Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-23, 10:00   #991
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Śmieszy mnie, jak słyszę, że "to tylko zespół Downa". Ja mam dziewczynke z ZD w placówce. Dziewcxyna ma 13 lat, mentalnie 5. Wymaga dopilnowania we wszystkim, chociaż "spektrum" ZD ma lekkie. Zero umiejętności życiowych, nie ma potrzeby np. Mycia się, czesanie, zmiany ubran, nie radzi sobie z menstruacją (nie wie, że będzie mieć okres, jak ma, to zapomina używać podpasek, więc chodzi z brudnymi ciuchami i brudzi fotele, krzesła, łóżko), zdarza jej się nie utrzymać kału. Za to bardzo dużo je, nie ma chyba u niej uczucia sytości, bo je, je, je, potem oczywiście problemy z brzuchem, jak wyżej wspomniałam, czasem kolokwialnie mówiąc, zdarza jej się narobić w majtki. Nieważne co, czy kwaśne, czy słodkie, czy ostre, co się jej da, to ona zje. Trzeba przed nią chować jedzenie, bo nie zna umiaru po prostu, kiedyś zjadła sama całe ciasto, które się studziło. Sama nie umie zrobić kanapki (tzn jak wszystko jest na stole to zrobi, ale jak ma sama wyjąć z lodówki, to nie), nie odgrzeje jedzenia. Nie zna miesięcy, dni tygodnia, nie zna się na zegarku.
No i teraz, za 5 lat dziewczyna musi opuścić placówkę. Czy da sobie radę w życiu? Nie. Skończy 18 lat, pójdzie do DPS. i tyle będzie z "prawa do życia biednego dzieciaczka z ZD"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:05   #992
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Nie generalizuj znam matki co urodziły bardzo chore i poświęciły się dla niego i nie żałują.To nie jest tak,że każda matka żałuje i przechodzi piekło.
Aha, a co z tymi co przechodzą przez piekło?

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Choćby tylko jedna matka na tysiąc żałowała to SYSTEMOWO ODBIERASZ tej konkretnej jej prawo do decydowania czy ma nosić dziecko w sobie przez x miesięcy i ryzykując własne zdrowie fizyczne i psychiczne mimo że tego nie chce. Dla tej konkretnej to tortura. Aborcja nie jest obowiązkowa i przeciwnicy jej zakazu nie nakazują jej wykonania - więc po co przywołujesz argument że ktoś jest szczęśliwy jeśli ktoś inny nie jest? Dlaczego ta konkretna kobieta którą spotkała tragedia ma cierpieć żebyś miała czyste sumienie? Jeśli jesteś za zaostrzeniem to dokładnie tak jak napisałaś - w tych tragicznych dla całych rodzin przypadkach gdzie kobieta zdecydowała by się na legalną aborcję ale już nie może to TWOJA WINA że takie dzieci się rodzą bo systemowo NAKAZAŁAŚ rodzić. Nakazałaś i masz w pompie co się z nimi wszystkimi dzieje bo sumienie czyste a "dobry uczynek" wykonany. Nakazałaś to znając żenujące polskie warunki ochrony zdrowia, pomocy socjalnej i psychologicznej. Wiedząc jak rząd traktował strajkujących rodziców osób z niepełnosprawnością, wiedząc że te wady to nie tylko wysokofunkcjonujący zespół Downa ale i te wszystkie bezczaszkowce i inne na których widok odwracasz wzrok. A zmuszasz żeby ich własne matki czuły ich kopnięcia i patrzyły dopóki nie umrą w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca czy max roku.


Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Ale problem polega na tym,że
nigdy nie wiesz jakie się urodzi i czy zaraz umrze po urodzeniu i czy rzeczywiście, to będzie droga przez piekło.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------



Czyli jeśli są pro-lif którzy się udzielają i pomagają takim dzieciom i matką, to mają prawo krzyczeć o zakaz aborcji?Bo tak można wywnioskować z twoich wpisów.Daj my na to,że daje pieniądze pomagam i wtedy chodzę na marsze przeciw aborcji i wtedy dla ciebie mam takie prawo i mnie szanujesz?

