Tłusta skóra - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-07, 21:37   #361
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Moja bardzo tłusta skóra pokochała serię Liście Manuka z Ziaji, szczególnie tonik. Naprawdę widzę różnicę, łoju jest zdecydowanie mniej. Kiedyś codziennie po powrocie ze szkoły mój podkład dzięki tej kochanej wydzielinie wyglądał przerażająco. Nawet, jak miałam po 6 godzin. Teraz po całym dniu świece się na środku policzków, na nosie i na części czoła, ale wygląda to w miarę ok. Po przyłożeniu chusteczki do tych miejsc znowu jest dobrze.

Czego używam? Do mycia twarzy płyn do higieny intymnej z Białego Jelenia, ten z aloesem, krem pod makijaż to matujący z barwy albo krem bez substancji zapachowych z alterry (czasami używam jednego, czasami drugiego a czasami i jednego i drugiego, w zależności, jaka część twarzy czego potrzebuje, bo ostatnio mam często suchą skórę na żuchwie). Ale ten z alterry już mi się kończy i chyba wypróbuję tego z ziaji liście manuka na dzień. Na noc właśnie używam kremu z tej serii, który u mnie sprawdza się fajnie (mnie nie wysypało tak jak inne dziewczyny, wręcz przeciwnie-przyśpiesza gojenie). No i tonik także liście manuka z ziaji, który jest po prostu idealny. Nawilżył moją skórę bardziej, niż kiedykolwiek jakikolwiek krem. Do tego 2 razy w tygodniu używam tej pasty oczyszczającej z ziaji również z tej serii. A pod sam makijaż używam baz. O ile ta do twarzy jeszcze nie jest niezbędna, to baza pod cienie jest zbawieniem dla tłustych powiek. A te niestety u mnie są niezmiennie bardzo tłuste i nic z tym nie mogę zrobić. Używam bazę z Bell, w takim liliowym kolorze. Dzięki niej wszystko trzyma się na swoim miejscu cały dzień. Być może to przez tę typowo sylikonową formułę, która oddziela łój od cieni, ale po prostu uwielbiam ją. Często nakładam ją też pod oczy, bo wtedy cienie pod oczami są zawsze lepiej przykryte.

Przy tłustej cerze można używać mocniejszych kosmetyków, bardziej matujących i wysuszających (a nawet nie wyobrażam sobie bez nich życia), ale nie wolno zapominać o nawilżaniu, bo wtedy uzyskujemy odwrotny skutek. Oczywiście nie mówię tu o kremach dla bardzo suchej cery, ale lekkie nawilżające kremy zawsze służą.

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 16:28   #362
Olenka96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 73
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Naturalny krem oliwkowy z ziaji , nie za pycha, i żel do mycia bioliq :P im bardziej nawilzamy i dbamy o regenerację skóry tym mniej potrzebuje naturalnego nawilżania w postaci sebum :P
Olenka96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 17:57   #363
marga rita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 11
Dot.: Tłusta skóra

Tłusta cerę tez można leczyć specjalnymi zabiegami kosmetycznymi. Z tym ze to wymaga długo czasu. Minimum 2-3 miesiące. Jeszcze stosowałam zel Alaclarin. Momo ze jest przeciwtradzikowy, bardzo dobrze działał na tłusta cerę. Choc po zabiegu trzeba trochę było odczekać.
marga rita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 18:30   #364
Sampl77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Tłusta skóra

Ja też mam tłustą cere ( kiedyś na czole miałam mase zaskórników i używałam normaderm vichy krem) dzisiaj używam żelu z Ziaji liść manuka czy coś akiego i zdaje egzamin do tego używam tez krem nawilżający z loreala do cery tłustej i jest okay
Sampl77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 16:37   #365
gliderka
Przyczajenie
 
