Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 21:10   #361
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Diane - hormon na tradzik

i jeszcze jedno pytanko mam ! ile teraz kosztuje diana? i czy sa jakies tabletki anty w podobnych cenach?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 23:06   #362
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Diane - hormon na tradzik

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno pytanko mam ! ile teraz kosztuje diana? i czy sa jakies tabletki anty w podobnych cenach?
Diana kosztuje teraz ok10zl a to dlatego że jest sprzedawana jako lek a nie tabletki anty(więc ma ok50% zniżki), więc nie ma innych tabletek w podobnej cenie(choć moge się mylić).
Diana bardzo często powoduje tycie(cześciej niż inne tabletki), u mnie były to jedyne tabletki które spowodowały przyrost wady. Przy dianie afekty negatywne często przerastają te pozytywne(jeśli wogóle jakieś pozytywne są). Ale zawsze to zależy od organizmu, i skoro już kiedyś ją brałaś i nie miałaś żadnych problemów to i teraz nie powinnaś mieć, choć zdaża się że to się zmienia.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 01:45   #363
Anika-na
Raczkowanie
 
Avatar Anika-na
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Opole-Chester
Wiadomości: 112
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Kurcze czytam czytam i łooo...Biore angielską wersje diany,Dianette.Na poczatku mialam plamienia, raz na jakis czas krotki bol glowy.I w godzine po tabletce bylomi troszke nie dobrze.Narazie przeszlo czuje sie dobrze.Cera przez pierwsze dwa miesiace sie nie zmieniala.Ale teraz widze poprawe...

Ale najwazniejsze....Biust urósł mi o dwa rozmiary większy!!!!! Tez tak mialyscie?
Tutaj w angli antykoncepcja jest bezplatna takze ja dostaje tabletki co 3miesiace z apteki za frikoIde tylko do GP daje recepte i mam. Tylko kurcze ide sie zapytac jutro bo cos mi sie wydaje,ze pan z apteki troszke zaczarowal ja widzialam na recepcie 2x63 a dostalam tylko 63 ....hmmm chyba zapomnial mi dac.Lekarz chyba przepisal mi na pol roku juz. A on mi dal na 3 miechy...Ide sie klocic heheh

A propo ile przytylyscie po Dianie?Ja cos czuje,ze waga idzie mi w gore ale to chyba efekt ilosci jedzenia jakie pochlaniam.Moze to przez to tyle jem?W sumie dodatkowo nie pracuje i siedze w domku...a moze to nuda...hmmm
Anika-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 08:59   #364
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Exclamation Dot.: Diane - hormon na tradzik

Cytat:
Napisane przez korin Pokaż wiadomość
Diana kosztuje teraz ok10zl a to dlatego że jest sprzedawana jako lek a nie tabletki anty(więc ma ok50% zniżki), więc nie ma innych tabletek w podobnej cenie(choć moge się mylić).
Diana bardzo często powoduje tycie(cześciej niż inne tabletki), u mnie były to jedyne tabletki które spowodowały przyrost wady. Przy dianie afekty negatywne często przerastają te pozytywne(jeśli wogóle jakieś pozytywne są). Ale zawsze to zależy od organizmu, i skoro już kiedyś ją brałaś i nie miałaś żadnych problemów to i teraz nie powinnaś mieć, choć zdaża się że to się zmienia.

