Czym pokryć nieudane rozjaśnianie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 00:30   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...


Koleżanka zrobiła mi dzisiaj pasemka, niestety wyszły tandetnie, żółto białe, do tego mocno wysuszyły mi się włosy. Czym mogłabym je ujednolicić bez obawy o kolejne zniszczenia? Chciałabym je doprowadzić do jasnego beżowego blondu. Jest w ogóle jakikolwiek sposób?

Może jakaś farba o pożadanym odcieniu z woda 3% na kilkanaście minut bądź loreal dia richesse color (tam jest woda 1,8%)?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 00:46   #2
stokrotkaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar stokrotkaxxx
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 897
Odp: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Na Twoim miejscu skończyłabym już z eksperymentowaniem i wybrała sie do fryzjera. Sama rozjaśniajac włosy możesz zrobić im krzywde wiem to z własnego doswiadczenia. Powodzenia.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
1.01.2008






stokrotkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:00   #3
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Odp: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Spróbuj farby rozjaśniającej (poziom 12) albo pozbądź się żółtych refleksów płukanką albo maseczką ochładzającą i po sprawie

Nie, poprzedniczko, w domu też można samemu rozjaśnić włosy i ich nie niszczyć. Trzeba tylko wiedzieć jak.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:12   #4
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Płukanką nie uzyskam koloru BEŻOWEGO blondu.

Farba rozjaśniająca z jaką wodą? I właściwie po co rozjaśniająca skoro chcę zmienić kolor a nie uzyskać jaśniejszy? Z tych żółtych nie zrobię beżowego blondu? No ostatecznie może być złoty

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2013-06-08 o 13:14
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 16:47   #5
stokrotkaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar stokrotkaxxx
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 897
Odp: Dot.: Odp: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Spróbuj farby rozjaśniającej (poziom 12) albo pozbądź się żółtych refleksów płukanką albo maseczką ochładzającą i po sprawie

Nie, poprzedniczko, w domu też można samemu rozjaśnić włosy i ich nie niszczyć. Trzeba tylko wiedzieć jak.
Bierz pod uwage że nie każdy jest ``tak uzdolniony`` jak Ty!!!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Kazdy ma inna strukture wlosa i nie wiadomo czy Twoje rady poprawia czy pogorsza ich stan.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
1.01.2008






stokrotkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 18:03   #6
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Byłoby lepiej, gdybyś podała więcej szczegółów np. jaka jest reszta włosów (kolor i czy naturalny) no i oczekiwany kolor (aby określić poziom), bez tego trochę doradzanie nie ma sensu, bo możesz zostać wprowadzona w błąd i "załatwić" włosy.

Jasne, że da się samodzielnie takie rzeczy naprawić, ale żeby wyszło dobrze trzeba mieć trochę rozeznania i znać swoje włosy Czasem warto jednak wykosztować się na poprawianie u fryzjerki, z którą dokładnie ustalisz co byś chciała mieć na głowie. Oczywiście mówię o dobrej, sprawdzonej fryzjerce, której zależy również na kondycji włosów
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 03:24   #7
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Wszystkie włosy są koloru żółto białego, odrostu nie ma, przesuszone rozjaśnianiem (aktualnym i wcześniejszym). Chcę wyrównać kolor do jasnego beżowego bądź złotego blondu. Zależy mi na tym by dowiedzieć się, czy istnieje jakaś mało inwazyjna farba, która ten kolor nada.

Czytałam o dia light loreala, farbę trzyma się tylko pięć minut i ma aktywator na poziomie 1,8%, do tego mnóstwo odcieni (i właśnie tutaj mam problem bo nie wiem jaką wybrać) ale też nie jestem przekonana, że to będzie właściwa decyzja...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 11:27   #8
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Wszystkie włosy są koloru żółto białego, odrostu nie ma, przesuszone rozjaśnianiem (aktualnym i wcześniejszym). Chcę wyrównać kolor do jasnego beżowego bądź złotego blondu. Zależy mi na tym by dowiedzieć się, czy istnieje jakaś mało inwazyjna farba, która ten kolor nada.

