Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 10:23   #61
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Dziewczyny,czy po odstawieniu tabletek pierwsza miesiączka przyszła normalnie? Po tych 28 dniach?
Uprawialiśmy seks w dzień przedostatniej tabletki z blista i nie skończył we mnie ale odrobinkę stresuje się i zastanawiam jak zwykle jest po odstawieniu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:04   #62
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy po odstawieniu tabletek pierwsza miesiączka przyszła normalnie? Po tych 28 dniach?
Uprawialiśmy seks w dzień przedostatniej tabletki z blista i nie skończył we mnie ale odrobinkę stresuje się i zastanawiam jak zwykle jest po odstawieniu.
U mnie krwawienie przyszło normalnie, 4-5 dnia po skończeniu blistra.
Natomiast pierwszy naturalny cykl trwał 30 dni, kolejny 31. Czyli naturalny cykl jest dłuższy o 5-7 dni.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:31   #63
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez zielonkava Pokaż wiadomość
U mnie krwawienie przyszło normalnie, 4-5 dnia po skończeniu blistra.
Natomiast pierwszy naturalny cykl trwał 30 dni, kolejny 31. Czyli naturalny cykl jest dłuższy o 5-7 dni.
Dzięki za odpowiedź
Krwawienie miałam 4 dnia po skończeniu blistra,tak więc okres powinnam mieć licząc od tego dnia za 28 dni prawda?
Tylko ja miałam przed tabletkami dosyć mocno nieregularne cykle od 28-42 dni nawet także zastanawiam się jak to będzie,czy przyjdzie normalnie.
Tabletki brałam prawidłowo przez 7 czy 8 miesięcy,seks też był wtedy gdy jeszcze byłam zabezpieczona nimi no ale jednak stresik jest,że coś nie tak było by z tą pierwszą miesiączką po odstawieniu.
Czy jest ona równie bolesna i obfita jak te przed tabletkami?
Jak to było u Was?
Czy mogłabym wtedy ponownie zacząć brać tabletki?
Lekarz kazał odstawić i przyjść z wynikiem usg piersi,jest niewielki niegroźny guzek a obawiam się powrotu do moich okropnych miesiączek,które uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 22:11   #64
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Krwawienie miałam 4 dnia po skończeniu blistra,tak więc okres powinnam mieć licząc od tego dnia za 28 dni prawda?
Tylko ja miałam przed tabletkami dosyć mocno nieregularne cykle od 28-42 dni nawet także zastanawiam się jak to będzie,czy przyjdzie normalnie.
Tabletki brałam prawidłowo przez 7 czy 8 miesięcy,seks też był wtedy gdy jeszcze byłam zabezpieczona nimi no ale jednak stresik jest,że coś nie tak było by z tą pierwszą miesiączką po odstawieniu.
Czy jest ona równie bolesna i obfita jak te przed tabletkami?
Jak to było u Was?
Czy mogłabym wtedy ponownie zacząć brać tabletki?
Lekarz kazał odstawić i przyjść z wynikiem usg piersi,jest niewielki niegroźny guzek a obawiam się powrotu do moich okropnych miesiączek,które uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja przed tabletkami miałam krótkie okresy, bezbolesne, 3dniowe. I teraz po odstawieniu też.
Jak dobrze brałaś tabletki to w ciąży pewnie nie jesteś. Ale po odstawieniu tabletek organizm różnie reaguje i tym nie masz się co martwić.
Jeśli brałaś tabletki przez bolesne miesiączki to pewnie prędzej czy później ten sam problem wróci. Musiałabyś pogadać z ginekologiem co dokładnie ci dolega. I być może ciągle będziesz musiała brać tabletki, jeśli są one spowodowane przez hormony,.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 23:47   #65
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez zielonkava Pokaż wiadomość
Ja przed tabletkami miałam krótkie okresy, bezbolesne, 3dniowe. I teraz po odstawieniu też.
Jak dobrze brałaś tabletki to w ciąży pewnie nie jesteś. Ale po odstawieniu tabletek organizm różnie reaguje i tym nie masz się co martwić.
Jeśli brałaś tabletki przez bolesne miesiączki to pewnie prędzej czy później ten sam problem wróci. Musiałabyś pogadać z ginekologiem co dokładnie ci dolega. I być może ciągle będziesz musiała brać tabletki, jeśli są one spowodowane przez hormony,.
Tak tak,wszystko dobrze brałam
Myślę,że nic mi nie jest bo po prostu z wiekiem miałam coraz bardziej bolesne miesiączki.
Badał mnie przed tabletkami i stwierdził,że nie ma nic nieprawidłowego.
Teraz widzę,że bez nich gorzej jest,głowa już nie bolała ale stan cery i włosów ponownie do kitu,wszystko tłuste i wychodzą mi syfy.Jedyne co się u mnie nie zmienia to libido
Zardroszczę takich okresów że też niektóre tak łatwo mają eh
Dziękuję za odpowiedzi piszcie też dziewczyny jakie Wy macie doświadczenia z tym.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 11:34   #66
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Tak tak,wszystko dobrze brałam
Myślę,że nic mi nie jest bo po prostu z wiekiem miałam coraz bardziej bolesne miesiączki.
Badał mnie przed tabletkami i stwierdził,że nie ma nic nieprawidłowego.
Teraz widzę,że bez nich gorzej jest,głowa już nie bolała ale stan cery i włosów ponownie do kitu,wszystko tłuste i wychodzą mi syfy.Jedyne co się u mnie nie zmienia to libido
Zardroszczę takich okresów że też niektóre tak łatwo mają eh
Dziękuję za odpowiedzi piszcie też dziewczyny jakie Wy macie doświadczenia z tym.
U mnie tabletki super zadziałały na cerę. No ale niestety, libido spadło na tyle, że seks raz w miesiącu mi wystarczał, zmieniłam na inne, ale wiele lepiej nie było, więc jaki był sens ich brania... Szkoda, że nie można mieć wszystkiego może pod koniec roku zrobię kolejne podejście.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 13:03   #67
InvincibleK
Raczkowanie
 