Avatar gliderka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Tłusta skóra

Wszystkim osobom, które borykają się z tłustą i trądzikową skórą, polecam tonik oczyszczający dla cery mieszanej i tłustej Biodermy (H20) Moze nie jestem zbyt oryginalna, ale ja od niedawna zaczęłam go używać i efekty są bardzooo widoczne
Pozdrawiam
gliderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 07:36   #366
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Tłusta skóra

Cytat:
Napisane przez gliderka Pokaż wiadomość
Wszystkim osobom, które borykają się z tłustą i trądzikową skórą, polecam tonik oczyszczający dla cery mieszanej i tłustej Biodermy (H20) Moze nie jestem zbyt oryginalna, ale ja od niedawna zaczęłam go używać i efekty są bardzooo widoczne
Pozdrawiam
Ja używałam płynu micelarnego z Biodermy do cery tłustej, i to była najlepszy tonik jaki używałam ze sklepu
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:59   #367
kriso97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Jak sobie radzić z nadmiarem sebum?

Czesc. Mam 19 lat. Od 3 lat zmagam sie (w moim mniemaniu) z powaznym problemem skornym. Oprocz trądziku (z którym ostatnio wygrywam) dietą, odpowiednimi kosmetykami i niewyciskaniem, mam problem z tym, ze po uplywie 30 minut od umycia twarzy, świece się jakbym nasmarował sie olejem. Spływa mi po twarzy nadmiar sebum, od tego powstają pryszcze, błędne koło. Szczególnie żenujace jest to w szkole, gdzie zdarza mi się słyszeć niemiłe komentarze. Dermatolog nic nie pomoże, mowi ze to sprawa hormonów. Innego dermatologa nie ma w promieniu 100 km. Probowałem juz wycierania twarzy wczesniej nasączonymi w domu wacikami z tonikiem, jednak mam wrazenie, ze tarcie takim wacikiem po twarzy doprowadza do rozprowadzania tego kurzu i tłuszczu, a w konsekwencji pryszczy. Chusteczka higieniczna jeszcze gorzej. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Psychika siada, niby taka błahostka, a potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Macie jakieś sprawdzone sposoby, jak mozna usunac nadmiar sebum skutecznie, bez rozprowadzania bakterii bedąc w szkole? Mycie twarzy nie wchodzi w grę, woda tam jest zapewne taka twarda, ze zniszczyłbym to co udało mi sie osiągnąć. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
kriso97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 14:15   #368
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Jak sobie radzić z nadmiarem sebum?

Toniki z ziół. Szałwia, bratek. Krem z siarką. Możliwe że w twoim przypadku to sprawa hormonalna, nadmiar androgenów? Najlepiej przebadać się pod kątem hormonalnym i wtedy dobrać leczenie. W ostateczności, sklaniałabym się do antybiotyków doustnych (oczywiście, jeżeli nie byłaby to wina hormonów). Czytaj dużo w internecie, ale najpierw się przebadaj. Ja zawsze stawiam na naturalną pielęgnację i leczenie, gdyż jednak antybiotyki sieją dość spore spustoszenie w organizmie. Wolę jednak kilka pryszczy, niż problemy ze zdrowiem.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 06:03   #369
Siryn
Raczkowanie
 
Avatar Siryn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 86
Dot.: Jak sobie radzić z nadmiarem sebum?

