Mamy majowe 2019 część 9 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-10, 11:03   #1711
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Jak mi na jakimś rodzinnym spotkaniu wyrywają dziecko z rąk to chętnie oddaję i wychodzę do innego pomieszczenia żeby mi nie przynieśli z powrotem za szybko Trzeba doceniać takie chwile
Boże, mam to samo. Siostro... xD wychodzę z założenia, że ja się przez całe dnie nanoszę.
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Już powinnaś myć. Mimo że nie je

A to chyba musisz czytać bo idea czy z fluprem cyz bez to masakra...

Ja na start miałam gumowa szczoteczkę z Ross z 2 paku (1 szczoteczka drugie taka hm maczuga)
W sumie nie pamiętam czy od początku używałam pasty... Czy od 1rz a wcześniej tykko szxzota...
Kurde jak to było...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No właśnie wiem, nie ogarnęłam tematu bo ten ząbek to świeża sprawa. Jutro albo dziś ruszę się do Rossmanna i kupię co trzeba. Może nawet dziś, poczytam w wolnej chwili jak to się robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:09   #1712
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

U mam lam jak zaplanować rozszerzanie diety. Coś dla nas.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:10   #1713
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Hah. No u Ciebie to fakt. Pamiętam że pisałaś że sporo 2+3Oj. Tak jedzenie się mega marnuje. Niestety.
Ja ciągle na tż krzyczę żeby wodę zakręcał jak zęby myje, bo on ciągle ma otwarty kran.
A niestety głośno się o tym nie mówi, ale nasze dzieci będą miały problemy z wodą.
Polska ma małe zasoby.

Dzień dobry.
A raczej nie za bardzo. Obudziłam się z bólem głowy i nic mi nie pomaga.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są jeszcze tacy ludzie co wodę tak marnują??
Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Hejo, witam się z pierwszej drzemki Stefusia. Ciekawa dyskusja. Myślę, że wiele zależy od naszego charakteru: na ile spraw jesteśmy w stanie przymknąć oko i puścić koło uszu. Niestety są takie mamy/teściowe, które w myśl powiedzenia daj palec, a zabiorą Ci całą rękę, każde ustępstwo traktują jako pozwolenie na co raz to większe wtrącanie się i naginanie zasad.
Ja nie cierpię jak zostawiamy małego u teściowej, a musimy bo ostatnio mamy dużo załatwień związanych z budową, bo mam właśnie takie myślenie, że skoro wyświadcza nam przysługę, to nie powinnam się czepiać, ale...jak może kojarzycie mały ma wnm. Chodzimy do fizjo i ja dużo z nim ćwiczę w domu. I proszę: nie noście na pionowo, najlepiej niech się bawi na brzuchu, nie ma potrzeby go nosić jak nie płacze, nie sadzajcie.
A co zastaje: zawsze jak wracamy to albo teściowa go trzyma na rękach na pionowo albo sadza na pionowo na kolanach i oglądają TV. Teścia przyłapałam jak podciągał małego do siadu jak przy próbie trakcyjnej. I jeszcze zawsze mówią, że przesadzam, że oni tak robili i nic ich dzieciom nie jest. Hitem jest to, że rozpowiadają po rodzinie, że robię z małego "opóźnionego" i niepotrzebnie wydaję kasę na fizjo.
Już czasami wolę zabrać małego do tego sklepu z oknami czy dachówkami i się przemęczyć niż go tam dawać.
O matko [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87238734]Mi moja z rąk małego wyrywa, ale ostatnio jestem w takim stanie, że nie mam siły się odzywać. Ostatnio zastałam małego na siedząco przed bajkami, normalnie jakby miał 4 lata, a nie miesiące. Ale muszę wyjść do lekarza i co mam zrobić.



Ja też się z reguły bawię, bo mój krzyczy, piszczy, wyjścia nie widzę.


Heh ale jej młody dowalil.

Dzień dobry ☺

Chciałam się wczoraj jeszcze odezwać, ale mi młody nie dał, tak marudzil, potem mu temperatura skończyłam i noc znowu okropna. Ale dzisiaj nic mu nie jest, więc pewnie te zeby go nadal męczą. Ja jak zwykle ledwo żywa. Młody jeszcze dzisiaj nie spał i dałam go mamie, bo muszę choć chwilkę się zdrzemnac, bo głowę mi rozsadza.

