Oczekiwania nie z tej epoki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-12, 21:12   #1
ooomakarena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 112

Oczekiwania nie z tej epoki


Naszły mnie pewne przemyślenia na temat relacji damsko - męskich. W zasadzie o moim nastawieniu i oczekiwaniach wobec pierwszych miesięcy wchodzenia w związek.
Mam w sobie zakorzenione oczekiwania, że to mężczyzna powinien się bardziej starać niż ja - zdobywać kobietę, adorować ją, pokazać się w takim sposób by wzbudzić jej zainteresowanie.
Kobieta oczywiście nie musi grać niedostępnej przez kilka miesięcy randkowania. Uważam, że do kobiety należy jedynie odpowiadanie z aprobatą na te zaloty w sytuacji zainteresowania mężczyzną.

Tutaj pojawiają się wątpliwości, czy aby nie jest tak, że o kobiety walczą głównie mężczyźni, którzy nie znają do końca swojej wartości?
Może przez taką postawę przyciągam głównie takich, którzy zdobywając mnie próbują się dowarościować?
Czy osoba w pełni świadoma i znająca swoją wartość nie robi kroku w tył, gdy druga strona nie okazuje równomiernego zaangażowania?
Z drugiej zaś strony możnaby założyć, że pewny siebie mężczyzna podejmuje się wyzwań i jest w stanie zawalczyć o kobietę, ryzykując odrzuceniem. Nie boi się odrzucenia ponieważ wypracował swoje silne poczucie wartości, na które nie mają wplywu czynniki zewnętrzne.

Uważacie, że znający swoją wartość facet podejmuje się adorowania kobiety, która jest wyzwaniem?
Czy raczej niedowartościowani faceci bawią się w takie gonienie króliczka?
ooomakarena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 21:34   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Myślę, że nieudolnie próbujesz połączyć dwa niezależne od siebie zjawiska. Zaangażowanie w starożytne metody podrywu nie ma żadnego związku z poczuciem własnej wartości lub jego brakiem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 22:02   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez ooomakarena Pokaż wiadomość
Mam w sobie zakorzenione oczekiwania, że to mężczyzna powinien się bardziej starać niż ja - zdobywać kobietę, adorować ją, pokazać się w takim sposób by wzbudzić jej zainteresowanie.
Kobieta oczywiście nie musi grać niedostępnej przez kilka miesięcy randkowania. Uważam, że do kobiety należy jedynie odpowiadanie z aprobatą na te zaloty w sytuacji zainteresowania mężczyzną.


powiem tak - zejdź na ziemię, bo upadek z chmurek w których bujasz, może być bolesny
przemiana obyczajowa, za którą powinnyśmy dziękować, bo nikt nam już męża nie wybiera spowodowała też zmiany w podejściu kobiet do mężczyzn i vice versa - skoro oczekujesz staroświeckiej wręcz adoracji i zdobywania to rozumiem, że równie chętnie wejdziesz w rolę typowej żony z ubiegłego wieku pt. "kinder, kitchen, kirche" czy też jak Hitler też uważasz, że dla kobiety "światem jest jej mąż, jej rodzina, jej dzieci i jej dom"?
Po drugie - internet zmienił wiele w naszym życiu i dotyczy też relacji damsko-męskich. Po co facet ma Cię zdobywać miesiącami, skoro w supermarkecie pt. Tinder jest wiele chętnych do zawarcia z nim znajomości kobiet?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 22:42   #4
ooomakarena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 112
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Nie doszłam samodzielnie do tej korelacji.

Jest to po części parafraza treści publikowanych przez pewnego psychologa. Uważa on ponadto, ze taki mężczyzna o niskim poczuciu własnej wartości adorując kobietę na początku relacji automatycznie stawia ją na wyższej pozycji również w kolejnych etapach związku. Przyzwyczaja ją już do takiej postawy na początku przez co ona przez cały czas trwania związku będzie miała podobne oczekiwania.
ooomakarena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 22:43   #5
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Boisz się ,że "łatwo przyszło ,łatwo poszło"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 22:50   #6
ooomakarena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 112
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Jestem swiadoma, ze moje oczekiwanie są dość jaskrawe na tle dzisiejszego rynku randkowanie. Ale czy to jest dostateczny powód by obniżać standardy? To ze kobiety je obniżyły nie znaczy ze muszę się dostosować.

