JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-14, 09:52   #91
tatko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
jak obliczyć te tygodnie ciąży

witam, jestem ojcem... chyba ... sam już nie wiem

przejrzałem miliony stron z datami poczęcia, terminami porodów itd

i postanowiłem Was zapytać. Od samego początku miałem wątpliwości co do bycia ojcem dziecka... żona po bardzo długiej abstynencji seksualnej nagle zapragnęła zbliżenia. Nie sypialiśmy ze sobą prawie rok, a później nagle "miała chęć"

Syn urodził się 30 marca 2004 wg książeczki zdrowia w 40 tygodniu

do jedynego zbliżenia w czasie którego mogło dojść do zapłodnienia doszło 12 lipca 2003

jak policzyć te tygodnie, bo wg kalkulatorów w necie wychodzi mi 38 tydzień... już sam nie wiem
małżeństwo się rozpadło, już w trakcie ciąży, od ponad półtora roku, była żona traktuje mnie jak opiekunkę dla dziecka, do tego stopnia, że zostawia mi go pod drzwiami, lub odbiera dzień, abo 2 dni po weekendzie.
Chłopiec nie jest zupełnie do mnie podobny, do byłej żony również.

myślę o przeprowadzeniu testów dna, to dość spory wydatek, czy powinienem go robić?

prosze o radę
tatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 10:49   #92
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Cytat:
Napisane przez tatko Pokaż wiadomość
witam, jestem ojcem... chyba ... sam już nie wiem

przejrzałem miliony stron z datami poczęcia, terminami porodów itd

i postanowiłem Was zapytać. Od samego początku miałem wątpliwości co do bycia ojcem dziecka... żona po bardzo długiej abstynencji seksualnej nagle zapragnęła zbliżenia. Nie sypialiśmy ze sobą prawie rok, a później nagle "miała chęć"

Syn urodził się 30 marca 2004 wg książeczki zdrowia w 40 tygodniu

do jedynego zbliżenia w czasie którego mogło dojść do zapłodnienia doszło 12 lipca 2003

jak policzyć te tygodnie, bo wg kalkulatorów w necie wychodzi mi 38 tydzień... już sam nie wiem
małżeństwo się rozpadło, już w trakcie ciąży, od ponad półtora roku, była żona traktuje mnie jak opiekunkę dla dziecka, do tego stopnia, że zostawia mi go pod drzwiami, lub odbiera dzień, abo 2 dni po weekendzie.
Chłopiec nie jest zupełnie do mnie podobny, do byłej żony również.

myślę o przeprowadzeniu testów dna, to dość spory wydatek, czy powinienem go robić?

prosze o radę
Skoro do stosunku doszlo 12 lipca to najprawdopodobniej termin miesiaczki ostatniej byl ok 28 czerwca. + 9 miesiecy + 7 dni = ok. 5 kwiecien. Takze 30 marzec to 40 tydzien ciazy. Pamietaj ze ciaza sie zaczyna pierwszego dnia ostatniej miesiaczki a nie w dniu zaplodnienia. Stad kobieta jest 40 tygodni w ciazy (a dziecko ma faktycznie 38 tygodni).
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 10:54   #93
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Zanim plemniki zaplodnily jajeczko i zanim doszlo do zagniezdzenia sie komorki jajowej - ciąży pare dni minelo na pewno.

Z tego co piszesz synek ma dwa lata. Co z tego że nie jest podobny? Moj eks byl przez pierwsze 8 lat zycia slodkim blondaskiem a rodzice ciemnowłosi.
Geny mogą zaskakiwać. To że syn nie jest podobny do Ciebie, ani do zony, nie znaczy że nie jest podobny do Twojego prapradziadka.

Chcesz mieć pewność, że to Twoje, badz nie dziecko? Przeprowadz testy genetyczne. Ostatnio w gazecie widzialam ogloszenie, ok 300zl.


