Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 22:38   #721
dina1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie mogę oddać żółwia czerwonolicego?

Cytat:
Napisane przez Gisbelle Pokaż wiadomość
Może spróbuj zapytać w zoo albo np. w Łodzi jest palmiarnia i tam widziałam że mają takie żółwie, może w tego typu miejschach by go przyjęli. Albo szukać prywatnego domu, jacyś znajomi
byle nie do zoo,albo palmiarni.... sama mam zółwice od jakiś 18 lat..... . Pewnego dnia miałam problem,zadzwoniłam ...a pan mi odpowiedział....." szczeże ...ja naprawde nie znam sie na żółwiach.... " To chyba ja wiecej wiem na ich temat ,niz oni.... (moze cos sie pozmienialo od pół roku....)watpie
dina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:59   #722
Malinkakot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Pytanko o żółwia... ???

Witam!!!
Mam pewien problem dotyczący młodych żółwi wodno-lądowych .Trzymam je teraz w akwarium 60l mają grzałkę,filtr aquael fan 2,wyspę,oświetlenie itp.
Szykuję się po woli zmiana, poniżej podaje linki co zamierzam kupić ;
http://allegro.pl/pojemnik-transport...504672407.html
http://allegro.pl/aquael-grzalka-pla...527412987.html
http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-h...555959758.html
http://allegro.pl/exo-terra-repti-gl...546206141.html
Wyspę sama zrobię ,proszę o poradę.
Mianowicie taką czy żółwie mogą być w takim pojemniku.
Malinkakot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 13:35   #723
Malinkakot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: żółw i studia

Witam!!!
Mam pewien problem dotyczący młodych żółwi wodno-lądowych .Trzymam je teraz w akwarium 60l mają grzałkę,filtr aquael fan 2,wyspę,oświetlenie itp.
Szykuję się po woli zmiana, poniżej podaje linki co zamierzam kupić ;
http://allegro.pl/pojemnik-transport...504672407.htm l
http://allegro.pl/aquael-grzalka-pla...527412987.html
http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-h...555959758.html
http://allegro.pl/exo-terra-repti-gl...546206141.html
Wyspę sama zrobię ,proszę o poradę.
Mianowicie taką czy żółwie mogą być w takim pojemniku.
Malinkakot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:27   #724
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Mój stepowiec Stefan -chwalcie się !

Witam, są tu jacyś hodowcy stepowców ?
Ja przedstawiam wam stefka mojego nowego członka rodziny
Pokazujcie swoje zdjęcia!
IMG_1259[1].jpg
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 13:25   #725
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Mój stepowiec Stefan -chwalcie się !

Cytat:
Napisane przez AnaW77 Pokaż wiadomość
Witam, są tu jacyś hodowcy stepowców ?
Ja przedstawiam wam stefka mojego nowego członka rodziny
Pokazujcie swoje zdjęcia!
Załącznik 5821548
Jaki fajny! Nie mam żółwia ale mam masę innych zwierząt a kocham wszystkie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 20:17   #726
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Mój stepowiec Stefan -chwalcie się !

Miałam kiedys stepowca, Witek sie nazywał, raz spadł nam z balkomu z 1. pietra, ale przezył i był znami jeszcze kilka lat. zawsze w lato miał takie ogrodzenie na podwórku, zeby mogł siedziec na dworze i jesc cały dzien, az pewnego dnia ktos mi go ukradł. Myslelismy, ze moze jakos wyszedł z tego ogrodzenia, bo raz tak było i znalazł sie w zime... ale tym razem go nie znalezlismy, przekopałam cała działkę, ogrodek, wszedzie.. mineło juz z 10 lat od jego zaginiecia i nie mieszkam juz tam, gdzie mieszkałam, ale jak jestem w tej okolicy to zawsze sie rozgladam, a noz sie znajdzie.
Pozniej sasiedzi chcieli sie pozbyc zolwia wodno-ladowego, a ze zal mi go bylo, bo chcieli go wypuscic na wolnosc- idioci to go wziełam, Sukufe sie nazywała, niestety okazło sie, ze była na cos chora itrzeba było ja uśpic.
Baaardzo lubie stepowce, Witka bardzo kochałam, miałam 5 lat jak dostałam go od niani.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:36   #727
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Mój stepowiec Stefan -chwalcie się !

widzę że bardzo dobrze się miał u Ciebie .. szkoda że ludzie tacy są.. że zczyjegoś podwórka potrafią ukraść...

„Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pospieszyć im z jakąkolwiek pomocą.”
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 12:47   #728
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: żółw?

up
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 19:00   #729
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: żółw?

