Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 16:18   #3481
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
Witam kremy z la roche posay effaclar przy większym trądziku nie dadzą rady- zmniejszą wyprski, ale nie spodziewaj się efektu "wow" + są drogie. Za cenę jednego możesz kupić dwa lepsze kremy/maści. Co mogę polecieć to krem acne-derm zawiera kwas azelainowy (przeciwtrądzikowy, wybielający) i kosztuje ok 20 zł poczytaj o nim opinie.

Stosując kwasy należy zadbać o krem nawilżający, który nie zapycha (dobry skład) i filtry.

Zwróć uwagę na pielęgnacje twarzy.
Do zmywania makijażu płyn micelarny- nie mleczka, które zapychają. Później należy umyć twarz -jakiś łagodny żel do mycia twarzy lub mydło, np. aleppo. Po myciu twarzy należy przywrócić skórze właściwe ph. W tym celu płyn micelarny/tonik.
Polecam zrobić sobie tonik octowy (z octu jabłkowego) fajne efekty daje.
Makijaż powinien być lekki, tj. nie fluidy, które zapychają i zawierają sylikony, itp. Polecam lekturę podkładów mineralnych- bardzo mi pomogły. Firm jest dużo jedne droższe drugie tańsze, ale warto
Wypróbuję ten krem acne derm tylko pisze żeby go używać dwa razy dziennie rano i wieczorem a ja i tak mam suchą skórę to mam używać tylko tej maści czy mogę też używać np na zmianę jakiś krem nawilżający? Czy może na dzień nałozyc tą masc a na niego jakiś krem nawilżający tak w ogóle można?
Obecnie używałam masci duac ale on za dużo mi nie pomaga.
Używałam juz róznych kremów ale żaden mi nie odpowiada już sił nie mam. A też nie chce tak w ciemno testować róznych kremów bo boję się że pogorszę tylko swój stan cery.
Używam zelu do twarzy a potem płyn nicelarny staram sie dobrze oczyszczać twarz.
Makijaż u mnie jest delikatny w ogóle nie lubię mocnych makijaży ani podkładów tak więc zawsze używam delikatnych podkładów a w lato nie maluje się w ogóle tylko oczy. No ale ostatnio muszę nakładać podkład z maca bo chcę trochę ukryć te pryszczyki.

Edytowane przez Danka22
Czas edycji: 2015-08-16 o 16:25
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-16, 18:08   #3482
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
Wypróbuję ten krem acne derm tylko pisze żeby go używać dwa razy dziennie rano i wieczorem a ja i tak mam suchą skórę to mam używać tylko tej maści czy mogę też używać np na zmianę jakiś krem nawilżający? Czy może na dzień nałozyc tą masc a na niego jakiś krem nawilżający tak w ogóle można?
Obecnie używałam masci duac ale on za dużo mi nie pomaga.
Używałam juz róznych kremów ale żaden mi nie odpowiada już sił nie mam. A też nie chce tak w ciemno testować róznych kremów bo boję się że pogorszę tylko swój stan cery.
Używam zelu do twarzy a potem płyn nicelarny staram sie dobrze oczyszczać twarz.
Makijaż u mnie jest delikatny w ogóle nie lubię mocnych makijaży ani podkładów tak więc zawsze używam delikatnych podkładów a w lato nie maluje się w ogóle tylko oczy. No ale ostatnio muszę nakładać podkład z maca bo chcę trochę ukryć te pryszczyki.
Kremy z kwasami koniecznie stosuje się na wieczór/ na noc. Rano się nawilżamy/maseczkujemy, itp. + koniecznie filtr jak chcesz wyjść z domu (tanie i fajne filtry ma ziaja, ale musisz sama przetestować, bo dla każdego dobre jest coś innego)
Stosowanie go 2x dziennie jest dla osób zaprawionych w "kwasowym boju".
Osobiście stosuję codziennie na noc. Moja twarz reaguje dobrze (jestem w trakcie retinoidów zewnętrznie). Możesz spróbować raz na 3 dni, kolejnym razem raz na 2 dni i obserwować jak skóra reaguje.
Występuje pieczenie skóry, może wystąpić łuszczenie i wyspy-skóra się oczyszcza wiec to normalne. Musisz stosować jakiś czas minimum 3 miechy żeby były jakieś efekty. Nie ma nic od razu

Ogólnie polecam zagłębić się w tematykę kwasów, kwasomaniaczek, peelingów kwasowych. Jeśli nie masz dużych problemów to powinno pomóc.

Na suchą skórę polecam olejki(do skóry suchej/trądzikowej)- które nie zapychają, dobrze natłuszczają twarz.

