Panny Młode 2020 cz. II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-03, 17:17   #211
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi się włączył jakiś nostalgiczo-pesymistyczny nastrój w kwestiach okoloslubnych. Prawie nic nie jest przygotowane, wymyślone czy zaklepane, a jakoś nie mam ochoty do tego siadać...
Otrzymałam w weekend dużo zdziwionych spojrzeń i uniesionych brwi, gdy mówiłam, że godzina ślubu nieokreślona, zaproszenia żadne niewybrane, nie mierzyłam żadnej sukni, nie wiem, jakie chce nazwisko, o menu, kolorach przewodnich czy dekoracjach nawet nie wspominając. Ślub za 7 miesięcy.
A ja Cię bardzo rozumiem. Olej zdziwionych
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:22   #212
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi się włączył jakiś nostalgiczo-pesymistyczny nastrój w kwestiach okoloslubnych. Prawie nic nie jest przygotowane, wymyślone czy zaklepane, a jakoś nie mam ochoty do tego siadać...
Otrzymałam w weekend dużo zdziwionych spojrzeń i uniesionych brwi, gdy mówiłam, że godzina ślubu nieokreślona, zaproszenia żadne niewybrane, nie mierzyłam żadnej sukni, nie wiem, jakie chce nazwisko, o menu, kolorach przewodnich czy dekoracjach nawet nie wspominając. Ślub za 7 miesięcy.
Ech, porażka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może myśleli, że wyciągną od Ciebie jakieś szczegóły a tu nic z tego. Trochę czasu jeszcze masz. Z suknią może być problem, chyba że nie kupujesz w salonie, a reszta jest do ogarnięcia przez ten czas, który został.


Ja koloru przewodniego nie mam, a z dekoracji to wiem tyle, że mają być ładne, białe kwiaty na nic więcej nie mam pomysłu.
__________________

Edytowane przez Nikki_944
Czas edycji: 2019-12-03 o 17:24
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:52   #213
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi się włączył jakiś nostalgiczo-pesymistyczny nastrój w kwestiach okoloslubnych. Prawie nic nie jest przygotowane, wymyślone czy zaklepane, a jakoś nie mam ochoty do tego siadać...
Otrzymałam w weekend dużo zdziwionych spojrzeń i uniesionych brwi, gdy mówiłam, że godzina ślubu nieokreślona, zaproszenia żadne niewybrane, nie mierzyłam żadnej sukni, nie wiem, jakie chce nazwisko, o menu, kolorach przewodnich czy dekoracjach nawet nie wspominając. Ślub za 7 miesięcy.
Ech, porażka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No co ty, teraz to trzeba 2 lata przed ślubem miec ogarnoetdgo DJ, sale, suknie i w ogóle.
Ja mam do ślubu pół roku i mam wpłacona zaliczkę za salę, zamówiona suknie (bo trzeba było termin rok wcześniej zaklepac) i zaliczka za fotografa. Oprócz tego mama wczoraj zamówiła tort, bo nam babeczka w cukierni powiedziala, że w maju maja dużo zamówień na torty. Tak gdybym miała sama wszystko załatwiać, to bym się zabrała z 3 miesiące przed, ale wykonawcy narzucają swoje terminy.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:13   #214
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi się włączył jakiś nostalgiczo-pesymistyczny nastrój w kwestiach okoloslubnych. Prawie nic nie jest przygotowane, wymyślone czy zaklepane, a jakoś nie mam ochoty do tego siadać...
Otrzymałam w weekend dużo zdziwionych spojrzeń i uniesionych brwi, gdy mówiłam, że godzina ślubu nieokreślona, zaproszenia żadne niewybrane, nie mierzyłam żadnej sukni, nie wiem, jakie chce nazwisko, o menu, kolorach przewodnich czy dekoracjach nawet nie wspominając. Ślub za 7 miesięcy.
Ech, porażka...
U mnie to samo- ślub za 8 miesięcy
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:13   #215
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
A ja Cię bardzo rozumiem. Olej zdziwionych
Ech, no tym się nawet tak nie przejmuję. Bardziej martwi mnie fakt, że jakoś nie mam do tego wszystkiego entuzjazmu i ochoty, co może przełożyć się na niedoróbki i średni efekt końcowy, a fajnie jednak by było miło wspominać swoją uroczystość.