Przy Dianie efekty negatywne przerastają te pozytywne, jeśli Diane stosuje się u 17latki bądź kobiety, która ich nie potrzebuje... Zwalanie na tabletki problemów z wagą też jest śmieszne, bo wszystko zależy od twojego własnego organizmu i umiejętności poskromienia łaknienia. Po Dianie możesz mieć zaburzenia związane z gospodarką wodną, które większość z nas i tak ma i bez tabletek. Może zauważyłyście, że przed okresem nkt z was ważą 1 lub nawet 2 kilo więcej? To efekt gospodarki hormonalnej i zatrzymania wody w organizmie, Diane daje podobny efekt, bo jest starszym środkiem z dużą zawartością estrogenu.
Cellulit i rozstępy to obecnie problem tak powszechny, że dotyczy dojrzewających dziewczyn w wieku 13 lat i przynajmniej 1/3 facetów i wynika z zaburzeń hormonalnych, niezdrowej żywności, środków konserwujących w tej żywności, zanieczyszczenia środowiska i zaburzeń genetycznych. Jeśli chodzi o hormony, to jest to sprawa indywidualna... Ja pierwsze rozstępy dostałam w wieku 13 lat, gdy rosłam, potem przy Cilset, bo chciało mi się ciągle jeść i utyłam 7 kilo w 3 miesiące a schudłam tyle samo w 2. W końcu po Yasmin, która jest teraz bardzo popularna ze względu na podobne działanie jak Diane, schudłam przy niej 2 kilo bez wyrzeczeń, ale po 3 miesiącach zaczęła mnie swędzieć skóra na udach i zaczęły znikąd pojawiać sie drobne rozstępy.
Tak więc, chodzi o to, że tabletki powinno dobierać się idnywidualnie, najlepiej poprzedzić to badaniem USG i sprawdzeniem hormonów. Trzeba też obserwować swój organizm a nie potępiać ten czy tamten lek. Leki miały i zawsze będą miały skutki uboczne. Argument w stylu biorę Diane, bo kosztuje 10 złotych i mnie stać na nie jest śmieszny tak samo jak argument 16latki, która boryka się z krostami na twarzy przed okresem.
Po raz kolejny powtarzam, Diane to lek dla kobiet, które maja konkretne zaburzenia hormonalne, poza tym trzeba liczyć się z tym, że po odstawieniu będzie nawrót, taka jest natura układu hormonalnego, choć czasem zdarza się cud i jest dobrze po odstawieniu, to naprawdę kwestia indywidualna, więc przestańcie oskarżać o wszystko lek.
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 09:06   #365
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Diane - hormon na tradzik

katlis ja sie pytalam o cene diane bo kiedys ja bralam ale ja ja je bralam to kosztowaly 7 złotych, wiesz nastolatka nie jestem mam 24 lata walcze z PCO a co za tym idzie z nadwaga, z nadmiernym owlosieniem(na to chce tabletki) i z wieloma innymi objawami tej choroby a wiec nie za weloso. diane kiedys bralam i duzo nie przytylam jedyno co to biust misie wypełnil, ale wiadomo ja z PCO jak i inne dziewcyzny na wage musismy zwracac duza uwage szczegolnie ze ja dodatkowo mam poczatek niedoczynnosci tarczycy i takze lecze sie endokrynologicznie ! pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 11:41   #366
kashin
Raczkowanie
 
Avatar kashin
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 413
GG do kashin
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anika-na Pokaż wiadomość
Ale najwazniejsze....Biust urósł mi o dwa rozmiary większy!!!!! Tez tak mialyscie?
Dokładnie. Poprzednim razem (ok. 4 lat temu) skoczyły mi z B do D Wtedy się cieszyłam. Teraz też się już powiększyły ale już się tak nie cieszę, bo nie zachwyca mnie kolejna wymiana garderoby. No i przy pewnej wielkości zaczyna się już wyglądać grubo...

