Postanowienia noworoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-30, 18:58   #1
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311

Postanowienia noworoczne


Pierwszy raz w swoim życiu robię listę postanowień noworocznych i w sumie za wiele nie napisałam. Mam tam wiele punktów typu "pójdę do dentysty na usunięcie kamienia nazębnego" i nie wiem czy to normalny podpunkt, czy może zbyt zwykła rzecz, którą i tak co roku robię. Przeglądałam na forum postanowienia innych i raczej ambitniejsze rzeczy się pojawiają np
Wyjazd gdzieś za granicę na wakacje, zdobycie szczytu jakiejś góry, kurs gotowania, schudnąć ileś tam.
Ja wiem, że to moja lista i ja decyduje, ale jednak ciekawi mnie czy też dodajecie takie "zwykłe" rzeczy, czy tylko jakieś większe wydarzenia.
she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 21:27   #2
katarzyna_julia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 7
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez she_like Pokaż wiadomość
Pierwszy raz w swoim życiu robię listę postanowień noworocznych i w sumie za wiele nie napisałam. Mam tam wiele punktów typu "pójdę do dentysty na usunięcie kamienia nazębnego" i nie wiem czy to normalny podpunkt, czy może zbyt zwykła rzecz, którą i tak co roku robię. Przeglądałam na forum postanowienia innych i raczej ambitniejsze rzeczy się pojawiają np
Wyjazd gdzieś za granicę na wakacje, zdobycie szczytu jakiejś góry, kurs gotowania, schudnąć ileś tam.
Ja wiem, że to moja lista i ja decyduje, ale jednak ciekawi mnie czy też dodajecie takie "zwykłe" rzeczy, czy tylko jakieś większe wydarzenia.
Cześć! Trzymam kciuki za Twoje postanowienia i plany noworoczne
Też mam swoją, podrzucam, może znajdziesz coś co Cię zainspiruje:
1) brak randek, facetów, tracenia energii na kogoś kto nie jest tego wart. Koniec zabiegania, robienia sobie nadziei, zakochiwania się. Tego w tym roku unikamy, bo przez ostatnie 12 miesięcy widzę jak bardzo chciałam z kimś być tracąc siebie.
2) wracam na studia od października
3) rozwijam firmę
4) chyba najpowszechniejsze: chudnę. Kontynuuję to, co rozpoczęłam w ubiegłym roku, tym razem chcę dojść do rozmiaru 34/36.
5) Dbamy o piękny uśmiech i atrakcyjny wygląd
6) Ruszam moją "stertę wstydu", czyli zestaw książek, które czekają na przeczytanie już od X czasu A sterta rośnie..
7) Minimalizuję przestrzeń - jestem ostatnio w szale minimalizmu. Sprzątam, wyrzucam, robię capsule wardrobe - cały czas w trakcie. Chcę w przyszłym roku (2019) już dojść do punktu, jaki będzie dla mnie satysfakcjonujący. Pozostało mi do ogarnięcia kilka pomieszczeń w domu w tym garaż, strych i graciarnia (pow ponad 100m^2...). Wszystko chcę wymieść!
8) Wracam do mojej pasji - jeździectwa - marzec/kwiecień
9) Chcę ustabilizować swoją sytuację finansową - pospłacać zobowiązania, powiększyć oszczędności.
10) Pragnę więcej czasu spędzać z rodziną. Zakładam minimum 30 minut dziennie, jeśli to możliwe to więcej. Moi rodzice są już coraz starsi, bardziej schorowani, mama przed poważną operacją. Nie chcę tracić czasu, którego już nie odzyskam.
katarzyna_julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 01:18   #3
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez katarzyna_julia Pokaż wiadomość
Cześć! Trzymam kciuki za Twoje postanowienia i plany noworoczne
Też mam swoją, podrzucam, może znajdziesz coś co Cię zainspiruje:
1) brak randek, facetów, tracenia energii na kogoś kto nie jest tego wart. Koniec zabiegania, robienia sobie nadziei, zakochiwania się. Tego w tym roku unikamy, bo przez ostatnie 12 miesięcy widzę jak bardzo chciałam z kimś być tracąc siebie.
2) wracam na studia od października
3) rozwijam firmę
4) chyba najpowszechniejsze: chudnę. Kontynuuję to, co rozpoczęłam w ubiegłym roku, tym razem chcę dojść do rozmiaru 34/36.
5) Dbamy o piękny uśmiech i atrakcyjny wygląd
6) Ruszam moją "stertę wstydu", czyli zestaw książek, które czekają na przeczytanie już od X czasu A sterta rośnie..
7) Minimalizuję przestrzeń - jestem ostatnio w szale minimalizmu. Sprzątam, wyrzucam, robię capsule wardrobe - cały czas w trakcie. Chcę w przyszłym roku (2019) już dojść do punktu, jaki będzie dla mnie satysfakcjonujący. Pozostało mi do ogarnięcia kilka pomieszczeń w domu w tym garaż, strych i graciarnia (pow ponad 100m^2...). Wszystko chcę wymieść!
8) Wracam do mojej pasji - jeździectwa - marzec/kwiecień
9) Chcę ustabilizować swoją sytuację finansową - pospłacać zobowiązania, powiększyć oszczędności.
10) Pragnę więcej czasu spędzać z rodziną. Zakładam minimum 30 minut dziennie, jeśli to możliwe to więcej. Moi rodzice są już coraz starsi, bardziej schorowani, mama przed poważną operacją. Nie chcę tracić czasu, którego już nie odzyskam.
Dziękuje i trzymam kciuki za Twoje Pięknie to wszystko opisałaś, nie tylko wklepałaś podpunkty, a jeszcze rozwinęłaś. Teraz wiem jak chce żeby to wyglądało.

