Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 20:34   #301
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Zanik okresu

Nie masz okresu od prawie 4 miesięcy, i nie byłaś z tym u lekarza?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 20:36   #302
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Zanik okresu

Witaj Napisałaś, że ,,jesteś nastolatką". To dość ogólne pojęcie. Inaczej patrzy się na zanik okresu jeśli masz lat 13 a inaczej niż 18,19. Otóż, jeśli jesteś bardzo młodą dziewczyną, 13-15 lat absolutnie nie powinnaś przejmować się tak długą przerwą w miesiączce. Takie kilkumiesięczne zaniki to zupełnie normalna rzecz u dziewcząt, które niedawno zaczęły miesiączkować. Piszesz, że sporadycznie czujesz ból brzucha- to też normalne. Dojrzewasz, organizm się nastraja. Dziewczyny potrafią mieć przez jakiś czas miesiączkę co 20 dni, potem nagle co 70 czy 40. Z czasem Twoje ciało się ustabilizuje. Jeśli masz ok. 16 lat może to być dobry moment na pierwszą wizytę u ginekologa, szczególnie dlatego, że (jak sama piszesz) nic nie wiesz na te tematy. Może porozmawiaj z mamą, sięgnij po mądre książki lub poszukaj ciekawych stron w internecie. Jeśli miesiączkujesz powinnaś zacząć interesować się kobiecymi sprawami Rzecz jasna musisz siebie obserwować, jeśli za jakiś czas okres się nie pojawi powinnaś wybrać się do lekarza, ale moim zdaniem nie ma najmniejszych powodów do paniki
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 20:39   #303
hihi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zanik okresu

dzięki, za odpowiedź
mam 16 lat, miesiączkuję od, hm, 3 lat.
hihi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 21:33   #304
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Zanik okresu

Jeśli Twoje miesiączki zawsze były bardzo bolesne, a teraz doszło do ich zaniku, to sprawa może być poważniejsza niż się wydaje. Nie powinnaś bagatelizować problemu, co trochę sugeruje berry93 ... Oczywiście nie odbieraj mojego postu jako straszenia Cię, po prostu w niektórych przypadkach lepiej jest dmuchać na zimne, a Twój wg mnie do takich właśnie przypadków należy. Pozdrowienia i mam nadzieję, że jednak nie dolega Ci nic poważnego !
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 21:48   #305
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Zanik okresu

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Jeśli Twoje miesiączki zawsze były bardzo bolesne, a teraz doszło do ich zaniku, to sprawa może być poważniejsza niż się wydaje. Nie powinnaś bagatelizować problemu, co trochę sugeruje berry93 ... Oczywiście nie odbieraj mojego postu jako straszenia Cię, po prostu w niektórych przypadkach lepiej jest dmuchać na zimne, a Twój wg mnie do takich właśnie przypadków należy. Pozdrowienia i mam nadzieję, że jednak nie dolega Ci nic poważnego !

Dopiero teraz dziewczyna dopisała, że ma 16 lat i miesiączkuje od 3. To trochę zmienia postać rzeczy. W tej sytuacji zgadzam się z powyższym, to może być coś nieciekawego. Jeśli miesiączkujesz już 3 lata a taki zanik pojawił się po raz pierwszy może lepiej zwróć się do lekarza. 16 lat to idealny wiek na pierwszą wizytę. To nic strasznego, a będziesz spokojna
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 22:23   #306
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Zanik okresu

Cytat:
Napisane przez berry93 Pokaż wiadomość
Dopiero teraz dziewczyna dopisała, że ma 16 lat i miesiączkuje od 3. To trochę zmienia postać rzeczy. W tej sytuacji zgadzam się z powyższym, to może być coś nieciekawego. Jeśli miesiączkujesz już 3 lata a taki zanik pojawił się po raz pierwszy może lepiej zwróć się do lekarza. 16 lat to idealny wiek na pierwszą wizytę. To nic strasznego, a będziesz spokojna
Uważam, że akurat w tym przypadku wiek hihi13 oraz to, od jak dawna miesiączkuje = informacje mniej ważne niż fakt, iż dotychczasowe okresy były za każdym razem bardzo bolesne, a to wiadomo już z 1-wszego postu. Raczej nie istnieją kobiety, które nie odczuwałyby mniej lub bardziej miesiączkowych skurczy macicy, ale jeśli dokuczają one którejś aż tak, to nie jest to sytuacja normalna i może świadczyć np. o endometriozie - groźnej chorobie prowadzącej m.in. do bezpłodności. Niemniej jednak nie chodzi o to, by się tu wymądrzać, a o to, by pomóc Autorce, więc nvm .

