Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-09, 07:58   #3481
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez honeym00n Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Sprawa wygląda tak, że w pośpiechu pakowalam się na wyjazd do rodziców i kompletnie zapomniałam o spakowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Przypomniało mi się już w drodze.



Miałam wziąć ostatnią tabletkę z 3 tygodnia, nie chciałam robić tak jak w przypadku pominięcia tabletki, że szybciej zrobić przerwę, więc wykupiłam nowe opakowanie z którego wzięłam tylko tę ostatnią tabletkę z 3 tygodnia. Gdy jutro wrócę do domu mam zamiar dokończyć opakowanie, którego zapomniałam.

Kiedy zacznę nowe opakowanie to po prostu tę jedną tabletkę wezmę ze starego blistra.



Czy wszystko jest w porządku? Nie muszę się obawiać żadnej "niespodzianki"? Trochę nakombinombinowane, wiem ale bardzo odpowiada mi czas kiedy dostaję krwawienia z odstawienia i nie chciałam tego zmieniać.
Z tego co zrozumiałam to po prostu w tym miesiącu weźmiesz jedna tabletkę z nowego opakowania, a w przyszłym jedna tabletkę ze „starego”. Czyli wszystko będzie po staremu. Tabletki z różnych opakowań nie różnią się składem. Jeśli się nie spóźniłaś z tabletka to nie musisz niczego się obawiać.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 12:05   #3482
Eaveyv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 22
Brak okresu, test negatywny

Witam, przychodzę tutaj z pewnym problemem który męczy mnie od pewnego czasu.

Od zawsze mam nieregularne miesiączki, lekarze podejrzewają u mnie zespół policystycznych jajników jednak nie byłam badana pod tym kątem szczegółowo. Od niedawna zaczęłam współżyć z chłopakiem, za pierwszym razem zsunęła nam się gumka dosłownie na chwilę. Od tamtego czasu minęły dwa tygodnie, okres powinnam dostać 2 września i nadal go nie ma. Zrobiłam kilka testów ciążowych i wszystkie wyszły negatywnie. W dodatku od trzech dni pobolewa mnie podbrzusza tak jakby na okres, mimo to go nadal nie ma. Zaczynam się już trochę martwić..
Eaveyv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 13:19   #3483
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Brak okresu, test negatywny

Dziecko jest coś takiego jak test ciążowy

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

PS doczytałam. A do ginekologa nie możesz pójść?
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 13:52   #3484
Eaveyv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 22
Dot.: Brak okresu, test negatywny

Jestem zapisana dopiero na 15 października
Eaveyv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 14:22   #3485
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak okresu, test negatywny

Przebadaj się w kierunku pcos, a nie szukasz ciąży z powietrza .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 15:14   #3486
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak okresu, test negatywny

Cytat:
Napisane przez Eaveyv Pokaż wiadomość
Witam, przychodzę tutaj z pewnym problemem który męczy mnie od pewnego czasu.

Od zawsze mam nieregularne miesiączki, lekarze podejrzewają u mnie zespół policystycznych jajników jednak nie byłam badana pod tym kątem szczegółowo. Od niedawna zaczęłam współżyć z chłopakiem, za pierwszym razem zsunęła nam się gumka dosłownie na chwilę. Od tamtego czasu minęły dwa tygodnie, okres powinnam dostać 2 września i nadal go nie ma. Zrobiłam kilka testów ciążowych i wszystkie wyszły negatywnie. W dodatku od trzech dni pobolewa mnie podbrzusza tak jakby na okres, mimo to go nadal nie ma. Zaczynam się już trochę martwić..
Nie ma szans na ciążę. Spóźnienie okresu do 14 dni jest w granicach normy nawet u zdrowych osób, a co dopiero obciążonych patologiami jajników.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 15:22   #3487
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Brak okresu, test negatywny

