obgryzanie skórek ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-31, 12:27   #1
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533

obgryzanie skórek ;)


witajcie, mam do was pytanie
od dluzszego czasu obgryzam nie paznokcie - w zyciu bym chyba tego nie zrobila, ale wlasnie skorki kolo , po bokach paznokci tez, robia sie nieladne ranki, skorki sa postrzepione nie wspomne jak to wyglada jak skora mi sie rozmoczy np przy kapieli.
zauwazylam ze robie tak w sytuacjach stresowych ale to nie regula, czy to wynika z jakiegos niedoboru witamin? jak sie tego oduczyc lub co brac z witamin wlasnie?
druga sprawa ze przez to moje ciagle obgryzanie kiedy zostawie skorki na chwile w spokoju odrastaja i to takie twarde, czym moge je zmiekczyc na stale?
pomocy
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:38   #2
*wisienka*
Rozeznanie
 
Avatar *wisienka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 613
Dot.: obgryzanie skórek ;)

ja tez obgryzam
i nie wiem jak przestać :P
*wisienka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:59   #3
Nanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 56
GG do Nanna
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja tez obgryzam, masz juz normalne blizny, zwłaszcza ukochałam sobie kciuka prawego. Przez to wypadła mi plomba z jedynki bo tak się uwzięłam na skórkę Chyba się już nie oduczę
Nanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:22   #4
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: obgryzanie skórek ;)

ja baardzo bym chciala jakos sie oduczyc ;(

i sprawic zeby te skorki ktore odrosna nie byly tak twarde, bo to mnie nie dosc ze kusi do ponownego obgryzania, co i srednio wyglada i jest bardzo sredniawe w dotyku ;]
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona

Edytowane przez kal1nka
Czas edycji: 2005-12-31 o 13:25 Powód: dopisek
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:35   #5
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez kal1nka
witajcie, mam do was pytanie
od dluzszego czasu obgryzam nie paznokcie - w zyciu bym chyba tego nie zrobila, ale wlasnie skorki kolo , po bokach paznokci tez, robia sie nieladne ranki, skorki sa postrzepione nie wspomne jak to wyglada jak skora mi sie rozmoczy np przy kapieli.
zauwazylam ze robie tak w sytuacjach stresowych ale to nie regula, czy to wynika z jakiegos niedoboru witamin? jak sie tego oduczyc lub co brac z witamin wlasnie?
druga sprawa ze przez to moje ciagle obgryzanie kiedy zostawie skorki na chwile w spokoju odrastaja i to takie twarde, czym moge je zmiekczyc na stale?
pomocy
"czy to wynika z jakiegos niedoboru witamin" nie, raczej jest to jakiś tik nerwowy, nawyk, który pomaga 'przetrwać' stresujące sytuacje.
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 13:49   #6
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
"czy to wynika z jakiegos niedoboru witamin" nie, raczej jest to jakiś tik nerwowy, nawyk, który pomaga 'przetrwać' stresujące sytuacje.
gdyby to bylo tylko na tym tle, to znaczyloby, ze moje zycie to jeden wielki stres, a tak nie jest

pozdrowionka
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 14:12   #7
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez kal1nka
gdyby to bylo tylko na tym tle, to znaczyloby, ze moje zycie to jeden wielki stres, a tak nie jest

pozdrowionka
myślę, że słowo ''stres'' powinno być ujęte w cudzysłów,

często jest tak, że mimo iż jest się bardzo dojrzałą osobą, to gdzieś w środku, głęboko tkwi taki niedojżały człowieczek
i u Ciebie ten człowieczek może objawiać się właśnie obgryzaniem skórek, które jest zwiększone w sytuacjach stresujących [choć nie mówię, że to jest jedynym możliwym powodem]

