Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-13, 17:35   #1
lovelife_hatemyself
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7

Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..


Hej, to moje drugie konto, na wizażu zazwyczaj używam drugiego, a to jako anonimowe.
We wtorek uprawiałam seks z kolegą, z którym spotykam się już od jakiegoś czasu. Mam akurat dni niepłodne, jestem jakieś 5-7 dni przed miesiączką. Uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, kilka razy pod rząd, za 3 razem orientowałam się,że spermy było naprawdę minimalnie w wytrysku, niestety za 4 razem doszedł we mnie... On twierdzi,że nie ma obaw, jednak ja żyję w stresie i chwilami odchodzę od zmysłów,bo to na pewno nie kandydat na mojego faceta, a już tym bardziej na ojca mojego dziecka. Ponadto dochodzą jeszcze sprawy mojego trybu życia, który jak myślę mógłby zaszkodzić płodowi.. (alkohol, czasami używki).
Chciałabym się poradzić jaka Waszym zdaniem jest możliwość zajścia przeze mnie w ciążę? Póki co na test muszę poczekać jeszcze przynajmniej kilka dni.
Doskonale wiem, że to co zrobiliśmy było nieodpowiedzialne zarówno z mojej jak i jego strony, prosiłabym abyście nie skupiły się na naszym zachowaniu, tylko na obiektywnym ocenieniu możliwości zajścia w ciążę.
Z góry dziękuję.
lovelife_hatemyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 17:52   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Skąd wiesz, że to były dni niepłodne?
Stosunek niezabezpieczony zawsze może skończyć się ciążą, warto o tym pamiętać.

Poza tym jest wątek zbiorczy.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 18:28   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Czemu doszedl w tobie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 18:29   #4
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

To, że to było x dni przed miesiączką, jeszcze niczego nie dowodzi. Możesz mieć pewność, że to dni niepłodne tylko wtedy, gdy prowadzisz samoobserwację (mierzenie temperatury, wysokości szyjki, wyglądu śluzu). Jeśli tylko obstawiasz, że na ogół masz cykl 30-dniowy, więc w zasadzie do planowanej miesiączki zostały 4 dni, to możesz się bardzo na tym przejechać. Chociażby ze względu na swój tryb życia. Organizm to nie zegarek, możesz mieć cały rok cykl 30-dniowy, ale tym razem organizm zatruje się alkoholem i sobie przesunie owulację. Biorąc pod uwagę, jak dramatyczną zmianą w Twoim życiu będzie zajście w ciążę, zastanów się czy naprawdę chcesz tak ryzykować.

Nikt Ci nie powie, jak duże jest prawdopodobieństwo. Rzeczywiście im bliżej planowanego pierwszego dnia miesiączki, tym lepiej dla Ciebie. O ile akurat tego miesiąca Ci się nie opóźniła owulacja i się akurat nie "załapaliście". Jeśli to rzeczywiście były dni niepłodne, to ciąża jest niemożliwa - nie istnieje jeszcze udokumentowany przypadek zajścia w ciążę po stosunku w dni niepłodne. Trzymam kciuki, żeby skończyło się po Twojej myśli

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2013-11-13 o 18:31
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 23:00   #5
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

a na przyszłość po prostu dla własego bezpieczeństwa zabezpieczaj się to nie będzie takiego stresu i unikniesz zarażenia się chorobą weneryczną. Nigdy nic nie wiadomo z kim dany facet spał , czasem są "grzeszki młodości" a czasem faceci nie wiedzą nawet że przenoszą choróbsko.
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 00:33   #6
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Czemu nie wzięłaś pigułki "po"? Aż tak jesteś pewna swoich wyliczeń dni płodnych i niepłodnych? Przecież tego się nie robi na zasadzie podręcznikowej "w cyklu xx dniowym dni płodne są od.. do..". Więc jeśli nie prowadzisz samoobserwacji albo nie masz komputera, to nie wiem skąd to możesz wiedzieć.
A już zwłaszcza biorąc używki, które potrafią rozregulować organizm.
Może owszem - nie istnieje jeszcze udokumentowany przypadek zajścia w ciążę po stosunku w dni niepłodne, ale za to istnieje w cholerę przypadków błędnego wyliczenia dni niepłodnych.
I skoro to "kolega", a nie stały partner, to nie wiem czemu się nie zabezpieczyłaś prezerwatywą. Nie potępiam - sama dwa razy kochałam się bez niej (biorę pigułki) z facetem, który deklarował, że miał wiele partnerek, dopiero po czasie do mnie dotarło, że zachowałam się jak idiotka i nigdy już czegoś takiego nie powtórzę.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 11:57   #7
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Dni płodnych się nie wylicza a wyznacza. To ogromna różnica. W dni niepłodne nie dojdzie do zapłodnienia, ale musisz to robić dokładnie na podstawie odpowiednich symptomów takich jak np ciągnący śluz. Zawsze możesz też skorzystać z testera na ślinę np Afrodyty
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 13:23   #8
Athena_
Raczkowanie
 
Avatar Athena_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Aby wyznaczyć dni bezpłodności bezwzględnej trzeba obserwować swoje ciało ( śluz, szyjkę macicy ), mierzyć temperaturę.
Wtedy dopiero po określeniu wielu czynników ( szczyt śluzu, szczyt szyjki, linii podstawowej i 3 tempki która spełnia warunek 0,2 ) można stwierdzić że był to okres "bezpieczny"
Tak jak napisała busch - organizm różnie reaguje na różne czynniki ( stres, choroba, alkohol ) i tylko przy dokładnej samoobserwacji nawet kliku cyklów można mówić o bezwzględnej niepłodności.
Skoro jak twierdzisz jesteś 7 dni przed miesiączką - pozostaje poczekać lub zrobić za te 7 dni jak nie pojawi się @ - test
Athena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:24   #9
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Athena, dni NIEPŁODNE a nie BEZPŁODNE
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:30   #10
Athena_
Raczkowanie
 
Avatar Athena_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Możliwość ciąży w dni niepłodne, trochę odrębny przypadek..

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Athena, dni NIEPŁODNE a nie BEZPŁODNE
racja
sorry za pomyłkę
i dzięki za poprawę
Athena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.