Letni kompleks :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-08, 22:28   #1
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833

Letni kompleks :(


Witajcie. Wątek nie będzie długi. W sumie nie wiem na co liczę bo pomóc mogę sobie tylko ja sama. Chodzi o moje stopy. Tak wiem banał. Od dziecka wstydzę się ich, i staram się chodzić wyłacznie w zakrytych, lub zabudowanych butach.

Co jest w nich dziwnego? Palce. Duże palce sa jakby podwinięte, a na czubku znajduje się odcisk od butów. Wystają mi takie kostki, Nie są to raczej halluksy Wydaje mi się, że moja babcia miała podobne. Do tego wykrzywiony mały palec i kość lewej stopy. Jutro postaram się pokazać zdjęcie.

Nie wiem już co mam robić, bo marzą mi się zgrabne sandałki, albo spędzenie lata boso. Marzenia nie jeżdżę nad wode, nie chodzę na basen. Z Takimi stopami spaliłabym się ze wstydu. Nikt ich nie widział, bo nie pokazuję ich nawet mojemu tż. Męczy mnie takie maskowanie, ale muszę. Nie potrafię inaczej.

Kiedyś dostałam w prezencie klapki, ani razu ich nie załozyłam bo duże palce byłyby na samym wierzchu, a są straszne.

Co mam zrobić? czy tylko operacja plastyczna wchodzi w grę? słyszałam, że nie warto, bo są bardzo ryzykowne. Dzięki za sensowne rady
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:38   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Witajcie. Wątek nie będzie długi. W sumie nie wiem na co liczę bo pomóc mogę sobie tylko ja sama. Chodzi o moje stopy. Tak wiem banał. Od dziecka wstydzę się ich, i staram się chodzić wyłacznie w zakrytych, lub zabudowanych butach.

Co jest w nich dziwnego? Palce. Duże palce sa jakby podwinięte, a na czubku znajduje się odcisk od butów. Wystają mi takie kostki, Nie są to raczej halluksy Wydaje mi się, że moja babcia miała podobne. Do tego wykrzywiony mały palec i kość lewej stopy. Jutro postaram się pokazać zdjęcie.

Nie wiem już co mam robić, bo marzą mi się zgrabne sandałki, albo spędzenie lata boso. Marzenia nie jeżdżę nad wode, nie chodzę na basen. Z Takimi stopami spaliłabym się ze wstydu. Nikt ich nie widział, bo nie pokazuję ich nawet mojemu tż. Męczy mnie takie maskowanie, ale muszę. Nie potrafię inaczej.

Kiedyś dostałam w prezencie klapki, ani razu ich nie załozyłam bo duże palce byłyby na samym wierzchu, a są straszne.

Co mam zrobić? czy tylko operacja plastyczna wchodzi w grę? słyszałam, że nie warto, bo są bardzo ryzykowne. Dzięki za sensowne rady
musisz to zaakceptować, włozyć te sandały i nie myśleć o tym jak twoje stopy w nich wyglądają.
Tak naprawdę mało kto zwraca uwagę na czyjeś stopy zwłaszcza w lato, ciesz się póki masz te stopy zdrowe itd - na starość będziesz żałować, że się tak kisiłaś niepotrzebnie ;p
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:40   #3
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Letni kompleks :(

A obserwowalas kiedys stopy od innych ludzi?
Wiesz, ja widzialam na basenach, plazach, czy w sklepie, jak niektorzy potrafia zaniedbac te czesci ciala. I wogole sie tym nieprzejmuja. Czasami szkoda.
Wiec mysle, ze powinnas zaczac oswajac sie ze swoimi stopami I je docenic. W koncu Ci sluza I Cie nosza.
Zacznij moze jak bedziesz sama, je masowac, malowac paznokcie itp.
Potem pokaz je swojemu Tz, podsun mu je do masazu.
I tak pomalu, pomalu...
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:42   #4
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
musisz to zaakceptować, włozyć te sandały i nie myśleć o tym jak twoje stopy w nich wyglądają.
Tak naprawdę mało kto zwraca uwagę na czyjeś stopy zwłaszcza w lato, ciesz się póki masz te stopy zdrowe itd - na starość będziesz żałować, że się tak kisiłaś niepotrzebnie ;p
Cięzko wiedząc, że mam inne stopy niż wszyscy. Często chodzę w klapkach, sandałach które trochę maskują te palce, ale np gołe stopy to już jest masakra.. palce odstają, a na nich jest czerwony odcisk. Do tego jeszcze problemy z tym małym palcem który się zdeformował. Nie leży już równo ze stopą na ziemi tylko jest w powietrzu

