W³osy po warkoczu - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-12-30, 13:19   #1
Junoona
Przyczajenie
 
Avatar Junoona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 8

W³osy po warkoczu


Je¿eli taki w±tek ju¿ istnieje albo ta informacja siê gdzie¶ zawiera to przepraszam, ale najzwyczajniej jej nie znalaz³am. Mój problem przedstawia siê nastêpuj±co: gdy zrobiê sobie warkocz, niekoniecznie z mokrych w³osów i niekoniecznie na noc, to w³osy robi± mi siê takie hmmm...nie wiem nawet jak to okre¶liæ..wygl±daj± okropnie..s± jakby napuszone, naelektryzowane, po³amane...I teraz pytanie, czy tylko mi siê tak to robi, czy mo¿e wiêkszej ilo¶ci osób i po prostu warkocze nie s± dla nas? Czy mo¿e co¶ ¼le robiê, plotê? Proszê bardziej do¶wiadczone Wiza¿anki o pomoc.
Junoona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-30, 15:02   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez Junoona Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli taki w±tek ju¿ istnieje albo ta informacja siê gdzie¶ zawiera to przepraszam, ale najzwyczajniej jej nie znalaz³am. Mój problem przedstawia siê nastêpuj±co: gdy zrobiê sobie warkocz, niekoniecznie z mokrych w³osów i niekoniecznie na noc, to w³osy robi± mi siê takie hmmm...nie wiem nawet jak to okre¶liæ..wygl±daj± okropnie..s± jakby napuszone, naelektryzowane, po³amane...I teraz pytanie, czy tylko mi siê tak to robi, czy mo¿e wiêkszej ilo¶ci osób i po prostu warkocze nie s± dla nas? Czy mo¿e co¶ ¼le robiê, plotê? Proszê bardziej do¶wiadczone Wiza¿anki o pomoc.
a jak go rozpleciesz to je czeszesz?
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-30, 17:26   #3
Junoona
Przyczajenie
 
Avatar Junoona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: W³osy po warkoczu

Nie, absolutnie.
Junoona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-30, 19:28   #4
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomo¶ci: 2 135
Dot.: W³osy po warkoczu

mi siê tak raz zrobi³o w ¿yciu , nie wiem od czego to zale¿y teraz nieraz robie warkocza na mokre w³osy w³a¶nie po to ¿eby mi sie nie puszy³y rano
camillie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 10:24   #5
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: W³osy po warkoczu

Junoona, je¶li podczas robienia warkocza w³osy s± g³adkie, nie musisz ich szarpaæ, bo ³atwo Ci siê wydziela pasma i u¿ywasz frotki bez metalowych czê¶ci to có¿, chyba wszystko robisz dobrze. Pamiêtam, jak kiedy¶ na moim blogu wypowiada³a siê dziewczyna, która twierdzi³a, ¿e ¿adne upiêcia jej nie s³u¿±, ¿e nosi w³osy rozpuszczone, bo jak je upina to jej siê szybciej niszcz±. Bardzo mnie to zdziwi³o i wyda³o mi siê nielogiczne, ale mo¿e jest dla tego jakie¶ sensowne wyt³umaczenie Po koczku masz tak samo, czy tylko po warkoczu?
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 12:21   #6
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

Ja mam tak samo! Czy po koku, czy po warkoczu (obojêtnie czy normalnym czy dobieranym) mam siano. Takie spuszone w³osy. Nawet je¿eli przed zrobieniem warkocza/koka mam ³±dne, g³adkie, nawil¿one w³osy. Strasznie mnie to denerwuje bo nienawidze chodziæ w rozpuszczonych. Brak silikonów/du¿a ilo¶æ silikonów nie robi ró¿nicy..
__________________

burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 13:28   #7
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam tak samo! Czy po koku, czy po warkoczu (obojêtnie czy normalnym czy dobieranym) mam siano. Takie spuszone w³osy. Nawet je¿eli przed zrobieniem warkocza/koka mam ³±dne, g³adkie, nawil¿one w³osy. Strasznie mnie to denerwuje bo nienawidze chodziæ w rozpuszczonych. Brak silikonów/du¿a ilo¶æ silikonów nie robi ró¿nicy..
A np. kosmetyki z PVP, jakie¶ ¶rodki do stylizacji? Pytam, bo naprawdê bardzo mnie ciekawi to zjawisko Mo¿e jaki¶ ¿el, pianka by pomog³y?
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 16:12   #8
Junoona
Przyczajenie
 
