Pierwsza praca - znowu tchórzę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 19:54   #1
kasiakasiulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1

Pierwsza praca - znowu tchórzę...


Jestem po studiach od 2006 roku... od lat dostawałam różne prace biurowe ale jak co do czego przychodzi strach mnie paraliżuje i nie umiem tam pójść. Jestem tchórzem...wiem że tak o mnie pomyślicie. Zdiagnozowałam u siebie ergofobię. Mam 30 lat chcę pracować chcę być niezależna...ale jak pomyślę że mam iść do pracy na 8 h to mnie strach zżera....parę razy byłam 1 dzień w pracy i jedyne co myślałam to żeby iść do domu...żeby już się wyrwać z miejsca gdzie każdy na mnie patrzy i do niczego się nie nadaję... od poniedziałku mam nową pracę i czuję że znowu będzie tak samo...jak już mam pracę to się cieszę a potem strach mnie zjada i znowu siedzę w domu i myślę że następnym razem. Nie radzę sobie z tym. Nie wiem co mam robić. Nienawidzę siebie...
kasiakasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 20:16   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

No i co, masz 30 lat, jesteś pewnie na utrzymaniu rodziców, cudem dostajesz jakąś pracę (bo skoro nie masz doświadczenia to jestem w szoku, że dostajesz prace biurowe, o których wiele śmiałych, wykształconych dziewczyn po studiach marzy), i nie wpadłaś na to, żeby iść na terapię i zacząć brać leki?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:20   #3
Muneca_brava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 46
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Pisanie na forum też nie pomoże, a stwierdzenie "zdiagnozowałam u siebie"... skończyłaś psychologię???
Gdyby tak było to już dawno byłabyś po terapii, a tak - to dopiero przed tobą.
__________________
Muneca_brava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:05   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Cytat:
Napisane przez kasiakasiulka Pokaż wiadomość
Jestem po studiach od 2006 roku... od lat dostawałam różne prace biurowe ale jak co do czego przychodzi strach mnie paraliżuje i nie umiem tam pójść. Jestem tchórzem...wiem że tak o mnie pomyślicie. Zdiagnozowałam u siebie ergofobię. Mam 30 lat chcę pracować chcę być niezależna...ale jak pomyślę że mam iść do pracy na 8 h to mnie strach zżera....parę razy byłam 1 dzień w pracy i jedyne co myślałam to żeby iść do domu...żeby już się wyrwać z miejsca gdzie każdy na mnie patrzy i do niczego się nie nadaję... od poniedziałku mam nową pracę i czuję że znowu będzie tak samo...jak już mam pracę to się cieszę a potem strach mnie zjada i znowu siedzę w domu i myślę że następnym razem. Nie radzę sobie z tym. Nie wiem co mam robić. Nienawidzę siebie...
omg/
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:57   #5
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Dziewczyno idź do jakiegoś psychologa a nie szukaj pomocy na forach...
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 09:19   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Cytat:
Napisane przez kasiakasiulka Pokaż wiadomość
Jestem po studiach od 2006 roku... od lat dostawałam różne prace biurowe ale jak co do czego przychodzi strach mnie paraliżuje i nie umiem tam pójść. Jestem tchórzem...wiem że tak o mnie pomyślicie. Zdiagnozowałam u siebie ergofobię. Mam 30 lat chcę pracować chcę być niezależna...ale jak pomyślę że mam iść do pracy na 8 h to mnie strach zżera....parę razy byłam 1 dzień w pracy i jedyne co myślałam to żeby iść do domu...żeby już się wyrwać z miejsca gdzie każdy na mnie patrzy i do niczego się nie nadaję... od poniedziałku mam nową pracę i czuję że znowu będzie tak samo...jak już mam pracę to się cieszę a potem strach mnie zjada i znowu siedzę w domu i myślę że następnym razem. Nie radzę sobie z tym. Nie wiem co mam robić. Nienawidzę siebie...
Kochana, musisz chyba jednak isc po pomoc, do psychologa, na terapie.
Skoro Cie przyjmuja do pracy, to znaczy, ze widza w Tobie inteligentna, wartosciowa osobe.
Juz slowa "nienawidze siebie" daje podstawy do psychologa. Idz, niczym nie ryzykujesz, a dostaniesz pomoc.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 16:53   #7
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

