Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-18, 18:38   #61
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

A ja tak sie zastanawiam - mam włosy w kolorze bardzo ciemnego brązu + odrosty jasny brąz ok 6 cm. Chce je niedługo rozjaśnić i położyć na to rudą farbe mniej wiecej na poziomie 7. I tak mysle - kąpiel rozjaśniająca chyba zbyt duzo mi nie da? Postawiłam na rozjaśniacz ale tak sie zastanawiam czy chwyci mi cokolwiek jeśli zmieszam proszek z 6 % utleniaczem? Czy lepiej 9%? Wiadomo ze do blondu włosów rozjasniac nie musze, tylko do poziomu takiego zeby mi ten rudy chwycil...
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 19:10   #62
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Czarna mamba
Masz jakąś znajoma fryzjerkę ? Bo do salonu nie radze pojsc. Bo one oczywiscie beda sie baly wykonac dekoloryzacji badz kapieli. Niektore to nawet nie wiedza co to kapiel rozjasniajaca...Co mnie to osobiscie smieszy
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:41   #63
czarna_mamba_26
Przyczajenie
 
Avatar czarna_mamba_26
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

no właśnie nie mam mieszkam w Anglii obecnie i własciwie nie mam tu nikogo zaufanego, pytalamsie w salonie o pasemka wczesniej to powiedziala mi ze wyjda rude, ale nie zaznaczylam ze mialam robione granatowa farba, teraz mam czarny kolor taki naprawde wyplukany i odrosty na 2 cm, i nie wiem czy poczekac jak przylece do polski czy cos wykombinowac, boje sie tylko jednego ze jakzrobie ta kapiel to bede miec dziwny kolor wlosow, a moze to tylko moje obawy

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

no właśnie nie mam mieszkam w Anglii obecnie i własciwie nie mam tu nikogo zaufanego, pytalam sie w salonie o pasemka wczesniej to powiedziala mi ze wyjda rude, ale nie zaznaczylam ze mialam robione granatowa farba, teraz mam czarny kolor taki naprawde wyplukany i odrosty na 2 cm, i nie wiem czy poczekac jak przylece do polski czy cos wykombinowac, boje sie tylko jednego ze jakzrobie ta kapiel to bede miec dziwny kolor wlosow, a moze to tylko moje obawy
__________________
Kobieta jest twierdzą,mężczyzna jej więźniem
czarna_mamba_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:13   #64
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

czarna mamba
Nie wiem co mam Tobie doradzic. Jak chcesz to mozesz sprobowac tej kapieli. Przepis jest podany we wczesniejszych postach. W sumie po takim czasie nic sie stac nie powinno. Ja farbowalam na braz z Excella 10 jakis rok ( a wychodzila czern czernia..)a samymi brazami 2 lata. I zeszlo...Takze sprobuj. Moja siostra czernia robia ohoho...5-6 lat takze jest roznica..

czekoladowo
Tu nie zalezy od tego jaki masz kolor wlosow tylko od tego jakiej sa grubosci. Ja mialam robione 6% oksydantem.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:28   #65
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
czarna mamba
Nie wiem co mam Tobie doradzic. Jak chcesz to mozesz sprobowac tej kapieli. Przepis jest podany we wczesniejszych postach. W sumie po takim czasie nic sie stac nie powinno. Ja farbowalam na braz z Excella 10 jakis rok ( a wychodzila czern czernia..)a samymi brazami 2 lata. I zeszlo...Takze sprobuj. Moja siostra czernia robia ohoho...5-6 lat takze jest roznica..

czekoladowo
Tu nie zalezy od tego jaki masz kolor wlosow tylko od tego jakiej sa grubosci. Ja mialam robione 6% oksydantem.
Włosy mam raczej cienkie. Dosc duzo swojego czasu przechodziły ale od roku farbuje na ciemne kolory, od maja praktycznie wcale, tylko odrosty raz zrobiłam farbą bez amoniaku i cały czas je regeneruje.

