Biegłe władanie angielskim-samodzielna nauka ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 14:31   #61
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Macie jakis link do PDF ksiazki po angielsku? Chciualabym cos przeczytac.
Obojetnie jaka tematyka - byleby nie powiesc o wampirach, wilkolakach i magii.



Fishy279 dziekuje za rade tak tez bede czynic
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 16:40   #62
cute poison
Raczkowanie
 
Avatar cute poison
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 398
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Macie jakis link do PDF ksiazki po angielsku? Chciualabym cos przeczytac.
Obojetnie jaka tematyka - byleby nie powiesc o wampirach, wilkolakach i magii.



Fishy279 dziekuje za rade tak tez bede czynic
na chomiku znajdziesz dużo ebooków po angielsku
cute poison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:32   #63
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez cute poison Pokaż wiadomość
na chomiku znajdziesz dużo ebooków po angielsku
znalazlam jeden - jeden. Dlaetgo prosze o jakis link. Albo jakie slowa wpisac do wyszukiwania?
Bo znalazlam tylko jeden o wampirach
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 07:25   #64
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

chomikuj pl/arekjchicago/ebooki/English+ebooks

tutaj na przykład do torrenty gdzie sa audiobooki. A w Empiku czy w american bookstore można też dostać książki po angielsku.

Edytowane przez Fishy279
Czas edycji: 2012-10-30 o 08:03
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 17:14   #65
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Możecie mi polecić DARMOWĄ stronę na której są:
- pliki mp3 po angielsku do słuchania, ściągnięcia na dysk
- wraz z transkrypcją ?

LUB:
- ebooki
- z audiobookami ?

Muszę się osłuchać z angielskim, uczę się sama
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 11:09   #66
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Znacie stronę www. gdzie jest:
- tekst po angielsku
- do tego tekstu mp3 do ściągnięcia by słuchać?


Chcę osłuchać się z angielskim, ale chcę i słyszeć i widzieć co ten ktoś mówi. Jakieś krótkie historyjki.

Oglądam już filmy po angielsku z angielskimi napisami, ale chciałam sobie coś krótkiego takiego, żeby nagrać na telefon i słuchać w autobusie np jak jadę do pracy (a jadę ponad godzinę to spokojnie zdążę 1 czy kilka odsłuchać)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 19:05   #67
amosek
Raczkowanie
 
Avatar amosek
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Jelenia Góra / Kowary
Wiadomości: 42
GG do amosek
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Dziewczyny ja wiem, że może zadaje bardzooo głupie pytanie, ale chciałam się dowiedzieć od was czy ta stronka, którą polecacie interpals jest całkowicie darmowa ? I na czym dokładnie polega ? Tzn. czy się tam "tylko" rozmawia czy jest możliwość jakiejś innej nauki ?

Dziękuję od razu za wszelkie info
__________________
Reorganizacja !!

Czas zadbać o:

paznokcie -> walka o ich utrzymanie !


kondycję -> absolutny brak
<- czas coś z tym zrobić

jelita -> ograniczenie stresu i zdrowa dieta..


angielski -> walczę z niemożliwym
amosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 20:28   #68
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Amosek, Tu masz link do wątku o tym portalu. Sprawdź koniecznie jak i sam portal.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=446469

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Znacie stronę www. gdzie jest:
- tekst po angielsku
- do tego tekstu mp3 do ściągnięcia by słuchać?


Chcę osłuchać się z angielskim, ale chcę i słyszeć i widzieć co ten ktoś mówi. Jakieś krótkie historyjki.