Argumentem skłaniającym mnie do zmiany są właśnie wypowiedzi tego psychologa. Jednakże nie jestem co do tych tez przekonana, bo w tej kwestii wypowiada się tez pewna psycholożka która trochę kontruje.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Tak, to na pewno. Uważam ze jak coś łatwo przychodzi to się nie docenia i nie ma dużej wartości w oczach człowieka.
ooomakarena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 23:03   #7
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez ooomakarena Pokaż wiadomość
Nie doszłam samodzielnie do tej korelacji.

Jest to po części parafraza treści publikowanych przez pewnego psychologa. Uważa on ponadto, ze taki mężczyzna o niskim poczuciu własnej wartości adorując kobietę na początku relacji automatycznie stawia ją na wyższej pozycji również w kolejnych etapach związku. Przyzwyczaja ją już do takiej postawy na początku przez co ona przez cały czas trwania związku będzie miała podobne oczekiwania.

Jeśli nie było badań i interpretacji ich wyników, to jest to teoria, a nie korelacja. Psychologia nie jest nauka ścisłą, więc granice są ruchome, a przy tym Ty interpretujesz to jako pewnik, a ja jako jedno z wielu możliwych tłumaczeń np danego, konkretnego przypadku.
Owszem, znajdą się mężczyźni, którzy mają taki wzorzec i są nauczeni tylko dawać, nie dostając nic w zamian. Czy to ma przełożenie na ich poczucie własnej wartości? Nie wiem, prędzej powiedziałabym, że to model relacji ich rodziców - pierwszy, jaki poznali i nigdy poza niego nie wyszli (nie mają pojęcia, że można inaczej). Co nie znaczy, że taki rycerz nie zostawi Cię w końcu dla pierwszej lepszej kobiety, która okaże mu odrobinę ciepła i zainteresowania, bo gdzieś podświadomie cały czas tego właśnie będzie mu brakowało.
Czy samoświadomy mężczyzna wejdzie w relację, w której nie ma wzajemności? Myślę, że nie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-12, 23:10   #8
A_della
Raczkowanie
 
Avatar A_della
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Dla osoby o zdrowej i dojrzałej osobowości budowanie relacji to nie tor przeszkód czy gra strategiczna. Sprowadza się do zdobycia informacji o potencjalnym partnerze, aby ocenić, czy tego się szuka, oraz poznania jego wzajemnego zainteresowania. Stereotypowa gra w niedostępność to dla takiej osoby czytelny komunikat: nie. Związki są trudne z samej natury rzeczy - każdy z nas ma złożoną osobowość i oczekiwania oraz znajduje się w określonej sytuacji życiowej i to są prawdziwe przeszkody do pokonania dla dwóch chętnych osób, a tworzenie przed dojściem do nich sztucznych zasieków to tylko marnowanie czasu i energii, jeśli celem znajomosci ma być relacja. To ma sens tylko, jeśli ktoś szuka w tej grze zaspokojenia innych potrzeb niż autentyczna i intymna relacja z drugim człowiekiem.
A_della jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 06:59   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Kolejny Twój wątek, z którego przebijają gorzkie żale, że nie jesteś heroiną, za którą by się faceci rzucali na rozgrzane węgle. Pogódź się z rzeczywistością i szukaj kogoś, komu się spodobasz taka, jaka jesteś. A on Tobie. W relacji liczy się wzajemność, natomiast nie ma nic złego w oczekiwaniu, że facet postara się "z plusem" dla kobiety, która mu wpadnie w oko. Natomiast najpierw musi mu wpaść.

Zamiast rozbijać g... na atomy, daj sobie spokój na kilka miesięcy z myśleniem o facetach, związkach, szukaniem, rozglądaniem się, bo serio widać po tym, co piszesz, że łapie Cię zgorzknienie. Jakoś ludzie się łączą w pary, potrafią być ze sobą szczęśliwi, ale najczęściej to ludzie nie zdesperowani, chcący być ze sobą pozytywnie, bez kalkulowania. A w tym co piszesz jest mnóstwo kalkulacji i kombinacji.