Cytat:
Napisane przez Anika-na Pokaż wiadomość
A propo ile przytylyscie po Dianie?Ja cos czuje,ze waga idzie mi w gore ale to chyba efekt ilosci jedzenia jakie pochlaniam.Moze to przez to tyle jem?W sumie dodatkowo nie pracuje i siedze w domku...a moze to nuda...hmmm
Wówczas schudłam. Teraz w miesiąc przytyłam 5 kg. W moim przypadku nie zauważyłam specjalnie zwiększonego apetytu. Śmieję się, że przyszło po pół kilo na pierś a reszta to zatrzymywanie wody Na szczęście nie mam żadnych rozstępów. Jeszcze...?
__________________
Lord, help me be the person my dog thinks I am...
kashin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 12:18   #367
dorotka_25
Raczkowanie
 
Avatar dorotka_25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 252
GG do dorotka_25
Diane 35 a torbiele

witam.mam kilka pytań i prosze o szybką odpowiedz.5 misięcy temu zaczelam brac diane 35 lekarz wykryl u mnie objawy pco czyli male torbielki przynajmniej tak to zrozumialam.teraz mam na usg strasznie sie boje ze te tabletki nic nie pomogly a tak bardzo bym chciala zajsc w ciaze.czy ktos mi moze opisac co to jest to pco czy te torbiele i jak dlugo sie to leczy..z gory dziekuje
dorotka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 13:31   #368
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

katlis musze sie z Toba w 100% zgodzić
jesli lekarz przepisuje Diane ot tak, to radzę zmienic lekarza. Faktycznie pojawiają sie skutki uboczne ale pamietajcie, ze każda z nas ma inny organizm i każda toleruje leki inaczej. Nie mozna generalizować. Równie dobrze na kogoś świetnie działa Cholinex a ktos inny powie, ze to szajs bo mu nie pomogł...Nie mozna jednoznacznie powiedziec " ten lek jest zły nie bierz go" i nie mozna powiedziec " ten lek jest świetny bierz tylko ten"
Mi osobiście Diana podpasowała ( pozbyłam sie włosów na ciele a były dośc spore )i byłam z niej zadowolona chociaż wiem, ze ucierpiała moja watroba, jednak mysle, ze to z powodu mojego małego niedouczenia

natomiast jeśli chodzi o nawroty to tez mogę napisac, ze faktycznie po odstawieniu pojawiły sie kolejne włoski jednak moj organizm (jestem ciazy) w pewnym stopniu zahamował wzrost. Zobaczymy jak to bedzie pozniej jak burza hormonów sie skonczy...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 17:01   #369
gocha222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Question diane 35 bez rezultatu

ile trzeba czekac (w praktyce, bo co pisze to pisze) na poprawe cery biorąc diane 35? koncze drugie opakowanie i zadnych efektow
nie chce brac tego jezeli nie bedzie zadnego efektu
pozdrawiam
gocha222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:12   #370
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: diane 35 bez rezultatu

Na poprawę się czeka tak mniej więcej 3-4 miesiące. Ja też ją stosuję i się dowiadywałam u znajomych... Jestem na początku i czekam...
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 12:39   #371
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

kurcze mi tez Cyprest przepisano i jestem ciekawa czy ja tez bede miala problemy z odstaniem tego leku ? ehhhhh
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 12:41   #372
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witam bvyl dzis u gina no i przepisała mi Cyprest , co prawda nie wiem co to jest ale ponoc jest to zamienniki Diane z tym ze polski czy mozecie mi cos wieciec o tym powiedziec?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:10   #373
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

brałam Dianę pół roku

poprawy cery nie zauwazyłam. Cellulit, którego nigdy nie miałam, siedzi na moich nogach od ponad roku (chociaż teraz jest juz lepiej)

i nie chcę się zgadzać z tym, że przytyłam tylko dlatego, że się obżerałam. To nie jest prawda. JAko że liczyłam sie z tym, ze apetyt moze wzrosnąć podczas zazywania, BARDZO pilnowałam się z jedzeniem. To mi jednak nie pomogło. Urosły mi biodra, zawsze miałam 90cm, w okresie przyjmowania tabletek 100, teraz spadłam do 96. Piersi urosły o rozmiar, po odstawieniu wróciły do pierwotnego kształtu. Waga - z 61 kg do 72. Przypominam = pilnowałam diety! Dla mnie to nie jest normalne, kiedy nagle w ciągu 2-3 miesiecy tyje sie o 8 kg.

