Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-28, 08:40   #241
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tianai Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące przechowywania NuvaRing. Wiem, że w intrukcji wszsytko napisane, ale wolę się upewnić, czy umiem dobrze czytac - przechowywać nie trzeba w lodówce? Bo z tego co widzę, wiele osób tak właśnie robi.

Więc tak Info mam od mojej pani gin - specjalnei się z nią konsulatowała w tej sprawie. NR może pozostawac poza lodówka 4 miesiące bez szkody dla jego skuteczności. jeżeli kupujesz od razu, np 6 pudełek, to lepiej je trzymac w lodówce.
Jeżeli trzymasz je w szafce w pokoju, to musi to byc suche i przewiewne miejsce, temperatura poniżej 30 stopni, czyli łazienka albo szafka w pobliżu kaloryfera odpada.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 12:47   #242
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tianai Pokaż wiadomość
przechowywać nie trzeba w lodówce? Bo z tego co widzę, wiele osób tak właśnie robi.

arytmia (którą miałam w dzieciństwie, więc pewnie teraz też) zwiększa ryzyko zakrzepicy. W dodatku naczytałam się na zagranicznych stronkach o zawałach serca po rozpoczęciu używania Nuvaringu i jakichś petycjach przeciwko temu produktowi
1. Ja go trzytmam w lodowce no ale jak masz "normalna" temperature to sie nic nie dzieje, tyle, ze po 3 miesiacach jets juz zepsuty.

2. Kazda antykoncpecja hormonalna zwieksza mozliwosc zachorowania na zakrzepica, ale - prkatycznie tylko u osob, u ktorych w rodzinie wystepowala taka choroba, czyli np mama ma problemy. A tak naprawde to stosownie hormonow w okresie niedluzszym niz 5 lat ( w 1 ciagu, potem nalezy robic przerwe) zmienijsza zahcorowalnosc na raka piersi w wieku starszym
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-28, 21:11   #243
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość

Jaga, a czy ta babka podala jakiekolwiek zrodlo tej, dosc niezwyklej, jakby nie patrzec, informacji?
No właśnie mnie też ciekawi czy to tylko teoria, czy poparty badaniami fakt?
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-29, 20:55   #244
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
No właśnie mnie też ciekawi czy to tylko teoria, czy poparty badaniami fakt?
Podpisuje sie pod tym pytaniem, troche grzebalam osatnio i popytalam znajomych, rowniez z Uniwersytetu Medycznego i nikt nic takiego nie slyszal. To jest oparte na jakis badanach czy to taka teoria tylko?
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-01, 13:09   #245
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mnie pani w aptece poinformowała, że trzeba trzymać w lodówce. I tak robię- bo przecież hormony z krążka wydzielają się pod wpływem ciepła (chyba dobrze pamiętam , jak nie to proszę mnie poprawić) Wolę dmuchać na zimne.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 13:39   #246
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam pytanie co do mycia NuvaRing. Wyjmujecie go czasem i przemywacie? ja zrobilam tak wczoraj podczas kapieli ale dzis uswiadomilam sobie ze lekarz mowil by jesli to konieczne myc go w zimnej badz chlodnej wodzie a ja oplukalam go wannie w goracej wodzie i w dodatku z plynem. czy to w jakis sposob moze wplynac na dzialanie krazka?
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-03, 15:39   #247
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caameron Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do mycia NuvaRing. Wyjmujecie go czasem i przemywacie? ja zrobilam tak wczoraj podczas kapieli ale dzis uswiadomilam sobie ze lekarz mowil by jesli to konieczne myc go w zimnej badz chlodnej wodzie a ja oplukalam go wannie w goracej wodzie i w dodatku z plynem. czy to w jakis sposob moze wplynac na dzialanie krazka?

Nie wyjmiuję, moja gin powiedział mi że nie ma takiej potrzeby, zresztą, po 21 dniach mój krążek jest czysty.

Krążek nie lubi ciepła - stąd zalecenie o przemywaniu go zimną wodą.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 16:25   #248
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

zastanawiam się nad tą formą antykoncepcji ale wydaje mi się.. mało wygodna
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 08:52   #249
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tą formą antykoncepcji ale wydaje mi się.. mało wygodna
wydaje Ci sie
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 09:02   #250
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tą formą antykoncepcji ale wydaje mi się.. mało wygodna

Nic nie czujesz, absolutnie nic. I nie wmaga od Ciebie codziennego pamietania o łyknięciu pigułki o tej samej porze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 12:08   #251
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie wyjmiuję, moja gin powiedział mi że nie ma takiej potrzeby, zresztą, po 21 dniach mój krążek jest czysty.