jak na zdjęciu po prawej..
http://www.kur-ort.pl/x.php/1,700/De...lcow-stop.html
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:43   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Cięzko wiedząc, że mam inne stopy niż wszyscy. Często chodzę w klapkach, sandałach które trochę maskują te palce, ale np gołe stopy to już jest masakra.. palce odstają, a na nich jest czerwony odcisk. Do tego jeszcze problemy z tym małym palcem który się zdeformował. Nie leży już równo ze stopą na ziemi tylko jest w powietrzu
99% osób ma kompleks albo dwa. Nie warto nad nim rozmyślać, ale do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć no ;p

Obejrzałam zdjęcie i stwierdziłam, że przesadzasz. Ale o to w kompleksie chodzi. Naprawdę nie jest źle, w życiu bym nie zwróciła uwagi, zę coś miałoby być nie tak. :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:45   #6
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Letni kompleks :(

Najistotniejsze jest, aby stopy były zadbane... Na kształt to już raczej nic nie poradzisz (chyba, że jakieś drastyczne środki), ale to fakt, że mało kto zwraca uwagę na stopy w takie upały... Ja zwracam tylko uwagę na to, że przejdę kilka metrów i już się ze mnie leje pot
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:45   #7
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Letni kompleks :(

też mam kompleks stóp, w ogóle nie lubię stóp, ale jak wychodzę na ulicę i widzę różne kształty palców, paznokci to mówię sobie, że ja może i mam dziwne kształty, ale są zadbane, nawilżone stopki i ładnie pomalowane paznokcie,czego nie można spotkać u każdego To daje bardzo dużo, więc nie kiś nogi w ciężkich butach tylko spróbuj podobnie]
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 22:45   #8
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
99% osób ma kompleks albo dwa. Nie warto nad nim rozmyślać, ale do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć no ;p

Obejrzałam zdjęcie i stwierdziłam, że przesadzasz. Ale o to w kompleksie chodzi. Naprawdę nie jest źle, w życiu bym nie zwróciła uwagi, zę coś miałoby być nie tak. :P
Tak jasne, przesadzam. To nie jest zdjęcie mojej stopy. Moja wygląda sto razy gorzej, bo opisywałam jaki mam problem z dużymi palcami

Moje stopy są podobne do tej:

drugie zdjęcie http://gabinet.podologiczny.pl/deformacje-palcow-stop/

Edytowane przez lulka19
Czas edycji: 2014-06-08 o 22:47
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:46   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak jasne, przesadzam. To nie jest zdjęcie mojej stopy. Moja wygląda sto razy gorzej, bo opisywałam jaki mam problem z dużymi palcami
aha no dobra sory przepraszam
najlepiej je utnij i nie wierz nikomu kto mówi, że nie są takie straszne
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:50   #10
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
aha no dobra sory przepraszam
najlepiej je utnij i nie wierz nikomu kto mówi, że nie są takie straszne
to najpierw je zobacz, a ja ich jeszcze nie pokazałam. Nie mam w tym tygodniu aparatu przy sobie
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:56   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Letni kompleks :(

Lulka19, moim zdaniem warto się zainteresować, dlaczego masz takie stopy. Choćby dlatego, że jeśli masz np. od nieodpowiedniego obuwia, to można by obuwie zmienić i tym samym dalej nie deformować stóp.

A wyglądem bym się zbytnio nie przejmowała. Stopy ze zdjęć, które wstawiłaś nie wyglądają strasznie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 22:56   #12
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Letni kompleks :(

Przesadzasz troche. No,ale wiadomo, kompleks, to kompleks.
Moze sprobuj sobie pochodzic w klapkach wieczorem po dworze.
Nikt niebedzie widzial Twoich stop, a Ty zobaczysz jaka to fajna rzecz I jednak sie przekonasz...
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:05   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Letni kompleks :(

A byłaś z tym w ogóle u lekarza, wiesz od czego Ci się zrobiły jakieś deformacje?

