Vademecum antykoncepcji! - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 05:17   #4861
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Tak się tu nabijacie z niektórych dziewczyn Ja po 3 latach niebrania tabletek, wróciłam do brania tabletek. I jakoś nie mogę im zaufać... Możecie mnie przekonać, że one działają? Ile czasu już je stosujecie, partnerzy w was kończą, a ciąży nadal nie ma? Ja nawet wapna na alergię boję sie brać, żeby nic się nie wydarzyło (chociaż wiem, że na tabletki nie wpływa) i przez to ciągle cherlam.
Ja wspolzyje bez dodatkowego zabezpieczenia od wziecia pierwszej tabletki. Do tego codziennie biore inne suplementy, bo musze. Po prostu staram sie je brac do sniadania lub kolacji - tabsy przyjmuje w porze obiadowej.

Jesli nie zapomnisz tabletki itp., to szansy na ciaze nie ma. Twoj los lezy w Twoich rekach, a medycyna zrobila juz wszystko co mogla w temacie tabletek, bys w ciaze nie zaszla. Teraz beda tylko ulepszac, ale wiadomo, ze nie wypusciliby produktu, ktory nie dziala . Wiecej zaufania w medycyne! W koncu tabsy to nie suplementy diety, ktore dzialaja lub nie, tylko pewnego rodzaju "leki", ktore dzialaja na organizm w okreslony sposob.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-03, 05:58   #4862
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Tak się tu nabijacie z niektórych dziewczyn Ja po 3 latach niebrania tabletek, wróciłam do brania tabletek. I jakoś nie mogę im zaufać... Możecie mnie przekonać, że one działają? Ile czasu już je stosujecie, partnerzy w was kończą, a ciąży nadal nie ma? Ja nawet wapna na alergię boję sie brać, żeby nic się nie wydarzyło (chociaż wiem, że na tabletki nie wpływa) i przez to ciągle cherlam.
Ja biore tabletki półtora roku. Od poczatku brania partner konczyl we mnie, nie uzywalismy nigdy gumek. Bralam zawsze regularnie i jedyne czego unikam to grejpfrut (którego i tak nie lubię) i dziurawiec no i uważam przy lekach, zawsze sprawdzam czy nie ma interakcji. W ciąże nie zaszłam i jeszcze nie planuję

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-03, 10:24   #4863
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja wspolzyje bez dodatkowego zabezpieczenia od wziecia pierwszej tabletki. Do tego codziennie biore inne suplementy, bo musze. Po prostu staram sie je brac do sniadania lub kolacji - tabsy przyjmuje w porze obiadowej.

Jesli nie zapomnisz tabletki itp., to szansy na ciaze nie ma. Twoj los lezy w Twoich rekach, a medycyna zrobila juz wszystko co mogla w temacie tabletek, bys w ciaze nie zaszla. Teraz beda tylko ulepszac, ale wiadomo, ze nie wypusciliby produktu, ktory nie dziala . Wiecej zaufania w medycyne! W koncu tabsy to nie suplementy diety, ktore dzialaja lub nie, tylko pewnego rodzaju "leki", ktore dzialaja na organizm w okreslony sposob.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za odpowiedź. Myślałam, że tylko ja biorę tabletki w porze obiadowej i myślałam, że jest to głupia godzina
Biorę co do minuty o godzinie 14. Nie ma mowy, żebym zapomniała. Jest to jedyna rzecz, o której pamiętam i wiem, że regularnie wykonać muszę. Jedynie czasami nie mam czym popić i drażni mnie, że muszę zawsze sprawdzić torebkę przed wyjściem czy aby na pewno mam tabletki. No właśnie a jak nie popije od razu?


Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Ja biore tabletki półtora roku. Od poczatku brania partner konczyl we mnie, nie uzywalismy nigdy gumek. Bralam zawsze regularnie i jedyne czego unikam to grejpfrut (którego i tak nie lubię) i dziurawiec no i uważam przy lekach, zawsze sprawdzam czy nie ma interakcji. W ciąże nie zaszłam i jeszcze nie planuję