Ale "up" do czego? bo w sumie w tym watku sa jakiej 3 offtopy i to ciekawe calkiem
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 19:03   #730
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: żółw?

up był testem
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 19:04   #731
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Mój stepowiec Stefan -chwalcie się !

Ja mam~! Zrobie mu jakas fotke i wstawie
Cale zycie myslelismy z rodzina, ze to samica i nazwalismy ja spinka (taka tam historia) a 2 lata temu (czyli po 10 latach) okazalo sie, ze to facet! :O To byl szok dla mnie
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-15, 18:47   #732
Dizzy19
Raczkowanie
 
Avatar Dizzy19
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 389
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Hej Od paru dni mamy w domu żółwia stepowego, który ma na pewno ponad 10 lat. Znalazł się u nas przez przypadek, a wcześniej nikt z nas nie miał do czynienia z takim zwierzakiem, dlatego ciągle szukam informacji na jego temat, żeby nie działa mu się żadna krzywda
U wcześniejszego właściciela był cały czas na wolności - chodził po mieszkaniu - u nas ma tak samo, bo to mały wędrownik. Od razu zaznaczam, że jest bezpieczny.
Piszę tutaj właściwie dlatego, że nie wiem czy żółwiom trzeba skracać pazurki. Ten nasz ma je dosyć długie, jak chodzi to staje właśnie na nich i nie wiem, czy nie są za długie. Na pewno dłuższe niż u tego parę postów wyżej. Tylko weterynarz jest w stanie określić, czy są ok i ewentualnie może je skrócić?
Dizzy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 11:20   #733
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dizzy19 Pokaż wiadomość
Hej Od paru dni mamy w domu żółwia stepowego, który ma na pewno ponad 10 lat. Znalazł się u nas przez przypadek, a wcześniej nikt z nas nie miał do czynienia z takim zwierzakiem, dlatego ciągle szukam informacji na jego temat, żeby nie działa mu się żadna krzywda
U wcześniejszego właściciela był cały czas na wolności - chodził po mieszkaniu - u nas ma tak samo, bo to mały wędrownik. Od razu zaznaczam, że jest bezpieczny.
Piszę tutaj właściwie dlatego, że nie wiem czy żółwiom trzeba skracać pazurki. Ten nasz ma je dosyć długie, jak chodzi to staje właśnie na nich i nie wiem, czy nie są za długie. Na pewno dłuższe niż u tego parę postów wyżej. Tylko weterynarz jest w stanie określić, czy są ok i ewentualnie może je skrócić?


jak widzę zdanie " żółwik chodzi po mieszkaniu "" jest na wolności" to mi serce pęka. To nie jest PIES ANI KOT!!!!!!!!!!!!!! NAJGORSZĄ rzeczą jaką można zrobić to trzymać żółwia wolno !!!. LUDZIE te zwierzęta na podłodze cierpią! Chorują na zwyrodnienie stawów na krzywicę i to B O L I ! ! ! ! ! ! Zrozumcie że żółw nie pokaże że coś jest nie tak , jak pies czy kot ktory będzie skamleć. ŻÓŁWIE NIE SĄ ŁATWE W HODOWLI!! Zrobienie terrarium dla takiego gada nie musi wcale wiązać się z wielkimi kosztami za 120 zł masz terrarium odpowiedniej wielkości i sprzęt który jest niezbędny czy to aż tak duzo ?!?!?!?!?!?!?!?! Jestem doświadczonym hodowcą żółwi, więc proszę zastanów się nad tym czy chcesz aby ten gad cierpiał " wolno chodząc po mieszkaniu)
Przypominam że żólwie NIE MOGĄ JEŚĆ SAŁATY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! chociaż tego przestrzegaj prosze Cię.

A co do pazurów... tak weterynarz skraca pazury, i dziób ( bo żółwiowi od zbyt miekkiego , niewałsciwego pokarmu rośnie dziób który PRZESZKADZA w jedzeniu )
Prosze Cię wstaw fotkę gada.

Ja ostatnio też przygarnęłam 10letnią żólwicę zamieszkała z moją 4 letnią w terrarium i uwież mi widać od razu że ma się tam o niebo lepiej!

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Ja mam~! Zrobie mu jakas fotke i wstawie
Cale zycie myslelismy z rodzina, ze to samica i nazwalismy ja spinka (taka tam historia) a 2 lata temu (czyli po 10 latach) okazalo sie, ze to facet! :O To byl szok dla mnie

czekam no fotę!!

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

P.S jeśli macie jakieś pytania dotyczące hodowli - proszę śmiało pisać .chętnie odpowiem byle by waszym podopiecznym żyło się dobrze.!!!!