Nie wracam do domu, bo mi się odechciało po smsach męża. Co weekend proszę o to samo 1-2 h żebym mogła się zdrzemnac i co weekend jest to dla niego problem. Mielismy już rozmowę o moim odejściu, o braku chęci pomocy z jego strony itd. i nic to nie dało. Mam dość jego tekstów i pouczen typu kląć się wcześniej to się wyspisz. A dziecko sąsiadom podrzucę. Kupił kwiaty, przeprosił, a nadal jest to samo.[/QUOTE]Tulę mocno.
Moja teściowa też ciągle by nosiła na rączkach i zagadywała itp. nie da mu samemu się pobawić. No, ale staram się zrozumieć, to pierwszy wnuczek i nie widzimy się często. Krzywdy nie robi, więc ok.
Wczoraj była piękna pogoda, mały pospał na dworzu prawie 3h, a dziś słaba pogoda, więc śpi na mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:13   #1714
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
U mam lam jak zaplanować rozszerzanie diety. Coś dla nas.
No właśnie będę słuchać ale to jak mały się obudzi bo przysnął jakimś cudem i ja leżę obok niego. Ostatnio bardzo mało śpi w dzień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:23   #1715
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Boże, mam to samo. Siostro... xD wychodzę z założenia, że ja się przez całe dnie nanoszę. No właśnie wiem, nie ogarnęłam tematu bo ten ząbek to świeża sprawa. Jutro albo dziś ruszę się do Rossmanna i kupię co trzeba. Może nawet dziś, poczytam w wolnej chwili jak to się robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kojarzę że z fluorem daje się jak dziecko umie wypluc. A pozniej że w sumie to małe ilpsci to może polykac..

No serio chyba pastę i szczotkę to na 1rz mieliśmy... Czy jak usiadł? Np na pewno nie na leżące. Tylko właśnie ta gumowa żeby kojarzył rytuał że się coś robi z buzia

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:25   #1716
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Sq też nie pamiętam wiem, że na początku kupowałam ziajke bez fluoru, ale od kiedy to nie pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:27   #1717
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Katie to już jest działanie na szkodę zdrowia dziecka i tu bym była bardzo stanowcza czym innym jest działanie po swojemu, ale nie na szkodę, a czym innym nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.
Ehhh. Słabo
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Jak mi na jakimś rodzinnym spotkaniu wyrywają dziecko z rąk to chętnie oddaję i wychodzę do innego pomieszczenia żeby mi nie przynieśli z powrotem za szybko Trzeba doceniać takie chwile
No, niby spoko, ale jak "wyrywają" i później jest tak jak u Katie, to nie bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 11:28   #1718
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja używam rosmanowa malinowa i elmex... Ale nie wiem od kiedy...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:32   #1719
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Sq też nie pamiętam wiem, że na początku kupowałam ziajke bez fluoru, ale od kiedy to nie pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A z Krzysiem jak Teraz robisz? Jeśli oczywiście już myjesz mu zęba bo pamiętam że on był pierwszy na wątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:37   #1720
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
A z Krzysiem jak Teraz robisz? Jeśli oczywiście już myjesz mu zęba bo pamiętam że on był pierwszy na wątku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już dwa są nic nie robię, zapomniałam szczerze mówiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:40   #1721
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Hej. My po lekarzu. Generalnie nam mieszane uczucia, bo kazała mi odstawić orzechy, kawę i czekoladę. Fakt, że ostatnio z kawą przesadzałam, ale wątpię, że to ona miała taki wpływ na na te kupki.Juz bardziej te orzechy. A najprawdopodobniej winny był wirus, a krew dlatego, że jest lekko odparzona dupka tam głębiej. Osłuchowo na szczęście czysto, ale katar mocno spływa i dlatego kaszel. A waga juniora 8800 ale mam się tym nie martwić, karmić dalej na żądanie, a w chorobie jeszcze częściej. Jak zacznie chodzi to wyrośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przesadzasz tzn ile dziennie kawy wypijasz? Mnie się zdarzy przekroczyć te dozwolone 3 a nie widzę żeby to miało jakikolwiek wpływ na małą. A waga piękna!


Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Eh jka to mowia" chcesz przygotowac się do macierzyństwa, gadaj rok do słupa.. "Ahahha zabka powinna to w reklamie wykorzystać Od zębów to raczej duża gorączka. A ile ma?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Miała w jeden dzień 38,5, potem 2 kolejne 37,5. Wyglądało na 3 dniówkę ale nie miała wysypki. Z moczu nieznacznie podwyższone krwinki więc powtarzamy badanie. 3 dzień próbuje do kubeczka złapać bo tak wychodzi najdokładniejszy wynik, z woreczka często fałszywie pozytywne. Gorączki już nie ma, innych objawów też nie. No ale chcę się upewnić

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
U nas dzis pierwszy raz w spacerowce. Byla zadowolona więc chyba więcej widzi spala pol godziny na plecach gdzie w gondoli zawsze spala na brzuchu. Chyba będzie lepiej na spacerach, oby! Byliśmy sprawdzić uszy. Zdrowa jest wazy 7520

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Moja już prawie w ogóle nie śpi na brzuszku, za bardzo ją wszystko interesuje, no i dużo pewniej się czuje w tej pozycji, bawi się

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Stasiek przysnął to dokończyłam fotoksiążkę z drugiego miesiąca życia. Kurrr, ile ja robię tych zdjęć Ale nie umiem się powstrzymać. Tym razem zamawiam z uwolnijkolory.
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Do mnie właśnie przyszły dwie. Rok na 320.stronach...
Kutfa kto to kiedyś w ogóle obejrzy to ja nie wiem...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Omg no polecialyscie obie z całego życia tylu zdjęć nie mam

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Sq Ty powinnaś jakąś premię albo bon dostać od biedry za tą rekomendacje inhalatora, rzuciliśmy się na niego jak szalone

Kupiłam krowę a reszta?
Ja kupiłam kiedyś w aptece i leży

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Piękny! Wstawię później co ma Hela! Byliby idealna para! Powiem tak... Włączam na 1.5 prędkość jeden lektor lepiej mi pasuje drugi gorzej ale na prędkości 1 bym się wyrzygala chyba na to...


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Muszę tak spróbować, mam Empik go

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Byłam u pediatry ze Stefankiem. Znów kasłał tylko rano a ja bystra matka znalazłam to na kamerce z sypialni i nagrałam pediatrze aby posłuchała osłuchowo czysto. Przepisała nam Nebbud niby to steryd jest ale nie czytałam jeszcze ulotki nawet. Lekarka oczywiście nawet nie powiedziała mi, że po inhalacji należy buzię przemyć i dać coś do picia, cyca w sensie. Jak zapytałam o przemywanie po inhalacji to powiedziała aby herbatkę jakąś dać do picia. Poza tym
Dietę powinniśmy od 4 miesiąca rozszerzać
Rozszerzać od ziemniaka lub marchewki, nie jabłka
Nie chodzić na basen
Myć w emolientach i smarować bo ma skórę mieszaną i suchą
Powiem Wam, że gdyby nie to, że sporo blogów czytam i oglądam i Was czytam to słowa takiej lekarki brałabym za pewnik. Dobrze, że będziemy zmieniać przychodnię.
Eh ci lekarze jest lepiej?

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp czy waszym dzieciom przy karmieniu poci sie główka? Moja Maja ma nie raz mokre włoski i daje pieluszke między ręką A główka. Wyczytałam ze wzmożona potliwosc to objaw niedoboru wit D. Podaje ja w kropelkach i zaczęłam się martwić. A może poci sie bo ciepło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Latem tak, teraz już nie

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Brzmi jak moja teściowa... Poczekaj 2 lata i Kaziu niczym mój syn wykrzyczy Jej "uspokój się!"
(tak właśnie zachował się mój w stosunku do babci... )
Na piersi wychowany!!!!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Haha dobre


Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
A ja tam jestem podobnego zdania co Magda. Jak trzeba to mówię po prostu, że cos robią źle. Na spacerach moja mama od razu zabiera mi wózek a jak chcą pozabawiać czy ponosić to jestem wdzięczna za chwilę spokoju i cieszę się, że obie są ciepłymi babciami i widać że kochają swoje wnuki.
Szczególnie, że dużo mi pomagają. Moja mama to już całkiem, bo siedzi z Adą przecież, jak trzeba to weźmie starszaka na noc. Teściowa też czasem odbierze, zawiezie jak poprosimy. Więc ja nie mam prawa narzekać na babcie
Chociaż wczoraj jak córka spała u babci, to babci się zapomniało, że lekcje są na 7.30 i ją na 8.00 zaprowadziła. A po drodze jeszcze do lasu zaszły liście pozbierać, na luzaczku
Młoda pewnie zadowolona skoro babci nie zwróciła uwagi

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
A ja mam problem, bo moja babcia chciałaby im nieba przychylić i kupuje ciągle jakieś tanie zabawki, które się zaraz rozwalają. Sugerowałam już farby itp, ale jednak nie podziałało. Muszę zasugerować resoraki.. Nie chcę jej odbierać radości, ale boli mnie ten plastik Oj bardzo fajnie i zauważam, że jest to mega potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dostajemy coś dla małej za każdym razem jak ktoś z rodziny TŻ przyjdzie. Wiem że powinnam być wdzięczna, ale przynoszą albo bezsensowne pluszaki albo plastik którym i tak się teraz nie pobawi. Jak już ktoś wpadnie na to żeby się zapytać to i tak potem olewa.

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Już szukam

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Gdzie kupujesz sos worcestershire?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
W Biedronce bywa

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
] super, taka duża rodzina
To wyobraź sobie że mojego tz najbliższy wujek ma 30 wnucząt.... Mają 13 dzieci, i jeszcze nie wszystkie pozenione, w przyszłym roku 2 śluby się zapowiadają Śpij!! Ale już! Wow!! 20% to jest duzo! Ha ha ha ha ha będzie grzechotał przez sen
Tak jak Sq pisze - od tego jesteśmy żeby wesprzec, podzielić się opinią, wyrazić zdanie

Kuźwa komar mnie dziabnal, a już myslalam że ich nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale super rodzinka!

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Co do dużych rodzin... Moi dziadkowie mają 5 dzieci, 13 wnucząt i 8 prawnuków! Połowa wnucząt już po ślubie. Więc impreza u dziadków z najbliższą rodziną to lekko 30 osób, bo nie zawsze wszyscy są a dziadków mamy przekochanych. I w sumie moja babcia jest jedyną osobą, której pozwalam łamać zasady przy moim dziecku. Po pierwsze, mam do niej mega szacunek. Po drugie, każdy problem z niemowlakiem w rodzinie rozwiązywała babcia, na wszystko były sposoby - łącznie z tzw. namierzaniem (czekam na hejt ). Po trzecie, każde obcowanie z dzieckiem sprawia jej mega przyjemność i odnawia chęć życia mimo wieku.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Nie słyszałem o tym nigdy, ciekawe!

Cytat:
Napisane przez Katiebirdie Pokaż wiadomość
Hejo, witam się z pierwszej drzemki Stefusia. Ciekawa dyskusja. Myślę, że wiele zależy od naszego charakteru: na ile spraw jesteśmy w stanie przymknąć oko i puścić koło uszu. Niestety są takie mamy/teściowe, które w myśl powiedzenia daj palec, a zabiorą Ci całą rękę, każde ustępstwo traktują jako pozwolenie na co raz to większe wtrącanie się i naginanie zasad.
Ja nie cierpię jak zostawiamy małego u teściowej, a musimy bo ostatnio mamy dużo załatwień związanych z budową, bo mam właśnie takie myślenie, że skoro wyświadcza nam przysługę, to nie powinnam się czepiać, ale...jak może kojarzycie mały ma wnm. Chodzimy do fizjo i ja dużo z nim ćwiczę w domu. I proszę: nie noście na pionowo, najlepiej niech się bawi na brzuchu, nie ma potrzeby go nosić jak nie płacze, nie sadzajcie.
A co zastaje: zawsze jak wracamy to albo teściowa go trzyma na rękach na pionowo albo sadza na pionowo na kolanach i oglądają TV. Teścia przyłapałam jak podciągał małego do siadu jak przy próbie trakcyjnej. I jeszcze zawsze mówią, że przesadzam, że oni tak robili i nic ich dzieciom nie jest. Hitem jest to, że rozpowiadają po rodzinie, że robię z małego "opóźnionego" i niepotrzebnie wydaję kasę na fizjo.
Już czasami wolę zabrać małego do tego sklepu z oknami czy dachówkami i się przemęczyć niż go tam dawać.
O masakra współczuję i też bym brała dziecko że sobą

