Podróbki perfum - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-27, 15:44   #91
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez anucha_fm
Moze nie podroba - tylko "zamiennik" w nizszej cenie.
Zamienniki to tez podroby
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 18:35   #92
anucha_fm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 116
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez basia.plewik
Korzystanie Twojej firmy z popularności innych firm to zwykłe pasożytnictwo.
To nie jest moja firma - ja jej nie zalozylam, ja jestem jej Dystrybutorem.
Oczywiscie - kazdy jest pasozytem jezeli czerpie korzysci z innych, a sam malo co robi. Takie jest zycie
Hehe
Kazdy robi co tylko sie da, aby bylo wiecej grosza (np.ja ), wiec sprzedaje te oto coraz bardziej popularne i lubiane PODRÓBY.

Moglabym podac kilka przykladow gdzie PODRÓBY maja wieksza popularnosc od oryginalnych towarow - bo sa nie tylko lepsze, ale i tansze. Ale jeszcze sa ludzie, ktorzy nie kupia PODRÓBY - bo to przeciez PODRÓBA (!).
Dyskusja zaczyna robic sie... smieszna
Ale po to sa fora
anucha_fm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 18:58   #93
basia.plewik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 82
GG do basia.plewik
Dot.: perfumy Federico Mahora

Jeśli pracujesz dla tej firmy i jesteś jej dystrybutorem ,to znaczy że akceptujesz jej "Zasady".
Śmieszne są Twoje argumenty, nie napisałaś mi jeszcze dlaczego firma której tak mocno bronisz nie wypuści swoich 200 własnych kompozycji , (albo chociaż 3 !!!) , dlaczego nie zatrudni "nosów", projektantów flakonów, nie zapłaci ciężkiej kasy na promocję i reklamę danego zapachu...
Właśnie, bo lepiej jest pasożytować na popularności danej ORYGINALNEJ marki i zapachu.
Ciekawe czy byłabyś zadowolona gdybyś to Ty była producentem kosmetyków, poniosła ryzyko i koszty związane z produkcją, a jakaś "fm" by sobie zrobiła "kopie" Twoich produktów?
Nie żywię jakieś nienawiści, czy nawet niechęci do takich firm wypuszczajacych "rozlewane" perfumy Nie korzystam z tych produktów, wolę odkładać przez jakiś pieniądze i mieć satysfakcję, ze mam oryginalny produkt i nie dałam zarobić złodziejom ( bo nimi są jesli nie kupili praw ani nie mają licencji do produkcji danego zapachu )
I tu nie chodzi czy produkty "fm" są lepsze, gorsze, to jest oszustwo i tyle, bo dajmy na to zapach DOLCE VITA jest produkowany przez firmę Dior i ŻADNĄ inną
Nie broń jak lwica "swojej" firmy, bo wcześniej czy później docenisz naprawdę dobre i oryginalne produkty
I nie traktuj moich maili jako osobistego ataku (aż tak sie chyba nie utożsamiasz z firmą?), nie podoba mi sie tylko co robią firmy typu nicole, refan, fm, i inne tureckie wynalazki.

I dalej nie mogę pojąć i żadna obrończyni fm nie próbowała mi wytłumaczyć jak to możliwe że te podróby są często droższe od oryginałów(o czym pisałam w moim poporzednim poscie)?

Edytowane przez basia.plewik
Czas edycji: 2005-11-27 o 19:11 Powód: za dużo błędów zrobiłam <lol>
basia.plewik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 19:33   #94
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Post Dot.: perfumy Federico Mahora