Po drugie sprawa jest prosta oni uważają,że aborcja, to zabójstwo dlatego nie dają takiego prawa to jest logicznie.Tak jak prawo zabrania zabijania już żywych ludzi.Przecież jeśli obrońcy życia życi by przyjeli takie stanowisko- my nie zabijamy a wy róbcie co chcecie, to przecież było by zwyczajnie śmieszne.Tak nigdy nie będzie ponieważ biorąc pod uwagę ich poglądy odnośnie życia ludzkiego są takie a nie inne.Cały czas słyszę aby anty aborcyjni dali spokój innym i pozwolili decydować o sobie kobietom a sami niech robią co chcą.To jest błąd życzeniowy, który nie ma prawa zaistnieć.Dlatego,tam gdzie się dzieje krzywda komuś tam się kończy wolność innych i tak, to wygląda z ich perspektywy.
Tacy z nich obrońcy życia, że bardziej martwią się o zarodek niż o zdrowie psychiczne kobiety (ekhmm... chodzącego inkubatora)

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Takim wpisem po pierwsze odbierasz prawo do życia osobom niepełnosprawnym po drugie zakładasz,że zawsze coś takie dzieci zabierają rodzicom.Otóż nie prawda, jak już pisałam są matki, które absolutnie nie żałują swojej decyzji.Po trzecie tutaj jest temat na inny wątek ale wiele osób zdrowych widząc osobę na wózku jej współczuje i się zastanawia jakie ono piekło przechodzi przez życie ale czy na pewno?Trochę tutaj psychologia się kłania ale zapewniam was,że są takie ON które są szczęśliwsze od tych zdrowych co niby wszytko mają i jest na to logicznie wytłumaczenie.To jest jedno z tłumaczeń ludzi za wyborem,że takie życie, to nie życie.
Przestań oglądać plakaty przedstawiające szczęśliwe rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. Pomyśl przez chwile o kobietach żałujących donoszenia ciąży. Pomyśl o dzieciakach, które cierpią, ponieważ nie mogą być tacy sami jak ich rówieśnicy. Zanim palniesz kolejną głupotę (bo wow, w twoim otoczeniu wszyscy są szczęśliwi), rusz głową i zastanów się co muszą czuć rodziny widzące jak ich dziecko z wystającym mózgiem umiera. Jeśli protesty niczego nie zmienią, to tak właśnie w naszym kochanym kraju będzie się działo.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mi jest wstyd, że jestem w połowie Polką.
Jesteś chociaż w połowie, a ja niestety po całości. Wstyd mi za kraj, w którym kobieta nie jest uważana za człowieka, tylko za chodzący inkubator. Będzie trzeba stąd szybko uciekać.

Cytat:
Napisane przez Marina3 Pokaż wiadomość
Będą protesty. To dobrze, choć obawiam się, czy one cokolwiek dadzą.

Trzyma się mnie myśl, że jako kobieta pewnego dnia będę musiała z tego kraju uciekać w pośpiechu.
Jestem od wczoraj negatywnie do wszystkiego nastawiona, więc nie wydaje mi się, żeby protesty coś zmieniły.

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ale znieczulica. Nie mam pytań.
Pro-life = znieczulica
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:08   #993
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Pro-life = znieczulica
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:14   #994
Wiraccocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 134
GG do Wiraccocha
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