Avatar Junoona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez weegirl Poka¿ wiadomo¶æ
Junoona, je¶li podczas robienia warkocza w³osy s± g³adkie, nie musisz ich szarpaæ, bo ³atwo Ci siê wydziela pasma i u¿ywasz frotki bez metalowych czê¶ci to có¿, chyba wszystko robisz dobrze. Pamiêtam, jak kiedy¶ na moim blogu wypowiada³a siê dziewczyna, która twierdzi³a, ¿e ¿adne upiêcia jej nie s³u¿±, ¿e nosi w³osy rozpuszczone, bo jak je upina to jej siê szybciej niszcz±. Bardzo mnie to zdziwi³o i wyda³o mi siê nielogiczne, ale mo¿e jest dla tego jakie¶ sensowne wyt³umaczenie Po koczku masz tak samo, czy tylko po warkoczu?
No s± niby g³adkie, szarpaæ ich nie muszê. Obawiam siê jednak, ¿e wina mo¿e le¿eæ po czê¶ci tego, ¿e nie zawsze mam gumki bez metalowych czê¶ci i w³osy od tego siê niszcz± i wygl±daj± jak wygl±daj±...Chocia¿ kiedy¶ przeczyta³am na jakim¶ blogu o tzw. ¶limaczkach na noc na wilgotne w³osy, ¿e niby wtedy robi± siê niez³e fale. Tak te¿ zrobi³am, zakrêci³am ¶limaczki, lecz nie mocowa³am ich gumk± tylko w ka¿dy wpiê³am wsuwkê. Rano jak siê obudzi³am, to nie do¶æ ¿e w³osy mi ca³kowicie nie wysch³y, to zrobi³o siê w³a¶nie takie siano....A czy przy innych upiêciach tak samo siê dzieje? Nie, raczej nie...Bardzo czêsto nosze wszelkiego rodzaju kitki, koczki, bo jest to bardzo wygodne...

S±dzê, ¿e muszê je po prostu porz±dnie nawil¿yæ...Na dniach idê do fryzjera niech mi zetnie zniszczone koñce i biorê siê za swoje w³osy... Chcê je trochê zapu¶ciæ, zagê¶ciæ ( o ile siê da) i ¿eby wygl±da³y zdrowiej bo teraz nie jest najlepiej. Odwiedzam blog Anwen, sk±d czerpiê wiedzê i mam nadziejê, ¿e mi siê uda.

Edytowane przez Junoona
Czas edycji: 2012-12-31 o 16:15
Junoona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 17:43   #9
rousse
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomo¶ci: 6 498
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez Junoona Poka¿ wiadomo¶æ
No s± niby g³adkie, szarpaæ ich nie muszê. Obawiam siê jednak, ¿e wina mo¿e le¿eæ po czê¶ci tego, ¿e nie zawsze mam gumki bez metalowych czê¶ci i w³osy od tego siê niszcz± i wygl±daj± jak wygl±daj±...Chocia¿ kiedy¶ przeczyta³am na jakim¶ blogu o tzw. ¶limaczkach na noc na wilgotne w³osy, ¿e niby wtedy robi± siê niez³e fale. Tak te¿ zrobi³am, zakrêci³am ¶limaczki, lecz nie mocowa³am ich gumk± tylko w ka¿dy wpiê³am wsuwkê. Rano jak siê obudzi³am, to nie do¶æ ¿e w³osy mi ca³kowicie nie wysch³y, to zrobi³o siê w³a¶nie takie siano....A czy przy innych upiêciach tak samo siê dzieje? Nie, raczej nie...Bardzo czêsto nosze wszelkiego rodzaju kitki, koczki, bo jest to bardzo wygodne...