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2013-09-09 o 22:24
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 02:49   #307
asiulkaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Zanik okresu

Witam Niestety nie udzielę żadnej mądrej rady poza tym, że powinnaś pójść do ginekologa na wszelki wypadek Nie martw się wizytą, odwiedź kogoś sprawdzonego (przez mamę, ciocię, koleżankę) czy poszukaj kogoś chwalonego na miejscowym forum i powinno być ok.

Sama piszę z nieco podobnym problemem. Mam 20 lat, miesiączkuję od 13 roku życia. Okres raz bywał dokładnie na czas, czasem się przesuwał, ale od jakiś 3 lat borykam się z jednym problemem. Otóż okres potrafi przez pół roku być punktualny a potem nie mam go np. tak jak teraz już 57 dzień.. Nie schudłam drastycznie, nie biorę żadnych leków, nie wydaje mi się żebym jakoś szczególnie się stresowała. Regularnie odwiedzam ginekologa, ostatnio była moja 5 wizyta. Za każdym razem miałam usg, robiłam cytologię i wszystko wychodziło super. Jakoś zawsze zapominałam poruszyć temat tych spóźnień bo akurat przed wizytami pojawiał się idealnie.

Ostatnio byłam u swietnego ginekologa i w końcu zwierzyłam się z problemu. Skierował mnie na badania do szpitala pod katem endokrynologicznym (hormonalnym). Przy okazji pytał czy miewam mocne bóle głowy, czy zauważyłam nadmierne owłosienie i jakieś takie sprawy. Wciąż czekam na wyniki tych badań, ale zaczynam już odchodzić od zmysłów czytając różne opinie w internecie że coś takiego może być objawem zbyt małej ilości progesteronu albo zbyt duzej testosteronu i bezpłodności.

Mozecie uspokoic mnie w jakikolwiek sposób? Podzielić się wiedza na ten temat? Będę bardzo wdzięczna...

Dodam, że nie jestem w ciąży (potwierdzone ilością hormonu hcg podczas badań krwi). A jeśli chodzi o bolesność to kiedyś strasznie bolały mnie piersi, ale od jakiegoś roku już tego nie zauważam. Kilka razy zdarzyło mi się mieć okropne bóle ud, raz nawet wymiotowałam z tego bólu. Ale ostatnio coś takiego przydarzyło się w zimie, czyli około pół roku temu

Edytowane przez asiulkaa25
Czas edycji: 2013-09-10 o 02:52
asiulkaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 12:57   #308
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Zanik okresu

Cytat:
Napisane przez asiulkaa25 Pokaż wiadomość
Witam Niestety nie udzielę żadnej mądrej rady poza tym, że powinnaś pójść do ginekologa na wszelki wypadek Nie martw się wizytą, odwiedź kogoś sprawdzonego (przez mamę, ciocię, koleżankę) czy poszukaj kogoś chwalonego na miejscowym forum i powinno być ok.

Sama piszę z nieco podobnym problemem. Mam 20 lat, miesiączkuję od 13 roku życia. Okres raz bywał dokładnie na czas, czasem się przesuwał, ale od jakiś 3 lat borykam się z jednym problemem. Otóż okres potrafi przez pół roku być punktualny a potem nie mam go np. tak jak teraz już 57 dzień.. Nie schudłam drastycznie, nie biorę żadnych leków, nie wydaje mi się żebym jakoś szczególnie się stresowała. Regularnie odwiedzam ginekologa, ostatnio była moja 5 wizyta. Za każdym razem miałam usg, robiłam cytologię i wszystko wychodziło super. Jakoś zawsze zapominałam poruszyć temat tych spóźnień bo akurat przed wizytami pojawiał się idealnie.

Ostatnio byłam u swietnego ginekologa i w końcu zwierzyłam się z problemu. Skierował mnie na badania do szpitala pod katem endokrynologicznym (hormonalnym). Przy okazji pytał czy miewam mocne bóle głowy, czy zauważyłam nadmierne owłosienie i jakieś takie sprawy. Wciąż czekam na wyniki tych badań, ale zaczynam już odchodzić od zmysłów czytając różne opinie w internecie że coś takiego może być objawem zbyt małej ilości progesteronu albo zbyt duzej testosteronu i bezpłodności.