Skończyłam już moją, w przyszłym roku urodzę synka więc mam nadzieje, że uda mi się siebie nie zatracić po drodze i spełnię choć połowę.

Życzę Ci Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 09:03   #4
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Postanowienia noworoczne

Moje wyglądają tak:
1.Trzymać dobrą formę-ćwiczyć regularnie

2. Pożegnać się raz na zawsze z nerwicą
3. Zmienić postrzeganie rzeczywistości na bardziej pozytywne
4.Mieć więcej cierpliwości
5.Rozwijać nadal swoje pasje
To chyba, na razie, tyle
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 10:33   #5
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Postanowienia noworoczne

nie robię żadnych postanowień noworocznych. I dobrze mi z tym, nie mam później żadnych wyrzutów sumienia.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 10:40   #6
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Postanowienia noworoczne

1. Klasyk gatunku - chce schudnac, w sumie od lat juz chudne w pierwszej polowie roku, a w drugiej nie licze kalorii i jem co mi sie podoba.

2. Chce w tym roku ograniczyc zakupy w sieciowkach. Zwyklam kupowac mase ☠☠☠☠☠☠☠ czasami kiepskiej jakosci, szafa sie nie domyka a czlowiek i tak nie ma sie w co ubrac. Koniec z tym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 11:27   #7
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez she_like Pokaż wiadomość
Pierwszy raz w swoim życiu robię listę postanowień noworocznych i w sumie za wiele nie napisałam. Mam tam wiele punktów typu "pójdę do dentysty na usunięcie kamienia nazębnego" i nie wiem czy to normalny podpunkt, czy może zbyt zwykła rzecz, którą i tak co roku robię. Przeglądałam na forum postanowienia innych i raczej ambitniejsze rzeczy się pojawiają np
Wyjazd gdzieś za granicę na wakacje, zdobycie szczytu jakiejś góry, kurs gotowania, schudnąć ileś tam.
Ja wiem, że to moja lista i ja decyduje, ale jednak ciekawi mnie czy też dodajecie takie "zwykłe" rzeczy, czy tylko jakieś większe wydarzenia.
Nie trzeba mieć ambitnych planów. Czasami jakieś zwykłe cele sprawią, że ich realizacja i odhaczenie z listy TO DO sprawi nam radość. A o szczęście tu chodzi
Sama mam w planach tak drobiazgowe sprawy, że dla niektórych są to sprawy zbyt przyziemne. Ale jak piszesz, to są nasze własne listy, nie musimy ich nigdzie pokazywać i się chwalić. Mamy być szczęśliwy - ot tyle.
Ja w 2017 postanowiłam (główne postanowienie), że w roku 2018 zrobię wszystko co w mojej mocy abym były szczęśliwa i na maxa wycisnęła z życia jak najwięcej radości i wspaniałych chwil. Od stycznia notowałam każdą najmniejszą fajną rzecz, spotkanie, wyjazd, podróż, nawet wyjście na lody, co było dla mnie ogromną odskocznią od stresującej pracy. Dziś jak spojrzę wstecz o wielu rzeczach nie pamiętam, ale jak przeczytałam z listy ile się wydarzyło super chwil to łzy cisną mi się do oczu. Jestem w stanie powiedzieć dziś, że cel zrealizowałam w 120%. Były momenty słabości, miałam momenty załamania, były momenty trudne, a nawet takie o których chciałabym zapomnieć, jednak był to rok wypracowany walką, oporem i jestem z tego faktu ogromnie szczęśliwa także ciśnij do przodu, trzymam kciuki