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Ja się zawsze pytam lekarza czy nie ma interakcji. Zastanawiałam się nawet nad płynem do stosowania miejscowo na twarz z antybiotykiem czy mogę. Ten sok grapefruitowy... no ja zrezygnowałam z niego, chociaż lubię. Ale wiem od mojej ginekolog, żeby nie popijać nim tabletek i poczekać około 2 - 4 godziny, aż tabletka się wchłonie. Potem spokojnie można się napić. Bo on nie zaburza działania tabletek, a zaburza wchłanianie tylko każdej tabletki. Ale i tak go nie piję. No i hit. Moja ginekolog mówi, że tabletki przeciwbólowe zaburzają antykoncepcję i jak weźmie się jedną to trzeba dodatkowo się zabezpieczać, jak przy antybiotyku No w to akurat jej nie wierzę. Kobitka z jakiegoś powodu nie chce, żebym brała leki przeciwbólowe.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 13:37   #4864
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Myślałam, że tylko ja biorę tabletki w porze obiadowej i myślałam, że jest to głupia godzina
Biorę co do minuty o godzinie 14. Nie ma mowy, żebym zapomniała. Jest to jedyna rzecz, o której pamiętam i wiem, że regularnie wykonać muszę. Jedynie czasami nie mam czym popić i drażni mnie, że muszę zawsze sprawdzić torebkę przed wyjściem czy aby na pewno mam tabletki. No właśnie a jak nie popije od razu?




Ja się zawsze pytam lekarza czy nie ma interakcji. Zastanawiałam się nawet nad płynem do stosowania miejscowo na twarz z antybiotykiem czy mogę. Ten sok grapefruitowy... no ja zrezygnowałam z niego, chociaż lubię. Ale wiem od mojej ginekolog, żeby nie popijać nim tabletek i poczekać około 2 - 4 godziny, aż tabletka się wchłonie. Potem spokojnie można się napić. Bo on nie zaburza działania tabletek, a zaburza wchłanianie tylko każdej tabletki. Ale i tak go nie piję. No i hit. Moja ginekolog mówi, że tabletki przeciwbólowe zaburzają antykoncepcję i jak weźmie się jedną to trzeba dodatkowo się zabezpieczać, jak przy antybiotyku No w to akurat jej nie wierzę. Kobitka z jakiegoś powodu nie chce, żebym brała leki przeciwbólowe.
Co do tabletek. Skoro bierzesz tabletki o 14, to jak zapomnisz to bez zaburzenia antykoncepcji mozesz ja wziac najpozniej o 2 w nocy (do 12h). Natomiast czytalam, ze wziecie tabletki ok. 3h wczesniej lub pozniej nie ma wplywu na organizm. W sensie organizm nawet sie nie skapnie, ze to troche za szybko lub za pozno . Dlatego jak o 17 jestem poza domem albo wiem, ze o 17 nie bede miec mozliwosci wziac tabletki, to przestawiam budzik na 20 czy po prostu biore o 13 .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 13:40   #4865
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Tak się tu nabijacie z niektórych dziewczyn Ja po 3 latach niebrania tabletek, wróciłam do brania tabletek. I jakoś nie mogę im zaufać... Możecie mnie przekonać, że one działają? Ile czasu już je stosujecie, partnerzy w was kończą, a ciąży nadal nie ma? Ja nawet wapna na alergię boję sie brać, żeby nic się nie wydarzyło (chociaż wiem, że na tabletki nie wpływa) i przez to ciągle cherlam.
6 lat, partner kończy we mnie, ciąży brak.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-05, 15:51   #4866
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

byłam na tabletkach ponad 10 lat. Uprawiałam seks regularnie, wytrysk w środku. Nie byłam w ciąży ani razu. A partnerów było 3 wiec nie można pomyśleć że każdy bezpłodny.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-06, 10:18   #4867
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Co do tabletek. Skoro bierzesz tabletki o 14, to jak zapomnisz to bez zaburzenia antykoncepcji mozesz ja wziac najpozniej o 2 w nocy (do 12h). Natomiast czytalam, ze wziecie tabletki ok. 3h wczesniej lub pozniej nie ma wplywu na organizm. W sensie organizm nawet sie nie skapnie, ze to troche za szybko lub za pozno . Dlatego jak o 17 jestem poza domem albo wiem, ze o 17 nie bede miec mozliwosci wziac tabletki, to przestawiam budzik na 20 czy po prostu biore o 13 .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Ja to wszystko wiem, a jednak się stresuję. Chociaż ginekolog mówiła, że pół godziny w te lub wewte nie robi różnicy. Nie więcej. Ty mówisz, że manewrujesz sobie po 3 - 4 godziny. Postaram się wyluzować. Też mi się nieraz zdarza, że wygodniej byłoby mi wziąć tabletkę chwilę wcześniej lub później.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
6 lat, partner kończy we mnie, ciąży brak.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
byłam na tabletkach ponad 10 lat. Uprawiałam seks regularnie, wytrysk w środku. Nie byłam w ciąży ani razu. A partnerów było 3 wiec nie można pomyśleć że każdy bezpłodny.
Dziewczyny, dzięki
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 10:20   #4868
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
Ja to wszystko wiem, a jednak się stresuję. Chociaż ginekolog mówiła, że pół godziny w te lub wewte nie robi różnicy. Nie więcej. Ty mówisz, że manewrujesz sobie po 3 - 4 godziny. Postaram się wyluzować. Też mi się nieraz zdarza, że wygodniej byłoby mi wziąć tabletkę chwilę wcześniej lub później.





