Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-16, 23:03   #3721
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

[1=694fcdf7a19624f07270486 17a838dcb1266be57_641ce80 216f07;87510049]Ja uwielbiam kręgle, ale rzadko chodzę bo najczęściej mam długie paznokcie
W bilard częściej mi się zdarza, ale jakoś wybitnie sobie nie radzę
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dokładnie, mialam właśnie napisać, że po kreglach trzeba się liczyć ze złamanym pazurem

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Zawsze warto mieć tylko swoich znajomych
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 05:13   #3722
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

[1=694fcdf7a19624f07270486 17a838dcb1266be57_641ce80 216f07;87510049]Ja uwielbiam kręgle, ale rzadko chodzę bo najczęściej mam długie paznokcie
W bilard częściej mi się zdarza, ale jakoś wybitnie sobie nie radzę
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Oj tak, dlugie paznokcie nie sprzyjają na szczeście ja mam teraz krotkie ale pewnie i tak coś być zadarla
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 06:56   #3723
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Ja mam zawsze bardzo krótkie paznokcie z widocznymi opuszkami. Obcinam najmniejszy odrost, od razu mi przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 07:30   #3724
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Przez lata, kiedy pracowałam w stajni długie paznokcie odpadały, odbijam sobie to teraz ^^
Uwielbiam mieć długie,pod hybrydą w jakimś fajnym kolorze. Ostatnio pierwszy raz zrobiłam matowe i o ile efekt super, tak niestety ta matowa powłoka szybko zaczęła się ścierać :/
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 07:38   #3725
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
Z kolei w kręgle nigdy nie grałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pierwszy raz grałam w tamtym roku, fajnie nawet 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 07:40   #3726
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Dziewczyny, nadrobiłam wątek i uważam, że każdy swoje od życia dostanie czy wcześniej czy później i zazdroszczę młodym z nas, które najlepsze lata mają za sobą.


Ale słuchajcie my z tż od jakiś 2 tyg mamy poważne rozmowy na temat przyszłości, wnioski do jakich doszliśmy to:
-ślub za ok 1,5-2lat, najpierw ustaliliśmy obiad weselny na max. 25 osób (żeby uniknąć kosztów dj, kamerzysty itp), jednak dla tż zmieniła się wizja i ze względów tradycji chce te wesele ale na max. 70-80 osób. Oszacowaliśmy koszty ok. 45tys. więc to jest właśnie ok 1,5 roku na odłożenie pieniędzy.
- po ślubie podróż poślubna, bardziej to miodowy miesiąc, na który też pewnie będziemy jakiś czas odkładać, bo chce spełnić swoje marzenie i jechać na konkretną podróż bo przy dzieciach nie będzie juz szans,

- i teraz do sedna... dzieci! tż chce dwójkę dodam, że w tym roku kończę 35 lat. Ciąża kolo 40stki ?? jestem przerażona serio...
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 07:43   #3727
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Ja mam zazwyczaj krótkie paznokcie (obgryzam &#128544, hybrydę robię przeważnie tylko na jakieś okazję, właśnie muszę się umówić do mojej kosmetyczki, bo chce sobie zrobić na wyjazd 😛 poza tym do szpitala tak średnio mogę mieć długie, a lubię mieć przedłużane, bo na moim krótkich efektu by nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nadrobiłam wątek i uważam, że każdy swoje od życia dostanie czy wcześniej czy później i zazdroszczę młodym z nas, które najlepsze lata mają za sobą.


Ale słuchajcie my z tż od jakiś 2 tyg mamy poważne rozmowy na temat przyszłości, wnioski do jakich doszliśmy to:
-ślub za ok 1,5-2lat, najpierw ustaliliśmy obiad weselny na max. 25 osób (żeby uniknąć kosztów dj, kamerzysty itp), jednak dla tż zmieniła się wizja i ze względów tradycji chce te wesele ale na max. 70-80 osób. Oszacowaliśmy koszty ok. 45tys. więc to jest właśnie ok 1,5 roku na odłożenie pieniędzy.
- po ślubie podróż poślubna, bardziej to miodowy miesiąc, na który też pewnie będziemy jakiś czas odkładać, bo chce spełnić swoje marzenie i jechać na konkretną podróż bo przy dzieciach nie będzie juz szans,