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez katarzyna_julia Pokaż wiadomość
Cześć! Trzymam kciuki za Twoje postanowienia i plany noworoczne
Też mam swoją, podrzucam, może znajdziesz coś co Cię zainspiruje:
1) brak randek, facetów, tracenia energii na kogoś kto nie jest tego wart. Koniec zabiegania, robienia sobie nadziei, zakochiwania się. Tego w tym roku unikamy, bo przez ostatnie 12 miesięcy widzę jak bardzo chciałam z kimś być tracąc siebie.
2) wracam na studia od października
3) rozwijam firmę
4) chyba najpowszechniejsze: chudnę. Kontynuuję to, co rozpoczęłam w ubiegłym roku, tym razem chcę dojść do rozmiaru 34/36.
5) Dbamy o piękny uśmiech i atrakcyjny wygląd
6) Ruszam moją "stertę wstydu", czyli zestaw książek, które czekają na przeczytanie już od X czasu A sterta rośnie..
7) Minimalizuję przestrzeń - jestem ostatnio w szale minimalizmu. Sprzątam, wyrzucam, robię capsule wardrobe - cały czas w trakcie. Chcę w przyszłym roku (2019) już dojść do punktu, jaki będzie dla mnie satysfakcjonujący. Pozostało mi do ogarnięcia kilka pomieszczeń w domu w tym garaż, strych i graciarnia (pow ponad 100m^2...). Wszystko chcę wymieść!
8) Wracam do mojej pasji - jeździectwa - marzec/kwiecień
9) Chcę ustabilizować swoją sytuację finansową - pospłacać zobowiązania, powiększyć oszczędności.
10) Pragnę więcej czasu spędzać z rodziną. Zakładam minimum 30 minut dziennie, jeśli to możliwe to więcej. Moi rodzice są już coraz starsi, bardziej schorowani, mama przed poważną operacją. Nie chcę tracić czasu, którego już nie odzyskam.

Moje plany wyglądają podobnie
1. Kontynuacja chudnięcia, a raczej robienia rzeźby - chyba najtrudniejszy proces z tego całego odchudzania
2. Zadbanie o swój wygląd, częściowo w 2018 wymieniłam garderobę, ale jeszcze nad nią pracuję - więcej kobiecości i elegancji, a także minimalizmu

3. Też mam stertę wstydu, którą ruszyłam teraz na jesień i idzie mozolnie, ale idzie i chcę to kontynuować
4. Też zaczynam minimalizację w życiu - ubrania, dom, już wczoraj zaczęłam powoli wyrzucać nie potrzebne graty. Zauważyłam, że im mniej posiadam w przestrzeni tym lepiej.
5. Chcę dalej rozwijać moją pasję - fotografowanie i chociaż raz w miesiącu robić sobie jakieś wyzwanie fotograficzne np. jakiś plener, kolejna pasja to astronomia- czyli nauczyć się w końcu szukania konstelacji

6. Stabilizacja finansowa, od 2017 jestem na tym etapie, idzie powoli, gdyż rzuciłam się na podróżowanie i niestety to pochłania dużo pieniędzy ale jesteśmy na dobrej drodze
7. Kolejne plany podróżnicze - to jest must have każdego roku. W 2019 chcemy podnieść sobie poprzeczkę i rzucić się trudną podróż... zobaczymy
8. Zadbać o własne zdrowie - muszę zacząć wprowadzać jakieś suplementy, gdyż chce wypracować sobie barierę przed chorobami no i udac się jak co roku na pewne badania kontrolne



Myślę, że w trakcie jeszcze coś wymyślę
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-31, 13:06   #8
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Postanowienia noworoczne

Ja też zrobiłam sobie listę postanowień noworocznych (już na początku grudnia ) i też mam w niej masę pierdół. Ale przecież nikomu jej nie pokazuję, więc co mi szkodzi.

Mam na niej naukę nowego języka, powrót do czytania książek (przez ostatnie miesiące byłam zbyt zapracowana), wymodelowanie sylwetki - bo schudnąć już schudłam, zawsze chciałam umieć szpagat i być gibka, więc też jest na mojej liście, podszkolić się przed zmianą pracy, wrócić do malowania obrazów, no i odwiedzić WSZYSTKICH możliwych lekarzy i zrobić badania Jednego już odhaczyłam. No i mam w planach czytać więcej o pielęgnacji, w tym naturalnej (może samej spróbuję coś "wyprodukować"), oraz o zdrowym odżywianiu i korelacji z niektórymi chorobami - kiedyś się tym interesowałam i muszę sobie odświeżyć i poszerzyć wiedzę.

Ogółem to raczej lista rzeczy o których powinnam pamiętać, w zeszłym roku zapomniałam o depilacji laserowej i nie zdążyłam już przed latem, dlatego już w styczniu mam zamiar się wybrać. Tak samo zapomniałam że miałam nie spędzać tyle czasu w internecie więc i to mam na liście.
Ogółem mam z 35 punktów, ale w większości to pierdoły do odhaczenia.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 13:43   #9
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Moje wyglądają tak:
1.Trzymać dobrą formę-ćwiczyć regularnie

2. Pożegnać się raz na zawsze z nerwicą
3. Zmienić postrzeganie rzeczywistości na bardziej pozytywne
4.Mieć więcej cierpliwości
5.Rozwijać nadal swoje pasje
To chyba, na razie, tyle
O super
Powodzenia z nerwicą, mi się udało z Nią wygrać

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
nie robię żadnych postanowień noworocznych. I dobrze mi z tym, nie mam później żadnych wyrzutów sumienia.
No ja pierwszy raz zrobiłam, więc dopiero za rok sie dowiem czy będę tego żałować

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
1. Klasyk gatunku - chce schudnac, w sumie od lat juz chudne w pierwszej polowie roku, a w drugiej nie licze kalorii i jem co mi sie podoba.