Czytałam o dia light loreala, farbę trzyma się tylko pięć minut i ma aktywator na poziomie 1,8%, do tego mnóstwo odcieni (i właśnie tutaj mam problem bo nie wiem jaką wybrać) ale też nie jestem przekonana, że to będzie właściwa decyzja...
Moglabys uzyc tonera - czy ta Dia Light czy Color Touch Welli na wodzie 1,8-2 proc na jakies 10-15 min ew nieco dluzej, w zaleznosci od potrzeb. 5 minut nic nie da, obawiam sie.

Ja mysle, ze wzielabym neutralny odcien z zerem lub z bezem po kropce, skoro zloty blond czy taki normalny cieply jest Ci ok. Przy ochladzaniu irysem bardzo jasnych pasm trzeba bardziej uwazac, by te biale nie zdazyly chwycic na siny odcien nim te zolte sie wyrownaja sie fioletem do calosci.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 15:15   #9
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Cytat:
Napisane przez stokrotkaxxx Pokaż wiadomość
Bierz pod uwage że nie każdy jest ``tak uzdolniony`` jak Ty!!
Kazdy ma inna strukture wlosa i nie wiadomo czy Twoje rady poprawia czy pogorsza ich stan.
Jasne, biorę ale to tylko moje sugestie, każdy może mieć inne. Jak mi coś z kolorem nie pasuje to kombinuję i w końcu różnymi metodami uzyskuję efekt, jaki chciałam. Trzeba próbować i przede wszystkim sprawdzać na sobie.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 16:58   #10
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Moglabys uzyc tonera - czy ta Dia Light czy Color Touch Welli na wodzie 1,8-2 proc na jakies 10-15 min ew nieco dluzej, w zaleznosci od potrzeb. 5 minut nic nie da, obawiam sie.

Ja mysle, ze wzielabym neutralny odcien z zerem lub z bezem po kropce, skoro zloty blond czy taki normalny cieply jest Ci ok. Przy ochladzaniu irysem bardzo jasnych pasm trzeba bardziej uwazac, by te biale nie zdazyly chwycic na siny odcien nim te zolte sie wyrownaja sie fioletem do calosci.
Beż po kropce? Jest w ogóle? Zawsze myślałam, że to kombinacja perłowego bądź popielatego i złotego. Chyba, ze w palecie Welli, której nie znam?

Ja właśnie się waham pomiędzy naturą i złotem, złoto jednak może zbyt wpadać w rudości. No chyba, że ta Wella ma odcienie beżowe. Nie wiem też, którym poziomem blondu wyrównywać, 10 czy 9. Jejka...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:25   #11
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Beż po kropce? Jest w ogóle? Zawsze myślałam, że to kombinacja perłowego bądź popielatego i złotego. Chyba, ze w palecie Welli, której nie znam?

Ja właśnie się waham pomiędzy naturą i złotem, złoto jednak może zbyt wpadać w rudości. No chyba, że ta Wella ma odcienie beżowe. Nie wiem też, którym poziomem blondu wyrównywać, 10 czy 9. Jejka...

Bez po kropce... No wlasnie, skrot myslowy, chodzilo mi o popiel ze zlotem albo popiel z brazem. np. xx.13 czy xx.17 lub xx.71 - sprawdz palety farb najbardziej Cie interesujacych, czy maja to w ofercie. Przy przyciemnianiu lepiej gdy odcien jest lekko cieply, by nie bylo niespodzianek i zeby bylo sporo pigmentu, tj np. pol na pol natura z innym odcieniem cieplejszym, ew ciepla natura 9.07 (z odrobina brazu) czy 9.03 (z odrobina zlota).
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 23:08   #12
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Czym pokryć nieudane rozjaśnianie...

No to się dogadałyśmy

Dzisiaj pasemka wyglądają już o niebo lepiej, nie bardzo rozumiem dlaczego ale po kilku myciach te białe ściemniały do słomki a te z tych żółtych zrobiły się beżowe. Miałam rozjaśniane proszkiem leo silver. Jest dobrze Ale dziękuję za sugestie
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.