Cytat:
Napisane przez kriso97 Pokaż wiadomość
Czesc. Mam 19 lat. Od 3 lat zmagam sie (w moim mniemaniu) z powaznym problemem skornym. Oprocz trądziku (z którym ostatnio wygrywam) dietą, odpowiednimi kosmetykami i niewyciskaniem, mam problem z tym, ze po uplywie 30 minut od umycia twarzy, świece się jakbym nasmarował sie olejem. Spływa mi po twarzy nadmiar sebum, od tego powstają pryszcze, błędne koło. Szczególnie żenujace jest to w szkole, gdzie zdarza mi się słyszeć niemiłe komentarze. Dermatolog nic nie pomoże, mowi ze to sprawa hormonów. Innego dermatologa nie ma w promieniu 100 km. Probowałem juz wycierania twarzy wczesniej nasączonymi w domu wacikami z tonikiem, jednak mam wrazenie, ze tarcie takim wacikiem po twarzy doprowadza do rozprowadzania tego kurzu i tłuszczu, a w konsekwencji pryszczy. Chusteczka higieniczna jeszcze gorzej. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Psychika siada, niby taka błahostka, a potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Macie jakieś sprawdzone sposoby, jak mozna usunac nadmiar sebum skutecznie, bez rozprowadzania bakterii bedąc w szkole? Mycie twarzy nie wchodzi w grę, woda tam jest zapewne taka twarda, ze zniszczyłbym to co udało mi sie osiągnąć. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Wątek dot. tłustej skóry
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=541836

A przed trzema laty jak było? Skóra była normalna? Co się od tego czasu zmieniło- leczenie, pielęgnacja?
Mało podajesz szczegółów, mnie np. stan pogorszyło niezbyt fortunne leczenie dermatologiczne. Badania hormonów miałeś?
Doraźnie w szkole możesz używać bibułek matujących, choć nie jest to idealne rozwiązanie, ale zawsze coś. Niektórzy oprószają twarz skrobią ziemniaczaną- ja nie stosowałam, więc nie wiem.

Stan skóry mogą pogarszać np. papierosy, alkohol, kawa, ale to pewnie wiesz.

Aha, no i ostatni mój dermatolog twierdził, że na tłustą skórę tylko Izotek, bo "przebudowuje strukturę skóry", ale ja się nie zdecydowałam i sama walczę.
Siryn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 19:10   #370
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jak sobie radzić z nadmiarem sebum?

w ciągu dnia możesz wspomagać się bibułkami matującymi, polecam z Wibo, tanie a dobre
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-matujace.html
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:54   #371
Zahia
Raczkowanie
 
Avatar Zahia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: Jak sobie radzić z nadmiarem sebum?

Cytat:
Napisane przez kriso97 Pokaż wiadomość
Czesc. Mam 19 lat. Od 3 lat zmagam sie (w moim mniemaniu) z powaznym problemem skornym. Oprocz trądziku (z którym ostatnio wygrywam) dietą, odpowiednimi kosmetykami i niewyciskaniem, mam problem z tym, ze po uplywie 30 minut od umycia twarzy, świece się jakbym nasmarował sie olejem. Spływa mi po twarzy nadmiar sebum, od tego powstają pryszcze, błędne koło. Szczególnie żenujace jest to w szkole, gdzie zdarza mi się słyszeć niemiłe komentarze. Dermatolog nic nie pomoże, mowi ze to sprawa hormonów. Innego dermatologa nie ma w promieniu 100 km. Probowałem juz wycierania twarzy wczesniej nasączonymi w domu wacikami z tonikiem, jednak mam wrazenie, ze tarcie takim wacikiem po twarzy doprowadza do rozprowadzania tego kurzu i tłuszczu, a w konsekwencji pryszczy. Chusteczka higieniczna jeszcze gorzej. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Psychika siada, niby taka błahostka, a potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Macie jakieś sprawdzone sposoby, jak mozna usunac nadmiar sebum skutecznie, bez rozprowadzania bakterii bedąc w szkole? Mycie twarzy nie wchodzi w grę, woda tam jest zapewne taka twarda, ze zniszczyłbym to co udało mi sie osiągnąć. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Co uważasz za "odpowiednią pielęgnację"? Pamiętaj, że jeśli używasz zbyt dużo wysuszających, antytrądzikowych kosmetyków i nie nawilżasz odpowiednio skóry, to staje się ona odwodniona, buntuje się i w rezultacje produkuje jeszcze więcej sebum.
Napisz, których dokładnie kosmetyków używasz i jak wygląda Twoja pielęgnacja a będzie mi łatwiej Ci pomóc
Zahia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 10:10   #372
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Jak sobie radzić z nadmiarem sebum?

