Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 16:28   #1
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215

Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?


Hej, zrobiłam porządki w szafie i w ich wyniku stałam się posiadaczką sterty ubrań leżących...poza szafą.Ani to wyrzucić bo żal, ani komu oddać bo nie wiem komu. Ubrania są niektóre nowe, niektóre założne kilka razy, a niektóre po prostu już za małe...
Proszę powiedzcie jakie macie patenty na pozbycie się ubrań, których już nie nosicie. Na allego za bardzo nie mam czasu. Wystawiłam wątek na wizażu, ale odzew taki sobie, na vinted też średnio....wyrzucić? No kurcze przecież na te ciuchy pracowałam. Może podpowiecie coś, na co nie wpadłam.
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 16:53   #2
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Ja wyrzucam bądź daje księdzu, on potrzebującym. w każdej parafii są ubozsze rodziny.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 16:54   #3
A nonny moose
Raczkowanie
 
Avatar A nonny moose
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 72
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Dzielę na grupy takie ubrania.
Można sprzedać część, która wiem że będzie miała wzięcie albo jest coś warta lub nietypowa ale trzeba wystawić kiedy nie ma wyprzedaży wszędzie bo ciężko będzie się pozbyć ubrań, gdy jest taka konkurencja
Część zostawiam zapakowane i chowam głęboko jeśli są bliskie mojemu sercu.
Resztę, która nie jest zniszczona ale nie potrzebuję ich wystawiam koło śmietnika w worku i zawsze znikają takie pakunki. (ale trzeba mieszkać w odpowiednim miejscu na takie akcje)
A takie, które stwierdzam, że się nie nadają wyrzucam bez mrugnięcia okiem.
A nonny moose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 18:30   #4
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez A nonny moose Pokaż wiadomość
Dzielę na grupy takie ubrania.
Można sprzedać część, która wiem że będzie miała wzięcie albo jest coś warta lub nietypowa ale trzeba wystawić kiedy nie ma wyprzedaży wszędzie bo ciężko będzie się pozbyć ubrań, gdy jest taka konkurencja
Część zostawiam zapakowane i chowam głęboko jeśli są bliskie mojemu sercu.
Resztę, która nie jest zniszczona ale nie potrzebuję ich wystawiam koło śmietnika w worku i zawsze znikają takie pakunki. (ale trzeba mieszkać w odpowiednim miejscu na takie akcje)
A takie, które stwierdzam, że się nie nadają wyrzucam bez mrugnięcia okiem.


Jak wyżej. Też mi się ciężko zmobilizować do wystawienia aukcji, więc rozumiem ból . Slyszałam też, że co jakiś czas są organizowane wyprzedaże garażowe, można się zgłosić z kramem ciuchów i sprzedać, rzecz jasna ceny muszą być rozsądne ze względu na charakter imprezy, ale jest 99% szans że prawie wszystko zejdzie, a my wrócimy do domu z plikiem pieniędzy. Na pewno taka impreza jest w Warszawie, ale pewnie można znaleźć podobne - albo i samemu zorganizować - w innych miastach.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 18:57   #5
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Oddaję na zbiórki dla ubogich.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 20:18   #6
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Ja też segreguję :

- te, które są w stanie bdb/db sprzedaję na różnych portalach lub się wymieniam na to czego akurat potrzebuję, zawsze można sprzedać na all jako ,,mega paka''
- te bardziej zniszczone noszę po domu albo zostawiam na jakieś okazje, gdzie potrzebne będą ciuchy których nie żal (imprezy tematyczne, remonty itp.)
- te które są bardzo zniszczone/za małe/za duże pakuję w worki i wystawiam koło śmietnika

