Mikrokawalerki cz.2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-14, 19:27   #1
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529

Mikrokawalerki cz.2


Część druga wątku o blaskach i cieniach mieszkania w mikrokawalerkach.

Link do 1 części:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277873
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 21:54   #2
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 843
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Hej Witam sie w nowej czesci. Sorki nie wnioskowalam wczesniej o nowa czesc bo nie mialam za bardzo czasu i potem nie bylo mnie na Wizazu. Do 17 praca i widzialam sie z przyjaciolka tak spontanicznie i w domu troche sprzatalam itp. Teraz niedawno dopiero z powrotem weszlam na Wizaz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 23:30   #3
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez maddzia007
Ale wiesz ze to nie jest tak ze można mieć działalność w domu bez żadnych dodatkowych kosztów?
Można – nie wydzielając przestrzeni pod działalność, jeśli całość jest mieszkalna. Można też już nie podawać stałego miejsca wykonywania działalności, jeśli pracuje się zdalnie skąd się chce (przepisy wreszcie nadążyły za życiem).
.
Ech, nie umiem cytować z zamkniętego wątku.
Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 06:27   #4
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Kto by pomyślał, że nastukamy postów na 2 część

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 06:40   #5
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Można – nie wydzielając przestrzeni pod działalność, jeśli całość jest mieszkalna. Można też już nie podawać stałego miejsca wykonywania działalności, jeśli pracuje się zdalnie skąd się chce (przepisy wreszcie nadążyły za życiem).
.
Ech, nie umiem cytować z zamkniętego wątku.
Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Ok, myślałam ze skoro teraz wynajmujecie jakiś magazyn to jest to działalność która wymaga wydzielenia pod nią przestrzeni . Tak jak pisałam, koszty wzrastają wtedy na tyle, ze nie zawsze jest to opłacalne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 07:28   #6
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ok, myślałam ze skoro teraz wynajmujecie jakiś magazyn to jest to działalność która wymaga wydzielenia pod nią przestrzeni . Tak jak pisałam, koszty wzrastają wtedy na tyle, ze nie zawsze jest to opłacalne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj, to przepraszam, chyba się wytrąciłam do rozmowy Nie mam żadnego magazynu tylko rzuciło mi się w oczy, że nie można mieć działalności w domu bez wzrostu podatku od nieruchomości i pospieszyłam z prostowaniem. Sorki jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 07:47   #7
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Dziewczyny, nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu pytanie, ale w sumie to wątek o mieszkaniach.
Otóż w Chorzowie jest mieszkanko w kamienicy w BAAAARDZO atrakcyjnej cenie. Niestety, jest w nim lokator, więc mieszkanie musi być sprzedane z lokatorem, któremu umowy nie można wypowiedzieć.
Z ciekawości, bo aż mnie skręcało, napisałam do biura nieruchomości, pod opieką którego jest to mieszkanie i dostałam taką odpowiedź (załączniki).
I wtf w ogóle? Czy to jest legalne? Ogłoszenie wisi dobre 2 lata. Screenshot_20210415-084724.jpgScreenshot_20210415-084701.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 07:52   #8
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu pytanie, ale w sumie to wątek o mieszkaniach.
Otóż w Chorzowie jest mieszkanko w kamienicy w BAAAARDZO atrakcyjnej cenie. Niestety, jest w nim lokator, więc mieszkanie musi być sprzedane z lokatorem, któremu umowy nie można wypowiedzieć.
Z ciekawości, bo aż mnie skręcało, napisałam do biura nieruchomości, pod opieką którego jest to mieszkanie i dostałam taką odpowiedź (załączniki).
I wtf w ogóle? Czy to jest legalne? Ogłoszenie wisi dobre 2 lata. Załącznik 7746301Załącznik 7746303