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2015-08-16 o 18:11
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-16, 18:18   #3483
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
Kremy z kwasami koniecznie stosuje się na wieczór/ na noc. Rano się nawilżamy/maseczkujemy, itp. + koniecznie filtr jak chcesz wyjść z domu (tanie i fajne filtry ma ziaja, ale musisz sama przetestować, bo dla każdego dobre jest coś innego)
Stosowanie go 2x dziennie jest dla osób zaprawionych w "kwasowym boju".
Osobiście stosuję codziennie na noc. Moja twarz reaguje dobrze (jestem w trakcie retinoidów zewnętrznie). Możesz spróbować raz na 3 dni, kolejnym razem raz na 2 dni i obserwować jak skóra reaguje.
Występuje pieczenie skóry, może wystąpić łuszczenie i wyspy-skóra się oczyszcza wiec to normalne. Musisz stosować jakiś czas minimum 3 miechy żeby były jakieś efekty. Nie ma nic od razu

Ogólnie polecam zagłębić się w tematykę kwasów, kwasomaniaczek, peelingów kwasowych. Jeśli nie masz dużych problemów to powinno pomóc.

Na suchą skórę polecam olejki(do skóry suchej/trądzikowej)- które nie zapychają, dobrze natłuszczają twarz.
Dziękuje za pomoc. Z ziaji używałam kremów tylko ze takich zwykłych i za bardzo mi nie odpowiadają może bys poleciła mi inna firmę kremu na dzień i na noc? tak żeby pasowało do tej masci? A olejki mogłaś by jakieś polecic? np z jakiej firmy są dobre? Nie nie mam aż tak dużych problemów z trądzikiem ale chciałambym w końcu mieć twarz bez tych wyprysków.
Dziękuje
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-16, 18:32   #3484
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
Dziękuje za pomoc. Z ziaji używałam kremów tylko ze takich zwykłych i za bardzo mi nie odpowiadają może bys poleciła mi inna firmę kremu na dzień i na noc? tak żeby pasowało do tej masci? A olejki mogłaś by jakieś polecic? np z jakiej firmy są dobre? Nie nie mam aż tak dużych problemów z trądzikiem ale chciałambym w końcu mieć twarz bez tych wyprysków.
Dziękuje
Sama jestem na etapie poszukiwań dobrego nawilżacza. Mam 3 kremy ziaja liście manuka nawilżający, ziaja kuracja nawilżająca krem redukujący podrażnienia na dzień i z Alterry bio-traube&bio-weisser tee (winogrona i biała herbata) Co do kremów to nie zapychają mnie bo się złuszczam szybko, nie wiem co by było po ich odstawieniu pewnie małe zapychanko skóry by nastąpiło
Muszisz obserwować, co w kremach źle wpływa na twoją cere, np. może być to gliceryna.
Teraz planuję kupić krem Iwostin Puritin Rehydrin albo Iwostin sensitia. Nie stosowałam ich więc nie mogę polecić.
Co do olejków/alg/glinek i fajnych naturalych kosmetyków to polecam stronki interentowe zsk, biochemia urody.
Z olejków posiadam olej z pachnotki, olej z czarnuszki, olej makadamia. Każdy olej jest dobrze opisany, napisane jest do jakiej skóry się nadaje, co wchodzi w jego skład.

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2015-08-16 o 18:33
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 11:10   #3485
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
Sama jestem na etapie poszukiwań dobrego nawilżacza. Mam 3 kremy ziaja liście manuka nawilżający, ziaja kuracja nawilżająca krem redukujący podrażnienia na dzień i z Alterry bio-traube&bio-weisser tee (winogrona i biała herbata) Co do kremów to nie zapychają mnie bo się złuszczam szybko, nie wiem co by było po ich odstawieniu pewnie małe zapychanko skóry by nastąpiło
Muszisz obserwować, co w kremach źle wpływa na twoją cere, np. może być to gliceryna.
Teraz planuję kupić krem Iwostin Puritin Rehydrin albo Iwostin sensitia. Nie stosowałam ich więc nie mogę polecić.
Co do olejków/alg/glinek i fajnych naturalych kosmetyków to polecam stronki interentowe zsk, biochemia urody.
Z olejków posiadam olej z pachnotki, olej z czarnuszki, olej makadamia. Każdy olej jest dobrze opisany, napisane jest do jakiej skóry się nadaje, co wchodzi w jego skład.
Z ziaji liscie manuka używałam i nie widziałam zadnej poprawy,iwostin sensita używałam ale do cery suchej i mnie wysypało po nim bo krem był za tłusty. Teraz używam delikatny krem z iwostinu nawilżający do cery wrażliwej i skłonnej do alergii i własnie chyba po nim mnie tak wysypało ale nie jestem pewna na 100% bo gdy się nim smaruję to tak jakby pryszcze bardziej się nasilają.
Co do olejów to dziękuje popatrze poczytam nigdy nie używałam bo zawsze bałam sie że mnie pozapychają. Ale skoro piszesz że one są dobre to wypróbuje
Dołączam zdjęcie moich wyprysków wiem że słabo widac i za to przepraszam ale robiłam z telefonu... ale mam nadzieję ze choć trochę coś tam zobaczysz.