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87238734]

Nie wracam do domu, bo mi się odechciało po smsach męża. Co weekend proszę o to samo 1-2 h żebym mogła się zdrzemnac i co weekend jest to dla niego problem. Mielismy już rozmowę o moim odejściu, o braku chęci pomocy z jego strony itd. i nic to nie dało. Mam dość jego tekstów i pouczen typu kląć się wcześniej to się wyspisz. A dziecko sąsiadom podrzucę. Kupił kwiaty, przeprosił, a nadal jest to samo.[/QUOTE]

No I dobrze że nie wracasz, oby mu to dało do myślenia

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie co do mycia zębów - mam w planie chyba od weekendu jednak zacząć że słoiczkami, chcę też zacząć myć małemu jego całego jednego zęba co kupić, jaką pastę? Jaką szczoteczkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sa nakładki na palec, z jednej strony miękka szczoteczka z drugiej wypustki do masowanie

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 11:40   #1722
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Już powinnaś myć. Mimo że nie je

A to chyba musisz czytać bo idea czy z fluprem cyz bez to masakra...

Ja na start miałam gumowa szczoteczkę z Ross z 2 paku (1 szczoteczka drugie taka hm maczuga)
W sumie nie pamiętam czy od początku używałam pasty... Czy od 1rz a wcześniej tykko szxzota...
Kurde jak to było...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Już szoklam

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Jak mi na jakimś rodzinnym spotkaniu wyrywają dziecko z rąk to chętnie oddaję i wychodzę do innego pomieszczenia żeby mi nie przynieśli z powrotem za szybko Trzeba doceniać takie chwile
😂 😂 😂 To może następnym razem docenie i uciekne
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:56   #1723
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Wybaczcie tamtego posta dlugaśniego ale podczytywałam regularnie tylko jakoś nie było jak podpisywać

Pochwaliłam ostatnio nocki to już się zepsuły znowu są 3 pobudki na karmienie

Przeczytałam na ogólnej grupie mam majowych że czyjaś dzidzia śpi 5 razy w ciągu dnia po 2,5h aż trudno uwierzyć, chyba się babeczce źle napisało

Miałam wyjść na spacer po pierwszej drzemce ale jej się poprzesuwalo a tu już 13 mała ma dziś dzień wpatrywania się w mamę więc leżałam z nią i nic niezrobione.

Dziewczyny powiedzcie mi czy wychodzenie w sumie na ok 20h (już liczę z dojazdami) w tygodniu to bardzo dużo? Tż mi ciągle mędzi że nie powinnam na tyle zostawiać małej (jest z nim lub teściową, okazjonalnie moją mamą) i że nasze małżeństwo na tym cierpi (ale nie umiał powiedzieć nic konkretniejszego, i tak niewiele robiliśmy razem po jego pracy. No i i tak gdybyśmy wychodzili mała musiałaby zostać z którąś babcią). Sama już nie wiem. Teściowa mówiła że z małą nie ma problemów, zje pobawi się śpi.a TŻ że niby mała płacze i po 40min. Nie wiem co o tym myśleć, czy to moja wina, czy tż może np za późno reaguje jak ona zaczyna marudzić. Wczoraj z tego co mi opisał wnioskuje że chodziło o to że jej się nie odbiło i się męczyła. A on zamiast próbować różnie to chyba tylko ją nosił. Zawsze przed wyjściem staram mu się przypomnieć co robić, jak się bawić, mleko ma naszykowane. Męczy mnie ta sytuacja a za każdym razem jak próbuję z nim porozmawiać kończy się na pretensjach do mnie.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:56   #1724
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Faiza 3 to był u mnie standard, często zdarzało się więcej. Ale ja kawę uwielbiam, herbata mogłaby dla mnie nie istnieć. No ale teraz pije jedną rozpuszczalna mocniejsza i jedna/dwie takie łagodniejsze (taka mieszanka zbożowej z rozpuszczalna). Nie widzę żadnej poprawy jeśli chodzi o sen, a z brzuszkiem już wszystko super, więc to raczej nie był powód problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 11:59   #1725
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