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Yyy przecież w ogłoszeniu nic nie ma o tym, że nie możesz mu wypowiedzieć umowy. Jest napisane, że sprzedawca mu nie wypowiada i tyle. A co Ty zrobisz jako nowy właściciel, to już Twoja sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 08:09   #9
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez Liza36
Teraz chyba się już to zmieniło. Tysiące ludzi migruje poza wielkie miasta, przynajmniej w wawie to widzę. Teraz w czasie pandemii bardzo wiele osób powyprowadzało się do miast rodzinnych, czy gdzieś poza wawę, bo pracować zdalnie można z każdego miejsca, a jednak bardzo wiele osób tak pracuje i nie widać końca HO. Zresztą wiele firm z tego co wiem, już na stałe planuje nie wracać do biur. Nawet na moim osiedlu sporym co i rusz widzę na forum, że ktoś się wyprowadza i daje ogłoszenie że swoje mieszkanie sprzeda/wynajmie, bo ucieka poza wawę.
M in też dlatego sądzę, że ceny mieszkań z czasem spadną, dlatego być może ostatni dzwonek na korzystną sprzedaż.
Dodatkowo teraz w czasie pandemii większość zalet wielkiego miasta jest zamknięta czyli nic ciekawego nie ma do zaoferowania, a w mniejszych miastach/na wsiach pandemia nie jest tak uciążliwa jak tutaj.

Ludzie migrują poza miasta już od dawna, bo tam jest taniej, chociaż teraz tam też ceny rosną i to dosyć mocno. Do tego miasta nie są z gumy i nie ma już miejsca żeby wcisnąć nowe osiedle. Co do HO na stałe to też może być różnie. U mnie większość znajomych jest zmęczona taką formą pracy. Brak oddzielenia życia prywatnego od pracy, przebywanie non stop z partnerem albo jak ktoś mieszka sam to narzeka na brak towarzystwa. Ja osobiście nie wyobrażam sobie pracy zdalnej na stałe. Fajnie mieć taką opcje kiedy trzeba, ale na stałe to nie. Co do zalet wielkiego miasta to przecież pandemia nie będzie trwa wiecznie i w końcu znów wszystko się otworzy.





Cytat:
Napisane przez Liza36
Na bank już tyle osób nie wróci ile było. Duzo mieszkań stoi pustych i np rynek wynajmu już się nie podniesie. Pracę dużo łatwiej będzie znaleźć zdalną, tacy studenci raczej tez już nigdy nie wrócą do zajęć w 100% stacjonarnych. Poza tym liczba osób w sensie ludności będzie malała systematycznie. Już teraz mieszkania po babciach zostają. I ten trend jest nie do zatrzymania. Są już prognozy, że za 5 lat będzie nas o 5 mln mniej. Mieszkań już za kilka lat będzie nadmiar. Za dużo w to wszystko zainwestowano, żeby miało wrócić to co było.
Nie mówiąc już o tym jakby wprowadzili podatek katastralny to ilość mieszkan do sprzedazy w dużych miastach zaleje rynek.

Sama zresztą mam plan wyprowadzki z wawy, tylko spłacam teraz wszystkie kredyty szybko i raczej już nie chcę tu mieszkać, ostatni rok zmienił moje postrzeganie spraw o 180 stopni. Swoje mieszkanie już bez kredytu może wynajmę. A jeszcze rok temu nie wyobrażałam sobie mieszkać gdzie indziej niż w wielkim mieście. Mąż pracę ma już praktycznie pewną zdalną na długo (a nawet powiedział, że jakby mu kazali wrócić kiedyś do biura, to raczej się zwolni i poszuka zdalnej), ja prawie w 100% zdalną i już mnie tu niewiele trzyma.

Ja bym była ostrożna z takimi stwierdzeniami, że na bank. Nie ma żadnej pewności jak to wszystko się potoczy. Patrząc po Wrocławiu ceny mieszkań i na wynajem i na sprzedaż nadal są wysokie, deweloperzy wciąż budują nowe inwestycje. Co do studentów to przecież zdalne nauczanie jest uja warte, więc bardzo wątpię, że taka forma się przyjmie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀

Edytowane przez meliandra
Czas edycji: 2021-04-15 o 08:11
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 08:10   #10
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88644075]Yyy przecież w ogłoszeniu nic nie ma o tym, że nie możesz mu wypowiedzieć umowy. Jest napisane, że sprzedawca mu nie wypowiada i tyle. A co Ty zrobisz jako nowy właściciel, to już Twoja sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Tylko taki drobny szczegół, że przy umowach na czas nieokreślony wynajmujący musi mieć powody, żeby wypowiedzieć umowę najmu, jak np. zaleganie przez najemcę z zapłatą czynszu.
A jeśli chce sam zamieszkać w tym mieszkaniu, to będzie musiał czekać 3 lata, żeby taką umowę wypowiedzieć. Krócej jedynie wtedy gdy dostarczy lokal zastępczy najemcy.