Dziewczyny, dzięki
ja również biorę tabsy różnie ale byle zachować ten odstęp 12 h, a tak jeśli normalnie bierzesz o 7 a jeden raz pasuje ci akurat wziąć o 8 to nie ma problemu nic sie nie stanie

Ale wiem jak to jest ten strach ci poprostu siedzi w głowie i pewnie z czasem przejdzie i sie przekonasz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 09:45   #4869
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja również biorę tabsy różnie ale byle zachować ten odstęp 12 h, a tak jeśli normalnie bierzesz o 7 a jeden raz pasuje ci akurat wziąć o 8 to nie ma problemu nic sie nie stanie

Ale wiem jak to jest ten strach ci poprostu siedzi w głowie i pewnie z czasem przejdzie i sie przekonasz
No właśnie. Nie uzasadniony strach, że lepiej nie ryzykować. I spina, że musi być co do minuty
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 13:42   #4870
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Charlotte York Pokaż wiadomość
No właśnie. Nie uzasadniony strach, że lepiej nie ryzykować. I spina, że musi być co do minuty
Ja miałam dokładnie to samo także Ci się zupełnie nie dziwię ale z czasem zaczęłam ufać tabletkom i nie biorę co do minuty jak wezmę godzinę później czy wcześniej to się nic nie stanie, chociaż wiadomo, że lepiej brać o jednej godzinie żeby sobie nie zapomnieć
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 18:45   #4871
keres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 17
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam. Potrzebuję porady i liczę na Waszą pomoc Przedwczoraj wieczorem zaobserwowałam u siebie pierwsze plamienia zwiastujące okres przy czym od razu chciałam wziąć pierwszą tabletkę anty ( pierwszą w życiu). Pomyślałam że być może to za wcześnie i poczekałam do następnego dnia do wieczora, mimo że plamienie nie nasiliło się i nie pojawiło się konkretne krwawienie. W innych źródłach czytałam że takie plamienie możemy zaliczyć już do okresu, dlatego też tabletkę przyjęłam. Wg tej teorii pierwszą tabletkę zażyłam poprawnie, jednak od jej zażycia okres dalej nie nastąpił a plamienie jakby zanikło (czytałam że po wzięciu tabletki taka sytuacja jest możliwa). Martwię się jednak że tabletke zjadłam za wcześnie i nie był to jeszcze pierwszy dzień cyklu (?) Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Czy będę chroniona w tym miesiącu? Bardzo proszę o wyjaśnienie i pomoc Z góry dziękuję
keres jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 18:52   #4872
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez keres Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję porady i liczę na Waszą pomoc Przedwczoraj wieczorem zaobserwowałam u siebie pierwsze plamienia zwiastujące okres przy czym od razu chciałam wziąć pierwszą tabletkę anty ( pierwszą w życiu). Pomyślałam że być może to za wcześnie i poczekałam do następnego dnia do wieczora, mimo że plamienie nie nasiliło się i nie pojawiło się konkretne krwawienie. W innych źródłach czytałam że takie plamienie możemy zaliczyć już do okresu, dlatego też tabletkę przyjęłam. Wg tej teorii pierwszą tabletkę zażyłam poprawnie, jednak od jej zażycia okres dalej nie nastąpił a plamienie jakby zanikło (czytałam że po wzięciu tabletki taka sytuacja jest możliwa). Martwię się jednak że tabletke zjadłam za wcześnie i nie był to jeszcze pierwszy dzień cyklu (?) Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Czy będę chroniona w tym miesiącu? Bardzo proszę o wyjaśnienie i pomoc Z góry dziękuję
Najbezpieczniej jest uznać, że rozpoczęłaś przyjmowanie tabletek w trakcie cyklu. Sposób postępowania w takiej sytuacji powinien być opisany w ulotce.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 18:55   #4873
keres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 17
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No właśnie na ulotce mam tylko że w przypadku zażycia tabletki w 2-5 dniu cyklu należy się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni. Nie bardzo jest mowa co robić gdy jest to środek cyklu
keres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 19:00   #4874
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ja bym stosowala wtedy prezerwatywe do konca 1ego opakowania.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 19:02   #4875
keres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 17
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Oki, rozumiem że od drugiego opakowania ochroną już powinna być pełna?
keres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 19:03   #4876
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mysle, ze tak, ale na 100% pewna nie jestem. Zawsze dla pewnosci mozesz polaczyc opakowania.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 19:04   #4877
keres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 17
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mam jeszcze pytanie, czy ewentualnie skuteczność tego opakowania można sprawdzić około 14 dnia cyklu wykonując test owulacyjny? jeżeli jego wynik będzie negatywny czy będzie oznaczalo to ze ochrona jest poprawna? chcialabym to sprawdzic w zasadzie z ciekawości, dodatkowe zabezpieczenie bede dla pewności stosować
keres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 21:45   #4878
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ja również do końca opakowania zabezpieczałam się prezerwatywami jeszcze, bo tak w sumie z tym pierwszym dniem okresu to nie wiadomo. Mi ginekolog mówiła, ze plamienie to nie okres. Okres jest wtedy, kiedy już konkretnie krwawię i wtedy mam wziąć tabletkę. A że nie byłam pewna czy to krwawienie było wystarczające to stosowałam przy pierwszym opakowaniu gumkę
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-10, 21:23   #4879
keres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 17
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziękuję bardzo za odpowiedź, tak też będę robić W Internecie jest multum opinii na ten temat i zdania są podzielone, jednak myślę że przezorny zawsze ubezpieczony Mi ginekolog wprawdzie mówiła że pierwsza tabletka w trakcie plaminia/krwawienia także nieo kreslila dokładnie.. Jeszcze raz dzięki
keres jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 12:41   #4880
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Jak myślicie czy tabletka uksyta dosłownie tyci tyciu (brak jakby ziarka piasku) ma działanie antykoncepcyjne zachowane? Połknęłam taką, bo uszczerbek był tak mały, że uznałam, że jakbym się tej tabletce nie przyglądała, to bym nie zauważyła. A teraz mam stres.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-03, 15:14   #4881
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Tak
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 09:07   #4882
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Tak
Jak rozumiem chciałaś mi powiedzieć, że taka tabletka działanie antykoncepcyjne zachowała? No może uszczerbek był większy niż jedno ziarnko, ale naprawdę nie był wielki. Jakbym się nie przyglądała tabletce to nie miałabym pojęcia, że taka ona jest. Brzeg po prostu był delikatnie wyszczerbiony.
Ale martwię się tym bardziej, bo wczoraj dostałam lekkich plamień, brązowawych. Ostatnią tabletkę z opakowania łykam jutro. Wyszczerbiona była we wtorek, a w czwartek był seks. I teraz się martwię czy to plamienie nie jest przypadkiem znakiem obniżonej skuteczności.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 08:32   #4883
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Czy tabletki mogą mi nie służyć?
Pisałam tu kilka razy - na początku miałam jedne tabletki, przez 3 miesiące plamiłam, dostałam silniejsze, znów plamiłam przez 2 miesiące, a potem ustało. Byłam zadowolona, że przez 28 dni niczym się nie muszę przejmować, a tu bum! Minęło 3 miesiące spokoju i w tym cyklu przy 17 tabletce już plamiłam. Mam wrażenie, że mój organizm domaga się więcej i więcej hormonów, ale nie mogę przecież tylko zwiększać dawki