Oglądam już filmy po angielsku z angielskimi napisami, ale chciałam sobie coś krótkiego takiego, żeby nagrać na telefon i słuchać w autobusie np jak jadę do pracy (a jadę ponad godzinę to spokojnie zdążę 1 czy kilka odsłuchać)
Np. ja bardzo lubię podcasty na http://www.guardian.co.uk/science/series/science nie wiem, czy Tobie przypadną do gustu poruszane tam tematy, ale jeśli chodzi o osłuchiwanie się z ang. to myślę, że się nadają Transkrypcji niestety nie ma, przynajmniej ja nie mogę znaleźć.
Jest też i taka stronka http://www.britishcouncil.org/profes...ds-archive.htm w pdf jest tekst słuchania, a także teścik do tego.
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 20:47   #69
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Fishy279 Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ wymaga mówienia od razu a metoda, którą opisałam wymaga słuchania języka przez 800 godzin (jak nie będzie to 800 godzin to nie będzie tragedii, chodzi o to, żeby słuchać jak najwięcej i nie zmuszać swojego mózgu do zapożyczania z polskiego na skutek braku informacji i utrwalania w ten sposób błędnej wymowy bo niewytrenowane ucho nie zauważa różnicy np. między ogromną ilością samogłosek ang). Mówienie nie ma sensu jeżeli nie masz native, który przysłucha się temu jak mówisz i skoryguje to.
Poza tym myślenie przy mówieniu nie jest złą rzeczą, ja często zastanawiam się zanim coś powiem również używając polskiego. Nie korzystałam nigdy z metody Callana, ale zdaje mi się, że jeżeli stanęłabyś w sytuacji kiedy miałabyś coś sama wyrazić to mógłby być problem. Obawiam się, że z tą metodą mogłoby być tak, jak z niektórymi imigrantami, którzy mimo przebywania w kraju od lat znają tylko zwroty, które są potrzebne by przetrwać.
Raczej poleciłabym kontakt z materiałami w języku angielskim, nawet jeżeli nie będziesz rozumieć wszystkiego. Np: ulubiony film, serial ale tym razem bez lektora/napisów. U mnie właśnie wtedy nastąpił przełom w nauce - kiedy przestało mi się chcieć ściągać napisy. Rób to co lubisz, ale po angielsku Masz ochotę poczytać najświeższe plotki - wybierz angielski serwis. Dopada Cię hipochondria i chcesz sprawdzić czy nie cierpisz na jakąś poważną chorobę - sprawdż angielską wikipedię. Jeżeli uczysz się - sciągaj podręczniki po ang. Lubisz czytać blogi? Wybierz te pisane po angielsku. Nie wiesz co oznacza jakieś słówko? Sprawdź w angielskim słowniku. Prócz zalet które wymieniłam ma to kolejne dwie - uczysz się poprawnie używać słownictwa bo widzisz od razu wiele zastosowań a dwa - uczysz się szybciej bo robisz to, co sprawia Ci przyjemność i wszystkie informacje są umieszczone w jakimś kontekście - a tak mózg najlepiej przyswaja informacje. Uważam, że nauka czegokolwiek nie powinna być wysiłkiem. Ja kiedyś wypominałam sobie, że nie przerabiam podręcznika do słownictwa tak szybko jakbym chciała, ale potem przestałam się tym przejmować tylko dalej miałam mnóstwo kontaktu z angielskim - taki nawyk. I dziś znam słownictwo z tej książki.
A, i dodam, że koleżanka (może w trochę mniej świadomy sposób, po prostu miała taki styl nauki) nauczyła się polskiego w mniej niż 2 lata, oczywiście nie było słychać u niej akcentu. Znała też i inne języki obce i również brzmiała jak native.
Wszystko jest opisane na podanym przeze mnie blogu. Sam autor podaje za przykład powszechną znajomość języka angielskiego w Danii i przyznaje, że nie jest to zasługa wymyślnych, duńskich metod nauki języków obcych, ale tego, że wszystkie filmy i zagraniczne seriale są z napisami.
Zgadzam się z tą wypowiedzią Ja sama zrobiłam się nagle komunikatywna po angielsku (bo wcześniej to ani be, ani me), kiedy czytając niezbyt skomplikowaną historię o Sookie Stackhouse dotarłam do połowy czwartego tomu i skończyło się polskie tłumaczenie... Chcąc nie chcąc ściągnęłam pdf po angielsku i męcząc się upiornie jakoś dobrnęłam do końca książki. Zachęcona, ściągnęłam kolejną i kolejną, a z każdym następnym tomem było coraz łatwiej. Zaczęłam codziennie czytać bloga po angielsku, w miarę możliwości na głos (książkę też). Nie jestem biegła, choć chciałabym być, trochę się opuściłam, nie mam też niestety kontaktu z mówionym angielskim, ale dbam o to, żeby rozumieć jak najwięcej, chętnie czytam informacje w tym języku na Wiki, i właściwie przeglądając strony w necie nie mam problemu z tym, że są nie po polsku. Idąc gdzieś, np. z pracy do domu, wyobrażam sobie różnie sytuacje, scenki i w głowie posługuję się wtedy angielskim, zastanawiam się jak bym powiedziała różne rzeczy. Mam lekką barierę, ale na pewno nie taką, żeby mnie zatkało w obecności obcokrajowca
Wszystkiego prawie nauczyłam się sama, czytając, bo wiedza wyniesiona ze szkoły była prawie zerowa, tylko absolutne podstawy.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 10:42   #70
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Znacie stronę www. gdzie jest:
- tekst po angielsku
- do tego tekstu mp3 do ściągnięcia by słuchać?


