Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-06, 14:30   #1
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579

Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc


Jestem w kropce i potrzebuję rady. Obecnie jestem na 3 roku mało przyszłościowego kierunku medycznego, czyli piszę licencjat. Od jakiegoś czasu wiem, że po tych studiach nie mam przyszłości, ale chcę je dociągnąć do końca i na mgr iść już inną.. problem w tym że nie mam pomysłu. Jeśli chodzi o pracę to mam dwa tytuły instruktorskie w różnych sportach i prowadzę zajęcia. Jestem osobą ogarniętą, lubię papierkową robotę, konkretne zadania, pisanie różnych projektów, rozliczeń, kosztorysów nie jest dla mnie problemem. Znam angielski i francuski na poziomie średnim. Doradzicie coś? W grę wchodzą studia zaoczne, a potem również podyplomowe...
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:12   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
Jestem w kropce i potrzebuję rady. Obecnie jestem na 3 roku mało przyszłościowego kierunku medycznego, czyli piszę licencjat. Od jakiegoś czasu wiem, że po tych studiach nie mam przyszłości, ale chcę je dociągnąć do końca i na mgr iść już inną.. problem w tym że nie mam pomysłu. Jeśli chodzi o pracę to mam dwa tytuły instruktorskie w różnych sportach i prowadzę zajęcia. Jestem osobą ogarniętą, lubię papierkową robotę, konkretne zadania, pisanie różnych projektów, rozliczeń, kosztorysów nie jest dla mnie problemem. Znam angielski i francuski na poziomie średnim. Doradzicie coś? W grę wchodzą studia zaoczne, a potem również podyplomowe...
a co byś chciała w życiu robić?
to jest najważniejsze pytanie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:28   #3
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

mogłabym pracować w jakimś biurze...
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:33   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
mogłabym pracować w jakimś biurze...
czyli w zasadzie i księgowa i informatyk i sekretarka.

sprecyzuj najpierw co Cię kręci bo, że w biurze to nic nie znaczy. chcesz mieć 8 godzin pracy i do domu, stałą pensję i tyle ale trzeba robić to co się lubi, żeby się nie męczyć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:39   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Księgowość i francuski to chyba niegłupi pomysł
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:43   #6
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

czyli np rachunkowość i finanse? wiem że mówię bardzo ogólnie, ale właśnie dlatego nie wiem do końca co chce robić, jakbym wiedziała to bym nie musiała prosić o pomoc :P
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 10:06   #7
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Rachunkowość chyba lepiej zacząć od początku, nie od magisterki, bo to dosyć skomplikowana dziedzina.

Praca w biurze to bardzo, bardzo ogólne określenie, bo oznacza po prostu pracę za biurkiem.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 12:39   #8
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
Jestem w kropce i potrzebuję rady. Obecnie jestem na 3 roku mało przyszłościowego kierunku medycznego, czyli piszę licencjat. Od jakiegoś czasu wiem, że po tych studiach nie mam przyszłości, ale chcę je dociągnąć do końca i na mgr iść już inną.. problem w tym że nie mam pomysłu. Jeśli chodzi o pracę to mam dwa tytuły instruktorskie w różnych sportach i prowadzę zajęcia. Jestem osobą ogarniętą, lubię papierkową robotę, konkretne zadania, pisanie różnych projektów, rozliczeń, kosztorysów nie jest dla mnie problemem. Znam angielski i francuski na poziomie średnim. Doradzicie coś? W grę wchodzą studia zaoczne, a potem również podyplomowe...
A jaki to jest kierunek?może się mylisz co do tego , że nie ma przyszłości.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:55   #9
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

skoro znasz angielski i francuski na poziomie średnim, to pociągniesz to dalej, żeby umieć je lepiej? nieważne, co będziesz robić, języki zawsze się przydadzą
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 14:30   #10
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Ja polecałabym też jakąś magisterkę związaną z finansami, plus pociągnięcie języka angielskiego i francuskiego-są to języki przyszłościowe i rzeczywiście mogą Ci dać zatrudnienie w wielu miejscach.
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:59   #11
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

