Mamy styczniowe 2023 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-01, 21:58   #181
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

To może ja za wcześnie jednak się zapisałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 10:58   #182
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ale tu cisza, nikt nie miał jakiejś wizyty, nic nowego nie słychać u naszych styczniowych dzidziusiów?
Ja mam wizytę 11.08. A latorośl już nieźle wywija jak się położę.
Zaczynam też powoli myśleć o przygotowaniach pokoju i o tym co będę musiała dokupić. Pewnie we wrześniu już się tym zajmę u Was jakieś przygotowania,czy raczej jeszcze nie?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 12:55   #183
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mamy styczniowe 2023

U mnie zro przygotowan, 16 tydzien.


Kiedy zaczynaja sie ruchy ?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 13:32   #184
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Ale tu cisza, nikt nie miał jakiejś wizyty, nic nowego nie słychać u naszych styczniowych dzidziusiów?
Ja mam wizytę 11.08. A latorośl już nieźle wywija jak się położę.
Zaczynam też powoli myśleć o przygotowaniach pokoju i o tym co będę musiała dokupić. Pewnie we wrześniu już się tym zajmę u Was jakieś przygotowania,czy raczej jeszcze nie?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Ja mam wizytę 11.08 - połówkowe USG, tydzień później u prowadzącego, bo przełożę sobie z 10.08, żeby nie chodzić dzień po dniu po lekarzach A 13.08 fizjoterapeutka uroginekologiczna.

U mnie jeszcze bez przygotowań, no dużo rzeczy mam po synku Ale jak 11.08 potwierdzimy płeć, to kupie pewnie coś dziewczęcego dla Malutkiej
Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
U mnie zro przygotowan, 16 tydzien.


Kiedy zaczynaja sie ruchy ?
Nasze dzieciaczki już od dawna są bardzo ruchliwe W pierwszej ciąży chyba około połowy się zaczyna czuć te ruchy, w kolejnych szybciej. Ja już od paru tygodni czuję 🥰 Nawet mąż czuję jak dostaje kopniaki w plecy jak śpię za nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 21:36   #185
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja tylko czuję, kiedy mi się usadowi na pęcherzu, bo co chwilę szukam wtedy łazienki 🙈 a tak to jeszcze nie bardzo czuję, chyba mam za dużo tłuszczyku na brzuchu, za dobra izolacja 🤭
Ja w końcu musiałam iść jeszcze raz do lekarza, bo przestało mi się poprawiać a wręcz robiło się jeszcze gorzej i nie było wyjścia, znowu doustny antybiotyk, ale przynajmniej już po 2 dawkach stanęłam na nogi. Przez to znowu nie zrobię obciążenia glukozą. Mam nadzieję, że na 10.08 zwolni się miejsce do mojej pani doktor, jeśli nie, to mam wizytę dopiero 17.08. Ale chyba już poproszę o zwolnienie, skoro każdy byle katar kończy się na infekcji gardła albo uszu i wymaga antybiotyku. W komunikacji miejskiej będzie coraz więcej przeziębionych ludzi i jak nic co chwila będę coś łapać.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 08:24   #186
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość

U mnie jeszcze bez przygotowań, no dużo rzeczy mam po synku Ale jak 11.08 potwierdzimy płeć, to kupie pewnie coś dziewczęcego dla Malutkiej[emoji7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chcę żeby mi najpierw płeć potiwerdzili, zobaczę co tam będzie widać za tydzień, ale mam nadzieję że już na połówkowych na 100% potwierdzą

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja tylko czuję, kiedy mi się usadowi na pęcherzu, bo co chwilę szukam wtedy łazienki a tak to jeszcze nie bardzo czuję, chyba mam za dużo tłuszczyku na brzuchu, za dobra izolacja
Ja w końcu musiałam iść jeszcze raz do lekarza, bo przestało mi się poprawiać a wręcz robiło się jeszcze gorzej i nie było wyjścia, znowu doustny antybiotyk, ale przynajmniej już po 2 dawkach stanęłam na nogi. Przez to znowu nie zrobię obciążenia glukozą. Mam nadzieję, że na 10.08 zwolni się miejsce do mojej pani doktor, jeśli nie, to mam wizytę dopiero 17.08. Ale chyba już poproszę o zwolnienie, skoro każdy byle katar kończy się na infekcji gardła albo uszu i wymaga antybiotyku. W komunikacji miejskiej będzie coraz więcej przeziębionych ludzi i jak nic co chwila będę coś łapać.
Ja ostatni miesiąc pracuję i idę na zwolnienie, bo już ciężko mi wytrzymać w pozycji siedzącej 8h.
A brzuch mi rośnie jak szalony mam nadzieję że przy porodzie nie będzie 4,5 kg dziecka
A teraz znowu się zaczną choroby od jesieni