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Może myśleli, że wyciągną od Ciebie jakieś szczegóły a tu nic z tego. Trochę czasu jeszcze masz. Z suknią może być problem, chyba że nie kupujesz w salonie, a reszta jest do ogarnięcia przez ten czas, który został.

Ja koloru przewodniego nie mam, a z dekoracji to wiem tyle, że mają być ładne, białe kwiaty na nic więcej nie mam pomysłu.
Hmm, może z tym wyciąganiem informacji trochę racja. To dziewczyny, które dość intensywnie zabiegały o zaręczyny i ekscytowały się swoim ślubem, więc ten temat jest im bliski. Ja w sumie też często pytam o jakieś ustalenia okołoślubne tak z czystej ciekawości i zainteresowania.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No co ty, teraz to trzeba 2 lata przed ślubem miec ogarnoetdgo DJ, sale, suknie i w ogóle.
Ja mam do ślubu pół roku i mam wpłacona zaliczkę za salę, zamówiona suknie (bo trzeba było termin rok wcześniej zaklepac) i zaliczka za fotografa. Oprócz tego mama wczoraj zamówiła tort, bo nam babeczka w cukierni powiedziala, że w maju maja dużo zamówień na torty. Tak gdybym miała sama wszystko załatwiać, to bym się zabrała z 3 miesiące przed, ale wykonawcy narzucają swoje terminy.
Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Kurcze, chyba najbardziej problematyczna kwestia to potwierdzona godzina ślubu i zaproszenia. Mam termin piątkowy, co wiąże się z wzięciem urlopów na ten dzień przez gości oraz niezaplanowania urlopu na ten termin. No i żeby urzędniczka też sobie wtedy nie wymyśliła urlopu To mała gmina, jest jedna osoba od tego.

Takie problemy
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:28   #216
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U mnie śluby cywilne są tylko w soboty.

Pasowałoby mi już zadzwonić do krawcowej w sprawie sukienki a zbieram się do tego równie intensywnie, jak do zamówienia bukietu
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:47   #217
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U mnie znowu tz nie za bardzo chce gadać o ślubie, i twierdzi, że "nasiłę wymyslam" i "nie znam się" . Dla niego skoro to obiad dla najbliższych, to nie ma co się głowic. Np. Pytam co by wolał, sypanie ryżem, konfetti czy banki mydlane, kwiatki czy może coś innego (żebyście nie myślały, to takie luźne pytanie przy obiedzie, a nie, że go wzięłam na poważna rozmowę ), a ten, że w ogóle co to za różnica, najlepiej niczym. Albo mówię, że babeczki mamy w 2 smakach, ale jaki smak tortu na górę? "wybierz jakiś". Podobnie było z zaproszeniami - "znajdź jakieś ładne, bo ja się nie znam", a jak znalazłam, wybrałam, to "no spoko".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 20:14   #218
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mój zaangażował się w dzwonienie do restauracji, USC i teraz ciągnie mnie do przymierzania obrączek Zaproszenia wybierzemy wspólnie, ale z tego, co wybiorę wstępnie ja
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 20:37   #219
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
U mnie znowu tz nie za bardzo chce gadać o ślubie, i twierdzi, że "nasiłę wymyslam" i "nie znam się" . Dla niego skoro to obiad dla najbliższych, to nie ma co się głowic. Np. Pytam co by wolał, sypanie ryżem, konfetti czy banki mydlane, kwiatki czy może coś innego (żebyście nie myślały, to takie luźne pytanie przy obiedzie, a nie, że go wzięłam na poważna rozmowę ), a ten, że w ogóle co to za różnica, najlepiej niczym. Albo mówię, że babeczki mamy w 2 smakach, ale jaki smak tortu na górę? "wybierz jakiś". Podobnie było z zaproszeniami - "znajdź jakieś ładne, bo ja się nie znam", a jak znalazłam, wybrałam, to "no spoko".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Mój się angażuje, ale nie przeżywa jak ja. Zaproszenia ostatecznie on wybrał, bo te co mi się podobały już były nie do zdobycia i wszystkie inne były na zasadzie "ostarecznie może być". Wybór tortu przed nami, ale jesteśmy zgodni, że ma być zwykły prosty, bez bakali, więc pójdzie szybko.


Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Mój zaangażował się w dzwonienie do restauracji, USC i teraz ciągnie mnie do przymierzania obrączek Zaproszenia wybierzemy wspólnie, ale z tego, co wybiorę wstępnie ja

Mój musiał dzwonić do restauracji, zespołu, fotografa, bo ja nienawidzę załatwiać czegoś przez telefon i jak mogę to unikam.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 20:48   #220
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ech, no tym się nawet tak nie przejmuję. Bardziej martwi mnie fakt, że jakoś nie mam do tego wszystkiego entuzjazmu i ochoty, co może przełożyć się na niedoróbki i średni efekt końcowy, a fajnie jednak by było miło wspominać swoją uroczystość.
Ja trochę wychodzę z założenia, że większości tych szczegółów (zaproszenia, kolor przewodni czy dekoracje) i tak nikt nie będzie pamiętał

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
U mnie śluby cywilne są tylko w soboty.

Pasowałoby mi już zadzwonić do krawcowej w sprawie sukienki a zbieram się do tego równie intensywnie, jak do zamówienia bukietu
U nas nie tylko, ale raczej tylko w soboty w ładnej sali w Wadze Miejskiej. Kiedyś gdzieś czytałam, że jeżeli ktoś sobie dzień w tygodniu umyśli, to w gabinecie w urzędzie na zasadzie "przyjdźcie ze świadkami, podpiszcie papiery i znikajcie".

W sumie powinnam się do naszej kwiaciarki przejść, ale jakoś nie mam motywacji

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
U mnie znowu tz nie za bardzo chce gadać o ślubie, i twierdzi, że "nasiłę wymyslam" i "nie znam się" . Dla niego skoro to obiad dla najbliższych, to nie ma co się głowic. Np. Pytam co by wolał, sypanie ryżem, konfetti czy banki mydlane, kwiatki czy może coś innego (żebyście nie myślały, to takie luźne pytanie przy obiedzie, a nie, że go wzięłam na poważna rozmowę ), a ten, że w ogóle co to za różnica, najlepiej niczym. Albo mówię, że babeczki mamy w 2 smakach, ale jaki smak tortu na górę? "wybierz jakiś". Podobnie było z zaproszeniami - "znajdź jakieś ładne, bo ja się nie znam", a jak znalazłam, wybrałam, to "no spoko".
Odpowiedziałabym tak samo Zaproszenia z kolei ogarniałam ja, też podejście miał podobne do opisanego. Ale teraz sytuacja się odwróciła, bo znajoma od niego z pracy ma nam jakoś skrzyneczkę na koperty ozdobić, a na pytanie TŻ o jakąś wizję oznajmiłam tylko "prosto i ładnie"
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:42   #221
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przy tych wszystkich rozkminach w sumie się cieszę, że nowe nazwisko będę mieć niebudzące kontrowersji przy odmianach (zakończone na -ska) Swoją drogą - zmieniacie, zostajecie przy swoim, bierzecie podwójne? W swoim otoczeniu widzę raczej tendencję do zmieniania, na podwójne decydują się głównie dziewczyny w trakcie doktoratów, pozostawania przy swoim nie zauważyłam.
Ja zmieniam na nazwisko narzeczonego, jakoś nie jestem szczególnie "związana" ze swoim rodzinnym nazwiskiem. Dodatkowo narzeczony powiedział, że on nie rozważa nawet możliwości, żebym miała nie przyjąć jego nazwiska po ślubie.

