pogorszył,ostatnio normalnie siedziałam i nie mogłam tka mi nogi cierpły że musiałam nimi cały czas ruszać,potem nie mogłam wstać,nogi jak z waty przez 20 minut a na drugi dzień "zakwasy" ból mięśni jak i kości piszczelowych nikt o takich dziwnych objawach nie słyszał ani sama też nie znalazłam nigdzie odpowiedzi co to może być, ze akurat się trafiło że nie pracuję,boję się że w nowej pracy będzie jeszcze tylko gorzej,ale nic spróbuje i pójdę od razu do jakiegoś lekarza bo to naprawdę dziwne.
Zrób sobie jonogram, bo to jedno z podstawowych badań jakie robi się w takiej sytuacji.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 16:09   #6
masqotka
Przyczajenie
 
Avatar masqotka
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 19
Dot.: Drętwienie i silny ból nóg

Myślę, że jakieś ćwiczenia rozciągające i poprawiające krążenie w nogach mogłyby Ci pomóc. Poza tym, może zaczniesz wykonywać sama delikatne masaże nóg. Wydaje mi się, że problemem jest właśnie słabe krążenie. Niestety nie jestem lekarzem, więc dla pewności udaj się do specjalisty i przede wszystkim nie zwlekaj z tym.
masqotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 17:09:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.