Rozumiem że przy cienkich włosach lepszym wyjściem jest 6 % oksydant? Tylko czy wystarczy sama kąpiel czy lepiej rozjaśniacz?
Pare lat temu to bym poszła po rozjaśniacz Joanny do drogerii i wogóle nie myslała o konsekwencjach, ale teraz chce to zrobic rozsądnie i jak najmniej zniszczyć włosy.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:54   #66
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Jeśli ju ż to może byś zrobiła to u jakiegoś dobrego fryzjera, nie jest to droga rzecz (kąpiel rozjaśniająca)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 22:10   #67
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Szczerze mówiąc ufam tylko jednej fryzjerce, a i też nie w 100 % Z fryzjerami mam raczej kiepskie doświadczenia i staram sie ich omijać jak moge. Generalnie odkąd pamietam to takie zabiegi w domu robiłam.
Ale jeśli finanse mi pozwolą to na pewno wybiore sie do tej mojej. Tylko kwestia tego czy pozwolą
Z tego co widziałam to u mnie kąpiel rozjaśniająca to koszt ok 40-50 zł.

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2010-10-20 o 22:19
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 09:38   #68
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

czekoladowo
ja mam tak posrednio. Nie grube ani tez nie cienkie. Takze 6% nie wiem czy nie poniszczy Twoich włosów. Skoro taki koszt u Ciebie kąpieli to pozbieraj kasiore i smigaj do fryzjerki :P
Ja mam tez ten problem z ufnoscia fryzjerow..Dlatego poszlam w tym kierunku
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:55   #69
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
czekoladowo
ja mam tak posrednio. Nie grube ani tez nie cienkie. Takze 6% nie wiem czy nie poniszczy Twoich włosów. Skoro taki koszt u Ciebie kąpieli to pozbieraj kasiore i smigaj do fryzjerki :P
Ja mam tez ten problem z ufnoscia fryzjerow..Dlatego poszlam w tym kierunku
Mi jest trudno określić jakie to ja mam włosy bo na pewno nie takie typowo cienkie, no i nie są rzadkie, mam ich raczej sporo Ja bym powiedziała że mam ot takie zwykłe, przeciętne włosy Zawsze robiłam na wyższej wodzie - 9%, fryzjerka o zgrozo walnęła mi 12 % Ale o dziwo włosy przetrwały. Także myśle że 6 % to by na pewno przeżyły.
Jak bede miała kase to pójde do tej mojej fryzjerki, do innej sie nie rusze bo juz miałam dość perypetii
W sumie mam też znajomą po szkole fryzjerskiej to wrazie jakby mi zostało eksperymentowanie znowu samej to na pewno mi cos poradzi
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:21   #70
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

czekoladowo
w takim razie sprobuj 6 % pewnie masz podobne do moich
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:28   #71
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Spróbuje wtedy z tą 6 % Mam nadzieje że bedzie ok, i bede miała mój wymarzony rudy kolor
Ale narazie jeszcze z miesiąc, 1,5 odczekam, niech mi troche podrosną jeszcze i zabiore sie do roboty. Dam znac jak wyjdzie
I dzieki bardzo za rady!
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 17:14   #72
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

czekoladowo
Do usług )
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 19:09   #73
karinci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 11
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Witam dziewczyny. A nie lepiej kupić ściągacz koloru- postępując według instrukcji można pozbyć się niechcianego koloru. Kilka dobrych preparatów jest na rynku.
Pozdrawiam
karinci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 18:10   #74
czarna_mamba_26
Przyczajenie
 