właśnie dlatego większość osób obgryzających paznokcie/skórki czy tez 'mających' inne tiki, typu jąkanie się, niekontrolowane mruganie okiem, ruchy ręką, itp stanowią dzieci, z wiekiem, kiedy dojrzewamy [psychicznie] często te tiki zanikają, bądź sami próbujemy je zwalczyć [jednak mogą powracać w bardzo "stresujących" sytuacjach, nawet jeśli nie jest to typowowy "stres"]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-31, 14:26   #8
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: obgryzanie skórek ;)

to co ja moge zrobic zeby nie obgryzac ?
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 14:46   #9
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez kal1nka
to co ja moge zrobic zeby nie obgryzac ?
silna wola + różne 'sztuczki'

cały czas miej czymś zajęte ręce [trzymaj w nich jakąs piłeczkę, maskotkę, breloczek, cokolwiek], cały czas miej zajęte usta [jedz coś, żuj gumę, itp]
i pilnuj się,
pomocne może tez być zrobienie idealnego, bardzo czasochłonnego manikiuru, takiego, w którego robienie włożysz mnóstwo pracy, idealnie zrobione skórki [paznokcie również], wtedy bardzo możliwe, że będzie Ci szkoda zniszczyć tak wyglądających rąk,


heh, ja miałam problem z obgryzaniem paznokci, przez jakiś czas chodziłam nawet cały czas w rękawiczkach
ale szczerze Ci powiem, że wszystkie starania były tylko w połowie pomocne,
teraz nie obgryzam, a jak przestałam? nie wiem naprawdę, pomocne były wyżej wymienione sposoby [ tak jak napisałam wyżej: pomocne w połowie, a to dlatego, że mniej ciągneło mnie do obgryzania, ale jednak w mocno stresujących/wciągających/intrygujących/interesujących sytuacjach (typu czytanie ciekawej książki, oglądanie ciekawego filmu, czy stresujący sprawdzian )obgryzanie powracało, chwilowo, bo tylko na czas trwania danej sytuacji, ale powracało]

całkowity zanik obgryzania nastąpił sama nie wiem kiedy.
Widocznie moja psychika na tyle "dojrzała", by "dać sygnał", że mogę przestać [choć nie zaprzeczam, że nadal mnie czasmi do tego ciągnie, jednak szkoda mi zniszczyć obecny wygląd rąk]
teraz nawet mniej skupiam się na paznokciach [w sensie mało myślę nad tym, by nie obgryzać], bo zauważyłam, że kiedy mocno myślałam nad tym, by nie obgryzać -mimowolnie obgryzałam. Kiedy zaś zrobiłam paznokcie i pozostawiłam je by rosły bez mojej ingerencji - kłopot z obgryzaniem znikał zaś po kolejnym zrobieniu manikiuru - szkoda było go niszczyć [robiłam, nawet kiedy paznokcie wyglądały fatalnie - liczyło się to ile w nie włożyłam pracy]


tak więc zajmuj czymś ręce, tak byś nie mogła w każdym momencie obgryść skórek, jedz/żuj coś cały czas i zrób taki manikiur w którego włożysz dużo pracy i serca


powodzenia
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 15:10   #10
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: obgryzanie skórek ;)

dzieki za rady, watek zalozylam wlasnie pod wplywem zrobienia sobie super paznokci i tylko te skorki psuja efekt
bede sie starac, hehe
szczesliwego nowego roku!
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 22:08   #11
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja też mam ten problem Staram się przestać, ale nawte kiedy mi się uda do w końcu w bardzo stresującej sytuacji tak sobie obgryzę że hej Dobry pomysł z pięknymi paznokciami, ale ja i tak obgryzam z pomalowanymi elegancko więc nie dla mnie. Staram się smarować codziennie kremem do rąk (polecam Dove krem regeneracyjny na noc) bo wtedy wyglądają ciut lepiej (a jak mam obgryzione to tak nieładnie wystają końcówki skórek i dalej je obgryzam ). No i kiedy sa posmarowane kremem to dopóki on nie wsiąknie nie biorę palców do ust...
Polecam gumę do żucia- masz coś w buzi to nie obgryzasz. Pozdrawiam i zycze powodzenia
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-02, 22:41   #12
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja obgryzałam skórki namiętnie, nie muszę chyba pisać jak to masakrycznie wyglądało, aż płakać mi sie czasem z tego powodu chciało, całe czerwone, krwiste ranki blehhh.Przeszło mi jakoś pół roku temusama nie wiem czemu poprosu ot tak, samo od siebieTera z nawet o tym nie myślę.Obgryzałam właśnie w sytuacjach stresowychTeraz walczę z innym nawykiem/tikiem mianowicie wyciskanie syfków i tym podobnych na twarzy.Mam nadzieję, że przyjdzie kiedys taki dzień, że przestanę masakrować twarz tak jeak kiedyś te nieszczęsne skórki. POZDRAWIAM
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 09:20   #13
Aguska86
Raczkowanie
 