Najgorzej właśnie jest z takimi rzeczami, które są trochę zniszczone, ale jeszcze nie są w złym stanie, zazwyczaj takie wystawiam na sprzedaż i patrzę, czy są chętni - jeśli nie ma w ogóle zainteresowania to wyrzucam.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 20:42   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Te które są bardzo dobrej jakości, ale już mi się znudziły - idą na sprzedaż albo oddaję komuś znajomemu.
Bardziej zużyte, ale jeszcze nie szmaty - lądują w kontenerach na odzież używaną albo idą na jakąś zorganizowaną zbiórkę odzieży.
Dziurawe i poprute szmaty - wyrzucam do śmieci albo robię z nich wkład do poduszki.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 08:43   #8
Cassieklark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 15
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

część oddaję, część zużywam do sprzątania- tnę na "szmatki", staram sie na bieżąco segregować, bo potem robią się duże zaległości, a tego juz nie lubię.
Cassieklark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:51   #9
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

ja zazwyczaj wyrzucam albo oddaje siostrze
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 10:26   #10
Kowalko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 19
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Czasem sprzedaję, a czasem rozdaję znajomym
Kowalko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 12:12   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Nie mam sterty ubrań i szczerze zastanawiam się po co kupować ubrania, których się potem nie nosi

Ubrania, w których nie wyjdę już z domu noszę po domu, a potem trafiają na szmatki.
Używane ciuchy to można w lumpie kupić jak ktoś chce i wątpię by na allegro bez przymierzania się ludzie o nie bili
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 12:16   #12
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Zależy z jakiego powodu nie noszę.
Jeśli dlatego że coś jest super, ale meeega się zniszczyło (wyblakło, porozciągało czy jakaś dziura nie do zaszycia itp) to lecą do kosza.
Natomiast te które są w bdb/dobrym stanie a na 100% nie bede ich nosiła staram się wydawać.
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 12:27   #13
Butterfly0008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 48
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Zniszczone do kosza albo na szmatki do czyszczenia. Te w średnim stanie wrzucam do pojemnika na ubrania, na dworze. Zadbane albo sprzedaję, albo wydaję kuzynce, albo oddaję innym, albo wymieniam się z koleżankami. Wiem tez, że sa takie spotkania, na które można przynieść swoje rzeczy i albo je sprzedać, albo się z kimś wymienić. Takie bazarki pod hasłem "przewietrz szafę"
Butterfly0008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 13:07   #14
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Dziurawe etc. wywalam do śmieci, te w dobrym stanie wrzucam do kontenerka. Jest mi obojętne czy to kontener PCK czy może ciuchy idą potem do lumpeksu i ktoś je sprzeda z zyskiem - nie chce mi się bujać z fotografowaniem, mierzeniem, wysyłkami przed wymianą albo sprzedażą za grosze na Allegro.
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 13:28   #15
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Ja zazwyczaj najpierw pytam się Mamy lub Siostry czy nie byłyby zainteresowane, bo nie wyrzucam ciuchów w jakimś złym stanie, tylko zazwyczaj dlatego że stwierdzam że już ich nigdy nie założę. A jak nikt ich nie chce to wrzucam do kontenera na ciuchy.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 16:38   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Starte, poplamione, wyblakłe np. T-shirty najczęściej idą na ścierki. Natomiast tak ogólnie to nie niszczę za bardzo ubrań, mam niektóre rzeczy np. od 5 lat i nie wyglądają na zużyte, a np. zmieniła mi się sylwetka i się w nie nie mieszczę. Takie najczęściej oddaję - ciocia ma w pracy sprzątaczkę w ciężkiej sytuacji, która ma córkę młodszą ode mnie, podobnej figury. Z tego co wiem jest zadowolona, a jak coś jej nie pasuje, to ma młodsze kuzynki. Nie daję nigdy jakichś uszkodzonych rzeczy, wszystko wyprane, wyprasowane, ja osobiście byłabym zadowolona gdyby ktoś mi dawał takie ciuchy, z niektórymi mi żal się rozstawać, ale nie schudnę 8 kg, żeby znów mieć ciężką niedowagę...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 17:47   #17
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Ubrania, które są mocno znoszone, poplamione, przetarte (to się tyczy też dodatków) wyrzucam do śmietnika. Rzeczy, które są nowe lub ubrane dosłownie kilka razy w bardzo dobrym stanie sprzedaję na allegro. Reszta idzie do worków, które trafiają do mojej szwagierki i teściowej, ewentualnie weźmie też coś moja mama. To co zostanie oddaję potrzebującym, do różnych organizacji.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 18:57   #18
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Używane ciuchy to można w lumpie kupić jak ktoś chce i wątpię by na allegro bez przymierzania się ludzie o nie bili
Oj czasem się biją Kiedyś wystawiałam skórzaną kurtkę w nietypowym rozmiarze, innym razem buty, na które jest popyt, a nowe są za drogie i chętnych było całkiem sporo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 07:20   #19
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Ostatnio odkryłam dziką przyjemność w pozbywaniu się rzeczy, których nie noszę albo noszę ale nie lubię. W szafie luźniej i od razu lżej. Zazwyczaj wyrzucam lub oddaję, gdy rzecz jest w przyzwoitym stanie i akurat jest zbiórka. Niestety zlikwidowali na moim osiedlu kontenery na szmaty do utylizacji.
W sprzedawanie się nie bawię bo to gra nie warta świeczki (strata masy czasu, użeranie się z kupującymi, a ostatecznie niewielka z tego kasa).
Serio przerabiacie ubrania na szmaty? Przecież dziś robią je ze specjalistycznych materiałów ułatwiających sprzątanie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 10:13   #20
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ostatnio odkryłam dziką przyjemność w pozbywaniu się rzeczy, których nie noszę albo noszę ale nie lubię. W szafie luźniej i od razu lżej. Zazwyczaj wyrzucam lub oddaję, gdy rzecz jest w przyzwoitym stanie i akurat jest zbiórka. Niestety zlikwidowali na moim osiedlu kontenery na szmaty do utylizacji.
W sprzedawanie się nie bawię bo to gra nie warta świeczki (strata masy czasu, użeranie się z kupującymi, a ostatecznie niewielka z tego kasa).
Serio przerabiacie ubrania na szmaty? Przecież dziś robią je ze specjalistycznych materiałów ułatwiających sprzątanie
Koszulki bawełniane idealnie nadają się do sprzątania. Po co kupować jakieś szmaty do sprzątania jak to jest dobra bawełna. Moi rodzice zawsze tak przerabiają,a ja mam tak mało ubrań, iż obecnie nie mam czego się pozbywać
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:53   #21
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Koszulki bawełniane idealnie nadają się do sprzątania. Po co kupować jakieś szmaty do sprzątania jak to jest dobra bawełna. Moi rodzice zawsze tak przerabiają,a ja mam tak mało ubrań, iż obecnie nie mam czego się pozbywać
Ja używam ścierek z mikrowłókna.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 14:15   #22
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

