Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7. - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-15, 08:36   #2851
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Po co myją podłogę? Że niby ktoś kichnie, inny nadepnie a potem w domu jakims cudem poliże podeszwę buta czy co 😂
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 08:38   #2852
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Też już zaczęłam sezon na przeziębienia. Nawet wiem, od kogo się zaraziłam. Było uciążliwe, ale minęło w miarę szybko, nie przeszło na zatoki i nie musiałam sprawdzać, jak działa moja przychodnia. HO jest idealne na takie dni, kiedy da się wysiedzieć przed kompem, a iść do ludzi nie za bardzo.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 08:43   #2853
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Po co myją podłogę? Że niby ktoś kichnie, inny nadepnie a potem w domu jakims cudem poliże podeszwę buta czy co
Jeśli to jest również przychodnia dla dzieci, to jak najbardziej ma to sens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 09:08   #2854
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Ktoś tu pisał ileś stron temu, że jest mniej chory od czasów wirusa, bo jest dystans.

Kurde, nie wiem jak u was, ale u mnie w marketach żadnego dystansu nie ma

Może ta mityczna mniejsza ilość zachorowań na przeziębienie ( chociaż patrząc po tym wątku to w to nie wierzę) to kwestia częstszej dezynfekcji rąk i tego, że w knajpach, czy przychodniach właśnie częściej dezynfekują często dotykane powierzchnię.

Jedyny plus tej dezynfekcji widzę w knajpach- wreszcie można usiąść przy czystym stoliku, nic się nie klei, nie jest brudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 10:10   #2855
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Syn mojej kolezanki podobno juz zdrowy. Mowilam ze nie ma co panikowac. No a szefowa juz ze pewnie koronawirus. Teraz moge spokojnie odpoczywac na urlopie dalej skoro u nich w pracy jest ok i nie ma problemow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał ileś stron temu, że jest mniej chory od czasów wirusa, bo jest dystans.

Kurde, nie wiem jak u was, ale u mnie w marketach żadnego dystansu nie ma

Może ta mityczna mniejsza ilość zachorowań na przeziębienie ( chociaż patrząc po tym wątku to w to nie wierzę) to kwestia częstszej dezynfekcji rąk i tego, że w knajpach, czy przychodniach właśnie częściej dezynfekują często dotykane powierzchnię.

Jedyny plus tej dezynfekcji widzę w knajpach- wreszcie można usiąść przy czystym stoliku, nic się nie klei, nie jest brudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u mnie tez dystnadu nie ma. Jak ja trzymam dystans to ludzie sie chyba patrza jak na kosmite. No a przeciez wpychajac sie na kogos tez nic nie przyspieszyc wiec bez sensu... Chociaz sa wyjatki ze ktos ten dystans trzyma ale zazwyczaj nie. Dlatego jak pisalam lubie kasy samoobslugowe nikt sie raczej nie wepchnie i mam te przestrzen.
Moze dokladniejsze mycie rak cos dalo. Ono naprawde jest wazne. Ja jak pisalam musze przyznac ze mylam kiedys rece za malo dokladnie i powierzchownie. Teraz zamierzam na zawsze zostac przy dobrych nawykach bo to kwestia higieny i zdrowia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 10:16   #2856
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał ileś stron temu, że jest mniej chory od czasów wirusa, bo jest dystans.

Kurde, nie wiem jak u was, ale u mnie w marketach żadnego dystansu nie ma

Może ta mityczna mniejsza ilość zachorowań na przeziębienie ( chociaż patrząc po tym wątku to w to nie wierzę) to kwestia częstszej dezynfekcji rąk i tego, że w knajpach, czy przychodniach właśnie częściej dezynfekują często dotykane powierzchnię.

Jedyny plus tej dezynfekcji widzę w knajpach- wreszcie można usiąść przy czystym stoliku, nic się nie klei, nie jest brudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem sezon na przeziębienia jeszcze się nie rozpoczął. Ja na ogół łapałam coś najwcześniej w listopadzie, jak już szaro, buro, ponuro, mało słońca, wszechobecna wilgoć i wiatr.