Ja swoich stóp nie lubię, też uważam że są "dziwne", tzn mam dziwny kształt paznokci i coś w rodzaju odcisków na podbiciu (ale to chyba nie są odciski, mam tam taką zrogowaciałą ciemniejszą skórę odkąd za dzieciaka wywaliłam się i zdarłam sobie obie nogi akurat w tych miejscach), zdarza się że ktoś mnie pyta o to nawet, bo to widoczne i spore. Więc trochę Cię rozumiem, bo też czasem mi się odzywa kompleks na ich punkcie, ale nie przyszłoby mi do głowy z tego powodu kisić się calutki rok w zakrytych butach i nie pokazać stóp nawet własnemu facetowi! To już w ogóle przegięcie, bo przecież kiedyś tak czy inaczej je ujrzy
Nie widzę innego wyjścia jak zadbać o stopy na tyle na ile można, a potem się nie przejmować nimi za bardzo. Mało kto ma idealne ciało, stopy też bywają różne, a wierzę, że jednak większość świata nie lustruje wnikliwie stóp innych osób i nie zastanawia się czy są piękne czy nie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:06   #14
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Lulka19, moim zdaniem warto się zainteresować, dlaczego masz takie stopy. Choćby dlatego, że jeśli masz np. od nieodpowiedniego obuwia, to można by obuwie zmienić i tym samym dalej nie deformować stóp.

A wyglądem bym się zbytnio nie przejmowała. Stopy ze zdjęć, które wstawiłaś nie wyglądają strasznie.
Wydaje mi sie, że to może być odziedziczone po babci bo z tego co pamiętam ona miała podobne stopy. Nie przypominam sobie bym chodziła w zaciasnych, lub źle dobranych butach, a mam to już od ładnych 15 lat, Czy miałam to wczesniej nie pamiętam.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:14   #15
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, że to może być odziedziczone po babci bo z tego co pamiętam ona miała podobne stopy. Nie przypominam sobie bym chodziła w zaciasnych, lub źle dobranych butach, a mam to już od ładnych 15 lat, Czy miałam to wczesniej nie pamiętam.
Postaraj się przejść z tym do lekarza. Lepiej, żeby lekarz zobaczył stopy i w razie czego dał zalecenia, żeby nie doprowadzać do większych deformacji
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:23   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Letni kompleks :(

Nie znaczy to, że je odziedziczyłaś po babci i ,,taka Twoja uroda" - skłonności do takich deformacji są w jakimś tam stopniu dziedziczne, ale można z tym coś zrobić. Teraz przeszkadza Ci tylko wygląd, kiedyś może Cię to po prostu mocno boleć. Można to korygować wkładkami, odpowiednim obuwiem, ale także operacjami. Skoro poza tym masz jeszcze coś nie tak z kością stopy, to powinnaś koniecznie iść do ortopedy. Tak teraz poszukałam, pierwsze moje skojarzenie to był palec młotkowaty, ale to dotyczy palców innych niż paluch. Jest natomiast coś takiego jak paluch sztywny. Opis by całkiem pasował do tego, co opisujesz - na górnej powierzchni stawu tworzą się właśnie wyrośla kostne. Internet, ani Wizaż, ani Google, to nie jest jednak miejsce na diagnozy, dlatego uważam, że powinnaś iść do lekarza zanim podchodzić do tego na zasadzie ,,babcia miała, to z tym się nie da nic zrobić".
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:28   #17
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Nie znaczy to, że je odziedziczyłaś po babci i ,,taka Twoja uroda" - skłonności do takich deformacji są w jakimś tam stopniu dziedziczne, ale można z tym coś zrobić. Teraz przeszkadza Ci tylko wygląd, kiedyś może Cię to po prostu mocno boleć. Można to korygować wkładkami, odpowiednim obuwiem, ale także operacjami. Skoro poza tym masz jeszcze coś nie tak z kością stopy, to powinnaś koniecznie iść do ortopedy. Tak teraz poszukałam, pierwsze moje skojarzenie to był palec młotkowaty, ale to dotyczy palców innych niż paluch. Jest natomiast coś takiego jak paluch sztywny. Opis by całkiem pasował do tego, co opisujesz - na górnej powierzchni stawu tworzą się właśnie wyrośla kostne. Internet, ani Wizaż, ani Google, to nie jest jednak miejsce na diagnozy, dlatego uważam, że powinnaś iść do lekarza zanim podchodzić do tego na zasadzie ,,babcia miała, to z tym się nie da nic zrobić".
Może być, tylko u mnie jest to pod paznokciem.