po ciąży zmieniła mi się sylwetka a w szafie zostało sporo ciuchów w bardzo dobrym stanie- po prostu je rozdałam. Przyniosłam do pracy rzeczy które były w super stanie- dziewczyny się bardzo ucieszyły i wszystko poszło kilka kiecek i żakietów dałam teściowej. Zapytałam też znajomych czy nie znają kogoś biednego komu mogłyby się przydać takie ubrania i znalazła się taka osoba. Rzeczy bardziej zniszczone położyłam w paczuszkach na śmietniku i też zniknęły w ciągu popołudnia.
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 21:17   #23
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
po ciąży zmieniła mi się sylwetka a w szafie zostało sporo ciuchów w bardzo dobrym stanie- po prostu je rozdałam. Przyniosłam do pracy rzeczy które były w super stanie- dziewczyny się bardzo ucieszyły i wszystko poszło kilka kiecek i żakietów dałam teściowej. Zapytałam też znajomych czy nie znają kogoś biednego komu mogłyby się przydać takie ubrania i znalazła się taka osoba. Rzeczy bardziej zniszczone położyłam w paczuszkach na śmietniku i też zniknęły w ciągu popołudnia.
No tak, można rozdać, tylko jak pisałam jeden poczuje ulgę w szafie a mnie skręca, że musiałam ostro na to pracować...wniosek taki, żeby rozsądniej kupować ciuchy
Ubrań takich do przerobienia na szmaty nie mam, poza tym też używam microfibry.
Moje ogłoszenia wisza na vinted, tylko ciągle muszę tłumaczyć, że nie mam czasu na zrobienie serii zdjeć w dziennym świetle i wg życzeń zainteresowanej( a to w rączce, a to z bliska a to z daleka) sory no nie mam czasu, siły i już
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 07:25   #24
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Dla mnie najgorsze jest poczucie, że cała garderoba pełna szmat a nie ma się w co ubrać. Wolę mniej ale bardziej przemyślane. Wiadomo, lepiej nie kupić niż kupić niepotrzebną rzecz i się jej pozbyć. Ale z dwojga złego wolę wyrzucić nieprzemyślany zakup i raz odżałować niż mieć taki wyrzut sumienia w szafie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 12:54   #25
olamaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