Chcę osłuchać się z angielskim, ale chcę i słyszeć i widzieć co ten ktoś mówi. Jakieś krótkie historyjki.

Oglądam już filmy po angielsku z angielskimi napisami, ale chciałam sobie coś krótkiego takiego, żeby nagrać na telefon i słuchać w autobusie np jak jadę do pracy (a jadę ponad godzinę to spokojnie zdążę 1 czy kilka odsłuchać)
na stroncke bbc.co.uk jest dzial learning english i tam sa takie krotkie sluchanki '6 minute english' do tego jest tekst, mozna sluchac i czytac jednoczesnie
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 12:50   #71
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Możecie mi podać ANGIELSKĄ stronę z artykułami na wzór naszej polskiej:

polityka.pl - dział psychologia, felietony
gazeta.pl - dział kobiety, emocje

Coś takiego tylko po angielsku, żebym mogła czytać sobie. Lepsze to niż książki. Tylko żeby te artykuły były jeszcze ciekawe Będę wdzięczna
może nie do końca twoja tematyka, ale a nuż znajdziesz coś dla siebie
http://www.presseurop.eu/en
w górnym prawym rogu wybierasz język, wszytskie artykuły sa przetłumaczone. tematyka natomiast trochę inna niż ta, którą wskazałaś, bo dot. bardziej biznesu, ekonomii, natomiast sa tez inne artykuły dot. bieżacych wydarzeń.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 11:29   #72
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

dziekuje.

a tam na bbc - to moge prosic link? bo szukam od 15 min i nie moge znalezc
http://www.bbc.co.uk/learning/adults/ --> to to ?



znacie inne stronki jak ta : [http://www.britishcouncil.org/professionals-podcast-english-listening-downloads-archive.htm / ..klik../ -- czyli mp3 do ściągnięcia + tekst ?
super strona
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-01-04 o 11:35
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 20:13   #73
Celestyn3k
Zakorzenienie
 
Avatar Celestyn3k
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 334
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Dziewczyny!
Cieszę się, że trafiłam na ten wątek. Znalazłam tu wiele cennych informacji, więc zamierzam wziąć się do pracy. Moja historia językowa jest podobna do Waszych - niewiele nauczyłam się w szkole, a teraz życie wymaga ode mnie znajomości języka. Chciałam również zaznaczyć, że podziwiam Friese za walkę i determinację. Napisałaś, że zaczynasz od niskiego poziomu, więc tymbardziej utożsamiam się z Tobą, bowiem ja także jestem na poziomie A1/A2, pomimo że w szkole miałam przez 6 lat angielski. Okazało się, że po lektoracie z niemieckiego na studiach, wymaga się ode mnie na drugim kierunku znajomości angielskiego. Muszę zdać go na poziomie B2, by uzyskać tytuł mgr. Początkowa flustracja zamieniła się w motywację, bo zrozumiałam, że to ostatani dzwonek, żeby nauczyć się tego języka. Nowy Rok także motwuje mnie do zmian, więc wszystko przede mną. Bardzo chciałabym oglądać filmy w języku polskim, ale z angielskimi napisami. Gdzie mogę takie znaleźć?
__________________

"Dążcie więc do tego co w górze
- nie do tego co na ziemi."
[Kol 3,2]
zupa
Celestyn3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:11   #74
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Celestyn3k Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Cieszę się, że trafiłam na ten wątek. Znalazłam tu wiele cennych informacji, więc zamierzam wziąć się do pracy. Moja historia językowa jest podobna do Waszych - niewiele nauczyłam się w szkole, a teraz życie wymaga ode mnie znajomości języka. Chciałam również zaznaczyć, że podziwiam Friese za walkę i determinację. Napisałaś, że zaczynasz od niskiego poziomu, więc tymbardziej utożsamiam się z Tobą, bowiem ja także jestem na poziomie A1/A2, pomimo że w szkole miałam przez 6 lat angielski. Okazało się, że po lektoracie z niemieckiego na studiach, wymaga się ode mnie na drugim kierunku znajomości angielskiego. Muszę zdać go na poziomie B2, by uzyskać tytuł mgr. Początkowa flustracja zamieniła się w motywację, bo zrozumiałam, że to ostatani dzwonek, żeby nauczyć się tego języka. Nowy Rok także motwuje mnie do zmian, więc wszystko przede mną. Bardzo chciałabym oglądać filmy w języku polskim, ale z angielskimi napisami. Gdzie mogę takie znaleźć?
trzymam kciuki za Ciebie