Wróciłam z weekendowego wyjazdu z koleżankami i szczerze to miałam ochotę jedną wysadzić po drodze z samochodu. Sama jestem osobą, która bez potrzeby nie pcha się w tłok, ale staram się zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek, natomiast koleżanka najwyraźniej go straciła. Gdybym dezynfekowała ręce tak często jak ona, to już bym tych rąk nie miała. Po pierwsze- pryskała sobie dłonie tym płynem średnio co 30 minut w samochodzie. Zapytana dlaczego to robi, skoro w sumie niczego takiego nie dotyka, odpowiedziała, że nie wie, ona tak ma. Drzemała, jak się budziła z drzemki, do dezynfekowała I sytuacja druga. Toaleta przy wejściu do parku narodowego. Po skorzystaniu i wyjściu z kabinki myjemy dłonie wodą z mydłem w oddzielnej sali, z której bezpośrednio wychodzi się na dwór. Drzwi otwarte, więc nawet klamek nie trzeba dotykać, umywalki i dyspozytor mydła na fotokomórkę. Wychodzimy na dwór z UMYTYMI dłońmi i ona je znowu dezynfekuje...
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 10:43   #2857
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem sezon na przeziębienia jeszcze się nie rozpoczął. Ja na ogół łapałam coś najwcześniej w listopadzie, jak już szaro, buro, ponuro, mało słońca, wszechobecna wilgoć i wiatr.

Wróciłam z weekendowego wyjazdu z koleżankami i szczerze to miałam ochotę jedną wysadzić po drodze z samochodu. Sama jestem osobą, która bez potrzeby nie pcha się w tłok, ale staram się zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek, natomiast koleżanka najwyraźniej go straciła. Gdybym dezynfekowała ręce tak często jak ona, to już bym tych rąk nie miała. Po pierwsze- pryskała sobie dłonie tym płynem średnio co 30 minut w samochodzie. Zapytana dlaczego to robi, skoro w sumie niczego takiego nie dotyka, odpowiedziała, że nie wie, ona tak ma. Drzemała, jak się budziła z drzemki, do dezynfekowała I sytuacja druga. Toaleta przy wejściu do parku narodowego. Po skorzystaniu i wyjściu z kabinki myjemy dłonie wodą z mydłem w oddzielnej sali, z której bezpośrednio wychodzi się na dwór. Drzwi otwarte, więc nawet klamek nie trzeba dotykać, umywalki i dyspozytor mydła na fotokomórkę. Wychodzimy na dwór z UMYTYMI dłońmi i ona je znowu dezynfekuje...
No to faktycznie przesada :-D Gdzie podrozowalyscie jak mozna spytac? Mimo tego zadowolona jestes z wyjazdu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-15, 10:52   #2858
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem sezon na przeziębienia jeszcze się nie rozpoczął. Ja na ogół łapałam coś najwcześniej w listopadzie, jak już szaro, buro, ponuro, mało słońca, wszechobecna wilgoć i wiatr.

Wróciłam z weekendowego wyjazdu z koleżankami i szczerze to miałam ochotę jedną wysadzić po drodze z samochodu. Sama jestem osobą, która bez potrzeby nie pcha się w tłok, ale staram się zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek, natomiast koleżanka najwyraźniej go straciła. Gdybym dezynfekowała ręce tak często jak ona, to już bym tych rąk nie miała. Po pierwsze- pryskała sobie dłonie tym płynem średnio co 30 minut w samochodzie. Zapytana dlaczego to robi, skoro w sumie niczego takiego nie dotyka, odpowiedziała, że nie wie, ona tak ma. Drzemała, jak się budziła z drzemki, do dezynfekowała I sytuacja druga. Toaleta przy wejściu do parku narodowego. Po skorzystaniu i wyjściu z kabinki myjemy dłonie wodą z mydłem w oddzielnej sali, z której bezpośrednio wychodzi się na dwór. Drzwi otwarte, więc nawet klamek nie trzeba dotykać, umywalki i dyspozytor mydła na fotokomórkę. Wychodzimy na dwór z UMYTYMI dłońmi i ona je znowu dezynfekuje...
Też znam takich, co co 5 minut się dezynfekują.

