Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 13:36   #211
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Rozcieńczenie utleniacza?

ja dodałam odżywkę co prawda miałam utleniacz 9%, ale nakładałam drugi raz i chciałam tylko delikatnie już podjaśnić i w miarę możliwości jak najmniej wysuszyć. do gotowej mieszanki proszku z utleniaczem dodałam odżywkę w proporcji 1:1 [więc tak matematycznie to utleniacz miał moc słabszą niż 4,5% nawet bo jeszcze masa rozjaśniającego proszku].
i wyszło super - w sensie włosy nie spalone, delikatnie podjaśnione, tak jak chciałam

przy dodaniu wody do utleniacza to wydaje mi się, że konsystencja może być duuużo za rzadka, lepsza w tym celu delikatna lekka odżywka.
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 14:37   #212
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Rozcieńczenie utleniacza?

Wszystkie fryzjerki tak robią że jeśli zabraknie im odpowiedniego steżenia utleniacza to rozcieńczaja wyższy wodą z kranu- powinno sie destylowaną
Odżywka zmienia caly proces i nadaje sie do kąpieli, pojaśnienia ale nie do pełnego rozjaśniania- a chyba o to autorce chodziło.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 08:10   #213
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Rozcieńczenie utleniacza?

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Wszystkie fryzjerki tak robią że jeśli zabraknie im odpowiedniego steżenia utleniacza to rozcieńczaja wyższy wodą z kranu- powinno sie destylowaną
Odżywka zmienia caly proces i nadaje sie do kąpieli, pojaśnienia ale nie do pełnego rozjaśniania- a chyba o to autorce chodziło.
Zgadzam się z koleżanka.
Pozatym odzywka wiadomo jednak ma inne swoje działnie..
Aby nałożyć po farbowaniu,wyrównać porowatość włosów i zamknąć cały proces oraz łuskę włosa.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:07   #214
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Rozcieńczenie utleniacza?

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
przy dodaniu wody do utleniacza to wydaje mi się, że konsystencja może być duuużo za rzadka, lepsza w tym celu delikatna lekka odżywka.
Absolutnie się nie zgadzam. Ja robię tak dość często, że rozcieńczam utleniacz wodą destylowaną i konsystencja w połączeniu z farbą jest prawie taka jak zawsze.

Na zdrową logikę jak całość (60ml farby+ 45ml utleniacza + 45ml wody) 150 ml dajesz 45 ml wody to o ile zmieni to konsystencję?? Realnie nie odczujesz zmiany wcale.

A odzywka wcale nie rozcieńcza utleniacza, tylko zmienia skład farby. Utleniacz pozostanie taki jak był, tylko dajesz go wtedy za mało
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2011-01-21 o 20:09
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 06:17   #215
sojkanor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Talking Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Mam klientki z roznych stron swiata wiec juz troszke poeksperymentowalam.Nawet wlosy Azjackie ladnie sie rozjasniaja na 6%

Pani Magdo mam mega prośbe...z natury mam włosy ciemne,grube i łatwe do rozjaśniania i farbowania wogóle do układania Ostatnio na moich farbowanych na ciemny bronz włosach zachciało mi sie pasemek...i o dziwo wyszła super platynka,cieniutkie ładne pasemka ktore dodatkowo rozjaśniam szamponem joanna i odżywką tez fioletowa cece...ale mam straszna ochote potraktowac je całe rozjaśniaczem i położyc na to farbe...jakas jasny blond-w stylu Shakiry,Marah Carey,czy chocby Hanny Smoktunowicz czy POpielewicz z polsatu wszystkie ciemnookie i maja sliczny blondzik. Chce zatem kupic rozjaśniacz goldwella, wode 6% jak pani wcześniej radziła i właśie nie wiem jaka farbe wybrac...nawet podoba mi sie z goldwella specjalny jasny blond-podobno zawsze wychodzi ciemniejszy niz w palecie wiec było by w podobie Shakiry Ale czy ten kolor mi sie utrzyma?jak o niego dbać?jakich kosmetyków używac bo chyba juz nie tej joanny do platyny...kompletnie sie nie znam.jedni mowia ze zimne blondy sa łątwiejsze niż te złote moje ukochane PROSZE O RADEmieszkam w norwegii i nie stac mnie tu na tego rodzaju zabawe w salonie ,dlatego wole sama kupic drogie produkty w Pl i zrobic to sama!
Kilka lat temu położyłam 2 rozjaśniacze joanny na głowe owinełamise folia i recznikiem i po godzinie jak to zdjełąm to buchła para spod recznika a włosy były sivo zółte PORAŻKAhaha ale sie rozjasniły...ale już NEWER JOANNY szkoda wołosów były jak z gumySmiech na sali nikomu nigdy tego nie polece...i farba jaka na to położyłam sie zmyła po 1 myciu!