- i teraz do sedna... dzieci! tż chce dwójkę dodam, że w tym roku kończę 35 lat. Ciąża kolo 40stki ?? jestem przerażona serio...
A TŻ ile ma lat? 😊 Musicie to przemyśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 07:56   #3728
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez misia452 Pokaż wiadomość
ja mam zazwyczaj krótkie paznokcie (obgryzam &#128544, hybrydę robię przeważnie tylko na jakieś okazję, właśnie muszę się umówić do mojej kosmetyczki, bo chce sobie zrobić na wyjazd 😛 poza tym do szpitala tak średnio mogę mieć długie, a lubię mieć przedłużane, bo na moim krótkich efektu by nie było.

Wysłane z aplikacji forum wizaz

---------- dopisano o 09:43 ---------- poprzedni post napisano o 09:41 ----------

a tż ile ma lat? 😊 musicie to przemyśleć.

Wysłane z aplikacji forum wizaz
37
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 07:58   #3729
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Wiki, ja jako naczelna bezdzietna lambadziara wątku nie będę tu dużo pisać, szczególnie, że decyzję musicie podjąć sami, ale weźcie pod uwagę, że dzieciaki będą wkraczać w okres dojrzewania jak będziecie koło 50. I nie zrozum mnie źle, to dla mnie nie jest absolutnie starość, tylko zastanówcie się, czy będzie Wam się chcialo. W każdym razie powodzenia w podjęciu wspólnej decyzji

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:06   #3730
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
37
Są ludzie, którzy w tym wieku nie chcą decydować się na dziecko (z różnych powodów), a są tacy, którzy się decydują. Przemyślcie wszystkie kwestie i zdecydujcie. Nie wiem czemu cię to przeraża, ale jeśli na prawdę nie chcesz dziecka/dzieci to nie rób niczego wbrew sobie. W tej kwestii nie ma półśrodków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Weź też pod uwagę, że w ciążę nie zachodzi się czasem tak szybko, ile jest par, które starają się miesiącami czy latami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:15   #3731
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Rozważyłam wszystkie opcje jestem świadoma, że szybciej mogę umrzeć niż doczekać 18nastki swojego dziecka... no nie napała mnie to optymizmem. Oczywiście biorę pod uwagę, że wcale ich nie będę miała.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Wiki, ja jako naczelna bezdzietna lambadziara wątku nie będę tu dużo pisać, szczególnie, że decyzję musicie podjąć sami, ale weźcie pod uwagę, że dzieciaki będą wkraczać w okres dojrzewania jak będziecie koło 50. I nie zrozum mnie źle, to dla mnie nie jest absolutnie starość, tylko zastanówcie się, czy będzie Wam się chcialo. W każdym razie powodzenia w podjęciu wspólnej decyzji

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Właśnie ja zawsze byłam anty na dzieci tez z racji tego, że w rodzinie nie miałam styczności więc nie miałam okazji poznać i obcować, ale trochę mnie dobija myśl, że całe życie będziemy sami. Mój facet też sobie zdaje sprawę, że to jest poważna decyzja i różnie może być. Ale on jednak chce żeby wszystko było po kolei.

Edytowane przez wiki977
Czas edycji: 2020-01-17 o 08:17
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 08:19   #3732
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Wiki,
Ja jestem troche mlodsza i tez mam obawy. Ale chyba, zaryzykowalabym!

Moze wsadze, kij w mrowisko, ale mysleliscie o adopcji?
Przepraszam, z gory jezeli to dla Ciebie w jakis sposob obrazliwe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:22   #3733
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Rozważyłam wszystkie opcje jestem świadoma, że szybciej mogę umrzeć niż doczekać 18nastki swojego dziecka... no nie napała mnie to optymizmem. Oczywiście biorę pod uwagę, że wcale ich nie będę miała.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------




Właśnie ja zawsze byłam anty na dzieci tez z racji tego, że w rodzinie nie miałam styczności więc nie miałam okazji poznać i obcować, ale trochę mnie dobija myśl, że całe życie będziemy sami. Mój facet też sobie zdaje sprawę, że to jest poważna decyzja i różnie może być. Ale on jednak chce żeby wszystko było po kolei.
Robienie dzieci żeby na starość nie być samym to też słaba opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:26   #3734
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość
Wiki,
Ja jestem troche mlodsza i tez mam obawy. Ale chyba, zaryzykowalabym!

