Zaginiony sms - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-13, 15:03   #1
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658

Zaginiony sms


Czy zdarzyło Wam się aby sms wysłany pod prawidłowy nr nie dotarł?Czy to jest w ogóle możliwe?
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:06   #2
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zaginiony sms

Nie, nigdy mi się to w żadną stronę nie zdarzyło, a SMSuję od ponad dekady i to w niemałych ilościach . Nie wiem, czy to jest możliwe - może jest na wizażu jakiś spec od telekomunikacji - ale nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:22   #3
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Zaginiony sms

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Czy zdarzyło Wam się aby sms wysłany pod prawidłowy nr nie dotarł?Czy to jest w ogóle możliwe?
Tak, zdarzyło się.
Kiedyś nie dochodziły do mnie niektóre sms-y od jednej osoby (a raporty dostarczenia do niej docierały) - sprawdzaliśmy to nawet siedząc koło siebie.
Podejrzewam, że takich sytuacji mogło być więcej, ale tylko tamtą wykryłam ze względu na spore ilości ginących sms-ów.

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Nie, nigdy mi się to w żadną stronę nie zdarzyło, a SMSuję od ponad dekady i to w niemałych ilościach
Hmm... a skąd masz pewność, że wszystkie Twoje sms-y doszły? Lub też, że do Ciebie dotarły wszystkie, które ktoś wysyłał do Ciebie? Bo o ile rozumiem, ze nie da się przeoczyć, że ktoś np. nie odpisał nam na jakieś pytanie, o tyle czasem wysyłasz (lub ktoś do Ciebie) też pewnie mniej znaczące wiadomości, na które odpowiedzi się nie spodziewasz.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:24   #4
nesska10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 473
Dot.: Zaginiony sms

bardzo często mi się to zdarzało, w różnych sieciach .. era, plus, play. raport jest, sms-a nie ma
nesska10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:34   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Zaginiony sms

Mi się też nie zdarzyło, a smsuję też długo - piszę z Orange do różnych sieci. Czasem nie mogę wysłać sms'a z zagranicy, ale to chyba wina mojego telefonu - zawsze jednak wiem o tym, że sms nie wychodzi. Wydaje mi się, że statystycznie jest to niemożliwe, bo poziom niedochodzących sms'ów jest marginalny i na granicy błędu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:51   #6
Scarlett17
Raczkowanie
 
Avatar Scarlett17
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 67
Dot.: Zaginiony sms

Ostatnio wysłałam koleżance sms i nie doszedł :/ a miałam go normalnie w wysłanych a jeszcze innym razem zdarzyło się, że dostałam smsa po tygodniu od nadania (inne wiadomości wysyłałam i odbierałam bez problemu).
Chętnie się dowiem o co chodzi.

Edytowane przez Scarlett17
Czas edycji: 2013-02-13 o 16:18
Scarlett17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 16:05   #7
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Zaginiony sms

Zdarzyło się i to wiele razy

Ostatnio opierdzieliłam TŻ, ze nie odpisal na cos waznego a okazało się , że nic do niego nie dotarło... :P
__________________
When life gives you lemons add vodka.

Edytowane przez Lubell
Czas edycji: 2013-02-13 o 16:06
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 16:18   #8
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Zaginiony sms

Nawet ostatnio mi się to zdarzyło, ale jakoś nad tym długo nie myślałam ;p Pamiętam za to sytuację, w której osoba dzwoniąca na mój nr dodzwaniała się do jakiegoś mężczyzny wyobraźcie sobie minę mojego TŻta kiedy do mnie zadzwonił- był u mnie w 5 min.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 16:27   #9
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Zaginiony sms

U mnie zdarzyło się tak, że sms doszedł do odbiorcy, ale z opóźnieniem, np. dwa-trzy dni po wysłaniu. nie mam pojęcia od czego to zależy, w pewnym stopniu też od zajętości sieci, np. w sylwestra, kiedy wszyscy wysyłają noworoczne życzenia.
ale czy jakiś sms mi zaginął? nie wiem, możliwe że tak się stało, ale dokładnie nie pamiętam sytuacji...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 17:09   #10
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zaginiony sms