Wątek przenoszę do głownego wątku o skórze tłustej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 18:44   #373
Zayday
Przyczajenie
 
Avatar Zayday
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tłusta skóra

Hej Wam. Jestem nowa uzytkowniczka tego forum i chcialabym sie spytac o kilka nurtujacych mnie problemow. Mam 18 lat, nie maluje sie, nigdy tez jakos specjalnie nie pielegnowalam swojej cery i dlatego tez tutaj pisze. Nie mam pojecia jak o nia dbac, ciagle sie swiece, mam zaskorniki. Malo tego moja cera jest bardzo blada, z natury jestem rudzielcem wiec wszystko na niej jest bardzo widoczne. Pelno jest zaczerwienien i innych nieprzyjemnych dla oka plamek lub pryszczy. Dlatego prosze Was o pomoc, moglybyscie mi napisac jak pielegnujacie swoja tlusta cere? Czytalam wiele, ogladalam rowniez nie malo, ale jestem typem osoby ktorej trzeba powiedziec zwiezle i konkretnie, bo gubie sie w tym natloku informacji... Czytalam ze u skory tlustej wazne jest jej oczyszczanie 2 razy dziennie i regularne nawilzanie, ale nie mam pojecia jakich produktow powinnam uzyc i czego unikac. Używam do nawilżania jakiegoś kremu na bazie masła shea (moja mama go używa bo sama zbyt wielu swoich kosmetyków nie mam, nazywa sie nivea baby emolient). Jest na nim napisane, ze nie zawiera alkoholu i innych podrazniajacych skórę preparatów więc pomyslalam że będzie to dobre na start, ale nie dokładnie rozumiem jak go używać. Po jego nalozeniu skóra się świeci i jest tłusta (wiadomo, to krem) przez bardzo dlugi czas, praktycznie dopoki go nie zmyję. Zatem kiedy powinnam go stosowac? Jedynie na noc? Gdy myję twarz przed np. szkołą potem mam strasznie wysuszona skore, co sie wiaze z jeszcze wiekszym wydzielaniem sebum, ale jak naloze ten krem to i tak bede sie w szkole cala swiecic. Moglaby ktoras mi napisac krok po kroku jak powinnam pielegnować swoja cere i w jakie kosmetyki sie zaopatrzyc? Z gory Wam dziekuje.

Edytowane przez Zayday
Czas edycji: 2019-02-24 o 18:46
Zayday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 19:02   #374
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Tłusta skóra