Avatar InvincibleK
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 241
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

.

Edytowane przez InvincibleK
Czas edycji: 2015-08-01 o 11:46
InvincibleK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-30, 18:01   #68
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

hm, muszę się poradzić.
biorę tabletki od roku, teraz już mi nie będą potrzebne z racji końca związku. nie wiem czy odstawiać czy brać sobie dalej.
po tabletkach w końcu unormował mi się okres, skończyły mi się problemy z trądzikiem, jedynie przytyłam trochę. po odstawieniu to pewnie powróci, prawda ? nieregularny okres, możliwy trądzik, nie mówię, że od razu schudnę, bo w to wątpię.
czy skutki odstawienia mogą być poważne? wydaje mi się że lepiej by było ciągle je brać, aby utrzymać ą hormonalną równowagę. z drugiej strony - po co się truć skoro seksu brak jestem w czarnej D. , pomocy
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 19:30   #69
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
hm, muszę się poradzić.
biorę tabletki od roku, teraz już mi nie będą potrzebne z racji końca związku. nie wiem czy odstawiać czy brać sobie dalej.
po tabletkach w końcu unormował mi się okres, skończyły mi się problemy z trądzikiem, jedynie przytyłam trochę. po odstawieniu to pewnie powróci, prawda ? nieregularny okres, możliwy trądzik, nie mówię, że od razu schudnę, bo w to wątpię.
czy skutki odstawienia mogą być poważne? wydaje mi się że lepiej by było ciągle je brać, aby utrzymać ą hormonalną równowagę. z drugiej strony - po co się truć skoro seksu brak jestem w czarnej D. , pomocy
Pewnie wszystko wróci, niestety.
Jeśli przy tabletkach nie masz żadnych skutków ubocznych, to ja bym dalej brała, skoro daje ci to korzyści. Ale ja też nie uważam tabletek za truciznę.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 19:54   #70
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez zielonkava Pokaż wiadomość
Pewnie wszystko wróci, niestety.
Jeśli przy tabletkach nie masz żadnych skutków ubocznych, to ja bym dalej brała, skoro daje ci to korzyści. Ale ja też nie uważam tabletek za truciznę.
dzięki za odpowiedź
jedynym skutkiem są dodatkowe kilogramy, ale to da się ogarnąć przecież i tak ostatnim czasem trochę czuję się lżejsza a wcześniej myślałam że pęknę - zwalałam wszystko na tabletki, nie patrząc na swoją dietę... mądrze :P
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:09   #71
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Ja też przytyłam na tabletkach bo ciągle od czasu matur mam ochotę wręcz żreć czipsy i smażone jedzenie :P
Ostatnio pisałam Wam,że odstawiłam tabletki ze względu na guzek w piersi i teraz czekam do października na badania w klinice onkologicznej.
Mam nadzieję,że to nie jest nowotwór złośliwy i będę mogła powrócić do brania tabletek.
Mega się boję bólu podczas miesiączek :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 10:05   #72
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Hej laski!
Mam pytanie, dla doświadczonych użytkowniczek tabletek pewnie infantylne, ale wolę dmuchać na zimne. Dzisiaj (1 dc) wezmę pierwszą tabletkę z przepisanych mi przez lekarza tabletek - Yasminelle. Chciałam się Was doradzić, czy przez pierwszy miesiąc jest sens stosować jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywy) albo stosunek przerywany? Czytałam w internecie (ale wiadomo, do tego trzeba mieć dystans ), że zdarzają się przypadki, że dawka hormonów w tabletkach jest zbyt mała dla niektórych kobiet i owulacja i tak występuje (?).