20h w tygodniu to moim zdaniem nie jest jakoś bardzo dużo szczególnie już na tym etapie. To przecież nie są noworodki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 12:04   #1726
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Faiza 3 to był u mnie standard, często zdarzało się więcej. Ale ja kawę uwielbiam, herbata mogłaby dla mnie nie istnieć. No ale teraz pije jedną rozpuszczalna mocniejsza i jedna/dwie takie łagodniejsze (taka mieszanka zbożowej z rozpuszczalna). Nie widzę żadnej poprawy jeśli chodzi o sen, a z brzuszkiem już wszystko super, więc to raczej nie był powód problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się że już po problemie. Ja przez parę dni piłam 1 kawę i snu było tyle samo więc teraz sobie pozwalam na 3 słabe z mlekiem, rzadko więcej. A nawet jeśli to staram się pić zaraz po karmieniu żeby była jak najdłuższa przerwa między kawa a kolejnym karmieniem

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 12:09   #1727
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Wybaczcie tamtego posta dlugaśniego ale podczytywałam regularnie tylko jakoś nie było jak podpisywać

Pochwaliłam ostatnio nocki to już się zepsuły znowu są 3 pobudki na karmienie

Przeczytałam na ogólnej grupie mam majowych że czyjaś dzidzia śpi 5 razy w ciągu dnia po 2,5h aż trudno uwierzyć, chyba się babeczce źle napisało

Miałam wyjść na spacer po pierwszej drzemce ale jej się poprzesuwalo a tu już 13 mała ma dziś dzień wpatrywania się w mamę więc leżałam z nią i nic niezrobione.

Dziewczyny powiedzcie mi czy wychodzenie w sumie na ok 20h (już liczę z dojazdami) w tygodniu to bardzo dużo? Tż mi ciągle mędzi że nie powinnam na tyle zostawiać małej (jest z nim lub teściową, okazjonalnie moją mamą) i że nasze małżeństwo na tym cierpi (ale nie umiał powiedzieć nic konkretniejszego, i tak niewiele robiliśmy razem po jego pracy. No i i tak gdybyśmy wychodzili mała musiałaby zostać z którąś babcią). Sama już nie wiem. Teściowa mówiła że z małą nie ma problemów, zje pobawi się śpi.a TŻ że niby mała płacze i po 40min. Nie wiem co o tym myśleć, czy to moja wina, czy tż może np za późno reaguje jak ona zaczyna marudzić. Wczoraj z tego co mi opisał wnioskuje że chodziło o to że jej się nie odbiło i się męczyła. A on zamiast próbować różnie to chyba tylko ją nosił. Zawsze przed wyjściem staram mu się przypomnieć co robić, jak się bawić, mleko ma naszykowane. Męczy mnie ta sytuacja a za każdym razem jak próbuję z nim porozmawiać kończy się na pretensjach do mnie.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza, bo już nie pamiętam. Ty do pracy wróciłaś już?
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 12:28   #1728
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ooo, auchan! Dziękuję

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Szeptuchy też temat kontrowersyjny, ale coś w tym jest. W mamy serwinke. Specjalistke id kości. Nawet lekarze do niej jezdza. Poskłada lepiej niż ortopeda