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------
sojkanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:02   #216
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Uff Dluo mnie nie bylo..Wrocilamkla ski:
Chcialabym Ci cos doradzic ale bez zdjecia i zobaczenia jaki tym urody prezentujesz bedzie ciezko,Zdecydowanie odradzam rozjasniac calej glowy .efekt moze byc niejednolity i bedziesz czula sie dziwnie przy tak drastycznej zmianie.Mozesz dodac odrobine odzywki do wlosow do rozjasniacza aby zlagodzic efekt zniszczenia wlosa.
Moja rada to wykonanie bardzo duzej ilosci pasemek,bardzo gesto i cienniutkich.Po 2 takich balejazach osiagniesz prawie cale blond wlosy.Zawsze po rozjasnianiu nakladaj toner,ale to tez zalezy jaki odcen chcesz uzyskac
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:08   #217
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Pani Magdo, ciesze sie, ze pani wrocila do tego watku
Ja mam pytanko o toner. W instrukcji do farby sa podane proporcje w jakich mieszamy. Wydaje mi sie, ze efekt jest zbyt intensywny. Juz tlumacze. Rozjasniam wlosy trojka. Potem nakladam farbe. Lubie chlodne odcinie, wiec wiadomo jaka poswiata na wlosach pozostaje: fioletowo-szara. W dodatku nie wiem jak rozwiazac problem taki, ze jak zaczne nakladac z tylu glowy, to tam juz farba 'lapie' i po zmyciu tyl jest ciut ciemniejszy. Oczywiscie nie trzymam farby na wlosach tak jak wskzuje na to instrukcja, tylko krocej. Nie bardzo wiem w jaki sposob zmyc tyl, zeby dac czas zadzialac farbie w miejscach, gdzie nakladam pozniej. To sie spiera, ale moze jest jakis sposob. Moze mozna dodac wiecej wody utlenionej do farby i nie bedzie takiego intensywnego efektu? Ewentualnie co moglabym dodac do mieszanki (inna farbe), zeby sciagnac zolcie po rozjasniczu, ale tez (do kilku myc) nie biegac z glowa jak golab
Uzywam goldwella 11P (wczesniej 10v, tez byla ladna).
Zalezy mi na tym, zeby pozostac przy goldwellu, bo to jedna z niewielu firm nietestujacych na zwierzetach. To bylo glowne kryterium wyboru.
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 12:46   #218
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam, niedawno ścięłam włosy, zakupiłam odżywki i olejki i postanowiłam o nie zadbać
w związku z tym szukam sposobu na jak najmniej inwazyjne rozjaśnianie. Zazwyczaj włosy farbowałam drogerejnymi farbami rozjaśniającymi garniera, palette, wellatonu (rozjaśnianie 4-6 tonów) i doszłam do całkiem ładnego blondu aczkolwiek troche problemów z żółtym odcieniem czasami miałam

a teraz zastanawiam się żeby może zmienić technikę robienia odrostów i może zakupić jakiś rozjaśniacz i wodę utlenioną, i taką mieszanką próbować. Czytałam trochę tego wątku i kompletnie nie wiem co wybrać do moich włosów, jaki % wody, jaki rozjaśniacz, jaką firmę. A może jakąś lepszą gotową farbę...
Wklejam zdjęcie, widać trochę odrostu to taki ciemny kolor myszowaty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 003.jpg (36,7 KB, 71 załadowań)
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:27   #219
cannabis
Raczkowanie
 