Diany nie biorę od prawie półtora roku. zaraz po odstawieniu schudłam 3 kg bez niczego. Teraz ważę 67, czyli przez rok zrzuciłam 2 kg.


To mój przypadek. Nie sugerujcie się nim NA każdego działa inaczej
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:25   #374
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Ja też biorę diane, dopiero pierwsze opakowanie i już mam mały problem... Wczoraj wieczorem pół godziny po zażyciu 18 tabletki wymiotowałam, potem wzięłam następną (19) tabletkę. Teraz powinnam zacząc drugie opakowanie bez przerwy tak? Dobrze to rozumiem? Nie mogę zrobić sobie przerwy normalnie? A jeśli mogę to muszę wziąć 21 tabletek (czyli jedną z następnego opakowania) czy wystarczy 20? Pomóżcie, poradźcie, bo się trochę pogubiłam...
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:58   #375
gocha222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
Wink Dot.: diane 35 bez rezultatu

dziekuje bardzo za odpowiedz.wie bede czekac
pozdrawiam
gocha222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:05   #376
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
brałam Dianę pół roku

poprawy cery nie zauwazyłam. Cellulit, którego nigdy nie miałam, siedzi na moich nogach od ponad roku (chociaż teraz jest juz lepiej)

i nie chcę się zgadzać z tym, że przytyłam tylko dlatego, że się obżerałam. To nie jest prawda. JAko że liczyłam sie z tym, ze apetyt moze wzrosnąć podczas zazywania, BARDZO pilnowałam się z jedzeniem. To mi jednak nie pomogło. Urosły mi biodra, zawsze miałam 90cm, w okresie przyjmowania tabletek 100, teraz spadłam do 96. Piersi urosły o rozmiar, po odstawieniu wróciły do pierwotnego kształtu. Waga - z 61 kg do 72. Przypominam = pilnowałam diety! Dla mnie to nie jest normalne, kiedy nagle w ciągu 2-3 miesiecy tyje sie o 8 kg.

Diany nie biorę od prawie półtora roku. zaraz po odstawieniu schudłam 3 kg bez niczego. Teraz ważę 67, czyli przez rok zrzuciłam 2 kg.


To mój przypadek. Nie sugerujcie się nim NA każdego działa inaczej
U mnie było bardzo podobnie. Ani Diana nie poprawiła mi cery, ani w żaden sposób nie wpłyneła na moje niewielkie problemy z owłosieniem(na tym akurat mi nei zależało, zato na cerze bardzo). Zamiast tego przytyłam pare kilo i czułam się fatalnie. A ja jadłam mniej niż zwykle, plus normalnie moja waga jest bardzo stabilna(moge się objadać nawet przez pare tygodni i nie tyje-oczywiście nie robiłam tego przy dianie). Więc teksty że trzeba umieć panować nad łaknieniem irytują mnie maksymalnie.

Cytat:
Napisane przez monikaa2222 Pokaż wiadomość
Ja też biorę diane, dopiero pierwsze opakowanie i już mam mały problem... Wczoraj wieczorem pół godziny po zażyciu 18 tabletki wymiotowałam, potem wzięłam następną (19) tabletkę. Teraz powinnam zacząc drugie opakowanie bez przerwy tak? Dobrze to rozumiem? Nie mogę zrobić sobie przerwy normalnie? A jeśli mogę to muszę wziąć 21 tabletek (czyli jedną z następnego opakowania) czy wystarczy 20? Pomóżcie, poradźcie, bo się trochę pogubiłam...
Troche nie bardzo rozumiem, potem wziełaś tabletke tzn zaraz potym jak wymiotowałaś? bo jesli tak to nie masz czym się przejmować, w takiej sytuacji działanie tabletek nie było osłabione i możesz postępować normalnie: zrobić normalnie przerwe i wziąć tyle ile ci zostało(bez tej jednej dodatkowej z innego opakowania).
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:21   #377
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
katlis musze sie z Toba w 100% zgodzić
jesli lekarz przepisuje Diane ot tak, to radzę zmienic lekarza. Faktycznie pojawiają sie skutki uboczne ale pamietajcie, ze każda z nas ma inny organizm i każda toleruje leki inaczej. Nie mozna generalizować. Równie dobrze na kogoś świetnie działa Cholinex a ktos inny powie, ze to szajs bo mu nie pomogł...Nie mozna jednoznacznie powiedziec " ten lek jest zły nie bierz go" i nie mozna powiedziec " ten lek jest świetny bierz tylko ten"
Mi osobiście Diana podpasowała ( pozbyłam sie włosów na ciele a były dośc spore )i byłam z niej zadowolona chociaż wiem, ze ucierpiała moja watroba, jednak mysle, ze to z powodu mojego małego niedouczenia