Śledze Wasza dyskusje na temat FM i.....sama nie wiem co mam myslec,poniewaz wiem,ze nie kazdego stac na kupno oryginalu i mimo,ze dana sume mozna odlozyc to niestety nie jest dla kazdego mozliwe.Patrzac na ceny FM masz racje Basiu,ze przy 30ml za zapach w kwocie 30zl to wychodzi duzo w porownaniu do markowych firm,gdzie obecnie mozna kupic je w rozsadnych cenach nawet w Rossmannie.Tylko teraz powstaje pytanie jaka jest swiadomosc osob kupujacych FM badz inne tego typu firmy?
Mialam okazje przetestowac jeden z odpowiednikow FM-bardzo zblizony do oryginalu;testowalam tez odpowiednik D&G z rozlewni-tutaj juz sa zdania podzielone
Osobiscie uwazam,ze jezeli ktos mial lub ma okazje docenic markowy zapach w oryginalnym wydaniu to wiem,ze warto sie pokusic o oszczedzanie lub poszukanie okazji,gdzie mozna nieco taniej kupic upragnione perfumy.To zalezy od rodzaju poszukiwan i checi szukajacego.
Sama znam swoja zmiennosc zapachowa i....zauwazylam,ze wole miec mniejsze pojemnosci danego zapachu lub....potrafi mna zawladnac zapach z Avonu,Oriflame....ktore tez wcale nie wychodza tak tanio w porownaniu do markowych perfum...powstaje tylko pytanie-czym i jak chcemy pachniec?czy powielamy wzorce ogolu czy postawimy na oryginalnosc?poniewaz nawet kiedy mamy ograniczone mozliwosci finansowe to lepiej chyba miec jeden zapach ale taki,z ktorym sie utozsamiamy i jednoczesnie jest dla Nas tym wymarzonym skarbem,o ktory zabiegalysmy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 20:39   #95
eowyn
Raczkowanie
 
Avatar eowyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Śledze Wasza dyskusje na temat FM i.....sama nie wiem co mam myslec,poniewaz wiem,ze nie kazdego stac na kupno oryginalu i mimo,ze dana sume mozna odlozyc to niestety nie jest dla kazdego mozliwe.
ale to jest oszustwo, te wszystkie "rozlewnie" perfum... Zgadzam sie, ze oryginalne perfumy sa bardzo drogie i nie wszystkich na nie stac, ale mnie sie np. podobaja ubrania Prady, nie stac mnie na nie, ale nie kupuje podrobek, bo nie chce sie wlaczac do przestepstwa - tak samo jestem przeciwniczka plyt i filmow z bazarow, kradzionych komorek, samochodow etc.

Zastanawia mnie, czemu koncerny kosmetyczne z tymi podrobami nie walcza? Przeciez rozlewnie refan, nicole, fm jest latwo zlokalizowac i mozna im chyba wytoczyc proces?
eowyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-27, 21:01   #96
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: perfumy Federico Mahora

Temat rzeka....poza tym odbieglysmy sporo od tematu,poza tym takie watki zasze beda budzic kontrowersje z roznych stron i.....kazdy robi jak uwaza.
Osobiscie nie interesuje mnie to,czy ktos namietnie kupuje FM czy nie kazdy ma prawo do wlasnych wyborow i decyzji.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 09:13   #97
basia.plewik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 82
GG do basia.plewik
Dot.: perfumy Federico Mahora

Rozumiem, że nie masz ochoty odpisywać na mojego posta
Oczywiście, każdy robi jak uważa, i każdy ma prawo bronić swojego zdania, co nie zmienia faktu ze fm robi podróby, i jest to niezgodne z prawem.
basia.plewik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 16:38   #98
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: perfumy Federico Mahora

Jestem może tu nowy i nie mam prawa pouczać, ale dziewczyny proszę was nie róbcie obciachu....to jest forum o perfumach a nie podróbkach perfum :|.
__________________

dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 17:20   #99
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez dreamer4
Jestem może tu nowy i nie mam prawa pouczać, ale dziewczyny proszę was nie róbcie obciachu....to jest forum o perfumach a nie podróbkach perfum :|.
Jako założycielka wątku czuję się wywołana do tablicy. Fakt, że forum jest o perfumach, a nie o podróbkach nie oznacza, że nie mogą się tu przewijać takie tematy. W końcu perfumy FM to nie są stricte podróbki, a tylko tzw. odpowiedniki. Zresztą mniejsza z tym - o ile dobrze pamiętam ja ten temat zakładałam, gdy podforum Perfumy nie miało jeszcze miejsca bytu, a że ktoś przeniósł wątek z Plotkowego to nie moja wina. Z drugiej strony pewnie i tak bym tu zapytała bo w końcu gdzie pytać o zapachy, jak nie tu

Edytowane przez MagJa
Czas edycji: 2005-11-28 o 19:42
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 17:52   #100
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez dreamer4
Jestem może tu nowy i nie mam prawa pouczać, ale dziewczyny proszę was nie róbcie obciachu....to jest forum o perfumach a nie podróbkach perfum :|.