Edytowane przez Danka22
Czas edycji: 2015-08-17 o 11:12
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 11:15   #3486
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

A może i inne kobietki by mogły polecić jakieś kremy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM01281.jpg (56,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM01285.jpg (37,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM01283.jpg (50,5 KB, 12 załadowań)
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 14:56   #3487
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ja używałam Skinorenu (odpowienik Acne Dermu) i też byłam z niego bardzo zadowolona, więc polecam

Dziewczyny pomóżcie
Od ponad miesiaca jestem na Acnelecu (odpowiednik Differinu). Poprawa duża, ale stosuję go tylko wokół ust i na czoło. Do tego używam nawilżającego Physiogelu i filtrów z Lirene. I chyba od któregoś z nich poropobiło mi się strasznie dużo zaskórników na nosie (dawniej nie miałam, czasami kilka, ale to było prawie nic). A teraz mam cały nos w czarne kropki
Da się z tym coś zrobić, znacie jakieś skuteczne sposoby? Myślałam, czy nie zacząć smarować też nosa Acneleciem?
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 17:01   #3488
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
Sama jestem na etapie poszukiwań dobrego nawilżacza. Mam 3 kremy ziaja liście manuka nawilżający, ziaja kuracja nawilżająca krem redukujący podrażnienia na dzień i z Alterry bio-traube&bio-weisser tee (winogrona i biała herbata) Co do kremów to nie zapychają mnie bo się złuszczam szybko, nie wiem co by było po ich odstawieniu pewnie małe zapychanko skóry by nastąpiło
Muszisz obserwować, co w kremach źle wpływa na twoją cere, np. może być to gliceryna.
Teraz planuję kupić krem Iwostin Puritin Rehydrin albo Iwostin sensitia. Nie stosowałam ich więc nie mogę polecić.
Co do olejków/alg/glinek i fajnych naturalych kosmetyków to polecam stronki interentowe zsk, biochemia urody.
Z olejków posiadam olej z pachnotki, olej z czarnuszki, olej makadamia. Każdy olej jest dobrze opisany, napisane jest do jakiej skóry się nadaje, co wchodzi w jego skład.
A co do olejków to nakładasz je na dzień czy na noc? smarujesz np olejem makadamia cała twarz? tak można?
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 18:16   #3489
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
A co do olejków to nakładasz je na dzień czy na noc? smarujesz np olejem makadamia cała twarz? tak można?
Ja na noc stosuję acne derm co 2-3 dni stosuję olejek na dzień (mam długie wakacje wiec mogę pozwolić sobie na luksus siedzenia kilku h z olejkiem na twarzy) Smaruję cała twarz. Po 2 krople na każdy policzeki 1 kroplę na czoło. Ale każdy może stosować inną ilość. Mnie taka wystarcza.

Ważne jest dobranie odpowiedniego olejka, najlepsze są oleje, które się wchłaniają mają małą komedogenność. Poniżej odaję link do bloga z tabelką o komedogenności poszczególnych olejków- może znajdziesz ten, który ci wpadł w oko
https://sugarninjas.wordpress.com/20...nnosci-olejow/

Co do oleju makadamia stosuję go krótki czas, wiec nie mogę go polecić w 100%, że nie zapcha cię. Za to olej z pachnotki polecić mogę. Działa na mnie rewelacyjnie. Jest dla skóry suchej, łuszczącej się, trądzikowej, wrażliwej i dojrzałej. Także zastosowanie duże. Pamiętać należy, że z olejami jak ze wszystkim- dla jednego super innego zapycha lub nie robi nic

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

xxee Spróbuj domowe sposoby.Różne maseczki- cynamonowa, maseczka z mlekiem i żelatyną(maseczka pell of), olejek pichtowy, maseczka z sody oczyszczonej, glinki.

Sama od niedawna stosuję co 2 tygodnie maseczkę żelatynową i z sody oczyszczonej z wodą utlenioną (stosowałam 2 razy- świetnie działa na przebarwienia) Do tego te błotko, co wspominałam kilka postów wyżej.
Efekt uważam za zadowalający

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2015-08-17 o 18:18
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 18:56   #3490
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

[QUOTE=Gial;52445271]Ja na noc stosuję acne derm co 2-3 dni stosuję olejek na dzień (mam długie wakacje wiec mogę pozwolić sobie na luksus siedzenia kilku h z olejkiem na twarzy) Smaruję cała twarz. Po 2 krople na każdy policzeki 1 kroplę na czoło. Ale każdy może stosować inną ilość. Mnie taka wystarcza.

