Panny Młode 2021 cz. II - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-21, 10:50   #1531
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

dzięki Bo mnie tata nakręcił, że wypada dać
Ja mam niedługo urodziny i u brata zamówiłam w prezencie jakieś lekkie,.bo kocham cięższe zapachy, ale właśnie, sierpień będzie ciepło, emocje i może mnie zemdlić od moich ciężkich nut
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 11:12   #1532
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja miałam Lancome La vie est belle intense edp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 11:15   #1533
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja szukam właśnie zapachu na ślub. Bo ukochane Kenzo Amour ze swoim flakonem pasuje jak pięść do nosa do rustykalnego ślubu. W sumie bardziej może szukam flakonu niż zapachu, bo oczywiście chcę mieć na zdjęciu z dodatkami (butami np.), no ale żeby też zapach mi pasował.

U mnie w pracy zwyczajowo się kładzie zawiadomienie (a po przynosi ciasto) i w sumie to chyba tyle, nie kojarzę, żeby ostatnio delegacje jeździły, a były w 2020 dwa śluby, ale też oba były dość daleko (mój też będzie). Gdyby jechała delegacja, to na pewno nie wpraszałaby się na wesele. Nikogo z pracy nie zapraszam.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 11:17   #1534
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Ja szukam właśnie zapachu na ślub. Bo ukochane Kenzo Amour ze swoim flakonem pasuje jak pięść do nosa do rustykalnego ślubu. W sumie bardziej może szukam flakonu niż zapachu, bo oczywiście chcę mieć na zdjęciu z dodatkami (butami np.), no ale żeby też zapach mi pasował.

U mnie w pracy zwyczajowo się kładzie zawiadomienie (a po przynosi ciasto) i w sumie to chyba tyle, nie kojarzę, żeby ostatnio delegacje jeździły, a były w 2020 dwa śluby, ale też oba były dość daleko (mój też będzie). Gdyby jechała delegacja, to na pewno nie wpraszałaby się na wesele. Nikogo z pracy nie zapraszam.
to może poszukaj odpowiedniego flakonu i przelej tam perfumy? tak może być łatwiej
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 11:42   #1535
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

A myślałam o tym nawet. Ale i tak szukam letniego zapachu (Kenzo jednak stricte latem jest dość przysłodkie), którym wcale niekoniecznie będę pachnieć na ślubie (jesiennym), więc sobie uzasadniam to szukanie wydatkami ślubnymi.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 11:43   #1536
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
moja świadkowa sama się wprosiła na bycie świadkiem, ale to siostra, to wybaczam
Mam głupie pytanie, dziś idziemy do księdza spisywać protokół, czy za to coś się daje w ofierze? Mój tata-razem pracujemy, teraz mi suszy głowę, że muszę coś dać, a najlepiej już ofiarę za ślub. Ale to chyba za wcześnie? Już mam dość tych formalności kościelnych, jakbym mogła cofnąć czas, to wolałabym wziąć ślub w swojej parafii i po sprawie, a tak ciągle coś.
Nic się nie daje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ja również nic nie dawałam przy protokole.

Dziewczyny, jakie perfumy wybieracie na ślub? Zamówiłam sobie Lancome Idole, bardzo ładny zapach, ale jakoś mi nie siadł.
Nie wiem czy nie zostanę przy moim Jimmy Choo for women...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
La vie Est Belle, prezent urodzinowy od TŻ wybrany przeze mnie, w wersji z bogatą kokardką, bo ładniejszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2021-05-21 o 11:51
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 12:09   #1537
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ja również nic nie dawałam przy protokole.