Swoja droga zona fajnie nie postepuje traktujac Cie jak nianke.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 19:17   #94
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Cytat:
Napisane przez tatko Pokaż wiadomość

Syn urodził się 30 marca 2004 wg książeczki zdrowia w 40 tygodniu

do jedynego zbliżenia w czasie którego mogło dojść do zapłodnienia doszło 12 lipca 2003
Wiek ciążowy różni się o ok. 2 tygodnie od wieku zapłodnieniowego, który należy liczyć od momentu rzeczywistego zapłodnienia.

owulacja = jajeczkowanie = uwolnienie komorki jajowej z jajnika = dni plodne = duza szansa poczecia dziecka
seks w dniu jajeczkowania = duza szansa poczecia dziecka = dzien poczecia

jajeczkowanie ma miejsce srednio dwa tygodnie po miesiaczce

ciaza fizjologiczna ma miejsce od dnia zaplodnienia/poczecia (powiedzmy, ze jest to dzien seksu;podales wyzej) i liczy sobie 38 tygodni, bo tyle czasu potrzebuje dziecko aby sie rozwinac, ale jakoze kobiety czesto nie wiedza kiedy maja jajeczkowanie, badz ze stresu zapominjaja kiedy wspolzyly dlatego lekarze aby sobie ulatwic zycie, ciaze licza nie od dnia poczecia a od dnia ostatniej miesiaczki, czyli na dwa tygodnie wstecz (2 tyg. przed stosunkiem; 38 tygodni fizjologicznej ciazy + 2 tyg. od miesiaczki do poczecia = 40 tygodni ciazy "lekarskiej"). czyli, ze wedlug wyliczen lekarzy ciaza wynosi 40 tygodni a nie 38. I tak jest pisane w ksiazeczkach zdrowia dziecka.

Jakoze podales dzien poczecia to do tych 38 tygodni, ktore wyliczyles musisz dodac 2 tyg. , czyli 38+2=40. Wszystko jest ok.

A wygladem sie nie sugeruj , bo geny dziedziczymy po dziadkach a nie po rodzicach

MAm nadzieje, ze w miare jasno wyjanilam
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 20:50   #95
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

hm, nie jestem pewna, ale często jest tak, że tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a dni płodne przypadają około 2 tygodnie po niej, więc teoretycznie oto te dwa tygodnie, o które masz wątpliwości

poza tym, o, w którym tygodniu ciązy urodziło się dziecko, zależy od tego, co podaje matka w wywiadzie lekarskim, więc nie są aż tak "obiektywne" informacje, żeby na tej podstawie wysuwać jakiekolwiek wnioski. argument, że dziecko "wcale nie jest podobne", hm, również jest dość śliski

moim zdaniem, na tym forum na pewno nikt Ci nie odpowie na Twoje wątpliwości. dziewczyny, które pytają, czy są w ciąży, dostają tu zazwyczaj odpowiedź, "zrób sobie test". i w tym przypadku też chyba nie da się udzielić logiczniejszej odpowiedzi, jednak chciałabym Cię przestrzec, że taka decyzja powinna być naprawdę o wiele bardziej przemyślana.

nie jestem też pewna, jak wygląda to prawnie, czy nie jest tak, że potrzebna jest zgoda obu rodziców na takie badania?
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 20:59   #96
norrtalje_girl
Rozeznanie
 
Avatar norrtalje_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 901
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Teoretycznie potrzebna, ale skoro dzieciak zostaje u niego po kilka dni, to skąd matka będzie wiedziała, ze tatko pobrał próbke?
__________________


Powrót córki marnotrawnej
norrtalje_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 11:23   #97
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

mozesz zrobic male obejscie prawa, a mianowicie - podczas pobytu dziecka u ciebie pobierz robke do badan (wczesniej dowiedz sie co ta probka ma byc) i zrob badanie na wlasna reke. gdy okaze sie ze to twoje dziecko to jest ok. jak okaze sie ze nie twoje to wtedy wytocz sprawe o zaprzeczenie ojcostwa i wtedy z sadu jest skierowanie( a przynajmniej powinno byc esli strona tego zada) na badanie dna.
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-15, 11:32   #98
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

a co jesli to nie twoje dziecko ?chlopiec ma prawie 3 lata ,mowi do ciebie tato ?
ta sprawa jest najwazniejsza.

a technicznie mozna by to rozegrc ,zrobic badanie na wlasna reke ,nie informujac mamy, gdyby to nie bylo twoje dziecko ,zlozyc sprawe w sadzie.

do badania i tak chyba jst potrzebna zgoda obu rodziców.
ale slyszalm o badanich ktore robi sie w domu,pobiera patyczkiem odrobine sliny z wew. strony policzka i wysyla w specjalnej kopercie do laboratorium ,
chyba nawet w polsce sa mozliwe takie "domowe" badania.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 15:34   #99
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