polecam Ci bardziej oglądać ANGIELSKIE FILMY Z ANGIELSKIMI NAPISAMI. nie trać czasu na polskie filmy, bo jak ogladasz filmy angielskie to OSŁUCHUJESZ SIĘ.
ja robię tak, że przed filmem który będę oglądać, jak mam ściągnięte napisy, to wypisuję z nich słówka których nei znam, tłumaczę, ucze się, i potem oglądam film. to raz że się osłuchuję, dwa że wiem mniej więcej chociaż o czym jest
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:37   #75
funfelka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 79
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
trzymam kciuki za Ciebie

polecam Ci bardziej oglądać ANGIELSKIE FILMY Z ANGIELSKIMI NAPISAMI. nie trać czasu na polskie filmy, bo jak ogladasz filmy angielskie to OSŁUCHUJESZ SIĘ.
ja robię tak, że przed filmem który będę oglądać, jak mam ściągnięte napisy, to wypisuję z nich słówka których nei znam, tłumaczę, ucze się, i potem oglądam film. to raz że się osłuchuję, dwa że wiem mniej więcej chociaż o czym jest
Popieram, robiłam kiedyś podobnie i dało trochę efekty
funfelka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 08:47   #76
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

1.
Jak jest po angielsku: możliwość ?

I have two możliwości: go with you or stay at home - na przykład... to jak będą możliwości?
oportunites to bardziej szanse prawda? a jak jest ,,możliwości" ? takie słówko które się używa i jest popularne?

2.

czym się różni: looking for od seek/seek out ?



3.

jak jest : mam wątpliwości? nie mam wątpliwości? I have a .... co?

znalazłam tak:
doubtless - bez wątpliwości
have a second thoughts - mieć wątpliwości
Czyli jak chcę powiedzieć NIE MAM WĄTPLIWOŚCI to będzie : I have doubtless . Tak? Bo : I havent doubtless to będą dwa zaprzeczenia jakby... nie wiem jak powiedzieć mam wątpliwości albo nie mam wątpliwości




funfelka12 dało TROCHĘ efekty, no właśnie u mnie tez szału nie robi ten sposób, a co na Ciebie podziałało w kwestii nauki angielskiego?
Elcia2345 dzięki za link, musiał mi gdzie umknąć przejrzę sobie. w jakich cenach są te książki?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-01-15 o 08:50
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:31   #77
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
3.

jak jest : mam wątpliwości? nie mam wątpliwości? I have a .... co?

znalazłam tak:
doubtless - bez wątpliwości
have a second thoughts - mieć wątpliwości
Czyli jak chcę powiedzieć NIE MAM WĄTPLIWOŚCI to będzie : I have doubtless . Tak? Bo : I havent doubtless to będą dwa zaprzeczenia jakby... nie wiem jak powiedzieć mam wątpliwości albo nie mam wątpliwości
Nie, nie tłumaczy się języka kropka w kropkę. Wątpliwości to "doubt", "doubtless" to przymiotnik.
Powinno być: I have no doubt.

"to have a second thoughts" to po prostu idiomatyczny zwrot
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:46   #78
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
1.
Jak jest po angielsku: możliwość ?

I have two możliwości: go with you or stay at home - na przykład... to jak będą możliwości?
oportunites to bardziej szanse prawda? a jak jest ,,możliwości" ? takie słówko które się używa i jest popularne?

2.

czym się różni: looking for od seek/seek out ?