Dziewczyny, jakie perfumy wybieracie na ślub? Zamówiłam sobie Lancome Idole, bardzo ładny zapach, ale jakoś mi nie siadł.
Nie wiem czy nie zostanę przy moim Jimmy Choo for women...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę miała Miss Dior blooming bouquet
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-21, 12:52   #1538
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jedne z tych które mam, nie planuję zamawiać noc nowego
jedynie co chciałam to kupić sobie taki finezyjny flakonik z aliexpress żeby do zdjęć był ładny
ale się zagapiłam i już za późno więc będzie ten co jest, też nienajgorszy



a flakonik to chciałam taki
nie wiem czy takiego flakonika nie widziałam w action, a może w pepco. ale to juz mogło być z miesiąc temu.

ja bede carachel amor amor
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 13:02   #1539
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez patrysia34 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może głupie pytanie, ale jak prosiłyście o zostanie świadkową? Dawałyście jakieś prezenciki? Chcę swoją bliską koleżankę zapytać wcześniej, przed oficjalnymi zaproszeniami (tego jeszcze nie ogarnęliśmy)..

trzy miesiące do ślubu, a ja w lesie.. dosłownie, jeszcze mam problem z kolanem i boję się co to może być
Ja w sumie jakoś specjalnie nie prosiłam bo ona wiedziała już jakieś 10 lat temu, że jak będę wychodziła za mąż to chcę żeby była moją świadkową, więc zrobiłam jej tylko takie pudełko i tam były jakieś kosmetyki, słodycze, jakaś kartka. Już nawet nie pamiętam co ja tam dokładnie powrzucałam bo to było 2 lata temu


Co do perfum to nie wiem jeszcze. Szkoda mi kasy na nowe perfumy, a te o których myślałam to nie wiem czy mają ładną buteleczkę..

Ale mam dzisiaj beznadziejny dzień. Zdążyłam oczy otworzyć, a już złe wiadomości.. miałam dzisiaj wizytę u stomatologa, nie zdziwiłabym się jakby dentystka rękę złamała na szczęście jeden sukces mam - wizyta się odbyła normalnie. Już niech się skończy ten dzisiejszy dzień..
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 14:52   #1540
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja tak długo się czaiłam i zastanawiałam czy coś kupować jako prośbę o świadkowanie że w końcu zapytałam wprost

Na grupie zdjęcie sukienki nad którą się zastanawiałam na poprawiny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 21:26   #1541
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Jestem w ciężkim szoku, nie dość, że ta moja koleżanka się zgodziła zostać świadkową, to jeszcze właśnie chce mi zrobić wieczór panieński.

Ja byłam pewna, że nic nie robię, bo po co, jakoś tak nie widziałam potrzeby. A wychodzi na to, że będzie grill na działce

Chlip, już ją muszę kochać przyjacielsko do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-22, 06:14   #1542
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny myslalam ze ten stres przed ślubem jak czytalam to laski troche przesadzały.. a ja dzis nie zmruzylam nawet oka przez całą noc az w końcu poszlam do łazienki zwymiotować tak mi było niedobrze..fatalnie ske czuje glowa boli i dalej mnie mdli..masakra jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 06:30   #1543
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Kolorowa, mam nadzieję, że uda się jakoś opanować nerwy

