HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-04, 07:03   #61
malinak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez patusiaQ92 Pokaż wiadomość
malinak mam nadzieje ze będziesz nam pisać jak sobie radzisz po zabiegu... czy zaparcia nie wracają, czy brzuch nie jest taki wzdęty(bo wiadomo jak to wygląda w czasie zaparć). Chciałabym się po prostu dowiedzieć czy zabieg jest na prawdę taki skuteczny...


P.S. A jak długo trwa ta uciążliwa dieta po zabiegu?
Później się wraca do normalnego żywienia? czy trzeba sie pilnować...

na razie minęło 9 dni od zabiegu i muszę powiedzieć, że jest coraz lepiej. Brzuch jest dużo mniejszy i nie taki wzdęty jak zawsze !! No i wypróżniam się średnio co drugi dzień (a nie tak jak zwykle raz w tygodniu), ale czeka mnie jeszcze jeden zabieg bo lekarz powiedział, że dopiero przy drugim zejdą te najgorsze złogi więc może będzie jeszcze lepiej... No i po zaważeniu się okazało się, ze jestem 2 kg lżejsza, więc cieszę się, że pozbyłam się 2 kg tego "świństwa" które nosiłam w sobie ......
Dieta trwa 7 dni ale w ósmym też nie można wrócić do normalnego jedzenia no i trzeba wykonać 3 cykle więc wyjdzie 24 dni. Ale ta dieta nie jest chyba konieczna po zabiegu. Ja po prostu chciałabym się pozbyć problemu z zaparciami więc lekarz zalecił mi dietę od razu po zabiegu bo wtedy najlepiej się sprawdza. Jest to dieta oczyszczająca z głodówką. Ponoć ma poprawić metabolizm i oczyścić organizm z toksyn. Na pewno do 6 godzin po zabiegu wolno jeść tylko owoce a następny dzień jogurty maślanki i kefirki. Ja dostałam też kapsułki z kwasem mlekowym aby odbudować florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.
Dam znać jak będzie po drugim zabiegu bo to już niedługo..........
malinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:06   #62
patusiaQ92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 16
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

ok...trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieje że wszystko będzie w porządku

może twoje doświadczenia przekonają mnie do zabiegu bo ja już sobie nie radzę,
podejrzewam, że mogę mieć zespół jelita drażliwego bo objawy są podobne.

A Ty przed zabiegiem musiałaś wykonać jakieś badania typu kolonoskopia itp.?

P.S. Przepraszam, że pytam ale czy Twoje wypróznianie sie przebiega normalnie? czy sie przy tym męczysz, czy wygląda to tak zupełnie normalnie...stolec i po wszystkim...(jakby co to przepraszam za pytanie, ale chciałabym sie jak, najwięcej dowiedzieć)
patusiaQ92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:41   #63
malinak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez patusiaQ92 Pokaż wiadomość
ok...trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieje że wszystko będzie w porządku

może twoje doświadczenia przekonają mnie do zabiegu bo ja już sobie nie radzę,
podejrzewam, że mogę mieć zespół jelita drażliwego bo objawy są podobne.

A Ty przed zabiegiem musiałaś wykonać jakieś badania typu kolonoskopia itp.?

P.S. Przepraszam, że pytam ale czy Twoje wypróznianie sie przebiega normalnie? czy sie przy tym męczysz, czy wygląda to tak zupełnie normalnie...stolec i po wszystkim...(jakby co to przepraszam za pytanie, ale chciałabym sie jak, najwięcej dowiedzieć)
Wcześniej miałam większe problemy z wypróżnianiem, zwykle to niestety nie było takie łatwe, albo poprostu rozwolnienie, teraz jest chyba normalnie.......... choć ciężko powiedzieć bo problemy mam od kiedy pamiętam i chyba już nie pamiętam jak to jest normalnie.... ale jest teraz dużo lepiej choć zdarzają się przestoje dwudniowe. Lekarz powiedział że najważniejszy jest ten drugi zabieg, no więc zobaczymy.
Wskazał mi też więcej ruchu, więc chyba kupię rower

Przed zabiegiem nie musiałam wykonywać żadnych badań.
Taki zabieg jest właśnie wskazany przed kolonoskopią więc bez sensu byłoby wykonywanie kolonoskopii przed.
Pozdrawiam
malinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 12:56   #64
kasienkamua
Raczkowanie
 
Avatar kasienkamua
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 254
Hydrokolonoterapia

witam Was Kochane Wizazystki.
zalozylam ten watek aby przekonac sie czy ktoras z Was poddala sie oczyszczaniu jelita grubego? ja zapisałam sie na ten zabieg na 17 października i chciałabym się dowiedzieć 'jak to jest'. U lekarza dowiedzialam, sie ze nagromadzenie sie kamieni kalowych prowadzi do tzw otylosci brzusznej, ktora dotknela takze mnie,a mozna ja 'zwalczyc' wlasnie tym zabiegiem, ktory oczyszcza cale jelito grube ( nie tak jak lewatywa, ktora oczyszcza tylko kawalek jelita). zabieg ten jest niestety odplatyny bo koszt waha sie w granicach 150-200zl ale z tego co wiem jest bardzo pomocny.
jeżeli ktoras z Was miala z nim doczynienia to piszcie mam nadzieje, ze dowiem sie czegos od Was- potencjalnych osob ktore poddaly sie oczyszczaniu jelita.
pozdrawiam
__________________
" bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość"

STOP OBGRYZANIU PAZNOKCI !!!