Krążek nie lubi ciepła - stąd zalecenie o przemywaniu go zimną wodą.

tzn ze moglo to wplynac na jego dzialanie?
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 12:27   #252
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caameron Pokaż wiadomość
tzn ze moglo to wplynac na jego dzialanie?

Nie mam takiej wiedzy, żeby stwerdzić to na 100%, ale biorąc to na logikę: z krazka pod wypływem ciepła uwalniane są hormony. W ulotce napisano, zeby opłukiwac go w zimnej wodzie i nie przechowywac w temp. powyzej 30 stopni. Wnioskuję wiec, ze opłukanie w gorącej wodzie w wannie mogło mieć jakiś wpływ na działanei krazak - prawdopodobne jest ze nie zagwarantuje Ci teraz pełnej ochrony na 3 tygodnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 20:19   #253
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tą formą antykoncepcji ale wydaje mi się.. mało wygodna
Naprawde nie mozna powiedziec czy wygodna czy nie, bo nie czuc wcale. Choc zdarza sie ze podczas seksu...lekko stymuluje. Zreszta to samo powiedziala mojchlopak, dlatego oboje lubimy koleczko.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-04, 20:25   #254
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caameron Pokaż wiadomość
tzn ze moglo to wplynac na jego dzialanie?
A mi tak na logike wydaje sie ze nie wplynelo... przeciez nie mylas go przez godzine, tylko przemylas, jak zrozumialam. Wtedy kazde zetkniecie z ciepla woda (dluga kapiel, przeciez wtedy tez troche wody wlewa sie tam do srodka) groziloby zmniejszeniem efektywnosci krazka. Tak mi sie wydaje. Ale nie mam na to zadego potwierdzenia... Mimo wszystko moze warto sie jakos dodatkowo zabezpieczyc do konca tego krazka.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-05, 12:38   #255
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
A mi tak na logike wydaje sie ze nie wplynelo... przeciez nie mylas go przez godzine, tylko przemylas, jak zrozumialam. Wtedy kazde zetkniecie z ciepla woda (dluga kapiel, przeciez wtedy tez troche wody wlewa sie tam do srodka) groziloby zmniejszeniem efektywnosci krazka. Tak mi sie wydaje. Ale nie mam na to zadego potwierdzenia... Mimo wszystko moze warto sie jakos dodatkowo zabezpieczyc do konca tego krazka.
akurat tak wyszlo ze wczoraj wyjelam krazek a od mycia go do wczoraj nie kochalismy sie. mozna powiedziec ze pytalam teoretycznie ale dobrze wiedziec na przyszlosc. w sumie nigdy nie zdarzylo sie zeby byl brudny ale tak mnie podkusilo podczas kapieli zeby go wyjac i oplukac. pozdrawiam
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-05, 13:06   #256
Tianai
Przyczajenie
 
Avatar Tianai
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
Naprawde nie mozna powiedziec czy wygodna czy nie, bo nie czuc wcale. Choc zdarza sie ze podczas seksu...lekko stymuluje. Zreszta to samo powiedziala mojchlopak, dlatego oboje lubimy koleczko.
Ja czasami mam wrażenie, jakby się zbytnio przemieszczał, ale to nie wpływa jakoś szczególnie na komfort, ani pozytywnie ani negatywnie. Więc moim zdaniem to kwestia indywidualna tego, które wady terapii hormonalnych bardziej nam przeszkadzaja - posiadanie "czegoś" wewnątrz siebie, czy przymus codziennego pamiętania o tabletce.
A ja mam jeszcze takie pytanie - czy komuś zdarzyło się tak że w miejscu zgięcia krążka jest rysa i lekkie wgłębienie? Taki sam problem widziałam opisany na innym forum, ale tam nikt nie udzielił odpowiedzi. W instrukcji piszą tylko o uszkodzeniu krążka, ale nic precyzyjnego. Jestem więc ciekawa, czy może któraś z was rozmawiała o tym z ginekologiem Bo ja dopiero wybieram się we wtorek, ale chciałabym porównać opinie
Tianai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 21:13   #257
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caameron Pokaż wiadomość
w sumie nigdy nie zdarzylo sie zeby byl brudny ale tak mnie podkusilo podczas kapieli zeby go wyjac i oplukac. pozdrawiam
Spoko, przeciez mozna, tylko nastepnym razem lepiej umyj go sobie zimna woda.. Pozdrawiam!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 21:20   #258
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tianai Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanie - czy komuś zdarzyło się tak że w miejscu zgięcia krążka jest rysa i lekkie wgłębienie?
Tianai, ja pisalam w tej kwestii do producenta, bo sie przestraszylam jak zobaczylam ryske. Odpisali mi ze to moze byc uszkodzenie mechaniczne- zadrapanie paznokciem, bo to delikatny material, ale jesli to niewielka ryska to nie powinno wplynac na dzialanie.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 19:15   #259
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