2. Chce w tym roku ograniczyc zakupy w sieciowkach. Zwyklam kupowac mase ☠☠☠☠☠☠☠ czasami kiepskiej jakosci, szafa sie nie domyka a czlowiek i tak nie ma sie w co ubrac. Koniec z tym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuci

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć ambitnych planów. Czasami jakieś zwykłe cele sprawią, że ich realizacja i odhaczenie z listy TO DO sprawi nam radość. A o szczęście tu chodzi
Sama mam w planach tak drobiazgowe sprawy, że dla niektórych są to sprawy zbyt przyziemne. Ale jak piszesz, to są nasze własne listy, nie musimy ich nigdzie pokazywać i się chwalić. Mamy być szczęśliwy - ot tyle.
Ja w 2017 postanowiłam (główne postanowienie), że w roku 2018 zrobię wszystko co w mojej mocy abym były szczęśliwa i na maxa wycisnęła z życia jak najwięcej radości i wspaniałych chwil. Od stycznia notowałam każdą najmniejszą fajną rzecz, spotkanie, wyjazd, podróż, nawet wyjście na lody, co było dla mnie ogromną odskocznią od stresującej pracy. Dziś jak spojrzę wstecz o wielu rzeczach nie pamiętam, ale jak przeczytałam z listy ile się wydarzyło super chwil to łzy cisną mi się do oczu. Jestem w stanie powiedzieć dziś, że cel zrealizowałam w 120%. Były momenty słabości, miałam momenty załamania, były momenty trudne, a nawet takie o których chciałabym zapomnieć, jednak był to rok wypracowany walką, oporem i jestem z tego faktu ogromnie szczęśliwa także ciśnij do przodu, trzymam kciuki

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------




Moje plany wyglądają podobnie
1. Kontynuacja chudnięcia, a raczej robienia rzeźby - chyba najtrudniejszy proces z tego całego odchudzania
2. Zadbanie o swój wygląd, częściowo w 2018 wymieniłam garderobę, ale jeszcze nad nią pracuję - więcej kobiecości i elegancji, a także minimalizmu

3. Też mam stertę wstydu, którą ruszyłam teraz na jesień i idzie mozolnie, ale idzie i chcę to kontynuować
4. Też zaczynam minimalizację w życiu - ubrania, dom, już wczoraj zaczęłam powoli wyrzucać nie potrzebne graty. Zauważyłam, że im mniej posiadam w przestrzeni tym lepiej.
5. Chcę dalej rozwijać moją pasję - fotografowanie i chociaż raz w miesiącu robić sobie jakieś wyzwanie fotograficzne np. jakiś plener, kolejna pasja to astronomia- czyli nauczyć się w końcu szukania konstelacji

6. Stabilizacja finansowa, od 2017 jestem na tym etapie, idzie powoli, gdyż rzuciłam się na podróżowanie i niestety to pochłania dużo pieniędzy ale jesteśmy na dobrej drodze
7. Kolejne plany podróżnicze - to jest must have każdego roku. W 2019 chcemy podnieść sobie poprzeczkę i rzucić się trudną podróż... zobaczymy
8. Zadbać o własne zdrowie - muszę zacząć wprowadzać jakieś suplementy, gdyż chce wypracować sobie barierę przed chorobami no i udac się jak co roku na pewne badania kontrolne



Myślę, że w trakcie jeszcze coś wymyślę
I właśnie mi pokazałaś, że ta lista to dobry pomysł. Mam nadzieje, że też będę z siebie dumna.

I oczywiście powodzenia w realizacji nowej. Trzymam kciuki

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Ja też zrobiłam sobie listę postanowień noworocznych (już na początku grudnia ) i też mam w niej masę pierdół. Ale przecież nikomu jej nie pokazuję, więc co mi szkodzi.

Mam na niej naukę nowego języka, powrót do czytania książek (przez ostatnie miesiące byłam zbyt zapracowana), wymodelowanie sylwetki - bo schudnąć już schudłam, zawsze chciałam umieć szpagat i być gibka, więc też jest na mojej liście, podszkolić się przed zmianą pracy, wrócić do malowania obrazów, no i odwiedzić WSZYSTKICH możliwych lekarzy i zrobić badania Jednego już odhaczyłam. No i mam w planach czytać więcej o pielęgnacji, w tym naturalnej (może samej spróbuję coś "wyprodukować"), oraz o zdrowym odżywianiu i korelacji z niektórymi chorobami - kiedyś się tym interesowałam i muszę sobie odświeżyć i poszerzyć wiedzę.