Ważne jest dobranie odpowiedniego olejka, najlepsze są oleje, które się wchłaniają mają małą komedogenność. Poniżej odaję link do bloga z tabelką o komedogenności poszczególnych olejków- może znajdziesz ten, który ci wpadł w oko
https://sugarninjas.wordpress.com/20...nnosci-olejow/

Co do oleju makadamia stosuję go krótki czas, wiec nie mogę go polecić w 100%, że nie zapcha cię. Za to olej z pachnotki polecić mogę. Działa na mnie rewelacyjnie. Jest dla skóry suchej, łuszczącej się, trądzikowej, wrażliwej i dojrzałej. Także zastosowanie duże. Pamiętać należy, że z olejami jak ze wszystkim- dla jednego super innego zapycha lub nie robi nic

Dziekuje juz poczytalam. Ale chyba zdecyduje sie na olej z pachnotki To tak jak ja tez moge sobie pozwolic na chodzenie z olejkiem na twarzy. Po prostu nalozyc go na cala twarz i zostawic az do wieczora? Tak rozumiem ze moze mi nie pomuc ale zaryzykuje. a do mycia twarzy co uzywasz?
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 20:36   #3491
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

[QUOTE=Danka22;52445889]
Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
Ja na noc stosuję acne derm co 2-3 dni stosuję olejek na dzień (mam długie wakacje wiec mogę pozwolić sobie na luksus siedzenia kilku h z olejkiem na twarzy) Smaruję cała twarz. Po 2 krople na każdy policzeki 1 kroplę na czoło. Ale każdy może stosować inną ilość. Mnie taka wystarcza.

Ważne jest dobranie odpowiedniego olejka, najlepsze są oleje, które się wchłaniają mają małą komedogenność. Poniżej odaję link do bloga z tabelką o komedogenności poszczególnych olejków- może znajdziesz ten, który ci wpadł w oko
https://sugarninjas.wordpress.com/20...nnosci-olejow/

Co do oleju makadamia stosuję go krótki czas, wiec nie mogę go polecić w 100%, że nie zapcha cię. Za to olej z pachnotki polecić mogę. Działa na mnie rewelacyjnie. Jest dla skóry suchej, łuszczącej się, trądzikowej, wrażliwej i dojrzałej. Także zastosowanie duże. Pamiętać należy, że z olejami jak ze wszystkim- dla jednego super innego zapycha lub nie robi nic

Dziekuje juz poczytalam. Ale chyba zdecyduje sie na olej z pachnotki To tak jak ja tez moge sobie pozwolic na chodzenie z olejkiem na twarzy. Po prostu nalozyc go na cala twarz i zostawic az do wieczora? Tak rozumiem ze moze mi nie pomuc ale zaryzykuje. a do mycia twarzy co uzywasz?