Jestesmy tutaj aby rozmawiac i wymieniac sie pogladami,nie uwazam by temat FM byl obciachowy poniewaz uwazasz,ze to podrobka;reszte MagJa dopowiedziala powyzej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 18:05   #101
gutaperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 6
Dot.: perfumy Federico Mahora

zbieg okoliczności... wlasnie dzis do mojego gabinetu wpadła Pewna Pani i niewiele mówiac zostawiła mi skórzany kajecik z testerami. wygląją troche podejrzanie - fakt nie znalazłam tam, niestety, zadnego z moich ulubionych zapachów , przetestowałam tylko amor amor, a moje chłopie zostało pokropione mexx'em. nie jestem kiperem- na moj gust zapach bardzo podoby, równiez po kilku godzinach nie staje sie śmierdziuszkiem
nigdy nie kupuje perfum - te co mam, to zasugerowane prezenty, po prostu nie stac mnie na nie. za 300 zł wole pojechac na weekend do paryza i pachnieć tam mydłem dove
gutaperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 18:40   #102
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez basia.plewik
Rozumiem, że nie masz ochoty odpisywać na mojego posta
Oczywiście, każdy robi jak uważa, i każdy ma prawo bronić swojego zdania, co nie zmienia faktu ze fm robi podróby, i jest to niezgodne z prawem.
i tu się mylisz...podróba to świńswo, które udaje autentyczny produkt w opakowaniu które udaje autentyczne...FM ma swoje opakowania, na żadnym flakonie nie ma nazwy perfum tylko ich numerek w katalogu a do każdego numerka podporządkowana jest nazwa orginalnych perfum z jednym wszakże zastrzeżeniem...takim małym acz bardzo ważnym dopiskiem "Uwaga! nazwy wymienionych produktów mają na celu przybliżyć Państwu nyty zapachowe naszych produktów" i jest to absolutnie zgodne z prawem

anucha_fm gg na pw?
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 18:45   #103
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez eowyn
Zastanawia mnie, czemu koncerny kosmetyczne z tymi podrobami nie walcza? Przeciez rozlewnie refan, nicole, fm jest latwo zlokalizowac i mozna im chyba wytoczyc proces?
dlatego, że działaja absolutnie legalnie i zgodnie z prawem
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 19:38   #104
eowyn
Raczkowanie
 
Avatar eowyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Dot.: perfumy Federico Mahora

nazywanie podrob "odpowiednikami" to zwykly eufemizm i taka podwojna moralnosc mnie nie interesuje, jak dla mnie to zerowanie na osiagnieciach koncernow kosmetycznych czyli nie owijajac w bawelne - zlodziejstwo.
eowyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 21:31   #105
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy Federico Mahora

Oj dziewczyny, dziewczyny! Był już jeden wątek o F. Mahora, który musiałam osobiście zamknąć. I czuję, że będę zmuszona powtórzyć ten manewr...

MagJa, nikt nie ma do Ciebie żalu za założenie tego posta, zresztą wtedy o naszym forum nikomu się nawet nie śniło Pytać zawsze można, a nawet należy - właśnie może dzięki temu wątkowi ktoś zda sobie sprawę że to podróbki i takiego haniebnego procederu na forum nie popieramy...