rządzący chcą żeby Polki rodziły więcej dzieci. Wprowadzają 500+. Nic to nie daje, Polki nie rodzą więcej dzieci. Więc co robi rząd? Zaostrza prawo aborcyjne. Brawo, teraz na pewno Polki zaczną się chętniej rozmnażać!
Czasami to serio nie wiem co to za kraj i o co tu chodzi?
Wiraccocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:16   #995
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wiraccocha Pokaż wiadomość
rządzący chcą żeby Polki rodziły więcej dzieci. Wprowadzają 500+. Nic to nie daje, Polki nie rodzą więcej dzieci. Więc co robi rząd? Zaostrza prawo aborcyjne. Brawo, teraz na pewno Polki zaczną się chętniej rozmnażać!
Czasami to serio nie wiem co to za kraj i o co tu chodzi?
Ta, ucięte dotacje do in vitro, teraz przymus rodzenia ciężko chorych dzieci. 500+ oczywiście nie działa... No i korona, więc podejrzewam, że boomu w 2021 nie będzie.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:20   #996
Wiraccocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 134
GG do Wiraccocha
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Takim wpisem po pierwsze odbierasz prawo do życia osobom niepełnosprawnym po drugie zakładasz,że zawsze coś takie dzieci zabierają rodzicom.Otóż nie prawda, jak już pisałam są matki, które absolutnie nie żałują swojej decyzji.Po trzecie tutaj jest temat na inny wątek ale wiele osób zdrowych widząc osobę na wózku jej współczuje i się zastanawia jakie ono piekło przechodzi przez życie ale czy na pewno?Trochę tutaj psychologia się kłania ale zapewniam was,że są takie ON które są szczęśliwsze od tych zdrowych co niby wszytko mają i jest na to logicznie wytłumaczenie.To jest jedno z tłumaczeń ludzi za wyborem,że takie życie, to nie życie.
Przecież do tej pory nikt nie zmuszał prawem usuwać chorych płodów. Kobiety miały wybór czy chcą urodzić i wychowywać czy nie. To o możliwość wyboru chodzi, o nic więcej. Nie chcesz usuwać, nie robisz tego. Wydajesz na świat i szczęśliwie wychowujesz. Nie chcesz ciężko chorego/niepełnosprawnego dziecka - usuwasz ciążę.
Teraz wyboru nie ma, czy chcesz czy nie masz urodzić.
Co z wolnością i wolnym wyborem? Jak to się ma do konstytucji?
Wiraccocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:20   #997
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wiraccocha Pokaż wiadomość
rządzący chcą żeby Polki rodziły więcej dzieci. Wprowadzają 500+. Nic to nie daje, Polki nie rodzą więcej dzieci. Więc co robi rząd? Zaostrza prawo aborcyjne. Brawo, teraz na pewno Polki zaczną się chętniej rozmnażać!
Czasami to serio nie wiem co to za kraj i o co tu chodzi?
[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;88227566]Ta, ucięte dotacje do in vitro, teraz przymus rodzenia ciężko chorych dzieci. 500+ oczywiście nie działa... No i korona, więc podejrzewam, że boomu w 2021 nie będzie.[/QUOTE]

Zobaczycie, że wycofają antykoncepcje dla kobiet.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 10:23   #998
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wiraccocha Pokaż wiadomość
Przecież do tej pory nikt nie zmuszał prawem usuwać chorych płodów. Kobiety miały wybór czy chcą urodzić i wychowywać czy nie. To o możliwość wyboru chodzi, o nic więcej. Nie chcesz usuwać, nie robisz tego. Wydajesz na świat i szczęśliwie wychowujesz. Nie chcesz ciężko chorego/niepełnosprawnego dziecka - usuwasz ciążę.

Teraz wyboru nie ma, czy chcesz czy nie masz urodzić.

Co z wolnością i wolnym wyborem? Jak to się ma do konstytucji?
Oj przecież można urodzić i zostawić