Ja stosuję na parę godzin. Część olejku się wchłania pozosałości zmywam. Można też zostawić i nie zmywać. Wszystko zależy od preferencji.
Do mycia twarzy używam mydła aleppo 70 (olej z liści laurowych i oliwa z oliwek) Polubiliśmy się Później należy przywrócić właściwe ph (mydło to zasada, skóra lubi kwaśne ph) w tym celu przecieram twarzy tonikiem octowym, można również zastosować inny tonik/ hydrolat.
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 23:01   #3492
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
Wypróbuję ten krem acne derm tylko pisze żeby go używać dwa razy dziennie rano i wieczorem a ja i tak mam suchą skórę to mam używać tylko tej maści czy mogę też używać np na zmianę jakiś krem nawilżający? Czy może na dzień nałozyc tą masc a na niego jakiś krem nawilżający tak w ogóle można?
Obecnie używałam masci duac ale on za dużo mi nie pomaga.
Używałam juz róznych kremów ale żaden mi nie odpowiada już sił nie mam. A też nie chce tak w ciemno testować róznych kremów bo boję się że pogorszę tylko swój stan cery.
Używam zelu do twarzy a potem płyn nicelarny staram sie dobrze oczyszczać twarz.
Makijaż u mnie jest delikatny w ogóle nie lubię mocnych makijaży ani podkładów tak więc zawsze używam delikatnych podkładów a w lato nie maluje się w ogóle tylko oczy. No ale ostatnio muszę nakładać podkład z maca bo chcę trochę ukryć te pryszczyki.
ja uzywam acnedermu co 2 noc i po miesiącu były widoczne efekty
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 07:43   #3493
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez geri1994 Pokaż wiadomość
Hej witam was Wizażanki prosiłam o pomoc no i wszyscy kierowali mnie do dermatologa. Poszłam wypisali mi maść krem i taki płyn. Tylko że to nic nie pomagało. Teraz mam mieć tabletki na trądzik tylko co lepiej wziąść hormony czy antybiotyk, co lepsze ?. Ale też znalazłam trochę lepszą metodę, te maści mi się skończyły więc poszłam do zwykłego sklepu ziaji i kupiłam przecudowny krem i powiem tak wypryski zelżały nie tak w 100% ale w 60 % widać poprawę zażywam ceranova z bratkiem i jak mam takie zaczerwienione te wypryski to kupiłam sobie olejek różany z rossman on się jakos tak nazywa evene. I mam pytanie czy żeby całkowicie wyleczyć sie z tego trądziku to zażywać nadal tą cerenova czy to co mi przepisze dermatolog i które lekarstwo by było lepsze
To czy będą to hormony czy antybiotyki musi stwierdzić lekarz. W tak poważnych sprawach nie decyduje się samemu. Poza tym skoro już byłaś u dermatologa, to niech dalej prowadzi tę sprawę. Możesz przez jakiś czas próbować sama ceranovą, bo to nic strasznego i zobaczyć czy będzie pomagać. Jednak jeżeli nie będzie poprawy to żeby samemu sobie nie zaszkodzić idzie się do lekarza.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 11:02   #3494
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez geri1994 Pokaż wiadomość
Hej witam was Wizażanki prosiłam o pomoc no i wszyscy kierowali mnie do dermatologa. Poszłam wypisali mi maść krem i taki płyn. Tylko że to nic nie pomagało. Teraz mam mieć tabletki na trądzik tylko co lepiej wziąść hormony czy antybiotyk, co lepsze ?. Ale też znalazłam trochę lepszą metodę, te maści mi się skończyły więc poszłam do zwykłego sklepu ziaji i kupiłam przecudowny krem i powiem tak wypryski zelżały nie tak w 100% ale w 60 % widać poprawę zażywam ceranova z bratkiem i jak mam takie zaczerwienione te wypryski to kupiłam sobie olejek różany z rossman on się jakos tak nazywa evene. I mam pytanie czy żeby całkowicie wyleczyć sie z tego trądziku to zażywać nadal tą cerenova czy to co mi przepisze dermatolog i które lekarstwo by było lepsze
Jeśli podejrzewasz trądzik hormonalny to idź do endokrynologa na badanie hormonów takich jak: TSH(warto zrobić u ogólnego lekarza profilaktycznie raz na rok), androstendion, cholesterol (całkowity i frakcje) estrogen, FSH, LH, SHBG, fT3, fT4, anty TPO, anty TG, progesteron, prolaktyna, testosteron+ wolny testosteron. Dodatkowo można DHEA i DHT) warto też zbadać glukozę i insulinę + próby wątrobowe.

Jeśli to nic nie da to do alergologa na badanie alergii na pokarmy + gluten

Warto szukać przyczyny trądziku. Sama zagłębiam się w ten temat i będę "molestować" lekarzy i błagać o badania Dobrze wiemy, że lepiej zapisać lek/maść niż szukać przyczyny powstawania choroby jaką jest trądzik

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2015-08-18 o 11:04
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 11:18   #3495
Danka22
Raczkowanie
 
Avatar Danka22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 71
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywam acnedermu co 2 noc i po miesiącu były widoczne efekty
Kupię go w takim razie tylko chyba mnie czeka wizyta u dermatologa bo dziś z rana miałam mocniejszy wysyp małe krostki pojawiły się już na brodzie i na policzkach a nigdy aż takiego problemu z cerą nie miałam ,dlatego się strasznie dziwię ze mnie tak wysypało najwięcej przyszczyków mam koło ust a to tak brzydko wygląda
Danka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 12:25   #3496
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
xxee Spróbuj domowe sposoby.Różne maseczki- cynamonowa, maseczka z mlekiem i żelatyną(maseczka pell of), olejek pichtowy, maseczka z sody oczyszczonej, glinki.

Sama od niedawna stosuję co 2 tygodnie maseczkę żelatynową i z sody oczyszczonej z wodą utlenioną (stosowałam 2 razy- świetnie działa na przebarwienia) Do tego te błotko, co wspominałam kilka postów wyżej.
Efekt uważam za zadowalający
A jak zrobić tą maseczkę z mleka i żelatyny? W jakich proporcjach?
Z wodą utlenioną na razie nie będę próbować, bo pewnie jeszcze bardziej rozjaśniłaby moją i tak już strasznie bladą cerę W ogóle dość dziwnie to wygląda: ciało ładnie opalone, lekko brązowe, a buzia prawie biała Zamówiłam sobie samoopalacz i chyba zacznę go raz na jakiś czas dodawać do kremu
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 13:09   #3497
blue007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: bolące pryszcze