Tak że, good luck Nie bez powodu to ogłoszenie wisi 2 lata.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 08:19   #11
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Oj, to przepraszam, chyba się wytrąciłam do rozmowy Nie mam żadnego magazynu tylko rzuciło mi się w oczy, że nie można mieć działalności w domu bez wzrostu podatku od nieruchomości i pospieszyłam z prostowaniem. Sorki jeszcze raz.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Hahaha ja też przepraszam, na szybko odpisywałam i nie zauważyłam, że to nie Ty wcześniej pisałaś o tym magazynie
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 08:21   #12
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Kto by pomyślał, że nastukamy postów na 2 część

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A myślałam, że wątek już zamknięty i nie ma kolejnej części

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 08:31   #13
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu pytanie, ale w sumie to wątek o mieszkaniach.
Otóż w Chorzowie jest mieszkanko w kamienicy w BAAAARDZO atrakcyjnej cenie. Niestety, jest w nim lokator, więc mieszkanie musi być sprzedane z lokatorem, któremu umowy nie można wypowiedzieć.
Z ciekawości, bo aż mnie skręcało, napisałam do biura nieruchomości, pod opieką którego jest to mieszkanie i dostałam taką odpowiedź (załączniki).
I wtf w ogóle? Czy to jest legalne? Ogłoszenie wisi dobre 2 lata. Załącznik 7746301Załącznik 7746303

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Jest legalne jak najbardziej. Tak samo jak licytowanie mieszkania komorniczego z lokatorem. To jest częsta praktyka żeby nikt nie kupił.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 10:15   #14
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ok, myślałam ze skoro teraz wynajmujecie jakiś magazyn to jest to działalność która wymaga wydzielenia pod nią przestrzeni . Tak jak pisałam, koszty wzrastają wtedy na tyle, ze nie zawsze jest to opłacalne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podatek od nieruchomości płaci się tylko raz w roku, a przy tej przestrzeni której TŻ potrzebuje to nawet jakby chcieli 100 zł za metr raz na rok to i tak będzie taniej niż teraz płaci co miesiąc. Ceny najmu są u nas już teraz kosmiczne, a co chwilę są jakieś podwyżki. O ile mieszkania tanieją tak przestrzenie pod działalność ciągle drożeją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:18   #15
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Podatek od nieruchomości płaci się tylko raz w roku, a przy tej przestrzeni której TŻ potrzebuje to nawet jakby chcieli 100 zł za metr raz na rok to i tak będzie taniej niż teraz płaci co miesiąc. Ceny najmu są u nas już teraz kosmiczne, a co chwilę są jakieś podwyżki. O ile mieszkania tanieją tak przestrzenie pod działalność ciągle drożeją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, że tak
Po prostu ten magazyn zasugerował mi, że potrzebujecie dużą przestrzeń, moja wina
Zawsze indywidualnie trzeba sobie to rozpatrzyć
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:25   #16
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu pytanie, ale w sumie to wątek o mieszkaniach.
Otóż w Chorzowie jest mieszkanko w kamienicy w BAAAARDZO atrakcyjnej cenie. Niestety, jest w nim lokator, więc mieszkanie musi być sprzedane z lokatorem, któremu umowy nie można wypowiedzieć.
Z ciekawości, bo aż mnie skręcało, napisałam do biura nieruchomości, pod opieką którego jest to mieszkanie i dostałam taką odpowiedź (załączniki).
I wtf w ogóle? Czy to jest legalne? Ogłoszenie wisi dobre 2 lata. Załącznik 7746301Załącznik 7746303