Cytat:
Napisane przez Kasia08204 Pokaż wiadomość
A tak zmieniając temat- dziewczyny które mieszkacie za granicą albo daleko od miejsca ślubu- ile wcześniej planujecie przyjechać na miejsce ? Niedługo będziemy musieli zarezerwować bilety i się zastanawiałam ile wcześniej już być...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My na pewno będziemy dwa tygodnie przed, bo właśnie wtedy pobierają się nasi znajomi, na których ślub musimy przylecieć
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 21:55   #222
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość
Dodatkowo narzeczony powiedział, że on nie rozważa nawet możliwości, żebym miała nie przyjąć jego nazwiska po ślubie.
A jakbyś mu powiedziała, że jednak nie, to co by zrobił?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:59   #223
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A jakbyś mu powiedziała, że jednak nie, to co by zrobił?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Tez jestem ciekwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 22:10   #224
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A jakbyś mu powiedziała, że jednak nie, to co by zrobił?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Dobre pytanie
Rozumiem, że wielu facetów ma "urażoną męską dumę", jeśli kobieta nie planuje przyjąć jego nazwiska, ale bez przesady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 07:15   #225
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Z tym ogarnianiem na wesele też miałam moment, że nie chciało mi się za niczym chodzić itd. W sobotę jadę zapłacić za suknię i jednak wybrałam tą droższą ale mialam przygodę w avenue w Krakowie wkleje wam to co pisałam do takiej dziewczyny :
Pierwszy raz byłam tam mierzyć pod koniec września jakoś, pierwszym salonem było valdi bride, a potem następnego dnia właśnie avenue i potem nie chciałam już nic mierzyć bo taka byłam oczarowana. Spodobała mi się jedna sukienka, oczywiście całkowity zakaz robienia zdjęć, a do Krakowa mam 3h drogi, Pani baaaardzo miła (ale to tylko przykrywka) dała mi karteczkę i powiedziała że tej kolekcji jeszcze oficjalnie nie ma i da mi na nią super rabat, normalnie kosztuje ok 5000, a jeżeli dzisiaj się zdecyduje do końca dnia to 4200. Wtedy się nie zdecydowałam, bo chciałam to jeszcze przemyśleć i porównać inne salony. No i w międzyczasie byłam jeszcze w kilku salonach i znalazłam ta jedyna ale nie dawała mi spokoju tamta suknia chociaż kompletnie juz nie pamiętałam jak wygląda... Prosiłam o nazwę kolekcji z jakiej pochodzi itd ale Pani zbywala mnie tylko mówieniem że to takie małe atelier, ale każde atelier ma nazwę itd... I to już było dla mnie dziwne.No i wczoraj byłam przymierzyć jeszcze raz tą suknie. Pani na wstępie się mnie pyta ile mam że sobą gotówki dzisiaj... No trochę mnie wmurowalo. Dała mi jeszcze kilka modeli do przymierzenia i dopiero teraz zauważyłam jaka jest nieobiektywna. Za wszelką cenę chciała coś mi wcisnąć... Proponowała nawet znalezienie i uszycie podobnej sukni jaka wybrałam w innym Salonie... No dla mnie to już trochę plagiat. Poza tym zatajanie cen itd... Mam wrażenie że te suknie są dużo tańsze w rzeczywistości a ona dostosowuje cenę pod Ciebie... Na koniec jak już widziała że jej dzisiaj nie kupię to była wręcz opryskliwa.Jeszcze chciała żebym jej przesłała zdjęcia tego mojego modelu z innego salonu na mnie...
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 07:15   #226
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi się włączył jakiś nostalgiczo-pesymistyczny nastrój w kwestiach okoloslubnych. Prawie nic nie jest przygotowane, wymyślone czy zaklepane, a jakoś nie mam ochoty do tego siadać...
Otrzymałam w weekend dużo zdziwionych spojrzeń i uniesionych brwi, gdy mówiłam, że godzina ślubu nieokreślona, zaproszenia żadne niewybrane, nie mierzyłam żadnej sukni, nie wiem, jakie chce nazwisko, o menu, kolorach przewodnich czy dekoracjach nawet nie wspominając. Ślub za 7 miesięcy.
Ech, porażka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piona. Teraz mam dużo czasu wolnego w pracy to może coś się wezmę. Wzięłam namiary na sukienki, będę dzwonić żeby umówić, może na ten weekend jak się da.
Jest jeszcze czas, na spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 08:01   #227
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Trochę głupota dla mnie jest zakaz robienia zdjęć.. Dobra lustro lustrem ale ja bym chciała widzieć jak to wygląda na zdjęciu... Ciekawe czy tam gdzie będę jechać wolno robić zdjęcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 08:20   #228
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość
Ja zmieniam na nazwisko narzeczonego, jakoś nie jestem szczególnie "związana" ze swoim rodzinnym nazwiskiem. Dodatkowo narzeczony powiedział, że on nie rozważa nawet możliwości, żebym miała nie przyjąć jego nazwiska po ślubie.
Gdyby mi próbował coś narzucać, to jednak bym się zastanowiła nad inną decyzją Może zaproponowałabym nawet przejęcie mojego, skoro mu zależy na wspólnym Ale ani słowa nie powiedział, tylko zerkał przez ramię, jak wypełniałam część o nazwiskach w urzędzie.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 08:32   #229
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A jakbyś mu powiedziała, że jednak nie, to co by zrobił?
Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
TŻ nie jest typem osoby, która za wszelką cenę stara się komuś narzucić coś wbrew woli, więc wydaje mi się, że ostatecznie pogodziłby się z faktem, że chce zostać przy swoim nazwisku lub mieć dwuczłonowe.
Raz Go zapytałam, dlaczego nie chce, żebym została przy swoim nazwisku to powiedział, że dla Niego jest to takie ostateczne ''scementowanie'' naszego związku (TŻ jest z dość religijnej rodziny, w której ceni się wszystkie tradycje ). Nie zagłębiałam się w jakieś głębsze szczegóły, bo dla mnie było naturalne, że przyjmę Jego nazwisko (które w sumie jest nawet nieco podobne do mojego rodowitego).


Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
Z tym ogarnianiem na wesele też miałam moment, że nie chciało mi się za niczym chodzić itd. W sobotę jadę zapłacić za suknię i jednak wybrałam tą droższą ale mialam przygodę w avenue w Krakowie wkleje wam to co pisałam do takiej dziewczyny :
Pierwszy raz byłam tam mierzyć pod koniec września jakoś, pierwszym salonem było valdi bride, a potem następnego dnia właśnie avenue i potem nie chciałam już nic mierzyć bo taka byłam oczarowana. Spodobała mi się jedna sukienka, oczywiście całkowity zakaz robienia zdjęć, a do Krakowa mam 3h drogi, Pani baaaardzo miła (ale to tylko przykrywka) dała mi karteczkę i powiedziała że tej kolekcji jeszcze oficjalnie nie ma i da mi na nią super rabat, normalnie kosztuje ok 5000, a jeżeli dzisiaj się zdecyduje do końca dnia to 4200. Wtedy się nie zdecydowałam, bo chciałam to jeszcze przemyśleć i porównać inne salony. No i w międzyczasie byłam jeszcze w kilku salonach i znalazłam ta jedyna ale nie dawała mi spokoju tamta suknia chociaż kompletnie juz nie pamiętałam jak wygląda... Prosiłam o nazwę kolekcji z jakiej pochodzi itd ale Pani zbywala mnie tylko mówieniem że to takie małe atelier, ale każde atelier ma nazwę itd... I to już było dla mnie dziwne.No i wczoraj byłam przymierzyć jeszcze raz tą suknie. Pani na wstępie się mnie pyta ile mam że sobą gotówki dzisiaj... No trochę mnie wmurowalo. Dała mi jeszcze kilka modeli do przymierzenia i dopiero teraz zauważyłam jaka jest nieobiektywna. Za wszelką cenę chciała coś mi wcisnąć... Proponowała nawet znalezienie i uszycie podobnej sukni jaka wybrałam w innym Salonie... No dla mnie to już trochę plagiat. Poza tym zatajanie cen itd... Mam wrażenie że te suknie są dużo tańsze w rzeczywistości a ona dostosowuje cenę pod Ciebie... Na koniec jak już widziała że jej dzisiaj nie kupię to była wręcz opryskliwa.Jeszcze chciała żebym jej przesłała zdjęcia tego mojego modelu z innego salonu na mnie...
Pokażesz na co się zdecydowałaś?
Co to pogrubionego to naprawdę jestem w szoku, niektórzy są naprawdę bezczelni
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 08:39   #230
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość