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:55   #999
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Uwielbiam to, że wg. KK Bóg dał nam wszystkim wolny wybór, konstytucja i prawa człowieka też... a przyjdą tacy ludzie z Bogiem na ustach i ci to zabiorą. Szał!
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 10:59   #1000
Wiraccocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 134
GG do Wiraccocha
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Frozen_Rose Pokaż wiadomość
Zobaczycie, że wycofają antykoncepcje dla kobiet.
no to będzie kolejny krok. Najpierw całkowity zakaz aborcji (ciąże z gwałtów i zagrażające życiu matki), a następnie zakaz antykoncepcji hormonalnej, no bo przecież tabletka anty = aborcja.
Wiraccocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:05   #1001
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Już teraz jest trudno z tym, a co to dopiero będzie później z antykoncepcją?? ;/
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 11:14   #1002
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Wiecie co, jestem osobą wierzącą i szczerze bardzo nie podoba mi się to, co zostało wczoraj ustanowione. Nie potrafię zrozumieć tego, jak można odebrać kobiecie takie prawo, nie rozumiem też tego, dlaczego pro-liferzy cieszą się z tego powodu? To jest kwestia własnego sumienia czy ktoś jest w stanie zdecydować się na aborcję w takim czy innym przypadku, i mi, osobiście nic do tego, jakim prawem mam decydować o losie wszystkich kobiet? Mam wrażenie, że osoby, które są za, nie liczą się z tym jak ogromna trauma może to być dla kobiety, która będzie musiała urodzić chore, zdeformowane dziecko, które poza organizmem kobiety umrze. Wydaje mi się, że po takim doświadczeniu kobieta będzie miała uraz na psychice do końca życia i być może już nigdy nie zdecyduje się na posiadanie dzieci. Osobiście, bliska mi osoba straciła ciążę w 7 miesiącu, był to ogromny cios dla tej osoby i konsekwencje tego odczuwa do dnia dzisiejszego. Co dopiero być w ciąży, musieć ją donosić i od początku żyć ze świadomością, że to dziecko i tak umrze.. Coś nie do opisania. Miałam w planach założyć własną rodzinę, ale szczerze? Teraz się boję.
To tylko początek zmian, za jakiś czas zaczną odbierać inne prawa ludziom, aż w końcu nie będzie innego wyjścia niż takie, by zwyczajnie stąd uciec.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:44   #1003
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Ja od wczoraj cały czas myślę o kobietach, które właśnie czekają na termin terminacji i dowiedziały się wczoraj, że mogą nie zdążyć i o tych, które właśnie się dowiedziały, że jest prawdopodobieństwo takiej ciężkiej wady.
Nie wiem jak one to udźwigną.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 11:44   #1004
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

O coś takiego powinni spytać się w referendum ogólnonarodowym, ale to tchórze, wiedzą że przegraliby.

Jak pamiętam wyniki ankiet, a pamiętam dobrze, to większość była przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych. PiS chciał tylko wykorzystać sytuację pandemii, bo wiedzą, że narzucają większości wolę mniejszości.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2020-10-23 o 11:47
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 12:08   #1005
80e5712cb422965560fe8630a1473f38b7b96a2b_5fc4360273f43
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 80
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

ze strony modlitewnej:


"Trybunał za życiem. CHWAŁA PANU"


" ...proszę Was znowu o modlitwę… moja córeczka ma gorączkę...."


"No ja też mam choroby współistniejące – choćby cukrzycę"
80e5712cb422965560fe8630a1473f38b7b96a2b_5fc4360273f43 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 12:36   #1006
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Po wczorajszym wyroku po prostu brak mi słów. Mam już dzieci i sprawa mnie nie dotyczy, bo ich więcej nie planuje, ale to co wczoraj uchwalił TK to zwykłe sku@@@@@@stwo!
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:04   #1007
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Po wczorajszym wyroku po prostu brak mi słów. Mam już dzieci i sprawa mnie nie dotyczy, bo ich więcej nie planuje, ale to co wczoraj uchwalił TK to zwykłe sku@@@@@@stwo!
Mnie też to nie dotyczy, bo ja w ciąży nie będę na tyle długo, żeby mnie to dotyczyło, nawet jeśli wbrew wszelkim zasadom fizyki i biologii wpadnę.