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Właśnie dlatego nie wierzę w żadne okazje i okazyjne ceny, bo cośtam. No nie ma opcji, żeby z mieszkaniem sprzedawanym mocno poniżej ceny rynkowej było wszystko ok (nie wiem jakie są ceny w Chorzowie, tak zgaduję, że to nadal podejrzanie niska cena). Zawsze potem okazuje się, że to albo nie pełna własność albo mieszkanie z lokatorem albo cośtam.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:32   #17
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego nie wierzę w żadne okazje i okazyjne ceny, bo cośtam. No nie ma opcji, żeby z mieszkaniem sprzedawanym mocno poniżej ceny rynkowej było wszystko ok (nie wiem jakie są ceny w Chorzowie, tak zgaduję, że to nadal podejrzanie niska cena). Zawsze potem okazuje się, że to albo nie pełna własność albo mieszkanie z lokatorem albo cośtam.
Też tak sądzę. Dobre oferty schodzą na pniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:51   #18
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego nie wierzę w żadne okazje i okazyjne ceny, bo cośtam. No nie ma opcji, żeby z mieszkaniem sprzedawanym mocno poniżej ceny rynkowej było wszystko ok (nie wiem jakie są ceny w Chorzowie, tak zgaduję, że to nadal podejrzanie niska cena). Zawsze potem okazuje się, że to albo nie pełna własność albo mieszkanie z lokatorem albo cośtam.
Myślę, że można okazyjnie kupić mieszkanie, ale to trzeba mieć dojścia... Podobno najlepiej kupować jeszcze zanim ktoś się ogłosi w sieci, od ludzi na etapie "zastanawiam się nad sprzedażą, ale jeszcze się za to nie zabrałem na poważnie". Jak już oferta wleci do Internetu, to kto pierwszy, ten lepszy (atrakcyjna oferta zniknie w trymiga) + mniejsze szanse na to, że ktoś przed wstawieniem ogłoszenia do neta nie zorientował się w rynkowych cenach.

Na Wykopie dość niedawno był hejt na metody flipperów na zakup mieszkań tanio polegający na tym, że po blokach rozrzucają ulotki, które wyglądają jak ręcznie pisane (ale są drukowane), z opisami w stylu "młoda para kupi mieszkanie w tym bloku za gotówkę - może być do remontu" - często jeszcze z jakimiś obrazkami domku, drzewka czy buźki dorysowane do tego...

Podobno polują na starszych ludzi, nie zorientowanych w rynkowych cenach, którzy nie ogłaszali jeszcze sprzedaży mieszkania, ale jakby był chętny, to sprzedadzą i/lub z mentalnością "młodym trzeba pomóc", którzy będą skłonni opuścić młodej parze kilkadziesiąt k na mieszkaniu tylko dlatego, że im tych ludzi szkoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:55   #19
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Myślę, że można okazyjnie kupić mieszkanie, ale to trzeba mieć dojścia... Podobno najlepiej kupować jeszcze zanim ktoś się ogłosi w sieci, od ludzi na etapie "zastanawiam się nad sprzedażą, ale jeszcze się za to nie zabrałem na poważnie". Jak już oferta wleci do Internetu, to kto pierwszy, ten lepszy (atrakcyjna oferta zniknie w trymiga) + mniejsze szanse na to, że ktoś przed wstawieniem ogłoszenia do neta nie zorientował się w rynkowych cenach.

Na Wykopie dość niedawno był hejt na metody flipperów na zakup mieszkań tanio polegający na tym, że po blokach rozrzucają ulotki, które wyglądają jak ręcznie pisane (ale są drukowane), z opisami w stylu "młoda para kupi mieszkanie w tym bloku za gotówkę - może być do remontu" - często jeszcze z jakimiś obrazkami domku, drzewka czy buźki dorysowane do tego...