Cześć wszystkim
Mój problem z trądzikiem zaczął się jakieś 4 lata temu i trwa aż do dzisiaj...:/ Leczyłam się u wielu dermatologów, ale nikt nie jest w stanie mi pomóc. Mam trądzik głównie na twarzy (policzki, okolice żuchwy) oraz na placach. Przetestowałam setki maści, kremów, żeli, tych droższych i tych tańszych. Zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania. Dzisiaj jeszcze zrobiłam badania na obecność gronkowca, za dwa dni będę miała wyniki. Co jest dziwne mój trądzik nie ma wielu zmian ropnych, są to czerwone plamki (jakby przebarwienie). Jest ich bardzo dużo :/ Może macie jeszcze jakieś pomysły, gdzie leży ich przyczyna, co jeszcze powinnam zbadać, żeby znaleźć źródło. Postanowiłam odstawić wszystkie drogeryjne kremy oraz maści przepisane przez dermatologa i postawić na zioła. Teraz biorę bratek w tabletkach i przemywam twarz mlekiem codziennie. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy to myję ją mydłem bambino, z którego jestem zadowolona. Nie używam żadnych kremów nawilżających. Z góry dziękuję za wszystkie porady
blue007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 14:33   #3498
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
A jak zrobić tą maseczkę z mleka i żelatyny? W jakich proporcjach?
Z wodą utlenioną na razie nie będę próbować, bo pewnie jeszcze bardziej rozjaśniłaby moją i tak już strasznie bladą cerę W ogóle dość dziwnie to wygląda: ciało ładnie opalone, lekko brązowe, a buzia prawie biała Zamówiłam sobie samoopalacz i chyba zacznę go raz na jakiś czas dodawać do kremu

Maseczka z żelatyny na zaskórniki otwarte(czarne kropki)

2 łyżki żelatyny + 2 łyżki mleka ciepłego lub można podgrzać w mikrofalii

Maseczke najlepiej stosować po parówce. Nakładać grubą warstwą.Maseczki się nie zmywa lecz ściaga/zrywa z twarzy po całkowitym zaschnięciu(Uwaga na miejsca bardziej owłosione) Stosować 2x czyli nakładamy-> czekamy ok 20/30min-> zrywamy-> to co zostało nam podgrzewamy-> nakładamy drugi raz na 20/30 min
Stosować raz w tyg lub co 2 tyg. Po zerwaniu należy przetrzeć twarz tonikiem.
Polecam!

Co do bladości cery to też taką mam i jest mi z tym dobrze Naturalny samoopalacz to dziurawiec+ marchewka można sobie ukręcić samoróbkę - nie stosowałam. Co do stosowania samoopalacza na twarz to bym się bała, że zapcha albo będzie nierówny kolort bo mam przebarwienia

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez blue007 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Mój problem z trądzikiem zaczął się jakieś 4 lata temu i trwa aż do dzisiaj...:/ Leczyłam się u wielu dermatologów, ale nikt nie jest w stanie mi pomóc. Mam trądzik głównie na twarzy (policzki, okolice żuchwy) oraz na placach. Przetestowałam setki maści, kremów, żeli, tych droższych i tych tańszych. Zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania. Dzisiaj jeszcze zrobiłam badania na obecność gronkowca, za dwa dni będę miała wyniki. Co jest dziwne mój trądzik nie ma wielu zmian ropnych, są to czerwone plamki (jakby przebarwienie). Jest ich bardzo dużo :/ Może macie jeszcze jakieś pomysły, gdzie leży ich przyczyna, co jeszcze powinnam zbadać, żeby znaleźć źródło. Postanowiłam odstawić wszystkie drogeryjne kremy oraz maści przepisane przez dermatologa i postawić na zioła. Teraz biorę bratek w tabletkach i przemywam twarz mlekiem codziennie. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy to myję ją mydłem bambino, z którego jestem zadowolona. Nie używam żadnych kremów nawilżających. Z góry dziękuję za wszystkie porady

Witam!
1. Robiłaś wszystkie z tych badań :TSH(warto zrobić u ogólnego lekarza profilaktycznie raz na rok), androstendion, cholesterol (całkowity i frakcje) estrogen, FSH, LH, SHBG, fT3, fT4, anty TPO, anty TG, progesteron, prolaktyna, testosteron+ wolny testosteron. Dodatkowo można DHEA i DHT) warto też zbadać glukozę i insulinę + próby wątrobowe ?? Nawet niewielkie odchylenia mogą stanowić problem
2. Alergolog i badania na alergie pokarmowe+ uczulenie na gluten (czyli na ziarna.Bardzo często się spotyka lecz mało osób o tym wie, że jest chorych)
3. Problemy z jelitami tzw. cieknące jelito, duża liczba grzybków, candida lub inne
4. Niedobory witami z grupy B, niedobór cynku, selenu, chromu i innych
5. Toksyny- polecam detoks (nie jakimiś drogimi lekami lecz naturalne sposoby takie jak zioła, algii, sól gorzka, ocet jabłkowy, przyjmowanie cynku, itp.) Oczyszczanie jelit + wątroby (może pomóc w walce z trądzikiem)

Ekspertem nie jestem sama próbuję wszystkiego. 19(jutro) idę do pani alergolog mam nadzieję, że zrobi mi potrzebne badania. Do endokrynologa prywanie zarejestrowana jestem na 21 października hu hu.

