USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 16:19   #31
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Ale przecież w agencji nie biorą tego pod uwagę, liczy się doświadczenie a nie wykształcenie...
no tak, ale może da się z tego zrobić jakąś zaletę konkretną
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:08   #32
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

No tak, ale bez doświadczenia poza rodziną nie można wziąć udziału w programie, więc ten plus nic i tak nie da
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:27   #33
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
No tak, ale bez doświadczenia poza rodziną nie można wziąć udziału w programie, więc ten plus nic i tak nie da
w takim razie trzeba zabierać się za robotę, w warszawie jest mnóstwo okazji
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 20:04   #34
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

A kto za mnie na zajęcia chodził będzie? Kto zrobi staż? I kto zarobi na ten wyjazd, szkołę i utrzymanie?
Na razie odkładam to na dalszy plan, puki nie znajdę pracy i nie oddam kasy rodzicom to nie mam co marzyć, ale aplikację skończę, na razie nic nie płacę.
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:57   #35
Sysylijka
Przyczajenie
 
Avatar Sysylijka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 7
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Hej dziewczyny Jestem Sylwia, mam 22 lata i też planuję w przyszłym zostać au pair w USA, chodź nie powiem mam trochę wątpliwości długa rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, początkowo bariera językowa i brak znajomych. Też macie takie wątpliwości? Chciałabym wyjechać w sierpniu po obronie licencjatu, jak myślicie kiedy powinnam rozpocząć szukanie host family?
Sysylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:01   #36
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
A kto za mnie na zajęcia chodził będzie? Kto zrobi staż? I kto zarobi na ten wyjazd, szkołę i utrzymanie?
Na razie odkładam to na dalszy plan, puki nie znajdę pracy i nie oddam kasy rodzicom to nie mam co marzyć, ale aplikację skończę, na razie nic nie płacę.
nawet godzinki nie znajdziesz?

Cytat:
Napisane przez Sysylijka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem Sylwia, mam 22 lata i też planuję w przyszłym zostać au pair w USA, chodź nie powiem mam trochę wątpliwości długa rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, początkowo bariera językowa i brak znajomych. Też macie takie wątpliwości? Chciałabym wyjechać w sierpniu po obronie licencjatu, jak myślicie kiedy powinnam rozpocząć szukanie host family?
cześć sylwia! ja się rozłąką nie martwię, już parokrotnie byłam zagranicą i świetnie sobie dawałam radę moi rodzice pewnie przeżyją to gorzej. co do bariery językowej, będąc w host rodzince na pewno się otworzysz i już nie będziesz się niczego bać
hm... ja startuję na lipiec/sierpień i myślę, że rozpocznę szukanie koło marca, kwietnia, jako że muszę jeszcze zdać egzamin na prawko
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:10   #37
Sysylijka
Przyczajenie
 
Avatar Sysylijka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 7
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Jak dobrze, że znalazłam ten wątek na forum. W lipcu zdaję egzamin licencjacki i już teraz zastanawiam się co dalej: nie chcę standardowo od razu iść na mgr a potem zająć się szukaniem pracy. Wydaje mi się, że taki wyjazd będę dobrym wyjściem, tylko do tej pory mało wiedziałam jak i gdzie się za niego zabrać
Sysylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 15:23   #38
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez Sysylijka Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że znalazłam ten wątek na forum. W lipcu zdaję egzamin licencjacki i już teraz zastanawiam się co dalej: nie chcę standardowo od razu iść na mgr a potem zająć się szukaniem pracy. Wydaje mi się, że taki wyjazd będę dobrym wyjściem, tylko do tej pory mało wiedziałam jak i gdzie się za niego zabrać
polecam przejrzeć strony agencji, może zamówić darmowe broszury taki rok odskoczni może dobrze zrobić, naładować pozytywną energię i później można wracać na studia
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 16:13   #39
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez Sysylijka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem Sylwia, mam 22 lata i też planuję w przyszłym zostać au pair w USA, chodź nie powiem mam trochę wątpliwości długa rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, początkowo bariera językowa i brak znajomych. Też macie takie wątpliwości? Chciałabym wyjechać w sierpniu po obronie licencjatu, jak myślicie kiedy powinnam rozpocząć szukanie host family?
Mam identyczne obawy jak Ty, także nie jesteś sama Ja też planuję w tym terminie lecieć do US. A jako że jestem ciekawska to jeszcze zapytam:
Masz prawo jazdy?
Co studiujesz?
No i witaj