A jak jeszcze dodamy do tego mega stres, to już w ogóle normalka.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-10, 09:44   #3488
patrycja3252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć, mam pytanie, czy jeżeli podczas stosunku prezerwatywa lekko się zsuwala w taki sposób, że odsłonięta cześć penisa miała kontakt z pochwal, to istnieje ryzyko ciąży z powodu ewentualnego preejakulatu? Wytrysku nie było w ogóle, chodzi tylko o preejakulat, prezerwatywa zsuwala się tylko przy podstawie penisa
patrycja3252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:03   #3489
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez patrycja3252 Pokaż wiadomość
Cześć, mam pytanie, czy jeżeli podczas stosunku prezerwatywa lekko się zsuwala w taki sposób, że odsłonięta cześć penisa miała kontakt z pochwal, to istnieje ryzyko ciąży z powodu ewentualnego preejakulatu? Wytrysku nie było w ogóle, chodzi tylko o preejakulat, prezerwatywa zsuwala się tylko przy podstawie penisa
Nie sądzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 11:22   #3490
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez patrycja3252 Pokaż wiadomość
Cześć, mam pytanie, czy jeżeli podczas stosunku prezerwatywa lekko się zsuwala w taki sposób, że odsłonięta cześć penisa miała kontakt z pochwal, to istnieje ryzyko ciąży z powodu ewentualnego preejakulatu? Wytrysku nie było w ogóle, chodzi tylko o preejakulat, prezerwatywa zsuwala się tylko przy podstawie penisa
Nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:57   #3491
Tokami_
Raczkowanie
 
Avatar Tokami_
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 35
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

To świadczy o tym, że była źle dobrana prezerwatywa.






Nie jesteś.
Tokami_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 19:36   #3492
honeym00n
Przyczajenie
 
Avatar honeym00n
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Męczy mnie jeszcze sytuacja która zdarzyła się jakiś czas temu, mianowicie w 1 tygodniu tabletek po przerwie na krwawienie po wzięciu tabletki dostałam jednorazowej biegunki ok 30 minut po przyjęciu 7 tabletki. Nie brałam kolejnej bo pomyślałam, że nie była to biegunka o jakiej pisza w ulotce. Nie wiem czy zrobiłam dobrze. Myślicie że przez to istnieje jakieś prawdopodobieństwo ciąży czy raczej to nie obniżyło skuteczności?
honeym00n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 19:44   #3493
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez honeym00n Pokaż wiadomość
Męczy mnie jeszcze sytuacja która zdarzyła się jakiś czas temu, mianowicie w 1 tygodniu tabletek po przerwie na krwawienie po wzięciu tabletki dostałam jednorazowej biegunki ok 30 minut po przyjęciu 7 tabletki. Nie brałam kolejnej bo pomyślałam, że nie była to biegunka o jakiej pisza w ulotce. Nie wiem czy zrobiłam dobrze. Myślicie że przez to istnieje jakieś prawdopodobieństwo ciąży czy raczej to nie obniżyło skuteczności?
Jeden luźny stolec to nie biegunka. Po 30 minutach tabletka nadal była w żołądku więc nie masz się czym martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 12:39   #3494
Likeit00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Czy jest możliwość abym była w ciąży??

Z mężem staramy się o dziecko już jakiś czas. Moja ostatnia miesiączka była 26 sierpnia, trwała 2 dni z czego przez 2 kolejne plamiłam na brązowo. Nie wiem czy można uznać to za miesiączkę dlatego ciezko jest obliczyć mi dni płodne. Byłam na badaniu beta hcg w zeszłym tygodniu i niestety wyszło <1.20. Kochaliśmy się 6 sierpnia, prawdopodobnie były to dni płodne nawet możliwe ze owulacja. W piątek zrobiłam test ciążowy o czułości 10,który pokazał cieniutką, blado różowa druga kreseczkę. Dziś zrobiłam test kolejny raz tez czułość 10, tym razem z innej firmy i wyszedł negatywny, niestety nie był z porannego moczu, ale ten 1 pozytywny tez nie był. Przez weekend bolało mnie podbrzusze, tak jakby mi ktoś coś wbijał, szczególnie wieczorami, a do tego ściska mnie na żołądku. Jest jakieś prawdopodobieństwo ze 2 test się myli? Wiem ze zrobiłam test super szybko, ale wyszło to przypadkowo i akurat wynik pozytywny. Mam jeszcze jakieś szanse na ciąże?
Likeit00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 14:27   #3495
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy jest możliwość abym była w ciąży??