Podobno polują na starszych ludzi, nie zorientowanych w rynkowych cenach, którzy nie ogłaszali jeszcze sprzedaży mieszkania, ale jakby był chętny, to sprzedadzą i/lub z mentalnością "młodym trzeba pomóc", którzy będą skłonni opuścić młodej parze kilkadziesiąt k na mieszkaniu tylko dlatego, że im tych ludzi szkoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dopiero teraz ktoś się to umedialniło? U mnie w bloku już od wielu lat takie kartki widziałam. Moje podejrzenia od razu wzbudzało ręczne pismo i na dodatek płatność gotówka. Czyste wykorzystywanie ludzi (starszych) w kryzysie przez tych uprzywilejowanych. (flipperzy)
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 12:09   #20
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Jest legalne jak najbardziej. Tak samo jak licytowanie mieszkania komorniczego z lokatorem. To jest częsta praktyka żeby nikt nie kupił.
Wiecie, ze ja kupiłam swoje pierwsze mieszkanko właśnie z zameldowanym lokatorem? od spoldzielni, ktora mnie o tym nie poinformowała.
Na szczeście tylko wirtualnym, bo od wielu lat byl podobno za granicą. Jak raz przyszla komisja wojskowa do mnie z wezwaniem jego do mych drzwi to w koncu wzielam go wymeldowalam administracyjnie. Na szczęscie bez problemów.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:36   #21
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88644681]Wiecie, ze ja kupiłam swoje pierwsze mieszkanko właśnie z zameldowanym lokatorem? od spoldzielni, ktora mnie o tym nie poinformowała.
Na szczeście tylko wirtualnym, bo od wielu lat byl podobno za granicą. Jak raz przyszla komisja wojskowa do mnie z wezwaniem jego do mych drzwi to w koncu wzielam go wymeldowalam administracyjnie. Na szczęscie bez problemów.[/QUOTE]


No, ale ja bym świadomie nie kupiła mieszkania z lokatorem, bo jest duża szansa na to, że właściciel nie jest uczciwy i cena tego wstawione przez Tinker wg mnie bardzo mocno o tym świadczy. Niestety nasze chore prawo chroni lokatora, a nie właściciela i można się wpakować na niezłą minę w takim przypadku.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:44   #22
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Na Wykopie dość niedawno był hejt na metody flipperów na zakup mieszkań tanio polegający na tym, że po blokach rozrzucają ulotki, które wyglądają jak ręcznie pisane (ale są drukowane), z opisami w stylu "młoda para kupi mieszkanie w tym bloku za gotówkę - może być do remontu" - często jeszcze z jakimiś obrazkami domku, drzewka czy buźki dorysowane do tego...

Podobno polują na starszych ludzi, nie zorientowanych w rynkowych cenach, którzy nie ogłaszali jeszcze sprzedaży mieszkania, ale jakby był chętny, to sprzedadzą i/lub z mentalnością "młodym trzeba pomóc", którzy będą skłonni opuścić młodej parze kilkadziesiąt k na mieszkaniu tylko dlatego, że im tych ludzi szkoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niedawno widziałam takie karteczki u siebie na osiedlu. Jak się widzi pierwszą, to jeszcze można się nabrać na autentyczność, ale w ciągu dwóch tygodni pojawiły się ze trzy podobne...
Tylko ja pomyślałam, że to agencje szukające klientów, zanim wystawią mieszkanie samodzielnie. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś jakoś specjalnie cenę opuszczać, co więcej, jak piszą "mamy gotówkę, kupimy każde mieszkanie", to interpretuję, że im zależy na kupnie, a kasa nie jest problemem.

Jak szukałam mieszkania, też mi przeszło przez myśl, żeby porozwieszać takie kartki albo na już wiszącej dopisać swój numer i "ja też". Tylko musiałabym mieć specjalny numer telefonu do tego.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88644681]Wiecie, ze ja kupiłam swoje pierwsze mieszkanko właśnie z zameldowanym lokatorem? od spoldzielni, ktora mnie o tym nie poinformowała.
Na szczeście tylko wirtualnym, bo od wielu lat byl podobno za granicą. Jak raz przyszla komisja wojskowa do mnie z wezwaniem jego do mych drzwi to w koncu wzielam go wymeldowalam administracyjnie. Na szczęscie bez problemów.[/QUOTE]
Wymeldowanie kogoś, kto faktycznie już nie mieszka, to chyba nie jest wielki problem. Gorzej jeśli ktoś mieszka...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No, ale ja bym świadomie nie kupiła mieszkania z lokatorem, bo jest duża szansa na to, że właściciel nie jest uczciwy i cena tego wstawione przez Tinker wg mnie bardzo mocno o tym świadczy. Niestety nasze chore prawo chroni lokatora, a nie właściciela i można się wpakować na niezłą minę w takim przypadku.
Te przypadek Tinker też mi się nie podoba, bo lokator tam mieszka, nie wiadomo, jaka dokładnie jest sytuacja, ale raczej się nie wyprowadzi dobrowolnie i nie będzie można zamieszkać. Do tego tekst, ze trzeba wypowiedzieć "skutecznie" brzmi jak konieczność wykurzenia lokatora siłą, średnia atrakcja, co najwyżej dla kogoś zainteresowanego "czyszczeniem kamienic" i bez dylematów moralnych.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:47   #23
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88644808]Niedawno widziałam takie karteczki u siebie na osiedlu. Jak się widzi pierwszą, to jeszcze można się nabrać na autentyczność, ale w ciągu dwóch tygodni pojawiły się ze trzy podobne...
Tylko ja pomyślałam, że to agencje szukające klientów, zanim wystawią mieszkanie samodzielnie. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś jakoś specjalnie cenę opuszczać, co więcej, jak piszą "mamy gotówkę, kupimy każde mieszkanie", to interpretuję, że im zależy na kupnie, a kasa nie jest problemem.