Do MagJi żalu nie mam (cmok! ), ale pewne wypowiedzi w tym wątku są poniżej krytyki - nie mam nic przeciwko FM, jak kto chce to niech używa, nie mam zamiaru zbawiać świata i przekonywać że robiąc w ten sposób zgubi własną duszę - ale na Zeusa, nie piszcie że to "odpowiedniki, a nie podróby"! Nie wiem czy śmiać się w takim momencie... To nie są oryginalne zapachy, to kopie tychże - czyli podróbki. Basia już bardzo dobrze wytłumaczyła sprawę (dlaczego to podróby i dlaczego FM nie wymyśla własnych kompozycji), tak samo zresztą ze ściganiem podróbek - inna flaszka, inna nazwa. Wystarczy zresztą zmienić jeden element opakowania, albo jedną literkę w nazwie i już mamy coś innego ((Donna Karina zamiast Donny Karan).

No i błagam - nie piszcie, że zapach jest nie do odróżnienia, że pachnie jak "oryginał". Otóż jest do odróżnienia - ja zapachami interesuję się od wielu lat. Nie tylko perfumami, zaczęło się od wąchania kwiatów, ziół i przypraw z maminej kuchni. Nie jestem obdarzona genialnym nosem, ale pamięć zapachową można wyćwiczyć. Zawsze odróżnię podróbkę, choćby była przelana w oryginalny flakon i zafoliowana. Po zapachu właśnie, bo pachnie inaczej, inaczej się rozwija (a raczej nie rozwija).

I nie mówicie mi proszę, że to znakomita opcja dla tych co nie mają pieniędzy. Ja też czasami nie miałam, po dziś dzień mam okresy finansowego prosperity i totalnego doła. Kiedy nie miałam pieniędzy, kupowałam mgiełkę do ciała Coty albo YR. Albo pachnący balsam. Wolałabym nie pachnieć niczym, niż pachnieć podróbką - bo to jest dla mnie wlaśnie obciach.

Wszystkich dystrybutorów FM proszę o łaskawe pohamowanie się od dalszych wypowiedzi w tym wątku. Pewne wypowiedzi jakie tu padły, mocno mnie wzburzyły, tym bardziej że wiem, co przyświeca takim wypowiedziom - trzeba sobie to głośno powiedzieć, niektóre osoby po prostu będą zawsze wychwalać FM, bo czerpią z tego zysk. To im daje kasę, kto by się źle wypowiadał o kurze co znosi złote jajka?!

Kolejny post od jakiejkolwiek osoby, która sprzedaje podróby FM zostanie przeze mnie uznany za spam, i zostanie stosownie ukarany. Pewne zasady istnieją na tym forum, a ja jestem tu moderatorką i mam pewną władzę.

Proszę o wysłuchanie mojej prośby.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 21:34   #106
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy Federico Mahora

I proszę także o pohamowanie się od oczywistych idiotyzmów - za 300 zł nie da się spędzić weekendu w Paryżu. Niestety.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 22:15   #107
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Oj dziewczyny, dziewczyny! Był już jeden wątek o F. Mahora, który musiałam osobiście zamknąć. I czuję, że będę zmuszona powtórzyć ten manewr...

MagJa, nikt nie ma do Ciebie żalu za założenie tego posta, zresztą wtedy o naszym forum nikomu się nawet nie śniło Pytać zawsze można, a nawet należy - właśnie może dzięki temu wątkowi ktoś zda sobie sprawę że to podróbki i takiego haniebnego procederu na forum nie popieramy...

Do MagJi żalu nie mam (cmok! ), ale pewne wypowiedzi w tym wątku są poniżej krytyki - nie mam nic przeciwko FM, jak kto chce to niech używa, nie mam zamiaru zbawiać świata i przekonywać że robiąc w ten sposób zgubi własną duszę - ale na Zeusa, nie piszcie że to "odpowiedniki, a nie podróby"! Nie wiem czy śmiać się w takim momencie... To nie są oryginalne zapachy, to kopie tychże - czyli podróbki. Basia już bardzo dobrze wytłumaczyła sprawę (dlaczego to podróby i dlaczego FM nie wymyśla własnych kompozycji), tak samo zresztą ze ściganiem podróbek - inna flaszka, inna nazwa. Wystarczy zresztą zmienić jeden element opakowania, albo jedną literkę w nazwie i już mamy coś innego ((Donna Karina zamiast Donny Karan).