Cytat:
Napisane przez Likeit00 Pokaż wiadomość
Z mężem staramy się o dziecko już jakiś czas. Moja ostatnia miesiączka była 26 sierpnia, trwała 2 dni z czego przez 2 kolejne plamiłam na brązowo. Nie wiem czy można uznać to za miesiączkę dlatego ciezko jest obliczyć mi dni płodne. Byłam na badaniu beta hcg w zeszłym tygodniu i niestety wyszło <1.20. Kochaliśmy się 6 sierpnia, prawdopodobnie były to dni płodne nawet możliwe ze owulacja. W piątek zrobiłam test ciążowy o czułości 10,który pokazał cieniutką, blado różowa druga kreseczkę. Dziś zrobiłam test kolejny raz tez czułość 10, tym razem z innej firmy i wyszedł negatywny, niestety nie był z porannego moczu, ale ten 1 pozytywny tez nie był. Przez weekend bolało mnie podbrzusze, tak jakby mi ktoś coś wbijał, szczególnie wieczorami, a do tego ściska mnie na żołądku. Jest jakieś prawdopodobieństwo ze 2 test się myli? Wiem ze zrobiłam test super szybko, ale wyszło to przypadkowo i akurat wynik pozytywny. Mam jeszcze jakieś szanse na ciąże?
Seks był 6 sierpnia czy września? Jeśli sierpnia to szans na ciąże nie ma skoro beta wyszła tak niska. Jeśli września to musisz powtórzyć betę. Po co tak szybko robisz testy, wiedząc że ich wynik i tak jest zafałszowany? Więcej cierpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 17:16   #3496
zosia9899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