Drugie pytanko . Są jakieś tańsze (k. 20 zł) zamienniki Yasminelle?
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 10:34   #73
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez karramba26 Pokaż wiadomość
Hej laski!
Mam pytanie, dla doświadczonych użytkowniczek tabletek pewnie infantylne, ale wolę dmuchać na zimne. Dzisiaj (1 dc) wezmę pierwszą tabletkę z przepisanych mi przez lekarza tabletek - Yasminelle. Chciałam się Was doradzić, czy przez pierwszy miesiąc jest sens stosować jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywy) albo stosunek przerywany? Czytałam w internecie (ale wiadomo, do tego trzeba mieć dystans ), że zdarzają się przypadki, że dawka hormonów w tabletkach jest zbyt mała dla niektórych kobiet i owulacja i tak występuje (?).

Drugie pytanko . Są jakieś tańsze (k. 20 zł) zamienniki Yasminelle?
Działają od pierwszej tabletki głupoty piszą.
Są ale musi Ci je lekarz przepisać,ja najtaniej w swoim mieście za 32 zł znalazłam chociaż wiem,że w aptekach internetowych są nawet po 25 zł tylko trzeba tam jechać odebrać,sprawdź sobie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 11:10   #74
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Działają od pierwszej tabletki głupoty piszą.
Są ale musi Ci je lekarz przepisać,ja najtaniej w swoim mieście za 32 zł znalazłam chociaż wiem,że w aptekach internetowych są nawet po 25 zł tylko trzeba tam jechać odebrać,sprawdź sobie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzięki!
Właśnie Yasminelle zamówiłam w aptece internetowej (33 zł), w mieście ponad 40. W takim razie będę musiała poprosić lekarza o tańszy zamiennik.
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 11:16   #75
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez karramba26 Pokaż wiadomość
Dzięki!
Właśnie Yasminelle zamówiłam w aptece internetowej (33 zł), w mieście ponad 40. W takim razie będę musiała poprosić lekarza o tańszy zamiennik.
Ja miałam tak zrobić ale czułam się na nich idealnie i zdecydowałam,że po co.Zrobił mi się guz w piersi to musiałam odstawić i teraz czekam pewnie do listopada na badania tak na wszelki wypadek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:10   #76
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Ja miałam tak zrobić ale czułam się na nich idealnie i zdecydowałam,że po co.Zrobił mi się guz w piersi to musiałam odstawić i teraz czekam pewnie do listopada na badania tak na wszelki wypadek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ojej A przez jaki czas brałaś tabletki?
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:16   #77
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez karramba26 Pokaż wiadomość
Ojej A przez jaki czas brałaś tabletki?
8 opakowań ale nie sądzę by to było od tabletek bo ogółem na usg powiedział,że mam bardzo włókniste piersi jak u 40 latki(komplement życia )i ten guzek to włókniak 5x5mm a Mama też ma budowę włóknistą i miała torbiele itp przez to.
Zapisałam się do kliniki onkologicznej i ginekolog na wizycie to samo zlecił także poczekam i zobaczymy,chociaż nie wygląda na groźny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:21   #78
karramba26
Raczkowanie
 