"możesz zrobić małe obejście prawa", no nieźle! halo!

nie będę się wypowiadać w kwestii solidarności kobiet, bo to może nie ma nic do rzeczy ale hm, na nieanonimowym forum nie zachęcałabym tak radośnie do robienia "małych przekrętów"
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 16:26   #100
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ale slyszalm o badanich ktore robi sie w domu,pobiera patyczkiem odrobine sliny z wew. strony policzka i wysyla w specjalnej kopercie do laboratorium ,
chyba nawet w polsce sa mozliwe takie "domowe" badania.

ale musi to byc specjalny patyczek, taki do wymazow i z oslonka. Taki higieniczny, ktorym na co dzien najcesciej czyscimy uszy nie nadaje sie do tego kompletnie
Mozna pobrac probke wlosow, ale musza byc z cebulkami.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 17:40   #101
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Cytat:
Napisane przez bisskit Pokaż wiadomość
"możesz zrobić małe obejście prawa", no nieźle! halo!

nie będę się wypowiadać w kwestii solidarności kobiet, bo to może nie ma nic do rzeczy ale hm, na nieanonimowym forum nie zachęcałabym tak radośnie do robienia "małych przekrętów"
prawo jest tak skonstruowane ze co mi nie jest wprost w przepisie zakazane to jest mi dozwolone. a poza tym odkad zaczelam pracowac w kancelarii adwokackiej przekonalam sie ze w zyciu wlasnie o to chodzi - o male obchodzenie prawa. tylko idealisci slepo wierza w to ze prawo trzeba zawsze przestrzegac. poza tym skoro moja praca polega na tym ze dzien w dzien zajmuje sie stosowaniem tego co ustawodawca wymyslil, to chyba mam prawo sie w kwestiach rawnych wypowiadac - czyz nie...
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-15, 18:26   #102
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

Cytat:
Napisane przez zaba84 Pokaż wiadomość
prawo jest tak skonstruowane ze co mi nie jest wprost w przepisie zakazane to jest mi dozwolone. a poza tym odkad zaczelam pracowac w kancelarii adwokackiej przekonalam sie ze w zyciu wlasnie o to chodzi - o male obchodzenie prawa. tylko idealisci slepo wierza w to ze prawo trzeba zawsze przestrzegac. poza tym skoro moja praca polega na tym ze dzien w dzien zajmuje sie stosowaniem tego co ustawodawca wymyslil, to chyba mam prawo sie w kwestiach rawnych wypowiadac - czyz nie...
ooo, to juz wiem do kogo mam sie kierowac, jakbym miala jakies problemy...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 18:39   #103
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: jak obliczyć te tygodnie ciąży

chetnie pomoge jesli bedzie taka potrzeba.
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 23:23   #104
neissi
Raczkowanie
 
Avatar neissi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 423
GG do neissi Send a message via Skype™ to neissi
Dot.: ciąża a epilepsja

Hej Fajny wąteczek

Też planuję ciążę i mam epilepsję. Jestem już parę miesięcy bez leków. Z tym kwasem to jest w ogóle magiczna sprawa. Jedna pani ginekolog (specjalizująca się w położnictwie chorych na epilepsję) powiedziała mi, że do porodu muszę przygotowywać się najdalej na pół roku przed zajściem biorąc kwas foliowy w zastrzykach. Mój obecny ginekolog (bardzo dobry specjalista, autor pracy o kwasie foliowym) zdziwił się tym i zapytał jak wyobrażam sobie branie zastrzyków przez pół roku. Sama też się nad tym zastanawiałam. Wyjaśnił mi też, że kwas foliowy jest ważny na początku, bo ma wpływ na rozwój układu nerwowego dziecka. Poza tym powiedział, że branie kwasu foliowego wraz z lekami p/padaczkowymi może nasilać napady. Teraz to ja juz nic nie rozumiem.
Mam w tej chwili kwas w tabletkach i będę zażywać. Mąż też będzie musiał brać, bo czytałam, że mężczyźni też powinni zażywać kwas foliowy. Zapytam jeszcze neurologa, a jak będzie trzeba to skonsultuję się z ginekologiem prowadzącym chore na epi.