Ale i tak brak mi słów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:19   #1008
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Wczoraj mialam wrazenie, ze wszystkich przez chwile zatkalo. PiS straszyl nas tym projektem 4 lata i nagle go wprowadzil wiedząc że ludzie nie moga sie teraz sprzeciwic... brak mi słow na to jakimi moralnymi dnami są.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:22   #1009
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
Wczoraj mialam wrazenie, ze wszystkich przez chwile zatkalo. PiS straszyl nas tym projektem 4 lata i nagle go wprowadzil wiedząc że ludzie nie moga sie teraz sprzeciwic... brak mi słow na to jakimi moralnymi dnami są.
TK. Nie PiS. I jedynie stwierdził sprzeczność jednego zapisu z konstytucją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Co zresztą nic w praktyce nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 13:32   #1010
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
TK. Nie PiS. I jedynie stwierdził sprzeczność jednego zapisu z konstytucją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Co zresztą nic w praktyce nie zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, na pewno nie zmieni. Nic a nic.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:36   #1011
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wiraccocha Pokaż wiadomość
Przecież do tej pory nikt nie zmuszał prawem usuwać chorych płodów. Kobiety miały wybór czy chcą urodzić i wychowywać czy nie. To o możliwość wyboru chodzi, o nic więcej. Nie chcesz usuwać, nie robisz tego. Wydajesz na świat i szczęśliwie wychowujesz. Nie chcesz ciężko chorego/niepełnosprawnego dziecka - usuwasz ciążę.
Teraz wyboru nie ma, czy chcesz czy nie masz urodzić.
Co z wolnością i wolnym wyborem? Jak to się ma do konstytucji?
Dalej powielasz ten sam błąd myśleniowy co większość za wyborem.Dla ciebie aborcja, to nie zabicie i z twojej perspektywy tak jest.Dla drugiej strony już nie więc jak byś chciała żeby powiedzieli "my wam zezwalamy zabijać ale my nie będziemy".?? Już, to pisałam chyba dwa razy.

Przecież, to bez sensu żaden człowiek pro-life tak nie powie,bo logicznie wyjdzie na idiotę.To nie jest kwestia wiary gdzie możesz wierzyć w co chcesz albo wybrać studia jakie chcesz.Tutaj zwyczajnie w ich mniemaniu dzieje się krzywda więc nie może być kompromisu między tymi dwiema grupami.

Ja uważam,że ten zapis jest okrutny ale wymagam od obrońców życia,że wyjdą na ulice i będą chodzić z transparentami- dobra zgoda chcecie to usuwajcie.

Czemu obrońcy zwierząt ciągle krzyczą,że psy są traktowane źle a nie powiedzą jeśli dla kogoś pies ma małą wartość, to go możecie zabić nic nam do tego.Dla kogoś może mieć mniejszą wartość niż zarodek zwierzak, to dlaczego jednego moż esię pozbyć a drugiego nie.

Nie żebym byłą za znęcaniem się za zwierzętami ale chce pokazać,że ciągłe nawoływanie do prolife, o to aby się odczepili jet głupie jak by się głębiej całej sprawie przyjrzeć.

Edytowane przez madziamach
Czas edycji: 2020-10-23 o 13:37
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:39   #1012
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Dalej powielasz ten sam błąd myśleniowy co większość za wyborem.Dla ciebie aborcja, to nie zabicie i z twojej perspektywy tak jest.Dla drugiej strony już nie więc jak byś chciała żeby powiedzieli "my wam zezwalamy zabijać ale my nie będziemy".?? Już, to pisałam chyba dwa razy.

Moim zdaniem humanitarne jest zabicie nawet wykształconego człowieka, dziecka itd., jeśli i tak jest ono w stanie, w którym samo umrze za parę dni.


Robimy to dla zwierząt, czemu nie możemy być równie empatyczni w stronę ludzi i płodów?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:45   #1013
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Taaak, na pewno nie zmieni. Nic a nic.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A co zmieni? Opinia psychologiczna i już.

Za to moje lewicowe kumpele dostały amoku. Od rana szał na fejsie, że jak ktoś je zgwalci to będą musiały rodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:47   #1014
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jeżeli PiS pod wpływem tego wyroku będzie chciał zmienić przepisy aborcyjne to równocześnie będzie musiał zakazać transplantologii w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:52   #1015
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A co zmieni? Opinia psychologiczna i już.