3.

jak jest : mam wątpliwości? nie mam wątpliwości? I have a .... co?

znalazłam tak:
doubtless - bez wątpliwości
have a second thoughts - mieć wątpliwości
Czyli jak chcę powiedzieć NIE MAM WĄTPLIWOŚCI to będzie : I have doubtless . Tak? Bo : I havent doubtless to będą dwa zaprzeczenia jakby... nie wiem jak powiedzieć mam wątpliwości albo nie mam wątpliwości




funfelka12 dało TROCHĘ efekty, no właśnie u mnie tez szału nie robi ten sposób, a co na Ciebie podziałało w kwestii nauki angielskiego?
Elcia2345 dzięki za link, musiał mi gdzie umknąć przejrzę sobie. w jakich cenach są te książki?
Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Nie, nie tłumaczy się języka kropka w kropkę. Wątpliwości to "doubt", "doubtless" to przymiotnik.
Powinno być: I have no doubt.

"to have a second thoughts" to po prostu idiomatyczny zwrot
WIEM ŻE NIE TŁUMACZY SIĘ JĘZYKA KROPKA W KROPKĘ.

dziękuję za pomoc w ogarnięciu użycia słowa wątpliwość - doubt. Bardzo mi pomogłaś
nie wiedziałam jakiego powinno się użyć (najbardziej popularne) by obcokrajowiec wiedział o czym mówię. i nie wiedziałam jak użyć.



Jak ktoś zna odp na moje 1 i 2 pytanie - będę wdzięczna
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-01-15 o 12:48
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:01   #79
cute poison
Raczkowanie
 
Avatar cute poison
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 398
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
1.
Jak jest po angielsku: możliwość ?

I have two możliwości: go with you or stay at home - na przykład... to jak będą możliwości?
oportunites to bardziej szanse prawda? a jak jest ,,możliwości" ? takie słówko które się używa i jest popularne?

2.

czym się różni: looking for od seek/seek out ?



3.

jak jest : mam wątpliwości? nie mam wątpliwości? I have a .... co?

znalazłam tak:
doubtless - bez wątpliwości
have a second thoughts - mieć wątpliwości
Czyli jak chcę powiedzieć NIE MAM WĄTPLIWOŚCI to będzie : I have doubtless . Tak? Bo : I havent doubtless to będą dwa zaprzeczenia jakby... nie wiem jak powiedzieć mam wątpliwości albo nie mam wątpliwości




funfelka12 dało TROCHĘ efekty, no właśnie u mnie tez szału nie robi ten sposób, a co na Ciebie podziałało w kwestii nauki angielskiego?
Elcia2345 dzięki za link, musiał mi gdzie umknąć przejrzę sobie. w jakich cenach są te książki?

1. chodzi ci o coś w stylu opcja? wtedy possibility, może też być there are two alternatives
w słowniku znalazłam też coś takiego, może Ci się przyda
Nie należy mylić wyrazów possibility i opportunity w znaczeniu ‘możliwość’. Possibility to ‘prawdopodobieństwo jakiegoś zdarzenia’: There’s always a possibility that he might go back to London. Opportunity to ‘warunki sprzyjające jakiemuś zdarzeniu, okazja’: The exchange scheme provides young people with the opportunity to visit a foreign country.

2. może to w czymś pomoże http://www.english-test.net/forum/ftopic7725.html
3. I have no doubt
cute poison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 10:37   #80
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

cute poison jesteś przekochana, dziękuję! szczególnie mocno za ten link Look for, search, seek



Mam kolejne pytanie: jak powiedzieć:

1.

Z jednej strony chcę iść na studia zaoczne, ale z drugiej strony na 4 roku studiów dziennych mogę pracować.
On the one hand I want to go to external studies, but on the other hand ....... full-time studies I can work.


Jak jest:
  • z jednej strony... a z drugiej strony....
  • 4 rok studiów



2.

kujon
- plodder
- swot
- grind


Które jest takie najbardziej popularne, używane, i jak użyję to inni będą wiedzieć o czym mówię?
Bo część to takie codzienne użycie a część pewnie w jakichś książkach, artykułach czy coś, to mi chodzi o te codzienne słownictwo.