Avatar Aguska86
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 88
GG do Aguska86
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Jej... a ja myslalam ze to tylko ja mam taki problem z tymi skorkami :| :| :| Szok. Tez obgryzalam - straaaasznie. Ciagle chodzilam z ranami i strupami na dloniach - wygladalo to naprawde paskudnie. Co mi pomoglo? Heh... Tipsy Odkad je mam nie obgryzam juz skorek, ale za to wystarczy ze jakis paznokiec mi sie zlamie - od razu zabieram sie za skorke :/
Aguska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 09:52   #14
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: obgryzanie skórek ;)

pocieszajace ze w sobote ide zrobic tipsy ..
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:02   #15
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja też obgryzam, od zawsze, i najczęściej właśnie w sytuacjach stresowych. Ale ostatnio jest lepiej, bo za poradą jednej z Wizażanek kupiłam krem do skórek Avonu i zaczęłam regularnie używać. Skórki rzeczywiście po nim miękną, nie odstają i nie drażnią. Różnicę naprawdę widać! I jeszcze jedno - kupiłam go sobie od razu dwa opakowania, jedno mam na biurku, drugie noszę w torebce, a zamierzam kupić i trzecie, do sypialni. A to po to, żeby, ilekroć się przyłapię na skubaniu skórki, móc ją natychmiast posmarować. Działa!!!
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 23:02   #16
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Tez mam z tym ogromny problem I nawet jak juz nie obgryzam to one same mi sie gdzies zachaczaja i nawet jak lekko sie uderze, gdzies palcem to od raz robia mi sie male ranki Wogole sa twarde i wrr strasznie ich nei lubie Ale ostatnio kupilam sobie taki krem z Avonu do pielegnacji skorek, Nail experts. Taka mala tubka 15 ml Nawet pomaga A jak posmaruje nim skorki, to przez jakis czas ich nie obgryzam bo strasznie niedobry
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 08:29   #17
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Talking Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja od niepamiętnych czasów obgryzałam paznokcie....i skórki (aż do krrrwi brrr) "przy okazji" oczywiście Przestałam dopiero teraz jak przedłuzyłam sobie paznokcie, wczesniej końcówki moich palców były jedną wielka raną:|
Pozdrawiam
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 18:23   #18
arwenes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 110
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Problem obgryzania paznokci i skórek to temat rzeka napewno jest odpowiedzialny za to system nerwowy - niedobory magnezu , pamiętaj im więcej stresujących sytuacji tym więcej spalasz magnezu w organiźmie jeśli go nie dostarczasz z pożywieniem a to jest najczęstsza przyczyna to problem narasta .Musisz uzupełnić ten minerał ale nie sam bo jeśli zażywamy osobno minerały to zaburza wchłanianie następnych. Najlepiej jeśli jest to zestaw minerałów najlepiej naturalnego pochodzenia tzw postać helatowana którą nasz organizm przyswaja w całości bo jeśli kupisz minerały tzw zimne to tylko wydasz pieniądze i na tym koniec. Jeśli przechodziłaś jakieś kuracje antybiotykowe to one wytrzebiły Ci florę bakteryjną tą właściwą czyli bakterie acidofilne bez których nie wchłaniają się minerały w jelitach które także mają za zadanie wytworzenie witamin z gr "B" jest to bardzo złożony problem i jeśli się komuś wydaje że zrobi to za jednym połknięciem tabletki to niestety się myli . Zwiększ w diecie ilość błonnika , jedz pieczywo razowe a nie białe , nie pij mleka "słodkiego" czyli nie przekwaszonego -jogurty ale naturalne bez mleka w proszku bo nie będzie się wchłaniać nic , pij dużo wody mineralnej niegazowanej , jedz orzechy zwł. brazylijskie , włoskie , nerkowca, laskowe(jeśli nie masz na nie uczulenia), pestki z dyni , jedz sałatki z surowych warzyw z dodatkiem oliwy z oliwek.Unikaj słodyczy, napoi gazowanych kawy(zabiera wapń , magnez i wit z gr "B") cocakola także! Krótko na temat twojego systemu nerwowego. Jeśli chodzi o skórki i pielęgnację to jest taka oliwka o nazwie Renew bardzo dobrze regeneruje skórki , zmiękcza je i odżywia leczy stany zapalne oraz spraw sobie pilniczek najlepiej kryształowy i opiłowuj skórki zrogowaciałe na gładko potem oliwka i nie będziesz miała już o co zahaczyć lub jeśli ćię nie stać to można wykorzystać balsam na bazie aloesu i propolisu kosztuje 16zł i też uzyskasz rezultat pozytywny a przy okazji możesz zadbać o usta zwłaszcza zimową porą. Pozdrawiam Arwenes
arwenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 22:12   #19
emkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 29
Dot.: obgryzanie skórek ;)