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------


Edytowane przez AnaW77
Czas edycji: 2014-11-28 o 11:20
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 17:58   #734
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

To w takim razie ja mam kilka pytan! Ale sie ciesze, ze w koncu mam kogo zapytac bo jak chodzilam po weterynarzach to slyszalam ciagle, ze na zolwiach to oni sie nie znaja...
1) Latem zbieram dla mojego zolwia babke mlecze itp ale co mu dawac jak tego nie ma na dworze? co mozna kupic??
2) niby moj zolw zasypia na zime ale slyszalam, ze podobno one moga spac tylko w naturalnych warunkach, w sensie, ze jak sa saobie na wolnosci i same sie zakopia ale jak zyja w terrarium to powinno sie utrzymywac taka temperature zeby myslal, ze jest lato. Jak to w koncu jest?
3) czasem sie martwie o zolwia i moja rodzina mowi, ze mam paranoje ale on czasem tak dziwnie wyrzywia szyje na boki i ja nie wiem czy to cos znaczy?? Albo tak sie strasznie jakos napina...nie wiem jak to opisac jakby no...mial zatwardzenie albo cos w tym stylu
4) pytanie podobne do powyzszego a mianowicie, w jaki sposob dowiedzialam sie, ze to chlopak. On po sikaniu robil dziwne ruchy tez cos a'la napinanie sie i okropnie sie zmartwilam wiec go podnioslam a tam cos mu wystawalo jakby kiszka!!! Natychmiast zaczelam internetowe poszukiwania i dowiedzialam sie co to. I teraz pytanie: czy to normalne, ze po oddaniu moczu on jakby....nie wiem jak to powiedziec, tak go wypycha na zewnatrz? i po co ?
5) czasem zima moi rodzice nie rozumieja powagi sytuacji i otwieraja okno np na noc jesli nie mam mnie w domu i zolwik ma czasem katar i prycha, jak mam mu wtedy pomoc??
Przepraszam za tak duzo pytan ale jestem podekscytowana, ze ktos w koncu moze mi odpowiedziec na przynajmniej czesc z nich
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 20:28   #735
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Wejdź sobie na jakąś stronkę o żółwiach, np. zolw. info i poczytaj o żywieniu, warunkach jakie trzeba zapewnić w terrarium (odpowiednio często zmieniana lampa uvb, tamperatura w terrarium itd), a także o tym jak przygotować żółwia do zimowania.
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC

Edytowane przez parva
Czas edycji: 2014-11-28 o 20:33
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 13:38   #736
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
To w takim razie ja mam kilka pytan! Ale sie ciesze, ze w koncu mam kogo zapytac bo jak chodzilam po weterynarzach to slyszalam ciagle, ze na zolwiach to oni sie nie znaja...
1) Latem zbieram dla mojego zolwia babke mlecze itp ale co mu dawac jak tego nie ma na dworze? co mozna kupic??
2) niby moj zolw zasypia na zime ale slyszalam, ze podobno one moga spac tylko w naturalnych warunkach, w sensie, ze jak sa saobie na wolnosci i same sie zakopia ale jak zyja w terrarium to powinno sie utrzymywac taka temperature zeby myslal, ze jest lato. Jak to w koncu jest?
3) czasem sie martwie o zolwia i moja rodzina mowi, ze mam paranoje ale on czasem tak dziwnie wyrzywia szyje na boki i ja nie wiem czy to cos znaczy?? Albo tak sie strasznie jakos napina...nie wiem jak to opisac jakby no...mial zatwardzenie albo cos w tym stylu
4) pytanie podobne do powyzszego a mianowicie, w jaki sposob dowiedzialam sie, ze to chlopak. On po sikaniu robil dziwne ruchy tez cos a'la napinanie sie i okropnie sie zmartwilam wiec go podnioslam a tam cos mu wystawalo jakby kiszka!!! Natychmiast zaczelam internetowe poszukiwania i dowiedzialam sie co to. I teraz pytanie: czy to normalne, ze po oddaniu moczu on jakby....nie wiem jak to powiedziec, tak go wypycha na zewnatrz? i po co ?
5) czasem zima moi rodzice nie rozumieja powagi sytuacji i otwieraja okno np na noc jesli nie mam mnie w domu i zolwik ma czasem katar i prycha, jak mam mu wtedy pomoc??
Przepraszam za tak duzo pytan ale jestem podekscytowana, ze ktos w koncu moze mi odpowiedziec na przynajmniej czesc z nich