3.

jak powiedzieć: zakręciłam się, zamotałam (przykładowa sytuacja: umówiłam się na 15:00 a przyszłam na 14:00)


4.

jak powiedzieć: osoba, która jest ostra, kosa taka, zgodnie ze swoimi zasadami postępująca
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-01-16 o 10:51
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 11:30   #81
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Co sądzicie o tym?
89 zamiast 1609 zł na kurs on line London Institute of English

cuppon . pl/oferta/5218/kurs-angielskiego-12-miesiecy?godealla_trans_i d=102b8fee6b3a97c6e3a092b 848a6e1&ref=684ea46768


słyszałyście coś o tej szkole?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:02   #82
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Trudno powiedzieć, link nie chce działać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:33   #83
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym?
89 zamiast 1609 zł na kurs on line London Institute of English

cuppon . pl/oferta/5218/kurs-angielskiego-12-miesiecy?godealla_trans_i d=102b8fee6b3a97c6e3a092b 848a6e1&ref=684ea46768


słyszałyście coś o tej szkole?
Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć, link nie chce działać
cuppon . pl/oferta/5218/kurs-angielskiego-12-miesiecy?godealla_trans_i d=102b8fee6b3a97c6e3a092b 848a6e1&ref=684ea46768

usun spacje przed cuppon . pl
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:59   #84
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Proponuję zalogować się najpierw na stronie tego "instytutu" i zobaczyć jak to wygląda od środka, nawet szkoda byłoby wydawać niepotrzebnie 90zł. Na innym wątku pisałaś, że interesuje Cię certyfikat? Z takim raczej niewiele zdziałasz, takie potwierdzenie uczęszczania na zajęcia wystawia prawie każda szkoła językowa. London Institute, tia, taki z niego London

Na takie obniżki nauki 90% taniej łapani są klienci, a potem się okazuje, że słaby poziom, firma krzak itd, więc radzę uważnie się temu przyjrzeć, a nie dać się złapać tylko na marketing. Skoro nauka on-line to może SuperMemo? Przynajmniej wiadomo, że dobry poziom.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:25   #85
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Proponuję zalogować się najpierw na stronie tego "instytutu" i zobaczyć jak to wygląda od środka, nawet szkoda byłoby wydawać niepotrzebnie 90zł. Na innym wątku pisałaś, że interesuje Cię certyfikat? Z takim raczej niewiele zdziałasz, takie potwierdzenie uczęszczania na zajęcia wystawia prawie każda szkoła językowa. London Institute, tia, taki z niego London

Na takie obniżki nauki 90% taniej łapani są klienci, a potem się okazuje, że słaby poziom, firma krzak itd, więc radzę uważnie się temu przyjrzeć, a nie dać się złapać tylko na marketing. Skoro nauka on-line to może SuperMemo? Przynajmniej wiadomo, że dobry poziom.
Mówisz o tym?
www.supermemo . pl/angielski_no_problem_sred ni
Angielski. No problem!+ (zestaw) z kursem na urządzenia z systemem Android
( 9 000 ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych uszeregowanych w 36 lekcjach.)

nawet ciekawe ale tutaj nie ma certyfikatu. a ja chciałabym potem w CV sobie wpisać, i z tego co widziałam to super memo ma mniej ciekawy program niż ten kurs za 90 zł (a super memo jest za 50zł)

Super memo:
na przedstawiony materiał gramatyczny składają się między innymi:
wyrażenia: to be able to,
czasowniki nieregularne i modalne,
czasy: Present Perfect, Present Perfect Continuous, Future Continuous, Past Perfect,
strona bierna,
zdania warunkowe realne i nierealne,
zdania czasowe,
zdania względne,
zaimki zwrotne,
przysłówki,
wskazówki dotyczące wymowy.
wśród zagadnień leksykalnych znajdują się:
słownictwo i wyrażenia dotyczące pracy zawodowej,
życie w Wielkiej Brytanii (mieszkanie, transport, ruch uliczny),
historia, kultura, ciekawostki i wielkie postaci Wielkiej Brytanii,
opis zachowań oraz wyrażanie opinii, uczuć, próśb, sugestii,
zwroty grzecznościowe przy użyciu czasownika mind,
podróże oraz narodowości i nazwy języków,
działania matematyczne.