Avatar cannabis
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: from the inside ;)
Wiadomości: 243
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam,
Mam podobny problem - woda utleniona.
Moja fryzjera wyjechała i zostawiła mnie z odrostami i muszę sobie poradzić sama :P
Mam brązowe włosy, napoczątku ściagałą mi kolor i nakłądała farbę bodajże z Prestige 6.44 +z małą domieszka brązu, bo spanikowałam, że będę bardoooo ruda
Potem robiłam już sama farbą, któą kupowałam u niej (Allwaves miedziany brąz 5.04) wodę utlenioną dostałam od niej więc nie wiem ile % była. Myslałam o tym żeby zaryzykować i zrobić sobie tą Prestige, bo po tej drugiej farbie zalatywałam hmmm jak to nazwać czerwony brąz? dopiero gdy wypłukiwał mi się kolor był taki jaki chciałabym mieć. Byłam w kilku sklepach fryzjerskich i nigdzie Prestigu nie mają.

Po przeczytaniu tych postów zastanawiam się co będzie lepsze
Allwaves miedziany brąz 5.04 +odpowiednia woda, tak zeby trochę rozjaśniła włosy lub
Allwaves miedziany ciemny blond 6.4 lub miedziany średni blond 7.4 +odpowiednia woda, ale już raczej bez rozjasniania bo nie chce byc strasznie marchewkowa. :P i czy miedziany średni blond 7.4 nie bedzie już ryzykowne?
Pytam bo totalnie się na tym nie znam, a nie chcę sobie zniszczyć włosów które i tak nie są takie jak przed sciaganiem koloru...
__________________
Magiczna dieta MŻ działa

Edytowane przez cannabis
Czas edycji: 2011-02-15 o 15:05
cannabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 01:45   #220
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez doniek Pokaż wiadomość
Witam, niedawno ścięłam włosy, zakupiłam odżywki i olejki i postanowiłam o nie zadbać
w związku z tym szukam sposobu na jak najmniej inwazyjne rozjaśnianie. Zazwyczaj włosy farbowałam drogerejnymi farbami rozjaśniającymi garniera, palette, wellatonu (rozjaśnianie 4-6 tonów) i doszłam do całkiem ładnego blondu aczkolwiek troche problemów z żółtym odcieniem czasami miałam

a teraz zastanawiam się żeby może zmienić technikę robienia odrostów i może zakupić jakiś rozjaśniacz i wodę utlenioną, i taką mieszanką próbować. Czytałam trochę tego wątku i kompletnie nie wiem co wybrać do moich włosów, jaki % wody, jaki rozjaśniacz, jaką firmę. A może jakąś lepszą gotową farbę...
Wklejam zdjęcie, widać trochę odrostu to taki ciemny kolor myszowaty
wybor zalezy do Ciebie,farba rozjasniajaca potrezbuje wody 12% zeby rozjasnic odrosr do 5-5 tonow ale nie da Ci klarownego blondu,zawsze bedzie on delikatnie cieply.Wybierajac rozjasniacz mozesz rozjasnic wlosy juz z woda 3% trzymajac troszke dluzej a pozniej na to toner zeby wyrownac koor i odswiezycmnadac wlasciwy odcien,