Mozecie uspokoic mnie w jakikolwiek sposób? Podzielić się wiedza na ten temat? Będę bardzo wdzięczna...

Dodam, że nie jestem w ciąży (potwierdzone ilością hormonu hcg podczas badań krwi). A jeśli chodzi o bolesność to kiedyś strasznie bolały mnie piersi, ale od jakiegoś roku już tego nie zauważam. Kilka razy zdarzyło mi się mieć okropne bóle ud, raz nawet wymiotowałam z tego bólu. Ale ostatnio coś takiego przydarzyło się w zimie, czyli około pół roku temu

Co mogę Ci radzić? Nie czytaj tego co piszą w internecie Taka prawda. Niepotrzebnie się stresujesz.
Jeśli ginekolog dotychczas nic poważnego nie stwierdził przyczyna pewnie leży głębiej. Powiedziałabym, że być może masz tyłozgięcie macicy, ale sądzę, że lekarz raczej by Cię o tym powiadomił (to nie jest groźna przypadłość, ale może nieco utrudnić życie). Zapewne są to problemy z hormonami. Nawet lekkie zaburzenie może doprowadzić do dużych bólów brzucha, piersi, wymiotów, nieregularnych miesiączek itd. Będziesz musiała zapewne przyjmować tabletki anty, które wszystko Ci uregulują. Z tego co piszesz wynika, że Twój okres zawsze był nieregularny. Osobiście nie zamartwiałabym się tym faktem jakoś szczególnie, to da się naprawić No...jest jeszcze inne wyjście. Jeśli hormony będą OK, lekarz nic złego nie stwierdzi może to być Twoja uroda i tyle. Zaraz pewnie ktoś napisze, że kobieta w którymś roku życia powinna mieć regularne miesiączki, ale ja się z tym nie zgodzę. Owszem są szczęściary, którym z wiekiem okres się reguluje i mają go jak w zegarku, ale bywają też takie kobiety, które wiecznie są przez swój organizm zaskakiwane. Moim zdaniem nie masz się czym przejmować. Sama piszesz, że USG nic nie wykazało, można więc stwierdzić, że najgorsze opcje są wykreślone. Spokojnie, nie stresuj się.
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:01   #309
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: grypa jelitowa-brak okresu?

Każde osłabienie organizmu, choroba, może wpłynąć na przesunięcie okresu. Do tego testy negatywne. Nie masz się czym przejmować.
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:02   #310
maguar
Raczkowanie
 