Moze wsadze, kij w mrowisko, ale mysleliscie o adopcji?
Przepraszam, z gory jezeli to dla Ciebie w jakis sposob obrazliwe.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Absolutnie nie jest drażliwe, to jest temat do rozmów i jak najbardziej poznam wasze zdanie i opinie i liczę się z krytyką.

Przeszło mi to przez chwilę przez myśl, ale z drugiej strony mam wątpliwości i na adopcje bym się nie zdecydowała nie podejmując próby o własne. Tak ogólnie to jest bardzo ciężki temat. Tu chyba nie ma osoby w podobnym wieku do mojego, ale każda rada może być cenna.
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:28   #3735
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie jest drażliwe, to jest temat do rozmów i jak najbardziej poznam wasze zdanie i opinie i liczę się z krytyką.

Przeszło mi to przez chwilę przez myśl, ale z drugiej strony mam wątpliwości i na adopcje bym się nie zdecydowała nie podejmując próby o własne. Tak ogólnie to jest bardzo ciężki temat. Tu chyba nie ma osoby w podobnym wieku do mojego, ale każda rada może być cenna.
Adopcja to też może być rozwiązanie. Zawsze można zaadoptować dziecko w wieku szkolnym, niekoniecznie niemowlaka ale jeśli wolałabyś najpierw postarać się o własne to zrób to. Tylko pogadajcie o tym wszystkim przed ślubem, a nie po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:29   #3736
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Robienie dzieci żeby na starość nie być samym to też słaba opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To nie jest opcja. Tylko jako dorosły i świadomy człowiek zastanawiam się co by było najlepsze dla każdego z nas. Niestety zegar biologiczny tyka i bez urazy, ale dzieląca nas różnica wieku niestety nie przybliży Ci moich odczuć w kwestii posiadania dzieci.
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:32   #3737
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
To nie jest opcja. Tylko jako dorosły i świadomy człowiek zastanawiam się co by było najlepsze dla każdego z nas. Niestety zegar biologiczny tyka i bez urazy, ale dzieląca nas różnica wieku niestety nie przybliży Ci moich odczuć w kwestii posiadania dzieci.
Ja wiem, tylko ja nie o tym. Ja mówię tylko to, że robienie dzieci żeby ktoś podał nam szklankę wody na starość czy żebyśmy nie zostali sami w przyszłości to nie jest dobry pomysł w większości przypadków to się nie sprawdza. Pomijając to, że jest to dość egoistyczne zachowanie. Tyle z mojej strony mam nadzieję, że podejmiecie odpowiednią decyzję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:41   #3738
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Oczywiście biorę też taką opcję po uwagę, że dajmy na to za te 2 lata gdy będziemy po ślubie zdecyduje, że na pewno nie chce mieć dzieci i temat będzie zamknięty dla mnie a co z partnerem, który będzie chciał...
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:42   #3739
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja wiem, tylko ja nie o tym. Ja mówię tylko to, że robienie dzieci żeby ktoś podał nam szklankę wody na starość czy żebyśmy nie zostali sami w przyszłości to nie jest dobry pomysł w większości przypadków to się nie sprawdza. Pomijając to, że jest to dość egoistyczne zachowanie. Tyle z mojej strony mam nadzieję, że podejmiecie odpowiednią decyzję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Decyzja o dziecku lub jego braku (świadoma) zawsze będzie egoistyczna.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 08:47   #3740
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Oczywiście biorę też taką opcję po uwagę, że dajmy na to za te 2 lata gdy będziemy po ślubie zdecyduje, że na pewno nie chce mieć dzieci i temat będzie zamknięty dla mnie a co z partnerem, który będzie chciał...
No to też dlatego musicie to ustalić przed ślubem a nie po. Ty nie będziesz ostatecznie chciała, on będzie chciał i co wtedy? Rozwód? O takich rzeczach się rozmawia przed ślubem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Decyzja o dziecku lub jego braku (świadoma) zawsze będzie egoistyczna.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Czemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:49   #3741
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No to też dlatego musicie to ustalić przed ślubem a nie po. Ty nie będziesz ostatecznie chciała, on będzie chciał i co wtedy? Rozwód? O takich rzeczach się rozmawia przed ślubem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Czemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to egoistyczna decyzja, tak czy tak. Podejmuje się decyzję według swoich chęci, możliwości. Więc posiadanie dziecka, jak i jego brak, może być egoistyczną decyzją. I nie znaczy to, że ktoś będzie złym rodzicem. Choć oczywiście kierowanie się tym, że dziecko się zajmie kimś na starość nie jest ok i tu się zgadzam.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:50   #3742
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie jest drażliwe, to jest temat do rozmów i jak najbardziej poznam wasze zdanie i opinie i liczę się z krytyką.