Co mogę polecić z oczyszczania organizmu(detoksu) to na pewno picie pokrzywy, mięty, dziurawca, szałwi- wszelkiego rodzaju zioła, sok z kolendry+ chlorella, do kąpieli sól gorzka, picie koktajli z warzyw i owoców, przyjmowanie ostropestu,jednodniowa dieta kefirowa, lewatywy... Jest multum sposobów dla każdego coś miłego
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 17:22   #3499
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

A ja mam pytanie trochę innej maści...Jak wasi partnerzy reagują/zareagowali pierwszy raz na wasze pryszcze, trądzik na buzi... Ja mam z tego powodu mega ogromne kompleksy, które mnie paraliżują.
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 17:50   #3500
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie trochę innej maści...Jak wasi partnerzy reagują/zareagowali pierwszy raz na wasze pryszcze, trądzik na buzi... Ja mam z tego powodu mega ogromne kompleksy, które mnie paraliżują.
Ja z moim jestem prawie 4 lata nie mieszkamy razem. Najgorsze było zmywanie makijażu przed spaniem razem... Zawsze robiłam to po ciemku i tylko odrobiną toniku(żeby część make-upu została)
No debilizm po całości z mojej strony. Nie zwracał uwagii na to.Gorzej było jak się nasilił.
Od ok 4 miesięcy zmywam cały makijaż płynem micelarnym i myję mydłem + od 3 tygodni kładę acne derm.
Mój facet bardzo mnie wspiera, przechodziliśmy już kilka razy rozmowy, że kocha mnie taką jaką jestem...
KAZAŁ mi zarejestrować się prywatnie do lekarzy i zrobić badania. Za wszystko płaci on- co starałam się mu wybić z głowy, bo po prostu jest mi głupio, bo wiem ile to będzi kosztować. Jednak to upariuch i dba o mnie jak tylko się da.
Co nie zmienia faktu,że i tak się wstydzę mojego rannego wyglądu przy nim

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2015-08-18 o 17:51
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 18:05   #3501
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mój facet to jedyna osoba, przy której w 100% nie wstydzę się swojej twarzy Jak dopiero się poznawaliśmy to wiadomo, że był stres, ale zaakceptował moją pizzę
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 20:40   #3502
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Danka22 Pokaż wiadomość
Kupię go w takim razie tylko chyba mnie czeka wizyta u dermatologa bo dziś z rana miałam mocniejszy wysyp małe krostki pojawiły się już na brodzie i na policzkach a nigdy aż takiego problemu z cerą nie miałam ,dlatego się strasznie dziwię ze mnie tak wysypało najwięcej przyszczyków mam koło ust a to tak brzydko wygląda
moga to byc hormony, bo to akurat te miejsca gdzie sie lokuje trądzik hormonalny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 20:48   #3503
CorkaMlynarza
Raczkowanie
 
Avatar CorkaMlynarza
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 42
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Wiecie co dzisiaj się załamałam. Byłam u ginekologa. I pyta mnie mnie czy mam trądzik? Ja na to, że już chyba wyleczony... A on to co to jest na pani twarzy?
Myślałam, że trądzki mam już w miarę opanowany, w chwili obecnej nie mam na twarzy ani jednej ropnej zmiany, jedynie kilka przebarwień...

nie wiem czy to było złośliwe czy on faktycznie nie wie co to są przebarwienia?

Normalnie załamka

Czy myślicie, że głębsze peelingi z kwasu mlekowego pomogą na przebarwienia?

Edytowane przez CorkaMlynarza
Czas edycji: 2015-08-18 o 20:50
CorkaMlynarza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:04   #3504
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez CorkaMlynarza Pokaż wiadomość
Wiecie co dzisiaj się załamałam. Byłam u ginekologa. I pyta mnie mnie czy mam trądzik? Ja na to, że już chyba wyleczony... A on to co to jest na pani twarzy?
Myślałam, że trądzki mam już w miarę opanowany, w chwili obecnej nie mam na twarzy ani jednej ropnej zmiany, jedynie kilka przebarwień...

nie wiem czy to było złośliwe czy on faktycznie nie wie co to są przebarwienia?

