Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-12, 07:56   #2581
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja tez mam czasami takie wrazenie no ale zaraz bedzie po sprawie.
Mnie tez sporo osob zaczepia ale raczej w mily sposob. Mile rozmowy, zyczenie powodzenia itd.
Jedyne co mnie doprowadza do szalu to macanie brzucha. No kur.. tyle sie mowi zeby nie macac brzucha bez pytania a niektorzy nadal wystawiaja te lapy. Bo brzuch mi skacze i chca poczuc dzidziusia. Pytalam kolezanke ktora juz urodzila czy niemowlaka tez tak macaja i mowila ze mam sie szylowac ze tak. Wiec bede nokautowac.
Za to niezbyt fajne jest gapienie sie. Ja rozumiem, ze brzuch ze kazdy obczaja czy dupa tez urosla ale chyba to nie jest takie niesamowite ze idzie baba w ciazy. Naprawde wspolczuje ludziom ktorzy maja jakies niepelnosprawnosci, to dopiero musi byc sensacja na ulicy.
A gadaja ze polowa ciazy bo masz maly brzuszek?


Po 6 latach prowadzenia dzialalnosci juz samo slowo zus mnie doprowadza do nerwow straaaasznie dlugo juz jestes w tej ciazy, urodzilabys wreszcie

Jeszcze jedna rozmowa z kimś z ZUSu i nie wykluczam tego że urodzę (sorry gaiete za wepchnięcie się w kolejkę)

Mam nadzieję, że gin powie że wszystko ładnie trzyma, bo potrzebuje łażenia po lesie dla relaksu...
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 08:42   #2582
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Taki ogólny zarys to UWAGA moja ciąża trwa od 4 listopada.
Jedziemy po śniadaniu wszystko wyjaśniać ale tak mi to wsiadło na głowę że od wczoraj bole brzucha i ogólny spadek formy.

Ogromnie współczuję. To takie piękne, że im wolno popełniać błędy, utrudniać ludziom życie, tracić ich czas i nerwy, a gdy okaże się, że racja jest po stronie petenta to cóż, przecież się zdarza, o co chodzi...
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja tez mam czasami takie wrazenie no ale zaraz bedzie po sprawie.
Mnie tez sporo osob zaczepia ale raczej w mily sposob. Mile rozmowy, zyczenie powodzenia itd.
Jedyne co mnie doprowadza do szalu to macanie brzucha. No kur.. tyle sie mowi zeby nie macac brzucha bez pytania a niektorzy nadal wystawiaja te lapy. Bo brzuch mi skacze i chca poczuc dzidziusia. Pytalam kolezanke ktora juz urodzila czy niemowlaka tez tak macaja i mowila ze mam sie szylowac ze tak. Wiec bede nokautowac.
Za to niezbyt fajne jest gapienie sie. Ja rozumiem, ze brzuch ze kazdy obczaja czy dupa tez urosla ale chyba to nie jest takie niesamowite ze idzie baba w ciazy. Naprawde wspolczuje ludziom ktorzy maja jakies niepelnosprawnosci, to dopiero musi byc sensacja na ulicy.
A gadaja ze polowa ciazy bo masz maly brzuszek?


Po 6 latach prowadzenia dzialalnosci juz samo slowo zus mnie doprowadza do nerwow straaaasznie dlugo juz jestes w tej ciazy, urodzilabys wreszcie
Gdyby ktoś był do tego nieprzyjemny, to serio by dostał w ryj Mam ogromną potrzebę się wyładować, więc chętnie Za dotknięcie brzucha też bym mordowała. Dzieciaka też

Dla mnie jest ogromny, ale moje zdanie się nie liczy
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 08:49   #2583
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Mnie się ciągle pytają, szczególnie panie w średnim wieku jak to możliwe, że tylko sam brzuszek mi urósł a cała reszta taka szczupła
No... cała reszta też urosła, tylko takie wrażenie jest przez kontrast