* piękna i szczupła do 100dniówki
* z brzuchem !!!
kasienkamua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 09:20   #65
matwix1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 18
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Malinka i jak się czujesz po kilku zabiegach? Dawno nie pisałaś...
Mam nadzieję, ze to dlatego iż zadziałały rewelacyjnie i temat przestał Cię dotyczyć
matwix1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 12:27   #66
malinak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez matwix1 Pokaż wiadomość
Malinka i jak się czujesz po kilku zabiegach? Dawno nie pisałaś...
Mam nadzieję, ze to dlatego iż zadziałały rewelacyjnie i temat przestał Cię dotyczyć
Muszę powiedzieć, że przez jakiś czas było ok ale teraz znów wróciły zaparcia, chociaż staram sie odżywiać prawidłowo .......
malinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 01:01   #67
kasiadublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

witam dziewczyny,

widze ze watek o hydro wiec napisze szybko kilka slow, bo wlasnie jestem po pierwszym zabiegu. generalnie, wierze ze przy dzisiejszym stylu zycia i odzywiania oraz jakosci jedzenia, ktore spozywamy, jest to bardzo korzystny zabieg. nie wnikajac w szczegoly... lekarze, ktorzy polecaja ten zabieg, na pewno wiedza co mowia, a ja szczegolnie wierze prof. Tombakowi. złogi sie gromadza i pewnie jest to norma dla ukladu trawienia, ale tempo ich narastania i toksyczne wlasciwosci w skutek wspomnianej jakosci jedzenia sa z pewnoscia duzym problemem dla organizmu i watpie, ze moze on sobie swietnie z nimi radzic. stad potrzeba ich wyplukania.
w piatek mialam zabieg i przyznam, ze nie nalezal absolutnie do strasznych, moze troche malo komfortowych. u mnie wygladalo to tak, ze w pewnym momencie nie wiedzialam co mam robic, bo przez jakies 20 minut nie bylo efektu. zaznacze ze zabieg mialam w dublinie i mimo ze moj angielski jest plynny, to zakres slownictwa z zakresu wyprozniania raczej malo bogaty.. w kazdym razie, zalapalam w koncu, ze po prostu nalezy sie wyproznic, tylko ze do rurki, a dziwne to troche uczucie, bo sie ma wrazenie, ze sie pobrudzi wszystko dookola, ale to tylko zludne przeczucia. zabieg jest bardzo higieniczny, a jedynie co moze zawstydzac, to moment wprowadzenia rurki w ...pupe zdziwilam sie, ze mam sie umowic na 3 kolejne zabiegi, poniewaz pierwszy usuwa tylko zaleglosci z tygodnia, a dopiero podczas kolejnych usuwane sa te najbardziej toksyczne, zalegajace w zakamarkach i przylegajace do scian jelit, ktore moga byc czarne jak smola! to wlasnie tam zachodza procesy gnilne. mysle rowniez, ze zalezy to moze od intensywnosci przeprowadzanej terapii.
zaznacze rowniez, ze zabiegu nie przeprowadzam zupelnie w celach odchudzajacych, choc zdaje sobie sprawe, ze efekt tak czy siak jest odchudzajacy, gdyz usprawnia sie trawienie i wchlanianie. wiem, bo rok temu robilam oczyszcanie za pomoca blessed herbs, ktore tez sobie chwale. http://www.blessedherbs.com/bh/colon_testimonials oraz http://www.blessedherbs.com/bh/?s_hsplt=1.
przyznam ze musze dopytac o tzw "wlewki" np probiotyczne lub chlorelli (asymiluja metale ciezkie, ktore w efekcie koncowym przyczyniaja sie do kandydozy) oraz o uczucie wzdecia, ktore aktualnie mi niestety towarzyszy.
pozdrawiam serdecznie, czas do wyrka
ps tu koszt wynosi 300 euro za 4 zabiegi.
kasiadublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 11:18   #68
londyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

witajcie ,pisze tu pierwszy raz ,
dzis byłam na zabiegu hydro tj20 .01. ja generalnie niemam problemow ,poszlam zeby sie oczyscic z złogów .
wiec było tak,przebrałam sie w fzrtuszek i majtki jednorazowe.połozyłam sie na boku pani mi wlozyla to cos do odbytu i polozylam sie na plecach z ugietymi nogami ,i zostala wpuszczona we mnie woda pod cisnieniem okolo min zeby poruszyc jelita pozniej ta woda ze mnie wypływała ,po dwoch razach wpuszczania i wypuszcania wody nic sie nie dzialo woda wypuszczana byla czysta ale pani powiedziala ze po pierwszy m razie moze niebyc efektow,po trzecim wpuszczeniu wody mialam bole chwilowe brzucha i parcie woda byla juz innego kolory.ale niwiele wylecialo ide za dwa dni na nastepny.\
A TERAZ DZIEWCZYNY NAPISZE WAM NEGATYWNA STRONE I PLIS NAPISZCIE CZY WY TEZ TAK MIAŁYSCIE,
PO TRZECIM WPUSZCZENIU MIALAM PARCIE I TO MOCNE ALE BALAM SIE ROZLUZNIC I POPROSTU PUSCIC ,WIEC PYTAM SIE PANI CZY MOGE LEZEC TAK SWOBODNIE I NIECH SIE TAM SAMO DZIEJE WIEC TAK ZROBILAM CZYLI LUZ ,I MOJE OBAWY SIE SPRAWDZILY ,POLECIALO MI NA ZEWNATRZ NIEWIEM CZEMU ALE JAK SOBIE TAK MYSLE TO JEST TO MOZLIWE PRZY TAKIM PARCIU JAK JA MIALAM , TO JEST JEDNAK CISNIENIE GDYBY PANI NIE TRZYMAŁA TEJ RURKI TO BY MI PEWNIE WYSKOCZYLA.PANI POWIEDZIAŁA ZE ZADKO SIE COS TAKIEGO ZDARZA,
NAPISZE CZY WY TEZ TAK MIAŁYSCIE?
londyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:42   #69
Ximenez
Przyczajenie
 
