Wprowadzanie czopków do pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-30, 20:28   #1
baartolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1

Wprowadzanie czopków do pochwy


Witam. Mam 17 lat. Od pewnego czasu odczuwalam bol podczas stosunku z partnerem, pieczenie okolic intymnych oraz mialam bezbarwno-zoltawe uplawy. Zglosilam się do ginekologa, który przepisal mi Pimafucin i Gynoflor w postaci czopkow oraz masc Travocortan. Wskazuje to na grzybice lub zapalenie pochwy. Czopki mam brac w nastepujacy sposób: przez pierwsze 3 dni Pimafucin, kolejne 6 dni Gynoflor na przemian z Pimafucinem, a ostatnie 3 dni Gynoflor. Mam pytanie odnosnie wprowadzania czopkow do pochwy. Na ulotce jest napisane aby wprowadzac je na noc jak najglebiej do pochwy. Wprowadzam je na glebokosc palca (dodam ze nie mam ich zbyt dlugich), probuje docisnac dalej lecz jest to niemozliwe. Scianki pochwy sa posklejane i suche, a kiedy probuje to robic mocniej odczuwam bol lub czopek zaczyna pekac od nacisku. Wprowadzenie na glebokosc palca wydaje się prawidlowe, jednak kiedy wstaje rano z lozka zawartosc czopka wyplywa ze mnie. I tu moje pytanie. Czy tak powinno być? Czy plyn ten powinien wyplywac po wstaniu z lozka? Czy glebokosc wprowadzenia jest odpowiednia? I czy powinnam się podmywac rano czy zostawic resztki plynu w okolicach pochwy by lek dzialal? Proszę o szybka odpowiedz najlepiej lekarza czy wprowadzam czopki wlasciwie. Dziekuje z gory i pozdrawiam
baartolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:04   #2
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Wprowadzanie czopków do pochwy

nie wiem co to za lekarz który przepisuje czopki bez badania czystości pochwy. Czopek się w Tobie rozpuszcza, więc jest to normalne że wypływa (przecież nie zostanie wchłonięty )

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

wg. mnie zapalenie leczy się innymi lekami a grzybice całkiem innymi.Radziłabym Ci znalezienie bardziej kompetentnego ginekologa
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:32   #3
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wprowadzanie czopków do pochwy

Zrozumiałam że lekarz Ci nie powiedział co Ci jest, po prostu przepisał leki, a Ty czytając ulotki wnioskujesz co Ci dokładnie dolega? Strasznie mnie to denerwuje, bo i mnie się zdarzają tacy lekarze że nie powiedzą co mi jest.
Wkładaj po prostu te czopki palcami najgłębiej jak możesz, powinna wystarczyć taka głębokość. One już to mają do siebie że się rozpuszczają i wypływają, nawet podejrzewam że nie tylko rano ale nadal w ciągu dnia. Umyj się rano (tym bardziej jak masz zastosować maść) ale załóż na dzień wkładkę higieniczną
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:37   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Wprowadzanie czopków do pochwy

czopki - do odbytu
globulki (moga byc jeszcze tabletki) - do pochwowe

ja tez nie mialam zadnego badania - czystosci pochwy

ja za pierwszym razem dostalam na grzybice clotrimazol w globulkach i jeszcze chyba jakies do polykania - fluconazole?

a tydzien temu (po antybiotykoterapii) - nystatyne


wkladasz jak gleboko dasz rade - to normalne ze wyplywa, innego ujscia nie ma, zeby nie pobrudzic bielizny zakladaj wkladki

ja sie normalnie myje, no nie myc sie przez kilka dni to chyba jest cos nie teges
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:52   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wprowadzanie czopków do pochwy

często lekarza jak dziewczyna przychodzi po raz pierwszy z infekcją, nie robią badań. w zasadzie dopiero przy nawrotach to czynią (choć nie każdy też i tutaj już jest straszna lipa i mnie to wkurza). niemniej leczenie nie jest jakieś złe, leki głównie na grzybicę, jak nie pomogą, to wtedy warto zrobić posiew, bo może jest infekcja mieszana lub bakteryjna, ale to dopiero jak te leki nie pomogą.

globulki możesz zwilżyć delikatnie wodą, żeby łatwiej wprowadzać do pochwy.

rano normalnie się podmywać płynem do higieny intymnej (jakimś delikatnym, z kwasem mlekowym lub środkiem który Tobie najbardziej służy - niektórym np. szare mydło więc to różnie bywa ). warto też założyć wkładkę, nie wiem, jak bardzo gynoflor wypływa, ale pewniej będziesz się czuła jak założysz, bo to naturalne że globulka będzie wypływać.

potem, po zakończeniu leczenia możesz jeszcze dodatkowo już doustne kobiece probiotyki sobie łykać profilaktycznie. zresztą zobaczysz, jaki będzie efekt kuracji
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 11:34   #6
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Wprowadzanie czopków do pochwy

co do lekarzy i wyjaśnień to mój ginekolog też nie jest wylewny-mówi w kilku słowach co mi dolega i przepisuje leki. Ale jeśli tylko o coś dopytam to dokładnie wyjaśnia. Może lekarze nie zasypują nas informacjami bo wychodzą z założenia że nie każdy ma ochotę słuchać ich wywodów. Trzeba samemu dociekać.

Do autorki pytania: myśle że dobrze umieszczasz globulkę-ja robię to tak samo, to normalne że wypływa-trzeba zakładać na noc razem z wkładką, podmywać się normalnie-dla odbudowania flory brać provag i pomyśl jeszcze o partnerze-on może też zarażać. Jeśli infekcja będzie nawracać powiedz lekarzowi żeby dał Ci leki dla chlopaka.pozdr
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.