no to ja od wczoraj nosze w sobie 2 krążek.
Okres minął. Wszytsko byłoby ok... ale dzisiaj pół dnia kłuje mnie (STRASZNIE!) prawy jajnik... :/
Czy ktoraś tak miał?
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 21:07   #260
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tez tak mialam,ale bylo to jeszcze jak bylam na tabsach. Moja ginka nie powiazala tego z hormonami, dala mi tabletki ktore sie nazywaja mastodynon (tez na bole piersi) i bol zlagodnial, a terax juz nie boli wcale. Alemoze jednak to cos z horomnami?!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 22:25   #261
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie wiem...

W pierwszym miesiącu miałam obolałe piersi, kilka razy migrenę (w sumie może ze 3 dni - raczej od NR bo nigdy nie miałam takich dolegliwości), wysyp na twarzy i caaaaały miesiąc obfire krwawienie, o czym zresztą tu pisałam. Po wyjęciu NR krwawienie ustało (2 dzień) a 4 dostałam normalny okres.
Po wyjęciu krążka automatycznie wszytskie skutki uboczne minęły (walcze jeszcze z odrobiną wyprysków). W sobote zaaplikowałam kolejny krążek a dzisiaj pojawiły mi się te silne kłucia w jajniku. Trwały ok 4-5h, później to minęło, a od godziny znowu czuję jakby mnie ktoś dziubał cały czas w prawy jajnik.

Trochę się wystaszyłam, bo zytałam, że takie kłucie może być jednym z objawów ciązy. Jesli jutro mi nie minie to zrobie dla pewności test .


dzięki za odpowiedź.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:33   #262
bgratus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, używam nuvaring od tygodnia i totalnie jestem na NIE - krążek umiejscowiony jest jakby za nisko i nie daje się "popchnąć" głębiej choć jest elastyczny, wiec za każdym razem jak robię siusiu sprawdzam czy nie wypadl, no i raz wypadl przy siusianiu poza tym gehenna przy używaniu tamponu, czułam dyskomfort. Jeszcze nie mieliśmy łóżkowej "próby generalnej" ale czarno to widzę Więc tak może dla niektórych nuraving jest zbawieniem dla mnie drogim rozczarowaniem. A i zapomniałam dodać że mam mdłości od 3dni a w ciązy nie jestem.

Edytowane przez bgratus
Czas edycji: 2008-12-09 o 11:34
bgratus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 12:02   #263
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bgratus Pokaż wiadomość
Hej, używam nuvaring od tygodnia i totalnie jestem na NIE - krążek umiejscowiony jest jakby za nisko i nie daje się "popchnąć" głębiej choć jest elastyczny, wiec za każdym razem jak robię siusiu sprawdzam czy nie wypadl, no i raz wypadl przy siusianiu poza tym gehenna przy używaniu tamponu, czułam dyskomfort. Jeszcze nie mieliśmy łóżkowej "próby generalnej" ale czarno to widzę Więc tak może dla niektórych nuraving jest zbawieniem dla mnie drogim rozczarowaniem. A i zapomniałam dodać że mam mdłości od 3dni a w ciązy nie jestem.
Coś chyba źlezrobiłaś. Prawidłowo założonykrążekjest niewyczuwalny - nie powinien wypadac ani przy siusaniu ani nawet przy zatwardzeniu I bezporblemu można go wepchnąć dalej. Wg mnei założyłas go za płytko.