Dziewczyny a skąd jesteście? Chodzi mi bardziej gdzie obecnie mieszkacie.
A i jeszcze co do aplikacji, to Sylwia jak masz prawo jazdy to możesz już aplikację zacząć, ja już we wrześniu będę miała room otwarty zapewne
Sorry za moje mało składne wypowiedzi dziś i chyba trochę chaotyczne ale dostałam się na roczny staż jako terapeuta i jestem mega przeszczęśliwa A i idę na 2 tygodnie na lato w mieście
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 16:43   #40
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a skąd jesteście? Chodzi mi bardziej gdzie obecnie mieszkacie.
A i jeszcze co do aplikacji, to Sylwia jak masz prawo jazdy to możesz już aplikację zacząć, ja już we wrześniu będę miała room otwarty zapewne
Sorry za moje mało składne wypowiedzi dziś i chyba trochę chaotyczne ale dostałam się na roczny staż jako terapeuta i jestem mega przeszczęśliwa A i idę na 2 tygodnie na lato w mieście
o, gratuluję!

ja jestem z centrum, mieszkam blisko Łodzi
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:08   #41
Sysylijka
Przyczajenie
 
Avatar Sysylijka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 7
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Mam identyczne obawy jak Ty, także nie jesteś sama Ja też planuję w tym terminie lecieć do US. A jako że jestem ciekawska to jeszcze zapytam:
Masz prawo jazdy?
Co studiujesz?
No i witaj

Dziewczyny a skąd jesteście? Chodzi mi bardziej gdzie obecnie mieszkacie.
A i jeszcze co do aplikacji, to Sylwia jak masz prawo jazdy to możesz już aplikację zacząć, ja już we wrześniu będę miała room otwarty zapewne
Sorry za moje mało składne wypowiedzi dziś i chyba trochę chaotyczne ale dostałam się na roczny staż jako terapeuta i jestem mega przeszczęśliwa A i idę na 2 tygodnie na lato w mieście
Ile pytań naraz :P Myślałam, że tylko ja się zawsze o wszystko martwię ale to jeszcze rok czasu, póki co to dobrze, że znalazłam ten wątek. Studiuję w Siedlcach stosunki międzynarodowe (dlatego też ciągle uczę się angielskiego, głównie specjalistycznego: polityka, biznes). Prawo jazdy już mam 3 lata więc i spore doświadczenie więc myślę, że to będzie na plus.

No i najważniejsze, gratuluję dostania się na staż
__________________
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."
Sysylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 17:15   #42
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

To jak masz prawko to składaj aplikację, zawsze to więcej czasu na znalezienie rodziny. Ja ostatnio zalogowałam się na au pair world ale nie wiążę z nim nadziei, bardziej po to żeby sobie poćwiczyć
A w ogóle mój angielski jest średni więc pewnie będę długo szukać.
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:24   #43
Sysylijka
Przyczajenie
 
Avatar Sysylijka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 7
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Jeśli chodzi o mój angielski to ujęłabym to tak samo jak Ty na szczęście moja siostra studiuję anglistykę więc pomaga mi jak może Też mam zamiar zalogować się na au pair world a co do aplikacji to problem w tym, że nie wiem gdzie ją składać tzn. do której agencji. Ty już się zdecydowałaś ?
__________________
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."
Sysylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:31   #44
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Niby się zdecydowałam na CC ale bardzo podrożeli w piątek (program+ roz. ubezpieczenie 4tys zł :/) i teraz myślę nad inną agencją. W APiA płaci się też już po znalezieniu rodziny, a w Gawo i Prowork są dwie raty, jedna od razu druga po znalezieniu rodziny, ale też jest dużo tańsza (nie wiem jak tam z ubezpieczeniami, jeszcze nie analizowałam dokładnie).
Na razie zostaję w CC, w styczniu/lutym pomyślę jeszcze nad drugą agencją.
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:05   #45
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

hej dziewczyny Nie wiem czy wskazane tak wybiegać w przyszłośc,ale co tam.
Narodził mi się pomysł o USA. Byłam już au pair w Irlandii, 3 lata temu. Czas na inny kontynent. Niestety teraz nie mogę, jestem na turystyce, zaczynam 2 rok.
Ale chciałabym jechać do USA w sierpniu 2014' po obronie, lub w styczniu 2015' ( po Gwiazdce
Nie wiem dokładnie co Prowork oferuje ( jakie kursy jęz.) ale widziałam ,że aupairinamerinca ma dość ciekawą ofertę...
Rejon hm.. może Chicago, może NY .. może jakieś wybrzeża..
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:48   #46
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Studia to wcale nie przeszkoda