Nudzi mi się, pojadę sobie do największego lumpeksu w trójmieście bo nigdy nie byłam a z niemowlakiem tam nie pojadę. Tylko co ja sobie kupię, nawet kurtkę ciężko zmierzyć, sweterka na zimę też nie dam rady...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:01   #2584
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzien dobry.
Czubasek współczuję jazdy z zusem.
Ja zaniemogłam, z tydzień nie wychodziłam z domu
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:04   #2585
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień doberek
Widzę że nikt jeszcze nie rodzi u mnie dziś 40 ddp dopiero więc mam kupę czasu
Co do pytań o rozwiązanie to mnie denerwują babki pod przedszkolem na placu zabaw dziennie pytają mnie ile jeszcze mi zostało a jak mówię że ponad miesiąc to mówią looooooo matko tak długo nie zazdroszczę i pytają o płeć a jak mówię że dziewczynka to nie dowierzają mówiąc ale pani tak dobrze wygląda to nie możliwe bo dziewczynka podobno urodę odbiera i weź tu potem się śmiej mam ochotę głupio odpowiedzieć

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Czubasek współczuję jazdy z zusem.
Ja zaniemogłam, z tydzień nie wychodziłam z domu
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ultra ja czasem też mam takie dziwne pulsowanie i nie miałam pojęcia co to. Ostatnio bardzo skupiłam się na tym strzykaniu i zauważyłam że dzieje się tak przy dużym kopniaki więc to może stawy strzelają czy coś

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:16   #2586
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Czubasek współczuję jazdy z zusem.
Ja zaniemogłam, z tydzień nie wychodziłam z domu
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam wrażenie ze to po prostu puls jak dziecko leży mocno na ściance brzucha, zwlaszcza ze mi pulsuje w miejscu gdzie potencjalnie jest klatka piersiowa

Mój kompletnie nie ma już miejsca, nawet nie kopie tylko sie wierci nieustannie. Nie wiem gdzie mam narządy bo stopki czuje zaraz pod biustem

Ultra, ja też siedzę w domu. Po wtorkowej wycieczce juz drugi dzień odpoczywam tak się przetrenowalam


Jak wszystko dobrze pójdzie dzisiaj będę miała skończone te pierdzielone meble, przynajmniej na tyle żeby można było juz wszystko poukładać, jak coś to zostanie kosmetyka. Takze grzecznie siedzę i pilnuje stolarza żeby nie zwiał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:19   #2587
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedna rozmowa z kimś z ZUSu i nie wykluczam tego że urodzę (sorry gaiete za wepchnięcie się w kolejkę)

Mam nadzieję, że gin powie że wszystko ładnie trzyma, bo potrzebuje łażenia po lesie dla relaksu...
Bardzo proszę, możesz się wepchnąć - mnie się nie śpieszy absolutnie! Ale mam jednak nadzieję, że szybko i bezproblemowo ogarniesz ten zus

A wiecie, że mnie nikt nie maca po brzuchu? Serio, zdarza się dzieciom z mojej rodziny, że chcą poczuć jak kopie, ale nigdy nie zrobiły tego same, dopiero jak ja położyłam im rękę na swoim brzuchu a tak to mam pełen luz pod tym względem.
Za to mega często słyszę, że pięknie wyglądam i że to niemożliwe, że mam mieć córkę (najgłupszy tekst ever). Zastanawiam się, czy wszystko się zmieni jak urodzę, bo faktycznie mam zero problemów z cerą i włosami przez całą ciążę. Boję się, że po porodzie wszystko szlag trafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 09:23   #2588
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Czubasek współczuję jazdy z zusem.
Ja zaniemogłam, z tydzień nie wychodziłam z domu
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie cos czasami jak przylega pleckami/bokiem do mojego brzucha i mialam na ostatnim usg. Gin mi pokazal ze to ruchy oddechowe, dziecko cwiczy z plynem owodniowym. Sa bardzo szybkie jak na oddech, dlatego ja myslalam ze to jakies ssanie czy cos.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Bardzo proszę, możesz się wepchnąć - mnie się nie śpieszy absolutnie! Ale mam jednak nadzieję, że szybko i bezproblemowo ogarniesz ten zus