Jeśli chodzi o tampony - przy 1 założeniu nei używa się tamponów! Ginekolog powinien był Cię o tym poinformowac. Przy kolejnych cyklach nie bedzieszmiała już takich problemów.

Co więcej - podczas całego 1 cyklu możnaczućsię gorzej i można obficie plamić - to jest zaznaczonewulotce. Uważam ze 3 dni to stanowczo za mało, zeby wypowiedziec się obiektywnie na temat jakieś metody antykoncepcji.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 12:08   #264
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Nie wiem...

W pierwszym miesiącu miałam obolałe piersi, kilka razy migrenę (w sumie może ze 3 dni - raczej od NR bo nigdy nie miałam takich dolegliwości), wysyp na twarzy i caaaaały miesiąc obfire krwawienie, o czym zresztą tu pisałam. Po wyjęciu NR krwawienie ustało (2 dzień) a 4 dostałam normalny okres.
Po wyjęciu krążka automatycznie wszytskie skutki uboczne minęły (walcze jeszcze z odrobiną wyprysków). W sobote zaaplikowałam kolejny krążek a dzisiaj pojawiły mi się te silne kłucia w jajniku. Trwały ok 4-5h, później to minęło, a od godziny znowu czuję jakby mnie ktoś dziubał cały czas w prawy jajnik.

Trochę się wystaszyłam, bo zytałam, że takie kłucie może być jednym z objawów ciązy. Jesli jutro mi nie minie to zrobie dla pewności test .


dzięki za odpowiedź.
pierwsze slysze zeby klucie w jajniku moglo oznaczac ciaze. ja mam takie bole co miesiac odkad zaczelam wspolzycie. wystarczy ze sie lekko przeziebie albo mam okres. czasem te bole sa nie do wytrzymania i trwaja pare dni. gdy pierwszy raz poczulam ten bol w prawym boku udalam sie do lekarza by sprawdzic czy to nie wyrostek. teraz juz po prstu przywyklam do tego ze co miesiac musze zmagac sie z tym uporczywym bolem. mysle ze nie masz sie co martwic bo to moze byc reakcja na hormony albo cos takiego. pozdrawiam
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 08:39   #265
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bgratus Pokaż wiadomość
Hej, używam nuvaring od tygodnia i totalnie jestem na NIE - krążek umiejscowiony jest jakby za nisko i nie daje się "popchnąć" głębiej choć jest elastyczny, wiec za każdym razem jak robię siusiu sprawdzam czy nie wypadl, no i raz wypadl przy siusianiu .
Bgratus, ale krazek dobrze sie umiejscowi dopiero po pierwszym stosunku! Przynajmniej tak napisali w ulotce i tak bylo u mnie. Chyba jeszcze za wczesniej zeby oceniac. Jesli wypada przy siusianiu to jakos dziwnie go zalozylas, to jest fizycznie niemozliwe.
Pozdrawiam.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-01, 12:38   #266
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny pomylilam dni!! nie wiem jak to mozliwe. dzis o 19 powinnam wyjac krazek i tak bardzo balam sie ze zapomne przez ten sylwestrowy zament ze w koncu cos mi sie pochrzanilo i wyjelam go wczoraj o 19!!! jeden dzien wczesniej!! i co teraz? kochalam sie z moim facetem dzis w nocy. czy hormony z krazka jeszcze dzialaja?? kiedy teraz mam wlozyc nowy krazek?? dzien wczesniej niz jak do tej pory?? prosze o pomoc
pozdrawiam
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-01, 16:34   #267
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caameron Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomylilam dni!! nie wiem jak to mozliwe. dzis o 19 powinnam wyjac krazek i tak bardzo balam sie ze zapomne przez ten sylwestrowy zament ze w koncu cos mi sie pochrzanilo i wyjelam go wczoraj o 19!!! jeden dzien wczesniej!! i co teraz? kochalam sie z moim facetem dzis w nocy. czy hormony z krazka jeszcze dzialaja?? kiedy teraz mam wlozyc nowy krazek?? dzien wczesniej niz jak do tej pory?? prosze o pomoc
pozdrawiam
Caameron, zaloz po prostu nowy krazek dzisiaj o 19
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-01, 17:30   #268
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Caameron, zaloz po prostu nowy krazek dzisiaj o 19

nie mam nowego. dopiero musze isc po nowa recepte...
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-02, 15:23   #269
jacila
Przyczajenie
 