Wkurza mnie ta przymusowa dezynfekcja ( ja jej nie stosuje), wystarczyłoby porządne umycie rąk. A ludzie sobie myślą, że wystarczy się zdezynfekować.

W ogóle mamy w domu ten płyn dezynfekcyjny z Orlenu ( ten, co na początku pandemii był mega trudno dostępny) i to jest porażka. Trzymamy go na dworze i domownicy się odkażają przed domem. I powiem wam, że wszystko jest zniszczone- plytki, a najgorzej meble ogrodowe- są dosłownie plamy wypalone, jakby ktoś wylał na nie rozpuszczalnik. Masakra. Meble do malowania.

Tym bardziej się nie odkażam tym nigdzie, bo jak widzę jaki to ma wplyw na meble, to w życiu nie dam sobie tego nałożyć na ręce.

Mój szwagier jest maszynista PKP i mają odgórny zakaz odkażania się w kabinach, bo kokpity maszyny są trwale uszkodzone i odbarwione od tych płynów.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 10:57   #2859
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Jest jeszcze zbyt ciepło, za ładna pogoda na pogrom jesienny, jeszcze trochę. Zrobi się zimno, zacznie padać i wtedy będzie armagedon
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 10:58   #2860
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też znam takich, co co 5 minut się dezynfekują.

Wkurza mnie ta przymusowa dezynfekcja ( ja jej nie stosuje), wystarczyłoby porządne umycie rąk. A ludzie sobie myślą, że wystarczy się zdezynfekować.

W ogóle mamy w domu ten płyn dezynfekcyjny z Orlenu ( ten, co na początku pandemii był mega trudno dostępny) i to jest porażka. Trzymamy go na dworze i domownicy się odkażają przed domem. I powiem wam, że wszystko jest zniszczone- plytki, a najgorzej meble ogrodowe- są dosłownie plamy wypalone, jakby ktoś wylał na nie rozpuszczalnik. Masakra. Meble do malowania.

Tym bardziej się nie odkażam tym nigdzie, bo jak widzę jaki to ma wplyw na meble, to w życiu nie dam sobie tego nałożyć na ręce.

Mój szwagier jest maszynista PKP i mają odgórny zakaz odkażania się w kabinach, bo kokpity maszyny są trwale uszkodzone i odbarwione od tych płynów.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja, ten z Orlenu to porażka. Ale ja prywatnie stosuję inny i on mi nie odbarwia/wyżera plam na portfelu czy czymkolwiek innym, jeśli dotknę tego jeszcze mokrymi rękami. A ten z Orlenu wyżarł mi portfel ;/
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 11:03   #2861
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No to faktycznie przesada :-D Gdzie podrozowalyscie jak mozna spytac? Mimo tego zadowolona jestes z wyjazdu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roztocze. Od nas niby rzut beretem, ale jestem kierowcą, którego każdy wyprzedza, więc podróż nam trochę zajęła.

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Racja, ten z Orlenu to porażka. Ale ja prywatnie stosuję inny i on mi nie odbarwia/wyżera plam na portfelu czy czymkolwiek innym, jeśli dotknę tego jeszcze mokrymi rękami. A ten z Orlenu wyżarł mi portfel ;/
Ja zauważyłam, że szczególnie przed okresem, mam papier ścierny zamiast skóry na dłoniach. Wtedy dezynfekowanie wręcz boli.