Avatar Ximenez
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Sorry, ale większość wypowiedzi w tym wątku wygląda jakby piszący przeczytał najwyżej ze trzy wiadomości do tyłu. Przecież już na stronie 2 padły zasadnicze argumenty ze strony użytkowniczki z Moniką Bellucci w awatarze (nie pamiętam ksywki, sorry, a nie che mi się teraz wertować), był też cytowany ustęp z NYTimesa, że medycyna nie potwierdza dobroczynnych skutków tych zabiegów. A mimo to co chwila wpisuje się kolejna entuzjastka i pyta, czy ktoś był itd. — zajrzyjcie na wcześniejsze strony, u licha, zanim zadacie trzeci raz to samo pytanie.

Ludzie, jelita są przystosowane do przepychania kału, to nie jest martwa rura w łazience, tylko organ, który miliony lat się przystosowywał do tego zadania. Kał ani śluz nie jest w jelitach żadnym „zanieczyszczeniem”. Zanieczyszczeniem są te świństwa, które chcecie sobie wlewać do odbytu. Poza stanami patologicznymi, ten system sam się wystarczająco dobrze reguluje, nie trzeba tam nic popychać kijkiem. U zdrowego człowieka nic tam nie zalega — jelito to po prostu ruchomy przewód, w której nowa kupa przepycha resztki starej. Z różnym skutkiem oczywiście w zależności od konsystencji, stąd te wszystkie historie z błonnikiem — ale i tak u zdrowego człowieka trudno tam coś przechować na dłużej. Bywają patologie i wtedy musimy sobie pomóc, ale do tego trzeba ewidentnej diagnozy, wyraźnych objawów, a nie domniemań, że nie zawadzi. Zawadzi !

Jelita nie potrzebują żadnego oczyszczania, nie zalegają tam żadne toksyny. Takie „oczyszczanie” to tylko zamieszanie i wylewanie dziecka z kąpielą. Naprawdę postrzeganie organizmu na podobieństwo kaloryfera, którego jak się nie przeczyści, to będzie brudny to jest nieporozumienie. Zawsze mi się w takim kontekście przypominają budzące grozę opowieści o skórach z pomidora przyklejających się do żołądka. Jak ktoś myśli, że żołądek jest jak słoik, że jak się coś przylepi, to już tak zostanie, aż nie zeskrobiemy, to powinien szybko usiąść do książek.

A już zupełnie mnie rozbraja pisanie, że skoro to powoduje lepsze wchłanianie (co samo w sobie jest wątpliwe), to wspomoże odchudzanie. Ludzie, litości, nie wiem, jakie trzeba mieć pojęcie o funkcjonowaniu układu pokarmowego, żeby takie coś napisać. Skoro dzięki temu wchłołnie się WIĘCEJ pożywienia, to będzie WIĘCEJ do odłożenia, a nie mniej. To co się nie wchłonie, nie odłoży się, jak to niektórzy piszą w postaci tłuszczu, bo niby jak ? W cudowny sposób przeskoczy z jelit pod skórę i zamieni się w tłuszcz ? Nie, nie i jeszcze raz nie. Z tego co się nie wchłonie lepi się zgrabny krecik i ląduje w muszli. I tyle.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
generalnie, wierze ze przy dzisiejszym stylu zycia i odzywiania oraz jakosci jedzenia, ktore spozywamy, jest to bardzo korzystny zabieg.
Bez przesady. Kiedy ludzie jedli lepiej ? Żarli nadgniłe mięcho z brudnej michy, paprochy, przeterminowane, skisłe owoce, zwłaszcza zimą wesoło to nie wyglądało. Problemem jest nie jakość pożywienia, ale ilość. Ludzki aptetyt nie adaptował się do warunków nieograniczonej praktycznie dostępności pożywienia, tylko w warunkach ciągłego głodu, zwłaszcza cukru i tłuszczu, więc źle się sprawdza w tej sytuacji. Ale jak ktoś nie żre przesadnie i nie jest nazbyt monotematyczny, to na pewno nie robi sobie bałaganu w kiszkach z powodu głupiego hamburgera.

Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
nie wnikajac w szczegoly... lekarze, ktorzy polecaja ten zabieg, na pewno wiedza co mowia, a ja szczegolnie wierze prof. Tombakowi.
W takich sprawach jest mnóstwo różnych koncepcyj i prawie każda może się pochwalić jakimś utytułowanym rzecznikiem — ale jednak nie mogą być wszystkie prawdziwe. Dlatego nie da się wierzyć wszystkim na słowo i niestety trzeba samemu wykazać trochę krytycyzmu i zdrowego rozsądku.

Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
zdziwilam sie, ze mam sie umowic na 3 kolejne zabiegi, poniewaz pierwszy usuwa tylko zaleglosci z tygodnia, a dopiero podczas kolejnych usuwane sa te najbardziej toksyczne, zalegajace w zakamarkach i przylegajace do scian jelit,
Ciekawe, dlaczego te najbardziej toksyczne nie dadzą się wypłukać za pierwszym razem, a za drugim nagle tak. Jeśli to problem, że zalegają od tygodnia, to za tydzień będą już zalegać od dwóch, a w tym czasie będą już kolejne tygodniowe naleciałości. Wszystko wskazuje na to, że chodzi raczej o wyciągnięcie z ciebie jak najwięcej siana, a nie o jakąś rzetelną wiedzę. Bo na razie to się wszystko kupy nie trzyma. Dosłownie i w przenośni.


Pozdrawiam,
X.
Ximenez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:24   #70
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Moim zdaniem,podobnie jak dziewczyn wyżej płukanie jelit powinien być środkiem OSTATECZNYM stosowanym tylko przy poleceniu lekarza i traktowany jako zabieg leczniczy a nie kosmetyczny ( o ile w ogóle można tak o nim myśleć >.<..). Ingerowanie w nasze narządy zabiegami dla kilku kilo mniej (już nie wspomnę,że tylko na jakiś czas..) dla urody to bardzo zły pomysł i możliwe,że nawet trochę niebezpieczny.Nie polecam.
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 12:49   #71
kasiadublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Ximenez, Twoja wypowiedz daje znac o tym, ze tematem Twojej pracy doktorskiej byly badania nad funkcjonowaniem jelit przy wspolczesnym stylu odzywiania! Wierze, ze podwazajac wiedze chociazby Tombaka, ktorego wieloletnie doswiadczenie i zebrana wiedza NAUKOWA pozwolila na przedstawienie faktow dot. zlogow jelitowych, sama posiadasz rownie szeroka wiedze, a nie wyssane z palca teorie

Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
Zanieczyszczeniem są te świństwa, które chcecie sobie wlewać do odbytu.
Te "swinstwa" to woda z ew. domieszka kultur bakterii lub ziol - zaleznie od potrzeb pacjenta.

Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
Poza stanami patologicznymi, ten system sam się wystarczająco dobrze reguluje, nie trzeba tam nic popychać kijkiem.
Skoro jest tak pieknie i kolorowo i nic sie nie zapycha i nasz organizm sie dobrze reguluje, to skad pojawia sie chociazby miazdzyca? Przeciez to zlogi cholesterolu w naczyniach krwionosnych. Dziwne, ze organizm sobie z tym nie radzi! Samo powinno sie odetkac!


Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
Jelita nie potrzebują żadnego oczyszczania, nie zalegają tam żadne toksyny.
Wierze, ze sama dokonalas przynajmniej kilku kolonoskopii.


Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
A już zupełnie mnie rozbraja pisanie, że skoro to powoduje lepsze wchłanianie (co samo w sobie jest wątpliwe), to wspomoże odchudzanie. Ludzie, litości, nie wiem, jakie trzeba mieć pojęcie o funkcjonowaniu układu pokarmowego, żeby takie coś napisać. Skoro dzięki temu wchłołnie się WIĘCEJ pożywienia, to będzie WIĘCEJ do odłożenia, a nie mniej.
Chodzi o to, ze gdy skladniki lepiej sie wchlaniaja, szybciej zaspokajasz glod fizjologiczny, a tym samym szybciej przestajesz odczuwac laknienie, a tym samym szybciej czujesz sie syta i przestajesz jesc.

Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
Bez przesady. Kiedy ludzie jedli lepiej ? Żarli nadgniłe mięcho z brudnej michy, paprochy, przeterminowane, skisłe owoce, zwłaszcza zimą wesoło to nie wyglądało. Problemem jest nie jakość pożywienia, ale ilość.
Zgadza sie, ale wez pod uwage fakt, ze z takim pozywieniem stykali sie od dziecka, wiec ich organizm byl do tego przyzwyczajony. Poza tym, na co zwracalam uwage - chodzi o naszpikowanie zywnosci wszelka chemia jaka dzis pakuje sie do zywnosci. Odsylam cie do dzisiejszego artykulu na gazeta.pl http://wyborcza.pl/1,76842,6279638,Bambus_w_szynce.html
Mowisz, ze problemem nie jest jakosc pozywienia...Swietnie - odsylam Cie do dietetykow. Im to powiedz.

Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
W takich sprawach jest mnóstwo różnych koncepcyj i prawie każda może się pochwalić jakimś utytułowanym rzecznikiem — ale jednak nie mogą być wszystkie prawdziwe. Dlatego nie da się wierzyć wszystkim na słowo i niestety trzeba samemu wykazać trochę krytycyzmu i zdrowego rozsądku.
To bylo odnosnie Tombaka. Owszem, jest wiele koncepcji i z wieloma nalezy sie zapoznac. Dr Tombak zna fakty, na ktorych podstawie w swoich ksiazkach mowi o zlogach jelitowych. Skoro Ty to podwazasz, mam nadzieje ze masz dowody na nieprawdziwosc jego wypowiedzi, czyli na to ze owe zlogi nie wystepuja.