dziewczyny pomocy mam nieregularne miesiaczki juz od jakiegos czasu i teraz nie mam okresu od ponad 1,5 miesiaca w sierpniu kilka razy ja i moj chlopak pocieralismy sie o siebie narzadami plciowymi wytrysk nie nastapil na moje narzady ale boje sie ze molg byc preejakulat czy moglam zajsc w taki sposob w ciaze czy sie niepotrzebnie nakrecam? logika podpowiada mize to raczej niemozliwe ale sama juz nie wiem... dodam ze boli mnie podbrzusze ale mialam tez ostatnio zapalenie pecherza i to moze przez to. do tego raz ostatnio wymiotowalam i sama juz nie wiem czy to objawy ''na okres'' czy to moze byc jednak ciaza... jak myslicie czy w takiej sytuacji jak opisalam istnieje ryzyko?boje sie zrobic test
zosia9899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 17:18   #3497
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez zosia9899 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy mam nieregularne miesiaczki juz od jakiegos czasu i teraz nie mam okresu od ponad 1,5 miesiaca w sierpniu kilka razy ja i moj chlopak pocieralismy sie o siebie narzadami plciowymi wytrysk nie nastapil na moje narzady ale boje sie ze molg byc preejakulat czy moglam zajsc w taki sposob w ciaze czy sie niepotrzebnie nakrecam? logika podpowiada mize to raczej niemozliwe ale sama juz nie wiem... dodam ze boli mnie podbrzusze ale mialam tez ostatnio zapalenie pecherza i to moze przez to. do tego raz ostatnio wymiotowalam i sama juz nie wiem czy to objawy ''na okres'' czy to moze byc jednak ciaza... jak myslicie czy w takiej sytuacji jak opisalam istnieje ryzyko?boje sie zrobic test
Szans na ciążę praktycznie nie ma o ile nie było stosunku bez zabezpieczenia okres może się tyle spóźniać z różnych powodów, najlepiej by było jakbyś poszła do ginekologa, bo takie spóźnienie nie jest normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 19:30   #3498
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez zosia9899 Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy mam nieregularne miesiaczki juz od jakiegos czasu i teraz nie mam okresu od ponad 1,5 miesiaca w sierpniu kilka razy ja i moj chlopak pocieralismy sie o siebie narzadami plciowymi wytrysk nie nastapil na moje narzady ale boje sie ze molg byc preejakulat czy moglam zajsc w taki sposob w ciaze czy sie niepotrzebnie nakrecam? logika podpowiada mize to raczej niemozliwe ale sama juz nie wiem... dodam ze boli mnie podbrzusze ale mialam tez ostatnio zapalenie pecherza i to moze przez to. do tego raz ostatnio wymiotowalam i sama juz nie wiem czy to objawy ''na okres'' czy to moze byc jednak ciaza... jak myslicie czy w takiej sytuacji jak opisalam istnieje ryzyko?boje sie zrobic test
Nie da się zajść w ciążę w sposób jaki opisałaś. Natomiast powinnaś skonsultować się z ginekologiem, dlaczego twój organizm nie funkcjonuje prawidłowo.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 22:19   #3499
Pomozcie111111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Tydzień temu był u mnie chłopak jak zawsze masturobowalismy sie nawzajem i w pewnym momencie włożył mi penisa na chwile do pochwy, nie wiem czy to w ogóle możliwe zeby wtedy doszedł dodam ze miałam dni niepłodne. Okres mi sie spóźnia juz 2 dni niby byłam chora i brałam neosine i miałam duży stres ze względu na niwa szkole, ale jednak czy mogę być w ciąży ?
Pomozcie111111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 13:00   #3500
Tokami_
Raczkowanie
 