Ogółem to raczej lista rzeczy o których powinnam pamiętać, w zeszłym roku zapomniałam o depilacji laserowej i nie zdążyłam już przed latem, dlatego już w styczniu mam zamiar się wybrać. Tak samo zapomniałam że miałam nie spędzać tyle czasu w internecie więc i to mam na liście.
Ogółem mam z 35 punktów, ale w większości to pierdoły do odhaczenia.
O super. Trzymam kciuki
Może kiedyś się dowiemy o nowej marce naturalnych kosmetyków
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 16:56   #10
katarzyna_julia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 7
Dot.: Postanowienia noworoczne

Przepiękne macie te postanowienia! Trzymam kciuki bardzo mocno!
katarzyna_julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 17:22   #11
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Postanowienia noworoczne

Oj, lista moich postanowien na ten rok jest dluga.
1. Schudnac. Liczba kilogramow, ktore chce zrzucic, jest dwucyfrowa - juz zaczelam, ale od swiat zeszlam na kiepska strone mocy. Jak schudne ok. 10 kolejnych kg, to kolejnym celem jest wiecej sportu.
2. Kontynuowac nauke jednego jezyka na wyzszy poziom (mam kilka ksiazek do przerobienia) + zaczac szwedzki.
3. Nauczyc sie programowac w Pythonie i zaczac nauke kolejnego jezyka programowania, moze Ruby?
4. Czytac minimum 3 ksiazki w miesiacu.
5. Stac sie bardziej uporzadkowana osoba. Dbac na biezaco o porzadek, znalezc miejsce roznym rzeczom, odkladac wszystko zawsze na miejsce.
6. Wprowadzic w tym roku no spend year. Ograniczyc wydatki do minimum i w zamian za to splacac zobowiazania finansowe i splacic ich jak najwieksza czesc.
7. Wprowadzic budzet na rozne okazje w formie kopert i oszczedzac na to (drobne kwoty, ale regularnie).
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-31, 18:44   #12
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Postanowienia noworoczne

Jeżeli chcę coś zmienić, to robię to ,,tu i teraz'', nie czekam na żadne daty, Nowy Rok, od poniedziałku. Tak jest najlepiej.
Mogę mieć jedynie marzenia i wizje- jak chciałabym, aby wyglądał kolejny rok.
Ale chętnie poczytam wasze i powodzenia
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 19:10   #13
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Postanowienia noworoczne

Nie mam postanowień, mam plany
1. Muszę zadbać o swoje zdrowie. Przez ostatnie dwa miesiące dałam sobie strasznie dużo luzu i stałam się typowym kanapowcem czego skutki zaczynam odczuwać i widzieć. Z narzeczonym ustaliliśmy, że w styczniu porządnie spinamy tyłki, każde w swojej dziedzinie (moja to zadbanie o dietę i aktywność fizyczną), a w lutym troszkę zwolnimy, ale już z nowymi przyzwyczajeniami
2. Celem pośrednim punktu pierwszego jest schudnąć - docelowo 17 kg (po Świętach waga pokazała mi 82 kg...)
3. Planuję wrócić do regularnego pisania pamiętnika.
4. Regularna nauka - zawodu, języka angielskiego.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 20:32   #14
LoieFuller
Raczkowanie
 
Avatar LoieFuller
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 415
Dot.: Postanowienia noworoczne

1. Żelazny punkt - schudnąć sporo do lata, bom się zapuściła . Szykuje się dietka i pierwsza w życiu poważna wyprawa na fitness.
2. Wrócić do pisania bloga.
3. Czasem być mniej grzeczna i miła :P.
4. Zdać prawo jazdy.

Wierzę, że się uda .
LoieFuller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 21:04   #15
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Postanowienia noworoczne

U mnie oczywiście twój numer 1 się powtarza. Standard. Ale tylko kilka kg mi wystarczy.

Za to co do punktu 3 może kogoś zdziwię ale co roku wpisuję i dalej chyba będę, bo muszę o tym wciąż pamiętać. Być bardziej grzeczną i miłą na co dzień. Łatwiej się żyje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 21:42   #16
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez LoieFuller Pokaż wiadomość
3. Czasem być mniej grzeczna i miła :P.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Być bardziej grzeczną i miłą na co dzień. Łatwiej się żyje
Uczcie się od siebie nazwajem
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 03:07   #17
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

1. Schudnac co najmniej 10 kg, jesli sie uda, to troche wiecej.
2. Zaczac regularnie cwiczyc i jesc bardziej zdrowo - czesciej w domu, rzadziej w restauracjach.
3. Trenowac, zeby byc lepszym kierowca, bo w tym momencie ze mnie, a nie kierowca
4. Dostac awans w pracy, a jesli sie nie uda, to zmienic prace na inna, lepsza.
5. Kontrolowac wydatki i nauczyc sie lepiej oszczedzac...
6. ...co prowadzic do oszczedzenia na kupno wymarzonego auta.
7. Wrocic do nauki obcych jezykow, nie licze na mandarynski, ale moze hiszpanski?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 10:32   #18
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Postanowienia noworoczne