mam dokładnie ten sam problem. tylko ja nie robię tego z powodu stresu, głodu, nudy itp. tylko od przyzwyczajenia! i choćbym chciała, to nie mogę sie przypilnowac;/ mam to już we krwi, tak samo jak np. mruganie.
skórki są okropne zwłaszcza po kąpieli. czasami obgryzę, że przez dwa dni mnie szczypie;/
emkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 18:58   #20
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Wyczytałam jakiś czas temu, że skórki twardnieją pod wpływem enzymów znajdujących się w ślinie, więc żeby nie twardniały trzeba ... przestać obgryzać
U mnie narazie jest cacy, gorzej jak przychodzi sesja
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 09:46   #21
chwila_19
Przyczajenie
 
Avatar chwila_19
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20
Dot.: obgryzanie skórek ;)

hej !

Od 4 klasy podstawówki do 1 liceum obgryzałam skórki! To byłostraszne robiłam to bezwiednie często z nerwów a często poprostu odrazu bez zastanowienia! Lekarze nie potrafili mi pomóc, ale wyleczyłam się!! Może to głupi sposób ale sprobujcie:
Na początku zakupiłam sobie "gorzki paluszek" kupuje się w aptekach ma strasznie gorzki i niedobry smak jest przenaczony do skórek i paznokci smarujesz palce i jak dotkniesz ustami to automatycznie masz odruch uciekania Pomogło na jakiś miesiąc...szczególnie jak tu poprzednixczka upodobałam sobie prawy kciuk i lewy też one wyglądaly masakrycznie. Czasami aż głupio było podawac rękę ...bo ludzie się pytali co się stało. Później przyszedł moment na tabletki wzmacniające skóre paznokcie i włosy do kupienia równiez w aptece . To powodowało szybki zarost skórek żebym nie miała jak je obrywać. Do tego stosowałam kremy do ciała nie do rąk z magnezem np czekoladowe lub z witaminą E i smarowalam dłonie. Szybko wracały do normy Ale największym moim zbawieniem była Miłość ! Haha może to głupie ale nikt nigdy wcześniej nie potrafił mnie tego oduczyć niż mój teraźniejszy chłopak z którym jestem od roku powiedział mi prosto w oczy że rzuci palenie a ja przestane obgryzać i nagle przestałam jak chciałam to sumienie mówiło nie! I pomogło nie ruszam już ich i czuje , że wygrałam z obsesją.. on również nie pali.wiem że jak obgryze to on sięgnie po papierosa . Jestem szczęśliwa że po wielu latach uratowałam swoje palce , teraz kiedy wyrastaja skórki które z chęcia chce obgryśc biorę obcinaczki i przycinam wtedy krem czekoladowy i naprawdę wszystko pięknie wygląda! Nawet jeśli nie macie koos dla kogo jesteście w stanie skończyć z obgryzaniem zastosujcie się do moich wcześniejszych rad No i spróbujcie z silną wolą, jak ogryze to nie zjem słodyczy przez jeden dzień. Pomaga pozdrawiam Monika
__________________
"Po burzy zawsze wychodzi słońce"
chwila_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 10:33   #22
xLeffusHx
Raczkowanie
 
