Nauka w NY. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 21:26   #31
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
to oczywiście ceny dla Amerykanów
A że tak z ciekawości wtrącę, jeśli ktoś wie, te studia serio są tyle warte? Niż na uczelniach europejskich? (niekoniecznie Polska). Tak sobie myślę, że jeśli ktoś ma tyle kasy, to czy mu nie szkoda i nie wolałby zainwestować w coś innego. Jest wiele dobrych uniwerków w Europie, ale w Stanach nie mam zielonego pojęcia, poziom jest nieporównywalny, czy o sam dyplom chodzi?
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 21:29   #32
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość

Tak po prawdzie lepiej autorka na tym wyjdzie jak skończy darmowe studia tutaj i potem sobie tam pojedzie na turystycznej. Bo wiza wygaśnie a kredyt zostanie w $.
Ale na turystycznej też ciężko coś w USA robić. Do pracy legalnie nie, więc prace 'na czarno' typu niania czy pani sprzątająca mieszkania/domy (na to przynajmniej wiem, że jest popyt). Do szkoły żadnej jej nie przyjmą z wizą turystyczną... Zostaje życie nielegalnego imigranta. Znam takich ludzi, sobie żyją bez dużych problemów, ale perspektyw nie ma. Nawet na emerytury nie mogą liczyć, bo skąd? A jeśli IRS jakimś cudem ich namierzy, to trzeba zbierać i powoli spłacać.
Autorko - masz możliwość, więc idź po wizę turystyczną, pojedź do cioci na wakacje, bo to fajne przeżycie, ale nie licz na to, że za drugim razem dostaniesz wizę studencką, poradzisz sobie w szkole anglojęzycznej, skoro tu boisz się mówić, bo Cię wyśmieją i rodzice Ci zapewnią finansowo życie i szkołę w USA, bo na to trzeba kupę kasy. Nie jestem pewna czy na pewno jesteś przekonana o czym w ogóle mówisz, czy poczytałaś o wizach, o kosztach... Ot tak napisać, że rodziców stać, by wydać parędziesiąt tysięcy na szkołę córki w Nowym Jorku... dziwne. Skoro ich stać bez problemu - dlaczego są przeciwni?

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2013-03-08 o 21:35
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 21:46   #33
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A że tak z ciekawości wtrącę, jeśli ktoś wie, te studia serio są tyle warte? Niż na uczelniach europejskich? (niekoniecznie Polska). Tak sobie myślę, że jeśli ktoś ma tyle kasy, to czy mu nie szkoda i nie wolałby zainwestować w coś innego. Jest wiele dobrych uniwerków w Europie, ale w Stanach nie mam zielonego pojęcia, poziom jest nieporównywalny, czy o sam dyplom chodzi?
Sama nauka o ile wiem to nie jest jakaś specjalna, poza tym oni głównie idą na kierunki typu socjologia, nauki polityczne. Tylko u nich po tym masz pracę no i więcej możliwości, można iść na staże, są programy badawcze, są praktyki. No i łatwiej się dostać na prawo, skończyć je i po prostu zostać prawnikiem. Czy pójść na stomatologię, dermatologię, psychologię, tyle aż tam nie wymagają i łatwiej po tym pracować. To tyle z tego co słyszałam.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 21:50   #34
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ale na turystycznej też ciężko coś w USA robić. Do pracy legalnie nie, więc prace 'na czarno' typu niania czy pani sprzątająca mieszkania/domy (na to przynajmniej wiem, że jest popyt). Do szkoły żadnej jej nie przyjmą z wizą turystyczną... Zostaje życie nielegalnego imigranta. Znam takich ludzi, sobie żyją bez dużych problemów, ale perspektyw nie ma. Nawet na emerytury nie mogą liczyć, bo skąd? A jeśli IRS jakimś cudem ich namierzy, to trzeba zbierać i powoli spłacać.
Autorko - masz możliwość, więc idź po wizę turystyczną, pojedź do cioci na wakacje, bo to fajne przeżycie, ale nie licz na to, że za drugim razem dostaniesz wizę studencką, poradzisz sobie w szkole anglojęzycznej, skoro tu boisz się mówić, bo Cię wyśmieją i rodzice Ci zapewnią finansowo życie i szkołę w USA, bo na to trzeba kupę kasy. Nie jestem pewna czy na pewno jesteś przekonana o czym w ogóle mówisz, czy poczytałaś o wizach, o kosztach... Ot tak napisać, że rodziców stać, by wydać parędziesiąt tysięcy na szkołę córki w Nowym Jorku... dziwne. Skoro ich stać bez problemu - dlaczego są przeciwni?
Napisałam, że jedynie mama jest przeciwna.
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 21:55   #35
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ot tak napisać, że rodziców stać, by wydać parędziesiąt tysięcy na szkołę córki w Nowym Jorku... dziwne.
Znam taką laskę, któej rodzice naukę sfinansowali w USA ot tak, a Kulczykami nie są, no może lokalnymi Wytarczy dobrze prosperująca firma i pompowanie każdego grosza w dziecko.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:13   #36
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Napisałam, że jedynie mama jest przeciwna.
Wiem, że mogę brzmieć jakby to było zupełnie pomysłem nierealnym i jakbym Ci strasznie odradzała i próbowała Cię zniechęcić za wszelką cenę... ale nie o to chodzi.
Chodzi mi o to, byś naprawdę się zastanowiła. Poważnie, bez marzeń o samym odwiedzeniu Nowego Jorku. Wyłącz myślenie o mieście, o tym, że Manhattan, że Empire State Building, że Statua Wolności, że dla wielu cudowne miasto, wielu chcę tam być przez przynajmniej jeden dzień, a Ty masz możliwość się tam uczyć.
Poczytaj o wizach studenckich, czy na pewno nie jest potrzebne od razu przy staraniu się o wizę jakieś zaświadczenie o tym, że chcą byś się u nich uczyła.
Porozmawiaj z rodzicami (skoro tylko mama jest przeciwna, a tata i ciocia z wujkiem Cię wspierają i popierają może uda się ją przekonać) o finansach, znajdź konkretne sumy, konkretną szkołę, zobacz jakie mają wymagania dla obcokrajowców, dowiedz się wszystkiego, WSZYSTKIEGO.
Prawdopodobnie przy ubieganiu się o wizę studencką będziesz musiała udowodnić, że nie masz zamiaru tam pracować i tam zostać. Więc nie możesz powiedzieć konsulowi "jakoś to będzie", musisz przedstawić konkretny plan.
I to właśnie ten plan musicie z rodzicami i ciocią ułożyć. Nie ma miejsca na niepewności.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:53   #37
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A że tak z ciekawości wtrącę, jeśli ktoś wie, te studia serio są tyle warte? Niż na uczelniach europejskich? (niekoniecznie Polska). Tak sobie myślę, że jeśli ktoś ma tyle kasy, to czy mu nie szkoda i nie wolałby zainwestować w coś innego. Jest wiele dobrych uniwerków w Europie, ale w Stanach nie mam zielonego pojęcia, poziom jest nieporównywalny, czy o sam dyplom chodzi?
Zalezy jakie kierunki.Ogolnie na studia w Usa na wiekszosc kierunkow nie oplaca sie brac kredytu bo sie to nie zwraca finansowo.Wielu absolwentow ma obecnie problem ze znalezieniem pracy a kredyt trzeba splacac.
Jezeli komus sie uda zaplacic minimum lub skonczyc studia za pomoca stypendium za dobra nauke to jak najbardziej to sie oplaca i jest to dobra inwestycja.