Przeszło mi to przez chwilę przez myśl, ale z drugiej strony mam wątpliwości i na adopcje bym się nie zdecydowała nie podejmując próby o własne. Tak ogólnie to jest bardzo ciężki temat. Tu chyba nie ma osoby w podobnym wieku do mojego, ale każda rada może być cenna.

Oczywiscie, ze mialam na mysli proby na posiadanie biologicznego dziecka najpierw

Ja np. nie wiem czy jestem az tak silna, zeby pakowac w siebie zastrzyki, zeby miec dziecko biologiczne.

A co do wieku, mojej mamy znajoma w wieku 40 lat urodzila swoje 3 dziecko, stwierdzajac, ze to byla najlepsza decyzja bo dopiero teraz dojrzala do macierzynstwa


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 08:51   #3743
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Bo to egoistyczna decyzja, tak czy tak. Podejmuje się decyzję według swoich chęci, możliwości. Więc posiadanie dziecka, jak i jego brak, może być egoistyczną decyzją. I nie znaczy to, że ktoś będzie złym rodzicem. Choć oczywiście kierowanie się tym, że dziecko się zajmie kimś na starość nie jest ok i tu się zgadzam.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:00   #3744
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Z tego co mi sie wydaje to chyba nawet nie można adoptowac dziecka nie mając biologicznego albo nie mając medycznego potwierdzenia, ze para nie moze miec wlasnego.
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:02   #3745
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Lekarze mówią, że rodzenie pierwszego dziecka po 35 urodzinach niesie większe ryzyko dla matki jak i dziecka. Czasami też ciężej zajść w ciążę i przeciąga się to w czasie. Dlatego też warto byłoby się najpierw się zbadać, czy wszystko jest ok i wtedy podjąć decyzję.
Choć właściwie teraz ta granica się bardzo przesunęła i pierworódki w wieku trzydziestu kilku lat nikogo już nie dziwią.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Z tego co mi sie wydaje to chyba nawet nie można adoptowac dziecka nie mając biologicznego albo nie mając medycznego potwierdzenia, ze para nie moze miec wlasnego.
Serio? Przecież to byłoby bardzo głupie i krzywdzące te biedne opuszczone dzieci. Lepiej żeby były w domu dziecka, niż żeby je ktoś zaadoptował?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:03   #3746
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Panna, niestety serio, mam znajome małżeństwo w trakcie procesu adopcyjnego, to jest dramat.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:06   #3747
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Z tego co mi sie wydaje to chyba nawet nie można adoptowac dziecka nie mając biologicznego albo nie mając medycznego potwierdzenia, ze para nie moze miec wlasnego.





Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:09   #3748
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Panna, niestety serio, mam znajome małżeństwo w trakcie procesu adopcyjnego, to jest dramat.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Chory przepis. Kto to wymyślił w ogóle?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:15   #3749
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Chory przepis. Kto to wymyślił w ogóle?
Pewnie nasz "kochany" rząd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-17, 09:21   #3750
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXII

Dokładnie adopcja to jest bardzo ciężki proces i dużo par ze względu na to rezygnuje. Mój tż mnie pociesza, że moje obawy są uzasadnione, ale nie ma co zakładać z góry, że się nie uda albo urodzi się chore dziecko bo to się zdarza zarówno 20sto jak i 30sto latkom. Wychodzę z założenia, że jeśli nie będzie się udawać to nie będziemy próbować na siłę. Uznam wtedy, że tak powinno po prostu być. Jestem przeciwna in vitro i takiej próby na pewno nie podejmę.

Edytowane przez wiki977
Czas edycji: 2020-01-17 o 09:24
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-18 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.