Co do oferty wszystkie agencje powinny mieć taką samą ofertę, ale w różnych cenach zależnych od ubezpieczenia i kosztów własnych.
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 14:31   #47
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

nie chcę brać dziekanki, kosztuje koło tysiąca w mojej prywatnej uczelni :| A i już i tak zaczęłam 2 lata pozniej studia niz normalnie. Juz je skoncze i spokoj chociaz ten durny lic. Jeszcze myslalam o programie CampAmerica, ale tam jakoś tak... no nie wiem,nie chce byc kelnerka, ani pracowac na zmywaku, a do biura jeszcze moj angielski nie jest wystarczajacy..
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 14:52   #48
Sysylijka
Przyczajenie
 
Avatar Sysylijka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 7
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

O ja też myślałam o CampAmerica, moja koleżanka była w zeszłym roku i wróciła bardzo zadowolona. alex171 a jak było, gdy pojechałaś jako au pair pierwszy raz? Swobodnie mówiłaś po angielsku czy jak to się określa komunikatywnie ?
__________________
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."
Sysylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 15:20   #49
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Wlasnie tak jak mowisz.. komunikatywnie. Irole maja troche inny akcent, ciezko bylo mi ich zrozumiec czasem , pozniej jakos sie ogarnelam. Ale dopiero teraz jakos bardziej jestem pewna z angielskim. Wtedy bylam 3 miesiace, ale zbyt duzo polakow poznalam - nauczka na przyszlosc, nigdy wiecej...
A gdzie kolezanka byla ,i pracowala jako kto ?
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 18:27   #50
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez alex171 Pokaż wiadomość
nie chcę brać dziekanki, kosztuje koło tysiąca w mojej prywatnej uczelni :| A i już i tak zaczęłam 2 lata pozniej studia niz normalnie. Juz je skoncze i spokoj chociaz ten durny lic. Jeszcze myslalam o programie CampAmerica, ale tam jakoś tak... no nie wiem,nie chce byc kelnerka, ani pracowac na zmywaku, a do biura jeszcze moj angielski nie jest wystarczajacy..
O Dżizas to jakaś dziwna uczelnia, jak ja studiowałam na ALK to była za darmo dziekanka i nigdy też nie słyszałam żeby ktoś za dziekankę musiał płacić :/
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:38   #51
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

No niestety. Prywatna hotelarska w Poznaniu. Mam za to dobry wybór różnych miejsc na praktyki zagraniczne. A i można z nich wracać... w sumie kiedy się chce Można wrócić prawie że na egzaminy i usprawiedliwienie jest. Jest elastyczna moja uczelnia, ale radykalna jeśli chodzi o siano, niestety ;/ W każdym bądź razie- chcę licencjat. Potem mogę podbijać Stany podczas 2 latek... i może więcej hehe Poczytałam trochę blogów i faktycznie to możliwe, wystarczy próbować i się nie bać
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:01   #52
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

możesz też poczytać na forum aupairpoland albo jak chcesz to u mnie na blogu jest kilka bardzo ciekawych linków do blogów dziewczyn które są już w USA albo zaraz jadą. Jak któraś chce link to napiszcie na priv prześlę
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:58   #53
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

dziewczyny, a mam jeszcze takie pytanie czy referencje sprzed 3-4 lat też się liczą? czy najlepiej tylko te aktualne?
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:47   #54
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

No jasne że tak!!! Im więcej tym lepiej!
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:23   #55
Sysylijka
Przyczajenie
 
Avatar Sysylijka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 7
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

A ja się mogę podzielić taką informacją, że znalazłam fajny blog prowadzony przez host mam gdzie wszystko pokazane jest z tej drugiej strony: na co zwykle rodzice zwracają uwagę oglądając video AP, o tym czego oczekują po rozmownie na Skypie, itp. Więc jeśli któraś z Was chciała by link to piszcie na priv.
__________________
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."
Sysylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:56   #56
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
No jasne że tak!!! Im więcej tym lepiej!


jeżeli mi się uda je "odzyskać", że tak powiem to super!
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 22:18   #57
Schmidiculous
Raczkowanie
 
Avatar Schmidiculous
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 39
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Dołączę z wielką chęcią do tego wątku, aż miło patrzeć skrojony wręcz na miarę!

Plan mam dotyczący wyjazdu w okolicach sierpnia przyszłego roku lub za dwa lata, przy czym będę się upierać przy pierwszym terminie. Tłukę o tym, przeglądam, czytam, zatracam się i wydaje mi się, że w granicach tych czterech lat od teraz wyjechać powinno mi się udać. Patrzę na to wszystko bardzo realnie, stąd perspektywa czterech lat, a nie np 5 miesięcy.
Taki wyjazd to pewna inwestycja, nie tylko w kwestii pieniędzy, więc wolę podejść realnie, niż się zniesmaczyć w przedbiegach.
Schmidiculous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 22:24   #58
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez Schmidiculous Pokaż wiadomość
Dołączę z wielką chęcią do tego wątku, aż miło patrzeć skrojony wręcz na miarę!