A wiecie, że mnie nikt nie maca po brzuchu? Serio, zdarza się dzieciom z mojej rodziny, że chcą poczuć jak kopie, ale nigdy nie zrobiły tego same, dopiero jak ja położyłam im rękę na swoim brzuchu a tak to mam pełen luz pod tym względem.
Za to mega często słyszę, że pięknie wyglądam i że to niemożliwe, że mam mieć córkę (najgłupszy tekst ever). Zastanawiam się, czy wszystko się zmieni jak urodzę, bo faktycznie mam zero problemów z cerą i włosami przez całą ciążę. Boję się, że po porodzie wszystko szlag trafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dzieci nie macaja tylko przystawoaja twarze, uszy
Ale dzieciom to wybaczam. Aczkolwiek ostatnio jedno dziecko (11 letnie) na jakiejs imprezie z nienacka przystawilo mi taka trabke rozwijana do brzucha i chcialo trabnac to odruchowo zmiotlam je metr dalej...

Ja tez slysze te teksty o dziewczynce i urodzie ale raczej nikt mi nie powie nic innego Jedynie mowia ze brzuch na chlopca wyglada, bo pileczka. Wrozenie z brzucha jak widac nadal w modzie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 09:55   #2589
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

O to ja mam spokój. W pierwszej ciąży też teksty brzuch na chłopca, będzie chłopczyk bo ładnie wyglądam... W tej ciazy przytyłam, zbrzydłam więc nie plotą przynajmniej głupot 🤣
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mam takie cos czasami jak przylega pleckami/bokiem do mojego brzucha i mialam na ostatnim usg. Gin mi pokazal ze to ruchy oddechowe, dziecko cwiczy z plynem owodniowym. Sa bardzo szybkie jak na oddech, dlatego ja myslalam ze to jakies ssanie czy cos.

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------


U mnie dzieci nie macaja tylko przystawoaja twarze, uszy
Ale dzieciom to wybaczam. Aczkolwiek ostatnio jedno dziecko (11 letnie) na jakiejs imprezie z nienacka przystawilo mi taka trabke rozwijana do brzucha i chcialo trabnac to odruchowo zmiotlam je metr dalej...

Ja tez slysze te teksty o dziewczynce i urodzie ale raczej nikt mi nie powie nic innego Jedynie mowia ze brzuch na chlopca wyglada, bo pileczka. Wrozenie z brzucha jak widac nadal w modzie
O widzisz, to mogło by być to!! Czyli oddycha sobie wodą biedactwo, pewnie taki wysiłek w to wkłada że aż zadyszkę łapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:01   #2590
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Hej dziewczyny Pisałyście kiedyś, że donoszona ciąża to 37+0, został mi tydzień :P ale mój lekarz uważa, że 38+0 to donoszona, tak go zrozumiałam przynajmniej. Potem zaczęłam się zagłębiać w temat i chyba w różnych szpitalach również jest to rozpatrywane bardzo indywidualnie
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:05   #2591
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Pisałyście kiedyś, że donoszona ciąża to 37+0, został mi tydzień ale mój lekarz uważa, że 38+0 to donoszona, tak go zrozumiałam przynajmniej. Potem zaczęłam się zagłębiać w temat i chyba w różnych szpitalach również jest to rozpatrywane bardzo indywidualnie
Wg mojego lekarza i położnej też 37+0. Ja mam do terminu z usg 12 dni, dokładnie tyle przed czasem urodziła się moja pierwsza córka ale dziś nie rodzę, choćby nie wiem co - nocuje u mnie mama i robię dla nas sushi, więc nie zamierzam tego przegapić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 10:05   #2592
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Bardzo proszę, możesz się wepchnąć - mnie się nie śpieszy absolutnie! Ale mam jednak nadzieję, że szybko i bezproblemowo ogarniesz ten zus