---------- Dopisano o 01:45 ---------- Poprzedni post napisano o 01:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Babushka Pokaż wiadomość
Pani Magdo, ciesze sie, ze pani wrocila do tego watku
Ja mam pytanko o toner. W instrukcji do farby sa podane proporcje w jakich mieszamy. Wydaje mi sie, ze efekt jest zbyt intensywny. Juz tlumacze. Rozjasniam wlosy trojka. Potem nakladam farbe. Lubie chlodne odcinie, wiec wiadomo jaka poswiata na wlosach pozostaje: fioletowo-szara. W dodatku nie wiem jak rozwiazac problem taki, ze jak zaczne nakladac z tylu glowy, to tam juz farba 'lapie' i po zmyciu tyl jest ciut ciemniejszy. Oczywiscie nie trzymam farby na wlosach tak jak wskzuje na to instrukcja, tylko krocej. Nie bardzo wiem w jaki sposob zmyc tyl, zeby dac czas zadzialac farbie w miejscach, gdzie nakladam pozniej. To sie spiera, ale moze jest jakis sposob. Moze mozna dodac wiecej wody utlenionej do farby i nie bedzie takiego intensywnego efektu? Ewentualnie co moglabym dodac do mieszanki (inna farbe), zeby sciagnac zolcie po rozjasniczu, ale tez (do kilku myc) nie biegac z glowa jak golab
Uzywam goldwella 11P (wczesniej 10v, tez byla ladna).
Zalezy mi na tym, zeby pozostac przy goldwellu, bo to jedna z niewielu firm nietestujacych na zwierzetach. To bylo glowne kryterium wyboru.
Nie widze tutaj logiki aby stosowac 11 goldwella na wczesniej rozjasnianych wlosach,oslabiasz je tylko.to jest seria do rozjasniania wloswo naturalnych.wybiez lepiej 10 V,P lub BS(bezowo-srebna) to ostatnia polecam osobiscie gdyz daje ladny kremowy blond bez nalotu szarofioletowego.Pamietaj ze tonowanie wlosa robisz na bardzo slabej wodzie od 1-3% i doslownie na 20 min.
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 05:05   #221
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość



Nie widze tutaj logiki aby stosowac 11 goldwella na wczesniej rozjasnianych wlosach,oslabiasz je tylko.to jest seria do rozjasniania wloswo naturalnych.wybiez lepiej 10 V,P lub BS(bezowo-srebna) to ostatnia polecam osobiscie gdyz daje ladny kremowy blond bez nalotu szarofioletowego.Pamietaj ze tonowanie wlosa robisz na bardzo slabej wodzie od 1-3% i doslownie na 20 min.
Dziekuje za odp. Tzn. ze wroce do tej dziesiatki Na razie jestem na etapie eksperymentow Toner staram sie nalozyc bardzo szybko na wlosy i zmywam to po ok. 15 minutach. Na tej trojce wychadza mi naprawde zadowalajace efekty. W zyciu bym nie pomyslala. Teraz mam jakis odcien blondu na tych wloasach. Jak przegladam stare fotki, to faktycznie, moze i wlosy byly jasniejsze, ale widac, ze az takie wytrawione od rozjasniacza. Teraz mam i jasne wlosy i ich kondycja po rozjasnianiu jest lepsza. Sa inne dotyku. Jeszcze raz dziekuje za porady w tym watku
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 10:47   #222
NiebieskiMotyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam
czy ktos moze mi wytłumaczyc co to jest koloryzacja "zygzak" ? Na samym poczatku posta przeczytałam o tym ,matys-magda pieknie to wytłumaczyła na przykładzie zdjecia z tym ze nie bardzo wiem jak nakładac to na włosy ,który odcien i kiedy ,i jak sie w ogóle zabrac do tego. Bede wdzieczna za odpowiedz
Pozdrawiam cieplutko
NiebieskiMotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:44   #223
sojkanor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Dziekuje bardzo Pani Magdzie za odpowiedz....nie mialam pojecia o zadnych tonerach do włosów...a szkoda bo juz kupiłam dwie farby golldwela i nie mam wyjscia musze je połozyc gdy rozjasnie włosy nie mam juz kasy bo wydałam na wszystko 300zł razem z maska i odżywka...moze krócej trzymac ta farbe sama juz nie wiem. W kazdym badz razie jak wykonam to co palnuje na tych kudłach moich to wstaiwe zdjecie...albo bedzie jak u Beyonce i Shakiry albo bede kurczak...i tak siedzie na urlopie wychowawczym inikt prócz meza mnie w zasadzie nie oglada i mam takie parcie na jakas zmiane na głowie ze zaryzykuje
pozdrawiam kobitki
sojkanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 02:12   #224
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez NiebieskiMotyl Pokaż wiadomość
Witam
czy ktos moze mi wytłumaczyc co to jest koloryzacja "zygzak" ? Na samym poczatku posta przeczytałam o tym ,matys-magda pieknie to wytłumaczyła na przykładzie zdjecia z tym ze nie bardzo wiem jak nakładac to na włosy ,który odcien i kiedy ,i jak sie w ogóle zabrac do tego. Bede wdzieczna za odpowiedz
Pozdrawiam cieplutko
wstawilam zdjecie bo opisy na niewiele sie dadza,najlepiej jaky pokazala Ci osoba w praktyce jak to sie robi.