Plan mam dotyczący wyjazdu w okolicach sierpnia przyszłego roku lub za dwa lata, przy czym będę się upierać przy pierwszym terminie. Tłukę o tym, przeglądam, czytam, zatracam się i wydaje mi się, że w granicach tych czterech lat od teraz wyjechać powinno mi się udać. Patrzę na to wszystko bardzo realnie, stąd perspektywa czterech lat, a nie np 5 miesięcy.
Taki wyjazd to pewna inwestycja, nie tylko w kwestii pieniędzy, więc wolę podejść realnie, niż się zniesmaczyć w przedbiegach.
dziękuję i witam

racja, taka decyzja nie może być podjęta pochopnie i "hop siup" z takiego wyjazdu można coś wynieść, nie tylko wspomnienia - nie ma sensu jechać, tylko by jechać.
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:30   #59
Schmidiculous
Raczkowanie
 
Avatar Schmidiculous
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 39
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Sama decyzja w sobie już została podjęta. Na pewno nie przepuszczę takiej okazji i nie pozwolę sobie nie skorzystać i nie spróbować aplikować.

To daje niesamowitą możliwość rozwoju( język, usamodzielnienie, odpowiedzialność, poszerzanie wiedzy i poznawanie kultury innego kraju od podszewki).

Inna kwestia- to nie jest odległość jak do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch etc., generalnie do krajów europejskich. Lecąc do Stanów trzeba być pewnym swego, albo chociaż te zalążki pewności gdzieś już w sobie mieć. Nie można przecież z rykiem i oczami pełnymi krokodylich łez dzwonić do rodziny/bliskich osób i szukać drogi powrotnej do Europy.

Masa wszystkich możliwych zalet i rzeczy przemawiających za wyjazdem, które sformułowałam sobie na kartce kiedyś, kiedyś stanowczo przeważała za tym, aby takiej decyzji się uczepić i małymi krokami ku niej zmierzać.

I ja osobiście myślałam o okolicach San Francisco. I nie zamierzam ukrywać, że byłoby najbardziej obiecująco, gdyby host rodzina miała właśnie w tamtym okolicach zamieszkiwać. Z odpowiednim wyprzedzeniem zakładając swój profil, wydaje mi się, że można liczyć na to, że będzie z czego wybierać.
Schmidiculous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 17:09   #60
vivier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 267
Dot.: USA - przyszłe/obecne au pair (wyłącznie)

Cytat:
Napisane przez Schmidiculous Pokaż wiadomość
Sama decyzja w sobie już została podjęta. Na pewno nie przepuszczę takiej okazji i nie pozwolę sobie nie skorzystać i nie spróbować aplikować.

To daje niesamowitą możliwość rozwoju( język, usamodzielnienie, odpowiedzialność, poszerzanie wiedzy i poznawanie kultury innego kraju od podszewki).

Inna kwestia- to nie jest odległość jak do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch etc., generalnie do krajów europejskich. Lecąc do Stanów trzeba być pewnym swego, albo chociaż te zalążki pewności gdzieś już w sobie mieć. Nie można przecież z rykiem i oczami pełnymi krokodylich łez dzwonić do rodziny/bliskich osób i szukać drogi powrotnej do Europy.

Masa wszystkich możliwych zalet i rzeczy przemawiających za wyjazdem, które sformułowałam sobie na kartce kiedyś, kiedyś stanowczo przeważała za tym, aby takiej decyzji się uczepić i małymi krokami ku niej zmierzać.

I ja osobiście myślałam o okolicach San Francisco. I nie zamierzam ukrywać, że byłoby najbardziej obiecująco, gdyby host rodzina miała właśnie w tamtym okolicach zamieszkiwać. Z odpowiednim wyprzedzeniem zakładając swój profil, wydaje mi się, że można liczyć na to, że będzie z czego wybierać.
mi też się podoba sf ale nie tylko. zobacz ten link, cała moja miłość do bay area rozkwita, oglądając takie ujęcia.

to prawda, ze stanów już tak szybko się nie wróci, jak skądś z europy, do tego dochodzą koszty itd. ale mimo wszystko, stany to stany

edit. ja wcale zdjęć z dziećmi nie mam muszę jakieś porobić wkrótce.

Edytowane przez vivier
Czas edycji: 2012-08-25 o 17:44
vivier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-31 10:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.