Za to moje lewicowe kumpele dostały amoku. Od rana szał na fejsie, że jak ktoś je zgwalci to będą musiały rodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"I już". No nie do końca takie "i już". To dla niektórych kobiet jest naprawdę cholernie trudna decyzja i robienie im jeszcze bardziej pod górkę jednak coś zmienia. I ja się nie dziwię rozpaczy, nie dziwię się kobietom, które się boją. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że nie planuję dzieci w ogóle. Ale jestem w mniejszości.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 13:58   #1016
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Dalej powielasz ten sam błąd myśleniowy co większość za wyborem.Dla ciebie aborcja, to nie zabicie i z twojej perspektywy tak jest.Dla drugiej strony już nie więc jak byś chciała żeby powiedzieli "my wam zezwalamy zabijać ale my nie będziemy".?? Już, to pisałam chyba dwa razy.

Przecież, to bez sensu żaden człowiek pro-life tak nie powie,bo logicznie wyjdzie na idiotę.To nie jest kwestia wiary gdzie możesz wierzyć w co chcesz albo wybrać studia jakie chcesz.Tutaj zwyczajnie w ich mniemaniu dzieje się krzywda więc nie może być kompromisu między tymi dwiema grupami.

Ja uważam,że ten zapis jest okrutny ale wymagam od obrońców życia,że wyjdą na ulice i będą chodzić z transparentami- dobra zgoda chcecie to usuwajcie.

Czemu obrońcy zwierząt ciągle krzyczą,że psy są traktowane źle a nie powiedzą jeśli dla kogoś pies ma małą wartość, to go możecie zabić nic nam do tego.Dla kogoś może mieć mniejszą wartość niż zarodek zwierzak, to dlaczego jednego moż esię pozbyć a drugiego nie.

Nie żebym byłą za znęcaniem się za zwierzętami ale chce pokazać,że ciągłe nawoływanie do prolife, o to aby się odczepili jet głupie jak by się głębiej całej sprawie przyjrzeć.

Twój argument jest bez sensu bo pies jest żyjacym i czującym stworzeniem, oddzielnym bytem, a płód nie.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 14:18   #1017
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Dalej powielasz ten sam błąd myśleniowy co większość za wyborem.Dla ciebie aborcja, to nie zabicie i z twojej perspektywy tak jest.Dla drugiej strony już nie więc jak byś chciała żeby powiedzieli "my wam zezwalamy zabijać ale my nie będziemy".?? Już, to pisałam chyba dwa razy.

Przecież, to bez sensu żaden człowiek pro-life tak nie powie,bo logicznie wyjdzie na idiotę.To nie jest kwestia wiary gdzie możesz wierzyć w co chcesz albo wybrać studia jakie chcesz.Tutaj zwyczajnie w ich mniemaniu dzieje się krzywda więc nie może być kompromisu między tymi dwiema grupami.

Ja uważam,że ten zapis jest okrutny ale wymagam od obrońców życia,że wyjdą na ulice i będą chodzić z transparentami- dobra zgoda chcecie to usuwajcie.

Czemu obrońcy zwierząt ciągle krzyczą,że psy są traktowane źle a nie powiedzą jeśli dla kogoś pies ma małą wartość, to go możecie zabić nic nam do tego.Dla kogoś może mieć mniejszą wartość niż zarodek zwierzak, to dlaczego jednego moż esię pozbyć a drugiego nie.

Nie żebym byłą za znęcaniem się za zwierzętami ale chce pokazać,że ciągłe nawoływanie do prolife, o to aby się odczepili jet głupie jak by się głębiej całej sprawie przyjrzeć.
Przecież dokonuje się aborcji u suk czy kotek. Usypia się zchorowane zwierzęta aby nie musiały cierpieć.
Słabe porównanie.

Opisujesz zabicie zdrowego ale zaniedbanego dorosłego psa to porównuj do zabicia urodzonego zdrowego dziecka. Na to nikt nie daje zgody.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 14:29   #1018
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Dalej powielasz ten sam błąd myśleniowy co większość za wyborem.Dla ciebie aborcja, to nie zabicie i z twojej perspektywy tak jest.Dla drugiej strony już nie więc jak byś chciała żeby powiedzieli "my wam zezwalamy zabijać ale my nie będziemy".?? Już, to pisałam chyba dwa razy.