A jeśli chodzi o dziedziczność padaczki... Trudno trzymać jedną stronę. Wiem, że we wszystkich książkach piszą, że epi nie jest dziedziczna. Jednak znam rodzinę, w której matka ma epi nabytą, a dwójka jej dzieci urodziła się z padaczką. Nie mogę więc powiedzieć, że nie ma dziedzicznej padaczki.
neissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 07:21   #105
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: ciąża a epilepsja

Wszystko trzeba konsultowac z lekarzem - np. zajscie w ciaze na Tegretolu jest BARDZO ryzykowne. Raczej ciaze u kobiet z epilepsja powinny byc planowane i pod scisla kontrola lekarza neurologa. Co do kwasu foliowego to rzeczywiscie moze on powodowac napady. Moj neurolog go absolutnie nie poleca dla epileptykow.
Jesli kobieta z padaczka chce zajsc w ciaze - przede wszystkim musi poinforowac o tym swojego neurologa - tak by mogl "zadzialac" i ewentualnie zmienic lek na lagodniejszy dla dziecka, lub - zaleznie od przypadku - rozpoczac odstawienie leku. Wszystko jest sprawa indywidualna i tutaj na forum ewentualnie mozemy sie podzielic doswiadczeniami i naszymi prywatnymi odczuciami, ale po porady to trzeba sie udac do lekarza. Tak mysle.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 08:32   #106
mona37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 62
Dot.: ciąża a epilepsja

Też choruje na epilepsje od 5 lat. W maju 2008 roku jak wszystko pójdzie dobrze to odstawiam leki . Ale wracając do tematu to mój neurolog powiedzał mi wprost że jeżeli chcę zajść w ciążę to nie ma żadnych przeciwskazań z tym, że jeżeli wybiorę porod naturalny to jest większa mozliwośc powrotu ataków. Dlatego w ciąże chcę zajśc po odstawieniu leków i zrobieniu wszystkich badań czy napewno nic mi i dziecku nie będzie groziło. Nie chciałabym dostać napadu podczas porodu żeby maleństwu nic się nie stało. Kiedys mialam bardo duże opory powiedziałam że nie chcę mieć dzieci żeby nie były chore (to było na początku jak dowiedziałam się że jestem chora). Nie wiedziałam praktycznie nic o tej chorobie. Najlepiej będzie jak pójdziesz do swojego neurologa i o wszystko wprost zapytasz. Napewno wszystko będzie dobrze
mona37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 17:23   #107
anabeta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: ciąża a epilepsja

hejka!mam małe pytanko,otóż...od dziecka mam nieprawidłowe eeg-ciągle bolała mnie głowa i brałam jakis lek p/padaczkowy, później przestalam bo tak jakoś wyszło, no i z 2 lata temu byłam ponownie u lekarza-eeg oczywiście nieprawidłowe, lekarz stwierdził że występują fale które odpoiwedzialne są za wystąpienie padaczki i z powodu bólów głowy brałam convulex.Teraz nie biore bo troche mi lepiej...moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zajdę w ciąże to musze powiedzieć o tym lekarzowi i czy mogą być jakies komplikacje z tego powodu podczas ciąży lub porodu?
anabeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 20:21   #108
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: ciąża a epilepsja

Cytat:
Napisane przez anabeta Pokaż wiadomość
hejka!mam małe pytanko,otóż...od dziecka mam nieprawidłowe eeg-ciągle bolała mnie głowa i brałam jakis lek p/padaczkowy, później przestalam bo tak jakoś wyszło, no i z 2 lata temu byłam ponownie u lekarza-eeg oczywiście nieprawidłowe, lekarz stwierdził że występują fale które odpoiwedzialne są za wystąpienie padaczki i z powodu bólów głowy brałam convulex.Teraz nie biore bo troche mi lepiej...moje pytanie dotyczy tego czy jeśli zajdę w ciąże to musze powiedzieć o tym lekarzowi i czy mogą być jakies komplikacje z tego powodu podczas ciąży lub porodu?
Tak jeżeli zajdziesz w ciążę to musisz o tym poinformować lekarza.