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 14:05   #187
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja tylko czuję, kiedy mi się usadowi na pęcherzu, bo co chwilę szukam wtedy łazienki a tak to jeszcze nie bardzo czuję, chyba mam za dużo tłuszczyku na brzuchu, za dobra izolacja 🤭
Ja w końcu musiałam iść jeszcze raz do lekarza, bo przestało mi się poprawiać a wręcz robiło się jeszcze gorzej i nie było wyjścia, znowu doustny antybiotyk, ale przynajmniej już po 2 dawkach stanęłam na nogi. Przez to znowu nie zrobię obciążenia glukozą. Mam nadzieję, że na 10.08 zwolni się miejsce do mojej pani doktor, jeśli nie, to mam wizytę dopiero 17.08. Ale chyba już poproszę o zwolnienie, skoro każdy byle katar kończy się na infekcji gardła albo uszu i wymaga antybiotyku. W komunikacji miejskiej będzie coraz więcej przeziębionych ludzi i jak nic co chwila będę coś łapać.
Ja też mam tłuszczyk na brzuchu.. Przez to zastanawiam się, ile to jest widoczna ciąża a ile mój naturalny brzuch Ale chyba nie jest tak źle, skoro już prenatalne USG miałam robione przez brzuch i było wszystko widać 🥯

Kiedy się robi obciążenie glukozą? Ja jutro idę na drugie badania krwi i moczu, ale nikt mnie nie uprzedzał, że to może być też ten test z glukozą.. Zupełnie nie pamiętam jak to było w poprzedniej ciąży..
Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Też chcę żeby mi najpierw płeć potiwerdzili, zobaczę co tam będzie widać za tydzień, ale mam nadzieję że już na połówkowych na 100% potwierdzą



Ja ostatni miesiąc pracuję i idę na zwolnienie, bo już ciężko mi wytrzymać w pozycji siedzącej 8h.
A brzuch mi rośnie jak szalony mam nadzieję że przy porodzie nie będzie 4,5 kg dziecka
A teraz znowu się zaczną choroby od jesieni

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Na połówkowych to już na 100%🥰

Pewnie, odpocznij sobie, już połówka będzie, więc w sam raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-05, 17:39   #188
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Kiedy się robi obciążenie glukozą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, ja też chciałam pytać, bo nie pamiętam. A moja gin wysyła do szpitala na to, więc wolałabym być już na zwolnieniu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 19:25   #189
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ja też mam tłuszczyk na brzuchu.. Przez to zastanawiam się, ile to jest widoczna ciąża a ile mój naturalny brzuch Ale chyba nie jest tak źle, skoro już prenatalne USG miałam robione przez brzuch i było wszystko widać 🥯

Kiedy się robi obciążenie glukozą? Ja jutro idę na drugie badania krwi i moczu, ale nikt mnie nie uprzedzał, że to może być też ten test z glukozą.. Zupełnie nie pamiętam jak to było w poprzedniej ciąży..Na połówkowych to już na 100%🥰

Pewnie, odpocznij sobie, już połówka będzie, więc w sam raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie robi się między 24 a 28 tygodniem, ale ja miałam cukrzycę w pierwszej ciąży, więc powinnam mieć zrobiony szybciej. Ale że przed ciążą brałam metforminę, to miałam odstawić ją po 12 tygodniu i za 7-10 dni zrobić obciążenie. Tylko wtedy pierwszy raz zachorowałam a przy antybiotyku wyniki są zafałszowane. Miałam zrobić 2 tygodnie po skonczeniu antybiotyku, ale wypadło na wyjazd. Planowałam iść w tym tygodniu, kiedy mam jeszcze urlop i znowu figę - zaraza i antybiotyk. Staram się pilnować co i jak jem i przestrzegać diety cukrzycowej, ale wiadomo, póki nie zdiagnozowane to łatwiej o grzeszki...