Pokażesz na co się zdecydowałaś?
Co to pogrubionego to naprawdę jestem w szoku, niektórzy są naprawdę bezczelni
No mnie też trochę wmurowało,dobrze że byłam z 2 koleżankami bo ja jestem mało asertywna, a raczej chcę być dla każdego miła i nie umiem odpysknąć ostatecznie ta https://wedding.pl/suknia-slubna,Jus...tem,77051.html
w salonie w którym jest mega obsługa, dziewczyny mówiły prosto z mostu jak w czymś było mi źle i żadnego ukrywania ceny i rozsądna zniżka
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 09:21   #231
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
No mnie też trochę wmurowało,dobrze że byłam z 2 koleżankami bo ja jestem mało asertywna, a raczej chcę być dla każdego miła i nie umiem odpysknąć ostatecznie ta https://wedding.pl/suknia-slubna,Jus...tem,77051.html
w salonie w którym jest mega obsługa, dziewczyny mówiły prosto z mostu jak w czymś było mi źle i żadnego ukrywania ceny i rozsądna zniżka
Piękna, mierzyłam ją
Jeśli To nie tajemnica, ile zapłaciłaś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 09:32   #232
Werxx3
Rozeznanie
 
Avatar Werxx3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 930
GG do Werxx3
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez olalaczynska Pokaż wiadomość
Piękna, mierzyłam ją
Jeśli To nie tajemnica, ile zapłaciłaś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6200,tysiaka mi zjechały z ceny, a u Ciebie jaka była?
Werxx3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 09:33   #233
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez SorbetMalinowy Pokaż wiadomość
TŻ nie jest typem osoby, która za wszelką cenę stara się komuś narzucić coś wbrew woli, więc wydaje mi się, że ostatecznie pogodziłby się z faktem, że chce zostać przy swoim nazwisku lub mieć dwuczłonowe.

Raz Go zapytałam, dlaczego nie chce, żebym została przy swoim nazwisku to powiedział, że dla Niego jest to takie ostateczne ''scementowanie'' naszego związku (TŻ jest z dość religijnej rodziny, w której ceni się wszystkie tradycje ). Nie zagłębiałam się w jakieś głębsze szczegóły, bo dla mnie było naturalne, że przyjmę Jego nazwisko (które w sumie jest nawet nieco podobne do mojego rodowitego).









Pokażesz na co się zdecydowałaś?

Co to pogrubionego to naprawdę jestem w szoku, niektórzy są naprawdę bezczelni
Nie zrozum mnie źle, ja jestem po prostu uczulona na wszelkie "mój facet mi zabrania, mój facet nie bierze pod uwagę, mój facet się nie zgodzi".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 10:24   #234
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie zrozum mnie źle, ja jestem po prostu uczulona na wszelkie "mój facet mi zabrania, mój facet nie bierze pod uwagę, mój facet się nie zgodzi".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Mi też się zapala wtedy wielka, czerwona lampka. Brzmi po prostu groźnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 10:53   #235
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

A ja myślę, że jej facet nie miał nic złego ma myśli. Może to takie po prostu jego gadanie.
Mój też czasem sobie pogada, ja robię i tak swoje i obchodzi się bez kłótni