Cytat:
Napisane przez Zayday Pokaż wiadomość
Hej Wam. Jestem nowa uzytkowniczka tego forum i chcialabym sie spytac o kilka nurtujacych mnie problemow. Mam 18 lat, nie maluje sie, nigdy tez jakos specjalnie nie pielegnowalam swojej cery i dlatego tez tutaj pisze. Nie mam pojecia jak o nia dbac, ciagle sie swiece, mam zaskorniki. Malo tego moja cera jest bardzo blada, z natury jestem rudzielcem wiec wszystko na niej jest bardzo widoczne. Pelno jest zaczerwienien i innych nieprzyjemnych dla oka plamek lub pryszczy. Dlatego prosze Was o pomoc, moglybyscie mi napisac jak pielegnujacie swoja tlusta cere? Czytalam wiele, ogladalam rowniez nie malo, ale jestem typem osoby ktorej trzeba powiedziec zwiezle i konkretnie, bo gubie sie w tym natloku informacji... Czytalam ze u skory tlustej wazne jest jej oczyszczanie 2 razy dziennie i regularne nawilzanie, ale nie mam pojecia jakich produktow powinnam uzyc i czego unikac. Używam do nawilżania jakiegoś kremu na bazie masła shea (moja mama go używa bo sama zbyt wielu swoich kosmetyków nie mam, nazywa sie nivea baby emolient). Jest na nim napisane, ze nie zawiera alkoholu i innych podrazniajacych skórę preparatów więc pomyslalam że będzie to dobre na start, ale nie dokładnie rozumiem jak go używać. Po jego nalozeniu skóra się świeci i jest tłusta (wiadomo, to krem) przez bardzo dlugi czas, praktycznie dopoki go nie zmyję. Zatem kiedy powinnam go stosowac? Jedynie na noc? Gdy myję twarz przed np. szkołą potem mam strasznie wysuszona skore, co sie wiaze z jeszcze wiekszym wydzielaniem sebum, ale jak naloze ten krem to i tak bede sie w szkole cala swiecic. Moglaby ktoras mi napisac krok po kroku jak powinnam pielegnować swoja cere i w jakie kosmetyki sie zaopatrzyc? Z gory Wam dziekuje.
Skóra Ci się świeci po tym kremie, bo jest za tłusty i za ciężki. Do cery przetłuszczającej się są lekkie kremy. I tak się one właśnie nazywają, wiele marek takie ma. Nie należy tylko przesadzać i stosować zbyt wielu produktów z gamy matujących, zwłaszcza tych tanich marek typu Clerasil czy niebieska seria Garniera, one są po prostu kiepskie, oparte na schemacie wysuszania skóry, które nie pomaga na dłuższą metę.

Jeśli masz po myciu ściągniętą skórę, to znaczy, że używasz zbyt agresywnego produktu myjącego. Ponownie - unikać tanich marek i serii dla nastolatek, produktów matujących.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 21:51   #375
Zayday
Przyczajenie
 
Avatar Zayday
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tłusta skóra

Wiesz co, ja myje swoja twarz jedynie plynem micelarnym na noc i woda z kranu rano, czy to oznacza ze nie powinnam uzywac do tego zwyklej wody? Jak juz wczesniej pisalam nie maluje sie, zatem nie uzywam tych preparatow do zmywania makijazu i zanieczyszczen ze skory, chociaz teraz probowalam dzialac z mleczkiem do demakijazu ale slyszlalam ze mleczka nie sa zbyt dobre i moga zatykac pory, w dodatku moje to jakies tanie z nizszej polki. Moglabys polecic jakies konkretne kremy dla mnie? Nie orientuje sie w tych nazwach i nie wiem ktory wybrac aby byl skuteczny, bo moge sobie jedynie pogorszyc...

Edytowane przez Zayday
Czas edycji: 2019-02-24 o 21:52
Zayday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 09:59   #376
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Tłusta skóra

Cytat:
Napisane przez Zayday Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja myje swoja twarz jedynie plynem micelarnym na noc i woda z kranu rano, czy to oznacza ze nie powinnam uzywac do tego zwyklej wody? Jak juz wczesniej pisalam nie maluje sie, zatem nie uzywam tych preparatow do zmywania makijazu i zanieczyszczen ze skory, chociaz teraz probowalam dzialac z mleczkiem do demakijazu ale slyszlalam ze mleczka nie sa zbyt dobre i moga zatykac pory, w dodatku moje to jakies tanie z nizszej polki. Moglabys polecic jakies konkretne kremy dla mnie? Nie orientuje sie w tych nazwach i nie wiem ktory wybrac aby byl skuteczny, bo moge sobie jedynie pogorszyc...
Jeśli uważasz, że sama woda Ci wystarcza, to jej używaj. Możliwe jednak, że masz wodę kiepskiej jakości, skoro samo przemycie nią twarzy powoduje wysuszenie.
Do złagodzenia podrażnień możesz używać wody termalnej w sprayu np Uriage. Krem np Alantan Dermoline lekki (do kupienia w aptekach).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 13:45   #377
Panna_nikogo
Przyczajenie
 
Avatar Panna_nikogo
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 14
Dot.: Tłusta skóra