Hmm...
1 Może nie będę pisać że chcę schudnąć, ani że rzucę słodycze bo to na pewno się nie uda ale chciałabym ograniczyć ich jedzenie i zacząć się więcej ruszać, bo przytyłam
2 Chciałabym dalej trwać w swoich pasjach i je rozwijać, bo daje mi to mnóstwo radości
3 Więcej optymizmu, mniej niepotrzebnych zmartwień
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 10:53   #19
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Postanowienia noworoczne

Ja chcę robić postanowienia miesięczne. Planowanie na cały rok jest naprawdę trudne i to zdecydowanie za duży okres czasu. Wydaje mi się, że łatwiej będzie z listą rzeczy na styczeń, luty itd... Ewentualnie co nie wyjdzie, można przesunąć na kolejny miesiąc albo po prostu zmienić wizję. Zobaczymy jak wyjdzie .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-01, 15:08   #20
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Postanowienia noworoczne

Oprócz takich standardowych schudnąć itp. to chcę w tym roku zawalczyć o siebie. Osiągnąć swój cel bez ciągłego oglądania się na innych. Chcę być odważniejsza. Pozbyć się problemów z podejmowanie decyzji. Chcę, żeby wróciło moje dobre nastawienie sprzed kilku lat i pewność siebie.
A wszystko to stwierdzam przy "porannej" noworocznej kawie
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 15:23   #21
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Oprócz takich standardowych schudnąć itp. to chcę w tym roku zawalczyć o siebie. Osiągnąć swój cel bez ciągłego oglądania się na innych. Chcę być odważniejsza. Pozbyć się problemów z podejmowanie decyzji. Chcę, żeby wróciło moje dobre nastawienie sprzed kilku lat i pewność siebie.
A wszystko to stwierdzam przy "porannej" noworocznej kawie
Bardzi mi się to podoba, też chcę W sumie to będąc sama byłam odważniejsza, bo wymagała tego ode mnie sytuacja. Człowiek się rozbestwił.
1. Chciałabym wrócić do nauki niemieckiego i angielskiego (tu choć odrabiać prace domowe )
2. Iść na kurs z excela.
3. Iść na kurs branżowy
4. Schudnąć 5-10kg i zacząć regularnie chodzić na fitness i tańce.

5. Przestać ciągle szukać sobie wymówek
6. Przestać narzekać i być większą optymistką.
7. Mniej marnować czasu.
8. Zacząć czytać artykuły branżowe.

Pewnie jest tego o wiele więcej...
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 18:08   #22
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Postanowienia noworoczne

1. Ogarnąć swoje zdrowie

a) Psychiczne: kontynuować terapię, brać grzecznie tabsy, nie kwestionować zdania lekarzy okłamując siebie samą i pracować nad sobą
b) Fizyczne: dentysta, ginekolog, ortopeda, ogólne badania
2. Wrócić do rozmiaru 38
3. Zdać prawko B
4. Przejść całkiem na wegetarianizm
5. Zaliczyć jak najwięcej kursów branżowych
6. Przynajmniej raz zaliczyć wyjazd w tatry i przynajmniej jeden szczyt powyżej 2k
7. Przeczytać kurzące się na półce książki
8. Zacząć jeździć z psem na wystawy

9. Wrócić na studia
10. Zacząć budowę domu
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 19:56   #23
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Postanowienia noworoczne

W 2019 roku chcę mieć formę na tyle, aby móc chodzić po górach bez większej zadyszki i dużego bólu nóg. Pracuję nad tym od września, więc naprawdę liczę, że będzie jakiś progres, bo tym razem chcemy zaatakować coś wyższego od Bieszczad
Nie wpiszę tu innych marzeń, bo te nie są w pełni zależne ode mnie.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 15:40   #24
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Postanowienia noworoczne

Ja postanowiłam nie mieć już postanowień. Zazwyczaj już w połowie stycznia nic z nich nie zostaje, więc daje sobie z tym spokój oficjalnie
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 18:58   #25
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Postanowienia noworoczne

Szukałam wątku o postanowieniach na 2019 rok. Cieszę się, że znalazłam ten watek

Chciałabym w Nowym Roku:
1. realizować założenia minimalizmu, a mianowicie: kupować mniej gazet (babskie typu Dobre Rady, Pani Domu, ale też zdarzyło mi się kupić takie badziewie jak Cosmopolitan - masakra);
- nie kupować kosmetyków na zapas - a bo promocja, bo 2+1 ( mam np. 7 kremów do twarzy - nieużywanych, 6 dezodorantów - nieużywanych, itp.)
- rozważyć zakup różnych poradników (kupię, a potem się okazuję, że to reklamowany badziew) - teraz obowiązkowo sprawdzam recenzję w internecie
-pozbyć się niepotrzebnych rzeczy (wreszcie będę mieć porządek)

2. zdrowiej się odżywiać, czyli zamiast mlecznej czekolady - gorzka, mniej gotowych wypieków typu pizzerka lub drożdżówka z budyniem, koniec z chipsami/krakersami, jak chrupki to tylko kukurydziane, jak jogurt to naturalny, jeść więcej owoców i warzyw, ryb, kaszy. Nie jeść tyle na noc.