Trzymam kciuki za piękny dzień


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 07:11   #1544
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny myslalam ze ten stres przed ślubem jak czytalam to laski troche przesadzały.. a ja dzis nie zmruzylam nawet oka przez całą noc az w końcu poszlam do łazienki zwymiotować tak mi było niedobrze..fatalnie ske czuje glowa boli i dalej mnie mdli..masakra jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki najgorszy dla mnie był dzień przed, bo bardziej od ślubu spowiedź mnie stresowała. W dniu ślubu były nerwy ale do opanowania. Co innego że ja wesela nie miałam, a to od zawsze dla mnie była mocno przerażająca wizja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 10:02   #1545
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny myslalam ze ten stres przed ślubem jak czytalam to laski troche przesadzały.. a ja dzis nie zmruzylam nawet oka przez całą noc az w końcu poszlam do łazienki zwymiotować tak mi było niedobrze..fatalnie ske czuje glowa boli i dalej mnie mdli..masakra jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki i jestem pewna że wszystko będzie pięknie
To ma być szczęśliwy dzień, nie stresuj się już i tak nic to nie zmieni. Strzel sobie kieliszek jakiegoś prosecco przed wyjściem na odwagę
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 10:17   #1546
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny myslalam ze ten stres przed ślubem jak czytalam to laski troche przesadzały.. a ja dzis nie zmruzylam nawet oka przez całą noc az w końcu poszlam do łazienki zwymiotować tak mi było niedobrze..fatalnie ske czuje glowa boli i dalej mnie mdli..masakra jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie dobrze. Ciężko jest, nie da się oszukać. Ja najgorzej miałam przed wejściem do kościoła. W kościele skoncentrowałam się na tym co było przede mną. Czyli na księdzu i na tym, co mówił. Wtedy na chwilę zapomniałam, co się w ogóle dzieje. Aż do przysięgi, ale już czułam się dobrze. Trzymamy kciuki kochana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 12:45   #1547
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny myslalam ze ten stres przed ślubem jak czytalam to laski troche przesadzały.. a ja dzis nie zmruzylam nawet oka przez całą noc az w końcu poszlam do łazienki zwymiotować tak mi było niedobrze..fatalnie ske czuje glowa boli i dalej mnie mdli..masakra jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale stresik Cię złapał. Ale lepiej teraz, niż na ślubie.
Trzymam kciuki za dobrą pogodę i wspaniały dzień




Jestem po makijażu próbnym i już uwielbiam tę kobitkę. Bo faktycznie zrobiła delikatny, nie czuję się wyszpachlowana. Po makijażu sobie popatrzyłam i wiem, co chce zmienić - powiedziała, że bez problemu na ślubnym tak zrobimy i będzie pasować.

I tża mi umaluje w pakiecie ze mną
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 15:07   #1548
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki najgorszy dla mnie był dzień przed, bo bardziej od ślubu spowiedź mnie stresowała. W dniu ślubu były nerwy ale do opanowania. Co innego że ja wesela nie miałam, a to od zawsze dla mnie była mocno przerażająca wizja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się wydaje, że mnie ta spowiedź będzie bardziej stresować niż sam ślub, no ale zobaczymy.

Ogólnie to chyba najbardziej stresujący dla mnie moment to ta ceremonia w kościele, w ogóle wejście.. ja jestem taka emocjonalna, że sam fakt, że wchodzę z tatą, mój tż widzi mnie pierwszy raz w tym dniu a wokół są najważniejsi ludzie dla mnie powoduje, że już ma gulę w gardle, a nie chcę wyć po pierwszym kroku..

My się wstępie umówiliśmy na poniedziałek na sesję narzeczeńską z naszym fotografem. To jedyny dzień kiedy ma nie padać, ma być słonecznie i do 21 stopni, trzymajcie kciuki, żeby nic się nie zmieniło..
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 17:39   #1549
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Kolorowa, mam nadzieję,że masz dziś piękny dzień!

My spisaliśmy protokół. ksiądz powiedział,że jestem idealna Trochę ciężej miał TŻ jak powiedział, że do kościoła chodzi jedynie podczas jakichś uroczystości, ale ogólnie było bardzo miło, na koniec już na luzie, rozmawialiśmy o dekoracji kościoła. Zakon nie wnika co to będzie, ale mam uwzględnić gotycki styl kościoła i niczego nie przyklejać. Ulżyło mi to po protokole.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-22, 20:31   #1550
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
hmmm... podoba mi się ten tok myślenia
u nas wyszło 56 osób niezaszczepionych i nijak nie mam jak obciąć tych 6. może pokombinuję coś w tą stronę
Gdzieś czytałam, chyba na fb na grupie Protest branży weselnej, że w razie kontroli w trakcie imprezy jak jest taka lista, to bardzo ułatwia, i para młoda nawet nie wie, że jakaś kontrola właśnie się odbywa - właściciel sali czy inna osoba z sali daje listę, sanepid sobie sprawdza kto tam jest albo i nie, kto ich tam wie, i nikogo już nie legitymują i nie niepokoją ;d
Inna sprawa, że wg mnie po samym imieniu i nazwisku, bez np. peselu, nie da się nikogo jednoznacznie zidentyfikować, więc myślę, że te listy to trochę pic na wodę i fotomontaż i w razie czego jest podkładka, że wszystko ok, ale i tak nikt nie wnika, co dokładnie na niej jest.