No i błagam - nie piszcie, że zapach jest nie do odróżnienia, że pachnie jak "oryginał". Otóż jest do odróżnienia - ja zapachami interesuję się od wielu lat. Nie tylko perfumami, zaczęło się od wąchania kwiatów, ziół i przypraw z maminej kuchni. Nie jestem obdarzona genialnym nosem, ale pamięć zapachową można wyćwiczyć. Zawsze odróżnię podróbkę, choćby była przelana w oryginalny flakon i zafoliowana. Po zapachu właśnie, bo pachnie inaczej, inaczej się rozwija (a raczej nie rozwija).

I nie mówicie mi proszę, że to znakomita opcja dla tych co nie mają pieniędzy. Ja też czasami nie miałam, po dziś dzień mam okresy finansowego prosperity i totalnego doła. Kiedy nie miałam pieniędzy, kupowałam mgiełkę do ciała Coty albo YR. Albo pachnący balsam. Wolałabym nie pachnieć niczym, niż pachnieć podróbką - bo to jest dla mnie wlaśnie obciach.

Wszystkich dystrybutorów FM proszę o łaskawe pohamowanie się od dalszych wypowiedzi w tym wątku. Pewne wypowiedzi jakie tu padły, mocno mnie wzburzyły, tym bardziej że wiem, co przyświeca takim wypowiedziom - trzeba sobie to głośno powiedzieć, niektóre osoby po prostu będą zawsze wychwalać FM, bo czerpią z tego zysk. To im daje kasę, kto by się źle wypowiadał o kurze co znosi złote jajka?!

Kolejny post od jakiejkolwiek osoby, która sprzedaje podróby FM zostanie przeze mnie uznany za spam, i zostanie stosownie ukarany. Pewne zasady istnieją na tym forum, a ja jestem tu moderatorką i mam pewną władzę.

Proszę o wysłuchanie mojej prośby.

To może lepiej przenieść ten wątek na Plotkowe, skoro na Perfumach takie "perfumy" nie są mile widziane...
Zdaję sobie sprawę, że dla Was - Prawdziwych Znawczyń Perfum nazywanie FM perfumami to czysta profanacja i macie prawo potępiać taki proceder, ale z drugiej strony jak już to było wspomniane, nie każdego stać na perfumy za 200zł i niektórzy z tych ludzi wolą kupować tzw. odpowiedniki znanych zapachów niż zapachy YR, Avon czy Coty. Przecież w np. w takim YR nie ma zapachu łudząco podobnego do jakiegoś Chanela czy Kenzo. A w FM jest. I pewnie o to chodzi. I wtedy już nie tak bardzo liczy się czy to podróbka czy nie, odpowiednik czy nie. Liczy się sam zapach. Jego podobieństwo do oryginału. Więc mimo, że dla Was to perfumy nie są dla innych są
Sama się na nie nie skusiłam, nie znam nawet nikogo kto je rozprowadza, więc niuchnąć nie mam jak i gdzie, dlatego zapytałam. Zaciekawiła mnie ta idea i już.
A to, że jest to "kradzież" pieniędzy tym znanym firmom, to już nie nasza wina, a prawa, które na takie procedery pozwala. I chyba nie można nikomu zabronić towrzenia podobnych zapachów, tak jak nie można zabronić szycia podobnych ubrań czy wypiekania podobnego chleba.
Zgadzam się tylko z tym, żeby zbytnio nie szarżować i nie reklamować się zaraz jako konsultank/ka FM, bo reklama nie jest tu mile widziana. A takie wypowiedzi wyglądają trochę na kryptoreklamę
Pozdrawiam
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-28, 22:33   #108
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez MagJa
To może lepiej przenieść ten wątek na Plotkowe, skoro na Perfumach takie "perfumy" nie są mile widziane...
MagJa, chyba jednak znów się nie rozumiemy, ja nie mam zamiaru tego wątku nigdzie przerzucać i uniosłam się nie dlatego, że mnie ten temat aż tak drażni, to co mnie drażni to ukryta kryptoreklama uprawiana przez dystrybutorów FM.
Użytkowniczki tego portalu mogą dyskutować o czym tylko zapragną, ale spamerstwa i taniej propagandy mam dość. Będę ciąć
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 09:23   #109
gutaperka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 6
Dot.: perfumy Federico Mahora