Jak szukałam mieszkania, też mi przeszło przez myśl, żeby porozwieszać takie kartki albo na już wiszącej dopisać swój numer i "ja też". Tylko musiałabym mieć specjalny numer telefonu do tego.


Wymeldowanie kogoś, kto faktycznie już nie mieszka, to chyba nie jest wielki problem. Gorzej jeśli ktoś mieszka...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------


Te przypadek Tinker też mi się nie podoba, bo lokator tam mieszka, nie wiadomo, jaka dokładnie jest sytuacja, ale raczej się nie wyprowadzi dobrowolnie i nie będzie można zamieszkać. Do tego tekst, ze trzeba wypowiedzieć "skutecznie" brzmi jak konieczność wykurzenia lokatora siłą, średnia atrakcja, co najwyżej dla kogoś zainteresowanego "czyszczeniem kamienic" i bez dylematów moralnych.[/QUOTE]

Czasami widuję w ogłoszeniach z lokatorem podany wiek lokatora, np. 90 lat Więc jest nadzieja na "wykurzenie" z przyczyn naturalnych.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:52   #24
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No, ale ja bym świadomie nie kupiła mieszkania z lokatorem, bo jest duża szansa na to, że właściciel nie jest uczciwy i cena tego wstawione przez Tinker wg mnie bardzo mocno o tym świadczy. Niestety nasze chore prawo chroni lokatora, a nie właściciela i można się wpakować na niezłą minę w takim przypadku.
Broń boże nie zamierzam nic kupować, jak nieraz wspominałam, staram się o mieszkanie za remont. Ale po prostu mnie to zaintrygowało niesamowicie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88644808]



Te przypadek Tinker też mi się nie podoba, bo lokator tam mieszka, nie wiadomo, jaka dokładnie jest sytuacja, ale raczej się nie wyprowadzi dobrowolnie i nie będzie można zamieszkać. Do tego tekst, ze trzeba wypowiedzieć "skutecznie" brzmi jak konieczność wykurzenia lokatora siłą, średnia atrakcja, co najwyżej dla kogoś zainteresowanego "czyszczeniem kamienic" i bez dylematów moralnych.[/QUOTE]

Dla mnie jeszcze fakt, że mieszkanie jest do remontu + ogrzewanie węglowe = raczej nie mieszka tam student, a raczej jakaś osoba, nie wiem, alkoholik, albo ktoś mocno starszy

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:02   #25
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88644808]Niedawno widziałam takie karteczki u siebie na osiedlu. Jak się widzi pierwszą, to jeszcze można się nabrać na autentyczność, ale w ciągu dwóch tygodni pojawiły się ze trzy podobne...
Tylko ja pomyślałam, że to agencje szukające klientów, zanim wystawią mieszkanie samodzielnie. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś jakoś specjalnie cenę opuszczać, co więcej, jak piszą "mamy gotówkę, kupimy każde mieszkanie", to interpretuję, że im zależy na kupnie, a kasa nie jest problemem.

Jak szukałam mieszkania, też mi przeszło przez myśl, żeby porozwieszać takie kartki albo na już wiszącej dopisać swój numer i "ja też". Tylko musiałabym mieć specjalny numer telefonu do tego.