Dlatego ja napisalam ze trzeba byc przygotowanym finansowo na studiowanie w Usa -co dla mnie znaczy nie branie kredytu.Takze jezeli rodzice autorki beda mogli oplacic nauke bez brania kredytu to ja jestem na tak.Studiowanie tu to sama przyjemnosc

Ogolnie tak jak ktos napisal dobrze by bylo aby autorka miala szczegolowo sprecyzowany plan dotyczacy kierunku,finansow,planow po studiach itp
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 18:16   #38
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Nauka w NY.

Mnie rowniez zastanawia, ze skoro twoja rodzine stac na super drogie studia w USA, dlaczego jestes slaba z angielskiego .. Dlaczego nie poszlas nigdy wczesniej na dodatkowy angielski? W moim liceum nikt nie byl nawet lokalnym kulczykiem a ponad 70% moich znajomych chodzilo na prywatne lekcje..
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 15:42   #39
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
Mnie rowniez zastanawia, ze skoro twoja rodzine stac na super drogie studia w USA, dlaczego jestes slaba z angielskiego .. Dlaczego nie poszlas nigdy wczesniej na dodatkowy angielski? W moim liceum nikt nie byl nawet lokalnym kulczykiem a ponad 70% moich znajomych chodzilo na prywatne lekcje..

A gdzie ja napisałam że nigdy nie chodziłam na dodatkowy angielski? Mam lekcje z native speakerem, tyle że jestem dyslektykiem. Dawno temu radziłam się dziewczyn na wizażu w sprawie nauki języków.
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 16:15   #40
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam że nigdy nie chodziłam na dodatkowy angielski? Mam lekcje z native speakerem, tyle że jestem dyslektykiem. Dawno temu radziłam się dziewczyn na wizażu w sprawie nauki języków.
Wyciagnelam takie wnioski a nie inne gdyż napisałas ze masz problemy z językiem.
Więc masz zajęcia z native speakerem i masz problem z używaniem języka w praktyce? Polecam więc zmienić korepetytora
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 18:23   #41
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam że nigdy nie chodziłam na dodatkowy angielski? Mam lekcje z native speakerem, tyle że jestem dyslektykiem. Dawno temu radziłam się dziewczyn na wizażu w sprawie nauki języków.
Nie tłumacz się, nie ma sensu
I myślę, że warto posłuchać kogoś kto sam siedzi w Stanach i się uczy - czyli CzarnegoElfa
Według mnie warto spróbować wyjechać, szczególnie, że zaczniesz od liceum, a nie studiów od razu.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 22:13   #42
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nauka w NY.

ech.
Po 1 to się dowiedz, czy nie ma jakichś możliwości dofinansowań. Wbrew pozorom uczelnia może mieć atrakcyjną ofertę wsparcia.
Po 2 nawet gdyby Ci nie wyszło i nie dałabyś rady - to przecież raczej nic nie tracisz. Ale dlaczego miałabyś nie dać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:19   #43
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Nauka w NY.

Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
Wyciagnelam takie wnioski a nie inne gdyż napisałas ze masz problemy z językiem.
Więc masz zajęcia z native speakerem i masz problem z używaniem języka w praktyce? Polecam więc zmienić korepetytora
To złe wyciągnełaś wnioski.
Nie widze powodów dla których musiałabym zmienić korepetytora.
__________________
Ferrari 458 Italia
Barcelona 28.06.13

Odchudzam się:
Jest: 57 kg
Cel: 50 kg
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.