Ja na tłustą skore stosuje duet peeling + żel aloesowy na nawilżenie po peelingu. Póki co nie narzekam - zwlaszcza, ze zaczelam sie o wiele mniej pocic na twarzy.
Panna_nikogo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 22:58   #378
eryk777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 4
Przetluszczanie sie twarzy - pomocy !

potrzebuje dobrych i sprawdzonych sposobow od osob ktore uporaly sie z przetluszczaniem sie twarzy... jest to moje jedyne zrodlo tradziku - geste sebum zapycha mi pory. caly dzien czuje na czole lepka powloke jest to bardzo uciazliwe prosze o pomoc
eryk777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 13:59   #379
iLady
Raczkowanie
 
Avatar iLady
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 94
Dot.: Przetluszczanie sie twarzy - pomocy !

Potrzebujesz jakiegos dobrego serum oczyszczajaco-nawilżającego, tak żeby zredukowac sebum i jednoczesnie odbudować dobry stan skóry. To czy chcesz naturalne czy nie to juz twoja decyzja.
iLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 14:31   #380
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Przetluszczanie sie twarzy - pomocy !

Oczar wirginijski Polecam z całego serducha.
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 11:59   #381
miNino
Raczkowanie
 
Avatar miNino
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 140
Dot.: Przetluszczanie sie twarzy - pomocy !

Cytat:
Napisane przez eryk777 Pokaż wiadomość
potrzebuje dobrych i sprawdzonych sposobow od osob ktore uporaly sie z przetluszczaniem sie twarzy... jest to moje jedyne zrodlo tradziku - geste sebum zapycha mi pory. caly dzien czuje na czole lepka powloke jest to bardzo uciazliwe prosze o pomoc
Ekstrakt z lukrecji jest podobno dobry na redukcje sebum.
miNino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 13:01   #382
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Przetluszczanie sie twarzy - pomocy !

Cytat:
Napisane przez eryk777 Pokaż wiadomość
potrzebuje dobrych i sprawdzonych sposobow od osob ktore uporaly sie z przetluszczaniem sie twarzy... jest to moje jedyne zrodlo tradziku - geste sebum zapycha mi pory. caly dzien czuje na czole lepka powloke jest to bardzo uciazliwe prosze o pomoc
Bibulki matujace - najprostsze mozliwe rozwiazanie, nie zostawiac zalegajacej warstwy tluszczu na twarzy ani nie pudrowac jej, tylko usunac bibulka.
Jesli skora jest tlusta nie z powodu bledow pielegnacyjnych, to wiele nie zdzialasz kosmetykami, albo tylko na krotka mete, zaleznie tez od intensywnosci tego przetluszczania, bo jedni maja tlusta warstwe juz po kwadransie od umycia twarzy, a inni po 5 godzinach i tez narzekaja, ze maja tlusta skore.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 10:00   #383
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 113
Dot.: Tłusta skóra

Od dawna mam przetłuszczającą się skórę.
Myję ją 2 x dziennie żelem Bioderma Sebium.
Od jakiegoś czasu zauważyłam że moja skóra brzydko pachnie(nawet zaraz po umyciu).
Dotyczy to głównie obszaru w skrzydełkach nosa.
Mam tam też często białe, ropne wypryski.
Czy któraś z Was ma jakieś rady?
__________________
Książki 2024: 5

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 23:41   #384
krzysi0x2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Cera tłusta , przetłuszczająca się jak sobie z tym radzić