W ogóle ostatnio w sądzie poszłam do toalety. Ponieważ obie kabinki były zajęte, to stanęłam w przedsionku z umywalkami i czekam. Wychodzą dwie jakieś znajome, jedna myje ręce, a druga z tekstem do niej: "ja nie będę myła rąk, bo nie muszę, mam na nich rękawiczki"
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-15, 11:23   #2862
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Ok rozumiem.

No plyn plynowi raczej nierowny. Jedne najtansze w wielkich baniakach to pewnie najgorszy typ alkoholu bez niczego lagodzacego, wiec dziala wrecz zraco i niszczy zarowno rzeczy jak i dlonie. Jednak te delikatniejsze owszem uzywane w nadmiarze tez zniszcza i wysusza ale od czasu do czasu nie powinny. Ja juz kiedys pisalam uzywam zazwyczaj plynu dezynfekujacego Nacomi z aloesem i nie jest taki mocny. Wiadomo w nadmiarze tez zaszkodzi ale jak nie ma mozliwosci umycia rak to sprawdza sie dobrze. Jest po prostu lagodniejszy to nie sam alkohol wiec nie niszczy dloni az tak. Jezeli nie wiem na dworze chce zjesc kanapke a faktycznie okropne jest jesc brudnymi rekami a nie mam gdzie umyc to chociaz zdezynfekowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 11:38   #2863
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Ja to od dawna używam tych płynów do dezynfekcji w małych buteleczkach, ale w takich sytuacjach, jak np. nie ma mydła w wc albo jak nie mam możliwości umycia rąk przed zjedzeniem czegoś. Teraz może bardziej się pilnuję z tym na co dzień. Może jak ktoś ma odruch dotykania twarzy czy oczy to lepiej dezynfekować częściej, ale poza tym to trochę śmieszne, nic nie słyszałam o tym, żeby wirus przenikał przez pory skóry.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 11:42   #2864
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok rozumiem.

No plyn plynowi raczej nierowny. Jedne najtansze w wielkich baniakach to pewnie najgorszy typ alkoholu bez niczego lagodzacego, wiec dziala wrecz zraco i niszczy zarowno rzeczy jak i dlonie. Jednak te delikatniejsze owszem uzywane w nadmiarze tez zniszcza i wysusza ale od czasu do czasu nie powinny. Ja juz kiedys pisalam uzywam zazwyczaj plynu dezynfekujacego Nacomi z aloesem i nie jest taki mocny. Wiadomo w nadmiarze tez zaszkodzi ale jak nie ma mozliwosci umycia rak to sprawdza sie dobrze. Jest po prostu lagodniejszy to nie sam alkohol wiec nie niszczy dloni az tak. Jezeli nie wiem na dworze chce zjesc kanapke a faktycznie okropne jest jesc brudnymi rekami a nie mam gdzie umyc to chociaz zdezynfekowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robię tak samo, mam taki w żelu i używam w ostateczności- jak np.jestwm długo na zakupach i chce coś zjeść, albo w górach na szlaku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 12:07   #2865
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Roztocze. Od nas niby rzut beretem, ale jestem kierowcą, którego każdy wyprzedza, więc podróż nam trochę zajęła.


Ja zauważyłam, że szczególnie przed okresem, mam papier ścierny zamiast skóry na dłoniach. Wtedy dezynfekowanie wręcz boli.

W ogóle ostatnio w sądzie poszłam do toalety. Ponieważ obie kabinki były zajęte, to stanęłam w przedsionku z umywalkami i czekam. Wychodzą dwie jakieś znajome, jedna myje ręce, a druga z tekstem do niej: "ja nie będę myła rąk, bo nie muszę, mam na nich rękawiczki"
Przepraszam, ale po prostu miałam odruch wymiotny na tę ostatnią rewelację.

U nas przed wejściem do pkola rodzice dezynfekują ręce, a po wejściu muszą dopilnować żeby dzieci umyły ręce. Dopiero potem można wejść dalej na pomiar temperatury i do szatni.