A brzuszek to już może być bardziej ciążowy niż spożywczy, bo kolejna osoba, której przy spotkaniu się przyznaję, mówi, że właśnie tak się zastanawiała czy to ciąża, ale nie chciała być wścibska 😉
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-06, 10:26   #190
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

A mi się jakoś przestawił tp w aplikacji i żyłam w błędzie Okazuje się, że już jutro będzie 18+0, czyli USG połówkowe będzie w 18+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Normalnie robi się między 24 a 28 tygodniem, ale ja miałam cukrzycę w pierwszej ciąży, więc powinnam mieć zrobiony szybciej. Ale że przed ciążą brałam metforminę, to miałam odstawić ją po 12 tygodniu i za 7-10 dni zrobić obciążenie. Tylko wtedy pierwszy raz zachorowałam a przy antybiotyku wyniki są zafałszowane. Miałam zrobić 2 tygodnie po skonczeniu antybiotyku, ale wypadło na wyjazd. Planowałam iść w tym tygodniu, kiedy mam jeszcze urlop i znowu figę - zaraza i antybiotyk. Staram się pilnować co i jak jem i przestrzegać diety cukrzycowej, ale wiadomo, póki nie zdiagnozowane to łatwiej o grzeszki...

A brzuszek to już może być bardziej ciążowy niż spożywczy, bo kolejna osoba, której przy spotkaniu się przyznaję, mówi, że właśnie tak się zastanawiała czy to ciąża, ale nie chciała być wścibska
A, to bardziej skomplikowane u Ciebie. Trzymam kciuki żeby wszystko było jak najlepiej, zdrówka

A z tym informowaniem o ciąży to się później okazuje, że wszyscy się domyślali
Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
No właśnie, ja też chciałam pytać, bo nie pamiętam. A moja gin wysyła do szpitala na to, więc wolałabym być już na zwolnieniu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Jak to co szpitala? Ale tylko na badanie, czy kłaść się na parę dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 14:04   #191
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Hej wydaje mi się czasami, że czuje ruchy maluszka, ale nie jestem przekonana czy to już to ciąża trzecia 15+5 więc liczę na to, że niebawem będę już pewna, że to ruchy a nie jelita
Mam córkę i syna, więc dużo rzeczy już mam, ale muszę dokupić coś zimowego, bo do tej pory rodziłam w upały a nie mrozy
Czekam na połówkowe żeby potwierdziła się płeć i pewnie zacznę coś ogarniać.
Ale to już będzie wrzesień

Odrzuciło mnie od kawy i szarlotki-nie mogę znieść jej zapachu ale może to i lepiej, bo w drugiej ciąży miałam cukrzycę, teraz na czczo ok, zobaczymy jak będzie dalej, staram się zdrowo odżywiać, mierze cukier od czasu do czasu i raczej jest ok

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-07, 15:46   #192
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Część dziewczyny, zostawię tylko krótkie info dla zainteresowanych: zostały mi 2 opakowania heparyny- neoparin 4000j. Data ważności to luty i marzec 2024. Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam na PW.

Trzymam kciuki za wasze bobasy🙂ja już swoją tule od paru miesięcy🥰
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 15:46   #193
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Hej wydaje mi się czasami, że czuje ruchy maluszka, ale nie jestem przekonana czy to już to ciąża trzecia 15+5 więc liczę na to, że niebawem będę już pewna, że to ruchy a nie jelita
Mam córkę i syna, więc dużo rzeczy już mam, ale muszę dokupić coś zimowego, bo do tej pory rodziłam w upały a nie mrozy
Czekam na połówkowe żeby potwierdziła się płeć i pewnie zacznę coś ogarniać.
Ale to już będzie wrzesień

Odrzuciło mnie od kawy i szarlotki-nie mogę znieść jej zapachu ale może to i lepiej, bo w drugiej ciąży miałam cukrzycę, teraz na czczo ok, zobaczymy jak będzie dalej, staram się zdrowo odżywiać, mierze cukier od czasu do czasu i raczej jest ok

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
No właśnie, ja też rodziłam latem, w upał, więc teraz trzeba się na mróz przygotować

A jakie masz teraz przeczucia co do płci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 16:46   #194
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
No właśnie, ja też rodziłam latem, w upał, więc teraz trzeba się na mróz przygotować

A jakie masz teraz przeczucia co do płci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja gin i na prenatalnych obstawiają chłopca, ale to było w 13 tc, więc jeszcze nie przywiązuję się do tej informacji
Ja osobiście czuję, że to syn, ale za każdym razem czuje syna a mam też córkę

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 17:18   #195
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Moja gin i na prenatalnych obstawiają chłopca, ale to było w 13 tc, więc jeszcze nie przywiązuję się do tej informacji
Ja osobiście czuję, że to syn, ale za każdym razem czuje syna a mam też córkę

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Haha, to zobaczymy czy zwycięży intuicja 2:1


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 07:21   #196
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Jak to co szpitala? Ale tylko na badanie, czy kłaść się na parę dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko na badanie, ale i tak cyrk z tego robią, bo normalnie jest przyjęcie i każą się w piżamę na tych kilka godz przebierać

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Mam córkę i syna, więc dużo rzeczy już mam, ale muszę dokupić coś zimowego, bo do tej pory rodziłam w upały a nie mrozy

