poznowieczorny trening a posiłek potreningowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 18:25   #1
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084

poznowieczorny trening a posiłek potreningowy?


witam
Mam taki problem, iz trening silowy, ktory odbywam 3 razy w tygodniu moge robic jedynie w godzinach pozno-wieczornych tzn zaczynam o 21 kończę o 22 lub pozniej. Potem wracam do domu i po max godz ide spac. Nie moge zmienić tych godzin z powodu pracy i dodatkowych zajęć.
Zastanawiam sie co jesc w takim przypadku? Wiadomo, ze posiłek potreningowy byc musi ale praktycznie zaraz po ide spac, wiec przerwa pomiedzy nim a snem nie jest chyba wystarczająca. Dotychczas jadlam cos niewielkiego, bialko( tunczyk, kurczak, ew. twarożek lub mozarella) plus warzywa.
Może ktoś doświadczony mi pomoże?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2012-02-06 o 18:26
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:39   #2
zupelnie_inna_ja
Raczkowanie
 
Avatar zupelnie_inna_ja
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 284
GG do zupelnie_inna_ja
Dot.: poznowieczorny trening a posiłek potreningowy?

podbijam
__________________
w walce o szczupłe i zadbane ciało

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
zupelnie_inna_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:51   #3
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: poznowieczorny trening a posiłek potreningowy?

Znam ten dylemat-sama ćwiczę bardzo późno-trening na siłowni kończę dokładnie o 22:30 (i nie znoszę ćwiczyć wcześniej) i z jednej strony była ta obawa przed spożywaniem węglowodanów tak późno a z drugiej świadomość, że jednak posiłek potreningowy jest jednym z ważniejszych w ciągu dnia-organizm jest w stanie okna anabolicznego, powinno się uzupełnić zapasy utraconego w czasie treningu glikogenu...

Próbowałam się przekonać do tych węgli na noc i organizm po treningu ich naprawdę potrzebuje i wszystko chłonie w oknie anabolicznym (nie magazynuje jako tkanka tłuszczowa), więc warto i nawet trzeba od razu po treningu dostarczyć niewielką ilośc węgli prostych aby uzupełnić glikogen (może to być jakiś owoc-najczęściej wybierany jest banan, woda z łyżką glukozy, odżywka carbo, gainer, napój typu powerade, oshee itd)
A już w domu (do 30minut-1h po treningu) pełnowartościowy posiłek z białkiem i chociaż niewielką ilością węgli.

Ja to robię tak:
-od razu po treningu piję gainera (odżywka 80% węgli i 20% białka) i aminokwasy bcaa 7,5g
-w domu posiłek (ok 30 minut później): grillowana pierś z kurczaka bez przypraw 150g+około 40-50g ryżu.
Tyle mi wystarcza a nie jest za dużo-cały czas będąc na przysłowiowej masie utrzymuję się w granicach 15-max 18% tkanki tłuszczowej czyli poniżej normalnej wartości dla kobiety w moim wieku...

Po treningu pozwól sobie na jakieś cukry-nawet batonik musli będzie ok.
W domu do produktu białkowego, który jesz dołóż odrobinę ryżu, kaszy gryczanej, płatków owsianych-z warzyw już możesz na noc zrezygnować, mają gorszy index glikemiczny.
I obserwuj co się będzie działo-jak Twój organizm zareaguje na węgle wieoczorem. Różną mają ludzie tolerancję na węglowodany. Ale powinno być ok-organizm tego naprawdę potrzebuje.
Gdybyś jednak zauważyła, przybyło tkanki tłuszczowej to wyrzuć węgle z posiłku białkowego w domu, natomiast z węgli uzupłeniających glikogen po treningu absolutnie nie rezygnuj.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:29   #4
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: poznowieczorny trening a posiłek potreningowy?

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Dołożę węglowodany do posiłku plus cos zaraz po treningu
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.