żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-17, 17:21   #1
TropicalCrush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Talking

żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana


Witam.
Od jakichś 3 lat walczę z pryszczami. Mam cerę mieszaną. Właśnie kończę stosowanie ostatnich tubek Clindacne i Acne-derm. Stosuje je codziennie już jakiś ósmy miesiąc i muszę przyznać, że bardzo mi pomogło. Prawie całkowicie pozbyłem się problemu z pryszczami. Wcześniej miałem ich naprawdę sporo na całej twarzy, szczególnie na czole. Teraz na szczęście mam prawie czystą twarz i pryszczy jest bardzo mało, w większości to są w sumie ślady po wcześniejszych. Do tych dwóch maści do mycia twarzy używałem tylko kostki Dove tak jak dermatolog mi powiedział, bo mówił, że jakbym do nich stosował jakieś żele oczyszczające itp to bym sobie strasznie zniszczył skórę. Za jakiś tydzień skończą mi się ostatnie tubki i dlatego chciałbym poprosić was o radę jaki żel/piankę/cokolwiek kupić do mycia twarzy. Chciałbym już zamknąć na dobre sprawę z pryszczami, dlatego planuję kupić coś naprawdę dobrego i zaufanego. Nic agresywnego, wysuszającego, żeby czasem to nie wywołało odwrotnego efektu. Cena praktycznie nie gra roli (wiadomo, że w granicach rozsądku). + może jakiś dobry krem nawilżający do twarzy na noc, niezatykający porów. Z góry dzięki i pozdrawiam

PS: Nie mam pojęcia czy te maści mi tak pomogły czy co innego. Może to dzięki mojemu trybowi życia jaki teraz prowadzę (od prawie roku stosuję dietę, którą sobie rozpisałem i uprawiam sport 4 razy w tyg). Lub po prostu było to u mnie związane bardziej z wiekiem i z tego zaczynam wyrastać (20 wybiło).
PS2: Ten żel musi być dostępny do kupienia w jakimś sklepie iternetowym z możliwą wysyłką do Anglii, gdyż niestety tam póki co mieszkam.
TropicalCrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 17:42   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Cytat:
Napisane przez TropicalCrush Pokaż wiadomość
Witam.
Od jakichś 3 lat walczę z pryszczami. Mam cerę mieszaną. Właśnie kończę stosowanie ostatnich tubek Clindacne i Acne-derm. Stosuje je codziennie już jakiś ósmy miesiąc i muszę przyznać, że bardzo mi pomogło. Prawie całkowicie pozbyłem się problemu z pryszczami. Wcześniej miałem ich naprawdę sporo na całej twarzy, szczególnie na czole. Teraz na szczęście mam prawie czystą twarz i pryszczy jest bardzo mało, w większości to są w sumie ślady po wcześniejszych. Do tych dwóch maści do mycia twarzy używałem tylko kostki Dove tak jak dermatolog mi powiedział, bo mówił, że jakbym do nich stosował jakieś żele oczyszczające itp to bym sobie strasznie zniszczył skórę. Za jakiś tydzień skończą mi się ostatnie tubki i dlatego chciałbym poprosić was o radę jaki żel/piankę/cokolwiek kupić do mycia twarzy. Chciałbym już zamknąć na dobre sprawę z pryszczami, dlatego planuję kupić coś naprawdę dobrego i zaufanego. Nic agresywnego, wysuszającego, żeby czasem to nie wywołało odwrotnego efektu. Cena praktycznie nie gra roli (wiadomo, że w granicach rozsądku). + może jakiś dobry krem nawilżający do twarzy na noc, niezatykający porów. Z góry dzięki i pozdrawiam