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:01 ----------

Cytat:
Napisane przez sojkanor Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo Pani Magdzie za odpowiedz....nie mialam pojecia o zadnych tonerach do włosów...a szkoda bo juz kupiłam dwie farby golldwela i nie mam wyjscia musze je połozyc gdy rozjasnie włosy nie mam juz kasy bo wydałam na wszystko 300zł razem z maska i odżywka...moze krócej trzymac ta farbe sama juz nie wiem. W kazdym badz razie jak wykonam to co palnuje na tych kudłach moich to wstaiwe zdjecie...albo bedzie jak u Beyonce i Shakiry albo bede kurczak...i tak siedzie na urlopie wychowawczym inikt prócz meza mnie w zasadzie nie oglada i mam takie parcie na jakas zmiane na głowie ze zaryzykuje
pozdrawiam kobitki
Napisz prosze jakie farby kupilas,doradze jak moge.Z kazdej farby mozna zrobic Toner tylko trzeba wiedziec jki dobrac do wlosa,zeby efekt koncowy byl zadowalajacy.Posuchaj mojej rady,jesli marzy Ci sie efekt koorystyczny taki jaki ma Shakira np na teledysku Wolf to wykonaj gesty balejaz,a pozniej na to toner.Jesli bedziesz sama robila jednak cala glowe,do mieszanki z rozjasniaczem dodaj ok 15 ml odzywki,skora glowy moze troszke piec i swedziec. Zrob najpierw odrost,nakladaj w miare obficie zeby nie powstaly plamy.
__________________
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:27   #225
NiebieskiMotyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Matys -magdo dziekuje za odpowiedz ,pisałas o rysunku technicznym wiec myslałam ze sa jakies zdjecia tego czy cos ,i mozna by było podgladnąć jak to wygląda w praktyce
Pozdrawiam cieplutko
NiebieskiMotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:38   #226
cannabis
Raczkowanie
 
Avatar cannabis
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: from the inside ;)
Wiadomości: 243
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam, ponowie pytania

