Przerwane prawo jazdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-06, 08:33   #1
Karolina18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 62

Przerwane prawo jazdy


Hej,

jakieś 6 lat temu przystępowałam do egazminu na prawo jazdy i zdałam teorię, natomiast praktyki nie. Na kilka lat dałam sobie spokój, ale teraz mam trochę czasu i chcę dokończyć prawko.

Moje pytanie brzmi, co powinnam w tej sytuacji zrobić? Gdzie mogę zapoznać się z nowymi testami na prawo jazdy?

Szczerze, to cały kurs mam już ukończony klika lat temu i nie mam pieniędzy, żeby opłacić go jeszcze raz. Myślałam o wzięciu jazd doszkalających i samodzielnym przygotowaniu się do egzaminu teoretycznego - ale tutaj klops, bo nie wiem gdzie mogę zapoznać się z najnowszymi pytaniami?
Karolina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 09:04   #2
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 12:52   #3
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Ja kurs robiłam 3 lata temu. Po 12-tym niezdanym praktycznym poddałam się. W tym roku postanowiłam znowu spróbować.Musiałam jeszcze raz zdać teorię. Uczyłam się ze zdamyto.pl i zdałam za pierwszym razem

Teraz będę kupować godziny do wyjeżdżenia,bo niewiele już pamiętam.Poza tym prawko robiłam na starej toyocie,a teraz nowa jest,więc trzeba jakby od nowa zapoznać się z autkiem

Tobie radze to samo - zdaj teorię,a potem wykup jazdy (tyle ile potrzebujesz aby opanować obsługę auta i jazdę) i na ... egzamin praktyczny
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 11:03   #4
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Testy są dostępne na stronie internetowej info.car, egzamin teoretyczny który zdałaś ileś lat temu jest już nie ważny. Kurs też ma pewną ważność ale jej dokładnie nie pamiętam. Wszystkie informacje masz na stronie Word albo na info.car ☺
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 18:02   #5
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Powiem Ci na własnym przykładzie. Wróciłam do prawka po prawie 3 latach. Jeździłam, czytałam kierowcę doskonałego, rozwiązywałam testy z płyty do tej książki. Zdałam za pierwszym razem. Później tylko jeździłam. Jak już czułam się pewnie, że potrafię wykonywać manewry egzaminacyjne, zapisałam się na egzamin.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.

Edytowane przez justka89
Czas edycji: 2016-06-09 o 18:07
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 12:40   #6
gumoleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Kurs też ma pewną ważność ale jej dokładnie nie pamiętam.
Kurs jest ważny bezterminowo.

Karolino, jeżeli chcesz zrobić prawo jazdy, nie stresuj się tylko szukaj informacji na stronie swojego ośrodka ruchu drogowego.
Po pierwsze, udaj się do swojego ord, opłać egzamin i zgłoś się do ustalenia terminu. Prawdopodobnie zostaniesz odesłana do Starostwa Powiatowego lub Urzędu Miasta, ponieważ, jeżeli przez rok nie nie zgłaszasz chęci przystąpienia do egzaminu, Twoje dokumenty są tam przesyłane. Na spotkanie w Starostwie Powiatowym lub w Urzędzie Miasta przygotuj sobie dwie aktualne fotografie - takie jak do dowodu osobistego - ponieważ te które masz w papierach nie spełniają aktualnych wytycznych. Otrzymasz dokument z nr profilu kandydata i znowu udajesz się do swojego ord.
Zapisz się najpierw na teorię. Przygotuj się do egzaminu - powtórz dokładnie zasady ruchu i rozwiązuj testy znajdujące się w necie. Teoria jest jak najbardziej do ogarnięcia i nie ma w niej żadnych czarów - nie słuchaj głupich urban legend o pytaniach typu długość drążka skrzyni biegów. Zdawaj do skutku. Po zdaniu możesz odetchnąć - obecnie zdana teoria jest ważna bezterminowo.
Po zdaniu teorii zapisz się na jazdy doszkalające. Wybierz dobre osk i podejdź do jazd na spokojnie. Niestety nie możesz liczyć na to, że po takiej przerwie przygotujesz się w 3h. Oczywiście to są koszty, ale uważam że lepiej wydać pieniądze na uczciwe podszkolenie niż na kolejne oblewane egzaminy. Jak będziesz już czuła się pewnie zapisz się na egzamin i zdawaj do skutku. Voila!
Powodzenia
gumoleon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 13:29   #7
MaliMariposa
Zakorzenienie
 
Avatar MaliMariposa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nevermind
Wiadomości: 3 173
GG do MaliMariposa
Dot.: Przerwane prawo jazdy

No nie wiem czy kurs jest ważny bezterminowo - ja również słyszałam o ważności.

Co do jazd - ja nie pojawiłam się na żadnym wykładzie a zdałam za pierwszym razem. A więc: testy, testy, testy! Rób w domu, bo pytania się powtarzają więc kwestia wyćwiczenia. Ale gorzej z praktyka - miałam bardzo duży problem z nią ale to też indywidualna sprawa więc bez stresu
MaliMariposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 16:19   #8
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Mi instruktorka powiedziała, że kurs jest ważny bezterminowo. Wykupiłam sobie godziny w innej szkole, jednocześnie jeździłam, przygotowywałam się do egzaminu. Jak miałam wątpliwości do testów to zadawałam pytania instruktorce, robiłam screeny i testy za pierwszym razem zdane.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 21:24   #9
2016071845
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Przerwane prawo jazdy

kurs, ukończony po 1998 roku jest ważny - według obecnych przepisów - bezterminowo. Jeśli przez rok nie podchodziłaś do egzaminu, musisz pójść z aktualnym zdjęciem (robionym na wprost) do starostwa powiatowego i wypełnić wniosek o udostępnienie Profilu Kandydata na Kierowcę - kiedyś to był obowiązek szkoły nauki jazdy. Z tym dokumentem udajesz się do Ośrodka Ruchu Drogowego, podczas zapisywania się na egzamin.
2016071845 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 09:49   #10
jankor
Przyczajenie
 
Avatar jankor
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 16
Dot.: Przerwane prawo jazdy

Moja bratowa ma taką sytuację jak Ty. 7 lat temu zdawała egzamin będąc w 9 miesiącu ciąży, teorię zaliczyła, jazdy niestety nie. Dowiadywałam się w jej sprawie i może ona ponownie przystąpić do egzaminów ( kurs jest ważny bezterminowo). Teorię musi powtórzyć bo ważna była tylko pół roku. Uczy się teraz z serwisu XXX - ja razem z nią bo obiecałam jej pomóc. Te pytania niekiedy są bardzo podchwytliwe takie na myślenie. Jak ja zdawałam prawo jazdy kilkanaście lat temu to chyba takie nie były.

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-08-27 o 13:27
jankor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-27 10:49:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.