czy będę w ciąży? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-16, 12:41   #31
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: czy będę w ciąży?

Cytat:
Napisane przez sparks_ Pokaż wiadomość
Nie chcę krytykować tylko po prostu zastanawiam się dlaczego ludzie, którzy nie chcą dzieci nie potrafią się zabezpieczyć tylko bawią się w obliczanie dni płodnych, stosunki przerywane.. Ja jestem panikarą i też ciąża nie jest póki co czymś czego pragną, wręcz panicznie się jej boję ale biorę tabletki i używamy prezerwatywy.
Też tego do końca nie rozumiem.
Ale jeśli chodzi o dni płodne, to można stosować npr, metoda jest skuteczna, ale wtedy faz cyklu się nie wylicza a wyznacza obserwując organizm. Nie jest to takie proste, ale są dostępne teraz mikroskopy owulacyjne czy komputery cyklu. Ja mam Cyclotest i jestem zadowolona ze skuteczności.
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 23:02   #32
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: czy będę w ciąży?

Używam metody termiczno-objawowej nie tylko jako dodatkowego zabezpieczenia ale też do monitorowania problemów z jajnikami, które mogą co jakiś czas powracać.
Mierzę temperaturę codziennie o stałej porze, 17 DC miałam temperaturę 36,4 18 DC pojawił się spadek, który miał zwiastować owulację na 36.1
19 DC temperatura się podniosła do 36,3 i dziś 20 dnia cyklu do 36,5.
W dodatku z moich obserwacji twierdzę, że mam zamkniętą szyjkę, twardą, skierowaną do tyłu, śluz nierozciągliwy i biały. Wszystko dobrze rozumiem, że moja owulacja przypadała na 18 DC a dziś już jestem niepłodna ?
No zwłaszcza przez to twierdzenie pozwoliłam na uniesienie z partnerem bez zabezpieczenia, jednak z informacji od niego nie miał w przeciągu 24 h wytrysku więc i nie ma co liczyć na plemniki w cewce moczowej jak i na długo przed wytryskiem skończyliśmy więc raczej nie ma szans na ciążę w tej sytuacji ?

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez chelseaa Pokaż wiadomość
Też tego do końca nie rozumiem.
Ale jeśli chodzi o dni płodne, to można stosować npr, metoda jest skuteczna, ale wtedy faz cyklu się nie wylicza a wyznacza obserwując organizm. Nie jest to takie proste, ale są dostępne teraz mikroskopy owulacyjne czy komputery cyklu. Ja mam Cyclotest i jestem zadowolona ze skuteczności.
Ja niestety nie mogę stosować tabletek anty przez stany depresyjne po nich.
Zazwyczaj staram się używać prezerwatyw lub globulek.
Ale wiadomo jak się jest z kimś długo i poniosą amory za mocno to się nie chce czekać 20 min z globulką ani blokować doznań gumkami.
Fakt ja nie mówię, że to mądre, mnie by ciąża nie zniszczyła życia, nawet nie mam za bardzo nic przeciwko niej tyle, że leczę się psychotropami i nie byłby to dobry pomysł. Cykle mam zazwyczaj regularne czasami są to + - 2 dni ale tak czy inaczej do obserwacji podchodzę z dużą dokładnością.
Choć szczerze ja gdybym mogła nie używałabym tabletek anty, z nimi są problemy (wiem po kuracji hormonalnej) albo człowiek zalatany i zapomni (choć mnie się to nie zdarzało) ale co innego gdy ktoś ma problemy żołądkowo- jelitowe np. IBS wtedy trzeba zachodzić w głowę omg mam biegunkę, wymiotowałam itp. Nie rozumiem osobiście dziewczyn, które na siłę się na te tabletki porywają... można też brać zastrzyki hormonalne raz na 12 tygodni, plastry, spirale, wkładki wszystko super problem w tym, że tyle ciekawych opcji a na nic nie mogę sobie pozwolić
Pozostają globulki, gumki i NPR
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 23:02:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.