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
No właśnie, ja też rodziłam latem, w upał, więc teraz trzeba się na mróz przygotować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój pierworodny też jest z lata i już myślałam, że trzeba będzie jakieś zimowe małe ubranka kupić. I to tylko na chwilkę będzie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 08:32   #197
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Tylko na badanie, ale i tak cyrk z tego robią, bo normalnie jest przyjęcie i każą się w piżamę na tych kilka godz przebierać







Mój pierworodny też jest z lata i już myślałam, że trzeba będzie jakieś zimowe małe ubranka kupić. I to tylko na chwilkę będzie

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
To nieźle z tym szpitalem. Plus jest taki, że jak pójdziesz w jakiejś zwyczajnej letniej sukience to możesz im wkręcić, że to piżama

No, a zimowe ciuszki, racja.. Ale dla dzieci to wszystko się na chwilę kupuje prawie🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 13:05   #198
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

My weekend spędziliśmy dość towarzysko i oczywiście dostaliśmy zapewnienia, że na następne spotkanie dostaniemy ubranka po dziewczynkach 😉 także w zasadzie nawet nie wiem, czy i co będziemy musieli dokupić. Mamy po synu rzeczy "gabarytowe" typu wózek, dostawka do łóżka, fotelik, ale ubrań w zasadzie wcale, wszystko poszło na zbiórki, uznaliśmy, że na wszelkim vinted czy olx jest tego tyle, że można w niewielkiej cenie kupić.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 14:33   #199
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

U nas był intensywny weekend, a teraz się zapowiada intensywny tydzień.
Dziś rano byłam na ponownym pobraniu krwi na morfologię, bo tej co mi pobrali w sobotę wzięli za mało (?) Albo rozlało im się w laboratorium 🤷 W każdym razie musiałam powtarzać. Później zakupy, bo jutro 2 urodzinki mojego synka 🧒🥰

Wiecie co, dziwi mnie, że do tej pory lekarz nie zlecił żadnych badań typu poziom żelaza... Myślałam, że teraz będzie, a tu tylko morfologia i mocz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2022-08-08 o 14:35
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-08, 14:54   #200
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
U nas był intensywny weekend, a teraz się zapowiada intensywny tydzień.
Dziś rano byłam na ponownym pobraniu krwi na morfologię, bo tej co mi pobrali w sobotę wzięli za mało (?) Albo rozlało im się w laboratorium 🤷 W każdym razie musiałam powtarzać. Później zakupy, bo jutro 2 urodzinki mojego synka 🧒🥰

Wiecie co, dziwi mnie, że do tej pory lekarz nie zlecił żadnych badań typu poziom żelaza... Myślałam, że teraz będzie, a tu tylko morfologia i mocz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w poprzedniej ciąży miałam robioną głównie morfologię, mocz i tsh, aż się zdziwiłam, jak dostałam skierowanie na ferrytynę. Za to na wizycie była pani doktor w zastępstwie i kazała zrobić już tylko badanie moczu. Ale sama mimo to zrobię też morfologię i tsh, tak jak zawsze moja pani doktor zleca.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 14:58   #201
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
U nas był intensywny weekend, a teraz się zapowiada intensywny tydzień.
Dziś rano byłam na ponownym pobraniu krwi na morfologię, bo tej co mi pobrali w sobotę wzięli za mało (?) Albo rozlało im się w laboratorium W każdym razie musiałam powtarzać. Później zakupy, bo jutro 2 urodzinki mojego synka