Avatar czarna_mamba_26
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11
Question Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

a co znaczy ściągacz koloru ? ma takie same zastosowanie jak dekoloryzator ?
__________________
Kobieta jest twierdzą,mężczyzna jej więźniem
czarna_mamba_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 19:10   #75
karinci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 11
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Czarna mambo ja u siebie w salonie do usuwania niechcianego koloru używam tzw. ściągacza koloru. To preparat dwuskładnikowy który ma za zadanie usunąć z włosa sztuczny pigment, nie uszkadzając go. Po ściągaczu włoski są gładkie i błyszczące, nie zauważyłam różnicy w strukturze.Polecam dwa używane przeze mnie najczęściej: Chantal PRO SALON, oraz remover firmy SELECTIVE. Po ściągaczu można od razu farbować włoski jednak lepiej wziąć farbę o jeden lub dwa tony jaśniejszą.Dobry fryzjer nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. Pozdrawiam
karinci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:46   #76
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

a czy czarna farbe tez sciagnie?? chcialabym rozjasnic je na braz czy jak kupie dekoloryzator i sama zrobie w domu to cos z tego wyjdzie czy poniszcze wlosy?
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:34   #77
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Ja mam raz położona czerń na głowie i do tego ze dwa cm mojego bardzo ciemnego blondu odrosty. Zamierzam na to kłaść hennę, ale nie z takim przeskokiem. Najpierw chcę to lekko zrównać. Poleciałabym już po rozjasniacz, ale znając moje włosy, te przy skórze wyjdą białe, a tego się bardzo boję. Jest takiś sposób, żeby położyc kąpiel tylko na włosy dalej niż 2 cm od skóry? Albo cos czym da się zabezpieczyć skórę i włosy? Może jakiś olej? a na resztę wtedy swobodnie kłaść?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 19:07   #78
beti262626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

witam laseczki tak czytam wasze wypowiedzi i nie mogę stać obojętnie. Nie proponuję używania ściągacza koloru bo sa to preparaty na bazie kwasów i maga powodować na włosach różne niespodzianki.I nie prawdą jest że po ściągnięciu można od razu farbować. przeważnie trzeba odczekać ok tygodnia i chodzi się w tedy z sraczkowatymi włosami. Ja proponuję kąpiel rozjaśniającą, na twoje włosy będzie to najlepsze wyjście. I najbezpieczniejsze. podaję mój przepis sprawdzony od wielu lat.
1 miarka rozjaśniacza
2-razy więcej oksydantu 6%
1/2 miarki odżywki do włosów
2 krople jedwabiu
1/2miarki szamponu
1/2 miarki wody z kranu.
trzymac na włosach jakiś czas obserwując reakcje włosa można powtórzyć kąpiel.

uwaga!!!! dziewczyny z dala od farb kioskowych jak chcecie mieć fajny naturalny kolor zainwestować w farby profesionalne. farby kioskowe dają zdecydowanie ciemniejszy kolor niż na opakowaniu podaje producent. np. brąz łapie jak czarny. pozdrawiam

Edytowane przez beti262626
Czas edycji: 2010-11-13 o 18:58
beti262626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 13:16   #79
czarna_mamba_26
Przyczajenie
 
Avatar czarna_mamba_26
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11
Wink Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