Chciałabym spokojnie przetrwać 28 dni, bez plamień, ale chyba to niemożliwe. Miałam z zamiarze dobrać tabletki do grudnia, i potem odstawić (u mnie zdrowotnie, a nie antykoncepcyjnie), ale jeśli mam się męczyć 7 dni plamienia + 5 dni krwawienia z odstawienia, to nie wiem.

Czy to normalne, że po kilku miesiącach spokoju znów mam te okropne plamienia?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 14:01   #4884
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Czy tabletki mogą mi nie służyć?
Pisałam tu kilka razy - na początku miałam jedne tabletki, przez 3 miesiące plamiłam, dostałam silniejsze, znów plamiłam przez 2 miesiące, a potem ustało. Byłam zadowolona, że przez 28 dni niczym się nie muszę przejmować, a tu bum! Minęło 3 miesiące spokoju i w tym cyklu przy 17 tabletce już plamiłam. Mam wrażenie, że mój organizm domaga się więcej i więcej hormonów, ale nie mogę przecież tylko zwiększać dawki

Chciałabym spokojnie przetrwać 28 dni, bez plamień, ale chyba to niemożliwe. Miałam z zamiarze dobrać tabletki do grudnia, i potem odstawić (u mnie zdrowotnie, a nie antykoncepcyjnie), ale jeśli mam się męczyć 7 dni plamienia + 5 dni krwawienia z odstawienia, to nie wiem.