Przecież, to bez sensu żaden człowiek pro-life tak nie powie,bo logicznie wyjdzie na idiotę.To nie jest kwestia wiary gdzie możesz wierzyć w co chcesz albo wybrać studia jakie chcesz.Tutaj zwyczajnie w ich mniemaniu dzieje się krzywda więc nie może być kompromisu między tymi dwiema grupami.

Ja uważam,że ten zapis jest okrutny ale wymagam od obrońców życia,że wyjdą na ulice i będą chodzić z transparentami- dobra zgoda chcecie to usuwajcie.

Czemu obrońcy zwierząt ciągle krzyczą,że psy są traktowane źle a nie powiedzą jeśli dla kogoś pies ma małą wartość, to go możecie zabić nic nam do tego.Dla kogoś może mieć mniejszą wartość niż zarodek zwierzak, to dlaczego jednego moż esię pozbyć a drugiego nie.

Nie żebym byłą za znęcaniem się za zwierzętami ale chce pokazać,że ciągłe nawoływanie do prolife, o to aby się odczepili jet głupie jak by się głębiej całej sprawie przyjrzeć.
Patrzyłam na cierpienie bliskiej mi osoby, człowieka, chorego nieuleczalnie, gdzie nie było już żadnych szans na wyzdrowienie. Z dnia na dzień stan zdrowia się pogarszał, myślisz, że ten człowiek wolałby od razu umrzeć, odejść w spokoju czy żyć ileś tam godzin, dni, tygodni i cierpieć w takich agoniach? To samo tyczy się dzieci, które urodzą się z licznymi wadami i umrą, bo ich szanse poza organizmem matki są zerowe. Tyle, że dziecko nie powie Ci jak bardzo cierpi. Do tego dolicz sobie to, jak czuje się matka takiego dziecka i ile w niej jest emocji.
Porównanie do zwierząt w ogóle jest bez sensu. Promowane wręcz jest humanitarne traktowanie zwierząt, tj. ukrócanie im cierpienia jak najbardziej to możliwe. Jestem osobą bardzo wrażliwą, łatwo przywiązuję się do ludzi i zwierząt, miałam zwierzaka przez 18 lat i kiedy dowiedziałam się o licznych przerzutach, nawet chwili nie zawahałam się by jak najszybciej pozwolić mu odejść.. Zwierzę, jak i dziecko nie powie Ci, jak bardzo cierpi.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 14:31   #1019
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem humanitarne jest zabicie nawet wykształconego człowieka, dziecka itd., jeśli i tak jest ono w stanie, w którym samo umrze za parę dni.


Robimy to dla zwierząt, czemu nie możemy być równie empatyczni w stronę ludzi i płodów?
Ok mówisz o chorobach a konkretnie o eutanazji i ja też jestem za nią.Chodzi mi o zdrowe płody i o zdrowe psy.Ktoś może uznawać płód za większość wartość niż dorosły pies.Czemu płód może uśmiercić a psa nie?Przecież ludzie za wyborem takie mają postulaty,że dal nich to płód nie ma żadnego znaczenia a jeśli dla kogoś ma to niech usuwa.Więc jeśli być konsekwetnym, to względem zwierząt prawo powinno być takie samo.Jeśli już się tak domagamy wolności.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-23, 14:33   #1020
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Ok mówisz o chorobach a konkretnie o eutanazji i ja też jestem za nią.Chodzi mi o zdrowe płody i o zdrowe psy.Ktoś może uznawać płód za większość wartość niż dorosły pies.Czemu płód może uśmiercić a psa nie?
Bo psa możesz wykopac za drzwi, oddać do schroniska i zrobić wiele innych rzeczy.

Płód żeruje na tobie. I masz prawo sobie tego nie życzyć.

To jest ta różnica.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.