Lepiej kupić ciemniejszy odcień farby i zmieszać z wodą np 6 lub 9% żeby rozjaśniła o te 2-3 tony, czy jaśniejszy odcień farby i wodę np 3% żeby nie rozjaśniała nic? Nie wiem czy dobrze rozumiem działanie tych %, dlatego proszę o pomoc
Pozdrawiam
__________________
Magiczna dieta MŻ działa
cannabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 14:33   #227
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam serdecznie wszystkie farbo-maniaczki a w szczególności wątkową panią guru : matys-magdę69. Chętnie skorzystam z waszej wiedzy i rad.
W historii farbowania w salonie i w domu przechodziłam już palette joannę, loreala z drogerii i profesjonalnego, artego....
ale moja kłaczkowa historia zaczyna się prawie rok temu jak fryzjerka zamiast delikatnego balejażu zrobiła ze mnie zebrę (b. jasny blond + ciemny ciepły brąz) - bez komentarza. Blond był robiony 12% wodą i oczywiście potem miałam gumki zamiast włosów. Myślę, że ta "fantastyczna" przygoda skłoniła mnie do rozważań nad moimi włoskami. Przez przypadek trafiłam do naprawdę dobrej fryzjerki, przeszłam kilka zabiegów regenerujących (sauna dla włosków). Kilka razy farbowała mi włoski goldwellem - kolor 7bn. Ale koszt farbowania u fryzjera jest dość spory i dlatego przymierzam się do farbowania w domu. Odrosty mam tak 1,5-2 tony ciemniejsze, więc chyba lotion muszę dobrać 6%? Zastanawiam się też nad domieszaniem do tego koloru 7kg, aby je zarudzić ,ale to taki zarodek pomysłu, bo w sumie co wtedy z resztą włosów?
Mam też pytanie - jak na kolorze 7bn zrobić ładne słoneczne pasemka? Zależy mi na delikatnym efekcie. Dodam ,że z pasemkami i tak chcę poczekać minimum 3 miesiące aby zrosły mi jeszcze "zeberkowe" włoski. Mam też utalentowaną koleżankę-niefryzjerkę, która wcześniej robiła mi pasemka - rozmieszczenie i grubość mi zawsze pasowały . Dodam, że były robione na folię aluminiową.
Postaram się zamieścić zdjęcia w świetle dziennym, ale dziś jest tak pochmurnie, że nie da się.
Dodam jeszcze, że gdy byłam w podstawówce rozjaśniałam sobie pasemka tak delikatnie 3% wodą utlenioną z apteki nie wiem jak się to ma w świcie i z punktu widzenia fryzjera (pewnie nie było to super rozsądne....), ale z tego co pamiętam jakiś tam efekt był
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:55   #228
sojkanor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Napisz prosze jakie farby kupilas,doradze jak moge.Z kazdej farby mozna zrobic Toner tylko trzeba wiedziec jki dobrac do wlosa,zeby efekt koncowy byl zadowalajacy.Posuchaj mojej rady,jesli marzy Ci sie efekt koorystyczny taki jaki ma Shakira np na teledysku Wolf to wykonaj gesty balejaz,a pozniej na to toner.Jesli bedziesz sama robila jednak cala glowe,do mieszanki z rozjasniaczem dodaj ok 15 ml odzywki,skora glowy moze troszke piec i swedziec. Zrob najpierw odrost,nakladaj w miare obficie zeby nie powstaly plamy.
__________________
A wiec tak chce mieć włosy jak Shakira hahah...Pani Magdo za pani rada wkleje zdjecia Na farbowane 4mc temu na ciemna czekolade mam połozone cienkie platynowe pasemka miesiac temu...wyszły oki używam szamponu joanna platynowy blond i odżywki tez fioletowej Cece i fakycznie sa teraz platynowe ale mało ich ...jak widac a włosy mam geste bardzo i nie weim czy drugim pokryciem pasemkami byłby juz blond
Kupiłam fabre 8B Goldwella nawet dwie na wszelki wypadek Tochyba piasek morski sie nazywa...i nie mam pojecia jak z tego toner zrobic teraz. Poza tym mam oczywiscie ten rozjasniac platinum i wode 9%wszystko z goldwella. No i siedze patzre na towszystko i stwierdzilam ze jeszcze wstawie to zdjecie zeby pani na to luknęła fachowym okiem...bo juz sama nie wiem rozjasniać całosc i kłąsc farbe czy znalesc jakąs domową fryzjerkę w Norwegii i kłaść te pasemka bo nie stac mnie na tutejszy salon. Czekam wiec na Pani rade
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6730.jpg (70,1 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6731.jpg (55,8 KB, 69 załadowań)
sojkanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:58   #229
sojkanor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Kurcze patzre ze zdjecie z lampa jest i ta platyna zółta wyszła jakaś ale naprawde sa platynowe szczegolie u nasady no od połowy troche mniej ...wpada w złoty ale zależy w jakim swietle.
sojkanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 00:16   #230
cannabis
Raczkowanie
 
Avatar cannabis
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: from the inside ;)
Wiadomości: 243
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam,
zwiedziłam dzisiaj kilka sklepów fryzjerskich i z tego co mi jedna pani doradziła to wzięłam dwie wody 6% a farbę będę zamawiać na allegro bo nigdzie jej nie mogłam dostać. Allwaves 7.4 lub 6.4.