Avatar Tokami_
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 35
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Pomozcie111111 Pokaż wiadomość
Tydzień temu był u mnie chłopak jak zawsze masturobowalismy sie nawzajem i w pewnym momencie włożył mi penisa na chwile do pochwy, nie wiem czy to w ogóle możliwe zeby wtedy doszedł dodam ze miałam dni niepłodne. Okres mi sie spóźnia juz 2 dni niby byłam chora i brałam neosine i miałam duży stres ze względu na niwa szkole, ale jednak czy mogę być w ciąży ?
Raczej nie jesteś w ciąży, skoro mówisz, że miałaś dni niepłodne. Okres się może spóźniać ze względu stres. Dodatkowo niektóre leki mogą mieć wpływ na cykl miesiączkowy.
Tokami_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 13:18   #3501
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Pomozcie111111 Pokaż wiadomość
Tydzień temu był u mnie chłopak jak zawsze masturobowalismy sie nawzajem i w pewnym momencie włożył mi penisa na chwile do pochwy, nie wiem czy to w ogóle możliwe zeby wtedy doszedł dodam ze miałam dni niepłodne. Okres mi sie spóźnia juz 2 dni niby byłam chora i brałam neosine i miałam duży stres ze względu na niwa szkole, ale jednak czy mogę być w ciąży ?
Jakby doszedł to raczej byś zauważyła
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 16:59   #3502
Annabel18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 47
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny, staramy się z mężem o dziecko. Zrobiłam dzisiaj test i wyszło mi coś takiego 🤔. Bardzo rozmazana druga kreska. Zastanawiam się czy to nie jest błąd testu. Niestety nie mam możliwości dzisiaj kupić drugiego. Jutro test powtórzę, ale wiadomo cały czas się zastanawiam. Jak myślicie? Miała któraś z Was podobną sytuację?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Resized_20190924_175032.jpg (52,0 KB, 44 załadowań)
Annabel18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 17:09   #3503
Heathcliff123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny
Przyjmuje tabletki anty juz 4 miesiac. Najpierw 2 msc kontracpet teraz jestem w czasie drugiego opakowania tabletek symbella. W ostatnim opakowaniu kontraceptu pominęłam chyba 14 pigułke - wzięłam ją po 15 godzinach od zwykłej pory przyjęcia. W ulotce pisało, że w tym wypadku nie musze stosowac dodatkowej metody antykoncepcji bo był to drugi tydzień. W tym cyklu uprawiałam już potem tylko dwa razy stosunek bez zabezpieczenia(ale przerywany), potem dostalam krwawienie, zmienilam tabletki na symbella. Rzecz w tym, że wszystkie słyszałysmy o wplywie dziurawca na skuteczność tabletek anty. Jest to poparte badaniami i jest inforamcją no taką która większość kobiet stosujących tabletki wie. Oprócz tego wspomina się często o paru innych ziołach. W różnych opracowaniach jest to poparte badaniami. Bolał mnie brzuch w okolicy watroby i chciałam coś tak profilaktycznie brać zanim wykonam znów próby wątrobowe (wyszły potem w normie). Pani w aptece poleciła esseliv i ostropest plamisty. Nic na opakowaniu nie pisalo o interakcjach i ogólnie powiedziała ze moge brać spokojnie. Wzięłam tylko 4 tabletki ostropestu i to nie jakoś regularnie (w zasadzie to kiedy mi sie przypomniało) i tylko 2 z tych tabletek mogłam wziąc 2 dni z rzędu. Niestety nie pamiętam czy w dużych odstępach czasowych do tabletek anty ale raczej tak, chociaz nie moge w 2 przypadkach tego zagwarantować (wiecie no uważałam że to na siebie nie wpływa). No i do rzeczy- miedzy mną i chłopakiem doszło do pierwszego stosunku z wytryskiem w środku no bo w końcu biorę tabletki. I oczywiście mądry Polak po szkodzie, cos mnie tknęło na ten ostropest i na niektórych stronach pisza że moze on obnizac skutecznosc antykoncepcji 🙃 co prawda nie jest to poparte badaniami i zdania są podzielone no i jest to w stronach typowo o ostropescie a ostropest nie pojawia sie w listach co oslabia dzialanie tabletek anty....
No i szczerze mówiąc okropnie się boję że jestem w ciązy ... dostałam normalnego, obfitego krwawienia z odstawienia (ale to chyba nie dziwne skoro ten pełny stosunek mial miejsce w 21 dniu tabletek +wiem ze stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji ale no szanse są mniejsze). Ginekolog mówił ze nie ma sie czym przejmować, ale niektorzy eskperci z abczdrowie (wiem; desperacja ale stres robi swoje :/) już mówią że skuteczność mogła zostać obniżona. Pytalam sie farmaceutów i uzyskalam odpowiedzi że interakcje ostropestu z tabletkami anty są mało istotne kliniczniw no i w sumie wzięłam tego ostropestu tylko 4 tabletki...
Ale fakt faktem dziwnie sie czuje - czasem miewam nudności (ale tak mialam przy obu rodzajach tych tabletek), zawroty głowyno i doszlo takie łoskotanie w podbrzuszu jakby przy owulacji i bóle piersi - chociaz moze to stres? No po prostu czuje takie łoskotanie i dziwne uczucie w brzuchu