S±dzê, ¿e muszê je po prostu porz±dnie nawil¿yæ...Na dniach idê do fryzjera niech mi zetnie zniszczone koñce i biorê siê za swoje w³osy... Chcê je trochê zapu¶ciæ, zagê¶ciæ ( o ile siê da) i ¿eby wygl±da³y zdrowiej bo teraz nie jest najlepiej. Odwiedzam blog Anwen, sk±d czerpiê wiedzê i mam nadziejê, ¿e mi siê uda.
Je¶li to nie s³u¿y twoim w³osom to tego nie rób. *nie zaplataj ich na mokro. Nie napisa³a¶ nic o swoich w³osach i ich stanie i pielêgnacji, wiêc nikt Ci nie powie co robisz ¼le. Wiele rzeczy wp³ywa na powstanie puchu, od od¿ywki po poduszkê na której ¶pisz.

Po drugie, skoro siê pusz±, to jest du¿e prawdopodobieñsto, ¿e masz naturalny skrêt i nie musisz ich zaplataæ. Jak wydobyæ skrêt:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...nstruktaz.html
rousse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-01, 18:20   #10
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez weegirl Poka¿ wiadomo¶æ
A np. kosmetyki z PVP, jakie¶ ¶rodki do stylizacji? Pytam, bo naprawdê bardzo mnie ciekawi to zjawisko Mo¿e jaki¶ ¿el, pianka by pomog³y?

JA gumek z metalowymi czê¶ciami nie u¿ywam, wiêc u mnie nie od tego. U¿ywam "jedwabiu", a konkretniej tej kuracji z olejkiem arganowym z mariona lub serum do prostowania z mariona. I te¿ nie dzia³a. Czasami u¿ywam jaki¶ kremów do zabezpieczania z welli tej 'profesjonalnej' i te¿ nic. Pianek, ¿eli u mnie w domu nie ma, bo my raczej z tych prostow³osych.

Spróbuje zrobiæ zdjêcie przed warkoczem i po warkoczu. Mo¿e po zdjêciach dojdziemy od czego to.
__________________


Edytowane przez burro
Czas edycji: 2013-01-01 o 18:27
burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-05, 15:01   #11
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

W za³±czniku mniej wiecej to o co mi chodzi
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (17,3 KB, 132 za³adowañ)
__________________

burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 11:17   #12
rousse
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomo¶ci: 6 498
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
JA gumek z metalowymi czê¶ciami nie u¿ywam, wiêc u mnie nie od tego. U¿ywam "jedwabiu", a konkretniej tej kuracji z olejkiem arganowym z mariona lub serum do prostowania z mariona. I te¿ nie dzia³a. Czasami u¿ywam jaki¶ kremów do zabezpieczania z welli tej 'profesjonalnej' i te¿ nic. Pianek, ¿eli u mnie w domu nie ma, bo my raczej z tych prostow³osych.

Spróbuje zrobiæ zdjêcie przed warkoczem i po warkoczu. Mo¿e po zdjêciach dojdziemy od czego to.
Po co u¿ywaæ serum do prostowania a potem robiæ warkocz? I czemu u¿ywaæ serum prostujacego , je¶li jeste¶ podobno z tych "prostow³osych"? Mo¿e po prostu masz niewielki skrêt, tylko o tym nie wiesz...
Dobrze, ze u¿y³a¶ cudzys³owiu przy s³owie jedwab, jedwabiu tam nie ma, ta "kuracja" mariona to same silikony ...
Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Dimethicone, Phenyltrimethicone, (na pierwszych miejscach w sk³adzie)
Mo¿e przerzuæ siê na prawdziwe olejki?

btw, przez "olejowanie" w podpisie rozumiesz tê kuracjê mariona?

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-01-06 o 11:18
rousse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 13:42   #13
Dynm_93
Raczkowanie
 
Avatar Dynm_93
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: W³osy po warkoczu

Dziewczyny jest jeszcze jedna mo¿liwo¶æ. Ja jak robi³am "loki" z jednego warkocza to te¿ mia³am siano. Dosz³am do wniosku, ¿e lepiej zrobiæ dwa warkoczyki i przy ich splataniu nieco mocniej je zacisn±æ. Dzia³a to teraz u mnie i na wilgotnych w³osach i na suchych, tylko ca³± noc muszê tak spaæ. Czasem je¶li chcê mieæ mocniej wyraziste te loki to u¿yjê przed zrobieniem warkoczyków jedwabiu Biosilk ( jest za kilka z³ w sklepie) i jeszcze bardziej pomaga (choæ ma w sobie silikon).
Problem mam tylko 1, bo chcê ¿eby te loki by³y na ca³ej g³owie a nie tylko koñcówkach i nie wiem jak to zrobiæ, bo nie potrafiê zapl±taæ sobie francuza.
__________________
“S³oñce smutku wypali ziemiê, mróz w lód przemieni nocy ³zy, ksiê¿yc roziskrzy ¶niegowy puch, w koñcu wiosna wróci, ale nie ty.”