Ta kobieta stwierdziła, ze miesza się tę markę z wodą w stosunku 1:1,5
Moje pytanie jest takie... co w tej mieszaninie bardziej niszczy włosy...? Czy jest jakas możliwość żeby to farbowanie nie było szokiem dla włosów i zmieszac w innych proporcjach...? I czy proporcje są dobre?

Zwracam się do tych, którzy wiedzą cos o tym bo ja jestem zielonaaa
Pozdrawiam.

próbowałam dodać zdj, ale nie wiem czy się udało Jesli tak to muszę przyznać, że jestem zakochana w tych jaśniejszych kolorach, ale zrobię chyba tymi ciemniejszymi z nadzieją, że wyjdą jaśniejsze z wodą 6%
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg allwaves.jpg (23,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg allwaves1.jpg (21,1 KB, 24 załadowań)
__________________
Magiczna dieta MŻ działa
cannabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 11:26   #231
sojkanor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

A i jeszcze jedno ....rozjasniacz z woda utleniajaca tzreba rozrobic 1:1 czyli np. 25ml wody utleniajacej i tyle samo proszku? Chodzi mi o goldwella oczywiście
I to samo tyczy sie farby...?:P)

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
wstawilam zdjecie bo opisy na niewiele sie dadza,najlepiej jaky pokazala Ci osoba w praktyce jak to sie robi.

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:01 ----------


Napisz prosze jakie farby kupilas,doradze jak moge.Z kazdej farby mozna zrobic Toner tylko trzeba wiedziec jki dobrac do wlosa,zeby efekt koncowy byl zadowalajacy.Posuchaj mojej rady,jesli marzy Ci sie efekt koorystyczny taki jaki ma Shakira np na teledysku Wolf to wykonaj gesty balejaz,a pozniej na to toner.Jesli bedziesz sama robila jednak cala glowe,do mieszanki z rozjasniaczem dodaj ok 15 ml odzywki,skora glowy moze troszke piec i swedziec. Zrob najpierw odrost,nakladaj w miare obficie zeby nie powstaly plamy.
sojkanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 10:11   #232
magnum79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Prosze o poradę w kwestii doboru dobrego profesjonalnego rozjaśniacza. Mam włosy jasny blond, niestety odrosty są ciemne. Poszukuję jakiegoś dobrego rozjaśniacza do samych odrostów, po którym włosy nie będą żółte a przy okazji nie spali mi włosów. Najlepiej taki w saszetce, do jednorazowego użycia.
magnum79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:11   #233
glaszczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Witam
Mam pytanie do fryzjerki.
Mój naturalny kolor włosów to ciemny, mysi blond. Od około roku farbuję się na jasne blondy, myję włosy fioletowym szamponem, ale jest mi jeszcze za ciemno, marzy mi się prawie platyna.
Mam w domu rozjaśniacz Welli i utleniacz w kremie 6% Joanny. Mogę z tego stworzyć coś, co mogę nałożyć na głowę, żeby kolor był trochę jaśniejszy? Czy w grę wchodzi tylko standardowe rozjaśnianie?
Jeżeli tylko rozjaśnianie, to w jaki sposób mogę zrobić to w domu?

Taki kolor mam teraz:
http://img14.myimg.de/Beznazwy1kopiaad476.jpg
glaszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:47   #234
Magdaa_30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26
Jak zrobić z 9% - 6% rozjaśniacz?

Witam,

będę wdzięczna za podpowiedź - ile wody dolać do utleniacza 9%, aby uzyskać 6% ? Tzn. jakie proporcje powinny być pomiędzy 9%, a wodą, aby w efekcie wyszło 6%?