Pod tym względem moje telefony i sieci (bo nadal nie wiem od czego to zależy) są ewenementem. Mój telefon SAM dzwoni, w dodatku kiedy jest wyłączony. Nie raz mi się to zdarzyło i to przy świadkach. Co do zaginionych smsów, też się zdarzało, często się zdarza to między mną a mamą i też nie wiem czy wina moja czy jej. Ba! Kumpel mi wysłał kilka dni PRZED Sylwestrem co ma kupić w sklepie, oczywiście uznał, że chyba w robocie jestem, bo nie odpisuje, nic nie powiedział, natomiast tydzień PO Sylwestrze przy nim otrzymałam tego smsa. I jeszcze go okrzyczałam, czy se jakieś jaja robi czy co
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 17:10   #11
asta9126
Zadomowienie
 
Avatar asta9126
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 158
Dot.: Zaginiony sms

Zdarzyło mi się, że dostałam raport o dostarczeniu, a po kilku dniach raport o tym, że sms niedostarczony. Wysłałam pod nieaktywny numer znajomego, z którym się rzadko kontaktuję, a były to życzenia urodzinowe, więc podwójnie przykro.
__________________
Milenka 1.05.2016
asta9126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 17:39   #12
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zaginiony sms

Ja miałam odwrotnie, tzn. sms, który nie powinien być dostarczony jednak dochodził do odbiorcy.
Wysyłałam sms, kiedy miałam 0.00 PLN i sms dochodził. Jednak dotyczyło to tylko 1 smsa. Pisałam kilka- kilkanaście smsów, na bieżąco sprawdzałam stan konta po każdym wysłaniu bo wiedziałam że mam już same grosze a nie chciałam ucinać nagle gadki tylko w ostatnim smsie napisać że mam już puste konto. Co zaskakujące jeszcze jednego smsa, jak już miałam 0,00 udawało sie wysłać. Ale jak sms składał się z 2óch (miał przekroczoną liczbę znaków) to nie udawało sie wysłać.
Miałam tez tak, że wysyłałam smsa niechcąco (np. był niedokończony i byłam w trakcie pisania ale omyłkowo wcisnęłam nie ten klawisz) i chciałam anulować- anulowano wysyłanie, a odbiorca otrzymał sms, a mój stan konta był bez zmian (ja nie dostawałam wtedy raportu, że doręczono). Miałam wtedy sieć Erę. Do tej pory nie rozumiem tego fenomenu.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 17:49   #13
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: Zaginiony sms

Miewałam tak, że wysyłałam smsa, był w wysłanych, a dopiero po tygodniu(!) przychodziła wiadomośc że błąd wysyłania.
Nie raz, dostałam też od znajomych opieprz, że wysłali mi smsa, a ja nie odpisuje...oczywiście żaden sms do mnie nie dotarł

Aaaa i miałam taką dziwną sytuacje, że mój tel sam wydzwaniał pod jeden nr i zmienianie nazwy nic nie dało, ani wykasowanie ze znajomych... dzownił ok. 10x dziennie sam, póki ktoś nie odebrał, nawet o 3-4 w nocy... grrrr na szczęście po sformatowaniu tel przestał tak robić
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 18:00   #14
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zaginiony sms

Parę razy się zdarzało, że wysłany przeze mnie sms nie dotarł, a kilka razy mój telefon sam dzwonił pod nr mojego taty, więc wszystko jest możliwe.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:17   #15
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zaginiony sms