Wymeldowanie kogoś, kto faktycznie już nie mieszka, to chyba nie jest wielki problem. Gorzej jeśli ktoś mieszka...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------


Te przypadek Tinker też mi się nie podoba, bo lokator tam mieszka, nie wiadomo, jaka dokładnie jest sytuacja, ale raczej się nie wyprowadzi dobrowolnie i nie będzie można zamieszkać. Do tego tekst, ze trzeba wypowiedzieć "skutecznie" brzmi jak konieczność wykurzenia lokatora siłą, średnia atrakcja, co najwyżej dla kogoś zainteresowanego "czyszczeniem kamienic" i bez dylematów moralnych.[/QUOTE]


Też tak myślę, że to skutecznie oznacza, ze mieszka tam jakiś dziki lokator


Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Broń boże nie zamierzam nic kupować, jak nieraz wspominałam, staram się o mieszkanie za remont. Ale po prostu mnie to zaintrygowało niesamowicie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------



Dla mnie jeszcze fakt, że mieszkanie jest do remontu + ogrzewanie węglowe = raczej nie mieszka tam student, a raczej jakaś osoba, nie wiem, alkoholik, albo ktoś mocno starszy

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Rozumiem. No, ale tak czy inaczej to nie polecam kupowania takich mieszkań. W przypadku licytacji komorniczej ludzie specalnie z kimś taką umowę robią, żeby nikt nie chciał kupić, a w tej sytuacji to obstawiam, że może to mieszkanie kilku osób (mieszkanie ze spadku) i jedna tam mieszka nie chce się podzielić z innymi, więc reszta postanowiła sprzedać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:15   #26
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88644681]Wiecie, ze ja kupiłam swoje pierwsze mieszkanko właśnie z zameldowanym lokatorem? od spoldzielni, ktora mnie o tym nie poinformowała.
Na szczeście tylko wirtualnym, bo od wielu lat byl podobno za granicą. Jak raz przyszla komisja wojskowa do mnie z wezwaniem jego do mych drzwi to w koncu wzielam go wymeldowalam administracyjnie. Na szczęscie bez problemów.[/QUOTE]

a to sprzędajacy nie dostarczył zaświadczeń o braku osób zameldowanych i braku długów w spółdzielni? myślałam, że to standard, jak kupowałam mieszkanie to przy akcie musiały być aktualne zaświadczenia z urzędu i spóldzielni oraz w akcie sprzdający oświadcza że nitk nei ejst zameldowany, nie tam działaności gospodarczej, ne ma długów itd.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:17   #27
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość

Na Wykopie dość niedawno był hejt na metody flipperów na zakup mieszkań tanio polegający na tym, że po blokach rozrzucają ulotki, które wyglądają jak ręcznie pisane (ale są drukowane), z opisami w stylu "młoda para kupi mieszkanie w tym bloku za gotówkę - może być do remontu" - często jeszcze z jakimiś obrazkami domku, drzewka czy buźki dorysowane do tego...
wywalam kilka takich karteczek tygodniowo, czasem są 2-3 dziennie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 14:09   #28
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88644808]Niedawno widziałam takie karteczki u siebie na osiedlu. Jak się widzi pierwszą, to jeszcze można się nabrać na autentyczność, ale w ciągu dwóch tygodni pojawiły się ze trzy podobne...
Tylko ja pomyślałam, że to agencje szukające klientów, zanim wystawią mieszkanie samodzielnie. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś jakoś specjalnie cenę opuszczać, co więcej, jak piszą "mamy gotówkę, kupimy każde mieszkanie", to interpretuję, że im zależy na kupnie, a kasa nie jest problemem.

Jak szukałam mieszkania, też mi przeszło przez myśl, żeby porozwieszać takie kartki albo na już wiszącej dopisać swój numer i "ja też". Tylko musiałabym mieć specjalny numer telefonu do tego.