Avatar jacila
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
GG do jacila
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caameron Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomylilam dni!! nie wiem jak to mozliwe. dzis o 19 powinnam wyjac krazek i tak bardzo balam sie ze zapomne przez ten sylwestrowy zament ze w koncu cos mi sie pochrzanilo i wyjelam go wczoraj o 19!!! jeden dzien wczesniej!! i co teraz? kochalam sie z moim facetem dzis w nocy. czy hormony z krazka jeszcze dzialaja?? kiedy teraz mam wlozyc nowy krazek?? dzien wczesniej niz jak do tej pory?? prosze o pomoc
pozdrawiam
Caameron, ja wiem, że wyjęty za wcześnie krążek może spowodować owulację, ale dokładniej zapytaj swojego ginekologa. W razie czego jest escapelle (czyli tabletka po), które zawsze można wziąć. To jest tak, jakbyś nie wzięła ostatniej tabletki z opakowania, na ile może grozić jajeczkowaniem - to może chyba ocenić lekarz. Ja sama właśnie rozważam escapelle, bo jestem na pierwszym krążku, a przez pierwsze 10 dni brałam antybiotyk i miałam uważać jeszcze do następnego cyklu, ale jakoś dziś nie wyszło Stąd wiem, że można ten środek wziąć również przy NR.

A tak na przyszłość (wiem od gin) to zbyt późne wyjęcie nie szkodzi i lepiej tak, niż za wcześnie (jeśli się spóźnisz z wyjęciem to i tak kolejny zakładasz dokładnie 4 tygodnie po założeniu poprzedniego, po prostu skracasz przerwę).

Jeśli chodzi o moje wrażenia z początków użytkowania, to mam NR w sobie od 2 tygodni. Na razie (wiem, że takie objawy mogą towarzyszyć początkom stosowania) mam nieustający zespół napięcia przedmiesiączkowego. Bolą mnie piersi i jestem drażliwa jak osa. Liczę, że przy drugim, trzecim miesiącu to minie i wreszcie raz na zawsze będę mogła zapomnieć o prezerwatywach. Przez pierwsze dwa dni wypróżniałam się z ręką między nogami, gotowa na chwytanie krążka, ale oczywiście nic się nie wydarzyło. Teraz jestem już spokojna, bo jak się dobrze zastanowić, to faktycznie NR ma taką budowę, że jak już przejdzie przez węższe ujście pochwy i "rozłoży się" nieco, to praktycznie niemożliwe, żeby tak sam z siebie wyszedł.

Edytowane przez jacila
Czas edycji: 2009-01-02 o 15:29
jacila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-02, 19:50   #270
caameron
Raczkowanie
 
Avatar caameron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: madryt
Wiadomości: 55
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jacila Pokaż wiadomość
Caameron, ja wiem, że wyjęty za wcześnie krążek może spowodować owulację, ale dokładniej zapytaj swojego ginekologa. W razie czego jest escapelle (czyli tabletka po), które zawsze można wziąć. To jest tak, jakbyś nie wzięła ostatniej tabletki z opakowania, na ile może grozić jajeczkowaniem - to może chyba ocenić lekarz. Ja sama właśnie rozważam escapelle, bo jestem na pierwszym krążku, a przez pierwsze 10 dni brałam antybiotyk i miałam uważać jeszcze do następnego cyklu, ale jakoś dziś nie wyszło Stąd wiem, że można ten środek wziąć również przy NR.
no niestety ale tabletki po toz nnie mam jak kupic :/

tak sobie mysle ze skoro hormony z krazka dzialaja przez 7 dni przerwy to dzialaly i 7 godzin po wyjeciu. tyle ze nie wiem czy to ze wyjety byl po 20 dniach bedzie mialo konsekwencje... jezu jaka jestem na siebie wsciekla!! rozumiem, ze mozna zapomniec wyjac krazka i zrobic to za pozno ale jak moglam sie pomylic o jeden dzien do tylu!!
czy powinnam teraz jak najszybciej kupic nowy krazek i go uzyc? czy odczekac 7 dni od wyjecia czy 7 dni od prawidlowego dnia przerwy???
caameron jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.