Avatar karramba26
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
8 opakowań ale nie sądzę by to było od tabletek bo ogółem na usg powiedział,że mam bardzo włókniste piersi jak u 40 latki(komplement życia )i ten guzek to włókniak 5x5mm a Mama też ma budowę włóknistą i miała torbiele itp przez to.
Zapisałam się do kliniki onkologicznej i ginekolog na wizycie to samo zlecił także poczekam i zobaczymy,chociaż nie wygląda na groźny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Haha, istotnie skomplementował pierwszorzędnie!
Zdrówka życzę, oby nic poważnego
karramba26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:29   #79
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez karramba26 Pokaż wiadomość
Haha, istotnie skomplementował pierwszorzędnie!
Zdrówka życzę, oby nic poważnego
oby oby
Mam nadzieję,że będziesz się czuła dobrze na Yasminelle bo jak dla mnie super były i chcę wrócić do nich.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 19:47   #80
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Dziewczyny mam infekcję i dostałam od gina receptę na:

Flukofast
Szczegóły interakcji:
Wzrost stężenia etynylosetradiolu we krwi. Zaburzenia krwawienia miesiączkowego (krwawienia międzymiesiączkowe, brak krwawień lub nasielenie krwawienia).

Pimafucort
Szczegóły interakcji:
Nasilenie terapeutycznego i toksycznego działania glikokortykosteroidu.

Gynazol
Szczegóły interakcji: brak

Dwie pierwsze pozycje wchodzą w jakąś interakcję z pigułkami, pal sześć skutki uboczne, ale czy one nie osłabią pigułek anty??
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:59   #81
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam infekcję i dostałam od gina receptę na:

Flukofast
Szczegóły interakcji:
Wzrost stężenia etynylosetradiolu we krwi. Zaburzenia krwawienia miesiączkowego (krwawienia międzymiesiączkowe, brak krwawień lub nasielenie krwawienia).

Pimafucort
Szczegóły interakcji:
Nasilenie terapeutycznego i toksycznego działania glikokortykosteroidu.

Gynazol
Szczegóły interakcji: brak

Dwie pierwsze pozycje wchodzą w jakąś interakcję z pigułkami, pal sześć skutki uboczne, ale czy one nie osłabią pigułek anty??
Lekarz wiedział, że bierzesz tabletki?
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:02   #82
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez zielonkava Pokaż wiadomość
Lekarz wiedział, że bierzesz tabletki?
Tak, już sama trochę poszperałam w necie, te leki jednak nie powinny mieć wpływu na skuteczność anty, jak myślicie?
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:42   #83
_nori
Przyczajenie
 
Avatar _nori
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cześć wszystkim!

Od początku grudnia 2013 biorę Ovulastan, świetnie go znosiłam, zero problemów przed krwawieniem, poprawiła mi się cera, bóle brzucha ustąpiły, stres i napięcie przedmiesiączkowe zniknęło

Niestety od 3 miesięcy zaobserwowałam pogorszenie samopoczucia - tuż przed krwawieniem, bolą mnie plecy, jestem zdenerwowana, mam wahania nastroju, jestem ociężała, nie mogę się na niczym skupić. Nie jest tak źle jak przed grudniem kiedy nie brałam tabletek, ale nie jest też tak idealnie jak na samym początku stosowania antykoncepcji. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej.

