Boję się dentysty. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-19, 18:26   #481
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Nie wiem co mogłoby mi pomóc. To nawet nie chodzi o ból, bo ze znieczuleniem przecież nie czuje bólu. Tylko sam pobyt u dentysty, samo to że mi grzebią, dotykają... Ten dźwięk i zapach..

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 19:41   #482
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 316
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Tak duża fobia wpływa na Ciebie wręcz paraliżująco i utrudnia normalne funkcjonowanie - to, że do dentysty chodzić trzeba regularnie nie ulega wątpliwości. Może warto udać się do terapeuty, żeby pomógł uporać Ci się z tak wielkim strachem?
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 21:36   #483
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Podstawa dobry sprawdzony lekarz.
U znajomego dziecka z lękiem sprawdził się syrop, który tak je uspokoił że po zabiegu dzieciak nie pamiętał że miał robione zęby - dostał amnezji - potem poszedł tylko spać na kilka godzin. Nie wiem może zastosować by coś takiego? Albo ta narkoza - podzielić na dwa etapy. Zacząć od trudniejszego zabiegu. 8 są konieczne do rwania?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 21:48   #484
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Podstawa dobry sprawdzony lekarz.
U znajomego dziecka z lękiem sprawdził się syrop, który tak je uspokoił że po zabiegu dzieciak nie pamiętał że miał robione zęby - dostał amnezji - potem poszedł tylko spać na kilka godzin. Nie wiem może zastosować by coś takiego? Albo ta narkoza - podzielić na dwa etapy. Zacząć od trudniejszego zabiegu. 8 są konieczne do rwania?
Byłam dzisiaj u drugiego dentysty, oczywiście najpierw stałam pod gabinetem jak ciucma i zastanawiałam się czy wchodzić czy uciekać. Weszłam.
Mały gabinet, jeden dentysta (w poprzednim byłam w ąę klinice z 3 gabinetami i w ogóle). Stwierdził, że on nie widzi kanałowek po zdjeciu na 100%. Że zęby są zepsute, wymagają leczenia, ale nie może powiedzieć, że tu i tu kanałówka na 100%. No i że najpierw wyleczyć zęby a potem usuwać 8, a nie wszystko na raz.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 06:51   #485
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u drugiego dentysty, oczywiście najpierw stałam pod gabinetem jak ciucma i zastanawiałam się czy wchodzić czy uciekać. Weszłam.
Mały gabinet, jeden dentysta (w poprzednim byłam w ąę klinice z 3 gabinetami i w ogóle). Stwierdził, że on nie widzi kanałowek po zdjeciu na 100%. Że zęby są zepsute, wymagają leczenia, ale nie może powiedzieć, że tu i tu kanałówka na 100%. No i że najpierw wyleczyć zęby a potem usuwać 8, a nie wszystko na raz.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Gratulacje że odważyłaś się wejść. Ja też nie przepadam za dentystą a wizyty w takich właśnie dużych ą ę gabinetach odpadają bo od razu czuję się mniej komfortowo i zupełnie nie na miejscu. Umówiłaś się już na wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 08:55   #486
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez hotlikefire Pokaż wiadomość
Gratulacje że odważyłaś się wejść. Ja też nie przepadam za dentystą a wizyty w takich właśnie dużych ą ę gabinetach odpadają bo od razu czuję się mniej komfortowo i zupełnie nie na miejscu. Umówiłaś się już na wizytę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Umówiłam się, że Pan dentysta ustali datę i ja się dostosuje. Ma dzwonić.
Właśnie też zauważyłam, że takie kliniki leczenia powodują u mnie dyskomfort, a małe gabinety działają jakby lepiej? W sensie nadal bardzo się boję i mam różne symptomy, ale łatwiej jest mi się przemóc, jakoś tak wydaje mi się, że bardziej dbają o klientów.
Może mylnie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 09:27   #487
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Umówiłam się, że Pan dentysta ustali datę i ja się dostosuje. Ma dzwonić.
Właśnie też zauważyłam, że takie kliniki leczenia powodują u mnie dyskomfort, a małe gabinety działają jakby lepiej? W sensie nadal bardzo się boję i mam różne symptomy, ale łatwiej jest mi się przemóc, jakoś tak wydaje mi się, że bardziej dbają o klientów.
Może mylnie.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka



Jak sobie poleczysz , to wróć do tematu ósemek, czy na pewno je warto/trzeba koniecznie usuwać.


Miałaś aparat, wiec możesz go potrzebować jeszcze kiedyś bo z gryz z wiekiem lubi się deformować, lub założyć znów za te 20-30 lat - żeby pozbyć się zębów martwych (a to zawsze jest taki czajacy się problem w szczęce) a zdrowe rozsunąc i nadal mieć czym normalnie na starość gryźć i wyglądać bez wstawiania drogich i tez mocno ryzykownych implantów- wtedy usuwa się zęby w najgorszym stanie/martwe a zostawia zdrowe i wtedy ósemki jesli się je wciąż ma, przydają się nagle _bardzo_.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-20, 09:30   #488
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak sobie poleczysz , to wróć do tematu ósemek, czy na pewno je warto/trzeba koniecznie usuwać.