macie racje z tymi językami też o tym myślałam ostatnio, że warto by się podciągnąć. studiuję dietetykę...
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 22:09   #12
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
macie racje z tymi językami też o tym myślałam ostatnio, że warto by się podciągnąć. studiuję dietetykę...
Dietetyka? moim zdaniem jest przyszłościowa tylko trzeba trafić na miejsce pracy. Sanatoria, szpitale,przychodnie zdrowia prywatne,ośrodki wczasowe dla odchudzających się, salony piękności, firmy cateringowe nastawione na dietetyczne posiłki. i pewnie inne jeszcze możliwości pracy.
Ludzie coraz bardziej dbają o siebie, powstają różne ośrodki gdzie dietetycy są potrzebni, część osób chce mieć swojego prywatnego dietetyka.
Poza tym coraz więcej ludzi choruje na choroby cywilizacyjne i dieta w tych chorobach jest podstawą.
Myślę, że po tym masz szanse na pracę a jeśli jesteś dobra w językach to nawet jeśli w Polsce nie znajdziesz to za granicą sobie znajdziesz.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 22:14   #13
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

dietetyka chyba nie jest aż tak mało przyszłościowa, może dołączysz do niej jakiś kurs fitnesu albo AWF i możesz mieć bardzo fajną pracę
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 23:00   #14
xooox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 167
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Masz potencjał. Może własny biznes? Jakieś połączenie tego instruktażu z dietetyką? Lubisz papierkową robotę, więc formalności ogarniesz. Może jakaś prozdrowotna sieć klubów sportowych z kompleksową obsługą? Przecież tylu ludzi chce schudnąć. Jak schudnąć? Dietą i ćwiczeniami, więc Twoja działka! A to rzadko się zdarza w pakiecie (na razie). Na początek mały lokal z dofinansowania z Unii, potem drugi, dobra promocja, kolejne...A potem będziesz sprzedawać prawo do franczyzy na całym świecie i postawisz mi piwo za pomysł:P
xooox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 10:10   #15
WiemTo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 70
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Weź plecak i jedź przed siebie. W drodze przemyślisz wszystkie ważne sprawy.
WiemTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 17:09   #16
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

Skoro masz tytuły instruktorskie i będziesz mieć licencjat z medycyny to mogłabyś próbować to połączyć w medycynie sportowej. Tyle, że wtedy raczej musiałabyś zostać na studiach. Wszystko zależy od tego czy nie chcesz na nich zostawać bo Cię to nudzi i się tam męczysz czy lubisz to ale czujesz, że nie znajdziesz pracy i dlatego chcesz zmienić kierunek.
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 17:22   #17
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Brak planów na przyszłość- proszę o pomoc

no licencjat na pewno dokończę ale magisterkę chciałabym zrobić jakąś inną, ponieważ mam wrażenie czasami że na tych studiach nie uczą mnie niczego mądrego :/

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Masz potencjał. Może własny biznes? Jakieś połączenie tego instruktażu z dietetyką? Lubisz papierkową robotę, więc formalności ogarniesz. Może jakaś prozdrowotna sieć klubów sportowych z kompleksową obsługą? Przecież tylu ludzi chce schudnąć. Jak schudnąć? Dietą i ćwiczeniami, więc Twoja działka! A to rzadko się zdarza w pakiecie (na razie). Na początek mały lokal z dofinansowania z Unii, potem drugi, dobra promocja, kolejne...A potem będziesz sprzedawać prawo do franczyzy na całym świecie i postawisz mi piwo za pomysł:P
no fajnie to brzmi, ale co masz na myśli jako sieć klubów sportowych? mały lokal dla dietetyka ok, ale na zajęcia sportowe potrzebna jest sala, najlepiej z lustrami + sanitaria.. projekt na pewno bym jakiś zrobiła, napisanie go nie jest dla mnie problemem bo już takie robiłam tylko na skalę miasta. tylko właśnie nie wyobrażam sobie jakby to miało wyglądać, w sensie uslugi dietetyczne sobie wyobrażam ale te zajęcia sportowe już nie :P
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.