Ciąża u kobiety chorej na epilepsję to konieczność stałej i ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym.
Dobra wiadomością jest ze ciaze u chorych na epilepsję w większości nie maja jakiś dużych komplikacji i kończą sie urodzeniem zdrowego dzidziusia (bardzo często przez CC).
No ale niestety tez należy pamiętać ze ciąża ciut utrudnia leczenie epilepsji (może sie nasilić częstotliwość napadów padaczkowych) i w druga stronę leki na przeciwpadaczkowe moga wpływać na przebieg ciąży (ryzyko krwawień, mogą wpływać na wystąpienie wad u dziecka).

Pamiętać należy ze tak naprawdę w dużym stopniu przebieg ciąży zależy od kobiety. Ważne jest być stale pod kontrolą lekarzy stosować sie do ich zaleceń itp.
No i starać się byc spokojnym i unikać stresu.

Jeśli będziesz stosowała się do wszystkich zaleceń, istnieje bardzo duża szansa, że urodzisz zdrowego, ślicznego dzidziusia, czego życzę Ci z całego serca.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 12:58   #109
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: ciąża a epilepsja

Dziewczyny mam pytanie, jakiej formy antykoncepcji uzywalyscie stosujac tabletki na epilepsje?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 12:46   #110
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: ciąża a epilepsja

up up !!
Jest mi ktos w stanie udzielic odpowiedzi. jestem dosc mloda osoba, nie planuje przez najblizsze polwiecze dzieci . przyjmuje tabletki na epilepsje do tego Cilest. odwiedzilam juz polowe ginekologow i nikt nie jest mi w stanie powiedziec czy moge czuc sie w pelni bezpieczna bo tabletki na epi niby obnizaja troche skutecznosc Cilest. jest mi ktos w stanie udzielic odp?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 13:37   #111
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ciąża a epilepsja

zależy, co konkretnie zażywasz przeciwko epilepsji. jedne leki obniżają skuteczność pigułek,a inne nie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 18:02   #112
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: ciąża a epilepsja

Trileptal 300 raz dziennie. rozlozylam to jeszcze tak ze trileptal biore rano a cilest wieczorem
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:31   #113
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: ciąża a epilepsja

Na ulotce Trileptalu jest napisane iż może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych:
"Lek może zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych (np. Loveston, Trinovum, Triquilar, Trisiston)".
Powinnaś koniecznie na ten temat porozmawiać z ginekologiem i neurologiem, ale szczerze Ci powiem iż wątpię by jakiś lekarz Ci zagwarantował 100% skuteczność...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:38   #114
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ciąża a epilepsja

okskarbazepina (trileptal) obniża skutecznośc pigułek.
wpływa na aktywność enzymów watrobowych i przez to zmniejsza poziom hormonów "pigułkowych" we krwi, np. etynyloestradiolu o 48-52%.
kobietom zazywającym takie leki i jednocześnie chcącym stosować antykoncepcję hormonalną, zaleca się pigułki zawierające co najmniej 50mcg etinylestradiolu,np. gravistat (cilest ma go sporo, ale nadal za mało, tzn.:35mcg) lub zastrzyk antykoncepcyjny (depo-provera).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11945109
Interactions between antiepileptic drugs and hormonal contraception
(...)Phenobarbital (phenobarbitone), phenytoin, carbamazepine, oxcarbazepine, felbamate and topiramate have been shown to increase the metabolism of ethinylestradiol and progestogens. Therefore, if a women is on one of the AEDs and wishes to take the oral contraceptive pill, she will need to take a preparation containing at least 50 microg of ethinylestradiol.(...)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:52   #115
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: ciąża a epilepsja

To mnie teraz naprawde nastraszylyscie
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 08:44   #116
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: ciąża a epilepsja

Przepraszam ze was tak mecze ale mnie sama strasznie ten temat ostatnio neka i chodze zdenerwowana. Za tydzien ide do ginekologa i spytam o gravistat. A czy zastrzyk Depo-Provera zawierajacy przeciez tez hormony nie wchodzi w interakcje z Trileptalem ? czy spokojnie bedzie mnie chronil ? Zastanawiam sie jeszcze nad wkladka, ale malo kto chce zalozyc nierodce.
prosze o odp
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:46   #117
fraszka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
żółto-brązowy śluz w ciąży