Moje i tak zawsze myły ręce po wejściu, tak samo jak po przyjściu do domu, ale nikt inny tego nie robił. Myślę, że to powinno wejść na stałe.

Na szczęście dzieci nie muszą dezynfekować rąk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 12:50   #2866
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja robię tak samo, mam taki w żelu i używam w ostateczności- jak np.jestwm długo na zakupach i chce coś zjeść, albo w górach na szlaku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W górach na szlaku zawsze najpierw obmywałam "z grubsza" ręce wodą z butelki (bo kurz i te sprawy), a potem żel. A i tak smród łańcuchów potrafił się utrzymać
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 12:50   #2867
brightwitch
Zakłócenia na linii serca
 
Avatar brightwitch
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 156
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
W ogóle ostatnio w sądzie poszłam do toalety. Ponieważ obie kabinki były zajęte, to stanęłam w przedsionku z umywalkami i czekam. Wychodzą dwie jakieś znajome, jedna myje ręce, a druga z tekstem do niej: "ja nie będę myła rąk, bo nie muszę, mam na nich rękawiczki"
O boziuniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brightwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 13:40   #2868
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość

W ogóle ostatnio w sądzie poszłam do toalety. Ponieważ obie kabinki były zajęte, to stanęłam w przedsionku z umywalkami i czekam. Wychodzą dwie jakieś znajome, jedna myje ręce, a druga z tekstem do niej: "ja nie będę myła rąk, bo nie muszę, mam na nich rękawiczki"
Abstrahując od jej postawy, byloby mi wstyd palnac cos takiego przy osobach trzecich
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 20:10   #2869
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem sezon na przeziębienia jeszcze się nie rozpoczął. Ja na ogół łapałam coś najwcześniej w listopadzie, jak już szaro, buro, ponuro, mało słońca, wszechobecna wilgoć i wiatr.

Wróciłam z weekendowego wyjazdu z koleżankami i szczerze to miałam ochotę jedną wysadzić po drodze z samochodu. Sama jestem osobą, która bez potrzeby nie pcha się w tłok, ale staram się zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek, natomiast koleżanka najwyraźniej go straciła. Gdybym dezynfekowała ręce tak często jak ona, to już bym tych rąk nie miała. Po pierwsze- pryskała sobie dłonie tym płynem średnio co 30 minut w samochodzie. Zapytana dlaczego to robi, skoro w sumie niczego takiego nie dotyka, odpowiedziała, że nie wie, ona tak ma. Drzemała, jak się budziła z drzemki, do dezynfekowała I sytuacja druga. Toaleta przy wejściu do parku narodowego. Po skorzystaniu i wyjściu z kabinki myjemy dłonie wodą z mydłem w oddzielnej sali, z której bezpośrednio wychodzi się na dwór. Drzwi otwarte, więc nawet klamek nie trzeba dotykać, umywalki i dyspozytor mydła na fotokomórkę. Wychodzimy na dwór z UMYTYMI dłońmi i ona je znowu dezynfekuje...
Może z powodu pandemii i związanego z nią stresu uaktywniła się jej nerwica natręctw.

Dzisiaj psikałam ręce płynem przy wejściu do biblioteki i ten płyn miał tak intensywny i ohydny zapach, że aż przeżerał się przez maseczkę. Po wyjściu z biblioteki leciałam w podskokach do domu, żeby jak najszybciej umyć ręce.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-15, 20:22   #2870
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1 868
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88140564]Może z powodu pandemii i związanego z nią stresu uaktywniła się jej nerwica natręctw.