A wiecie, że mnie nikt nie maca po brzuchu? Serio, zdarza się dzieciom z mojej rodziny, że chcą poczuć jak kopie, ale nigdy nie zrobiły tego same, dopiero jak ja położyłam im rękę na swoim brzuchu a tak to mam pełen luz pod tym względem.
Za to mega często słyszę, że pięknie wyglądam i że to niemożliwe, że mam mieć córkę (najgłupszy tekst ever). Zastanawiam się, czy wszystko się zmieni jak urodzę, bo faktycznie mam zero problemów z cerą i włosami przez całą ciążę. Boję się, że po porodzie wszystko szlag trafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
O to ja mam spokój. W pierwszej ciąży też teksty brzuch na chłopca, będzie chłopczyk bo ładnie wyglądam... W tej ciazy przytyłam, zbrzydłam więc nie plotą przynajmniej głupot 🤣O widzisz, to mogło by być to!! Czyli oddycha sobie wodą biedactwo, pewnie taki wysiłek w to wkłada że aż zadyszkę łapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nameczy sie w tym brzuchu
Js gdzies przeczytalam ze czkawka plodu nie jest dla niego nieprzyjemna tak jak np dla doroslego i smiem watpic. U mnie jak sie zaczyna czkawka to czesto ona zaczyna sie rzucac i wierzgac jakby ja mial zaraz szlag trafic
Mnje zreszta tez

Ja tez sie spotkalam ze donoszona to 38tc albo 36 albo 37. Do wyboru
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:11   #2593
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Pisałyście kiedyś, że donoszona ciąża to 37+0, został mi tydzień ale mój lekarz uważa, że 38+0 to donoszona, tak go zrozumiałam przynajmniej. Potem zaczęłam się zagłębiać w temat i chyba w różnych szpitalach również jest to rozpatrywane bardzo indywidualnie
Też się nad tym zastanawiałam kiedyś. 2 tyg przed terminem jest donoszona więc wychodzi że 38+0. Spotkałam się tez z informacją że donoszona jest w trzydziestym ósmym tyg. a ten zaczyna się przecież 37+1. Jednak wydaje mi się że ta pierwsza opcja miałaby sens a druga powstała w wyniku rozbieżności między tygodniami zaczętymi a skończonym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:15   #2594
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ja nie mam pojęcia kiedy jest donoszona obydwóch synów urodziłam w 39 tyg więc myślę że teraz też tak może być ? Wszystko tylko oby nie przenosić...

Dziewczyny czy wy kupowalyscie jakieś mm na początek w razie w ? Jak tak to jakie ? Myślę żeby coś mieć na wszelki wypadek ale nie wiem jakie wybrać

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:19   #2595
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Mnie tam na studiach uczono, że donoszona 37+0 i tego się trzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:36   #2596
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Czubasek współczuję jazdy z zusem.
Ja zaniemogłam, z tydzień nie wychodziłam z domu
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie takie rytmiczne pulsowanie to był ze starszą córką odruch ssania, na jednym usg w trakcie pulsowania miała paluszka w buzi i lekarz mówił że to to . Po porodzie robiła dokładnie tak samo..

Ciężkie noce mam ostatnio. Wstaję co chwilę siku, dziś jakieś skurcze miałam... Ja do terminu jeszcze kupę czasu, w poniedziałek mam wizytę i jestem ciekawa co tam słychać w środku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:40   #2597
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Mnie tam na studiach uczono, że donoszona 37+0 i tego się trzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to w takim razie donoszona 37+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 10:52   #2598
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ja słyszałam, że donoszona tzn. Taka, że dziecko jest juz bezpieczne jak się urodzi to 37+0, a od 38+0 do 42+0 to ciaza w
terminie

Mnie dziś Mamusia zapytała kiedy rodze bo musi sobie plany na październik porobic żeby to było takie proste

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:06   #2599
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia kiedy jest donoszona obydwóch synów urodziłam w 39 tyg więc myślę że teraz też tak może być ? Wszystko tylko oby nie przenosić...

Dziewczyny czy wy kupowalyscie jakieś mm na początek w razie w ? Jak tak to jakie ? Myślę żeby coś mieć na wszelki wypadek ale nie wiem jakie wybrać

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Ja mam kupione jedno opakowanie bebilonu, w rosmanie są takie na jedną porcję, niecałe 4 zł kosztuje.