Kończę własnie 24 tydzien ciąży. od 20 do 22 tyg ciąży miałam różowe plamienia a od 22 do dzisiaj mam zółto brązowy sluz którego jest bardzo niewiele nawet nie uzywam wkładki. Wydzielina nie ma tez zadnego przykrego zapachu ani pieczenia, swędzenia, ph tez jest w porzadku bo sprawdzam paierkiem lakmusowym.
Zaznaczam ze cały czas jeste pod opieka lekarza i juz kilka razy od tego czasu byłam na wizycie, kilka krotnie robione usg nic nie wykazało.
Szyjka długa 3,5 cm zamknieta ,twarda. obecnie biore fenoterol 6*1, kaprogest w zastrzykach ale nadal nie chce przejsc. Po fenoterolu zdarzaja sie jeszcze skurcze(niebolesne) ale jest ich bardzo mało.
MIałam tez wykryte polipy na szyjce które na ostatniej wizycie juz nie były widoczne. Dodam tez ze nie współzyje z męzem praktycznie od początku ciąży.
Dziecko rozwija sie prawidłowo, wszystko jest zgodne z wiekiem ciąży. Czym mogą być spowodowane zółto brązowe plamienia, bardzo się martwie aby nie stracic tej ciąży(
fraszka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:56   #118
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: żółto-brązowy śluz w ciąży

Myślę, że to plamienie z polipa, chociaż piszesz że ostatnio lekarz go nie widział. Ale uważam że każde nieprawidłowe plamienie, powinno być powodem do wizyty u lekarza.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:17   #119
MoNaQ2008
Raczkowanie
 
Avatar MoNaQ2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 303
Boję się że stracę ciążę!

Witajcie dziewczyny!
Wiem, że na tym forum jest wiele bardziej doświadczonych kobiet odemnie! Dlatego chciałabym żebyście wybiły mi z głowy moje obawy, lub doradziły coś lub podpowiedziały!
Tak więc jestem w ósmym tygodniu ciąży, bardzo się cieszę z tego, ale jestem bardzo nerwowa cały czas chodzę i myślę o poronieniu, wszędzie piszą że w 10 tyg często to się zdarza! Nie chcę stracić ciąży! Jestem młodą osobą mam 21 lat także młody organizm, ale kiedyś prowadziłam bardzo dyskotekowe życie (wiecie o co chodzi) boję się że to wszystko się odbije na mnie w ciąży! Mam ciągłe bóle brzucha, takie jak na miesiączkę, to chyba normalne bo macica się rozciąga, ale ja ciągle latam do WC i sprawdzam czy mi krew nie leci-chyba trochę przesadzam!!!
Nie wiem dlaczego taka zdenerwowana jestem, może dlatego że paliłam od 6 lat paczkę papierosów dziennie a lekarz kazał odstawić od razu, nie palę skoro tak lepiej, chociaż mam co do tego wątpliwości! Bo zastanawiam się co gorsze dla ciąży 2-3 papierosy dziennie, czy cały dzien w nerwach?!
Jak często zdarzają się takie poronienia?! Boję się że myśląc o tym cały czas, to się stanie?!
Tak dla sprostowania to moja ciąża, proszę o zrozumienie! Nie mam z kim o tym porozmawiać!
Proszę o pomoc!
Monika
__________________
"Nie otrzymujemy krótkiego życia, tylko je takim czynimy"


wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=11993757 #post11993757

ODPISZ U MNIE
MoNaQ2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:39   #120
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Boję się że stracę ciążę!

Kochana nie możesz tak panikować... z tego nic dobrego nie wyniknie

bol to nic innego jak rozciagajaca sie macica, organizm dostosowuje sie do nowej roli...

Papierosy kategorycznie na bok, jedz jakies witaminki ale konsultuj z lekarzem...

Zobacz, skoro nic sie nie dzieje, nie masz plamien, dobrze sie czujesz to nic zlego sie nie dzieje z ta ciaza...

MUSISZ PRZESTAC PANIKOWAC, moja droga

Rozumiem ze sprawca ciazy sie ulotnil? Nie masz jakiejs kolezanki z ktora mozesz porozmawiac? Mame?

jesli nie to poszukaj jakiegos forum dla przyszlych mam (notabene na wizazu jest taki dzial) porozmawiaj z nimi

To wazne abys nie byla sama ze swoimi rozsterkami

zycze duzo sily i mniej paniki
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 11:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.