Avatar xLeffusHx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Saudi Arabia, Dammam, P.Mohammad Fahad St.
Wiadomości: 138
GG do xLeffusHx Send a message via Skype™ to xLeffusHx
Exclamation Dot.: obgryzanie skórek ;)

tu sie zgadzam z Tobą miłość hEhe, ale to juz nie chodzi o zakład czy umowe .. jak podasz ręke chłopakowi w takim stanie?! żal.pl ludzie .. wiecie na co sie narazacie gryząc skórki? mozecie miec zakazenie ... ale...nie jestem tutaj po to zeby was straszyć ...
Też kiedyś obgryzałam skórki ale ...

znalazłam ...

..może głupi ale BARDZO dobry sposób:

Mama zawsze mowila mi zebym nie gryzła paznokci, to ona byla głównym "odpędzaczem" od tego .. to postanowiłam ze skoro jej tak bardzo zalezy to niech i ona coś dla mnei zrobi!

Powiedziałam "Jak przestane obgryzać "ręce" ( skórki, paznokcie ) i jak mi juz troche odrosną to pujdziesz ze mną do kosmetyczki i zrobisz mi coś fajnego z nimi np akryle czy tam francuskie ;]
Dziewczynie zalezy na pięknych paznokciach, ale nie potrafi sie powstrzymać od ... trzymania rąk w gębie? o nie, tak nie moze być wiem, ze sama gryzłam, ale moge tak mowić, bo juz tego nie robie
pogadajcie z mamą, fakt, nie kazda sie zgodzi, ale moze chociaz zaproponujcie na poczatek nałożenie samego żelu ( jak robi sie przy paznokciach żelowych ) albo tego czegoś jak robisz akryle
albo poproś o paznokcie francuskie ale bez ... "białego paska" na górze
na to pujdzie, powiedz mamie, ze to utwardzi paznokieć to nie to samo co lakier ( moja mama ma akryle, i czasem jak próbuje cos ugryźć tam, to nawet nie moze, paznokieć jest twardy i nie ma jak