natomiast jeśli chodzi o nawroty to tez mogę napisac, ze faktycznie po odstawieniu pojawiły sie kolejne włoski jednak moj organizm (jestem ciazy) w pewnym stopniu zahamował wzrost. Zobaczymy jak to bedzie pozniej jak burza hormonów sie skonczy...

Kancia ja biorę Diane od kilku lat, z początku jako lek w PCO, potem jako antykoncepcję, potem przerwa na tabletki stricte anty, ale po nich byłam bomba z opóźnionym wybuchem - nie podchodzić nie odzywać się i ogólnie z daleka ode mnie - więc lekarz wrócił do Diane. A teraz pytanie: czy Twój lekarz sugerował Ci byś po odstawieniu tabletek poczekała ileś miesięcy przy zajściem w ciążę? Bo mój mowi, ze nie muszę, ale koleżanka od swojekgo usłyszała że 3 miesiące przerwy musi zrobić przed ciążą. Dzięki z góry za odpowiedź
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:28   #378
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

bystok ja nie miałam zadnej przerwy. Jest tutaj na forum topik własnie o tym czy robic przerwę czy nie. W skrocie mogę Ci tylko napisać, ze PCOwiczki i tak mają wieksze trudności z zajsciem w ciąze, wiec ja liczylam na to, ze moj organizm po odstawieniu zadziała jak napędzona maszyna i tak tez sie stało w pierwszym cyklu bez tabletek zaszłam w ciąze Bałam sie czekać dłuzej bo nie chciałam znów miec tych cholernych pęcherzyków i bezowulacyjnych cykli...( tak tez kobietom z PCO sugeruja lekarze - zeby nie czekac )
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 20:06   #379
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

korin:
Czy jesteś tego pewna? Bo ja już mam mętlik i nie wiem co robić... Jeśli tak mogę to super!!!
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 20:10   #380
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

korin:
Tabletkę wzięłam zaraz po tym jak wymiotowałam... Tzn. było tak: 21.15- wzięłam 18 tabletkę, którą zwróciłam o 21.45, o 22 wzięłam kolejną- 19 już. Czyli teraz powinnam po prostu dokończyć opakowanie i robić przerwę tak? Jesteś tego pewna? Bo ja już mam mętlik w głowie... Jeśli jest tak jak mówisz to super!
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 00:34   #381
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Z tego co mówisz wynika że pierwsza tabletka nie miała szansy się wchlonąć a drugą wziełaś godzine po niej. Więc praktycznie wychodzi na to samo jakbyś wzieła tabletka poprostu godzine puźniej, czyli nic czym można by się przejmować.
Teoretycznie przyjmowanie tabletek można by skrócić o prawie cały trzeci tydzień i nie powinno to mieć wpływu na działanie tabletek(to nawet pisze gdzies w ulotce), więc to czy weźmiesz 21 czy 20 tabletek nie ma znaczenia. Pamiętaj tylko potem żeby następne opakowanie zacząć o ten jeden dzień wczesniej niż poprzednio.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 09:03   #382
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

korin:
bardzo mnie uspokoiłaś!! Dziękuję Ci bardzo bardzo!
Już myślałam że będę musiała brać dwa opakowania naraz i to na samym początku brania i nie wiedziałabym jak na mnie oddziałują te tabletki w "normalnych" warunkach.
Jeszcze raz bardzo dziękuję!!
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 11:15   #383
dorotka_25
Raczkowanie
 