Dziewczyny a ile wcześniej zamawiafie obrączki? Ja myślałam ogarnąć to wcześniej, ale pani w aparcie mi doradzała, żeby się z tym bardzo nie palić. Realizacja to miesiąc i żeby dużo ponad ten miesiąc wcześniej nie zamawiać, ale sama nie wiem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 11:35   #236
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
A ja myślę, że jej facet nie miał nic złego ma myśli. Może to takie po prostu jego gadanie.
Mój też czasem sobie pogada, ja robię i tak swoje i obchodzi się bez kłótni

Dziewczyny a ile wcześniej zamawiafie obrączki? Ja myślałam ogarnąć to wcześniej, ale pani w aparcie mi doradzała, żeby się z tym bardzo nie palić. Realizacja to miesiąc i żeby dużo ponad ten miesiąc wcześniej nie zamawiać, ale sama nie wiem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w styczniu (ślub w maju), ale musimy po nie jechać 100 km, a będziemy na urlopie w styczniu właśnie, potem dopiero 2 tygodnie przed ślubem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 12:21   #237
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Werxx3 Pokaż wiadomość
6200,tysiaka mi zjechały z ceny, a u Ciebie jaka była?
Wiesz co, coś w okolicy właśnie 6 tys

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie zrozum mnie źle, ja jestem po prostu uczulona na wszelkie "mój facet mi zabrania, mój facet nie bierze pod uwagę, mój facet się nie zgodzi".

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ehh... też zwracam na to uwagę
Tym bardziej że moja przyjaciółka jest z takim typem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
A ja myślę, że jej facet nie miał nic złego ma myśli. Może to takie po prostu jego gadanie.
Mój też czasem sobie pogada, ja robię i tak swoje i obchodzi się bez kłótni

Dziewczyny a ile wcześniej zamawiafie obrączki? Ja myślałam ogarnąć to wcześniej, ale pani w aparcie mi doradzała, żeby się z tym bardzo nie palić. Realizacja to miesiąc i żeby dużo ponad ten miesiąc wcześniej nie zamawiać, ale sama nie wiem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę zamawiać w okolicy świat Bożego Narodzenia / Nowego Roku bo podobno wtedy złoto jest najtańsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 12:27   #238
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
A ja myślę, że jej facet nie miał nic złego ma myśli. Może to takie po prostu jego gadanie.
Mój też czasem sobie pogada, ja robię i tak swoje i obchodzi się bez kłótni

Dziewczyny a ile wcześniej zamawiafie obrączki? Ja myślałam ogarnąć to wcześniej, ale pani w aparcie mi doradzała, żeby się z tym bardzo nie palić. Realizacja to miesiąc i żeby dużo ponad ten miesiąc wcześniej nie zamawiać, ale sama nie wiem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasze już są do odbioru, jak będziemy na święta w Polsce to odbierzemy.
Zrobiliśmy tak jak nam wszyscy doradzali i zamówiliśmy w lato. W lecie jak jest gorąco to nie raz palce puchną i potem obrączki uciskają, są za małe. I faktycznie przy pierścionku się to sprawdza. W lecie jest lekki problem ze ściągnięciem a w zimie leży idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 12:55   #239
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle Bernadette Pokaż wiadomość
Nasze już są do odbioru, jak będziemy na święta w Polsce to odbierzemy.
Zrobiliśmy tak jak nam wszyscy doradzali i zamówiliśmy w lato. W lecie jak jest gorąco to nie raz palce puchną i potem obrączki uciskają, są za małe. I faktycznie przy pierścionku się to sprawdza. W lecie jest lekki problem ze ściągnięciem a w zimie leży idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też już mamy, leżą i czekają. Kupowalismy w lecie bo mieliśmy akurat super okazje i dostaliśmy ok 40% zniżki ( a że chcieliśmy niestandardowe materiały- platyne i pallad to akurat się udało zaoszczędzić ). I z rozmiarem to jest fakt, z tym że ja zrobilam na odwrót z moim zaręczynowym bo jak szłam na poprawkę rozmiaru to był czerwiec i teraz w zimie jest luźnawy, ale spoko, nie spada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 13:00   #240
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Też mamy z platyny i nie mogę się doczekać ich odbioru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.