a ja w końcu się zdecydowałam i zrobiłam coś zupełnie innego, położyłam na odrosty henne w kolorze orzecha laskowego i fajny mi kolorek wyszedł, także teraz nie ma wyjścia trzeba sie przerzucić na tego typu farbowanie, zresztą chce odpocząć od chemii bo naprawde włosy wychodzą mi garściami, pomimo że mam grube ... pozdrowienia
__________________
Kobieta jest twierdzą,mężczyzna jej więźniem
czarna_mamba_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 15:08   #80
xxxckxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 71
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Odkopię ten temat
Ja mam włosy prawie czarne, w świetle są ciemno-brązowe. Farbuję jakieś 2,5 roku. Zaczęłam od jasnego brązu kończąc na brazylijskim orzechu, który na mojej głowie wyszedł właśnie prawie czarny.
Podobno szampony przeciwłupieżowe zmywają trochę farby. Otóż ja używam od około półtora roku Head&Shoulders i nic... mam zamiar sobie płukać rumiankiem i cytryną. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Na włosy raz w tygodniu kładę WAX.
Mam w domu wodę utlenioną 12% firmy SUAVYS&IAN ZACHARY i nie wiem... czy jakbym zmieszała np trochę tej wody, trochę szamponu, trochę waxu i może trochę jedwabiu to by coś z tego było? Chcę je rozjaśnić do brązu... nie mam w domu rozjaśniacza więc to odpada.
_________________________ _________________________ _
I drugie pytanie. Czy jak wykonam sobie tą rewolucję na głowie i wyjdą mi nie daj Boże rude to czy jak wypłukam włosy fioletową płukanką to złapie mi coś koloru?
xxxckxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:55   #81
beti262626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxxckxxx Pokaż wiadomość
Odkopię ten temat
Ja mam włosy prawie czarne, w świetle są ciemno-brązowe. Farbuję jakieś 2,5 roku. Zaczęłam od jasnego brązu kończąc na brazylijskim orzechu, który na mojej głowie wyszedł właśnie prawie czarny.
Podobno szampony przeciwłupieżowe zmywają trochę farby. Otóż ja używam od około półtora roku Head&Shoulders i nic... mam zamiar sobie płukać rumiankiem i cytryną. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Na włosy raz w tygodniu kładę WAX.
Mam w domu wodę utlenioną 12% firmy SUAVYS&IAN ZACHARY i nie wiem... czy jakbym zmieszała np trochę tej wody, trochę szamponu, trochę waxu i może trochę jedwabiu to by coś z tego było? Chcę je rozjaśnić do brązu... nie mam w domu rozjaśniacza więc to odpada.
_________________________ _________________________ _
I drugie pytanie. Czy jak wykonam sobie tą rewolucję na głowie i wyjdą mi nie daj Boże rude to czy jak wypłukam włosy fioletową płukanką to złapie mi coś koloru?
no co do 12%to bym nie ryzykowała. wystarczy 6%. tam idzie jeszcze rozjaśniacz do tego, nie zapominajmy. jak juz nałożysz to na włosy to jasne jest ,że trzeba to kontrolować, plusem kąpieli rozjaśniającej jest to że możesz pożniej ufarbować wlosy tylko jesli beda to farby kioskowe to o 2- 3 tony jasniejsza farbe niz chcemy uzyskac. czyli w twoim przypadku np. ciemny blond lub jasny brąz , ale ja wybrała bym ciemny blond

a co do drugiego pytania to nie płukanka nic ci nie pomoże to nie jest cudo preparat co zrobi z rudych np.blond.
beti262626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:13   #82
xxxckxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 71
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Nie chodziło mi, żeby płukanka zrobiła mi z rudych blond tylko czy na rudych włosach by mi złapało fioletowy kolor.. bo płukani jak wiemy są albo srebrne albo fioletowe. Chciałabym taką fioletową zrobić sobie kolor...
Na razie moim marzeniem co do włosów jest ten kolorek... ale muszę troszkę rozjaśnić włosy... no i na pewno pójdę do fryzjera, żeby mieć pewność, że nie wyjdzie mi różowy
xxxckxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 15:20   #83
beti262626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

i tu sie z toba zgadzam nie ma co samemu kombinować bo moze być tragedja. najlepiej isc do dobrego fryzjera.

a co do tej płukanki to pewnie jak byś zrobila mocna płukanke to by złapalo.ale raczej niezbyt by to wygladalo. nie polecam
beti262626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:05   #84
datlies
Raczkowanie
 
Avatar datlies
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krs
Wiadomości: 131
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Witam! Czy jest możliwość że z włosów które od jakiś dobrych 3 lat są farbowane na bardzo ciemny brąz - wręcz czarny - za pomocą tej właśnie kąpieli rozjaśniającej (niekoniecznie jednorazowej) osiągne efekt włosów na zdjęciu? dziękuje bardzo za pomoc...
__________________
..zakochana w pięknych włosach <3
więc zapuszczamy i dbamy!
datlies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 18:49   #85
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Jak najbardziej )