Wpadłam też na pomysł, że można dopisać do takiej listy gości zagranicznych - kto z polskiego sanepidu sprawdzi, czy są szczepieni, czy nie Nie ma ich u nas w żadnym systemie
Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ale stresik Cię złapał. Ale lepiej teraz, niż na ślubie.
Trzymam kciuki za dobrą pogodę i wspaniały dzień




Jestem po makijażu próbnym i już uwielbiam tę kobitkę. Bo faktycznie zrobiła delikatny, nie czuję się wyszpachlowana. Po makijażu sobie popatrzyłam i wiem, co chce zmienić - powiedziała, że bez problemu na ślubnym tak zrobimy i będzie pasować.

I tża mi umaluje w pakiecie ze mną
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie zazdroszczę, ja tydzień temu byłam na próbnym makijażu i trochę porażka - chciałam delikatny, a czułam się właśnie wymalowana, jak dla mnie był za mocny Jutro idę na podejście nr 2 i już się boję... Nie chcę zmieniać makijażystki na 2 tyg przed ślubem, mam nadzieję, że się tym razem dogadamy. A masz może jakieś foto swojego makijażu? Zbieram inspiracje na jutro, co to znaczy delikatny makijaż

Edytowane przez e m o c j a
Czas edycji: 2021-05-22 o 20:33
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 20:52   #1551
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dzisiaj właśnie rozmawiałam z koleżanką, która bierze ślub w sierpniu. Pytała się jak było na protokole, bo słyszała tyle złych opinii, że bardzo się tym stresują.
Ja powiedziałam, że było naprawdę w porządku. Siedzieliśmy razem i nie było ani jednego niezręcznego pytania czy oceniania.

Według mnie wszystko zależy od księdza. Ja jestem wierząca. Niestety trafiłam w życiu na kilku księży, którzy nie powinni nimi być.
Za dzieciaka chodziłam co niedzielę do kościoła, bo tak kiedyś po prostu było. Potem miałam długą przerwę.
Po jakiś 10 latach poszłam do spowiedzi. Trafiłam na super spowiednika, z którym siedziałam długo i rozmawiałam. Nie oceniał, tłumaczył każdy mój wybryk, że jesteśmy tylko ludźmi i każdy popełnia błędy i najważniejsze jest to, żeby zdawać sobie z tego sprawę i starać się nie robić tego wiecej.
Wtedy trochę mój żal do tej instytucji minął.
Potem niestety była powtórka z rozrywki i teraz z kościołem jest mi nie po drodze.
Nasz proboszcz na szczęście jest super człowiekiem. Przede wszystkim zdaje sobie z tego sprawę, że czasy się zmieniły. Doskonale wie, że razem mieszkamy. Mówił, że mimo wszystko jest to dobre, bo możemy się sprawdzić przed tą ważna decyzja.
Gdyby jednak to był jakiś zacofany grzyb, to ja nie wiem czy byłabym w stanie przez to przebrnąć.
Nie dziwię się, że ludzie odchodzą od kościoła i ślubów kościelnych.
Na pewno narzeczeni nie powinni stresować się załatwianiem formalności. Jestem również zdania, że tak jak w urzędzie powinien być odgórnie ustalony identyczny cennik dla wszystkich parafii.
Wtedy choć trochę ograniczyłoby działalność "księży" biznesmenów.
U nas ksiądz powiedział, że mamy dać ile chcemy i mamy to wrzucić do ogólnej skrzynki, on nie chce nic do ręki.
Jak czytam, że jakiś biznesmen mówi "co łaska, ale nie mniej niż " to nóż mi się otwiera 🤮

