Siłownia pryszcze i suplementy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-17, 13:45   #1
pawelczarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2

Siłownia pryszcze i suplementy.


Witam drogie Panie (w większości). Jestem 30-letnim mężczyzną, który stara się dbać o siebie i swoją sylwetkę. Aby jakoś wyglądać regularnie zacząłem chodzić na siłownię aby zbudować trochę masy mięśniowej.
Zauważyłem, że jak zacząłem ćwiczyć i brać suplementy (odżywka białkowa izolat i kreatynę) to n twarzy pojawiają się pryszcze. Jest ich kilka, zazwyczaj 2, 3 ale często są to takie czerwone gule, które bardzo szpecą twarz. Pojawiają się tylko w dolnej części policzków, często jak jeden znika to w jego okolicach pojawia się drugi.

Jak wiadomo działanie tego typu odżywki białkowej polega przede wszystkim na nasileniu procesów anabolicznych, w tym na znacznym przyśpieszeniu procesu syntezy białek. Taki proces może prowadzić do nadprodukcji łoju, czego efektem mogą być pryszcze. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie.

Nie chcę rezygnować z odżywek bo są dla mnie dobrym uzupełnieniem diety i po wynikach widzę, że masa mięśniowa jest coraz lepsza. Co mogę zrobić aby te pryszcze mi się nie pojawiały?

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy to myję ją rumiankowym żelem Sylveco i nakładam krem Sylveco brzozowo nagietkowy z betuliną. Może macie jakieś porady czego i jak używać? Może żelem myć tylko wieczorem a rano zwykłą wodą? Ten krem co mam to na dzień jak i noc?

Jeszcze jedna teoria. Czy powstawanie tych pryszczy może wiązać się z poceniem się na siłowni i ten łój, który się wytwarza jakoś zalega na skórze twarzy? Jak nałożę rano krem a ok. 17 idę na siłownię to może ten cały pot w połączeniu z kremem robi jakieś reakcje, które pomagają rozwijać się pryszczom? Pomyślałem o stosowaniu mydła siarkowego, np. po siłowni aby ten cały syf zmyć. Czy to dobry pomysł?
pawelczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 11:41   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

Pocenie sie moze miec wplyw na pryszcze, tez tak mialam po treningach. Zaczelam chodzic do kosmetyczki na regularne peelingi i wszystko sie unormowalo. Moim zdaniem tylko raz dziennie powinienes uzywac zelu do mycia twarzy. Rano mozesz przemyc twarz woda i tonikiem lub hydrolatem.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 18:04   #3
pawelczarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę mył twarz żelem wieczorem. Myślę, że do mojego typu cery ten który mam będzie dobry. Ogólnie jestem dość wrażliwy na różne kosmetyki z sieciówek i jeszcze kiedyś moja cera wyglądała najlepiej jak myłem ją samą wodą i nie stosowałem żadnych kremów. Dziwne to, wiem ale nie potrafię jakoś tego wyjaśnić...

Mam jeszcze pytanie czy takie mydełko siarkowe mogę używać do mycia twarzy czy wystarczy, że umyję nim dokładnie dłonie rano aby nie roznosić bakterii po twarzy?

Co z kremem, o którym pisałem? Będzie ok na dzień i noc czy lepiej tylko na noc go nakładać po myciu żelem?

Ostatnie pytanie jeśli chodzi o peeling. Wspomniałaś o regularnych u kosmetyczki. Ja mam Mizon, Vita Lemon, Sparkling Peeling Gel. Czy mogę go stosować? Jeśli tak to co jaki okres czasu mniej więcej? Dla mojego typu skóry te wszystkie klasyczne z granulkami szorującymi się nie sprawdzają, ten Mizon wydaje się ok.

Czekam na odpowiedź i jeszcze raz dziękuję za pomoc.
pawelczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 16:56   #4
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Pocenie sie moze miec wplyw na pryszcze, tez tak mialam po treningach. Zaczelam chodzic do kosmetyczki na regularne peelingi i wszystko sie unormowalo. Moim zdaniem tylko raz dziennie powinienes uzywac zelu do mycia twarzy. Rano mozesz przemyc twarz woda i tonikiem lub hydrolatem.
Tonik czy hydrolat nie służą do oczyszczania skóry, nagromadzonego w nocy łoju nie usunie także sama woda. Jeżeli nie chcemy oczyszczać rano skóry żelem do mycia twarzy, to polecam wybrać płyn micelarny lub olejek - płyn micelarny po zastosowaniu oczywiście należy usunąć wodą.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 09:49   #5
badbadmoon
Raczkowanie
 