hej tak jak pisze parva możesz wejść sobie na forum poświęcone żółwią
forum.zolw. info
ale jeśli chodzi o Twoje pytania to nie zostawie Cię bez odpowiedzi bo wiem jak to jest " szukanie odpowiedzi na swoje pytania na jakimś forum"
więc tak:
1) W niewoli dieta tych gadów powinna być jak najbardziej zbliżona do diety naturalnej, a więc oparta praktycznie wyłącznie na zróżnicowanym pokarmie roślinnym, wysokobłonnikowa i niskobiałkowa zarazem.Żółw w okresie letnim ma na prawdę bardzo dużo jedzenia! nie trzeba specjalnie kupować latem można podawać: mlecz,koniczynę( ale tylko tą różową ponieważ biała zawiera nieodpowiednie substancje dla żółwiowego organizmu),babkę lancetowatą i szerokolistną,powój polny,bratki ogrodowe, czosnek niedźwiedzi,jasnote białą ,krwawnik pospolity,niezapominajkę polna,tasznik pospolity i naprawdę WIELE INNYCH roślin.
Pamiętaj jednak że tych zwierząt nie należy karmić owocami i warzywami!!! BARDZO RZADKO można podać marchewkę,cykorię lub ogórka , truskawkę, malinę. Ale jeśli już chcesz coś kupić w sklepie kup rukolę i roszponkę - moje za tym przepadają ,ale tego nie wolno podawać codziennie. na jesień zimę najlepsze są suszki które możesz zasuchyć sama z tych wymienionych wyżej roślin lub kupić suszki przeznaczone dla żółwi.
2) Po pierwsze czy Twój żółw ma terrarium? Jak to " niby zasypia" ?
żółwie na wolności jak i w niewoli w naszych domach powinny zimować. Ponieważ wtedy odpoczywają-nabierają sił. Ale zimowanie żólwia to nie jest taka prosta sprawa! Najpierw trzeba żółwia odpowiednio przygotować a później dać w takie miejsce ( np piwnica, lodówka) gdzie będzie odpowiednia temperatura w której się zahibernuje wtedy odpowiednio " odpoczywa" jeśli nie zimujesz w ten sposób żólwia to tak w terrarium musisz mić odpowiedni warunki " przypominające lato" temperatura ,świetlówka uvb.
3) cięzko mi odpowiedzieć na to pytanie bo nie widziałam o co chodzi, moje żólwie też wyciągają szyje czasami nawet bardzo , ale toakurat normalne. Czy Twój żółw przy takim zachowaniu się załatwia?
4)Jeśli to on czasem się tak zdarza nie wolno wtedy tego dotykać ani broń boże " pomagać " żółwiowi wepchnąć tego do środka, zostaw go wtedy powinien sobie sam poradzić. Jeśli oczywiście to tylko penis. Często mu się to zdarza? jaki ma kolor? czy nie wydziela się z tego np krew? Jeśli tak to nie zwłocznie leć do weterynarza ale od GADÓW.
5)Nie rozumiem jak " nie rozumieją powagi sytuacji" a przy dziecku też by otwierali? Musisz ich uświadomić że żółw to jest gad żyjący na gorących stepach Azji. Nie mogą sobie od tak narażać go na zmienność temperatury jeszcze tak gwałtownie! przecież Twój żółw moze dostać zapalenia płuc !! jeśli ma katar i prycha to nie pytaj jak mu pomóc tylko weź go od razu do wteterynarza od gadów!! Ty jedynie co możesz zrobić to ciepłą kąpiel. Po za tym żółw powinien mieć co kilka dni kąpiele żeby się nawodnić- z racji że bardzo mało piją.

P.S bardzo proszę wrzuć kilka fotek gada chciałabym zobaczyć jego stan..

Edytowane przez AnaW77
Czas edycji: 2014-11-30 o 13:42
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 09:57   #737
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Mój skarb, ma na imię Kitusia

To żółwiczka czerwonolica, ma ktoś jeszcze takiego żółwika?


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-01-08 o 16:30
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 16:07   #738
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Mój skarb, ma na imię Kitusia

To żółwiczka czerwonolica, ma ktoś jeszcze takiego żółwika?

Urocza
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 20:51   #739
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Urocza
to pawda, a jaki łobuz !

mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 11:37   #740
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Mój skarb, ma na imię Kitusia

To żółwiczka czerwonolica, ma ktoś jeszcze takiego żółwika?

Ale cudo! Zdjęcie mistrzowskie
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:54   #741
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć znacie jakieś sprawdzone hodowle/ osoby prywatne, które sprzedają żółwie lądowe?
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 17:15   #742
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Hej, zagląda tu ktoś?