Dzięki z góry!
Magdaa_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 08:38   #235
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Nie wiem, czy to pytanie na ten wątek, ale nie znalazłam odpowiedniejszego. Szukałam odpowiedzi na moje pytanie, ale nie znalazłam wypowiedzi osób trochę się na tym znających. Czy można używać utleniacza innej firmy niż farba? Jeżeli utleniacz innej firmy jest w takiej samej konsystencji jak ten firmowy?
Farby, które mnie interesują mają dla mnie za mocną wodę, potrzebuję 3% a taką znalazłam tylko firm Joanna, Stapiz i Scandic.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 12:01   #236
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to pytanie na ten wątek, ale nie znalazłam odpowiedniejszego. Szukałam odpowiedzi na moje pytanie, ale nie znalazłam wypowiedzi osób trochę się na tym znających. Czy można używać utleniacza innej firmy niż farba? Jeżeli utleniacz innej firmy jest w takiej samej konsystencji jak ten firmowy?
Farby, które mnie interesują mają dla mnie za mocną wodę, potrzebuję 3% a taką znalazłam tylko firm Joanna, Stapiz i Scandic.
Można, przecież się nie pogryzą?
A jeśli utleniacz dodany do farby ma zbyt wysokie stężenie, to można rozcięczyć go ze zwykłą wodą.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:16   #237
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Proszę o radę dziewczyny Chciałabym zacząć sama farbować profesjonalnymi, bo na sklepowe patrzeć już nie mogę. Obrzydły mi strasznie. Fryzjerom przestałam ufać po wielu nieudanych farbowaniach.
Chcę kupić dekolor Chantala, bo schodzę z ciemnego brązu do rudości. Ruda farbkę już znalazłam na Allegro też z Chantala - bardzo jasny tycjan. I tu zaczyna się mój problem - jaki utleniacz zmieszać z tą farbką i w jakich proporcjach? Sama farba ma 120ml i jedna starczy mi zupełnie, bo mam dość krótkie włoski. Poradźcie coś
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 15:22   #238
lilkate83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

witam, czytam i czytam i przyznam, ze wiele sie dowiedzialam ale nadal mam watpliwosci i chcialabym je rozwiac przed kolejnym nieudanym zakupem, mianowicie od dwoch albo trzech lat farbuje wlosy zmywalan farba loreal casting creme gloss poczawszy od hebanowej czerni konczac na jasnym brazie (farba mi sie nie zmywa ) chcialam wlosy troche rozjasnic by cale osiagnely kolor jasnego brazu w tym celu zakupilam i nalozylam dekoloryzator renee blanche i niestety kompletnienic sie nic nie wydarzylo, nie ma zadnej roznicy. Chcialabym zrobic jasne drobne pasemka i tu pytanie:
jakiej wody najlepiej uzyc ( firma i procent wody) aby miec pewnosc ze zlapie? (Kiedys kupilam w tym celu rozjasniacz z Joanny 5-6 tonow i tez ie bylo sladu) pomozcie
lilkate83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:33   #239
linadka
Rozeznanie
 
Avatar linadka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 769
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Hej!
Mam naturalne blond włosy, nigdy nie farbowane. W lecie są bardzo ładne od słońca, ale po zimie mają taki ciemno-blond-mysi odcień. Tęsknie do moich wakacyjnych włosów, więc ostatnio zastanawiałam się nad rozjaśnieniem. Moja fryzjerka powiedziała mi, że słyszała (ale jeszcze nigdy nie używała) o olejku rozjaśniającym L'oreal Blondilane, który może być właśnie stosowany do niefarbowanych włosów i rozjaśnia je od 0,5 do 3,5 tonu. Czy któraś z Was o tym słyszała? Butelka jest dość droga, więc nie jestem przekonana do kupna...
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away...
linadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 00:03   #240
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

farbowałam włoski londa na wodzie 6 .... jasny blond chciałam przykryc srednim brazowym blondem sa przeswity widoczne
czy moge na te jasniejsze połozyc farbke z woda 3 co zrobic aby pigment wszedł w te jasne pasma? pomocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05691.jpg (69,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05688.jpg (22,2 KB, 41 załadowań)
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-02 11:01:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.