Jak w każdym zawodzie trafi się na ludzi z powołania i takich, którzy widzą jedynie pieniądze. W kościele irytuje mnie to, że nie ma żadnej kontroli. Każdy jest władcą w swojej parafii i ustala swoje zasady :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Kolorowymaj
Czas edycji: 2021-05-22 o 21:20
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 21:33   #1552
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez e m o c j a Pokaż wiadomość

Lottie zazdroszczę, ja tydzień temu byłam na próbnym makijażu i trochę porażka - chciałam delikatny, a czułam się właśnie wymalowana, jak dla mnie był za mocny Jutro idę na podejście nr 2 i już się boję... Nie chcę zmieniać makijażystki na 2 tyg przed ślubem, mam nadzieję, że się tym razem dogadamy. A masz może jakieś foto swojego makijażu? Zbieram inspiracje na jutro, co to znaczy delikatny makijaż

Mam jakieś ze dwa zrobione na szybko w domu, żeby mamie pokazać, to może wrzucę na fejsa jutro.
Generalnie to i tak będę zmieniać kilka rzeczy, ale chodze w tym makijażu od 12, nawet się przespałam w międzyczasie dwie godzinki i on się nadal trzyma Nic się nie osypało, wygląda spoko. Także jestem w szoku, szczególnie, że zapłaciłam... 90zł
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 22:18   #1553
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Kolorowa, mam nadzieję,że masz dziś piękny dzień!

My spisaliśmy protokół. ksiądz powiedział,że jestem idealna Trochę ciężej miał TŻ jak powiedział, że do kościoła chodzi jedynie podczas jakichś uroczystości, ale ogólnie było bardzo miło, na koniec już na luzie, rozmawialiśmy o dekoracji kościoła. Zakon nie wnika co to będzie, ale mam uwzględnić gotycki styl kościoła i niczego nie przyklejać. Ulżyło mi to po protokole.
My też dziś byliśmy na protokole, wszystkie papiery zaniesione Także teraz tylko zanieść kartkę o zapowiedzi do parafii tż. Dostaliśmy też numer do organisty oraz do pary która ma ślub przed nami. Udało się z nimi ustalić tyle że są chętni aby się dogadać. Mamy się spotkać za jakieś w tygodnie.

Udało się też dać dziś jedno zaproszenie. Zostały 4 - dwa rozdam w piątek bo to dla koleżanek. Jedno może jutro się uda.

Ostatnio też zaczęliśmy kupować napoje. Mamy już pepsi, wodę gazowną, soki pomarańczowe i jabłkowe