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:58 ----------

Cytat:
Napisane przez A_della Pokaż wiadomość
Dla osoby o zdrowej i dojrzałej osobowości budowanie relacji to nie tor przeszkód czy gra strategiczna. Sprowadza się do zdobycia informacji o potencjalnym partnerze, aby ocenić, czy tego się szuka, oraz poznania jego wzajemnego zainteresowania. Stereotypowa gra w niedostępność to dla takiej osoby czytelny komunikat: nie. Związki są trudne z samej natury rzeczy - każdy z nas ma złożoną osobowość i oczekiwania oraz znajduje się w określonej sytuacji życiowej i to są prawdziwe przeszkody do pokonania dla dwóch chętnych osób, a tworzenie przed dojściem do nich sztucznych zasieków to tylko marnowanie czasu i energii, jeśli celem znajomosci ma być relacja. To ma sens tylko, jeśli ktoś szuka w tej grze zaspokojenia innych potrzeb niż autentyczna i intymna relacja z drugim człowiekiem.
Amen.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 07:41   #10
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Odwróć sytuację. Czy chciałoby się Tobie adorować kogoś, zabiegać, o kogoś, kto nie daje nic w zamian? W kazdej relacji, to obie strony powinny wykazywać zainteresowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 07:44   #11
pandemonium3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Ta walka, próby umawiania się itp. odrzuciłyby mnie, bo to oznacza, że facet nie szanuje mojego "nie". Nie jestem zainteresowana, to daj sobie spokój, a nie zawracasz.
pandemonium3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-13, 09:03   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez ooomakarena Pokaż wiadomość
Jestem swiadoma, ze moje oczekiwanie są dość jaskrawe na tle dzisiejszego rynku randkowanie. Ale czy to jest dostateczny powód by obniżać standardy? To ze kobiety je obniżyły nie znaczy ze muszę się dostosować.
Zależy co ty uważasz za wysoki standard. Dla mnie preferowany przez ciebie model związku to standard grubo poniżej zera, bo mam zupełnie inne oczekiwania. Nie jestem żadnym towarem do zdobywania, a w związku oczekuję partnerstwa zamiast odgrywania jakiejś arbitralnie ustalonej roli.
Cytat:
Argumentem skłaniającym mnie do zmiany są właśnie wypowiedzi tego psychologa. Jednakże nie jestem co do tych tez przekonana, bo w tej kwestii wypowiada się tez pewna psycholożka która trochę kontruje.
Dobrze by było przytoczyć tutaj te wypowiedzi skoro już się na nie powołujesz.
Cytat:
Tak, to na pewno. Uważam ze jak coś łatwo przychodzi to się nie docenia i nie ma dużej wartości w oczach człowieka.
To nie jest żadna uniwersalna prawda. Mnie by szlag trafił gdybym musiała walczyć o związek. Najbardziej sobie cenię właśnie te, które przyszły łatwo, bo to oznacza że mam do czynienia z człowiekiem, który do mnie po prostu pasuje.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 09:08   #13
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez A_della Pokaż wiadomość
Dla osoby o zdrowej i dojrzałej osobowości budowanie relacji to nie tor przeszkód czy gra strategiczna. Sprowadza się do zdobycia informacji o potencjalnym partnerze, aby ocenić, czy tego się szuka, oraz poznania jego wzajemnego zainteresowania. Stereotypowa gra w niedostępność to dla takiej osoby czytelny komunikat: nie. Związki są trudne z samej natury rzeczy - każdy z nas ma złożoną osobowość i oczekiwania oraz znajduje się w określonej sytuacji życiowej i to są prawdziwe przeszkody do pokonania dla dwóch chętnych osób, a tworzenie przed dojściem do nich sztucznych zasieków to tylko marnowanie czasu i energii, jeśli celem znajomosci ma być relacja. To ma sens tylko, jeśli ktoś szuka w tej grze zaspokojenia innych potrzeb niż autentyczna i intymna relacja z drugim człowiekiem.

Bardzo się zgadzam.
Sorry, ale Twoje teorie są totalnie od czapy. Czemu piszesz, ze kobiety obniżyły wymagania? Chyba lepiej, ze stały się bardziej bezpośrednie i jasno komunikują swoje oczekiwania/potrzeby? Dla facetów to tez dużo bardziej naturalne podejście, nie musza zgadywać intencji kobiet, bawić się w gierki w imię konwenansów. Facet, który napotyka się ze strategia pt nie pokazać nic po sobie pomyśli, ze dziewczyna po prostu nie jest zainteresowana, nie ma co tutaj doszukiwać teorii o poczuciu wartości.