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Miałam tez tak, że wysyłałam smsa niechcąco (np. był niedokończony i byłam w trakcie pisania ale omyłkowo wcisnęłam nie ten klawisz) i chciałam anulować- anulowano wysyłanie, a odbiorca otrzymał sms, a mój stan konta był bez zmian (ja nie dostawałam wtedy raportu, że doręczono). Miałam wtedy sieć Erę. Do tej pory nie rozumiem tego fenomenu.
Mojej przyjaciółce w play zdarzyło się podobnie, z tym, że ona wysłkała jednego smsa, ja dostałam 20 takich samych, a jej z konta ściągnęło za jednego smsa.I też go anulowała Gdyby tylko do mnie, to pal licho, ale miała tak też do swojego chłopaka (też play)
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 22:52   #16
marcen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Zaginiony sms

raczej to nie możliwe dziewczyny żeby sms nie dotarł o ile był wysłany. Nawet jeżeli ktoś ma zapełnioną skrzynkę smsową to oczekuje wysyłany sms w kolejce u operatora na dostarczenie.
__________________
<ciach_reklama>
marcen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 21:55   #17
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Zaginiony sms

Miałam kiedyś taką sytuację, że wysłałam smsa, do tej samej osoby co wcześniej kilka innych wiadomości, a odpowiedź dostałam z nieznanego numeru, który zacytował mi jego treść. Numer w ogóle nie był podobny, może jedna cyferka się zgadzała. Właściwy odbiorca nigdy nie dostał tej wiadomości. Sprawdzałam w wysłanych, raportach, na billingu- wysyłałam smsa do znajomego, a nie do tego numeru z którego dostałam odpowiedź. Wiec zdarza się

Edytowane przez vilka1
Czas edycji: 2014-02-06 o 21:56
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 14:57   #18
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Zaginiony sms

Zdarzyło się, z T-Mobile do Orange. Niestety niedotarcie tych smsów spowodowało niefajne nieporozumienia dla mnie

Przez pewien czas miałam też problemy z wysyłaniem smsow T-Mobile do tej samej sieci. Sms niby się wysyłał, ale gdzieś się gubił po drodze i docierał do adresata np. po 3 godzinach, po 5 godzinach albo następnego dnia

No i problem z mmsami.. Z T-Mobile do Plusa dochodziły cacy, z kolei z T-Mobile do Playa - z kilkugodzinnym opóźnieniem.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś taką sytuację, że wysłałam smsa, do tej samej osoby co wcześniej kilka innych wiadomości, a odpowiedź dostałam z nieznanego numeru, który zacytował mi jego treść. Numer w ogóle nie był podobny, może jedna cyferka się zgadzała. Właściwy odbiorca nigdy nie dostał tej wiadomości. Sprawdzałam w wysłanych, raportach, na billingu- wysyłałam smsa do znajomego, a nie do tego numeru z którego dostałam odpowiedź. Wiec zdarza się
Ooo to mi coś przypomniało
Moja przyjaciółka wysłała mi smsa "masz telefon????", a ja się zdziwiłam, o co chodzi itd., bo gdzie niby mam go mieć I później mi opowiedziała, że dzwoniła do mnie, a tu odebrał obcy facet I mówi do niego, czemu zabrał mój telefon. On nie wie o co chodzi, mówi, że to jego numer. A ona się z nim kłóci, żeby mi oddał jak mi ukradł. Gościu zdezorientowany. Po tym telefonie wysłała mi smsa, którego zacytowałam na początku, a jak jej odpisałam, to ponoć dzwoniła znowu do mnie i znowu odebrał tamten facet Do dziś nie wiemy jak to możliwe. Dzwoniła do mnie, na wyświetlaczu miała mój numer, w rejestrze połączeń mój numer. A tu jakiś Krzysztof. Ale podobno przyjemny głos miał
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:04   #19
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Zaginiony sms

Zdarza się, zapewne błąd sieci.
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 21:09   #20
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zaginiony sms

Zdarza się, że sms nie dochodzi, albo dochodzi do odbiorcy z opóźnieniem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:28   #21
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Zaginiony sms

Tak, muszę wtedy wysłać drugiego i dopiero wtedy rusza pierwszy. W efekcie do odbiorcy dochodzą 2 takie same wiadomości. No trudno.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 22:28:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.