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

O matko. Współczuje razy milion

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Moja praprababcia była szeptunka. Zgadnij jak miała na imię
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie co do mycia zębów - mam w planie chyba od weekendu jednak zacząć że słoiczkami, chcę też zacząć myć małemu jego całego jednego zęba co kupić, jaką pastę? Jaką szczoteczkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ziajka od pierwszego ząbka, bez fluoru, bez cukru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 12:33   #1729
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Dzięki Agadzie

U mnie na Podlasiu szeptuchy są wciąż popularne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 12:56   #1730
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dzięki Agadzie

U mnie na Podlasiu szeptuchy są wciąż popularne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja przyjaciółka ma rodzinę w Białej Podlaskiej, też mi opowiadała
Z kolei babcia mi opowiadała że do tej jej babci - szeptunki ludzie drzwiami i oknami walili. Moja babcia tez się trochę znała na ziołach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 12:59   #1731
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka ma rodzinę w Białej Podlaskiej, też mi opowiadała
Z kolei babcia mi opowiadała że do tej jej babci - szeptunki ludzie drzwiami i oknami walili. Moja babcia tez się trochę znała na ziołach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biała Podlaska to nie Podlasie - chyba że nie o to Ci chodziło

Mnie jako dziecko też rodzice zabrali kiedyś do szeptuchy. Ja raczej bym nie zabrała swojego - z powodu moich przekonań religijnych. Natomiast w sumie nie wiadomo, jak bym się zachowała jakby było naprawdę źle z dzieckiem.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 14:37   #1732
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Biała Podlaska to nie Podlasie - chyba że nie o to Ci chodziło

Mnie jako dziecko też rodzice zabrali kiedyś do szeptuchy. Ja raczej bym nie zabrała swojego - z powodu moich przekonań religijnych. Natomiast w sumie nie wiadomo, jak bym się zachowała jakby było naprawdę źle z dzieckiem.
No to się popisałam, nie ma co


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 14:41   #1733
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
No to się popisałam, nie ma co


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie masz obowiązku znać takich niuansów, nikt nie ma takiego obowiązku. Ja z pamięci nie wymienię wszystkich województw w Polsce, a co dopiero wiedzieć co gdzie leży...
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:00   #1734
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja pierwsze słyszę o czymś takim jak szeptunka To jest to samo, co uzdtowiciel czy raczej stare metody leczenia ziołami itd.

Mam dzisiaj taki kiepski dzień. Totalnie bez energii jestem.

Edytowane przez e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Czas edycji: 2019-10-10 o 15:01
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:01   #1735
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
20h w tygodniu to moim zdaniem nie jest jakoś bardzo dużo szczególnie już na tym etapie. To przecież nie są noworodki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie 20h w tygodniu to sporo i szczerze mówiąc... zazdroszczę Chciałabym spędzać tyle bez dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:01   #1736
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Nie masz obowiązku znać takich niuansów, nikt nie ma takiego obowiązku. Ja z pamięci nie wymienię wszystkich województw w Polsce, a co dopiero wiedzieć co gdzie leży...
W każdym razie tam też są

Uf mała dziś ma dzień na spanie, 3 drzemka leci. A ja nie wiem czy mam czytać gazetę czy nawlekać muliny na bobinki i oglądać serial dylematy matki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:08   #1737
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dla mnie 20h w tygodniu to sporo i szczerze mówiąc... zazdroszczę Chciałabym spędzać tyle bez dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze trochę, będzie wiosna, pójdziesz do pracy i będziesz spędzała bez dziecka 40 godzin tygodniowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:14   #1738
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Jeszcze trochę, będzie wiosna, pójdziesz do pracy i będziesz spędzała bez dziecka 40 godzin tygodniowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tak szybko, wracam od lipca i to na 3/4 etatu początkowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:23   #1739
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Nie tak szybko, wracam od lipca i to na 3/4 etatu początkowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od września (ale Stasiek do żłobka od maja/czerwca jak się uda). Bardzo bym chciała znaleźć robotę na 3/4 etatu, to tak idealnie żeby wyjść z domu ale jednocześnie mieć też czas dla dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 15:29   #1740
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja bym chciała wrócić od czerwca. Oby się udało

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-29 12:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.