Odświeżenie szafy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-20, 21:53   #1
nenharma
Przyczajenie
 
Avatar nenharma
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21

Odświeżenie szafy


Pisałam już na forum gazety ale nie uzyskałam odpowiedzi a chciałabym w ten weekend zaatakować sklepy. Otóż, zrobiłam remanent w szafie i wyrzuciłam prawie 3/4 ciuchów! Jakoś przez lata zebrało się tego mnóstwa a zawsze szkoda było wyrzucić bo porządne, niezniszczone i może jeszcze się przyda. Jednak doszłam do wniosku, że już nie jestem nastolatką ani młodą studentką, zmieniła mi się odrobinę figura, zapatrywanie na pewne rzeczy no i doszło do rewolucji.
Teraz tylko pojawia się pytanie co kupić? Nie śledzę mody jakoś dokładnie, tyle na ile każda kobieta. Zawsze było tak, że kupowałam kilka rzeczy na sezon, chodziłam w nich i potem lądowały w szafie by po jakimś czasie znaleźć drugie życie bądź nie.
Nie mam jakiejś fajnej bazy, którą powinna mieć każda kobieta.
Podpowiedzcie co powinno znaleźć się w szafie każdej kobiety i co się teraz nosi? Chciałabym wyglądać modnie, świeżo z nutką elegancji. Mam bliżej 30 niż 20, pracuje w biurze(ale bez korporacyjnego dress codu) i chodzę na uczelnie jeszcze. Jestem średniego wzrostu(167), szczupła choć ostatnie mi się zaokrągliła figura.
Pomożecie?
__________________
"Next Stop Everywhere..."
nenharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 00:09   #2
Nika_fashion_lifestyle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 98
Dot.: Odświeżenie szafy

Chyba warto mieć takie totalne basic w szafie a resztę się dopasowuje do stylu, sezonu, mody. Dla mnie to czarne szpilki, dopasowany jeansy czarne i niebieskie, biała koszula, czarne eleganckie spodnie, ramoneska, doparowana marynarka w stonowanym kolorze (wg. mnie jak jedna to czarna - b&w nie wychodzi z mody), elegancki płaszcz, dobre kozaki. Kilka białych, czarnych topów dobrej jakości.
__________________
http://nika-fashion-lifestyle.blogspot.com/Zapraszam
Nika_fashion_lifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 09:48   #3
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Odświeżenie szafy

Cytat:
Napisane przez Nika_fashion_lifestyle Pokaż wiadomość
Chyba warto mieć takie totalne basic w szafie a resztę się dopasowuje do stylu, sezonu, mody. Dla mnie to czarne szpilki, dopasowany jeansy czarne i niebieskie, biała koszula, czarne eleganckie spodnie, ramoneska, doparowana marynarka w stonowanym kolorze (wg. mnie jak jedna to czarna - b&w nie wychodzi z mody), elegancki płaszcz, dobre kozaki. Kilka białych, czarnych topów dobrej jakości.
Jeśli masz odwagę, to ja bym się skusiła również na marynarkę w kolorze, który pasuje do Twojego typu urody. Fajnie przełamie te wszystkie stonowane barwy reszty garderoby.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 10:40   #4
Bezaq
Raczkowanie
 
Avatar Bezaq
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 135
Dot.: Odświeżenie szafy

Absolutną podstawą powinna być piękna skórzana torebka. Sama będziesz wiedzieć jaka do Ciebie pasuje. Torebkę nosisz zawsze i wszędzie więc to coś z czym będziesz mogła być kojarzona.
I powtarzając frazesy - mała czarna. Na imprezę, na kolację, randkę, ale i do pracy pod marynarkę. No i wcale nie musi być czarna, powinnaś ją kupić w swoim ulubionym kolorze - mała niebieska, mała czerwona czy mała biała
Bezaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 15:27   #5
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Odświeżenie szafy

Przed zakupami ustaliłabym jakie kolory mi pasują, a od czego trzymać się z daleka. To, że jakiś kolor jest obecnie modny nie znaczny, że na każdym będzie tak samo dobrze wyglądał.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 16:49   #6
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Odświeżenie szafy

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Przed zakupami ustaliłabym jakie kolory mi pasują, a od czego trzymać się z daleka. To, że jakiś kolor jest obecnie modny nie znaczny, że na każdym będzie tak samo dobrze wyglądał.
Popieram
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 19:00   #7
ludwikowa
Raczkowanie
 
Avatar ludwikowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 484
Dot.: Odświeżenie szafy

Zazdroszczę Ci tej odwagi na odświeżenie szafy. Ja pomimo tego, że zrobię sobie kupkę z ubrań, w których już nie chodzę to i tak one później (znowu!) lądują w szafie.

Dobrym pomysłem jest kupno torebki. Na stronie parfois jest duży wybór i są one dobrej jakości. Ponadto, zainwestowałabym w kilka tiszertów (w stonowanych barwach bez nadruków, np. szafy, biały, czarny), marynarkę, sweter i dżinsy. A później w miarę upływu czasu możesz poszaleć z kolorami i podpatrzeć jakieś trendy

Pozdrawiam i życzę powodzenia
ludwikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 20:02   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Odświeżenie szafy

Może zacząć od jakichś podstawowych rzeczy, które są wiecznie modne.
Zawsze przydaje się biała, bardziej elegancka bluzka, pasuje na wiele okazji. Może kilka rozpinanych kolorowych sweterków, najlepiej w miarę proste, bez doszywanych łańcuszków, czy innymi tego typu ozdób - szybko wychodzą z mody.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 12:21   #9
nenharma
Przyczajenie
 
Avatar nenharma
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Odświeżenie szafy

Dzięki za rady. Odświeżenie szafy udało się znakomicie. Tak jak radziłyście zrobiłam sobie nową bazę - biała bluzka, eleganckie spodnie, spódnica, 2 sukienki, 2 marynarki, do tego kilka fajnych bardzie casualowych rzeczy - collegowa bluza dresowa, kilka nowych t-shirtów, sukienka wełniania itd.
Teraz w szafie mam dużo wiecej miejsca ale przynajmniej wiem co w niej jest i mogę bez problemu łączyć rzeczy w ciekawe stylizacje.
__________________
"Next Stop Everywhere..."
nenharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 08:15   #10
Ola_z_pola
Raczkowanie
 
Avatar Ola_z_pola
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 34
Dot.: Odświeżenie szafy

Proponuję ze dwie pary fajnie leżących dżinsów, kilka uniwersalnych bawełnianych bluzek (ja oponuję w paski-ale ja uwielbiam pasy), żakiet, a reszta sama się do tego dopasuje
Ola_z_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.