PS: Nie mam pojęcia czy te maści mi tak pomogły czy co innego. Może to dzięki mojemu trybowi życia jaki teraz prowadzę (od prawie roku stosuję dietę, którą sobie rozpisałem i uprawiam sport 4 razy w tyg). Lub po prostu było to u mnie związane bardziej z wiekiem i z tego zaczynam wyrastać (20 wybiło).
PS2: Ten żel musi być dostępny do kupienia w jakimś sklepie iternetowym z możliwą wysyłką do Anglii, gdyż niestety tam póki co mieszkam.
Polecam naturalne żele np. firmy Sylveco, Biolaven. Ewentualnei physiogel, kosztuje ok 30 zł ale dla takiej cery jak Twoja będzie idealny, delikatny, nie narusza bariery skóry.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 22:42   #3
TropicalCrush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Polecam naturalne żele np. firmy Sylveco, Biolaven. Ewentualnei physiogel, kosztuje ok 30 zł ale dla takiej cery jak Twoja będzie idealny, delikatny, nie narusza bariery skóry.
Dzięki wielkie. Wybiorę chyba ten Physiogel. Chyba, że ktoś jeszcze ma jakieś propozycje? (cena tak do 60zł)
TropicalCrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 09:07   #4
evanka99
Raczkowanie
 
Avatar evanka99
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 52
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

cetaphil emulsja micelarna EM, najlepsza do skory wysuszonej i tradzikowej polecam
evanka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 21:54   #5
TropicalCrush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Question Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Wie ktoś może gdzie najtaniej kupić z przesyłką do UK żel Physiogel? Jak patrze to nieraz droższa wysyłka niż sam produkt ;/
TropicalCrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 15:08   #6
magdaolszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Oprócz Psychogelu dobrą opcją jest żel myjący do cery trądzikowej Pharmaceris, mam całą serię, stosuję od kilku miesięcy i jestem zadowolona z poprawy kondycji skóry twarzy
magdaolszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 10:21   #7
nastela
Przyczajenie
 
Avatar nastela
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 15
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

ja ostatnio się przekonałam do marki skin79. totalnym szokiem dla mnie okazał się żel aloesowy fakt, że kosmetyków tych można używać nie tylko do twarzy ale można nałozyć również na ciało. Jedyny minus to to, że trzeba być ostrożnym i kupowac kosmetyk w Douglasie, ponieważ w necie jest dużo podróbek.
nastela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 12:27   #8
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Oprocz zeli do mycia twarzy ciekawa alternatywa sa tez maseczki oczyszczajace. Moim zdaniem najlepsze sa weglowe, najlepiej oczyszczaja, fajna maske znajdziemy od bielendy-carbo detox z glinka zielona, sama maska bardzo fajna, ma super konsystencje, nie przelewa sie przez palce, dzialanie maski rewelacyjne-cera oczyszczona, pelna blasku,pory zawezone, mniej widoczne.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 14:48   #9
czecholga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 11
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Polecam serię ziaji, taka zielona, manuka się nazywa. Bardzo dobrze oczyszcza, widze ze cera mi się zdecydowanie poprawiła
czecholga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 02:22   #10
drzewozielone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 15
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Poszukaj moze jakis kosmetykow naturalnych, one zawsze lepiej sobie radza z takimi problemami. Polecam Vianek albo Organique, ta druga firma ma bardzo dobre naturalne skladniki jesli chodzi o oczyszczanie i pielegnacje twarzy, musialabys sprawdzic sklad i wybrac cos dla siebie, a noz widelec pomoze
drzewozielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 20:22   #11
Karzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Ja sobie chwale żel do mycia skóry tłustje bebeauty taki zielony z biedrobki z drobinkami złuszczającymi nie drogi a skóra po nim jest bardzo ładna i przez dłuższy czas sie nie przetłuszcza
Karzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-08, 15:34   #12
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

Do skóry mieszanej z tendencją do pojawiania się pryszczy dobrze sprawdza się żel do mycia Neutrogeny z grejpfrutem. Taka biało-różowa (biało-morelowa?) tuba. Jest delikatny (polecany też dla cery typowo wrażliwej) a dobrze oczyszcza. Dwa razy w tygodniu bezpośrednio po umyciu twarzy maseczka z glinki zielonej.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 18:48   #13
qjaf
Przyczajenie
 
Avatar qjaf
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: żel do mycia twarzy, cera trądzikowa, mieszana

A może zostawić ten temat specjaliście? Mi się wydaje, że to może być naprawdę dobra myśl
__________________
Aby mieć u czytelników powodzenie, trzeba albo umrzeć, albo być obcokrajowcem, albo pisać perwersyjnie. Najlepszy zaś sposób to być zagranicznym, perwersyjnym nieboszczykiem.
qjaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-13 19:48:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.