Wyprosotowały mi się włosy. Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 11:33   #1
beribazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Exclamation

Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?


Drogie wizażanki,

Zawsze na głowie miałam mnóstwo drobnych sprężynek. Do czasu, aż nie postanowiłam zostać blondynką... Rozjaśniłam włosy farbą z Joanny, nie pamiętam już nazwy, ale wiem, że miała rozjaśnić włosy o 5-6 tonów.
Pomijam efekty rozjaśniania, ale.. moje włosy wyprostowały się Mam na głowie konkursowe pofalowane siano, a dawne loczki mogę oglądać tylko na zdjęciach.
Od czasu nieszczęsnego farbowania minęło już 1,5 roku, w tym czasie podcinałam włosy, zmieniłam fryzurę, nakładałam maseczki z Waxu i nafty z żółtkiem.

Kompletnie nie wiem co zrobić, by odzyskać dawne włosy. Gdzieś czytałam, że rozjaśnianie i farbowanie nie niszczy cebulek włosa - więc teoretycznie za jakiś czas (jak mniemam za wiele wiele lat) włosy powinny być jak dawniej.

Jednak czy któraś z was może mi pomóc? Dać jakąś radę? Zna jakiś środek zwiększający skręt? I czy któraś próbowała łykać kwas hialuronowy w tabletkach (ponoć dobrze nawilża, ale czy to pomoże spalonym włosom)?
beribazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 12:55   #2
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

Pewnie ten rozjaśniacz z Joanny spalił Ci włosy. Może gdy odrosną całkiem to zaczną się znowu tak samo kręcić. Skoro minęło 1,5 roku i nic sie nie zmienia to może obetnij na krótko?
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:29   #3
eweluunaaa9393
Raczkowanie
 
Avatar eweluunaaa9393
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 130
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

Taaa, Joanna strasznie niszczy włosy, sama chciałam rozjasnic o pol tonu swój mysi blond i z pieknych lsniących włosów zrobiło sie siano
Moze faktycznie sprówowałabys obciąc włosy.... nowe moze odrosłyby takie jak dawniej
eweluunaaa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 17:23   #4
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

aby włos się kręcił musi być elastyczny. Twoje włosy są zniszczone i dlatego się prostują
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 22:21   #5
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

Nie zniszczyłaś cebulek, bo one bezpiecznie siedzą w skórce, gdzie się żadna farba nie dostanie Po prostu włosy się osłabiły, "odchudziły" i dlatego nie ma sprężynek. Jeśli je wykurujesz porządnie to wszystko powinno wrócić do normy.
Btw. zauważyłam, że produkty Joanny są jakieś dziwne, ja mam dość cienkie włosy ale ten rozjaśniacz bardzo dobrze mi działał na nie... ale ja mam kłaki-rambo po prostu, niezniszczalne.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 07:19   #6
beribazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Mimo wszystko będę usilnie nakładać maseczki niż obcinać włosy na krótko Może po kilku latach wszystko wróci do normy
beribazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 13:50   #7
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

ja mam odwrotnie, kiedys mialam proste zaczelam prostowac wlosy i zczely mi sie krecic, nawet te ktore rosna od skory.
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 14:23   #8
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Wyprosotowały mi się włosy. Co robić?

polecam ci maslo karite, lub oliwki dla dzieci lub kobiet w ciazy zawierajace ten skladnik. w moim przypadku maslo shea bardzo dobrze nawilza wlosy.
mam podobny problem. zasadniczo bardzo mocno krecone i same z siebie suche wlosy. rozjasniane- czyli jeszcze bardziej wysuszone. przy odpowiednim nawilzaniu, powinny wrocic do formy. chyba, ze nie wspomnialas tu np. o stosowaniu tabletki antykoncepcyjnej? w moim przypadku to ona najbardziej wplywa na strukture wlosa powodzenia
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.