Edytowane przez Dynm_93
Czas edycji: 2013-01-06 o 16:50
Dynm_93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 14:00   #14
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
JA gumek z metalowymi czê¶ciami nie u¿ywam, wiêc u mnie nie od tego. U¿ywam "jedwabiu", a konkretniej tej kuracji z olejkiem arganowym z mariona lub serum do prostowania z mariona. I te¿ nie dzia³a. Czasami u¿ywam jaki¶ kremów do zabezpieczania z welli tej 'profesjonalnej' i te¿ nic. Pianek, ¿eli u mnie w domu nie ma, bo my raczej z tych prostow³osych.

Spróbuje zrobiæ zdjêcie przed warkoczem i po warkoczu. Mo¿e po zdjêciach dojdziemy od czego to.
Pianki siê nadaj± do prostych, cienkich w³osów A mo¿e te produkty Ci nie s³u¿±? U mnie po niektórych produktach z silikonami w³osy siê bardziej pusz±, ale ciê¿ko mi powiedzieæ, co dok³adnie im nie s³u¿y. Bo to nie jest tak, ¿e ¿aden specyfik z silikonami siê u mnie nie sprawdza, po prostu wszystko muszê testowaæ na sobie, niestety...

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
W za³±czniku mniej wiecej to o co mi chodzi
Ja tak mam teraz czasami, odk±d mi siê w³osy rozprostowa³y Dlatego warkocze zaczê³am robiæ w dzieñ, w którym mia³am je pó¼niej umyæ... A tak w ogóle, to jeste¶ pewna, ¿e masz proste w³osy?
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:12   #15
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez rousse Poka¿ wiadomo¶æ
Po co u¿ywaæ serum do prostowania a potem robiæ warkocz? I czemu u¿ywaæ serum prostujacego , je¶li jeste¶ podobno z tych "prostow³osych"? Mo¿e po prostu masz niewielki skrêt, tylko o tym nie wiesz...
Dobrze, ze u¿y³a¶ cudzys³owiu przy s³owie jedwab, jedwabiu tam nie ma, ta "kuracja" mariona to same silikony ...
Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Dimethicone, Phenyltrimethicone, (na pierwszych miejscach w sk³adzie)
Mo¿e przerzuæ siê na prawdziwe olejki?

btw, przez "olejowanie" w podpisie rozumiesz tê kuracjê mariona?
Np po to ¿e w³osy myje co dwa dni i na drugi dzieñ nie nadaja siê na rozpuszczone, wiec robie ró¿ne koki, warkocze itd. Poza tym, prosze Ciê, jakie to serum prostuj±ce? Same silikony.. Dobrze wiem, ¿e jedwabiu tam nie ma, na sk³adach co nieco siê znam, dobrze wiem, ze ta kuracja to same silikony, bo w³asnie o to mi chodzi, zeby zabiezpieczyæ koñcówki. I nie, przez olejowanie mam na my¶li ró¿ne olejki typu: sezamowy, oliwa, lniany, amle, oliwke babydream, z nasion bawe³ny.
Krêconow³osa te¿ raczej nie jestem, bo w³osy po wyschniêciu sa proste (co widaæ w moim albumie, bo tam w³osy by³y jedynie wysiuszone, nie prostowane). Kiedy¶ próbowa³am rad krêconow³osych, ale skutkowa³o to jeszcze wiekszym puchem.
Mam wra¿enie, ¿e potraktowa³a¶ mnie jako kompletnego w³osowego laika
__________________