Cytat:
Napisane przez Ximenez Pokaż wiadomość
Ciekawe, dlaczego te najbardziej toksyczne nie dadzą się wypłukać za pierwszym razem, a za drugim nagle tak. Jeśli to problem, że zalegają od tygodnia, to za tydzień będą już zalegać od dwóch, a w tym czasie będą już kolejne tygodniowe naleciałości. Wszystko wskazuje na to, że chodzi raczej o wyciągnięcie z ciebie jak najwięcej siana, a nie o jakąś rzetelną wiedzę. Bo na razie to się wszystko kupy nie trzyma. Dosłownie i w przenośni.
Gdybym odczula, ze to wyciaganie pieniedzy, nie zgodzilabym sie na zabieg. Jesli chodzi o cene zdrowia, to wiadomo, jest bezcenne. A jesli ta kuracja miala mi pomoc, a tak sie stalo - to nie mam nic przeciwko placeniu.

Ximenez, jak kazde forum, miejsce to sluzy do dyskusji i kazdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie. Wiadomo, ze kazda terapia ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Wyrazilam swoje zdanie na temat hydrokolonoterapii, ktora mialam w grudniu i wcale nie musisz wierzyc, bo widze ze jestes duzym sceptykiem, ale od tamtej pory zniknely moje dotychczasowe problemy, ktore mialam: wzdecia, bole brzucha, gwaltowna fermentacja jelitowa powodujaca nadmierne gazy.
Miejsce, ktore do tego wybralam, to miejsce z wieloletnia praktyka i osoba, ktora sie tym zajmuje jest z wyksztalcenia dietetykiem, a nie znachorem, ktora wymyslila ot tak sobie oczyszczanie jelit. I gdyby chodzilo tylko o kase...nie jest to zbyt przyjemny zabieg dla osoby przeprowadzajacej, wiec watpie czy chodzi tu tylko o kase.
Moge sie z Toba zgodzic, bo mozna na forach wyczytac o celu w jakim ludzie ida na zabieg. Rowniez za bezpodstawne uwazam udawanie sie na niego w celu zrzucenia wagi! sa na to inne sposoby, a najprostszym z nich jest ruch i wlasciwa dieta!

Konczac moja wypowiedz chce podkreslic, ze nie sluzy ona zachecaniu lub zniechecaniu, a jedynie przedstawieniu doswiadczenia.
XImenez pozdrawiam.
kasiadublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 01:36   #72
iguana111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Smile Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Czesc wszystkim: mam prosbe do kasi z dublina, jestem zainteresowana zabiegiem plukania jelita i tak sie sklada ze tez jestem z dublina mam ogromna prosbe jakbys mogla napisac mi namiary na to miejsce gdzie ty robilas zabieg, bede nardzo wdzieczna. Dziekuje i pozdrawiam!!!
iguana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 10:11   #73
kasiadublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

iguana, oto ich stronka w necie.

http://www.absolutehealth.ie/
kasiadublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 02:15   #74
Ximenez
Przyczajenie
 
Avatar Ximenez
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Ximenez, Twoja wypowiedz daje znac o tym, ze tematem Twojej pracy doktorskiej byly badania nad funkcjonowaniem jelit przy wspolczesnym stylu odzywiania! Wierze, ze podwazajac wiedze chociazby Tombaka, ktorego wieloletnie doswiadczenie i zebrana wiedza NAUKOWA pozwolila na przedstawienie faktow dot. zlogow jelitowych, sama posiadasz rownie szeroka wiedze, a nie wyssane z palca teorie


Argumentum ad personam.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Te "swinstwa" to woda z ew. domieszka kultur bakterii lub ziol - zaleznie od potrzeb pacjenta.
No to na pewno ma piorunujący skutek. Żeby rozpuścić tłuszcz, nie wystarczy woda z ziołami. Dlatego do lewatywy dodaje się mydlin. Jeśli oni tego nie robią, to kolejny dowód na ogólną ściemę, jaką odstawiają.

Tak czy siak nie jest to naturalna zawartość jelita, ale coś, co zaburza normalną homeostazę.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Skoro jest tak pieknie i kolorowo i nic sie nie zapycha i nasz organizm sie dobrze reguluje, to skad pojawia sie chociazby miazdzyca? Przeciez to zlogi cholesterolu w naczyniach krwionosnych. Dziwne, ze organizm sobie z tym nie radzi! Samo powinno sie odetkac!
Odtyka się przecież. Dopóki coś nie nawali, to się odtyka, do tego służy ten „dobry cholesterol”. W jelitach też się może coś zapchać, ale to jest rzadka patologia. Zdrowy człowiek nie musi i nie powinien nic tam szperać.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Wierze, ze sama dokonalas przynajmniej kilku kolonoskopii.
To bardzo źle wierzysz... :p


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Chodzi o to, ze gdy skladniki lepiej sie wchlaniaja, szybciej zaspokajasz glod fizjologiczny, a tym samym szybciej przestajesz odczuwac laknienie, a tym samym szybciej czujesz sie syta i przestajesz jesc.
Czy to prof. Tombak pisze takie rzeczy ? Wchłanianie z jelit nie ma wpływu na pojawienie się uczucia sytości w trakcie jedzenia. Przede wszystkim jedzenia jeszcze tam nie ma !!! Za to pierwsze uczucie sytości odpowiada pełny żołądek i skok glukozy we krwi. Więc sorry, ale jest to na siłę klecone uzasadnienie, żeby podtrzymać teorię, która po prostu nie ma sensu.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Zgadza sie, ale wez pod uwage fakt, ze z takim pozywieniem stykali sie od dziecka, wiec ich organizm byl do tego przyzwyczajony.
My też się z naszym stykamy od dziecka, więc ten argument do niczego nie prowadzi.

Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Poza tym, na co zwracalam uwage - chodzi o naszpikowanie zywnosci wszelka chemia jaka dzis pakuje sie do zywnosci.
Generalnie to jest w tym dużo mitów. Chemia wcale nie musi być szkodliwa — ludzie się krzywią, jak widzą trudne nazwy, ale nie ma wcale reguły, że substancje naturalnie uzyskiwane są zdrowsze od sztucznych. Bywają szkodliwe dodatki, ale te które są dopuszczane, są stosunkowo znośne i na pewno dużo lepsze niż brak higieny, który panował w kuchni przez większą część historii ludzkości. A także niż ustawiczne niedobory i monotonna dieta, ograniczona możliwościami wymiany i transportu chociażby.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Mowisz, ze problemem nie jest jakosc pozywienia...Swietnie - odsylam Cie do dietetykow. Im to powiedz.
Nie jestem taki przemądrzały, by zakładać, że tego nie wiedzą. Każdy z nich Ci powie, że problemem jest raczej dobór i ilość. Z jakością nie jest źle, a na pewno nigdy nie było lepiej.


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
To bylo odnosnie Tombaka. Owszem, jest wiele koncepcji i z wieloma nalezy sie zapoznac. Dr Tombak zna fakty, na ktorych podstawie w swoich ksiazkach mowi o zlogach jelitowych. Skoro Ty to podwazasz, mam nadzieje ze masz dowody na nieprawdziwosc jego wypowiedzi, czyli na to ze owe zlogi nie wystepuja.
Nic innego nie robię, tylko je przedstawiam. Jest to teoria nie trzymająca się kupy i podstawowych faktów, jakie znamy na temat funkcjonowania przewodu pokarmowego. Typowe hochsztaplerstwo i jeszcze jedna „cudowna metoda” na wszystko. Jakiś czas temu głośno było o preparatach innego profesora — Tołpy. Dlaczego dzisiaj się już o nich nie mówi ? Ostatnio jest w modzie chromoterapia, aparaturę kupują nawet poważne wydawałoby się placówki. Ale chwila zastanowienia pokazuje, że to brednie — nie trzeba studiować latami, skoro teoria falsyfikuje się na poziomie podstawowym. Leki homeopatyczne zapisują nawet uznani lekarze. Irydologia, pressoterapia, leczenie magnesami — wszystko to ma jakichś utytułowanych obrońców. Ale gdyby to wszystko działało, to ludzkość już dawno nie znała by żadnych chorób. Niestety wszystko to bajki, które chwila pomyślunku odziera z tego pseudonaukowego bełkotu.





Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Gdybym odczula, ze to wyciaganie pieniedzy, nie zgodzilabym sie na zabieg. Jesli chodzi o cene zdrowia, to wiadomo, jest bezcenne. A jesli ta kuracja miala mi pomoc, a tak sie stalo - to nie mam nic przeciwko placeniu.
Być może faktycznie byłaś akurat chora i Twoje jelita rzeczywiście są niewydolne — ale zwykłe przepłukanie i tak nie usunęłoby problememu (bo to leczenie objawowe, a nie przyczynowe). Dużo bardziej prawdopodobne, że nie doceniasz efektu placebo, zwłaszcza, że objawy które opisujesz są niecharakterystyczne. Tak czy siak jest to wyciąganie kasy, bo tak samo skuteczny zabieg, tylko bez nadętej frazeologii można wykonać w każdym szpitalu za darmo (jeśli są oczywiście REALNE wskazania). A w tym wydaniu to jest szarlataneria niestety.

Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Ximenez, jak kazde forum, miejsce to sluzy do dyskusji i kazdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie. Wiadomo, ze kazda terapia ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Wyrazilam swoje zdanie na temat hydrokolonoterapii, ktora mialam w grudniu i wcale nie musisz wierzyc, bo widze ze jestes duzym sceptykiem, ale od tamtej pory zniknely moje dotychczasowe problemy, ktore mialam: wzdecia, bole brzucha, gwaltowna fermentacja jelitowa powodujaca nadmierne gazy.
Być może. Ale jak mówię to objawy niecharakterystyczne, więc nie wiadomo z czego pochodzą, mogą być równie dobrze psychosomatyczne. Poza tym nawet jeśli płukanie pomogło, to twierdzenie, że ma to coś wspólnego ze złogami jest i tak niezwykle mało prawdopodobne. Tego rodzaju wstrząsowe zaburzenia pracy jakiegoś organu mogą powodować „zresetowanie” i poprawę, jeśli coś wcześniej było rozregulowane. Na tej zasadzie działają niektóre terapie szokowe, niektóre psychotropy, a być może nawet zwykła sauna.

Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Miejsce, ktore do tego wybralam, to miejsce z wieloletnia praktyka i osoba, ktora sie tym zajmuje jest z wyksztalcenia dietetykiem, a nie znachorem, ktora wymyslila ot tak sobie oczyszczanie jelit. I gdyby chodzilo tylko o kase...nie jest to zbyt przyjemny zabieg dla osoby przeprowadzajacej, wiec watpie czy chodzi tu tylko o kase.
Nie, na pewno chodzi o misję, posłanie od kosmitów. No bądź poważna....


Cytat:
Napisane przez kasiadublin Pokaż wiadomość
Moge sie z Toba zgodzic, bo mozna na forach wyczytac o celu w jakim ludzie ida na zabieg. Rowniez za bezpodstawne uwazam udawanie sie na niego w celu zrzucenia wagi! sa na to inne sposoby, a najprostszym z nich jest ruch i wlasciwa dieta!
No ale ja nie piszę nigdzie, że płukanie jelit nie może mieć zastosowania nigdy i nigdzie. Są na pewno przypadki, że może być wskazane. Ja tylko twierdzę, że prawidłowo funkcjonujący układ pokarmowy NIE WYMAGA żadnego okresowego oczyszczania. A kto wmawia ludziom, że jest inaczej, ten jest szarlatanem, bazującym na ludzkiej ignorancji.

Pozdrawiam również,
Ximenez
Ximenez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 12:36   #75
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

No to jak takie czyste te jelita to co powiecie na to:

http://www.healthynewage.com/colonkit.html

Wiem, wiem sprzedaja produkt i zarabiaja na nas, ale jednak cos takiego siedzi w naszych jelitach... Czyzby to fotomontaz, a moze tak ma byc?

100 lat temu ludzie jedli naturalne jedzenie, ciekawe czy nasz organizm przystosowal sie w tak krotkim czasie by strawic produkty mcdonalda...
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:03   #76
barbara3882
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Talking Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Jedna z pan pytala o opinie na temat plukania jelita grubego, mialam ten zabieg robiony dwa razy w tym roku w Polaniccy Zdroj {200 zl za jeden zabieg} ., zabieg nie jest bolesny , tak naprawde zupelnie bezbolesny i bezzapachowy. Efekt jest bardzo duzy , nie wiem ile kg mi spadlo ale okolo 4-5 kg. najwiecej wlasnie w talii. Poza efektem wizualnym jest tez korzysc zdrowotna, zdecydowanie lepiej sie czuje po zabiegu, pod kazdym wzgledem. Naprawde polecam.
barbara3882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 17:27   #77
Pyzaty Okruszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 46
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

szukam już bardzo długo i na razie nie znalałam godnego polecenia gabinetu z Hydrokolonoterapią w Poznaniu...
Może Wy mi pomożecie? będę bardzo wdzięczna!
Pyzaty Okruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 16:54   #78
Ximenez
Przyczajenie
 
Avatar Ximenez
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
No to jak takie czyste te jelita to co powiecie na to:
http://www.healthynewage.com/colonkit.html
Wiem, wiem sprzedaja produkt i zarabiaja na nas, ale jednak cos takiego siedzi w naszych jelitach... Czyzby to fotomontaz, a moze tak ma byc?
Myślałem, że dyskutujemy poważnie, a tu takie jaja. Nie wiem, czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy to jakaś prowokacja intelektualna, ale na wszelki wypadek wyjaśnię. Jeśli ktoś ma takie wodorosty w jelitach, to naprawdę ma problem i potrzebuje zabiegu, a przede wszystkim operacji jelit (albo raczej pogrzebu). Natomiast nic takiego nie powstaje w normalnym zdrowym jelicie przeciętnego człowieka, bo nie miałoby się tam nawet jak utrzymać. Nikt nie neguje faktu istnienia różnych patologii, które mogą prowadzić do tworzenia się nawet takich potężnych złogów. Ale wmawianie ludziom, że jest to powszechny problem i każdy powinien płukać jelita raz na jakiś czas to czysta szarlataneria. Równie dobrze możesz się odrobaczać „na wszelki wypadek” co pół roku, albo przechodzić profilaktyczną chemioterapię, bo widziałaś na zdjęciu wielkiego mega-guza nowotworowego.

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
100 lat temu ludzie jedli naturalne jedzenie, ciekawe czy nasz organizm przystosowal sie w tak krotkim czasie by strawic produkty mcdonalda...
No to wymień niestrawne składniki hamburgera. To są te same białka, które jemy od milionów lat, tylko inaczej podane i przyprawione. Problemem nie jest ich niestrawność tylko nieograniczone zasoby pożywienia i złe proporcje w diecie.
Ximenez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 22:57   #79
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

w jakich gabinetach na śląsku można wykonać ten zabieg???
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 11:27   #80
barbara3882
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Witam ! chciałabym powiedzieć co nieco na temat hydrokolonoterapii. Pierwszy zabieg robiłam rok temu w lutym i zaraz po tygodniu drugi raz. Napewno spadło mi z 5 kg, brzuch widocznie sie zmniejszył. byłam zachwycona, powinnam zgodnie ze zdaniem pani , która robiła zabieg zrobic jeszcze raz,w ciągo nastepnego tygodnia, ale niestety brak kasy. Jeden zabieg kosztował 200 zł , robiłam go w Polanicy Zdroju. Trzeci zabieg zrobiłam latem tego roku w Łodzi na ul. Sterlinga {250zł}. Do tej pory czuje sie dobrze. Po zabiegach należy stosowac diete, tzn. warzywa ,owoce w dużej ilości i jak najmniej mięsa, należy tez dużo pić wody mineralnej ale niegazowanej, chleb razowy i jak najmniej mąki.
Ja nosze się z zamiarem kontynuowania tych zabiegów, polecam w2szystkim ,którzy nie maja problemów z jelitami i żylakami odbytu.
barbara3882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 22:19   #81
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

jutro na 15.oo mam czyszczenie jelita w Bielsko-Białej, napisze jak moje wrażenia po zabiegu. Ogolnie jesli chodzi o zabieg to wiem na pewno, że jest potrzebny jeśli ktoś ma problemy z wypróżnianiem, wchłanianiem składników odżywczych a co za tym idzie - brzydka cera, słabe włosy.