Wymeldowanie kogoś, kto faktycznie już nie mieszka, to chyba nie jest wielki problem. Gorzej jeśli ktoś mieszka...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------


Te przypadek Tinker też mi się nie podoba, bo lokator tam mieszka, nie wiadomo, jaka dokładnie jest sytuacja, ale raczej się nie wyprowadzi dobrowolnie i nie będzie można zamieszkać. Do tego tekst, ze trzeba wypowiedzieć "skutecznie" brzmi jak konieczność wykurzenia lokatora siłą, średnia atrakcja, co najwyżej dla kogoś zainteresowanego "czyszczeniem kamienic" i bez dylematów moralnych.[/QUOTE]Samo pisanie karteczek jest OK... Gorzej, że te karteczki to widać, że to profesjonalnie wydrukowane i przycięte równo, a udają ręcznie robione (co już jest podejrzane), druga sprawa - młode małżeństwo albo kawaler i kupuje za gotówkę? Tyle kasy, by mieszkanie bez kredytu kupić w PL to rzadko kiedy mają prywatne osoby. To też podejrzane, bo takich karteczek na blokach potrafi być naprawdę dużo i co - wszyscy tacy niby bogaci? A skoro to agencja/firma, to czemu udaje osobę prywatną?

...bo starsze osoby "prywaciarzowi" pewnie w ogóle nie będą chciały sprzedać, a jak już, to za grubą kasę... Zakup za gotówkę to oczywiście plus, bo możesz w 1 dzień u notariusza zamknąć transakcję, zamiast czekać miesiąc na decyzję kredytową banku bez gwarancji, że nabywca kredyt otrzyma - dlatego IMO o tym piszą.

Jak dla mnie to dość obrzydliwy proceder ze względu na liczbę manipulacji.
Słyszałam nawet o przypadkach, gdzie para agentów udaje młode małżeństwo i o braniu małego dziecka (jak agent ma) na negocjacje, by "rozmiękczyć" sprzedającego, ale aż mi się wierzyć w to nie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 14:16   #29
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Samo pisanie karteczek jest OK... Gorzej, że te karteczki to widać, że to profesjonalnie wydrukowane i przycięte równo, a udają ręcznie robione (co już jest podejrzane), druga sprawa - młode małżeństwo albo kawaler i kupuje za gotówkę? Tyle kasy, by mieszkanie bez kredytu kupić w PL to rzadko kiedy mają prywatne osoby. To też podejrzane, bo takich karteczek na blokach potrafi być naprawdę dużo i co - wszyscy tacy niby bogaci? A skoro to agencja/firma, to czemu udaje osobę prywatną?

...bo starsze osoby "prywaciarzowi" pewnie w ogóle nie będą chciały sprzedać, a jak już, to za grubą kasę... Zakup za gotówkę to oczywiście plus, bo możesz w 1 dzień u notariusza zamknąć transakcję, zamiast czekać miesiąc na decyzję kredytową banku bez gwarancji, że nabywca kredyt otrzyma - dlatego IMO o tym piszą.

Jak dla mnie to dość obrzydliwy proceder ze względu na liczbę manipulacji.
Słyszałam nawet o przypadkach, gdzie para agentów udaje młode małżeństwo i o braniu małego dziecka (jak agent ma) na negocjacje, by "rozmiękczyć" sprzedającego, ale aż mi się wierzyć w to nie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tyle że fliper może być osobą fizyczną, nie musi mieć własnej działalności na ten cel.
jeśli to prawda z tymi dziećmi, no to już jest po prostu wykorzystywanie dzieci.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 14:17   #30
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mikrokawalerki cz.2

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Na Wykopie dość niedawno był hejt na metody flipperów na zakup mieszkań tanio polegający na tym, że po blokach rozrzucają ulotki, które wyglądają jak ręcznie pisane (ale są drukowane), z opisami w stylu "młoda para kupi mieszkanie w tym bloku za gotówkę - może być do remontu" - często jeszcze z jakimiś obrazkami domku, drzewka czy buźki dorysowane do tego...

Podobno polują na starszych ludzi, nie zorientowanych w rynkowych cenach, którzy nie ogłaszali jeszcze sprzedaży mieszkania, ale jakby był chętny, to sprzedadzą i/lub z mentalnością "młodym trzeba pomóc", którzy będą skłonni opuścić młodej parze kilkadziesiąt k na mieszkaniu tylko dlatego, że im tych ludzi szkoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
metoda stara jak świat... i może by działała gdy to robić z głową. mieszkam na osiedlu zdominowanym przez starszych ludzi i wyrzucam co najmniej jedną taką kartkę tygodniowo. i o ile ktoś faktycznie mógłby się nabrać na początku tak teraz... no nawet najbardziej naiwna osoba musi się zorientować że coś jest nie tak.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-17 11:04:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.