A ja Dziewczyny po prostu wystawiłam swoje ubrania na rynku - odprasowane, na wieszakach, pachnące, praktycznie wszystko z ZARY. I póki co jestem zadowolona. Kwoty może nie są zatrważające, ale zawsze coś - na nowe ubrania.
Oczywiście trzeba wstać rano, zapłacić "placowe", ale tak wychodzę na plus.
Założyłam sobie czas do końca września - to, czego nie sprzedam do tego czasu, oddam do Caritasu.

Polecam takie rozwiązanie,
Ola
olamaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 13:07   #26
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dla mnie najgorsze jest poczucie, że cała garderoba pełna szmat a nie ma się w co ubrać. Wolę mniej ale bardziej przemyślane. Wiadomo, lepiej nie kupić niż kupić niepotrzebną rzecz i się jej pozbyć. Ale z dwojga złego wolę wyrzucić nieprzemyślany zakup i raz odżałować niż mieć taki wyrzut sumienia w szafie.
No dokładnie. Przemyślane zakupy to dla mnie słowo klucz.
Nie kupię czegoś co mi nie pasuje do reszty i nie wchodzę nawet do sieciówek typu Cubus, H&M , bo szmat w szafie nie potrzebuję!

Ciuchów dużo nie mam, a te co mam służą mi długo (rekordowo mam trencz od ponad 11 lat i ukochane swetry Olimpia).
Cytat:
Napisane przez olamaz Pokaż wiadomość
A ja Dziewczyny po prostu wystawiłam swoje ubrania na rynku - odprasowane, na wieszakach, pachnące, praktycznie wszystko z ZARY. I póki co jestem zadowolona. Kwoty może nie są zatrważające, ale zawsze coś - na nowe ubrania.
Oczywiście trzeba wstać rano, zapłacić "placowe", ale tak wychodzę na plus.
Założyłam sobie czas do końca września - to, czego nie sprzedam do tego czasu, oddam do Caritasu.

Polecam takie rozwiązanie,
Ola
ZARA to zwykła sieciówka z zawyżonymi cenami i dziwię się, że ktoś jeszcze używki od nich kupuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 23:09   #27
Wiedma
Zadomowienie
 
Avatar Wiedma
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 215
Dot.: Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No dokładnie. Przemyślane zakupy to dla mnie słowo klucz.
Nie kupię czegoś co mi nie pasuje do reszty i nie wchodzę nawet do sieciówek typu Cubus, H&M , bo szmat w szafie nie potrzebuję!

.
Właśnie też złapałam się na tym, że omijam sieciówki i rozsądniej kupuję, co nie zmienia na razie stanu ilości rzeczy zakupionych lat temu kilka i nie noszonych

Czyli rozsądniej kupować i ze sposobów, których jeszcze nie próbowałam to babskie spotkania wymiankowo/zakupowe...z nadzieją, że nie wymienie się na nic niepotrzebnego
Wiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-05 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.