Czy to normalne, że po kilku miesiącach spokoju znów mam te okropne plamienia?
Idź do ginekologa. Plamienia mogą być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi, ale możliwe też, że jest inna przyczyna plamień. Najlepiej oceni to lekarz
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 15:45   #4885
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Idź do ginekologa. Plamienia mogą być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi, ale możliwe też, że jest inna przyczyna plamień. Najlepiej oceni to lekarz
Zapisałam się na za tydzień,ale chyba zwariuję do tego czasu. Jeszcze mam 2 tabletki do przerwy, a dostałam normalnego, czerwonego krwawienia...Eh. Dziwne, że po takim czasie coś jest znowu nie tak.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 17:10   #4886
milena0896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Za tydzień jade do Anglii jest tam godzina do tyłu w Polsce tabletkę antykoncepcyjną biore o 21 to tam mam wziąć o 20 czy normalnie o 21. Czy to ma jakieś duże znaczenie i moge przez to stracić taką ochronę i zajść w ciąże ?
milena0896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 17:54   #4887
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez milena0896 Pokaż wiadomość
Za tydzień jade do Anglii jest tam godzina do tyłu w Polsce tabletkę antykoncepcyjną biore o 21 to tam mam wziąć o 20 czy normalnie o 21. Czy to ma jakieś duże znaczenie i moge przez to stracić taką ochronę i zajść w ciąże ?
Godzina w jedną czy w drugą stronę nie robi różnicy, więc weź tak, ak będzie Ci wygodniej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 18:19   #4888
milena0896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Godzina w jedną czy w drugą stronę nie robi różnicy, więc weź tak, ak będzie Ci wygodniej.
Dziękuje !
milena0896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 20:06   #4889
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewczyny, mam pytanie.
Byłam u Pani ginekolog i zamieniam tabletki z Vibin na Zoely i zapomniałam się Pani Doktor zapytać o jedną rzecz ...- jak połączyć opakowania, czy nie brać 7 tabletek Placebo z Vibinu i od razu zacząć Zoely czy normalnie wziąć placebo i dopiero wtedy.

Dobra odwołuję pytanie

Później dalej jest jeszcze lepiej wytłumaczone:
Zaleca się rozpoczęcie przyjmowania leku Zoely w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki
poprzedniego leku antykoncepcyjnego (oznacza to brak przerwy w przyjmowaniu tabletek).
Przyjmowanie tabletek można rozpocząć później, jednak nigdy nie później niż w następnym dniu po
okresie przerwy w przyjmowaniu tabletek obecnie przyjmowanego leku antykoncepcyjnego (lub
w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki placebo obecnie przyjmowanego leku
antykoncepcyjnego).

Czyli rozumiem, że można zrobić przerwę z placebo, ale się nie zaleca i najlepiej od razu po substancji czynnej przejść do nowych tabletek

Jak Wy robicie? Musiałabym zacząć brać tabletki już za tydzień, typowo na mój wyjazd do Bułgarii i pewnie jeśli zrezygnuje z placebo i od razu wezmę te z substancją czynną to szybciej dostanę okresu?

Szczerze wolałabym wziąć do końca placebo i dopiero wtedy zaczac nowe opakowanie, ale boję się, że antykoncepcja nie będzie w 100% zachowana.

Poza tym - pewnie dla spokoju połączę opakowania i nie będę brała placebo, ale zastanawiam się :
a) jak to będzie krwawieniem z odstawienia, już zawsze wtedy będzie na początku opakowania Zoely?
b) czy po 3 tygodniach brania substancji czynnej i później przejścia na placebo antykoncepcja na pewno będzie zachowana? Organizm może się trochę pogubić - najpierw ma 7 dni placebo , za miesiąc zero przerwy na placebo, a później po 24 tabletkach Zoely 4 dni placebo, jest jakieś medyczne wytłumaczenie, że wtedy antykoncepcja będzie zachowana?

Edytowane przez mila1122
Czas edycji: 2016-09-07 o 21:15
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 08:33   #4890
AldiAldona
Przyczajenie
 
Avatar AldiAldona
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Godzina w jedną czy w drugą stronę nie robi różnicy, więc weź tak, ak będzie Ci wygodniej.
dokładnie, godzina w tę czy w tę strona nie robi różnicy - a przynajmniej nie powinna - najlepiej weź w tym momencie, w którym brałaś u nas. Organizm jest najbardziej przyzwyczajony do tej pory
AldiAldona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.