Jaki lekarz, ortopeda?
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 01:42   #18
Mujernatural
Raczkowanie
 
Avatar Mujernatural
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 217
Dot.: Letni kompleks :(

Ja tez mam dziwne stopy, a raczej dziwny palce u stop (te najmniejsze) i wogole nie wpedza mnie to w kompleksy . Moje palce sa lekko wykrzywione i najdziwniejsze jest to ze paznokicie (najmniejsze palce) rosna jakos dziwnie, tak jagby do gory. Mam to po mojej mamie i nie wstydze sie moich paluszkow ani troche nie wszyscy musimy byc tacy sami, warto pokochac swoje male niedoskonalosci a akceptujac siebie taka jaka jestes zdobedziesz wiecej pewnosci siebie.
Mujernatural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 07:14   #19
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Letni kompleks :(

Zapewniam Cię, że jeżeli Ty nie będziesz zwracała uwagi na swoje stopy to nikt nie zauważy, że coś z nimi nie tak Ja np. w prawej stopie między dwoma największymi palcami mam tak dużą przerwę, że zmieściłby mi się jeszcze jeden palec nie przejmuję się tym, przynajmniej wygodnie mi w japonkach
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 07:28   #20
kamyczek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Letni kompleks :(

Wszystko siedzi w głowie. Też kiedyś strasznie wstydziłam się swoich stóp. Bo nie dość,że sporawe i kaczkowate,to jeszcze mam do polowy zrośnięte palce drugi i trzeci w obu stopach. Zawsze nosiłam zakryte buty w lecie i cierpiałam. W końcu mialam dość i po prostu odważyłam się. Kupilam pierwsze sandały, drugie... Okazało się,że mało kto zauważał to,co mnie tak meczylo. Teraz kiedy tylko się da nosze odkryte obuwie. Mam tatuaż na prawej stopie. I cieszę się życiem.
Idź do podologa, zapytaj czy te deformacje są niebezpieczne, jeśli tak-przeciwdziałaj,lekarz pomoże, jeśli nie- przestań się przejmować! Nawet jeśli ktoś zwróci na to uwagę,to co z tego?
kamyczek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 07:41   #21
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez kamyczek18 Pokaż wiadomość
Wszystko siedzi w głowie. Też kiedyś strasznie wstydziłam się swoich stóp. Bo nie dość,że sporawe i kaczkowate,to jeszcze mam do polowy zrośnięte palce drugi i trzeci w obu stopach. Zawsze nosiłam zakryte buty w lecie i cierpiałam. W końcu mialam dość i po prostu odważyłam się. Kupilam pierwsze sandały, drugie... Okazało się,że mało kto zauważał to,co mnie tak meczylo. Teraz kiedy tylko się da nosze odkryte obuwie. Mam tatuaż na prawej stopie. I cieszę się życiem.
Idź do podologa, zapytaj czy te deformacje są niebezpieczne, jeśli tak-przeciwdziałaj,lekarz pomoże, jeśli nie- przestań się przejmować! Nawet jeśli ktoś zwróci na to uwagę,to co z tego?
Miałam kiedyś koleżankę na obozie, która miała takie zrośnięte palce. Ona mówiła, że chce to operować, a ja to uważałam za urocze! Poważnie! Czyniło ją to kimś innym, bo nikt prawie nie ma takich stóp i wcale nie były przez to mniej estetyczne, bo to naprawdę był drobiazg. Jakbym ja miała takie coś, to bym się z tego nawet cieszyła
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 07:48   #22
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Letni kompleks :(

Kochana, ja też mam dziwne stopy, tj. bardzo długie i wąskie, z niespotykanie długimi palcami. Drugi i trzeci palec u stopy mam długości małego palca dłoni!
Dłonie też mam duże, swoją drogą
I wiesz co? W ogóle się tym nie przejmuję. Wyglądają trochę dziwnie, ale serio, mało kto zwraca na to uwagę. Moja współlokatorka po roku mieszkania w jednym pokoju zauważyła, że są trochę śmieszne- dopiero, jak jej zwróciłam na to uwagę. A przecież codziennie biegałam koło niej na bosaka, w piżamie itd.
Za to koleżanka miała pozrastane palce u stóp i jakoś nie krępowała się zakładać sandałów- też nikt by na to uwagi nie zwrócił, gdyby mi kiedyś nie powiedziała.