troche kiepsko mi sie zrobiło, Smoczyco, ze uznałas moja zartobliwą wypowiedz za totalny idiotyzm. czy ma to zwiazek z tym, ze jestem tu nowa? po mojej pierwszej wypowiedzi odechciało mi sie kolejnych.....
gutaperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 21:47   #110
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez gutaperka
troche kiepsko mi sie zrobiło, Smoczyco, ze uznałas moja zartobliwą wypowiedz za totalny idiotyzm. czy ma to zwiazek z tym, ze jestem tu nowa? po mojej pierwszej wypowiedzi odechciało mi sie kolejnych.....
Nie, to mnie związku z tym, że jesteś nowa, a raczej tylko z tym, iż uznałam Twoją wypowiedź za potencjalne spamowanie - uznałam, iż jeśli ktoś się rejestruje i zabiera głos akurat w tym wątku, jest to dla mnie z gruntu podejrzane.
Jeśli nie czerpiesz osobistych zysków ze sprzedaży podróbek, to przepraszam - mam nadzieję, że nie zniechęcisz się do forum i zechcesz do nas zaglądać.

Poniosło mnie, ale to nie pierwszy wątek na temat FM i trochę mi już nerwy puszczają. Przepraszam, nie chciałam Cię urazić.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-12, 18:58   #111
ewelina_k
Rozeznanie
 
Avatar ewelina_k
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 502
Wody BI-Es

Czy ktoś uzywał tych wód słyszałam bowiem że są to całkiem niezłe podróbki drogich perfum, czy to prawda?? Ostatnio często reklamowane w telewizji.
POZDROWIONKA
ewelina_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-16, 09:15   #112
Aga8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7
Dot.: Wody BI-Es

Ja ostartnio zakupiłam sobie pięć zapaszków Bi-Es. Popadłam niedawno w manię perfumeryjną ale zawartość mojego portfela jest nie taka jak bym chciała....Już piszę jak się sprawa wg mnie przedstawia; Simply Red- bardzo ładny zapach, słyszałam,że pachnie jak Deep Red Hugo Bossa, nie wiem, nie znam oryginału. Początkową nutkę ma jakby męską, potem rozwija się w bardzo zmysłowy zapaszek. Colline- zapaszek dość interesujący aczkolwiek jakiś zbyt ostry jak dla mnie, wg mnie pasuje do indywidualistki, niezależnej, trochę dzikiej kobietki. Sankai Red- ładny kwiatowo owocowy, ale mnie nie powalił na kolana. Sankai Gold- przepiękny, bardzo podobny do 5th Avenue Elizabeth Arden. Sankai Platinum- mnie przypomina na początku Ming Shu z YR, ten drugi podoba mi się tak sobie, nie jestem zwolenniczką takich świeżych zapaszków, za to Sankai P. wydaje mi się o niebo piękniejszy, rozwija się w bardzo, bardzo zmysłową nutę. Muszę jednak przyznać ,że trwałość tych zapachów to jakieś 2, góra 3 godziny, ale za taką cenę...I jeszcze jedno, wywąchałam w sklepach mnóstwo zapachów z tzw. niższej półki (chodzi konkretnie o podróbki tych znanych), wywąchałam też mnóstwo zapaszów rozlewanych i muszę przyznać ,że we wszystkich pojawiało się coś tandetnego, jakaś jarmarczna nutka, nie wiem co to jest, może spirytus albo coś innego drażniącego. W Bi-Es tego nie zauważyłam, co jest dla mnie na wielki +. ....No tak, to była moja SUBIEKTYWNA opinia.
Aga8888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-17, 21:28   #113
fascynacja25
Raczkowanie
 