Avatar maguar
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 42
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Jagoda1994 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, nie wiem czy piszę to w odpowiednim miejscu ale mam problem od kilku lat otóż, mam nieregularne miesiączki, które w miarę opanowałam ale przez to "opanowywanie" strasznie przytyłam i chciałabym schudnąć, niestety jest mało realne, ponieważ przy każdej diecie nawet ćwiczeniach gubię miesiączkę :// i nie wiem co robić a spalić to jakoś muszę... ważę 73 kg:// może macie jakieś pomysły na dietę albo tryb ćwiczeń które pomagają bez obciążenia organizmu ... wiem pewnie większość odeśle mnie do dietetyka ale wierzcie mi... mam dość biegania po lekarzach ://
Kochana, mam ten sam problem! 2 lata temu ładnie schudłam, przestawiłam się na zdrowe odzywianie, cwiczyłam codziennie dla siebie, lubiłam to. Niestety okres mi się zatrzymał na parę miesięcy, nie wiem czy to z tego powodu, ze schudłam... Lekarz zapisał mi tabletki, miesiączka wrócila, ale niestety przytyłam 3kg, których do dzisiaj nie mogę zgubić, a było to 2 lata temu Pamietam, ze wtedy mialam mega apetyt, jadłam słodycze, wszystko, zdrowe odżywianie u mnie zanikło aktualnie już trzeci raz spóznia mi sie okres, zauważyłam że jest tak za każdym razem jak chcę schudnac, przechodzę na zdrowe odżywianie i ćwiczę ;(
co Ci mogę poradzić: na pewno nie obcinaj drastycznie kalorii; jedz 4-5 posilkow dziennie, ruszaj sie jakieś 20-30 min. dziennie, ale nie rób zbyt ciężkich cwiczeń (przez forsowanie sie ciezkimi cwiczeniami miesiaczka rowniez może zaniknąć; zalezy od organizmu). ja czekam teraz na miesiaczke, spoznia mi sie jakieś 2 tyg., juz nie mam siły do tego! poczekam jeszcze troche i chyba znowu pojde do ginekologa jak samo nie pojdzie... mam tego dosyc, jeszcze dodatkowo mimo że jem zdrowo i biegam codziennie to mam wzdęty i wielki brzuch, jeszcze gazy do tego, masakra.. to chyba dlatego, że spoznia mi sie okres i się woda kumuluje w organizmie my to dziewczyny mamy przesrane z tym
maguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:17   #311
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maguar Pokaż wiadomość
Kochana, mam ten sam problem! 2 lata temu ładnie schudłam, przestawiłam się na zdrowe odzywianie, cwiczyłam codziennie dla siebie, lubiłam to. Niestety okres mi się zatrzymał na parę miesięcy, nie wiem czy to z tego powodu, ze schudłam... Lekarz zapisał mi tabletki, miesiączka wrócila, ale niestety przytyłam 3kg, których do dzisiaj nie mogę zgubić, a było to 2 lata temu Pamietam, ze wtedy mialam mega apetyt, jadłam słodycze, wszystko, zdrowe odżywianie u mnie zanikło aktualnie już trzeci raz spóznia mi sie okres, zauważyłam że jest tak za każdym razem jak chcę schudnac, przechodzę na zdrowe odżywianie i ćwiczę ;(
co Ci mogę poradzić: na pewno nie obcinaj drastycznie kalorii; jedz 4-5 posilkow dziennie, ruszaj sie jakieś 20-30 min. dziennie, ale nie rób zbyt ciężkich cwiczeń (przez forsowanie sie ciezkimi cwiczeniami miesiaczka rowniez może zaniknąć; zalezy od organizmu). ja czekam teraz na miesiaczke, spoznia mi sie jakieś 2 tyg., juz nie mam siły do tego! poczekam jeszcze troche i chyba znowu pojde do ginekologa jak samo nie pojdzie... mam tego dosyc, jeszcze dodatkowo mimo że jem zdrowo i biegam codziennie to mam wzdęty i wielki brzuch, jeszcze gazy do tego, masakra.. to chyba dlatego, że spoznia mi sie okres i się woda kumuluje w organizmie my to dziewczyny mamy przesrane z tym
A nie zlecił Ci badań hormonalnych, nie zrobił USG? Może przyczyna lezy w tym kierunku.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 16:00   #312
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

od 3 miesięcy moj okres jest skąpszy niż zwykle, co najmniej o połowę - jakie moga być tego przyczyny?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:03   #313
speedstar
Raczkowanie
 
Avatar speedstar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 255
Hormony w normie a nieregularne miesiączki

Witam,

chciałabym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem, otóż od wielu lat mam nieregularne cykle, często występuje u mnie w 16 dniu cyklu okres... ginekolog zlecała mi zawsze masę badań miałam:
- Morfologię
- Estradiol
- FSH
- TSH
- LH
- Prolaktyna
- Progesteron
- usg
- nawet markery nowotworowe

wszystkie hormony + morfologia i usg są idealne! co to może być ;( nie chcę przez cały czas być faszerowana jakimiś hormonami i tabletkami anty praktycznie na ślepo, bo skoro mam praktycznie cały pakiet badań i te badania są dobre to tylko na ślepo się leczy .
__________________
BLA BLA i tak tych podpisów nikt nie czyta...

Edytowane przez speedstar
Czas edycji: 2013-09-17 o 20:07
speedstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:27   #314
maguar
Raczkowanie
 
Avatar maguar
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 42
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
A nie zlecił Ci badań hormonalnych, nie zrobił USG? Może przyczyna lezy w tym kierunku.
Podejrzewam, że u mnie moze byc coś nie tak z hormonami, inaczej miałabym wszystko w porządku. Ginekolog mi powiedział, że jeśli za trzecim razem bede miała taką sytuację, to wtedy skieruje mnie na badania hormonalne. jak do tej pory brałam tabletki i działały. własnie wczoraj wystąpiło u mnie bardzo skąpe "krwawienie" (o ile to tak mozna nazwać). myślałam, ze w koncu sie doczekalam okresu, ale niestety nic dalej nie poszło. przy tym zmniejszył sie brzuch i prawie zniknęły wzdęcia. Czekam dalej na przebieg wydarzeń, zobaczymy co bedzie...