Najważniejsze, to żebyś szła z tym do lekarza. Stopy to nie przelewki, dźwigają ciężar całego ciała- co będzie, jak zajdziesz w ciążę albo zwyczajnie przytyjesz? Zdrowe mają wtedy problem z dostosowaniem się i właściwą amortyzacją, za to Ty możesz dopiero mieć kłopoty i postępującą lawinowo deformację.
Nie ma co tego odwlekać, jeśli się da, to próbować korygować wkładkami i butami, bo operacja to naprawdę nie jest nic fajnego, rekonwalescencja jest strasznie bolesna.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:28   #23
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Letni kompleks :(

A ja mam syndaktylię (zrośnięte 2 i 3 palce od stóp) i się nie cyrtolę, chodzę w otwartych butach jeśli mam na to ochotę Jeżeli ktoś by mi robił uwagi czy szczególnie się przyglądał moim stopom to chyba bym pomyślała że ma jakiś problem
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:39   #24
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Letni kompleks :(

Niewiele ludzi ma idealne stopy. Naprawdę nie warto się męczyć w zakrytych butach w upale z takiego powodu. A nie pokazywanie stóp facetowi to już totalna abstrakcja. Przyjrzyj się stopom ludzi w autobusie, na ulicy i zobaczysz, że mało kto mógłby reklamować buty. Najważniejsze, żeby stopy były zdrowe i zadbane. Kształtu się przecież nie wybiera. Nie musisz przecież kupować krzykliwych sandałów z kamyczkami. Mogą być jakieś neutralne, klasyczne, które nie rzucają się w oczy, to wtedy nikt nie będzie się wpatrywać w Twoje stopy.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:51   #25
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Letni kompleks :(

Ja też nie lubię swoich stóp ani palców :P Ale paznokcie maluję, dbam o pięty i nie będę kisić nóg latem w zakrytych butach bez przesady... jak się komuś nie podobają to jego problem a nie mój :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:59   #26
INC_RED_IBLE
Raczkowanie
 
Avatar INC_RED_IBLE
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 30
Dot.: Letni kompleks :(

Ja też miałam taki kompleks, chociaż nie mam żadnych deformacji, pomaluj paznokcie na ładny kolorek i będzie git Widziałam to zdjęcie po prawej i powiem Ci, że są ok Spróbuj zmienić nastawienie ^^

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Jeszcze dopowiem, że powinnaś odsłonić stopy przed tż, bo jak je zacznie komplementować, to z pewnością Ci to minie
__________________
INC_RED_IBLE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:00   #27
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Letni kompleks :(

To ja napiszę coś innego - chodziłabym w zakrytych butach, po prostu. Albo musisz się przełamać do odkrytych i nie robić sobie nic z tego a na zaczepki odpowiadać 'takie są, co zrobisz?' (chociaż szczerze wątpię, że ktoś zwróci uwagę) albo wybierać ciekawe baleriny, lordsy, lub buty z wycięciami (ostatnio modne, aczkolwiek nie każdemu się podobają), możesz przekuć wadę w zaletę i właśnie skupić się na tym, żeby zawsze mieć jakieś odjechane buty . Ja wiem, że wybrałabym drugą opcję, bo raczej staram się u siebie zakrywać obiektywnie brzydkie rzeczy (dajmy na to - jeśli mam silny cellulit to nie chodzę w szortach - mimo, iż wiem, że świat by się nie zawalił i pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi - bo mi się to nie podoba ani u siebie ani u innych).