Avatar fascynacja25
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Wiadomości: 466
Dot.: Wody BI-Es

Jestem wierna jednemu zapachowi z tej firmy mianowicie Toshiko, zapach podobny do Gucci Rush , z tą niewielką różnicą, że mi osobiście bardziej się podoba niż oryginał
Rzeczywiście nie rozwija się tak, jak zapachy wysokopółkowe, niemniej jednak zapach jest naprawdę ładny i trwały
__________________
Kocham Cię nie za to jaki jesteś lecz za to jaka jestem ja kiedy jestem zTobą...


fascynacja25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-19, 20:27   #114
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Wody BI-Es

ja przyznaję bez bicia, że nie stać mnie na drogie, oryginalne perfumy i używam tych z Bi-esa, choć ostatnio częściej La Rive, Avon czy dezodorantów w atomizerze. Jednak do rzeczy. Z tej firmy przetestowałam już wiele, wiele zapachów, znam prawie każdy ( jak chcesz się o coś zapytać to "wal" śmiało ).
Najbardziej udane wg są :
- Simply Red - wspomniana wyżej podróbka Hugo Bossa : ciepły zapach, w sam raz na zimę.
- Extagic - podróbka Exult : jak dla mnie bombowy zapach, troszkę jakby cytrusowy, ale z fajną nutką
- Nazalie White - podróbka Neomagic : pudrowo-cytrusowy zapach
- Blue Sky - podróbka Light Blue : orzeźwiający zapaszek
- Noir Et Rouge : podróbka Hugo Bossa Intense : zapach wprost stworzony na zimę, ciepły, zmysłowy.
- Fleur - podróbka Flower By Kenzo : zapach bardzo zbliżony do oryginału, lekko pudrowy.

przetestowałam tez wiele innych zapachów, niż te powyżej opisane. Jesli chciałabys wiedzieć coś o jakimś konkretnym to pytaj
pozdrawiam.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-20, 01:59   #115
ciasteczkooo
Przyczajenie
 
Avatar ciasteczkooo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 17
GG do ciasteczkooo
Dot.: perfumy Federico Mahora

mysle ze nie powinnismy tu oceniac czy rozlewnie zapachow typu refan moga w ogole istniec,bo skoro istnieja to moga.ja nie kupuje takich "perfum"bo po pierwsze szkoda mi na nie 30 zl,wole te pieniadze odlozyc,troche poczekac i raz na pol roku kupic oryginalne perfumy.jednak sprawa nie jest tak prosta moja kolezanka,ktora nie ma pieniedzy "jest skazana"na takie rozlewnie z braku pieniedzy.to ze pachna innaczej od oryginalnych perfum nie znaczy ze pachna brzydko.mysle ze perfumy coty czy inne sredniopolkowe zapachy nie sa tak zroznicowane i dosc ciezko znalesc cos odpowiedniego tak aby nie byly to tylko perfumy dla samego zapachu tylko dla charakteru...

Edytowane przez ciasteczkooo
Czas edycji: 2005-12-20 o 02:00 Powód: literowka
ciasteczkooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-21, 00:37   #116
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez eowyn
ale to jest oszustwo, te wszystkie "rozlewnie" perfum... Zgadzam sie, ze oryginalne perfumy sa bardzo drogie i nie wszystkich na nie stac, ale mnie sie np. podobaja ubrania Prady, nie stac mnie na nie, ale nie kupuje podrobek, bo nie chce sie wlaczac do przestepstwa - tak samo jestem przeciwniczka plyt i filmow z bazarow, kradzionych komorek, samochodow etc.