Także powoli do przodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 08:21   #1554
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Melduję się już jako żona 🥰 na szybko bo zaraz wstajemy na śniadanie i poprawiny...dzień najpiękniejszy w zyciu ale myslalam ze umrę ze stresu co było zdecydowanie silniejsze ode mnie...niestety od chwili kiedy swiadek z młodym przyjechali lał deszcz co pogrzebało nasze plany na życzenia na dworze strzelanie płatków i sesje w kosciele mega stres nie zdążyłam się otrząsnąć z wejścia z tata a juz byla przysięga oczywiście ledwo z siebie to wszystko wydusiłam i w kosciele zlecialo chwila moment..wesele tak samo ale super sie bawiliśmy najlepiej w zyciu o 6 jeszcze zostały niedobitki...i tak potwierdzam ten dzien zlecial tak szybko szok! I zaluje ze to juz po wszystkim...życzyła bym sobie tylko lepszej pogody i oczywiście pierwsza małżeńska sprzeczka za nami bo mąż chciał pić z kolegami zamiast zająć się żoną ale dobrze ze swiadek wkroczył do akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 08:35   #1555
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Melduję się już jako żona 🥰 na szybko bo zaraz wstajemy na śniadanie i poprawiny...dzień najpiękniejszy w zyciu ale myslalam ze umrę ze stresu co było zdecydowanie silniejsze ode mnie...niestety od chwili kiedy swiadek z młodym przyjechali lał deszcz co pogrzebało nasze plany na życzenia na dworze strzelanie płatków i sesje w kosciele mega stres nie zdążyłam się otrząsnąć z wejścia z tata a juz byla przysięga oczywiście ledwo z siebie to wszystko wydusiłam i w kosciele zlecialo chwila moment..wesele tak samo ale super sie bawiliśmy najlepiej w zyciu o 6 jeszcze zostały niedobitki...i tak potwierdzam ten dzien zlecial tak szybko szok! I zaluje ze to juz po wszystkim...życzyła bym sobie tylko lepszej pogody i oczywiście pierwsza małżeńska sprzeczka za nami bo mąż chciał pić z kolegami zamiast zająć się żoną ale dobrze ze swiadek wkroczył do akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje️ Myślałam o tobie. Super, że już po. Stres na pewno ogromny. Rozumiem, bo pamiętam jak ja przed tygodniem się stresowałam. Pogodę akurat miałam, ale wczoraj masakra... Ale tego właśnie się nie przewidzi i nie zaplanuje. Dobrze, że już po. Chociaż czas leci za szybko... Tu się stresujesz, a tu żegnasz gości... Bardzo szybko wszystko się dzieje. Witamy w gronie mężatek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 09:54   #1556
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Melduję się już jako żona 🥰 na szybko bo zaraz wstajemy na śniadanie i poprawiny...dzień najpiękniejszy w zyciu ale myslalam ze umrę ze stresu co było zdecydowanie silniejsze ode mnie...niestety od chwili kiedy swiadek z młodym przyjechali lał deszcz co pogrzebało nasze plany na życzenia na dworze strzelanie płatków i sesje w kosciele mega stres nie zdążyłam się otrząsnąć z wejścia z tata a juz byla przysięga oczywiście ledwo z siebie to wszystko wydusiłam i w kosciele zlecialo chwila moment..wesele tak samo ale super sie bawiliśmy najlepiej w zyciu o 6 jeszcze zostały niedobitki...i tak potwierdzam ten dzien zlecial tak szybko szok! I zaluje ze to juz po wszystkim...życzyła bym sobie tylko lepszej pogody i oczywiście pierwsza małżeńska sprzeczka za nami bo mąż chciał pić z kolegami zamiast zająć się żoną ale dobrze ze swiadek wkroczył do akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkiego najlepszego! Deszcz na dobrobyt u nas było 7 stopni i od rana mżawka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 11:40   #1557
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Melduję się już jako żona 🥰 na szybko bo zaraz wstajemy na śniadanie i poprawiny...dzień najpiękniejszy w zyciu ale myslalam ze umrę ze stresu co było zdecydowanie silniejsze ode mnie...niestety od chwili kiedy swiadek z młodym przyjechali lał deszcz co pogrzebało nasze plany na życzenia na dworze strzelanie płatków i sesje w kosciele mega stres nie zdążyłam się otrząsnąć z wejścia z tata a juz byla przysięga oczywiście ledwo z siebie to wszystko wydusiłam i w kosciele zlecialo chwila moment..wesele tak samo ale super sie bawiliśmy najlepiej w zyciu o 6 jeszcze zostały niedobitki...i tak potwierdzam ten dzien zlecial tak szybko szok! I zaluje ze to juz po wszystkim...życzyła bym sobie tylko lepszej pogody i oczywiście pierwsza małżeńska sprzeczka za nami bo mąż chciał pić z kolegami zamiast zająć się żoną ale dobrze ze swiadek wkroczył do akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 12:25   #1558
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziękuję dziewczyny tak wszyscy mówili że jak deszcz pada to pieniądze lecą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 12:26   #1559
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny tak wszyscy mówili że jak deszcz pada to pieniądze lecą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wrzuć nam jakieś zdjęcie na grupie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 12:42   #1560
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wrzuć nam jakieś zdjęcie na grupie
Tak, tak. Zdjęcie. Prooosim

Dziewczyny, help. Chcę zmienić nazwisko na fejsie, ale się nie da bez udowodnienia. Trzeba wrzucić jakiś dokument... Też tak miałyście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez savior_
Czas edycji: 2021-05-23 o 12:48
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.