Już prędzej bym pomyślała, ze z poczuciem wartości ma problem kobieta, która musi być miesiącami zdobywana, jakby facet musiał udowadniać zainteresowanie 10x zanim w końcu łaskawie zostanie dopuszczony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 09:08   #14
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87844490]Zależy co ty uważasz za wysoki standard. Dla mnie preferowany przez ciebie model związku to standard grubo poniżej zera, bo mam zupełnie inne oczekiwania. Nie jestem żadnym towarem do zdobywania, a w związku oczekuję partnerstwa zamiast odgrywania jakiejś arbitralnie ustalonej roli.
Dobrze by było przytoczyć tutaj te wypowiedzi skoro już się na nie powołujesz.
To nie jest żadna uniwersalna prawda. Mnie by szlag trafił gdybym musiała walczyć o związek. Najbardziej sobie cenię właśnie te, które przyszły łatwo, bo to oznacza że mam do czynienia z człowiekiem, który do mnie po prostu pasuje.[/QUOTE]Na takim podejściu jak autorka można stracić. Fajny facet pewien swojej wartości, po koszu od autorki zrezygnuje z dalszego zabiegania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 09:31   #15
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez ooomakarena Pokaż wiadomość
Mam w sobie zakorzenione oczekiwania, że to mężczyzna powinien się bardziej starać niż ja - zdobywać kobietę, adorować ją, pokazać się w takim sposób by wzbudzić jej zainteresowanie.
Kobieta oczywiście nie musi grać niedostępnej przez kilka miesięcy randkowania. Uważam, że do kobiety należy jedynie odpowiadanie z aprobatą na te zaloty w sytuacji zainteresowania mężczyzną.

Z drugiej zaś strony możnaby założyć, że pewny siebie mężczyzna podejmuje się wyzwań i jest w stanie zawalczyć o kobietę, ryzykując odrzuceniem. Nie boi się odrzucenia ponieważ wypracował swoje silne poczucie wartości, na które nie mają wplywu czynniki zewnętrzne.

Uważacie, że znający swoją wartość facet podejmuje się adorowania kobiety, która jest wyzwaniem?
Czy raczej niedowartościowani faceci bawią się w takie gonienie króliczka?

jako społeczeństwo promujemy postawę "nie to nie - nie 'może', nie 'tak ale wstydzę się przyznać'. nie to nie". a potem dzieją się akcje w stylu "odmawiam, ale w sumie to chce się spotykać", "udaję brak zainteresowania, ale walcz o mnie".

i się potem facetom wydaje, że jak laska wysyła sygnały, że nie jest zainteresowana, to tak naprawdę jest bardzo zainteresowana, tylko chce aby o nią walczyć.

co się z ludźmi dzieje

uważam, że niedowartościowane kobiety bawią się w takie gonienie króliczka

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-05-13 o 09:32
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 11:00   #16
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

W ogóle podchodzę inaczej do relacji z kobietami niż to tutaj jest opisane. Najbardziej cenię sobie takie które przyszły łatwo, szybko i bez owijania w bawełnę. A więc relacje które wypłynęły z potrzeby chwili, czyli z łóżka.
Nie trzeba robić żadnych podchodów (które mnie nudzą), żadnych adoracji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 11:29   #17
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Kolejny Twój wątek, z którego przebijają gorzkie żale, że nie jesteś heroiną, za którą by się faceci rzucali na rozgrzane węgle. Pogódź się z rzeczywistością i szukaj kogoś, komu się spodobasz taka, jaka jesteś. A on Tobie. W relacji liczy się wzajemność, natomiast nie ma nic złego w oczekiwaniu, że facet postara się "z plusem" dla kobiety, która mu wpadnie w oko. Natomiast najpierw musi mu wpaść.

Zamiast rozbijać g... na atomy, daj sobie spokój na kilka miesięcy z myśleniem o facetach, związkach, szukaniem, rozglądaniem się, bo serio widać po tym, co piszesz, że łapie Cię zgorzknienie. Jakoś ludzie się łączą w pary, potrafią być ze sobą szczęśliwi, ale najczęściej to ludzie nie zdesperowani, chcący być ze sobą pozytywnie, bez kalkulowania. A w tym co piszesz jest mnóstwo kalkulacji i kombinacji.