Odnosnie mycia rozjasniajacego pisalam w innym watku.
Jestem fryzjerka i pracje na Welli i u nas mycie sie robi w proporcji: 1:4 czyli np 10 g blondoru Wella + 1,9 % emulsji - odpowiednio emulgujemy (masujemy wcieramy we wlosy itd itd) i kontrolujemy )

Zadne + szampon, + odzywka.. nic z tych rzeczy bo wszystko sobie przeczy )

Blondor + emulsja otwiera luske wlosa dzieki czemu produkt dociera we wlosy i dziala
Szampon otwiera... natomiast odzywka zamyka... wiec jaki jest sens? Proces utleniania wlosa jest zdecydowanie wydluzony, mniej efektowny oraz mniej trwaly. Niestety ale mieszanka podana powyzej jest sprzecznoscia wszystkich zasad fryzjerstwa ))
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 08:37   #86
beti262626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maartucha Pokaż wiadomość
Jak najbardziej )

Odnosnie mycia rozjasniajacego pisalam w innym watku.
Jestem fryzjerka i pracje na Welli i u nas mycie sie robi w proporcji: 1:4 czyli np 10 g blondoru Wella + 1,9 % emulsji - odpowiednio emulgujemy (masujemy wcieramy we wlosy itd itd) i kontrolujemy )

Zadne + szampon, + odzywka.. nic z tych rzeczy bo wszystko sobie przeczy )

Blondor + emulsja otwiera luske wlosa dzieki czemu produkt dociera we wlosy i dziala
Szampon otwiera... natomiast odzywka zamyka... wiec jaki jest sens? Proces utleniania wlosa jest zdecydowanie wydluzony, mniej efektowny oraz mniej trwaly. Niestety ale mieszanka podana powyzej jest sprzecznoscia wszystkich zasad fryzjerstwa ))
ten przepis nie jest wyssany z palca jest sprawdzony i wykonywany juz nie jeden raz a nawet kilka lat przez dobrego i doświadczonego fryzjera. to jest tak jak z przepisem na sernik, jest ich wiele a efekt taki sam. a po drugie w podręcznikach fryzjerskich pod redakcja Zuzanny Sumirskiej wyrażnie pisze że do kąpieli rozjaśniającej dodaje się też szampon i odżywkę. Taką wiedzę przekazywaną mają obecnie uczniowie szkół fryzjerskich. pozdrawiam

Edytowane przez beti262626
Czas edycji: 2010-11-16 o 09:11
beti262626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:10   #87
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

...jeszcze raz napiszę, miałam kąpiel rozjaśniającą pod koniec czerwca (odżywka, szampon, rozjaśniacz, utleniacz) - końce ok 10 cm nadawały się tylko do ścięcia - były białe mimo że kąpiel trwała 10 minut. - Jeśli włosy są w normalnym kolorze a nie np. szarym czy zielonym więc szczerze ODRADZAM!!
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 11:48   #88
devilish90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Unhappy Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

A ja mam do Was takie inne pytanie czy jeżeli mam pół włosów utlenionych do zlotego blondu(jeden plus nie ma odrostow bo są robione od wewnątrz...) ,a pół przyciemnionych do ciemnego brązu...kolor tabaki...farby podobno wyjątkowo złe renee blanche ;( ..
to czy kąpiel rozjaśniająca coś mi pomoże?
nie chce blondu....
byłabym szczęśliwa gdybym uzyskała jasny brąz /ciemny blond...(naturalne moje to ciemny blond )
jak narazie zakupiłam szampon przeciwłupieżowy head&shoulders i sode....bo gdzieś wyczytałam że podobno taka mieszanka szybciej zmyje farbe...niestety farba trwała
włosy farbowane 2razy tzn w sierpniu bursztynem a tydzień temu fryzjerce nie wyszła koloryzacja i wyszła jej "zebra" ;( (plus odda mi za usługe..ale włosów mi nie przywróci..) ....RATUNKU

Fryzjerka mi powiedziała,że :FARBA FARBY NIE ROZJAŚNI...źle się czuje w tych włosach za ciemne i te utlenione pasma...tragedia (farba na 24 mycia bursztyn a teraz fryzjerka używała farb renee blanche ....