Edytowane przez olusja
Czas edycji: 2010-05-05 o 23:47
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:11   #82
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

no i po zabiegu... ogolnie nie za przyjemny ale mozna przezyc.. lekarz powiedzial ze zabiegow trzeba wykonac ok.3 zeby byl dobry efekt, dzis tych kamieni wylecialo ze mnie okolo 6 czyli chyba malo.. kolezanki mowily mi ze po jednym zabiegu gubia 3 kg.. ja nawet nie zgubilam kilograma ...... 20 litrow wody na mnie zuzyto, zabieg trwal 30 minut... i placilam 150zł ..w poniedzialek ide na drugi zabieg.
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 21:14   #83
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

daj znac jak było
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 23:45   #84
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

lekarz powiedział , że wskazane jest żebym poszła jeszcze trzeci raz ale nie zrobiłam tego gdyż pani wykonująca zabieg była nieprzyjemna. Ogólnie jeśli mam być szczera nie czuję się po tym lepiej ani gorzej. Zdrowo się odzywiałam i stosuje dietę bogatoresztkową także widocznie nie miało co ze mnie wylatywać w jakimś większym stopniu. We wrześniu planuje iść na BODY DETOX... to jest jakieś oczyszczanie krwi ale musicie o tym poczytac w necie bo ja na razie nic nie wiem ;-)

...jeśli chodzi o opinię lekarzy na temat hydrokolonoterapii to mój okulista, moja dermatolog i mój były facet który jest neurologiem nieprzychylnie się o tym wyrażają. Mój ex powiedział : "jak będziesz mieć zapalenie otrzewnej to nie przychodź żebym Cie leczyl" no i tyle w temacie...
ja się cieszę , że byłam i zobaczyłam.. jako studentka dietetyki muszę się orientować w takich sprawach czy warto polecic czy nie ;-) pozdro

Edytowane przez olusja
Czas edycji: 2010-05-05 o 23:46
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 20:27   #85
mojito18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

polecacie jakies gabinety ze śląska (katowice). słyszałam, że w bardzo niehigienicznych warunkach przeprowadzane są zabiegi na stawowej... a gdzie robią to dobrze?
mojito18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 20:51   #86
Marsza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

postanowilam sie podzielic moimi doswiadczeniem z hydrokolon.
w tym roku robilam glodowke (w specjalnym osrodku) i tam zalecane bylo oczyszczanie jelita wlasnie np. przez hydrokolonoterapie. bez tego tak naprawde zadna dieta, ani glodowka nie ma sensu. zrobilam ja tylko raz, bo nie bylam pewna, czy powinnam/chce czesciej.
teraz wiem, ze na pewno powtorze - i glodowke i hydrokolon.
dlaczego?
cera jest wypoczeta, wyglada sie "zdrowo", nie ma problemu ze swieceniem sie twarzy, wypryskami itd. wlosy mniej sie przetluszczaja. taki jest efekt w moim przypadku. i nie osiagnelam go zadnymi drogimi kosmetykami.
wiec mysle, ze przeprowadzenie glodowki pod okiem specjalistow i oczyszczenie jelita ma wplyw na nasze zdrowie. widac golym okiem
na pewno jednak we wszystkim trzeba zachowac umiar i zdrowy rozsadek.
efekt utraty kilku kg to, powiedzmy sobie szczerze, efekt uboczny, no i w sumie, trudny do utrzymania w normalnym zyciu. dodam, ze jestem budowy normalnej, uprawiam b. duzo sportu i staram sie zdrowo odzywiac.

jestesmy tym, co jemy. i tez tym, czego nasz organizm nie jest w stanie strawic.


---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------
Marsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 18:56   #87
Andrea1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?



Edytowane przez Andrea1
Czas edycji: 2010-11-26 o 06:23 Powód: usunięcie postu
Andrea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 18:58   #88
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez Andrea1 Pokaż wiadomość
spam
słabawa reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-11-26 o 06:27
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 11:54   #89
igunia18
Zadomowienie
 
Avatar igunia18
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 189
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23432452]słabawa reklama[/QUOTE]
oj słabiutka
__________________



igunia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 16:05   #90
Andrea1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

Cytat:
Napisane przez Emma_25 Pokaż wiadomość
witam!
dziewczyny wpisujcie się tu nt. zabiegu HYDROKOLONOTERAPII



Czy ktoś zna ośrodek, gdzie wykonują ten zabieg za kwotę mniejszą niż 300 zł
czekam na WPISY
ja znam w Łodzi Bio-Medicus
Andrea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-07 21:56:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.