Normalnie załamka

Czy myślicie, że głębsze peelingi z kwasu mlekowego pomogą na przebarwienia?
Powinny pomóc, ja jednak po ostatnim uzytku na przebarwienia polecam acne derm koloryt ładnie wyrównany, ale i tak jeszcze będe kombinować z mocniejszymi retinoidami
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:12   #3505
CorkaMlynarza
Raczkowanie
 
Avatar CorkaMlynarza
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 42
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Powinny pomóc, ja jednak po ostatnim uzytku na przebarwienia polecam acne derm koloryt ładnie wyrównany, ale i tak jeszcze będe kombinować z mocniejszymi retinoidami

Ja kocham maści z retinoidami! Ale teraz planuję ciążę i odstwaiłam już kilka mies. temu. Ahhh chyba żaden kwas ich nie zatąpi

Strasznie się boję, że moja cera bez retinoidów wróci do stanu z przed kuracji...

może LHA, migdałowy , lub salicylowy będzie lepszy od mlekowca?

Edytowane przez CorkaMlynarza
Czas edycji: 2015-08-18 o 21:15
CorkaMlynarza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:21   #3506
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez CorkaMlynarza Pokaż wiadomość
Ja kocham maści z retinoidami! Ale teraz planuję ciążę i odstwaiłam już kilka mies. temu. Ahhh chyba żaden kwas ich nie zatąpi

Strasznie się boję, że moja cera bez retinoidów wróci do stanu z przed kuracji...

może LHA, migdałowy , lub salicylowy będzie lepszy od mlekowca?
aaa jak ciąża to wiadomo trzeba odstawić

migdała uzywałam i jakoś bardzo mi nie pomogł z przebarwieniami, może cera była gładsza ale to wszytsko, tak to mlekowy stosowałam dość którko a salicyl to tylko w małych dodatkach w kremach, LHA czytałam że jest dobry i chyba jest w effaclarze, a ten uzywałam, na pewno miałam po nom rano wygładzoną cerę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2015-08-18 o 21:22
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:30   #3507
CorkaMlynarza
Raczkowanie
 
Avatar CorkaMlynarza
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 42
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ja sobie zamówiłam LHA z ZSK i zamierzam sama krem ukręcić. Może zaryzykuję i zrobię też serum punktowe z większym stężeniem, mam twarz mocno zaprawioną po kilku latach z retinoidami i mało co mnie rusza.

Jeśli nie pomoże to chyba się zdecyduję na cosmelan... tylko wolałabym go sama sobie wykonać w domu o ile to możliwe....

Niestety po moich doświadczeniach z góry nie ufam wszelkiej maści kosmetyczkom, kosmetologom a nawet dermatologom...przeprasza m

Edytowane przez CorkaMlynarza
Czas edycji: 2015-08-18 o 21:40
CorkaMlynarza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:36   #3508
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aaa jak ciąża to wiadomo trzeba odstawić

migdała uzywałam i jakoś bardzo mi nie pomogł z przebarwieniami, może cera była gładsza ale to wszytsko, tak to mlekowy stosowałam dość którko a salicyl to tylko w małych dodatkach w kremach, LHA czytałam że jest dobry i chyba jest w effaclarze, a ten uzywałam, na pewno miałam po nom rano wygładzoną cerę
Salicylowy kwasidła bardzo dobre- sama mam zakupione,ale czekają na właściwy czas.


Dziewczyny RATUNKU!

Przyłączy się któraś do picia łyżeczki octu jabłkowego z łyżeczką miodu w pół szklanki wody??? Samej mi smutno A zawsze w grupie raźniej i motywacja większa. Sama nie daję rady
Gial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:40   #3509
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez CorkaMlynarza Pokaż wiadomość
Ja sobie zamówiłam LHA z ZSK i zamierzam sama krem ukręcić. Może zaryzykuję i zrobię też serum punktowe z większym stężeniem, mam twarz mocno zaprawioną po kilku latach z retinoidami i mało co mnie rusza.

Jeśli nie pomoże to chyba się zdecyduję na cosmelan... tylko wolałabym go sama sobie wykonać w domu o ile to możliwe....
też kiedyś myslałam o cosmelanie, tylko wtedy to juz jest kilka dni bez wychodzenia z domu co u mnie jest nie mozliwe
Cytat:
Napisane przez Gial Pokaż wiadomość
Salicylowy kwasidła bardzo dobre- sama mam zakupione,ale czekają na właściwy czas.


Dziewczyny RATUNKU!

Przyłączy się któraś do picia łyżeczki octu jabłkowego z łyżeczką miodu w pół szklanki wody??? Samej mi smutno A zawsze w grupie raźniej i motywacja większa. Sama nie daję rady
kiedyś myślałam czy co sobie jakiegos toniku z salicylem nie ukręcic


a czy po tej mieszance sie chudnie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-18, 21:41   #3510
CorkaMlynarza
Raczkowanie
 
Avatar CorkaMlynarza
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 42
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Podobno poprawia trawienie jak pijesz przed jedzeniem.

Czy myślicie, że zrobienie cosmelanu w domu to zbyt duże ryzyko?

Edytowane przez CorkaMlynarza
Czas edycji: 2015-08-18 o 21:43
CorkaMlynarza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.