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
od 3 miesięcy moj okres jest skąpszy niż zwykle, co najmniej o połowę - jakie moga być tego przyczyny?
Najlepiej wybierz się do lekarza, już on bedzie wiedział jaka jest tego przyczyna
maguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:34   #315
anulka1321
Raczkowanie
 
Avatar anulka1321
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 282
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Ja niestety mam bardzo niski progesteron co rowna sie brakiem owulacji i tez mam nieregularne miesiaczki to jakis koszmar
__________________
studentka technologii żywności
anulka1321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 09:16   #316
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Hormony w normie a nieregularne miesiączki

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 21:03
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 12:55   #317
theoclout
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Mój okres się spóźnia

Cześć dziewczyny. Mój okres się spóźnia. Skończył mi się 25 i już jest 27 dzień następnego miesiąca a ja dalej nie mam okresu. Współżyłam ze swoim chłopakiem, ale robiliśmy to tak że on nie kończył we mnie, były prezerwatywy. Co polecacie żeby przyśpieszyć okres? Coś mega skutecznego!! Dziękuje z góry!
theoclout jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:20   #318
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Mój okres się spóźnia

Cytat:
Napisane przez theoclout Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mój okres się spóźnia. Skończył mi się 25 i już jest 27 dzień następnego miesiąca a ja dalej nie mam okresu. Współżyłam ze swoim chłopakiem, ale robiliśmy to tak że on nie kończył we mnie, były prezerwatywy. Co polecacie żeby przyśpieszyć okres? Coś mega skutecznego!! Dziękuje z góry!
nie rozumiem kiedy miałaś ostatnią miesiaczkę
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:46   #319
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Mój okres się spóźnia

Cytat:
Napisane przez theoclout Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mój okres się spóźnia. Skończył mi się 25 i już jest 27 dzień następnego miesiąca a ja dalej nie mam okresu. Współżyłam ze swoim chłopakiem, ale robiliśmy to tak że on nie kończył we mnie, były prezerwatywy. Co polecacie żeby przyśpieszyć okres? Coś mega skutecznego!! Dziękuje z góry!
Pójść do ginekologa mega skuteczne
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 17:23   #320
czarnakawaa
Raczkowanie
 
Avatar czarnakawaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
miesiączka...

Od prawie 5 lat miesiączkuję. Zawsze okres był regularny, jednak przez ostatnie pół roku się to zmieniło. Zdarzyło się, że w jednym miesiącu nie miałam wgl miesiączki, w innym miałam dwie, a w ostatnim miesiącu trwała 15 dni. Czy jest to coś niepokojącego, czy może mieć na to wpływ stres ? Moim drugim problemem jest to, że moje piersi przestały się rozwijać, czy jest szansa, że to się zmieni ? Podczas tych 5 lat ukształtował się tylko ich zarys, a brodawki sutkowe są wklęsłe.
Czy wypadanie włosów, senność, zmęczenie w ciągu dnia może mieć z tym jakieś powiązanie ? Czasem odczuwam również gwałtowne silne i szybko mijające bóle w podbrzuszu...
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
czarnakawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:35   #321
corka Elzbiety
Rozeznanie
 
Avatar corka Elzbiety
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 659
Dot.: miesiączka...

Jeżeli chodzi o okres, miałam podobną sytuację. Miesiączki bardzo nieregularne, zdarzały się strasznie obfite lub takie trwające ponad tydzień. Poszłam z tym problemem do ginekologa - endokrynologa, zlecił badania hormonalne, dostałam tabletki i sytuacja powoli się unormowała. Tobie też radzę zbadać to u lekarza
corka Elzbiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:40   #322
czarnakawaa
Raczkowanie
 
Avatar czarnakawaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: miesiączka...

Z obfitymi i bolesnymi miesiączkami już byłam u ginekologa, zaproponował mi tabletki antykoncepcyjne, żeby ból nie był tak doskwierający, ale zrezygnowałam.
czarnakawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:45   #323
corka Elzbiety
Rozeznanie
 
Avatar corka Elzbiety
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 659
Dot.: miesiączka...

Hmm, ja dostałam tabletki hormonalne, które nie są antykoncepcyjne. A zlecił Ci jakieś badania?
corka Elzbiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:49   #324
czarnakawaa
Raczkowanie
 
Avatar czarnakawaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: miesiączka...