3. raz w tygodniu znaleźć czas na 30 minut ćwiczeń, najpierw rozgrzewka (bo bez niej to zawsze zakwasy takie miałam i nie chciałam ćwiczyć) - mam taką pracę, ze robię po 12 godzin i w tym nocki, więc jakbym miała 3 razy w tyg. to na 100% bym się nie wywiązała

4. nauczyć się tańczyć - mój partner nie jest przekonany do nauki tańca, ale nawet jakby już nie chciał, to chciałabym przełamać się i nawet samej iść, bez pary na kurs

5. mniej czasu marnotrawić, czyli mniej siedzieć na necie, nie oglądać głupich programów w TV, nie czytać głupich gazet

6. sama poprowadzić samochód - obecnie zawsze koło mnie jest druga osoba, jeszcze nigdy sama nie jechałam

7. być bardziej asertywna, w szczególności w stosunku do apodyktycznej matki, nie dać się wykorzystywać, robić tak jak ja uważam, a nie tak jak ktoś chcę

8. dbać o swój wygląd, czyli np.: mam tyle różnych fajnych ubrań, a zamiast tego, to ubieram ciągle to samo, iść do fryzjera (w życiu z 4 razy byłam), nauczyć się malować (za podkłady i pudry się nie biorę, zresztą biorę Izotroninę to chcę mieć twarz bez trądziku)

9. mniej się zamartwiać/denerwować na rzeczy na które nie mam wpływu

10. nie bać się poznawać innych ludzi (np. do obcego chłopaka to w życiu nie zagadałam, a partnerów poznawałam głównie przez internet)

11. dbać o zdrowie, czyli jak coś dolega to idę do lekarza, a nie czekam czy bagatelizuję problem

12. być lepszym człowiekiem - to powinno być na pierwszym miejscu, ale to jest najtrudniejsze

Dużo tego, ale jakby mi się udało połowę zrealizować to naprawdę byłby duży sukces
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 01:06   #26
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Postanowienia noworoczne

- Przeczytać 30-35 książek, w tym chociaż kilka w innych językach
- Pojechać do Francji i nie uciekać przed mówieniem po francusku
- Przygotowywać jedzenie w domu - jeść na mieście rzadziej, ale lepiej
- Wzbogacić swoje CV
- Dbać o wartościowe znajomości - nie tracić energii na te, z których nic nie wynika
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 05:31   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
- Przeczytać 30-35 książek, w tym chociaż kilka w innych językach
- Pojechać do Francji i nie uciekać przed mówieniem po francusku
- Przygotowywać jedzenie w domu - jeść na mieście rzadziej, ale lepiej
- Wzbogacić swoje CV
- Dbać o wartościowe znajomości - nie tracić energii na te, z których nic nie wynika
Fajne pierwsza postanowienie W sumie wszystkie fajne.
Kiedys czytalam po 10-15 ksiazek na miesiac, teraz nie pamietam, kiedy ostatnio czytalam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 10:16   #28
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja chcę robić postanowienia miesięczne. Planowanie na cały rok jest naprawdę trudne i to zdecydowanie za duży okres czasu. Wydaje mi się, że łatwiej będzie z listą rzeczy na styczeń, luty itd... Ewentualnie co nie wyjdzie, można przesunąć na kolejny miesiąc albo po prostu zmienić wizję. Zobaczymy jak wyjdzie .

Ja tak układam cały plan roczny.

Priorytety układam w najbliższym tygodniu, sprawy ważne do załatwienia, ale niekoniecznie na już, są układane w najbliższym miesiącu, ewentualnie dwóch najbliższych. Realizacja marzeń - osadzam w przestrzeni roku z możliwością przesuwania, ale są to widełki czasowe, więc im bliżej tego okresu tym lepiej bede wiedziec czy sie uda to zrealizować i kiedy dokladnie. Z reguły na początku roku mniej wiecej wiem jak bedzie wyglądac pierwsza połowa roku, drugą połowę planuje w czerwcu. W planach uwzględniam np. remonty, zakupy rzeczy droższych na które musze odłożyc pieniadze itd.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Szukałam wątku o postanowieniach na 2019 rok. Cieszę się, że znalazłam ten watek

Chciałabym w Nowym Roku:
1. realizować założenia minimalizmu, a mianowicie: kupować mniej gazet (babskie typu Dobre Rady, Pani Domu, ale też zdarzyło mi się kupić takie badziewie jak Cosmopolitan - masakra);
- nie kupować kosmetyków na zapas - a bo promocja, bo 2+1 ( mam np. 7 kremów do twarzy - nieużywanych, 6 dezodorantów - nieużywanych, itp.)
- rozważyć zakup różnych poradników (kupię, a potem się okazuję, że to reklamowany badziew) - teraz obowiązkowo sprawdzam recenzję w internecie
-pozbyć się niepotrzebnych rzeczy (wreszcie będę mieć porządek)

