Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-07, 09:38   #1
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106

Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery?


Cześć,

Poszukuję kremu dla mojej problematycznej cery. Otóż mam cerę problematyczną (gruba skóra, dużo zaskórników i otwartych porów) ale zarazem bardzo delikatną.
Oczyszczanie itp mam ogarnięte ale nie mogę znaleźć odpowiedniego kremu, który ukoi, nawilży (już mam 25 lat więc odżywianie skóry jak najbardziej potrzebne) ale nie zapcha, bo to dla mnie zmora.

Do tej pory próbowałam z sylveco parę kremów, to była masakra na buzi, la roche posay effeclar również zapychał i wysuszał, Dermedic Hydrain 3 działał nawet w miarę ale również lekko mnie zapychał (i kompozycja zapachowa była mocno drażniąca).

W tym momencie jedyne co nakładam na twarz to żel aloesowy z holika, żel hialuronowy i krem hialuronowy z fitokosmetik (jedyny, który mnie nie zapycha) ale ich działanie jest trochę dla mnie za słabe jeśli chodzi o nawilżenie. Może macie jakieś porady gdzie szukać, co próbować? :conf used:
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 15:38   #2
Melamix
Raczkowanie
 
Avatar Melamix
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 30
Dot.: Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery?

Jak rozpoznajesz, że tamte kosmetyki Cię zapychają?

Upnę wątek i przycupnę zarazem by też znaleźć coś dla siebie. Niestety do tej pory nie dbałam odpowiednio o cerę, a mój obecny krem się kończy. Używam takiego z Moni care (Face Cream z filtrem UV), którego nie polecę ani nie odradzę.
Melamix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 23:34   #3
Noilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 16
Dot.: Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery?

Krem z Biochemii Urody - Krem anty-trądzikowy Azelo BHA. Krótka lista składników - dobre, jeżeli często Ciebie coś podrażnia albo zapycha. Działa antybakteryjnie, przeciwzaskórnikowo, a jednocześnie jest lekki i nawilża. Wiem co mówię, mam teraz podrażnioną skórę twarzy i wszystko co nie jest z apteki albo z BU, dosłownie wypala mi twarz.....
Noilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 12:24   #4
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 106
Dot.: Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery?

Cytat:
Napisane przez Melamix Pokaż wiadomość
Jak rozpoznajesz, że tamte kosmetyki Cię zapychają?

Upnę wątek i przycupnę zarazem by też znaleźć coś dla siebie. Niestety do tej pory nie dbałam odpowiednio o cerę, a mój obecny krem się kończy. Używam takiego z Moni care (Face Cream z filtrem UV), którego nie polecę ani nie odradzę.
W strefach problematycznych - czyli u mnie czoło, nos, broda - wychodzi pełno podskórnych wyprysków, czyli skóra robi się bardzo nie równa. Do tego skóra - czuć, że jest jakaś taka zapchana, podrażniona, nad-reaktywna.

Ja kupiłam ostatnio krem na noc z fluff - mimo, że jest ciężki, lepki i taki aż oleisty to nie zauważam zapychania, wręcz koi cerę i dobrze pielęgnuje, mogę polecić. Ich krem na dzień jest ponoć bardzo lekki, tez będę próbować
VVeronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 17:41   #5
Hania888888886
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 6
Dot.: Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery?

ja mam 24 lata i od jakiegoś czasu używam algolight z sensum mare i jestem bardzo zadowolona. krem jest delikatnie przeciwzmarszczkowy, ale przede wszytskim swietnie nawilza, wygładza buzie, ale jednocznie jej nie zapycha i nie wyświeca
Hania888888886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-20, 22:26   #6
twenty_eleven
Rozeznanie
 
Avatar twenty_eleven
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 858
Dot.: Ultralekki i delikatny krem do twarzy dla młodej cery?

Może jakieś kremy z azjatyckich marek np. Purito albo Pyunkang Yul? Dobrze sprawdzał mi się też Alantan Dermoline (taki niebieski), kosztował ok. 6 zł, a dawał całkiem przyjemne nawilżenie i nie zapychał, a też mam z tym problem
__________________
Kosmetyki, naturalna pielęgnacja i makijaż - przegląd kosmetycznych nowości, recenzje i wskazówki dot. makijażu - zapraszam na Instagram
twenty_eleven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-20 23:26:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.