Avatar badbadmoon
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 32
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

Cytat:
Napisane przez pawelczarny Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie (w większości). Jestem 30-letnim mężczyzną, który stara się dbać o siebie i swoją sylwetkę. Aby jakoś wyglądać regularnie zacząłem chodzić na siłownię aby zbudować trochę masy mięśniowej.
Zauważyłem, że jak zacząłem ćwiczyć i brać suplementy (odżywka białkowa izolat i kreatynę) to n twarzy pojawiają się pryszcze. Jest ich kilka, zazwyczaj 2, 3 ale często są to takie czerwone gule, które bardzo szpecą twarz. Pojawiają się tylko w dolnej części policzków, często jak jeden znika to w jego okolicach pojawia się drugi.

Jak wiadomo działanie tego typu odżywki białkowej polega przede wszystkim na nasileniu procesów anabolicznych, w tym na znacznym przyśpieszeniu procesu syntezy białek. Taki proces może prowadzić do nadprodukcji łoju, czego efektem mogą być pryszcze. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie.

Nie chcę rezygnować z odżywek bo są dla mnie dobrym uzupełnieniem diety i po wynikach widzę, że masa mięśniowa jest coraz lepsza. Co mogę zrobić aby te pryszcze mi się nie pojawiały?

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy to myję ją rumiankowym żelem Sylveco i nakładam krem Sylveco brzozowo nagietkowy z betuliną. Może macie jakieś porady czego i jak używać? Może żelem myć tylko wieczorem a rano zwykłą wodą? Ten krem co mam to na dzień jak i noc?

Jeszcze jedna teoria. Czy powstawanie tych pryszczy może wiązać się z poceniem się na siłowni i ten łój, który się wytwarza jakoś zalega na skórze twarzy? Jak nałożę rano krem a ok. 17 idę na siłownię to może ten cały pot w połączeniu z kremem robi jakieś reakcje, które pomagają rozwijać się pryszczom? Pomyślałem o stosowaniu mydła siarkowego, np. po siłowni aby ten cały syf zmyć. Czy to dobry pomysł?
Podejrzewam, że to od potu. Miałam podobnie - po siłce wyskakiwały mi pojedyncze pryszcze. Trzeba przemywać twarz, najlepiej jakimś płynem micelarnym albo żelem - raz, dwa razy dziennie i powinno się wszystko unormować.
badbadmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 09:56   #6
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

Ogólnie to o białku napisałeś jak o sterydiansach z Kanady

Ja do torby na siłkę biorę cataphil do mycia i waciki. Po treningu idealne, bo oczyszczam sobie twarz z potu i masy wszelkiego syfu z gryfów w sposób delikatny. Świetna opcja, polecam.
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 11:46   #7
caramelkate
Przyczajenie
 
Avatar caramelkate
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 13
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

Tak, pot wzmaga takie problemy. Widziałam po sobie, po prostu po treningu dobre oczyszczenie skóry. Przy braku makijażu wystarczy żel, później tonik i dopiero na końcu krem.


W międzyczasie do pielęgnacji możesz dodać też maseczki z glinki, powinny podziałać wyciszająco na skórę.
caramelkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-22, 17:09   #8
3a699716aa851854b23aba023079d493c4073377
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 485
Dot.: Siłownia pryszcze i suplementy.

U mojego brata te najbardziej popularne białka (z serwatki z mleka) powodowały wysyp na twarzy. Za dzieciaka miał niby nietolerancję laktozy, do tej pory jadł sery, płatki z mlekiem, jogurty i jakoś nic specjalnego się nie działo. Chociaż cały czas ma jakieś lekkie gastro problemy, więc nie wiem...
W każdym razie jak zamienił białko na takie bez laktozy, jakieś wegańskie, to pomogło.

Może warto spróbować jeszcze umyć twarz przed treningiem? I uważać, żeby się nie ocierać podczas treningu brudnymi rękoma, ręcznikiem z ławki itd. Ja jeszcze stosuję ałun (ogólnie ałun i dezodoranty to porada od mojego dermatologa... nie wiem czy nie powinnam uciekać ) i mi pomaga, ale potrafi przesuszyć skórę, więc staram się tylko punktowo go stosować.
3a699716aa851854b23aba023079d493c4073377 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-22 18:09:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.