Myślę, że co innego nie lubić swoich stóp, a co innego mieć zniekształcone, no one się niestety nigdy piękne nie staną i zwykłe dbanie nie sprawi, że będą wyglądać świetnie - trzeba je zaakceptować i (tu twój wybór) śmiało odkrywać lub zakrywać .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:12   #28
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
To ja napiszę coś innego - chodziłabym w zakrytych butach, po prostu. Albo musisz się przełamać do odkrytych i nie robić sobie nic z tego a na zaczepki odpowiadać 'takie są, co zrobisz?' (chociaż szczerze wątpię, że ktoś zwróci uwagę) albo wybierać ciekawe baleriny, lordsy, lub buty z wycięciami (ostatnio modne, aczkolwiek nie każdemu się podobają), możesz przekuć wadę w zaletę i właśnie skupić się na tym, żeby zawsze mieć jakieś odjechane buty . Ja wiem, że wybrałabym drugą opcję, bo raczej staram się u siebie zakrywać obiektywnie brzydkie rzeczy (dajmy na to - jeśli mam silny cellulit to nie chodzę w szortach - mimo, iż wiem, że świat by się nie zawalił i pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi - bo mi się to nie podoba ani u siebie ani u innych).

Myślę, że co innego nie lubić swoich stóp, a co innego mieć zniekształcone, no one się niestety nigdy piękne nie staną i zwykłe dbanie nie sprawi, że będą wyglądać świetnie - trzeba je zaakceptować i (tu twój wybór) śmiało odkrywać lub zakrywać .
To też jakies wyjście, zawsze można nosić np. takie buty http://www.buty-bosa.pl/pol_pm_Baler...-AD-4525_1.jpg Te są akurat z gumy i na pewno nie każdy czułby się w nich komfortowo, ale jestem pewna, że w sklepach można znaleźć pierdyliard modeli z innego materiału o podobnym fasonie. Nie odsłaniają za wiele, a są na pewno lepsze na lato niż adidasy. Buty peep toe też nie odsłaniają za bardzo palców (są mniejsze i większe wycięcia), a w niektórych jest odkryta pięta. To już coś daje, zawsze jakiś... przewiew

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2014-06-09 o 12:14
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:14   #29
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Letni kompleks :(

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
To ja napiszę coś innego - chodziłabym w zakrytych butach, po prostu. Albo musisz się przełamać do odkrytych i nie robić sobie nic z tego a na zaczepki odpowiadać 'takie są, co zrobisz?' (chociaż szczerze wątpię, że ktoś zwróci uwagę) albo wybierać ciekawe baleriny, lordsy, lub buty z wycięciami (ostatnio modne, aczkolwiek nie każdemu się podobają), możesz przekuć wadę w zaletę i właśnie skupić się na tym, żeby zawsze mieć jakieś odjechane buty . Ja wiem, że wybrałabym drugą opcję, bo raczej staram się u siebie zakrywać obiektywnie brzydkie rzeczy (dajmy na to - jeśli mam silny cellulit to nie chodzę w szortach - mimo, iż wiem, że świat by się nie zawalił i pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi - bo mi się to nie podoba ani u siebie ani u innych).

Myślę, że co innego nie lubić swoich stóp, a co innego mieć zniekształcone, no one się niestety nigdy piękne nie staną i zwykłe dbanie nie sprawi, że będą wyglądać świetnie - trzeba je zaakceptować i (tu twój wybór) śmiało odkrywać lub zakrywać .
Zgadzam się z tym co napisałaś. Uważam, że brzydkie rzeczy nalezy zakrywac, a moje stopy z pewnością takie są. Tylko co zrobić gdy chce się iśc na plażę, czy do znajomych, ech
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:16   #30
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Letni kompleks :(

Też mam zdeformowane stopy, ale nie pierdzielę się z nimi - u lekarza byłam, nic nie można zrobić poza ciężką operacją, więc mam to w rzyci. Naprawdę mało kto ma idealnej długości proste paluszki u stóp, rozmiar idealnie grający z całą sylwetką, cudny kształt paznokci i cieniutkie kostki - stopy to dla mnie w ogóle taka wybitnie nieatrakcyjna część ciała, na ktorą staram się zwracać jak najmniejszą uwagę I Ty też spróbuj - skoro Ci się nie podobają to się na nich nie skupiaj, po prostu przyjmij że są Twoje, takie masz i tyle, i nie dobieraj butów pod swój kompleks, tylko pod swoją wygodę. W lecie całe ciało powinno oddychać, więc nie morduj tych biednych stópek, tylko zakładaj klapki. Zapewniam Cię, że w ogóle mało kto patrzy na cudze stopy.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 09:17:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.