Miałaś aparat, wiec możesz go potrzebować jeszcze kiedyś bo z gryz z wiekiem lubi się deformować, lub założyć znów za te 20-30 lat - żeby pozbyć się zębów martwych (a to zawsze jest taki czajacy się problem w szczęce) a zdrowe rozsunąc i nadal mieć czym normalnie na starość gryźć i wyglądać bez wstawiania drogich i tez mocno ryzykownych implantów- wtedy usuwa się zęby w najgorszym stanie/martwe a zostawia zdrowe i wtedy ósemki jesli się je wciąż ma, przydają się nagle _bardzo_.
Wolałabym nie usuwać, bo usuwanie zdrowych zębów to dla mnie coś dziwnego, ale niestety rosną prawie poziomo received_806544383260073.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 09:32   #489
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Ósemki warto usunąć, sama zrobiłam błąd zbyt długim czekaniem.
Ważne jest znaleźć dobrego lekarza, ten co mi zeby usuwał był tak wyluzowany, że ja nawet nie kojarzyłam kiedy mi tego zeba wyrwał ( bo ósemki poszły pojedyńczo, nie zbiorczo do usunięcia ).
Usuwałam na NFZ , ale w prywatnym gabinecie, nie na pogotowiu.
Zapłaciłam więc równe 0 zł.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 10:28   #490
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wolałabym nie usuwać, bo usuwanie zdrowych zębów to dla mnie coś dziwnego, ale niestety rosną prawie poziomo Załącznik 7739270

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka



O rzeczywiście.
No trudno.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 10:41   #491
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wolałabym nie usuwać, bo usuwanie zdrowych zębów to dla mnie coś dziwnego, ale niestety rosną prawie poziomo Załącznik 7739270

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
U mnie tak było i miałam takie dziwne uczucie w jamie ustnej, pchały mi się jakby na sąsiednie zęby. Odczułam ulgę po pozbyciu się już tych na dole.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-20, 16:18   #492
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Moze sprobuj dentysty ktory robi zabiegi w sedacji wziewnej. Nie wiem jakie teraz sa ceny, pare lat temu to było 150zł czyli duzo taniej niz narkoza.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 19:02   #493
princass
Raczkowanie
 
Avatar princass
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Dentofobia - jak sobie z nią radzić?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wolałabym nie usuwać, bo usuwanie zdrowych zębów to dla mnie coś dziwnego, ale niestety rosną prawie poziomo Załącznik 7739270

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
jak byłam nastolatką to ortodontka zleciła wyrwanie mi 4 zdrowych zębów, bo "miałam ich za dużo"... spoko, może i łuki dobrze się ułożyły, ale po wyrwaniu ostatniego zęba miałam uraz...

...do tego stopnia, że dzisiaj poszłam do dentysty pierwszy raz od naprawdę dawna... nawet nie pamiętam, 10 lat może nawet... Cała noc nieprzespana, jeszcze to uczucie gdy już siedziałam pod gabinetem, a potem na fotelu... Uwierz mi tinkerver2, że jestem w stanie zrozumieć co czujesz
Zęby oczywiście mam tragiczne, wiem o tym. Ale trafiłam na fajną babkę (podczas badania uspokajała mnie głaszcząc po ramieniu haha może to dziecinne, ale było mi lżej ), która podejmie się leczenia, za pól roku mam mieć z głowy... Dentystę, bo planuję jeszcze wyprostować w końcu jedynki Ale cieszę się, że w końcu kopnęłam się w du** i zrobiłam pierwszy krok.

Nie martw się, nie jesteś sama
princass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 11:00   #494
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 285
Dot.: Boję się dentysty.

ja też miałam straszną fobię dentystyczną, ostatnia wizyta była jak miałam jakieś 12 lat, a potem 11 lat przerwy traumę zafundowała mi beznadziejna dentystka, która nie znieczuliła mi wystarczająco zęba i wierciła na chama mimo, że ja tam już schodziłam z bólu na tym fotelu. mówiła jeszcze, że to niemożliwe, że znieczulenie nie zadziałało i że na pewno udaję. ostatnio stwierdziłam, że tak nie może być i muszę się w końcu przełamać, umówiłam się z jakąś polecaną lekarką przez pewną znaną stronę o lekarzach i też miałam noc czy dwie nieprzespane, a jak wstałam rano w dzień wizyty to mi się ręce trzęsły. od razu jak weszłam do gabinetu powiedziałam, że strasznie boję się dentysty, ale ta pani miała takie wyluzowane podejście, że mi się też udzieliło, tym razem wszystko dobrze zadziałało i wyleczyłam wszystko co miałam do wyleczenia, jestem z siebie niesamowicie dumna w moim przypadku atmosfera w gabinecie jest bardzo ważna, jak widzę że lekarz jest zniecierpliwiony, zmęczony czy oschły w stosunku do mnie to sama automatycznie zaczynam się bardziej stresować.
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 13:16   #495
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Boję się dentysty.

To znów ja, tyle, że z wyleczonymi zębami
Obdzwoniłam kilkudziesięciu dentystów w całej Polsce, w końcu odezwał się do mnie dentysta z Kielc, z mojego miasta. Zostałam zaproszona na konsultację (darmową!), oczywiście przed wejściem stałam 10 min i zastanawialam się czy nie uciec. Tam pan powiedział, że podejmie się leczenia w narkozie. Umówiłam się na wizytę, wczoraj ją miałam. Wszystko poszło dobrze, nic nie czułam, nic nie bolało.
Jeśli chodzi o finanse - w wielu miejscach płaciłabym dodatkowo za narkozę, a tu miałam leczone 10 zębów + narkoza 3 tys. Co ważne, na tyle się umówiłam, i za tyle to zrobili, i Pan mówił, że gdyby było kanałowe, to by je zrobił w tej samej cenie.
No, i Pan dentysta nie stwierdził żadnego kanałowego, co w poprzednim gabinecie miałam robić NA JUŻ NATYCHMIAST!!!
Dziś będę miała robione wykończenia zębów, już nie będą mi nigdzie grzebać, tylko robić "korony".

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-12 13:16:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.