Edytowane przez burro
Czas edycji: 2013-01-06 o 19:14
burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:16   #16
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
Np po to ¿e w³osy myje co dwa dni i na drugi dzieñ nie nadaja siê na rozpuszczone, wiec robie ró¿ne koki, warkocze itd. Poza tym, prosze Ciê, jakie to serum prostuj±ce? Same silikony.. Dobrze wiem, ¿e jedwabiu tam nie ma, na sk³adach co nieco siê znam, dobrze wiem, ze ta kuracja to same silikony, bo w³asnie o to mi chodzi, zeby zabiezpieczyæ koñcówki. I nie, przez olejowanie mam na my¶li ró¿ne olejki typu: sezamowy, oliwa, lniany, amle, oliwke babydream, z nasion bawe³ny.
Krêconow³osa te¿ raczej nie jestem, bo w³osy po wyschniêciu sa proste (co widaæ w moim albumie, bo tam w³osy by³y jedynie wysiuszone, nie prostowane). Kiedy¶ próbowa³am rad krêconow³osych, ale skutkowa³o to jeszcze wiekszym puchem.
Mam wra¿enie, ¿e potraktowa³a¶ mnie jako kompletnego w³osowego laika
a ja tylko zapytam bo moze przeoczylam, ale czym czeszesz/szczotkujesz wlosy? robisz to na sucho czy tez na mokro?
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:18   #17
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

Przeczesujê albo Tangle Teezerem albo grzebieniem z szeroko rozstawionymi z±bkami, rozczesuje w³osy jak mam na nich od¿ywkê do sp³ukiwania (grzebieniem), a potem jak ju¿ s± ca³kiem suche TT
__________________

burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:25   #18
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
Przeczesujê albo Tangle Teezerem albo grzebieniem z szeroko rozstawionymi z±bkami, rozczesuje w³osy jak mam na nich od¿ywkê do sp³ukiwania (grzebieniem), a potem jak ju¿ s± ca³kiem suche TT
i tego drugiego dnia po rozpuszczeniu warkocza tez przeczesujesz je tt? czy zostawiasz takie rozplatane z warkocza i nic nie robisz? bo po spaniu w warkoczu czy chodzeniu w nim kilka godzin i rozplataniu wlosy tak czy inaczej beda lekko spuszone bo mikropasma wyslizguja sie podczas noszenia fryzury i pusza bo tra o reszte... wiec jak nie przeczeszesz choc kilka razy to beda lekko spuszone.

no i uwazam ze duzo lepsza szczotka jesli chodzi o nadawanie wlosom gladkosci jest szczotka z wlosia np. dzika a nie tt.

np. ja mam wlosy falujace, dol pelny skret w swinskie loczki wrecz ale jak pospie w warkoczu, a rano wlosy wyszczotkuje to sa proste z naprawde lekkimi falami, ale gladziutkie jak tafla tylko duza szczotka wios³owa z wlosia i heja!
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:30   #19
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

Ja o szczotce z prawdziwego w³osia my¶lê ju¿ od dawna i zamierzam kupiæ w drugiej po³owie miesi±ca. Nie czesze po warkoczu. Jak przeczesze to ju¿ w ogóle mam takie afro na g³owie
__________________

burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 19:43   #20
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
Ja o szczotce z prawdziwego w³osia my¶lê ju¿ od dawna i zamierzam kupiæ w drugiej po³owie miesi±ca. Nie czesze po warkoczu. Jak przeczesze to ju¿ w ogóle mam takie afro na g³owie
no wlasnie... a powinnas przeszczotkowac, doslownie 2-3 pociagnieciami- ja to robie z wlosia i one sa gladkie i lejace jak z reklamy pantene nie wierz nawet ze jak tylko rozplaczesz warkocz to te pasma beda gladkie tzn beda w tych czesciach co byly zaplecione, ale ta czesc gorna bedzie spuszona i jak nie przeszczotkujesz by wygladzic, delikatnym, nieszarpiacym, posuwistym ruchem od czaszki ku koncom to o gladkosci zapomnij.

pozostaje jeszcze kwestia nawilzenia tzn jakich szamponow i odzywek/masek uzywasz???

np. moi faworyci to schauma lekkosc i pielegnacja plus maska garniera fructis lsniace i gladkie- wlosy sa gladkie, lejace, lsniace i nie ma po prostu opcji by stalo sie inaczej- probowalam na kilku osobach tej mieszanki z racji mojego zawodu

minus szczotki z wlosia taki, ze moze elektryzowac wlosy ale ja radze sobie z tym tak, ze ja spsikalam odzywka silikonowa w sprayu typu gliss kurr, i teraz elektryzuje wlosy tylko po pierwszym szczotkowaniu a i to nie zawsze- dla mnie jest to zarazem pierwsze czasanie bo tak to nie czesze z odzywka ani mokrych tylko suche dopiero- inaczej mialam puch stulecia
wystarczy po wyszczotkowaniu przygladzic wlosy dlonia- i elektryzowanie ustepuje
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:55   #21
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