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:58 ----------



Amen.

Nie mówiłam, że będzie kolejny wątek

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2020-05-13 o 11:36
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 11:43   #18
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez ooomakarena Pokaż wiadomość
Naszły mnie pewne przemyślenia na temat relacji damsko - męskich. W zasadzie o moim nastawieniu i oczekiwaniach wobec pierwszych miesięcy wchodzenia w związek.
Mam w sobie zakorzenione oczekiwania, że to mężczyzna powinien się bardziej starać niż ja - zdobywać kobietę, adorować ją, pokazać się w takim sposób by wzbudzić jej zainteresowanie.
Kobieta oczywiście nie musi grać niedostępnej przez kilka miesięcy randkowania. Uważam, że do kobiety należy jedynie odpowiadanie z aprobatą na te zaloty w sytuacji zainteresowania mężczyzną.

Tutaj pojawiają się wątpliwości, czy aby nie jest tak, że o kobiety walczą głównie mężczyźni, którzy nie znają do końca swojej wartości?
Może przez taką postawę przyciągam głównie takich, którzy zdobywając mnie próbują się dowarościować?
Czy osoba w pełni świadoma i znająca swoją wartość nie robi kroku w tył, gdy druga strona nie okazuje równomiernego zaangażowania?
Z drugiej zaś strony możnaby założyć, że pewny siebie mężczyzna podejmuje się wyzwań i jest w stanie zawalczyć o kobietę, ryzykując odrzuceniem. Nie boi się odrzucenia ponieważ wypracował swoje silne poczucie wartości, na które nie mają wplywu czynniki zewnętrzne.

Uważacie, że znający swoją wartość facet podejmuje się adorowania kobiety, która jest wyzwaniem?
Czy raczej niedowartościowani faceci bawią się w takie gonienie króliczka?
Jak nie jesteś 10/10 to zejdź na Ziemię.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 11:51   #19
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jak nie jesteś 10/10 to zejdź na Ziemię.
Niby czemu? Ma prawo mieć oczekiwania jak sobie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-13, 12:23   #20
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Niby czemu? Ma prawo mieć oczekiwania jak sobie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczekiwania ma prawo mieć każdy. Co innego szanse na ich spełnienie.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:28   #21
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Szanse na spełnienie tych oczekiwań to może ona ma. Natomiast dobrze by było zastanowić się czy taki teatrzyk na początku związku (lub przed) koreluje z jego jakością na dalszych etapach. Przypuszczam, że nie koreluje wcale, a wówczas branie udziału w takich podchodach tylko przeszkadza w znalezieniu partnera, bo odrzuca się sporą część wartościowych ludzi na rzecz g. wartych podchodów
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:33   #22
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Myślę, że takie standardy w obecnych czasach kończą się właśnie tak, jak się skończył twój ostatni związek.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:33   #23
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87845255]Szanse na spełnienie tych oczekiwań to może ona ma. Natomiast dobrze by było zastanowić się czy taki teatrzyk na początku związku (lub przed) koreluje z jego jakością na dalszych etapach. Przypuszczam, że nie koreluje wcale, a wówczas branie udziału w takich podchodach tylko przeszkadza w znalezieniu partnera, bo odrzuca się sporą część wartościowych ludzi na rzecz g. wartych podchodów [/QUOTE]

Przecież wiadomo, że nie można pisać wiadomości dłuższych niż facet, pisać pierwsza, czy np. pokazywać, że kobiecie zależy. To są podstawy!
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:58   #24
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Przecież wiadomo, że nie można pisać wiadomości dłuższych niż facet, pisać pierwsza, czy np. pokazywać, że kobiecie zależy. To są podstawy!
Ja gdy pisałam krotkie wiadomości, to wielu facetów uważało, że nie jestem zainteresowana poznaniem ich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 13:26   #25
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Ja gdy pisałam krotkie wiadomości, to wielu facetów uważało, że nie jestem zainteresowana poznaniem ich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Liczy się odpowiednia komunikacja, zrozumienie. Dla mnie znaczenie ma inteligencja, ale też np. znajomość świata, literatury, kultury i popkultury. Do tego wrodzona luba nabyta ciekawość też się przydaje. Miło jeśli rzucam jakimś żartem odnoszącym się do powiedzmy prezydenta Clintona i jego "stażystki" i kobieta rozumie o co mi chodzi. Taki przykład tylko.
Z tym, że chyba i tak potrzeba najpierw chemii fizycznej. Jakoś częściej płeć przeciwna się starała kiedy były wręcz oczarowane moim wyglądem. Myślę, że łatwiej by mi było z urodą południowca.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 13:30   #26
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Owszem można mieć takie oczekiwania, ale jedynie w sytuacji jeśli ma się wiele do zaoferowania potencjalnemu mężczyźnie.