Czy na moich włosach pomoże coś ta kąpiel rozjaśniająca...?

wiem jedno jak odzyskam jasny brąz ciemny blond pożegnam się z farbowaniem aż do pojawienia się siwych!! (

Edytowane przez devilish90
Czas edycji: 2010-11-18 o 11:57
devilish90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 21:14   #89
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez devilish90 Pokaż wiadomość
A ja mam do Was takie inne pytanie czy jeżeli mam pół włosów utlenionych do zlotego blondu(jeden plus nie ma odrostow bo są robione od wewnątrz...) ,a pół przyciemnionych do ciemnego brązu...kolor tabaki...farby podobno wyjątkowo złe renee blanche ;( ..
to czy kąpiel rozjaśniająca coś mi pomoże?
nie chce blondu....
byłabym szczęśliwa gdybym uzyskała jasny brąz /ciemny blond...(naturalne moje to ciemny blond )
jak narazie zakupiłam szampon przeciwłupieżowy head&shoulders i sode....bo gdzieś wyczytałam że podobno taka mieszanka szybciej zmyje farbe...niestety farba trwała
włosy farbowane 2razy tzn w sierpniu bursztynem a tydzień temu fryzjerce nie wyszła koloryzacja i wyszła jej "zebra" ;( (plus odda mi za usługe..ale włosów mi nie przywróci..) ....RATUNKU

Fryzjerka mi powiedziała,że :FARBA FARBY NIE ROZJAŚNI...źle się czuje w tych włosach za ciemne i te utlenione pasma...tragedia (farba na 24 mycia bursztyn a teraz fryzjerka używała farb renee blanche ....

Czy na moich włosach pomoże coś ta kąpiel rozjaśniająca...?

wiem jedno jak odzyskam jasny brąz ciemny blond pożegnam się z farbowaniem aż do pojawienia się siwych!! (
też wiele razy słyszałam że farba farby nie rozjaśni. I tak i nie.
To znaczy jeśli stara farba się wypłucze i będziesz co jakiś czas nasycać ją barwnikiem z jaśniejszej farby to wydaje mi się że możesz otrzymać ,,dany,, kolor - faktem jest że z czarnego blondu nie zrobisz.

Jest coś takiego jak odbarwiacz koloru farbowanego, firmy Vitality's - nie rozjaśnia a usuwa wyłącznie cząsteczki produktów koloryzujących, podobno proces ten nie narusza naturalnej struktury włosa - ktoś już chyba o tym pisał.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:42   #90
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

hej dziewczyny mam czarne włsoy od roku i juz poprostu nie moge na nie patrzec probowalam tam jakies domowe sposoby wiece niby mycie szamponem przeciwłupieżowym i rozjasniacz w spray'u no ale nic to nie dalo. Mam farbowane włosy joanna czarny bez odrosty farbuje na jasniejszy ale wlosy nadal sa czarne zastanawiam sie nad dekoloryzacja ale boje sie zniszczyc włosy bo wiecie susze prostuje itp. No i w sumie nie mam kasy no ale jakos bym sie poswiecila;p Wiec bylam u fryzjera sie zapytac czy zrobi mi dekoloryzacje powiedzila ze nie ma takich produktow bo elgon jest drogi i nie sprowadzaja ze mozna go zamowic i samemu zrobic... jakos mi sie nie wydaje i co włosy mi sie nie zniszcza mam zrobic sama w domu? ktoras z was probowala?
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.