Szamponów u¿ywam g³ównie tych natura siberica. A od¿ywki to ró¿nie, najczê¶ciej te ultra doux z garniera albo z fructisa do pusz±cych sie, lub nivea long repair . Bardziej stawiam na maski. Teraz mam na g³owie biowaxa z keratyn± i jedwabiem, bardzo lubie mile mleczna, maski ze stapiza (ale one maj± silikony).
__________________

burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 19:58   #22
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
Szamponów u¿ywam g³ównie tych natura siberica. A od¿ywki to ró¿nie, najczê¶ciej te ultra doux z garniera albo z fructisa do pusz±cych sie, lub nivea long repair . Bardziej stawiam na maski. Teraz mam na g³owie biowaxa z keratyn± i jedwabiem, bardzo lubie mile mleczna, maski ze stapiza (ale one maj± silikony).
siikony akurat sa ok dla prostych wlosow, bo pomagaja im wilgoc utrzymac.i zabezpieczaja.
mysle ze te szampony tez moga lekko wysuszac ci wloski i puszyc, a maski/odzywki proteinowe tylko ci probleem nasilaja zwlaszcza 2 dzien od mycia...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 20:15   #23
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 685
Dot.: W³osy po warkoczu

no niby tak, ale w³a¶nie po tych proteinowych od¿ywkach mam ladne, g³adkie w³osy.
__________________

burro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-06, 20:17   #24
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
no niby tak, ale w³a¶nie po tych proteinowych od¿ywkach mam ladne, g³adkie w³osy.
wiec w pierwszym rzucie sprobuj z nowa szczotka jesli klopot nie ustapi szukaj przyczyny dalej.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-07, 01:46   #25
loveangelmusicbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Paryz, Francja
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: W³osy po warkoczu

Witam! Moje wlosy tez sie pusza po zwyklym warkoczu, ale jak wplatuje dodatkowo szalik albo wlosy doczepiane (co widac na ponizszym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=frjqCBO3snE) to wychodza mi fale o niebo ladniejsze i wlosy zdecydowanie mniej sie pusza.

Rozprowadzam tez kilka kropelek ojeku do wlosow na sam koniec zeby wlosy byly bardziej gladkie.
__________________
Moje fryzury - krok po kroku - zobacz je teraz na... http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon

Edytowane przez loveangelmusicbaby
Czas edycji: 2013-01-07 o 01:51
loveangelmusicbaby jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-07, 11:14   #26
rousse
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomo¶ci: 6 498
Dot.: W³osy po warkoczu

Cytat:
Napisane przez burro Poka¿ wiadomo¶æ
Np po to ¿e w³osy myje co dwa dni i na drugi dzieñ nie nadaja siê na rozpuszczone, wiec robie ró¿ne koki, warkocze itd. Poza tym, prosze Ciê, jakie to serum prostuj±ce? Same silikony.. Dobrze wiem, ¿e jedwabiu tam nie ma, na sk³adach co nieco siê znam, dobrze wiem, ze ta kuracja to same silikony, bo w³asnie o to mi chodzi, zeby zabiezpieczyæ koñcówki. I nie, przez olejowanie mam na my¶li ró¿ne olejki typu: sezamowy, oliwa, lniany, amle, oliwke babydream, z nasion bawe³ny.
Krêconow³osa te¿ raczej nie jestem, bo w³osy po wyschniêciu sa proste (co widaæ w moim albumie, bo tam w³osy by³y jedynie wysiuszone, nie prostowane). Kiedy¶ próbowa³am rad krêconow³osych, ale skutkowa³o to jeszcze wiekszym puchem.
Mam wra¿enie, ¿e potraktowa³a¶ mnie jako kompletnego w³osowego laika
Bo nie wspomnia³a¶ w po¶cie o olejowaniu dopiero w podpisie doczyta³am. Mi na puch pomóg³ olej migda³owy. I paradoksalnie odstawienie silikonów.
rousse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.