Tabeltki anty przyjmowalam regularnie w tym cyklu ale i tak się boję. Powiedzcie proszę ogólnie co o tym sądzicie? Jak macie jakichś znajomych lekarzy/farmaceutów to mozecie się spytać bo ja już sama nie wiem wiem że żadna metoda nie daje 100% ale no 99 to i tak duża skuteczność
Ps testu wykonywac nie chce z uwagi na możliwość błędnego wyniku, za 2 tyg mam wizyte u ginekologa a wczesniej ewnetualnie zrobie bete :/ ale jak myślicie jest sens sie stresować?
Heathcliff123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 18:40   #3504
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Annabel18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, staramy się z mężem o dziecko. Zrobiłam dzisiaj test i wyszło mi coś takiego . Bardzo rozmazana druga kreska. Zastanawiam się czy to nie jest błąd testu. Niestety nie mam możliwości dzisiaj kupić drugiego. Jutro test powtórzę, ale wiadomo cały czas się zastanawiam. Jak myślicie? Miała któraś z Was podobną sytuację?
Ile czasu minęło od potencjalnej owulacji i stosunku? Jak więcej niż 10 to jedź jutro zrób beta hCG z krwi zamiast wydawać pieniądze na testy sikane. Będziesz miała pewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Heathcliff123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przyjmuje tabletki anty juz 4 miesiac. Najpierw 2 msc kontracpet teraz jestem w czasie drugiego opakowania tabletek symbella. W ostatnim opakowaniu kontraceptu pominęłam chyba 14 pigułke - wzięłam ją po 15 godzinach od zwykłej pory przyjęcia. W ulotce pisało, że w tym wypadku nie musze stosowac dodatkowej metody antykoncepcji bo był to drugi tydzień. W tym cyklu uprawiałam już potem tylko dwa razy stosunek bez zabezpieczenia(ale przerywany), potem dostalam krwawienie, zmienilam tabletki na symbella. Rzecz w tym, że wszystkie słyszałysmy o wplywie dziurawca na skuteczność tabletek anty. Jest to poparte badaniami i jest inforamcją no taką która większość kobiet stosujących tabletki wie. Oprócz tego wspomina się często o paru innych ziołach. W różnych opracowaniach jest to poparte badaniami. Bolał mnie brzuch w okolicy watroby i chciałam coś tak profilaktycznie brać zanim wykonam znów próby wątrobowe (wyszły potem w normie). Pani w aptece poleciła esseliv i ostropest plamisty. Nic na opakowaniu nie pisalo o interakcjach i ogólnie powiedziała ze moge brać spokojnie. Wzięłam tylko 4 tabletki ostropestu i to nie jakoś regularnie (w zasadzie to kiedy mi sie przypomniało) i tylko 2 z tych tabletek mogłam wziąc 2 dni z rzędu. Niestety nie pamiętam czy w dużych odstępach czasowych do tabletek anty ale raczej tak, chociaz nie moge w 2 przypadkach tego zagwarantować (wiecie no uważałam że to na siebie nie wpływa). No i do rzeczy- miedzy mną i chłopakiem doszło do pierwszego stosunku z wytryskiem w środku no bo w końcu biorę tabletki. I oczywiście mądry Polak po szkodzie, cos mnie tknęło na ten ostropest i na niektórych stronach pisza że moze on obnizac skutecznosc antykoncepcji co prawda nie jest to poparte badaniami i zdania są podzielone no i jest to w stronach typowo o ostropescie a ostropest nie pojawia sie w listach co oslabia dzialanie tabletek anty....
No i szczerze mówiąc okropnie się boję że jestem w ciązy ... dostałam normalnego, obfitego krwawienia z odstawienia (ale to chyba nie dziwne skoro ten pełny stosunek mial miejsce w 21 dniu tabletek +wiem ze stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji ale no szanse są mniejsze). Ginekolog mówił ze nie ma sie czym przejmować, ale niektorzy eskperci z abczdrowie (wiem; desperacja ale stres robi swoje :/) już mówią że skuteczność mogła zostać obniżona. Pytalam sie farmaceutów i uzyskalam odpowiedzi że interakcje ostropestu z tabletkami anty są mało istotne kliniczniw no i w sumie wzięłam tego ostropestu tylko 4 tabletki...
Ale fakt faktem dziwnie sie czuje - czasem miewam nudności (ale tak mialam przy obu rodzajach tych tabletek), zawroty głowyno i doszlo takie łoskotanie w podbrzuszu jakby przy owulacji i bóle piersi - chociaz moze to stres? No po prostu czuje takie łoskotanie i dziwne uczucie w brzuchu
Tabeltki anty przyjmowalam regularnie w tym cyklu ale i tak się boję. Powiedzcie proszę ogólnie co o tym sądzicie? Jak macie jakichś znajomych lekarzy/farmaceutów to mozecie się spytać bo ja już sama nie wiem wiem że żadna metoda nie daje 100% ale no 99 to i tak duża skuteczność
Ps testu wykonywac nie chce z uwagi na możliwość błędnego wyniku, za 2 tyg mam wizyte u ginekologa a wczesniej ewnetualnie zrobie bete :/ ale jak myślicie jest sens sie stresować?
Moim zdaniem nie ma sensu się stresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 12:04   #3505
maja15009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Unhappy Szansa na ciąże?!