Poza tym wydaje mi się, ze oczekiwania autorki są typowo ksiązkowe, rodem z romantycznych opowiadań.
W przeszłości nie bylo inaczej niż obecnie. Kobiety atrakcyjne z wyglądu i bogate mogły liczyć na wielu adoratorów. Średniaki zawsze musiały sie bardziej starać.

Edytowane przez Paniparkowa
Czas edycji: 2020-05-13 o 13:34
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 13:40   #27
ihni1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 66
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Liczy się odpowiednia komunikacja, zrozumienie. Dla mnie znaczenie ma inteligencja, ale też np. znajomość świata, literatury, kultury i popkultury. Do tego wrodzona luba nabyta ciekawość też się przydaje. Miło jeśli rzucam jakimś żartem odnoszącym się do powiedzmy prezydenta Clintona i jego "stażystki" i kobieta rozumie o co mi chodzi. Taki przykład tylko.
Z tym, że chyba i tak potrzeba najpierw chemii fizycznej. Jakoś częściej płeć przeciwna się starała kiedy były wręcz oczarowane moim wyglądem. Myślę, że łatwiej by mi było z urodą południowca.
No nie wiem co tam śmiesznego w sprawie Clintona i Lewinsky
ihni1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 14:55   #28
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87843773]Myślę, że nieudolnie próbujesz połączyć dwa niezależne od siebie zjawiska. Zaangażowanie w starożytne metody podrywu nie ma żadnego związku z poczuciem własnej wartości lub jego brakiem.[/QUOTE]

Tez mi sie wydaje, ze wychodzenie z pozycji "musze byc zdobywana" to proszenie sie o mniejsze lub wieksze niepowodzenia.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 14:59   #29
ihni1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 66
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Tez mi sie wydaje, ze wychodzenie z pozycji "musze byc zdobywana" to proszenie sie o mniejsze lub wieksze niepowodzenia.
Jasne, że tak. Jeden facet będzie zabiegał, a inny uzna szkoda czasu na niezainteresowaną laskę czy pogrywającą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ihni1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 15:08   #30
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Oczekiwania nie z tej epoki

Cytat:
Napisane przez ooomakarena Pokaż wiadomość
Nie doszłam samodzielnie do tej korelacji.

Jest to po części parafraza treści publikowanych przez pewnego psychologa. Uważa on ponadto, ze taki mężczyzna o niskim poczuciu własnej wartości adorując kobietę na początku relacji automatycznie stawia ją na wyższej pozycji również w kolejnych etapach związku. Przyzwyczaja ją już do takiej postawy na początku przez co ona przez cały czas trwania związku będzie miała podobne oczekiwania.
Czyli masz dużo czasu i spędzasz go słuchając głupot na youtube. No ok. Może zamiast wbijać sobie do głowy peirdolety, zadbaj trochę o kontakty międzyludzkie, co? I spróbuj potraktować mężczyzn jako innych przedstawicieli gatunku ludzkiego, a nie jakichś kosmitów, do których trzeba dopisywać teorie. Dobrze Ci to zrobi. Polecam też mówić tak, kiedy myślisz tak, i nie, kiedy myślisz nie. Jeśli powiesz nie, kiedy myślisz tak, to ktoś może to zrozumieć jako nie i sobie pójść.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Paniparkowa Pokaż wiadomość
Owszem można mieć takie oczekiwania, ale jedynie w sytuacji jeśli ma się wiele do zaoferowania potencjalnemu mężczyźnie.
Np. jest się hrabianką von cośtam i ma ogromny posag. Minus jest taki, że jemu może chodzić o ten posag.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-13 o 15:06
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-14 21:53:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.