Mam pytanie odnośnie żółwia stepowego.
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 11:21   #743
Carthia
Raczkowanie
 
Avatar Carthia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 41
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Hej. Nie wyłączyłam subskrycji może pomogę
Carthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 11:33   #744
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Carthia Pokaż wiadomość
Hej. Nie wyłączyłam subskrycji może pomogę
Żółwia mam w zasadzie od niedawna, bo niecały rok. Jest to maluch, ma ledwo 7cm długości razem z główką

I przyznam szczerze, nie zimowałam go w tym roku, bałam się, nie znam się na tym jeszcze dokładnie.
Więc od jakiegoś czasu (od tych dużych mrozów) żółw przestał cokolwiek robić. Tzn je, ale mało, siedzi tylko pod lampą, dzień i noc, nawet jak jest zgaszona. Nie chowa się w sianko, do spania. Ciągle siedzi na kamieniu.
A wcześniej chodził, drapał w ścianki, chciał żeby go wypuścić z terrarium, no rozrabiał. Było widać że żyje

Czy to normalne?
Mój mąż mówi że poczuł zimę i śpi ciągle.. ale nie wiem, w domu przecież jest ciepło, on ma lampki.

__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 07:58   #745
Carthia
Raczkowanie
 
Avatar Carthia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 41
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Żółwia mam w zasadzie od niedawna, bo niecały rok. Jest to maluch, ma ledwo 7cm długości razem z główką

I przyznam szczerze, nie zimowałam go w tym roku, bałam się, nie znam się na tym jeszcze dokładnie.
Więc od jakiegoś czasu (od tych dużych mrozów) żółw przestał cokolwiek robić. Tzn je, ale mało, siedzi tylko pod lampą, dzień i noc, nawet jak jest zgaszona. Nie chowa się w sianko, do spania. Ciągle siedzi na kamieniu.
A wcześniej chodził, drapał w ścianki, chciał żeby go wypuścić z terrarium, no rozrabiał. Było widać że żyje

Czy to normalne?
Mój mąż mówi że poczuł zimę i śpi ciągle.. ale nie wiem, w domu przecież jest ciepło, on ma lampki.

Moją gadzinę mam od 19 lat. Po przeczytaniu artykułów, forów i opinii specjalistów, nigdy go stricte nie zimowałam.
Uważam, że stwarzamy im na tyle "sztuczne" warunki,że bez dokładnych badań stanu żółwia(krew, rtg a kto to robi niby?) możemy im zaszkodzić. Wiem, że wiele ludzi z powodzeniem żółwie zimuje, ale wiem też, że jest duża śmiertelność szczególnie wśród młodych osobników. Zimowanie to w pewnym sensie selekcja naturalna a my raczej nie chcemy dobijać naszych skorup bo nie są idealnie zdrowe. Więc w tej kwestii poczytaj sama i zdecyduj.
Mój żółw też ma takie fazy spania i spadku aktywności i na tu mu pozwalam, Zazwyczaj widzę, że nie wyszedł pod lampę albo śpi i wtedy daję mu spokój, nie włączam lampki, nie daję jedzenia. Jeśli kolejnego dnia to samo to też. Zazwyczaj pozwalam na 3-5dni śpiocha a potem mu włączam normalnie lampkę, robię ciepła kąpiel żeby się załatwił itd.Jak nie chce to i tak idzie spać.Jeśli Twój czuje zimę i chce się grzać to powinnaś mu na to pozwalać moim zdaniem. One wiedzą lepiej
Carthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 18:51   #746
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuję Ci za odpowiedź

Tylko niestety moja gadzinka śpi ciągle. Zrobiłam tak jak radziłaś, nie włączałam mu przez kilka dni i niby wyszedł - na pół dnia i znowu. Kąpiele też nic nie pomagają..

Nie wiem co mu się stało Boje się że może zachorował albo coś. Bo wcale nie otwiera oczek.. Rusza się jak go podnoszę, albo dotykam ale nic więcej.

Małpiszonek mały drażni się ze mną
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017

Edytowane przez Nemmireth_
Czas edycji: 2016-03-15 o 18:52
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 12:28   #747
Carthia
Raczkowanie
 
Avatar Carthia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 41
Dot.: Żółw, żółwie - WĄTEK ZBIORCZY

To nie brzmi dobrze. Może być zarobaczony, może wysiadł mu jakiś narząd. Ja bym nie zwlekała i zrobiła chociaż rtg i badanie kału.Żółw nie pokaże jak cierpi.Mój już od miesąca budzi się i całymi dniami chodzi po domu.
Carthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-16 13:28:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.