Wiecie co, dziwi mnie, że do tej pory lekarz nie zlecił żadnych badań typu poziom żelaza... Myślałam, że teraz będzie, a tu tylko morfologia i mocz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkiego najlepszego dla synka
U mnie też z badaniami jakoś inaczej niż w poprzednich ciążach bo niestety musiałam zmienić gin. Pierwsza wizyta była prywatnie, więc badania zleciła tylko najważniejsze jej zdaniem czyli morfologię, TSH i glukozę na czczo. Potem byłam już u niej na NFZ i dostałam skierowanie na HIV itd, ale bez morfologii. No i teraz dopiero mam do zrobienia mocz i kolejna morfologię. W poprzednich ciążach mocz i morfologię robiłam co wizytę.
Ogólnie gin sprawia dobre wrażenie, zrobiła USG piersi a wiem, że często jest pomijane.
No ale trochę mam wrażenie, że chaotycznie te badania zleca. Ostatnio miała wpisać mi wynik cytologii do karty, ale system długo się ładował i w końcu nie wiem jaki był ten wynik, myślę jednak, że gdyby coś było nie tak to już bym wiedziała.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 15:17   #202
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ja w poprzedniej ciąży miałam robioną głównie morfologię, mocz i tsh, aż się zdziwiłam, jak dostałam skierowanie na ferrytynę. Za to na wizycie była pani doktor w zastępstwie i kazała zrobić już tylko badanie moczu. Ale sama mimo to zrobię też morfologię i tsh, tak jak zawsze moja pani doktor zleca.
Ja już nie pamiętam co miałam w poprzedniej ciąży badane, musiałabym przeanalizować wyniki. Ale pamiętam że suplementowalam żelazo, więc pewnie poziom był badany.. Czyli wychodzi na to, że co lekarz to obyczaj
Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla synka
U mnie też z badaniami jakoś inaczej niż w poprzednich ciążach bo niestety musiałam zmienić gin. Pierwsza wizyta była prywatnie, więc badania zleciła tylko najważniejsze jej zdaniem czyli morfologię, TSH i glukozę na czczo. Potem byłam już u niej na NFZ i dostałam skierowanie na HIV itd, ale bez morfologii. No i teraz dopiero mam do zrobienia mocz i kolejna morfologię. W poprzednich ciążach mocz i morfologię robiłam co wizytę.
Ogólnie gin sprawia dobre wrażenie, zrobiła USG piersi a wiem, że często jest pomijane.
No ale trochę mam wrażenie, że chaotycznie te badania zleca. Ostatnio miała wpisać mi wynik cytologii do karty, ale system długo się ładował i w końcu nie wiem jaki był ten wynik, myślę jednak, że gdyby coś było nie tak to już bym wiedziała.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Na pewno jest ok cytologia, inaczej "by Cię znaleźli" jak to mówią u mnie w przychodni
Ja miałam morfologię i mocz teraz dopiero drugi raz, poprzednim razem były dodatkowo jeszcze HIV, HPV, toxo i te wszystkie inne, no i glukoza.
No zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Dzięki za życzenia Dwa lata temu o tej porze już od rana na IP siedziałam🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 18:33   #203
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

My wczoraj mieliśmy wizytę u prowadzącego, a dziś USG połówkowe Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 07:35   #204
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
My wczoraj mieliśmy wizytę u prowadzącego, a dziś USG połówkowe Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super 😊 ja już czekam na wizytę w przyszłym tygodniu, coś czuję, że będzie długa, bo i pytań sporo 😅
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 09:08   #205
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
My wczoraj mieliśmy wizytę u prowadzącego, a dziś USG połówkowe Wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się że wszystko ok
Ja też miałam wczoraj wizytę, wszystko w porządku, ale dzidzia siedzi miednicowo i nic nie dało się podejrzeć co do potwierdzenia płci
Za 2 tyg mam połówkowe i kolejną wizytę u prowadzącej, bo potem idzie na urlop. Jak do tego czasu dziecko nie zmieni pozycji to nie potwierdzą mi tej płci
No i na początku września muszę zrobić krzywą, na szczęście już nie wysyła do szpitala

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 13:44   #206
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Cieszę się że wszystko ok
Ja też miałam wczoraj wizytę, wszystko w porządku, ale dzidzia siedzi miednicowo i nic nie dało się podejrzeć co do potwierdzenia płci
Za 2 tyg mam połówkowe i kolejną wizytę u prowadzącej, bo potem idzie na urlop. Jak do tego czasu dziecko nie zmieni pozycji to nie potwierdzą mi tej płci
No i na początku września muszę zrobić krzywą, na szczęście już nie wysyła do szpitala

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
O kurcze, to Wam robi niespodziankę

Oo, to krzywa na luzie, nie w piżamowym reżimie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 19:57   #207
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Jak minął Wam długi weekend?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 21:43   #208
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Jak minął Wam długi weekend?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Towarzysko 😉 chociaż trzeba było zmienić plany i zrezygnować z wycieczki, bo na cały dzień prognozowano ulewy. Mamy spróbować w najbliższy weekend, ale znowu jest mało optymistycznie.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 07:13   #209
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Jak minął Wam długi weekend?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Pracowicie.. Parę tortów trzeba było machnąć
Ale też towarzysko. Więc ogólnie jestem zmęczona
A u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 07:21   #210
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Pracowicie.. Parę tortów trzeba było machnąć
Ale też towarzysko. Więc ogólnie jestem zmęczona
A u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też towarzysko, mieliśmy gości a wczoraj zabraliśmy dzieciaki na wycieczkę pociągiem ten tydzień też zapowiada się dość towarzysko, to dobrze mi robi więcej się ruszam i mniej rozmyślam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-23 21:34:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.