Avatar dorotka_25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 252
GG do dorotka_25
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

hej dziewczyny.mam pytanie bo moj gin to wogole nic mi nie wytlumaczyl.biore diane 35 juz 5 miesiac i chcialabym zaczac starania o dziecko.czy odstawiajac tabletki(oczywiscie za porozumieniem gina) mozna odrazu starac sie o dziecko?i czy jest jakis ogarniczony czas na te starania zanim znowu zaczne brac tabletki?????????pozdrwai wm wszystkie dziewczyny
dorotka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 12:20   #384
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
bystok ja nie miałam zadnej przerwy. Jest tutaj na forum topik własnie o tym czy robic przerwę czy nie. W skrocie mogę Ci tylko napisać, ze PCOwiczki i tak mają wieksze trudności z zajsciem w ciąze, wiec ja liczylam na to, ze moj organizm po odstawieniu zadziała jak napędzona maszyna i tak tez sie stało w pierwszym cyklu bez tabletek zaszłam w ciąze Bałam sie czekać dłuzej bo nie chciałam znów miec tych cholernych pęcherzyków i bezowulacyjnych cykli...( tak tez kobietom z PCO sugeruja lekarze - zeby nie czekac )

Dzieki Kancia, w sobotę idę do ginekologa podpytać co i jak i mam nadzieję że odstawię już piguły i kto wie kto wie??? Trzymajcie kciuki
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:04   #385
freya85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Ja właśnie biorę 3 opakowanie cyprest. Piersi strasznie mnie bolały przy dwoch pierwszych opakowaniach ale teraz jest już trochę lepiej. Co do włosów to chyba ich stan sie pogorszył ale za to cera jest lepsza no i nie odczuwam nudności tak jak po innych tabletkach
freya85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:21   #386
>>> Olcia <<<
Przyczajenie
 
Avatar >>> Olcia <<<
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skc
Wiadomości: 2
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

To mówisz że po nich pogorszyły Ci się włosy??? a jak z cellulitem???
Tez jest???
>>> Olcia <<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:43   #387
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

ja wąłsnie zamówilam w aptece te tabletki kosztuja az cale 8,62 zł hihi no i czekam na pierwszy dzien okresu i bede wiedziec jak sie po nich czuc. oby dobrze
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 22:44   #388
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Acha czy po tych tabletkach rosna piersi ? bo kurcze raczej bym tego nie chciala aby byly wieksze:|
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 11:12   #389
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Mam jeszcze jedno pytanie... Zrobię, tak jak mówiła korin (czyli wezmę 20 tabletek i robię 7-dniową przerwę). Tylko martwię się o to, co będzie jak nie dostanę krwawienia z odstawienia... To moje pierwsze opakowanie tabletek w ogóle więc niby to normalne że mogę go nie mieć. Czy jest możliwość zajścia w ciążę w moim wypadku? Czy ewentualny brak krwawienia może wynikać z zajścia w ciążę? Czy gryby go nie było mam iść do lekarza czy normalnie brać tabletki? Czekam na odpowiedzi i dziękuję za ich udzielenie!!!
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 15:51   #390
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Ja odstawiłam Cyprest w połowie opakowania, bo kurde źle się strasznie czułam - bolał mnie brzuch, miałam nudności i wymioty. Mam teraz taki uraz do tabletek hormonalnych, bo ciągle nie mogę trafić na te odpowiednie
Po jednych albo mi wyskakują pryszcze, albo nie chce mi się kochać, albo boli mnie coś i tak ciągle...
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.