A nie masz żadnego przyjaciela/mamy/bliskiej osoby,z którą mogłabyś o tym porozmawiać?
Pomyśl,że mnóstwo ludzi teraz szuka pracy i nie może jej znależć a Tobie to przychodzi tak łatwo,więc chyba nie jesteś aż tak beznadziejna.Musisz popracować nad poczuciem własnej wartości i nieśmiałością.
Polecam również wizytę u psychologa.
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 19:52   #8
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Kochana, jedynym wyjściem w tej sytuacji jest lekarz. Biegiem, bo możesz stracić szansę na samodzielność.
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 08:20   #9
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Cytat:
Napisane przez Garderobianka Pokaż wiadomość
Dziewczyno idź do jakiegoś psychologa a nie szukaj pomocy na forach...
Ja bym zaczęła od psychiatry. Tu psycholog nic nie pomoże. Leków nie dobierze itp. To psychiatra skojarzy leki i skieruje do psychologa...
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 08:51   #10
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Być może.. mój błąd Nie jestem aż tak bardzo w temacie.
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 22:39   #11
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Oj, naprawdę współczuję Ci. Nie wiem co poradzić....Banalnie brzmi, ale najważniejsze to się nie poddawać. Może poszukaj w literaturze przedmiotu, skąd to nie bierze, jakie są przyczyny, jak sobie z tym radzić...W pierwszej pracy też tak miałam ( wprost paraliżujący lęk..dokładnie to co opisujesz, ..że wszyscy mnie oceniają, patrzą że nie podołam itp..przed to człowiek w ogóle nie może wykorzystać swojego potencjału..) ale u Ciebie to jest bardziej zaawansowane. Wiem że to trudne, ale ze wszystkim sił próbuj coś z tym zrobić, bo im dłużej tym będzie coraz trudnej. Naprawdę życzę powodzenia .
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-07, 15:07   #12
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 074
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Lekarz / psycholog to jeden tor a drugim jest szukanie pracy w miejscu gdzie konktaktu z ludźmi mieć nie będziesz. Praca zdalna lub miejsce gdzie kontakt będzie minimalny (jakieś archiwum, magazyn czy nawet chałupnictwo). Z czasem będziesz może gotowa do zmian i nieco większego otwarcia na innych.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 20:03   #13
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

kasiakasiulka i jak ? robisz postępy ???/
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 16:50   #14
BalbinaZwanzig
Raczkowanie
 
Avatar BalbinaZwanzig
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 104
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Czemu od razu po niej jedziecie? Z tego,co zauważyłam,dużo osób tak postępuje. Ja sama nie mogę znaleźć pracy,a jeśli już,to też obawiam się i chcę iść do domu. Mam taką samą sytuację. Trzeba się po prostu przełamać. Ostatnio dorabiałam sobie jako hostessa,i nie było tak źle. W ten weekend znów mam iść,i mam strach. To normalne.
BalbinaZwanzig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 19:50   #15
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

hejjj ja nie najeżdżałam....ja naprawdę współczuję i chciałam się dopytać czy sytuacja się poprawiła. Osoby które nie mają takich problemów nigdy tego nie zrozumieją, więc pewnie stąd takie najeżdżanie. To jest po prostu pewien poważany problem i nie da się go tak raz dwa rozwiązać, o nie jest tylko kwestia nieśmiałości czy charakteru....
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 12:51   #16
BalbinaZwanzig
Raczkowanie
 
Avatar BalbinaZwanzig
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 104
Dot.: Pierwsza praca - znowu tchórzę...

Chodziło mi o inne osoby
Możecie się śmiać,ale to jest naprawdę straszne,ja już chyba wolę siedzieć w domu przed komputerem,gdzie przynajmniej mam spokój,niż być odpowiedzialnym za coś,znosić docinki klientów,martwić się czy dostanę umowę lub czy mi zapłacą...masakra...a z drugiej strony chce się być niezależnym,mieć własną kasę,robić coś ciekawego w życiu. Wszystko zależy od znajomości i szczęścia.
BalbinaZwanzig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.