Dzisiaj psikałam ręce płynem przy wejściu do biblioteki i ten płyn miał tak intensywny i ohydny zapach, że aż przeżerał się przez maseczkę. Po wyjściu z biblioteki leciałam w podskokach do domu, żeby jak najszybciej umyć ręce.[/QUOTE]

Ja już od jakiegoś czasu używam tylko własnego żelu. Ze strachu.
5e327f3732852adf48e9cb3f56b2e58327f4a9c0_62c21f8678871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 20:29   #2871
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja robię tak samo, mam taki w żelu i używam w ostateczności- jak np.jestwm długo na zakupach i chce coś zjeść, albo w górach na szlaku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok to fajnie. Wiadomo ze jak mozna umyc rece zwyczajnie to lepiej umyc a jak nie ma jak to to sie przyda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 21:37   #2872
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też znam takich, co co 5 minut się dezynfekują.

Wkurza mnie ta przymusowa dezynfekcja ( ja jej nie stosuje), wystarczyłoby porządne umycie rąk. A ludzie sobie myślą, że wystarczy się zdezynfekować.
Mam w pracy koleżankę, przy której głupio myć ręce, bo ona je myje o wiele bardziej niż porządnie - ja bym zdążyła umyć swoje ze 3 razy, zanim ona skończy myć swoje

Ja nie używam tych płynów w sklepach, bo nie mam pojęcia, co oni tam wlali. Mam swój.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 22:23   #2873
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Kurcze teraz spojrzalam okolo 600 zachorowan dzisiaj i 24 zgony.

My jutro jedziemy do Drezna na wycieczke jednodniowa - juz dawno chcialam a w sobote do Szwajcarii Saksonskiej. Zostajemy zamiast do soboty to do niedzieli. Fajnie tu jest ale wszystko chyba podrozalo o pare zlotych albo mi sie wydaje - pewnie kwestia koronawirusa i chec odbicia sobie tego. Kiedys kupiloby sie gofra i nadal w niektorych miejscach w Polsce sie kupi z bita smietana z owocami za 10-12 zl a tu teraz 16 zl. Nie trzeba kupowac ale wiadomo czasem najdzie ochota. Jadlam tu juz lody nawet dobre.

Byliamy tez w grocie solnej jest tutaj taka wchodzi sie do kiosku a zaraz placi sie i drzwi do groty solnej. Mala ale fajna. Ludzie naprawde niefajnie robia. Tak jak smieca wszedzie tak i tam ale zeby smiecic maskami ktore moga byc potencjalnym nosnikiem wirusa to masakra. Ogolnie nie zrozumiem jak nie mozna zostawic po sobie porzadku. Pani musiala to sprzatac z sali poszla i mowila sama ze musi posprzatac. Tak samo u nas w sklepie obuwniczym nie wyrzuca czasem stopek do mierzenia butow a bo po co kosz za daleko :-D Najlepiej my bedziemy sprzatac takie skarpetki. No albo ktos kto kupuje nowe buty i chce u nas wyrzucic stare :-D No kowimy otwarcie ze nie mamy miejsca. No sorry same mamy wystarczajaco duzo smieci, jak ktos ma zniszczone buty i to jego rzeczy to niech sam je wyrzuca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 06:43   #2874
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88140564]Może z powodu pandemii i związanego z nią stresu uaktywniła się jej nerwica natręctw.
[/QUOTE]
Przed epidemią niczego takiego nie miała, co by wskazywało na nerwicę natręctw, zresztą sama zapytana o to nie przypominała sobie niczego podobnego.
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 11:10   #2875
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Kurcze teraz spojrzalam okolo 600 zachorowan dzisiaj i 24 zgony.

My jutro jedziemy do Drezna na wycieczke jednodniowa - juz dawno chcialam a w sobote do Szwajcarii Saksonskiej. Zostajemy zamiast do soboty to do niedzieli. Fajnie tu jest ale wszystko chyba podrozalo o pare zlotych albo mi sie wydaje - pewnie kwestia koronawirusa i chec odbicia sobie tego. Kiedys kupiloby sie gofra i nadal w niektorych miejscach w Polsce sie kupi z bita smietana z owocami za 10-12 zl a tu teraz 16 zl. Nie trzeba kupowac ale wiadomo czasem najdzie ochota. Jadlam tu juz lody nawet dobre.