3mam za WAS kciuki!
xLeffusHx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 15:02   #23
ankaanuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez *wisienka* Pokaż wiadomość
ja tez obgryzam
i nie wiem jak przestać :P
Odkąd pamiętam obgryzałam paznokcie i skórki. w końcu staly się (paznokcie)strasznie słabe, giętkie jak papier, łamliwe, rozdwajały się,... wszyscy chcieli żebym przestała ale ja jakoś nie mogłam.... w końcu poszłam do nowej szkoły i zaczęło mi zależeć na ładnych paznokciach i poszłam do apteki a później do sklepu kosmetycznego. W aptece pani poleciła mi taki gorzki preparat który pomaga w oduczeniu się obgryzania paznokci i skórek a w kosmetycznym różne preparaty na wzmocnienie paznokci. ten preparat z apteki : był to przezroczysty płyn w takim opakowaniu jak zazwyczaj lakiery do paznokci, malowało się nim paznokcie i skórki wokół nich i faktycznie mi pomógł... samoczynnie po kilku razach zaczęłam się hamować żeby nie brać palców do ust bo miały okropnie gorzki smak polecam (nazywał się chyba "paluszek" albo coś takiego). w sklepie kosmetycznym dostałam "przyspieszacz wzrostu paznokcia" firmy JOKO. działa wzmacniająco i faktycznie przyspiesza rośnięcie paznokci. Oprócz tego kilka razy dziennie krem do rąk +na noc większa ilość kremu i ręce wkładałam do ochronnych rękawiczek(do kupienia w aptece i sklepach kosmetycznych). Odkąd przestałam obgryzać minęło 3,5 roku i są piękne tylko trochę denerwuje mnie to że są strasznie krótkie ale to da się jakoś przeżyć
ankaanuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 17:40   #24
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Mialam ten sam problem z czasem troche mi przeszlo ale wyleczylam się z tego nawyku dopiero tipsami . Zęby same w sobie są za tępe, żeby zabrać się do skórek dlatego zawsze zaczyłam (bezwiednie) skupać ostrymi pazurkami a potem wyrywalam je zębami. Tipsy są na to za grube, trudno rozdrapać rankę czymś o grubości płyty CD z zaokrąglonymi brzegami. Poza tym jeśli już się coś "zadrze" to od razu lecę po cążki żeby mnie nie kusiło. Do tego ładny manicure, zeby mi było żal go zniszczyć, jak nie mam lakieru (choćby bezbarwnego) to zaraz zaczynam. Poza sytuacjami krytycznym (jw) nie wycinam skórek. Nie robie tego juz od paru miesięcy - wcale nie narastają. Powodzenia!
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 18:48   #25
xLeffusHx
Raczkowanie
 
Avatar xLeffusHx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Saudi Arabia, Dammam, P.Mohammad Fahad St.
Wiadomości: 138
GG do xLeffusHx Send a message via Skype™ to xLeffusHx
Talking Dot.: obgryzanie skórek ;)

NoOo laski ale zwalczamy problemy nie? )
Razem damy rade Więc kto ma problem niech pisze, chwila westchnien i do roboty ;D A potem tylko podziwiać śliczne pazurAssqi


BuŚś;*
xLeffusHx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 14:53   #26
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Moim sposobem na skórki jest staranne pomalowanie paznokci ciemnym widocznym lakierem np. czerwonym, wtedy gdy zamachnę się do buzi ta czerwień mnie tak jakby odstrasza szkoda mi takich ładnych paznokci. Czasami to działa, ale tylko czasami, bo na zjadacza skórek nie ma rady.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 14:12   #27
xLeffusHx
Raczkowanie
 
Avatar xLeffusHx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Saudi Arabia, Dammam, P.Mohammad Fahad St.
Wiadomości: 138
GG do xLeffusHx Send a message via Skype™ to xLeffusHx
Talking Dot.: obgryzanie skórek ;)

hmm nie probowałam, ale powiem Ci ze to moze dzialać
jednak najwazniejsza jest twoja psychika
To wszystko przez nia
wiec odegraj sie na niej i pokaz ze jestes silniejsza
Moje pazurki sa niedotykane juz dlugoooo
no wiec wygladaja swietnie..
badz co badz trzeba miec silna wole
xLeffusHx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:08   #28
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: obgryzanie skórek ;)

problem obgryzania skórek ma mój TŻ.
probował wszystkiego, począwszy od różnych kremów, kończąc na 'gorzkim paluszku'. jednak uwierzcie, nawet smak tego 'gorzkiego paluszka' nie działa na TŻa! już nie wiem, co mam robić..
Jego paluchy wyglądają okropnie, a On nie może przestać obgryzać.
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:16   #29
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Mój Tż sobie skubie skórki Nie idzie go tego oduczyć
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 17:46   #30
mmoonn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja też przestaje obgryzać . Oby mi się udało! A może ktoś wie, czy rany na skórze wokół paznokci szybko się goją i czy nie zostają po nich jakieś blizny?
mmoonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-07 11:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.