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że donoszona tzn. Taka, że dziecko jest juz bezpieczne jak się urodzi to 37+0, a od 38+0 do 42+0 to ciaza w
terminie

Mnie dziś Mamusia zapytała kiedy rodze bo musi sobie plany na październik porobic żeby to było takie proste

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Ja też tak słyszałam, plus mój lekarz twierdzi że po 36 tc jest bezpiecznie.




Ja po wizycie w zusie, teraz czekam na lekarza. Oczywiście pier olnik ale to ja muszę składać wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 11:18   #2600
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja mam kupione jedno opakowanie bebilonu, w rosmanie są takie na jedną porcję, niecałe 4 zł kosztuje.





Ja też tak słyszałam, plus mój lekarz twierdzi że po 36 tc jest bezpiecznie.




Ja po wizycie w zusie, teraz czekam na lekarza. Oczywiście pier olnik ale to ja muszę składać wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.
Mi też lekarz kazał nogi ściskać do 36

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:27   #2601
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ja drugi dzień robię pranie. Okazuje się, że w cale tak mało ubranek nie miałam, ale drugie tyle kupiłam. Brakuje mi tylko jajkiś bluz, czy czegoś cieplejszego.

Mnie specjalne nikt po brzuchu mnie maca. Aż dziwne powiem szczerze. W pierwszej to nawet teść się dopraszał a teraz jakoś tak bez szału.
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Taki ogólny zarys to UWAGA moja ciąża trwa od 4 listopada.
Jedziemy po śniadaniu wszystko wyjaśniać ale tak mi to wsiadło na głowę że od wczoraj bole brzucha i ogólny spadek formy.
Wow. To spoko, jak im w tym ZUS dopiero teraz się nie zgadza
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mnie się ciągle pytają, szczególnie panie w średnim wieku jak to możliwe, że tylko sam brzuszek mi urósł a cała reszta taka szczupła
No... cała reszta też urosła, tylko takie wrażenie jest przez kontrast

Nudzi mi się, pojadę sobie do największego lumpeksu w trójmieście bo nigdy nie byłam a z niemowlakiem tam nie pojadę. Tylko co ja sobie kupię, nawet kurtkę ciężko zmierzyć, sweterka na zimę też nie dam rady...
Ty się ciesz, że Ci tak mówią. Moja teściowa wczoraj mi oświadczyła że się roztyłam🤦♀️nosz cholera. Przecież lustro mam, na każdej wizycie na wagę wchodzę to widzę. Powiedziałam jej, że jak będzie dalej mój wygląd komentować, to wnuki na Wielkanoc jak schudne zobaczy. Nie wiem czy zrozumiała, ale tż ma jeszcze raz to przekazać.
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzien dobry.
Czubasek współczuję jazdy z zusem.
Ja zaniemogłam, z tydzień nie wychodziłam z domu
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mój też tak ma. Pierwszy na pewno tak nie robił . Myślę że to dlatego, że ten jest większy, stąd bardziej go czuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015

Edytowane przez chudziaszek11
Czas edycji: 2019-09-12 o 11:29
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:52   #2602
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Napisane przez tija93

Mnie tam na studiach uczono, że donoszona 37+0 i tego się trzymam

No to za tydzień uznaje swoją za donoszoną i niech się dzieje co chce chociaż na siłę nie będę jej wyganiać przecież :P tak jak piszecie mi lekarz kazał leżeć, żeby na pewno dotrwac do 36 tygodnia, a teraz to już mogę funkcjonować w miarę normalnie z czego bardzo się cieszę.
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 11:55   #2603
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Napisane przez tija93

Mnie tam na studiach uczono, że donoszona 37+0 i tego się trzymam

No to za tydzień uznaje swoją za donoszoną i niech się dzieje co chce chociaż na siłę nie będę jej wyganiać przecież tak jak piszecie mi lekarz kazał leżeć, żeby na pewno dotrwac do 36 tygodnia, a teraz to już mogę funkcjonować w miarę normalnie z czego bardzo się cieszę.
A jak wyprawka ogarnęła się sama, czy ty będziesz musiała teraz robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:09   #2604
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Wczoraj kurier przyniósł adaptery do fotelika. Przed chwilą był kurier z łóżeczkiem. Jak Tosia dobrze tatę namowi to może dzisiaj złoży mamy wszystko!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:40   #2605
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