Czy powinnam zmienić tabletki?
__________________
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
_nori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:58   #84
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez _nori Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Od początku grudnia 2013 biorę Ovulastan, świetnie go znosiłam, zero problemów przed krwawieniem, poprawiła mi się cera, bóle brzucha ustąpiły, stres i napięcie przedmiesiączkowe zniknęło

Niestety od 3 miesięcy zaobserwowałam pogorszenie samopoczucia - tuż przed krwawieniem, bolą mnie plecy, jestem zdenerwowana, mam wahania nastroju, jestem ociężała, nie mogę się na niczym skupić. Nie jest tak źle jak przed grudniem kiedy nie brałam tabletek, ale nie jest też tak idealnie jak na samym początku stosowania antykoncepcji. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej.

Czy powinnam zmienić tabletki?
Tak warto spróbować innych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:16   #85
_nori
Przyczajenie
 
Avatar _nori
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

A dlaczego może się tak dziać?
__________________
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
_nori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:19   #86
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez _nori Pokaż wiadomość
A dlaczego może się tak dziać?
Z czasem organizm może inaczej reagować na hormony,przyzwyczajać się lub stają się za silne czy za słabe.
Mi dopiero po pół roku poprawił się stan cery ale po tym pojawił mi się guzek w piersi i czekam teraz na badania.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 19:09   #87
_nori
Przyczajenie
 
Avatar _nori
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

A czy to ze sie organizm przyzwyczaja do tej dawki hormonów to to osłabia działanie antykoncepcji?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
_nori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 19:44   #88
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez _nori Pokaż wiadomość
A czy to ze sie organizm przyzwyczaja do tej dawki hormonów to to osłabia działanie antykoncepcji?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie osłabia nigdzie nie znalazłam takich informacji.Mogą się pojawić np. plamienia jak hormony są za słabe ale mimo wszystko nie pozwalają na owulację.
Jednak kiedy zmienia się z tabletek o większej dawce hormonów na mniejsze to trzeba odpowiednio postępować(nie interesowałam się tym bardzo) co wyjaśnia lekarz.
Także idź i poproś o zmianę bo niefajnie mieć takie skutki,na pewno pomoże Ci


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 23:16   #89
bulalowa
Raczkowanie
 
Avatar bulalowa
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

hej : )
biore pierwsze w swoim zyciu opakowanie tabletek. w piatek wyjezdzam a traf chcial ze pierwsza tabletka placebo przypada w czwartek. no dzis i teraz takie pytanie - czy moge pominac tabsy placebo tak zeby nie miec okresu na czas wyjazdu? czy nie jest to raczej zalecane przy pierwszym opakowaniu kiedy organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony itp? prosze o pomoc bo okres naprawde wszystko mi kompletnie popsuje (
bulalowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:48   #90
kicia743
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne - ZBIORCZY, cz. II

Cytat:
Napisane przez bulalowa Pokaż wiadomość
hej : )
biore pierwsze w swoim zyciu opakowanie tabletek. w piatek wyjezdzam a traf chcial ze pierwsza tabletka placebo przypada w czwartek. no dzis i teraz takie pytanie - czy moge pominac tabsy placebo tak zeby nie miec okresu na czas wyjazdu? czy nie jest to raczej zalecane przy pierwszym opakowaniu kiedy organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony itp? prosze o pomoc bo okres naprawde wszystko mi kompletnie popsuje (
To pewnie zależy od tabletek, przeczytaj ulotkę na moich ( Vibin Mini) jest napisane, że mogę nie brać 7 tabletek placebo z opakowania, tylko np 3 i przejść do różowych, i wówczas okres się nie pojawi zapewne, z tego co pamiętam, lub można tym sposobem przesunać nieco cykl i czas plamienia dla następnego miesiąca.
A co do takich modyfikacji przy pierwszym opakowaniu niestety niewiele pomogę, bo sama zaczęłam drugie dopiero i nie potrzebowałam nic zmieniać

Edytowane przez kicia743
Czas edycji: 2014-08-07 o 11:50
kicia743 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-25 22:31:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.