8. dbać o swój wygląd, czyli np.: mam tyle różnych fajnych ubrań, a zamiast tego, to ubieram ciągle to samo, iść do fryzjera (w życiu z 4 razy byłam), nauczyć się malować (za podkłady i pudry się nie biorę, zresztą biorę Izotroninę to chcę mieć twarz bez trądziku)

To jesteśmy dwie
Ja też chce wprowadzić minimalizm. Częściowo już się za to zabrałam w 2018. Oduczyłam się kupowania gazet kolorowych - uświadomiłam sobie, że wszystko jest w internecie. Nawet te same artykuły Z kosmetykami nadal walczę, ale już zawęziłam trochę zasoby, bo musiałam porobić denka, żeby nie wyrzucać na marnę produktów, które kupiłam. Poradniki - moja zmora, mam ich mnóstwo. Ostatnio trochę tych komercyjnych wystawiłam na sprzedaż, żeby nie zawadzały. Te bardziej wartościowe zostawiłam. Porządkowanie domu z niepotrzebnych rzeczy - jestem w trakcie. Dużo mi dało wyzwanie - codziennie wyrzuć jakąś niepotrzebną rzecz lub kilka takich rzeczy.


Dbanie o wygląd podpinam pod minimalizm, gdyż porządkuje garderobę i wyrzucam wszystkie pstrokate ciuchy, które kupiłam bo ładne, ale ich nie noszę bo i tak czuje sie najlepiej w szarościach, czerniach i beżach. Stąd moja szafa przechodzi metamorfozę. Przede mną jeszcze długa droga. Ale np. bez zastanowienia wyrzucam wszystko co zniszczone, zmechacone, podziurawione, poplamione. A bywało że nosiłam takie rzeczy



Także możemy się wspierać w tej kwestii.
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:42   #29
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Ja tak układam cały plan roczny.

Priorytety układam w najbliższym tygodniu, sprawy ważne do załatwienia, ale niekoniecznie na już, są układane w najbliższym miesiącu, ewentualnie dwóch najbliższych. Realizacja marzeń - osadzam w przestrzeni roku z możliwością przesuwania, ale są to widełki czasowe, więc im bliżej tego okresu tym lepiej bede wiedziec czy sie uda to zrealizować i kiedy dokladnie. Z reguły na początku roku mniej wiecej wiem jak bedzie wyglądac pierwsza połowa roku, drugą połowę planuje w czerwcu. W planach uwzględniam np. remonty, zakupy rzeczy droższych na które musze odłożyc pieniadze itd.
Ja chyba aż tak skrupulatnie nie planuję.
Na razie mam listę punktów na styczeń i taką bardzo ogólną wizję, co chciałabym osiągnąć.
Zależałoby mi między innymi na nauce języka, czytaniu większej ilości książek, rozwoju zawodowym, odłożeniu pewnej kwoty na koncie, aktywniejszym życiu kulturalnym... Chcę też przytyć, ale to mega trudne. Na razie staram się liczyć kalorie i motywować się, by było ich więcej.
Trochę mnie też blokują rzeczy, na jakie nie do końca ma się wpływ. Na przykład przy nauce wiadomo, że jak się postarasz, dasz radę. To zależy tylko od Ciebie. Ale już poszukiwanie propozycji zawodowych albo sprawy towarzyskie to bardziej złożone sprawy, zależą jeszcze od innych. Nie da się za dobrze tego zaplanować.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 12:20   #30
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja chyba aż tak skrupulatnie nie planuję.
Na razie mam listę punktów na styczeń i taką bardzo ogólną wizję, co chciałabym osiągnąć.
Zależałoby mi między innymi na nauce języka, czytaniu większej ilości książek, rozwoju zawodowym, odłożeniu pewnej kwoty na koncie, aktywniejszym życiu kulturalnym... Chcę też przytyć, ale to mega trudne. Na razie staram się liczyć kalorie i motywować się, by było ich więcej.
Trochę mnie też blokują rzeczy, na jakie nie do końca ma się wpływ. Na przykład przy nauce wiadomo, że jak się postarasz, dasz radę. To zależy tylko od Ciebie. Ale już poszukiwanie propozycji zawodowych albo sprawy towarzyskie to bardziej złożone sprawy, zależą jeszcze od innych. Nie da się za dobrze tego zaplanować.

W kwestiach towarzyskich masz zupełnie rację i nie warto nawet tego planować. Mnie ostatnio dużo osób zawiodło, dlatego nikogo nie uwzględniam w moich planach, prócz męża ofc
Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, tutaj po części ma się wpływ nawet na zarobki: negocjujemy warunki, wykazujemy się czymś w pracy lub ją po prostu zmieniamy. Wiadomo jest to trudny element do zaplanowania.
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 12:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.