Byliamy tez w grocie solnej jest tutaj taka wchodzi sie do kiosku a zaraz placi sie i drzwi do groty solnej. Mala ale fajna. Ludzie naprawde niefajnie robia. Tak jak smieca wszedzie tak i tam ale zeby smiecic maskami ktore moga byc potencjalnym nosnikiem wirusa to masakra. Ogolnie nie zrozumiem jak nie mozna zostawic po sobie porzadku. Pani musiala to sprzatac z sali poszla i mowila sama ze musi posprzatac. Tak samo u nas w sklepie obuwniczym nie wyrzuca czasem stopek do mierzenia butow a bo po co kosz za daleko :-D Najlepiej my bedziemy sprzatac takie skarpetki. No albo ktos kto kupuje nowe buty i chce u nas wyrzucic stare :-D No kowimy otwarcie ze nie mamy miejsca. No sorry same mamy wystarczajaco duzo smieci, jak ktos ma zniszczone buty i to jego rzeczy to niech sam je wyrzuca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak będziesz w Dreźnie, to spróbuj zahaczyć o Meissen. Po naszemu Miśnia, to to miasteczko od produkcji porcelany. Mega urocze.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 19:38   #2876
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Jak będziesz w Dreźnie, to spróbuj zahaczyć o Meissen. Po naszemu Miśnia, to to miasteczko od produkcji porcelany. Mega urocze.
Dziekuje za polecenie ale to innym razem. My bylismy z wycieczka jednodniowa z przewodnikiem i grupa, wiec nie zdazylibysmy tam pojechac. Zwiedzilismy Zwinger - malarstwo i rzezbe (samo to zeszlo 2 godziny), zostalo juz malo czasu wiec nie szlam dalej, zrobilam duzo zdjec placu z dolu i z gory. Przepiekne wszystko, ja lubie takie zabytki budowle, sztuke. To mnie zachwyca. Do tego piekne polaczenie z przyroda i rzeka malownicze. No i ogolne przejscie po rynku w pare uliczek, dowiedzielismy sie pare rzeczy. Sporo osob bylo caly autokar okolo 45 osob kto by pomyslal. Na pewno kiedys jeszcze zwiedzimy to co polecasz. Jeszcze wybierzemy sie w gory jak kondycja pozwoli i moze jeden dzien Liberec na wlasna reke zwiedzanie miasta, moze zoo, moze te wzgorze Jested (no ale tu jeszcze zobaczymy czy pojedziemy czy cos innego bedziemy robic) w sobote Szwajcaria Saksonska z wycieczka w niedziele powrot takze jeszcze cos zobacze. Dzis w Dreznie bylo 28 stopni i silne slonce. Mocno grzalo i bylo duszno. Tutaj w gorach chyba za to byly 24 stopnie. Mam nadzieje ze nie zachorujemy na nic bo w sumie wszyscy w autokarze byli bez masek nikt tego nie kontrolowal. Ja z chlopakiem w tamta strone duza czesc trasy mialam potem zdjelam bo bylo goraco. Pozniej byla juz dobra klimatyzacja z powrotem ale nie zakladalam. Czulam ze powinnam dla bezpieczenstwa ale obawialam sie ze nic to nie da skoro inni beda bez. Chociaz sama nie wiem. Mam nadzieje ze bedziemy zdrowi. Bede dbac o odpornosc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-09-16 o 19:41
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 11:07   #2877
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Dziś duży wzrost zakażeń :/


Orientujecie się może, kiedy podadzą nowe strefy?
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 11:23   #2878
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

[1=c794f3216fa96d344d93a9c 8b507d0f47f8f8180_61da25c 290477;88143888]Dziś duży wzrost zakażeń :/


Orientujecie się może, kiedy podadzą nowe strefy?[/QUOTE]W radiu mówili, że dzisiaj mają podać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 14:35   #2879
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 14:38   #2880
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Ja znowu w żółtej
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 22:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.