Jestem laikiem w tych sprawach , a mam od kilku lat problem z mega przetłuszczającą się cerą na twarzy (najbardziej w okolicach czoła oraz nosa) cera się błyszczy w tych okolicach , a praktycznie cała twarz jest tłusta bądź przetłuszczona. Z tego co wyczytałem to zapewne mam problem z nadmierną produkcja łojotoku. Oprócz tego problem sięga jeszcze na głowie ponieważ od kilku ładnych lat jestem zmuszony myć głowę codziennie rano ponieważ jak wstaje moje włosy są powykręcane w 4 strony świata oraz strasznie tłuste , nienadające się do wyjścia na świat. Jest ktoś w stanie nakreślić mi jakąś pielęgnacje na ten problem przynajmniej w jakimś stopniu ograniczyć bądź pomóc mi w jakiś inny sposób ? z góry dzięki za każdy odzew : hahaha:
krzysi0x2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 16:06   #385
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta , przetłuszczająca się jak sobie z tym radzić

Cytat:
Napisane przez krzysi0x2 Pokaż wiadomość
Jestem laikiem w tych sprawach , a mam od kilku lat problem z mega przetłuszczającą się cerą na twarzy (najbardziej w okolicach czoła oraz nosa) cera się błyszczy w tych okolicach , a praktycznie cała twarz jest tłusta bądź przetłuszczona. Z tego co wyczytałem to zapewne mam problem z nadmierną produkcja łojotoku. Oprócz tego problem sięga jeszcze na głowie ponieważ od kilku ładnych lat jestem zmuszony myć głowę codziennie rano ponieważ jak wstaje moje włosy są powykręcane w 4 strony świata oraz strasznie tłuste , nienadające się do wyjścia na świat. Jest ktoś w stanie nakreślić mi jakąś pielęgnacje na ten problem przynajmniej w jakimś stopniu ograniczyć bądź pomóc mi w jakiś inny sposób ? z góry dzięki za każdy odzew : hahaha:
Takie tematy wracają jak bumerang i zawsze można pisać to samo, więc po prostu podlinkuję parę wątków KLIK KLIK .
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 22:07   #386
PolinkaMalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 29
Dot.: Tłusta skóra

Bielenda ma fajną linie kosmetyków właśnie do takiej problematycznej cery, te z glinka zileoną- Botanical Clays .
PolinkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 11:49   #387
Czytajka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Tłusta skóra

Ja od nastolatki miała problemy z cerą: najpierw pryszcze, później zaczęła się przesuszać i przetłuszczać od ciągłego stosowania cudownych smarowideł, które niewiele dawały, a na koniec jako dorosła mam przebarwienia i skórę jakąś taką zmaltretowaną. Nawet już nie stosuje żadnych leków na to bo już w nie nie wierzę, tylko zaczęłam się solidnie nawadniać, unikam syfskiego jedzenia i korzystam z tlenoterapii, tylko nie tej kosmetycznej a takiej z prawdziwego zdarzenia, w porządnym gabinecie. Wspaniale działa na skórę i całą mnie
Czytajka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-21, 13:11   #388
KarolinaDropsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tłusta skóra

A to się czymś różni: kosmetyczna od profesjonalnej tlenoterapii? Gabinetów z tlenoterapią jest cała masa, jak wybrałaś swoją? Jesteś zadowolona czy testowałaś kilka? Skąd jestes? NA co Ci pomogło? Bo czytam w sieci, że pomaga w zasadzie na wszystko serio?
KarolinaDropsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-21, 15:03   #389
Lady86
Przyczajenie
 
Avatar Lady86
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Tłusta skóra

Ja korzystam, na problemy ze skórą na nogach, więc trochę nie w temacie ale przy okazji pomogło mi bardzo na cerę. To w zasadzie mocno stawia na nogi cały organizm, co by CI nie bylo. Wiadomo, to nie cudowny lek ale mocny wspomagacz. Ja jestem z Krk i chodzę do KCTH na Głowackiego.
Lady86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 08:20   #390
sylaa_cz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tłusta skóra

Ja mam ultra tłustą skórę i nic dosłownie NIC na to nie pomaga
problem wrocił nawet po kuracji izotekiem
Trądzik nie wrócił ale ekstermalna tłustość tak
Czy juz jestem na to skazana przez całe życie?
sylaa_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-01 20:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.