UltraMarryna mama mi pomogła ogarnąć, przebieralysmy ciuchy najmniejsze, są wyprane, wyprasowane - mama postala przy zelazku, skoro miałam leżeć :P Dzisiaj chce wyprać i poprasowac jeszcze jakieś mniejsze rzeczy, bo znowu dostałam dwa worki 😜od sąsiadki m.in

świetny, malutki kombinezon i śpiworek, jak będzie zimno to mam w czym córkę ze szpitala przewieźć sama zamówiłam wcześniej łóżeczko, przewijak, wyprawkę apteczną, koszule do karmienia, a nawet skombinowalam dla męża fartuszek do porodu (wolę mieć awaryjnie, bo ostatnio rozmawiałam z dziewczyną, która rodziła w szpitalu do którego się wybieram i powiedziała, że trzeba mieć ten fartuch, bo inaczej nie wpuszczą na salę). Podłogi dziś będę miała do końca położone u małej i w sypialni to chce iść już tam składać łóżeczko w najbliższym czasie , zamówiłam też szafę, mam nadzieję, że wyrobimy się z tym remontem przed porodem, a co mnie cieszy wydaje się to coraz bardziej realne z każdym dniem
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 12:52   #2606
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cześć dziewczyny, ja dzisiaj po wizycie u ginekologa, szyjka twarda, długa, zamknięta, zagięta - ciąża w najlepsze, powiedziała że by była zaskoczona jeśli urodzę przed tp, no ale zobaczymy jeszcze na kolejnej wizycie na początku października czy cokolwiek się zmieni. No i pomacała brzuch i potwierdziła co ostatnio usłyszałam na usg, że maluch będzie raczej duży :/ chyba czas zacząć pić te maliny

Też mam czasami to pulsowanie o którym pisałyście.
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 13:07   #2607
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że donoszona tzn. Taka, że dziecko jest juz bezpieczne jak się urodzi to 37+0, a od 38+0 do 42+0 to ciaza w
terminie

Mnie dziś Mamusia zapytała kiedy rodze bo musi sobie plany na październik porobic żeby to było takie proste

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Hehhe moja Mamcia też chciałaby wiedzieć jak sobie grafik zorganizować 😜
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 13:17   #2608
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Moje dziecko czasem tak pulsuje w brzuchu, wasze też? Szczególnie wieczorem. Nie pamiętam żeby pierwsza to miała. I nie jest to czkawka bo tą rozpoznaje. Jakby puls, równy, stały, ruch pulsacyjny 🤷☠♀️
Tak Ale ja myślałam, że to czkawka

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Hehhe moja Mamcia też chciałaby wiedzieć jak sobie grafik zorganizować 😜
Moja też zaoferowała pomoc I teściowa też, ale obawiam się, że to akurat bardziej będzie mnie stresowało niż pomagało, także muszę pomyśleć w jaki sposób grzecznie jej podziękować, żeby się nie obraziła
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 13:17   #2609
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Wczoraj kurier przyniósł adaptery do fotelika. Przed chwilą był kurier z łóżeczkiem. Jak Tosia dobrze tatę namowi to może dzisiaj złoży mamy wszystko!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale i tak do 15.10 nie rodzisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 13:21   #2610
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dlatego tak bardzo cieszę się, że nie mam w domu żadnych firanek ani zasłon - tylko rolety. Nienawidziłam też czynności szczerze
Ja muszę mieć firanki, bo dają mi większe poczucie prywatności. Bez nich mam wrażenie, że wszystko widać

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Wróciłam z wizyty Jestem mega szczęśliwa, mała w dwa tygodnie przybrała około 600 gram-waga szacowana na chwilę obecną 2700 Dodatkowo wiem już, że mała nie będzie łysa po mnie, pokazywał mi lekarz na USG jej czupryne 😍
Super

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mamy prawie połowę września, statystycznie patrząc, któraś z nas musi wkrótce urodzić!
Ja chcę
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.