London Institute of English (mimo że nie ma nigdzie o tym w necie opinii):
http://www.institute-of-english.com/katalog-kursow.html to to wydaje się ciekawsze





Sama nie wiem..
chciałabym dobry kurs angielskiego i nie wiem co mogę wybrać. Chodzi o on-line
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 16:49   #86
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Nie zrozum mnie źle, ale takie certyfikaty są wg. mnie g**** warte. Certyfikatem, jakim można się pochwalić będzie FCE,CAE, TOEFL czy jeszcze inny znany. Certyfikatem jakiejś nikomu nieznanej szkoły online bałabym się zwyczajnie ośmieszyć przez potencjalnym pracodawcą.
No i odnośnie samej decyzji: ten kurs,czy inny. Ja przed decyzją wydania pieniędzy wolałabym zobaczyć, jak ten kurs wygląda: lekcja demo, czy choćby przykładowe okna. Nie zdecydowałabym się na niego w ciemno
Opinii o tym kursie, podejrzewam, nie ma dlatego, że to jakiś zupełnie nowopowstały twór. Ja bym nie zaufała
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 19:56   #87
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Dokładnie, zgadzam się w pełni z tym co napisała Midusia Jeśli robić certyfikat, to taki, który coś sobą reprezentuje. Taki świstek po skończonym kursie tak naprawdę nic nie znaczy i nic nie daje, każdy może go wystawić Na prawdziwy certyfikat trzeba się pomęczyć.

Tak, tamten supermemo też może być, ale skoro mówisz o nauce online, to chodziło mi o ten, na ich platformie: http://www.supermemo.pl/kursy_lektor
lub
http://www.supermemo.net.pl/

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2013-02-10 o 20:00
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 10:51   #88
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym?
89 zamiast 1609 zł na kurs on line London Institute of English

cuppon . pl/oferta/5218/kurs-angielskiego-12-miesiecy?godealla_trans_i d=102b8fee6b3a97c6e3a092b 848a6e1&ref=684ea46768


słyszałyście coś o tej szkole?
Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Nie zrozum mnie źle, ale takie certyfikaty są wg. mnie g**** warte. Certyfikatem, jakim można się pochwalić będzie FCE,CAE, TOEFL czy jeszcze inny znany. Certyfikatem jakiejś nikomu nieznanej szkoły online bałabym się zwyczajnie ośmieszyć przez potencjalnym pracodawcą.
No i odnośnie samej decyzji: ten kurs,czy inny. Ja przed decyzją wydania pieniędzy wolałabym zobaczyć, jak ten kurs wygląda: lekcja demo, czy choćby przykładowe okna. Nie zdecydowałabym się na niego w ciemno
Opinii o tym kursie, podejrzewam, nie ma dlatego, że to jakiś zupełnie nowopowstały twór. Ja bym nie zaufała
Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Dokładnie, zgadzam się w pełni z tym co napisała Midusia Jeśli robić certyfikat, to taki, który coś sobą reprezentuje. Taki świstek po skończonym kursie tak naprawdę nic nie znaczy i nic nie daje, każdy może go wystawić Na prawdziwy certyfikat trzeba się pomęczyć.

Tak, tamten supermemo też może być, ale skoro mówisz o nauce online, to chodziło mi o ten, na ich platformie: http://www.supermemo.pl/kursy_lektor
lub
http://www.supermemo.net.pl/


Dziękuję Wam bardzo za opinie.
Lepiej sama w domu będe się przygotowywała, kupię tylko ten kurs Angielski w biznesie - NetAkademia za 59,00 zł. a jak będę gotowa zdam któryś z FCE,CAE, TOEFL

Bardzo, bardzo Wam dziękuję
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 00:57   #89
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Ja do poćwiczenia polecam programy Stossela, są na yt. Ciekawa tematyka, proste zdania , łatwo zrozumieć. ;-) Ostatnio w ramach ćwiczenia języka czytałam też sobie manifest "Czekoladowego Rambo" (najwieksza obława w USA od 30 czy 40 lat), można poznać trochę policyjnego żargonu i jak dla mnie dużo ciekawsze niż jakieś teksty z podręcznika. ;-)
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:40   #90
miranda_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 26
Dot.: Biegle wladanie angielskim-samodzielna nauka ?

Cytat:
Napisane przez Achajka1982 Pokaż wiadomość
A czy możecie polecić jakąś książkę/kurs/materiały dla osoby dorosłej, która zaczyna uczyć się od zera?
Na tej stronie masz ciekawe oferty dla początkujących.
http://angielskihello.pl/?ksiazki-cd-mp3,21
Dość znany serwis, sprzedają też przez allegro. Sam kiedyś korzystałem z Hello, kupiłem jakiś zestaw i byłem zadowolony. Ale to dla początkujących, ewentualnie trochę wyżej. Dzisiaj mam już ogarnięty ten język. Aaa, i można też pobrać za opłatą przez neta. Pozdrawiam
miranda_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-26 09:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.