Jak odzyskać figurę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-13, 16:34   #1
change
Zadomowienie
 
Avatar change
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 984
Unhappy

Jak odzyskać figurę?


Witam! Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą obrania właściwej taktyki w walce o szczuplejszą sylwetkę i jedrniejsze ciało, podforum jest pełne rad, ale powiem szczerze wczytywanie się w moim przypadku mogłoby się skończyc odłożeniem ćwiczeń na świete nigdy...

Jestem osobą wiecznie się odchudzającą na zmiane z tyciem, mimo tego że lubie ćwiczyć, nie mam wielkiego zapału do dużej aktywności, ćwicze zrywami i szybko go trace i niestety w dużej mierze prowadze siedzący tryb życia...
Co powoduje że mimo dwudziestupięciu lat mam ciało emerytki i taką samą kondycje, nie tylko nie widzę sensu rozbierania się przy kims, ale ubrania wyglądają coraz gorzej... Wiem, że albo sie wezmę za siebie, albo będzie jeszcze gorzej... Mieszkam za miastem, więc jestem na razie zdana na ćwiczenia w domu/jazde rowerem/spacery. Pływać niestety nie potrafie...
Ważę ok. 70 kg przy 160 cm, więc niestety z 15-20 kg za dużo, bo jestem w zasadzie drobnej budowy...
Oczywiscie ćwiczenia chce powiązać z dietą, mam też niestety problem z hirsutyzmem i wypadaniem włosów :/

1. Jak dużo kosztuje praca z trenerem, tzn. jakaś konsultacja i ułożenie treningu, chociażby do wykonywania w domu?

2. Moim głównym problemem i bolączką są zwiotczałe ramiona oraz brzuch, w trzeciej kolejności pupa.

Nie wiem jakie ćwiczenia poza tymi aerobowymi pozwolą mi szybko spalić tłuszcz z tych partii ciała a przede wszystkim ujędrnić je, ile razy wykonywać powtórzenia i jak często ćwiczyć, żeby po miesiącu-dwóch było już widać jakieś efekty?

Mam możliwość jazdy na rowerku stacjonarnym, bieżnie, hula hoop, skakankę oraz trzy płyty z ćwiczeniami Akcja Bikini Last Minute z Shape'a (trening siłowy & kardo szybkie ujędrnianie i spalanie oraz 3-4 min ramiona, brzuch, uda, posladki) oraz szczupła talia (ćwiczenia ABS) i szczupłe uda (brzuch&posladki)... czy mogę łączyć treningi z tych płyt i czy wykonywanie ich będzie wystarczające?

Będę ogromnie wdzięczna za rady!!!
__________________
“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” ― Mahatma Gandhi


I) 10 kg
II) 10 kg
change jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:40   #2
Ki@
Raczkowanie
 
Avatar Ki@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 273
Dot.: Jak odzyskać figurę?

Polecam Ci dietę owocowo-warzywną dr Dąbrowskiej. Ja schudłam na niej 8 kg, moja mama 15
Może wydawać się trochę drastyczna, ale świetnie oczyszcza orgaznizm i dodaje energii. Możesz znaleźć na chomiku "Ciało i ducha ratować żywieniem" - to książeczka dr Dąbrowskiej, opisująca szczegółowo proces oczyszczania, przepisy, itp.
Ja po tej diecie nie wróciłam już do jedzenia słodyczy. Gdy organizm się oczyści - jest łatwiej. Później staje się to nawykiem i tak mijają już 3 lata, kiedy jestem sugar free, a waga stoi w miejscu

W czasie diety dobrze jest unikać forsownych ćwiczeń. Ale np. Nordic Walking jest całkiem ok
Ki@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:44   #3
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Jak odzyskać figurę?

Jeśli mieszkasz za miastem i masz gdzie spacerować to pewnie masz gdzie biegać. Bieganie to chyba najlepszy sposób na schudnięcie ( o ile nie masz problemów za stawami ). Niestety nic więcej na ten temat Ci nie powiem, bo sama nie biegam z powodu takiego, że nie mam gdzie. Chyba, że pomiędzy samochodami
__________________

enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:57   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jak odzyskać figurę?

skoro nie jesteś systematyczna to zapomnij o zgrabnej sylwetce.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 17:14   #5
change
Zadomowienie
 
Avatar change
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 984
Dot.: Jak odzyskać figurę?

nie jestem, ale jeżeli narzuce sobie jakiś plan działania to z czasem ćwiczenia zaczne traktowąć jak mycie zębów dziękuję za rade!
chcę zmienić styl życia, ale musze być pewna, że podjęte działania mnie przybliżą do celu a nie będą jałowe, dlatego pytam bardziej doświadczone osoby co mogę zrobić ze sobą, żeby to było skuteczne.
Biegalam regularnie w wakacje, ale w tej chwili waze za duzo a mam slabe kolana... I chodzi mi glownie o brzuch i rece....

Napisalabym na dziale dietetyka, gdybym pytala o diete, chodzi mi o cwiczenia! :P
__________________
“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” ― Mahatma Gandhi


I) 10 kg
II) 10 kg

Edytowane przez change
Czas edycji: 2012-04-13 o 17:19
change jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 18:55   #6
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak odzyskać figurę?

a więc na co czekasz? ogranicz jedzenie, wskakuj na rower, wybierz jakiś zestaw ćwiczeń, za kilka tygodni jak Ci się znudzą - zacznij ćwiczyć te, które wcześniej odłożyłaś
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 18:13   #7
klaudia77
Rozeznanie
 
Avatar klaudia77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: śląsk :P
Wiadomości: 860
GG do klaudia77
Dot.: Jak odzyskać figurę?

Też miałam zawsze problem z ruchem, ale bardzo Ci polecam ćwiczenia Turbo Jam albo Turbo Fire. Jest to cały program, są różne ćwiczenia, wykonuje się je w domu i dają na prawdę duże efekty
__________________
"Ciągle zadaję pytania na które nie ma odpowiedzi bądź nie umiem ich znaleźć..."


klaudia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.