W piątek 20.09 dwa dni po owulacji kochałam się z moim partnerem, przez chwile bez zabezpieczenia, później z prezerwatywą. Przed dojściem wyszedł ze mnie, jednak prezerwatywa została w środku, tak że wystawała na zewnątrz, partner nie doszedł we mnie. Zastanawiam się na wzięciem tabletki "po", dzisiaj jest ostatni moment żeby to zrobić, tylko nie wiem czy jest sens brać tą tabletkę? Dodam, że od poniedziałku jestem chora, dopadło mnie przeziębienie i czy to nie osłabi działania.
maja15009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 12:10   #3506
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Szansa na ciąże?!

Cytat:
Napisane przez maja15009 Pokaż wiadomość
W piątek 20.09 dwa dni po owulacji kochałam się z moim partnerem, przez chwile bez zabezpieczenia, później z prezerwatywą. Przed dojściem wyszedł ze mnie, jednak prezerwatywa została w środku, tak że wystawała na zewnątrz, partner nie doszedł we mnie. Zastanawiam się na wzięciem tabletki "po", dzisiaj jest ostatni moment żeby to zrobić, tylko nie wiem czy jest sens brać tą tabletkę? Dodam, że od poniedziałku jestem chora, dopadło mnie przeziębienie i czy to nie osłabi działania.
Jezeli jestes pewna ze bylas po owulacji to takbletka po nic nie da

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 12:15   #3507
maja15009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Szansa na ciąże?!

Ale nic nie da w sensie, że nie ma potrzeby jej brać?
maja15009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 14:59   #3508
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Szansa na ciąże?!

Cytat:
Napisane przez maja15009 Pokaż wiadomość
Ale nic nie da w sensie, że nie ma potrzeby jej brać?
Tabletka po opóźnia owulację i utrudnia zagnieżdżenie ewentualnego zarodka. Skoro byłaś już po owulacji i partner nie doszedł w Tobie to nie ma po co jej brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 15:28   #3509
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Szansa na ciąże?!

Cytat:
Napisane przez maja15009 Pokaż wiadomość
W piątek 20.09 dwa dni po owulacji kochałam się z moim partnerem, przez chwile bez zabezpieczenia, później z prezerwatywą. Przed dojściem wyszedł ze mnie, jednak prezerwatywa została w środku, tak że wystawała na zewnątrz, partner nie doszedł we mnie. Zastanawiam się na wzięciem tabletki "po", dzisiaj jest ostatni moment żeby to zrobić, tylko nie wiem czy jest sens brać tą tabletkę? Dodam, że od poniedziałku jestem chora, dopadło mnie przeziębienie i czy to nie osłabi działania.
Jak dla mnie nie ma sensu, bo po pierwsze jaką masz pewność kiedy miałaś owulację, a po drugie partner w tobie nie doszedł, więc szans na ciążę praktycznie nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 19:48   #3510
Heathcliff123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Czy któraś z pań mogłaby się jeszcze wypowiedzieć na moje pytanie? To o ostropeście między innymi, wiem że post jest długi ale prosiłbym o jakąś jeszcze opinie co do ryzyka :/
Heathcliff123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.