Zastanawia mnie, czemu koncerny kosmetyczne z tymi podrobami nie walcza? Przeciez rozlewnie refan, nicole, fm jest latwo zlokalizowac i mozna im chyba wytoczyc proces?
o ile się nie mylę, nie można zastrzec sobie zapachu tj. opatentować go, to i trudno walczyc z podróbkami.
Ja osobiście nigdy nie używam podróbek ani odpowiedników, Jak nie miałam internetu i możliwości kupowania oryginalnych zapachów, nawet w formie testerowej, to szukałam czegoś ładnego w ofercie np. Yves Rocher i mam dwa ulubiane zapachy tej firmy.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-21, 01:17   #117
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: perfumy Federico Mahora

Cytat:
Napisane przez anucha_fm
Moglabym podac kilka przykladow gdzie PODRÓBY maja wieksza popularnosc od oryginalnych towarow - bo sa nie tylko lepsze, ale i tansze. Ale jeszcze sa ludzie, ktorzy nie kupia PODRÓBY - bo to przeciez PODRÓBA (!).
Dyskusja zaczyna robic sie... smieszna
Ale po to sa fora
Dokładnie tak, podróba czyli coś , co udaje co innego. Zapachy po 30 zł są czystymi syntetykami , nie mają w sobie szlachetnych nut, nie "żyją"na skórze i nie zadawalają mnie po prostu.
Podobnie podrabiane kosmetyki nie mają jakości markowych, za to są nasze polskie tańsze i zupełnie niezłe.
Nie kupuję też podrabianych ciuchów , nie mam potrzeby udawania, że noszę coś na co mnie nie stać. Jest mnóstwo niemarkowych ładnych rzeczy, są też "ciucholandy" gdzie za niewielkie pieniądze można zdobyć w bardzo dobrym stanie oryginalna markową rzecz, która się komuś znudziła lub "wyrósł" z niej.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 13:55   #118
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: Zapachy Bi-es

No nie wiem, dla mnie to one pachną tylko 2 h i wyczuwam jakiś spirytus. Ostatnio się zainteresowałam perfumami Federico Mahora, powiem wam, że są świetne (30 zł za 30 ml), trzymają się bardzo długo, a na ubraniu kilka dni. I są to perfumy, a nie EDT czy EDP, naprawdę intensywnie pachą i wystarczy tylko raz się spryskać.
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 22:40   #119
dingo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Drogie Podróbki Na Allegro

Witam.
Temat stary jak świat ale ciągle na TOPIE. Chciałbym przestrzec ludzi wierzących, że na Allegro można kupić dużo tańszy oryginalny perfum. Jeśli kupujemy wodę za 75PLN ( za 100mll i wiecej) na allegro to z góry wiemy, że dostaniemy podróbke (jakość adekwatna do ceny). Ale przesadą są aukcje w których sprzedawcy piszą, że woda toaletowa pochodzi z promu (chyba zatopionego ), Angli lub strefy bezcłowej. Na lotniskach jest taniej ale nie bez przesady (można zaoszczedzić max ok 50 PLN na wodzi 50mll), więc jeśli ktoś chce na tym zarabiać to może to sprzedać 30PLN taniej.
Kropkę nad "I" postawiła moja rozmowa ze sprzedawca na Allegro, który ma ponad 400 pozytywów i twierdzi, że wody sprowadza z Anglii. Zadałem pytanie odnośnie Lacoste "Style In PLay" wystawionej za niecałe 130 PLN. Pytanie dotyczyło korka. Mam oryginał i jest tam metalowy korek (tutaj jest potwierdzenie, że ma być metalowy - http://dw.pedet.pl/x_C_I__P_7014374-7010001.html). Sprzedawca poinformował mnie, że woda jest w 100% oryginalna ale korek jest plastikowy więc nie namawia mnie do zakupu - czyżby strach przed negatywem. Szkoda mi naiwnych ludzi, którzy płacą jak dla mnie duże pieniądze i otrzymują podróbki, może dobre ale zawsze podróbki. Dziwne jest, że tacy sprzedawcy dostają jeszcze pozytywy.
Za te drogie podróby, można przecież kupić MEXX'a, który jest OK no i oryginalby przecież.
Opiszcie wasze odczucia z zakupionych na Allegro perfum i ostrzeżcie innych.
dingo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 22:52   #120
charlotta_lotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 108
Dot.: Drogie Podróbki Na Allegro

Dingo,czy mowa o ktoryms sprzedawcy z alegro?
jesli tak to moze zdradz o kogo chodzi..
charlotta_lotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.