Nie
czarnakawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 23:31   #325
corka Elzbiety
Rozeznanie
 
Avatar corka Elzbiety
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 659
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

to spróbuj wybrac sie do inego lekarza
corka Elzbiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 09:38   #326
czarnakawaa
Raczkowanie
 
Avatar czarnakawaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

No właśnie chyba będę musiała, chociaż na razie nie mam takiej możliwości. Trapi mnie strasznie czy to wszystko ma ze sobą jakieś powiązanie. Dziękuję Ci bardzo za odp.
czarnakawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:09   #327
maguar
Raczkowanie
 
Avatar maguar
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 42
Dot.: miesiączka...

Cytat:
Napisane przez czarnakawaa Pokaż wiadomość
Od prawie 5 lat miesiączkuję. Zawsze okres był regularny, jednak przez ostatnie pół roku się to zmieniło. Zdarzyło się, że w jednym miesiącu nie miałam wgl miesiączki, w innym miałam dwie, a w ostatnim miesiącu trwała 15 dni. Czy jest to coś niepokojącego, czy może mieć na to wpływ stres ? Moim drugim problemem jest to, że moje piersi przestały się rozwijać, czy jest szansa, że to się zmieni ? Podczas tych 5 lat ukształtował się tylko ich zarys, a brodawki sutkowe są wklęsłe.
Czy wypadanie włosów, senność, zmęczenie w ciągu dnia może mieć z tym jakieś powiązanie ? Czasem odczuwam również gwałtowne silne i szybko mijające bóle w podbrzuszu...
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Z Twoim organizmem coś się dzieje, nie powinnaś tego bagatelizować tylko jak najszybciej udać się do ginekologa. Może masz coś nie tak z hormonami, po dokładnym badaniu przez lekarza dowiesz się jaka jest tego przyczyna i dostaniesz odpowiednie leki na wyregulowanie miesiączki. Wypadanie włosów i senność jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, wiem bo miałam podobną sytuację.

Dziewczyny, polecam Wam olej lniany, skuszona jego właściwościami wczoraj zakupiłam i zaczęłam pić
Poprzez zawartość wielonienasyconych kwasów omega-3 i omega-6 oraz fitoestrogenów (lignany) olej lniany może korzystnie wpływać na cykl miesiączkowy regulując proporcje hormonów w organizmie. Taka regulacja przyczynia się do złagodzenia wielu objawów związanych z miesiączkowaniem: przedmiesiączkowe bóle głowy, depresje, bóle podbrzusza, drażliwość i obrzęki. Łagodzi objawy menopauzy i wspomaga czynności macicy, przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności.
No i oczywiście wiele innych zalet, można poczytać tu: http://skarbnicawiedzy.blox.pl/2009/...ASCIWOSCI.html
Głównie polecane w diecie, gdzie często rezygnujemy z tłuszczów, czego skutkiem może być zatrzymanie miesiączki. Pić olej lniany i problemu nie będzie
maguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:27   #328
czarnakawaa
Raczkowanie
 
Avatar czarnakawaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

Drażliwość, depresje, bóle głowy itd.. czytasz mi w myślach. Dziękuję Ci bardzo za radę, chyba z niej skorzystam i też się zdecyduję na olej lniany. Może trochę pomoże i przekonałaś mnie, że ta wizyta u lekarza niestety chyba będzie konieczna
czarnakawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:38   #329
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! cz.2

mam cały czas nie regularny okres robiłam testy hormonalne w tym wszystkim wyszła wysoka prolaktyna lekarz zapisała mi dostinex ale poszlam do endokrynologa stwierdził że na razie zaprzestać brać , skape miesiączki już pare miesięcy trwają u mnie , wróciło z powrotem że oczekuję na miesiączkę jak na zbawienie już aż sił mi brak i nie wiem co podjąć
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 20:07   #330
Klaudia121444
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia121444
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

tak wpadłam do tego wątku bo
mam takie pytanie może ktoś wie bo sie tak zastanawiam
mając 14 lat miałam okres rok regularny
potem zachowrowałam na anoreksje głodówka od razu po1 msc znikł
i z 80 spadłam do 40kg przytyłam do 54 schudłam do 37 i obecnie przytyłam do 61 kg/174 < w szpitalu leżałam na anoreksje>
to jet moja idealana niby waga < jem już od 4 msc normalnie wszystko>
moje ostatnie 4 lata to ciągłe chudnięcie i tycie i przez 4 lata nie miałam okresu
i tak się zastanawiam że jak się nie ma okresu to się w ciąze nie zajdzie ..co nie
czyli dziewczyny co nie mają to chyba się zabezpieczać nie muszą
bo jest minimalna szansa na zajście w ciąże
Klaudia121444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.